ONZE EILANDEN van -11 JULI 1908. geven daarvan een duidelijk bewijs, daar voor volle baring werd betaald 35 a 233/4 gulden per ton en voor maatjesharing 20 gulden, doch ook voor 13 14 gulden te koop was. Het gevolg van dezen geringen aanvoer ls, dat de kuipers en verder allen, die met visscherij te maken hebben, haast niets verdienen, zoodat het bijgevolg voor de neringdoenden ook nog een slechte tijd is. Offers van het baden. Bij het baden in de Zuiderzee is bij den Hemmepolder (N.-H.) Maandagavond verdronken de 12-jarige zoon van den werkman H. Voren. Maandagavond zijn twee jongelingen, de 23-jarige v. d. B., confectionair, en de 25 jarige J., boekhouder te Tilburg, bij het baden ih het Galgenven (gem. Berkel en Enschot) verdronken. Hunne lijken zjjn door de gemeentepolitie opgehaald. Hollandsch vee in België. Nu in België de prijzen van het slachtvee steeds stijgende blijven, worden er van verschillende zijden pogingen aangewend om den invoer van vreemd vee te vergemakkelijken. De geza menlijke slachters van Brussel hebben aan de regeering gevraagd de tijdelijke afschaf fing van het invoerrecht op het Nederland- sche vee en den invoer van levende varkens uit ons land naar de slachthuizen van Anderlicht (Brussel), Luik, Gent, Brugge en Antwerpen. Intusschen neemt de invoer van slacht vee uit ons land iedere week toe. In de eerste maanden van dit jaar was de invoer gewoonlijk 4 a 500 stuks per week. thans is die gestegen tot meer dan het dubbele. In de vorige week werden in de groote slachtplaatsen van Anderlicht, Luik, Ant werpen, Gent en Brugge geslacht 1041 Neder - landsche runderen. In de laatste 14 dagen bedroeg het aan tal 2102 stuks, een buitengewoon hoog cijfer, dat in jaren niet bereikt is. Van deze 2102 runderen waren 353 ossen, 081 stieren, 65 koeien, 359 vaarzen en 644 kalveren. Luik vroeg de meeste stieren. Antwerpen de meeste kalveren. De hooge vleeschprijzen in Amerika zijn oorzaak dat de invoer van Amerikaansch slachtvee in België al minder en minder wordt. Mocht Amerika ophouden vee naar Antwerpen te zenden, iets wat zeer waar schijnlijk is, dan zou Belgie in ons land nog veel meer ossen en stieren moeten opkoopen. Een zwerver zonder adres. Bij de politie te Den Haag is op het oogenblik in bewaring een 14 k 15-jarig6 jongen, die 4 dezer te Scheveningen zwervende werd gevonden en halsstarrig weigert opgave te doen van naam of adres, zeggende dat hij in het ouderlijke huis een slechte behandeling ondervond. Vermoed wordt slechts, dat hij thuis be hoort in een der gemeenten in den omtrek van Rotterdam. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, vraagt inlichtingen omtrent de indentiteit en de herkomst van dien jongen, wiens portret aan het hoofd commissariaat gemaakt is en wiens signa lement aldus luidt; 1.55 M. lang donker blond springend haar, bruine oogen, groote neus, lang aangezicht, tenger postuur, ge zonde kleur. Gekleed met: grijs gestreept versleten colbert pak, papieren dubbel boord, groene slipdas met blauwe nopjes en roode stree penlage, z.g. fietsschoenen, van boven opengrijze, met bruin en zwart geruite jockeypet, van binnen met het merk Rot terdam, grijs katoenen sokken, wit katoe nen hemd, met korte mouwen, en rood en wit gestreept overhemd. Een „ouderwetsche" vechtpartij. Uit Laren (Het Gooi) meldt men, dat de jnarlyksche kermis daar Maandagavond „goed" is inge zet. Er is weder eens ouderwetsch gevoch ten. Het ging voornamelijk tusschen solda ten uit Naarden en Laarder boeren. Van schelden en sarren kwam bet tot handtas telijkheden, waarbij het op