TOLL ONZE EILANDEN van 11 JULfl 1908. 3 Liefde en meineed. De onderwijzer E. te Berlijn gaf zich zelf aan bij de politie verklarende, dat hij voor het gerecht twee meineeden had afgelegd. Vrij langen tijd geleden had hij een mooie vrouw lee ren kennen, die later bleek gehuwd te zijn; ze heette mevrouw L. Op een goeden dag had de vrouw om verschillende rede nen een eisch tot echtscheiding ingediend. Ze verklaarde, wat trouwens de waarheid was, dat haar echtgenoot een dronkaard was en had den onderwijzer overgehaald tweemaal onder eede te verklaren, dat zij haar man niet ontrouw was geweest. L. werd dus alleen schuldig verklaard. Eenigen tijd geleden had E. kennis ge maakt met een aanzienlijke dame, zich met haar verloofd, en Zondag zou de bruiloft plaats vinden. Dit had de vroegere mevrouw L. verno- - - - men, die hem verklaarde, dat aii nooit zou 1 Sff Z"',-T lucfiltschlPPe„r' wi .„.w I dte het eerst een kwartier met een vlieg- beeld hunner Odessasche kornuiten schij nen te gaan volgenin het centrum der stad Kiew stelden zich een paar dagen geleden een tiental Bondsmannen, met gum mistokken gewapend, op, en onderzochten alle voorbijgangers op hun godsdienst; alle joden werden met de gummiknuppels mis handeld. Groote boscfibrand De Russische minister vau Verkeerswezen heeft bericht ontvangen, dat langs de Siberische spoorlijn, tusschen de steden Tomsk en Krasnoyarsk, een reus achtige boschbrand is uitgebroken, die zich over honderden kilometers uitstrekt. Luchtvaart. Blêriot en Farman hebben op het manoeuvreveld te Issy-les Moulineaux in de buurt van Parijs, gedongen naar den prijs van 10.000 francs, uitgeloofd door den dulden, dat hij met een ander trouwde, liever nog zou zij hem eu zich zelf vor meineed aanklagen. Hij had deze „hel op kunnen verdragen, zijn» hij, alles op de meest|_ zijne bruid mee te deeltm zelf aangeklaagd. Zaterdagmiddag werd hij voorloopig naar de Moabiter gevangenis gebracht. Ret koor van millionairs dochters. „Milli- onairs dochters van Amerika vereenigtu", heet het tegenwoordig. Uit Chicago wordt n.l. gemeld, dat daar een koor gevormd is, dat alleen bestaat uit millionairsdochters. Deze erfgenamen vertegenwoordigen te zamen een huwelyksschat van niet minder dan 120 millioen gulden. Het publiek te Chicago zal dus, wanneer door de dilettanten de „Zeeroovers van Penzanie" „een echt Amerikaansch sensatiezangspel wordt opgevoerd, niet alleen de zilverhelle stem men hooren maar ook de gouden klank van de 120 millioen welke vertegenwoordigd worden door de zingende millionairsdochters op het tooneel. Als milliotiairs schulden hebben. Er zijn ook millionairs die schulden hebben. Heel dik wijls bljjven de iekeningen onbetaald natuurlijk alleen uit vergeetachtigheid. De handelslui in het Engelsche zeebad Newport waar 's zomers duizenden millionairs komen weten daarvan mee te praten, 't Vorig sei zoen lieten de badgasten een schuld na van f 120,000; en de bakkers, slagers enz. brachten hunnen winter in groote ongerust heid door. Eindelijk vatten ze echter moed en richten een bond op tot „wederzijdsche bescherming." Ze namen een advocaat in den arm, er werd publiciteit aan gegeven en eensklaps kwam van alle kanten het geld toe met verontschuldigingen er bij. Een bekend New-Yorker multimillionair kwam zelfs over om zijne rekeningen zelf te Newport in orde te maken. Allen ver klaarden, dat het vergeetachtigheid van hen De zegetocht van graaf Zeppelin. De schrijver van den luchtschipperroman „Cavette", Emü Sandt, heeft de recordvlucht van graaf Zeppelin als passagier meege maakt en schrijft over deze twaalfurige Zwitsersche reis het volgende De le Juli 1908 zal in de geschi der menschheid een eeuwig gedenkwaardige dag blijven, hij heeft de besliste overwinning van den mensch op de luchtzee gebracht. Passen, bergketens, van watervallen opstij gende luchtwervels, uit zijdalen opschie tende dwarswinden alles was met raffi- niteit uitgezocht, geen beproeving werd uit den weg gegaan, en het luchtschip heeft ze alle overwonnen. We hebben oogenblik- ken gehad, waarin we met volle kracht voeren, zonder ook maar iets meer dan een voet breedte aan terrein te winnen. Een tegenwind van 48 kilometers snelheid hield ons aan de plaats gebonden. Diep onder ons op de door de zon beschenen bergachtige oppervlakte kon ik zien hoe de schaduw van ons schip zich duim voor duim moei zaam voorwaarts bewoog, en boven ons suisden de schroeven in razende omwente ling om hare assen, zoo snel, dat men slechts een schijf zag, vanwaar de zonnestralen een koperrood geflonker terugwierpen, waar men toch wederom door kon zien als een sluier. Behalve de beroemde Straatburgsche meteoroloog, geheimraad Hergeschell, was ik de eenige passagier. Ik klom van het middensalon, door welks zijwanden en vloer men uitzicht heeft, in het achterste schuitje. De lange, hooge en aan de zijden door ballondoek afgeschoten veilige gang voert naar een aluminiumtrapje en dit naar een in diepte gelegen gondel. Hier heeft men overal een vrij uitzicht. Onder ons gleed de Rijnwaterval bij Schaffhausen voorbij, toen kwam het Reussdal en toen schoof Luzern naderbij. Het internationale publiek onder ons geraakte in een roes, de daken werden bontgevlekt door de menschen, de meeroevers kregen een levenden krans. Het wa3 een feest- en zegetocht. Verder ging het naar het vierwoudsteden- meer. Pilatus groette uit het westen, de Rigi uit het zuiden. Over Küssnacht gleden we spelend over den bergknoop naar het meer van Zug en van daar onder zeer moeilijke, voor het beproeven der bestuur baarheid zeer belangrijke omstandigheden naar het meer van Zürich. Onder ons het smaragd-kleurige meer. Ons luchtschip weer spiegelde met verrukkelijke helderheid, klein weliswaar, maar zeer duidelijk, en rechts daarvan dreef de schaduw. Wjj doorkruisten nog Zwitserland over Winterhur en Frauen- feld, vlogen toen naar het Bodenmeer over Rorschack, Bregenz, Lindau en "Wasserburg weer naar de ballonloods terug. Een meer dan twaalf uur durende tocht, een personeel dat nog frisch was, en ma chines zoowel als luchtschip, die naar den geringsten wenk luisterden, hadden den graaf het bewijs gebracht, dat hij de lucht beheerscht. Mishandeling der Joden. De hulpvereeni- ging van Duitsche Israëlieten in Berlijn heeft uit Kiew een telegram ontvangen, volgens hetwelk de leden van den Bond van ware Russen in die stad het voor dstel omhoog blijft. iot maakte een vlucht van 10 minuten ouden. /olgens ging Farman met zijn vlieg omhoog en slaagde er in, 20 minu- seconden in de lucht te blijven, in Itijd hij 18 KM. en 20 meter aflegde. is dus 10,000 francs rijker ge- wotu. Toch ..ohynt Louis Blériotde held van de dag geweest te zijn. Hij moet op een hoogte van 18 tot 20 meter met zijn monoplan, of „kunstvogel" prachtig hebben gevlogen. Zijn toestel wordt het vliegtoestel van de toekomst genoemd. Internationale misdadigers. De internatio nale misdadigers gebruiken alle mogelijke verkleedingen om hun doel te bereiken. Zoo heeft zich thans met behulp der Ber- lynsche politie de kindermeid Berta Nelson ontpopt als eene gevaarlijke internationale bedriegster, die eenigen tyd geledeD heel wat ontsteltenis in Londen te weeg bracht door een grooten juweelendiefstal. De „kinder meid" zocht een betrekking by een rijke familie, die in de nabijheid van Hydepark woonde, vertelde, dat ze van New-York kwam, vervulde haar dienst eenige dagen lang tot aller tevredenheid en nam dan de eerste de beste gelegenheid te baat om met sieraden van groote waarde er van door te .an. Hare opgaven betreffende hare indentiteit bleken valsch te zyn. Men vermoedde slechts, dat zij een Duitsche was, want de kindermeid had eens aan een Duitsch be zoeker verteld, dat zy kassierster in een brouwerij te Berlyn was geweest. De Ber- Rjnsche politie maakt uit, dat Berta Nelson niemand anders was, dan het 23 jaar oude, vroegere dienstmeisje Emma Wilhelm. Het meisje was daarna kassierster geworden, doch later had ze meer smaak gekregen in bedriegeryen. Ze woonde onder een aange nomen, goedklinkenden naam in pension te Berlyn en stal alles, wat ze maar stelen kon. Voor deze diefstallen kreeg ze twee jaar, maar moest weldra wegens haar licba- melijken toestand naar het Charité gebracht worden. Na haar bevalling vluchtte ze van daar en bezocht met haar minnaar, den dertigjarigen kellner Ernst Hartkopf, binnen en buitenland, tot ze voor haar laatsten grootsten misdaad naar Londen ging. Terwyl men deze pseudo-kindermeid, die ook te Berlyn nog eenige streken uithaalde, nog altijd tevergeefs zoekt, is de misdadi ger Eduard Czapek, die al dikwijls van zich heeft doen spreken, weer aangehouden. In 't geheel heeft deze nog 40 jaar tuchthuis straf voor de boeg. Eenmoordenaar vrijgesproken. De volgende vrijspraak van een moordenaar zyner eigen vrouw, voor een jury in Luik, wekt nog al belangstelling. Anton Föhn, fabrieksarbeider, 36 jaar, stond terecht, beschuldigd van mooid, ge pleegd op zijn vrouw, Laure Dousan, 30 jaar. Föhn woont te Ougrée. Eenigen tyd gele den had de vrouw besloten, de echtelijke woning te verlaten en zich met haar min naar te Luik te vestigen. Zoo geschiedde. De echtgenooten namen afscheid; van de vier kinderen, uit het huwelijk geboren kreeg elk der echtgenooten er twee tot zijn last. Maar op 2 Maart van dit jaar is Föhn naar Luik gekomen en heeft zich vervoegd aan het huis, waar zyn vrouw met haar vriend woonde. Hij kwam haar vragen of zij zich met hem wilde verzoenen, dan wel of zy alle 4 kinderen tot haar last wilde nemen voor een frank per dag. De vrouw weigerde. De man trok daarop een revolver uit zyn zak en schoot haar dood. De jury achtte den moordenaar ol hoe men hem noemen wil niet schuldig. De beklaagde is Dinsdag vrijgesproken en met een vrijgelaten. De advokaat moet schitte rend gepleit hebbeD. Een jeudige boosdoener bevond zich onder de koorknapen van de Magdalenakerk te Genua. Al meermalen waren uit die kerk kostbaarheden verdwenen, zelfs steenten, zonder dat men den dief had kunnen vinden, totdat een koorknaap zag, dat een van zijn kameraden iets van het altaar wegnam 6n onder zyn kleederen verborg. Toen de dief zich ontdekt zag, stak hy den knaap een mes in de borst, zoodat deze dood neerviel. Daarna vluchtte hy door de kerk, maar een kerkbezoeker die zag dat hij bloed aan de kleederen had greep hem en leverde hem over aan de politie, welke hem spoedig tot bekentenis bracht. De moordenaar is 13 jaar oud, bet slachtoffer was 15 jaar. De Moord op den oud-bankier Remy. Tegen Renard, verdacht van den moord op den oud-bankier Remy in de rue de la Pepiniere te Parijs, is de instructie geopend. Hij ontkent alle schuld en toen de rechter van instructie hem vroeg of de heer Remy hem niet ontslagen had, beweerde hij, dat hij integendeel den dienst van den heer Remy had willen verlaten en reeds op een kasteel in de provincie zyn diensten bad aangeboden, hetgeen zal onderzocht worden. Het is gebleken, dat een dame, by wien Renard vroeger in dienst was, plotseling is overleden en hem, haar bediende, tot haar erfgenaam had gemaakt. Dat testament werd evenwel door de rechtbank ongeldig verklaard. Een miesje verdwenen. Te Brussel maakt men zich ongerust over een meisje dat sedert Zondag is verdwenen: de 13 jarige dochter van een schoenmaker, die in de volkrijke buurt Du Sablon woont. Men heeft haar Zondag voor het laatst gezien op de kermis van SainL-Gilles, in gezelschap van 2 mannen die het kind dronken gemaakt hadden. De geheele politie is in de weer om hetspooi van de vermiste te zoeken. Benzine-ontploffing. By een bezine ont ploffing in een fabriek van chemische pro ducten te Boedapest werden 4 personen gedood. Voorts zijn 14 arbeiders gewond, meerendeels doordat zij uit de bovenverdie pingen der fabriek op straat sprongen. In de fabriek werkten 200 menschen. De moord in de rue Bondy te Parijs. De vermoedelijke moordenaars van mevrouw Sauvezou, de juweelenhandelaarster, in de rue de Boudy te Parijs, zyn gevat. Met zijn drieën hebben ze dat zaakje opgeknapt. Het zyn de volgende personen: Wolff 25 jaar oud, Nederlandsch onderdaan, make laar in diamanten: Dujeu Gaston, 27 jaar oud gedomicilieerd te Saint Mande en Dide lot Georges, genaamd Girard Roland, 28 jaar oud, van beroep werkman. Eerstge noemde bekende de heler te zijn van de gestolen kostbaarheden, die hy van Didelot en Dujeu had gekocht voor 157 francs. Maar de andere twee verdachten ontken nen hardnekkig alle schuld. Mijnongeluk. By het mijnongeluk in Joe sowka (Siberië) zyn 400 mannen omgeko men; van 228 zyn de lijken gevonden. Negentien arbeiders bevinden zich in een kran kzin nigengesticht De czaar schonk 10.000 roebel voor de nagelaten betrekkingen. Ernstige brand. Omtrent den ernstigen brand in een vuurwerkmagazyn te Cleve land, waarbij zeven personen het leven ver loren, vernemen wy nog de volgende bij zonderheden: Met het oog op de ophanden zijnde on afhankelijkheidsfeesten hadden de vuur werkvervaardigers het erg druk en waren de winkels, waar vuurwerk werd verkocht vol koopers. Plotseling sprong in een van die winkels een aantal slangetjes, met het gevolg dat het vuur spoedig den geheelen licht ontvlambaren inventaris aantastte. Er ontstond een verschrikkelijke paniek in het overvolle magazijn, want zoowel het personeel als de clientèle trachtten een goed heenkomen te zoeken. Enkelen bereikten de lift 6D anderen vlogen de trappen af en konden nog gelukkig de straten bereiken Daar zag men toen, dat het geheele gebouw wel een oven geleek. Voordat de brandweer vangnetten had gespannen,sprongen velen in radeloozen angst uit de vesters op straat, terwijl buiten al meer en meer nieuwsgie rigen zich ophoopten. Vijf werklieden be kwamen ernstig letsel. Toen de brand ge heel gebluscht was, vond men zeven lijken onder de puinhoopen. Later bleek, dat bij de paniek velen ge wond waren. Groote petroleumbrand. In Toestanowice Galicië, brak een hevige brand uit in een petroleunibron, waarvan de oorzaak wordt gezocht in het inslaan van den bliksem. Hy greep met groote snelheid om zich heen minder dan geen tijd stonden vier petroleumputten in lichterlaaie, terwyl op, hetzelfde oogenblik vijf reservoirs met vijf tienhonderd ton petroleum in brand ge raakten. Tengevolge van het doorbreken van een dam, stroomde de olie in de Tys- maerica, zoodat deze rivier over een groote uitgestrektheid een vlammenzee geleek. De aan den oever liggende fabrieken bleven buiten gevaar. Noch de brandweer, nog de militairen konden den brand stuiten en men vermoedt dat deze nog wel veertien dagen zal voort woeden. De schade bedraagt tot op heden een millioen kronen. De doodstraf in Rusland. Honderd en drie leden van De Russische Doema hebben het voorstel ingediend, de doodstraf af te schaffen. De voorstellers behooren tot deconstitu- tioneeldemocraten, de linkerzijde en de Oc- tobristen. Ten einde de werking van de doodstraf te illustreeren wordt het volgende statis- tiekje gepubliceerd; "Van 1842 tot 1904 hadden er 15 terecht stellingen plaats. Van Aug. 1906 tot Febru ari 1907 950. Het totaal voor 1906 was 1692. In 1907 werden 1692 personen ver oordeeld en 740 terechtgesteld. Waf er in de wereld te koop is. Voor de ge zworenen van "Wilrzburg is het procesjbegon- nen tegen den smid Hoefling en zijn beide schoondochters. Alle drie worden beschul digd vijf kinderen voortgekomen uit hun intieme relaties, te hebben gedood en de lijkjes te hebben begraven in den kelder van hun woning. Hoefling wordt bovendien vervolgd wegens verleiding tot abortus in vijf gevallen. De vrouw van Hoeflng droeg kennis van de gedragingen van haar man, doch durfde er bij de politie geen kenni3 van te geven uit vrees voor gedood te worden. Soldaten die stakers vervangen. Socialisti sche afgevaardigden hebben in het Hon- gaarsche Huis van afgevaardigden een in terpellatie gerichttot den minister van lands verdediging, over het gebruiken van sol daten aan de gasfabriek te Boedapest ter vervanging van de stakers. Dit was, naar hun meening, in strijd met de militaire eer. Het Huis is tot 22 September verdaagd. De Franschen te Hanoi. Tengevolge van de woelingen onder de inlandsche bevolking, gevoelen de Franschen te Hanoi, hoofdstad van Tonkin (Indo-China), zich alles behalve op hun gemak. Men verliest zyn koelbloe digheid, en o,a. vluchtten een aantal officiers- I vrouwen in de citadel. In een van de hotels werd een meeting gehouden, na afloop waarvan men gezame- ly'k naar het paleis van den gouverneur ging. Daar werd het hek voor den ingang verbroken, en men drong door tot in de vestibule. Onder allerlei wauhoopskreten bezwoer men den gouverneur, de wegens oproer gevangen inlanders te laten terecht stellen. De gouverneur beloofde, dat er zoo spoedig mogelyk recht zou gedaan worden Hij kon echter zich. niet verbinden de wet te schen den. Hy maande de lieden tot kalmte aan, betoogend, dat de toestand verre van kri tiek was. Inderdaad heeft do gouverneur, volgens belofte, een commissie van anderzoek inge steld. De stad schijnt thans rustig te zyn. Een merkwaardig proces. Het Fransche stadje Cluses, in Savoye, is voor het Hof van Cassatie veroordeeld tot het betalen van 350.000 frs. schadevergoeding wegensschade, door stakers aangebsacht. In Juli 1904 heerschte er een werkstaking te Cluses in het horlogemakersbedryf. On danks de aanwezigheid van troepen in het stadje werd daar op 18 Juli de orde ver stoord. Een bende stakers,driehonderd man sterk, trok joelend rond en ging een aanval ondernemen op de fabriek van Crettiez. De zoons van den eigenaar der fabriek ver dedigden het pand. Zij schoten op de menigte met het gevolg, dat er eenige stakers doodelyk werden ge troffen. De zoons Crettiez, geholpen door gendarmerie en soldaten, slaagden er even wel niet iD, het volk uit de fabriek te hou den, en na een belegering van twee uren, bezweken de deuren. Toen sloeg de menigte, woedend geworden door den weerstand, aan 't vernielen. Eerst werd al wat kapot kon kapot geslagen en vervolgens werd de fabriek in brand gestoken. Crettiez sprak het gemeentebestuur van Cluses aan voor f 350.000 francs schade vergoeding. Op dit bedrag begrootte hy de schade, die hem was veroorzaakt door de vernieling van zyn fabriek. Het hof van Chambéry heeft den eisch toegewezen. Het hof overwoog, dat wel is waar de familie Crettiez gedeeltelijk zelf verantwoordelijk was voor het gebeurde, maar dat dit de burgerrechtelijke aansprakelijkheid der ge meente niet kon opheffen, daar de burge meester niet alle maatregelen had genomen, die noodig zouden geweest zijn om de rustverstoring te voorkomen. Het hof van cassatie heeft geen termen gevonden, dit vonnis van het hof van Chambéry te vernietigen. De groote brand te Port-au-Prince. Omtrent den reusachtigen brand te Port-au-Prince in Venezuela, waar een revolutionaire be weging schynt te heerschen, komen tele grafisch nog eenige bijzonderheden. De vlammen sloegen het eerst ten presi dents paleize naar buiten. Een hevige wind verspreidde het vuur naar alle richtingen, waardoor vele wyken verwoest werden. De gevangenis, twee protestantsche kerken, vier scholen en vele woningen, werden in asch gelegd. Het geheele zuidelijke deel der stad is weggevaagd. De archieven van het civiele hof van cassatie zijn vernietigd. Het arsenaal sprong met een verschrik- kelyken knal uiteen, waardoor de Fransche kruiser, de „Chasseloup Loubat", losraakte van zyn ankers. Het dak van hetBankge- gebouw viel in; Fransche mariniers verleen den hulp. Senaatsgebouw en Kamer van Afgevaardigden bleven gespaard. Het volk schijnt woedend te zyn tegen zekeren gene raal Coïcu, die van het aanstichten van den brand beschuldigd wordt. Er wordt voor plundering gevreesd de opwinding is alge meen. Woede jegens Ullmo, De Fransche vader landverader Ullmo, heeft het zelfs in de gevangenis hart te verantwoorden. Een paar medegevangenen hebben hem hoe zy daar toe in staat waren meldt de historie niet duchtig afgeranseld; een gaf hem met het hoofd een zóó kiachtigen stoot tegen de borst dat Ullmo flauw vielen dooreen bewaarder opgenomen moest worden. Een Braziliaansche minister zwaar gewond te Parijs. De Braziliaansche minister van Financiën, Branlio, die sinds een paar maanden in Parijs vertoeft om, namens de Braziliaansche regeering over een spoorweg- leening te onderhandelen, maakte dezer dagen met zijn gezin een rit naar de „Sacré Coeur", op Mont Martre. Bij het terugrijden van de zeer hoog gele gen kerk stortte het rijtuig uit een hoogte van tien meter tegen een muur, waardoor Branlio levensgevaarlijk gewond werd en zijn vrouw lichte kwetsuren opliep. Volgens een later telegram werden ook het kind van het echtpaar en de kinderjuf frouw gewond. De spoorwegleening, waarvoor Branlio in Parijs was, bedraagt 50 millioen francs, en moet dienen voor den bouw van een spoor weg in het noord-westen van Brazilië. Allerdroevigst ongeluk. Een soldaat te Namen wilde zijn twee zusters de werking van het Lebel-geweer uitleggen. Het schot ging af en beide meisjes werden gedood. Een merkwaardig bigami-proces. Mr. Fox, een Eugelschman, kon het niet al te best met zijn echtgenoote vinden en zocht dien tengevolge op zijn eentje verstrooiing in Italië. Te Messina werd hy verliefd op een vurige Siciliaansche, vroeg haar hand, kreeg het jawoord en liet het huwelijk des mor gens om elf uur op een Engelsch oorlog schip voltrekken. Nog dienzelfden dag ontving mr. Fox de tijding, dat zijne vrouw des morgens, om tien uur, in Engeland overleden was. Onbezorgd kon hy dus thans zyn tweede huwelijk publiceeren; maar jawel 1 De En gelsche autoriteiten vonden het de moeite waard, de zaak Da te pluizen, vergeleken den tijd van Messina met dien van Londen en kwamen tot de conclusie, dat de klok, op het oogenblik, dat de eerste mrs. Fox stierf, in de Siciliaansche stad reeds 11 uur 2 min. en 42 sec. wees. De Engelschman was dus 2 minuten en 42 seconden te vroeg getrouwd en had zich dientengevolge schuldig gemaakt aan biga mie. Hy werd gearresteerd, doch zyn ver dediger kon bewyzen, dat de klokken in Messina niet den plaatselijken tyd maar den midden-Romeinschen wijzen. Volgens deze berekening was mr. Fox om 10 uur 50 minuten, 19 seconden over leden, dus 9 minuten en 41 seconden voor het tweede huwelijk. Hij won zyn pleidooi dan ook op de meest schitterende wijze. Een vreemde huwelijkshistorie. Voor het gerecht in Londen verscheen een zekere mevr. Trevanion om echtscheiding te vragen van haar echtgenoot, kapitein Trevanion, wegens mishandeling en echtbreuk. Uit haar verhaal bleek, dat het paar in 1882 in stilte was gehuwd, buiten weten harer ouders. Uit dit huwelyk waren drie zoons geboren, in 1885 verkreeg zy echt scheiding, wegens mishandeling en gepleeg de echtbreuk. De man hertrouwde doch zijn tweede vrouw stierf kort daarna, waar op hy zyn eerste vrouw voorstelde een tweede huwelyk met hem aan te gaan. Na lang beraad, stemde zy er in toe; ter wille van de kinderen. Dit tweede huwelyk werd in 1900 gesloten, doch hbt bleek dat kapitein Trevanion een onverbeterlijke dronkaard washerhaaldelijk werd zij door hem geslagen en mishandeld; bij een dei- gelegenheden kwam een der zoons haar te hulp, wiens neus werd gebroken. Eindelijk bedreigde hij haar met een scheermes, waarop zij hem dwong haar huis te verlaten. Hij leefde nu met een vrouw, die zich voor zijn echtgenoot liet doorgaan. De echtscheiding werd op staanden voet uitgesproken. Men zou meenen een Engelsche roman te lezen. Om het bijgeloof tegen te gaan. De vrees voor het getal 13 zit er by de Amerikanen, die trots hun moderniteit, nog al diep in. Maar anderen doen hun best om die vrees belachelijk te maken en te verdrijven. Te Baltimore heeft dezer dagen de club van dertien aan dertien tafels elk met der tien gasten zijn dertiende feestmaaltijd ge houden, welke een aanvang nam om 7 uur 13 minuten. Een extratrein, met locomotief 1313 er voor, voerde een aantal tegenstanders van het dwaze bijgeloof, dat ongelukken toe schrijft aan 't getal 13, uit New York naar Baltimore. Onder de gasten bevond zich ook de burgemeester van New York. De tafels waren met grijnzende schedels versierd. Der tien toasten werden uitgebracht en den vol genden dag werden de gebeurtenissen ter publiceering meedegedeeld in de club der journalisten, die zich dertien straten verder bevindt. Een regen van vlinders. Honderdduizenden witte vlinders streken Zondagavond te Florence in de straten neer. De tramsporen werden door de gekneusde dieren glad en twee trams kwamen er door met elkaar botsing. En aldoor kwamen nieuwe zwermen aangevlogen. Het verschijnsel wordt op rekening van de groote warmte gesteld. Een klooster leeggestolen. Het leegstaande klooster Ichy by Parijs, dat voor 18 maan den door de Zusters verlaten was, is door een dievenbende totaal leeggeplunderdalles wat niet spijkervast was, namen ze mee. Men werd eerst opmerkzaam gemaakt op de plundering door diepe karresporen op de wegen. Onder den inventaris van het klooster bekooren ook kostbare meubels. De bekentenissen van een slecht mensch. In een courant te Chicago verschijnend komt de volgende vermakelijke annonce voor Een absoluut onbekwaam, tamelijk karak terloos mensch, 6 voet groot, mager als een lucifer en pokdalig, zoekt een betrek- kinS- Ik vben 19 jaar oud, zie er echter uit als 2d, heb bijna geen onderwijs genoten, doch daar entegen 22 betrekkingen gehad, in den loop van 5 jaar. Daar ik nergens voor deug hebben kooplui en advocaten my de deur uitgegooid. Afgezien daarvan, dat ik niets ken en niets ben, heb ik ook niets behalve eenige slechte eigenschappen: Ik rook na melijk en ik speel en ik drink ook. Ik ben dus wat je noemt een verloopen sujet, een mislukt mensch en ik geloof niet, dat iemand bijzonder veel belang in mij zal stellen. Mocht er echter toch iemand bestaan, die het met my probeeren wil, dan verzoek ik hem my zijn adres te willen zenden. Dan zal ik my aan hem voorstellen. Doch ik persoonlyk raad het hem ten sterkste af. Amerika is het land der paradoxen. De man ontving eenige honderden brieven en niet alleen van menschen, die hem eene be trekking aanboden. Wel 50 vrouwen en meisjes schreven hem, dat een man, die zoo openhartig en eerlijk zyn gebreken er kende „een goede jongen" moest zyn en dat zy liever met hem door het leven gingen, dan met een vlijtig, vooruitstrevend model- mensch, die zyn hart niet op de rechte plaats draagt. Liefde en levensverzekering. De „Evening Journal" te New-York heeft de volgende geschiedenis„Jim Lynn uit Pueblo is tot de galg veroordeeld omdat hij Sarah Price vermoord heeft. Mevrouw Jim Lynn smeekt gouverneur Buchtel op de knieën om den straf van haar man te veranderen in levenslange gevange nisstraf. „Red hem van de galg", riep zy, „het breekt my 't hart, dat bij opgehangen zal worden. Geef hem levenslange tuchthuis straf". En de gouveneur wordt geroerd door haar betraande oogen en bleeke wangen. „U heeft uw man dan wel zeer lief vraagt hij mede lijdend. „Dat nu juist niet", antwoordt mevrouw Jim Lynn, „om u de waarheid te zeggen, het is niet zoo zeer, dat ik hem lief heb, de zaak gaat veel dieper. Zyn leven is verze kerd, en als ze hem hangen kryg ik de

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3