het laatst zoo erg toeging, dat de politie het niet meer af kon en de burgemeester militaire hulp van Naarden inriep. Korten tijd daarna arriveerde een deta chement infanterie ouder bevel van een 2e luitenant, welk detachement den geheelen avond door het dorp patrouilleerde. De orde keerde toen spoedig weer. Vele flinke klap pen waren middelerwijl gevallen; een zoon van den landbouwer De Jong werd door een bajonetsteek in den rug licht gewond. Te 12 uur 's nachts keerde het datachement naar Naarden terug. De muggen. Zij maken het ons weer lastig genoeg, nu we van de heerlijke voorjaars en zomerdagen willen genieten. Het schijnt, dat zij leven, om ons te laten. Hij keek mij lachend in 't gelaat: „Ik kan mij nauwelijks voorstellen, dat u de zelfde jonge dame zijt, die ik hier eens met hoogen hoed en rijzweep heb zien binnen komen." Onwillekeurig keek ik naar den langen boezelaar, die nog van mijn over leden moeder afkomstig was, en dien ik bij mijn huiswerk had voorgebonden, naar de opgeschoven mouwen van mijn katoenen kleedje, en den witten doek dien ik over mijne haren gebonden had, ik werd vuur rood, en wilde haastig den doek van mijn hoofd rukken. „Neen, doe dat niet!" zeide hij, zijn fijn- gevormde hand op my'n arm leggende, „'t Zou jammer zijn, zoo ge dien doek zoudt afleggen. Geen hoed, geen bloemenkrans stond u ooit zoo goed, als „Geen vleierijen, als ik u verzoeken mag 1" zei ik sidderend van verlegenheid. „Vleierijen moeten wel zeer vreemd uit m\jn mond klinkenik spreek slechts de waarheid, zoo ik beweer, dat een vrouw zich het beste kleedt in vrouwelijke kleederdracht." „Ik weet wat u bedoelt," zeide ik ongeduldig. „U hebt het gelaakt, dat ik zoo gaarne te paard zat; ik herhaal u: 't was mjjn grootst genoegen. U kunt niet begrijpen, hoe verrukkelijk het is, zoo'n moedig dier in toom te houden." ,Ja, voor eene gravin Satewski zou ik bemerken, dat geen vreugde onvergald is, en geen geluk volmaakt mag zijn. De muggen, waarvan het wijfje alleen steekt, komen het meest voor bij stilstaan de wateren, zooals vijvers en slooten, en vooral bjj waterputten en regenbronnen. Daar legt het wijfje vaak meer dan twee honderd eieren, die aan elkaar gekleefd zijn en als klein vlotje op het water drijven. De larven, die uit de eitjes komen, blijven in het water leven, duikend en zwemmend, door middel van vier ovale plaatjes aan het einde van het achterlijf. Na veertien dagen is de larve veranderd in een pop. De poppen drijven aan de oppervlakte van het water en krijgen lucht door twee busjes op den rug, die naar boven gekeerd is. De rughuid barst na eenigen tijd op en de mug vliegt uit het omhulsel. Het zingend geluid, het zoemen van de muggen ontstaat niet alleen door de vleugels maar ook door een stemorgaan, dat de beesten bezitten, en kan dus werkelijk zingen genoemd worden. De mannetjesmug leeft veel korter dan het wyfje, dat vaak in zachte wintersslapend overwintert in het een of ander beschut hoekje. Een begeerde betrekking. Voor de betrek king van concierge van de met September a.s. te openen Ambachtsschool te Schiedam, op eene jaarwedde van f 600 en vrije woning, hebben zich 1165 sollicitanten aangemeld. Vermist. Te Sint-Pancras (N. H.) wordt sinds Zondagmiddag vermist de jongeling K. B. Hij was op dien dag naar Alkmaar gegaan en is aldaar des avonds nog door andere jongelui op den Hoornschen weg ge zien. Dinsdag was hij echter nog niet in de ouderlijke woning teruggekeerd. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. Verdronken. Te Wouw bij Rozendaal is een 11/2 jarig dochtertje van den landbouwer A. Uytdewilligen, terwijl het even alleen was gelaten, in een tobbe met water ge vallen en daaruit levenloos opgehaald. Doodslag te Deventer. Gisteren is te Deven ter de stratenmaker v. R., tengevolge eener zware mishandeling, hem toegebracht door een opperman toen een twist tusschen hen ontstond, overleden. De politie heeft den dader gearresteerd en het ljjk ter gerechte lijke schouwing naar het ziekenhuis over gebracht. Bij onderzoek is gebleken, dat de over ledene zoo zwaar met een schop en bezem steel op het hoofd is geslagen, dat hij be wusteloos op den grond viel, waarna de dood volgde. Te Willemstad is men thans druk bezig met den pluk der zwarte bessen. De eerste verzending, groot circa 4000 K.G., heeft reeds plaatsgehadde bestemming was Lon den. De prijs is 18 ct. per K.G. Naar roode bessen is nog geen vraag. Toen de knecht van den bakker J. Dekker te Krimpen a. d. Lek meel van den zolder wilde halen, viel hij van de trap en brak een arm. Een droevig geval. Dinsdagmiddag werd een grasmaaier uit Barneveld, J. van Asveld, te Naarden in een hooiland, waar hij bezig was geweest gras te maaien, in bewuste- loozen toestand gevonden. Door de politie in een rijtuig gehaald, werd hij naar het station Bussum vervoerd, doch de H. IJ, S. M. weigerde den man te vervoeren, omdat hij te ziek was. Daarop werd de man weder naar Naarden teruggebracht, waar hij in de cel voor- vreemdelingen en pasanten door politiea genten werd verpleegd, doch waar hij gis termiddag overleed, zonder familie of vrien den gezien te hebben. De man kon niet verklaren, hoe hij in dien toestand gekomen was. Dr. Troelstra verleende geneeskundige hulp. Uitputting moet de oorzaak zjjn. Een kind uit den brand gered. In een per ceel aan het Rauksje te Alkmaar, bewoond door twee huisgezinnen, ontstond gisteren brand. Op een theelichtje stond een pan met rijst, waar de kat tegenaan sprong, zoodat het lichtje op den grond viel. In een oogen blik vatten de gordijnen vlam en bij de pogingen om den brand te stuiten verkreeg de vrouw van den bewoner van het bene denhuis hevige brandwonden. Een kindje van 9 maanden, dat reeds door den rook bewusteloos was geworden, werd door een der buren gered. Alles in hot perceel is verbrand, uitgenomen een linnenkast met kleeren. Betreurenswaardig is nog dat de schade niet gedekt is door assurantie, daar de bewoners behoorentot de minder-bedeelden. Ook een sollicitatie. Men schrijft aan de het zeker gepast vinden, maar voor—" „Voor?". „Laat ons er niet over redetwisten, juf frouw Gretha. Ik ben er zeker van, dat ge mij nog eens stilzwijgend gelijk zult geven. Kom, laat ons vrede sluiten, en ver mijd ons huis niet langermijn lieve moeder heeft er in stilte verdriet van, want ze houdt zeer veel van u." „Neen; ik kan niet, ik kan niet!" riep ik, de mij toegestoken hand afwijzend. „Ik bid u, kom niet meer hier; verlang niet, mij in uw huis te zien ik zal uwe moeder altijd eeren en liefhebben, maar doe g ij alsof ik niet bestond Hjj week ontsteld achteruit. „Heb ik mij ooit in een of ander opzicht aan u opge drongen vroeg hjj op trotschen, belee- digden toon. „Ik wil niet ontkennen, dat ik het toeval dankbaar was, dat mjj som wijlen in uwe nabijheid bracht, doch gij zult geen oogenblik kunnen bedenken, dat u recht geeft op deze beleedigende woorden „Vergeef het mjj, gij hebt gelijk en tóch herhaal ik mijn verzoek om m n e n t w i 1, er hangt voor mij zooveel van af! Ik bid u doe alsof ik dood ware „Gij spreekt in raadsels, Margaretha," zeide hij op zachten toon. „Ik kan ze thans niet oplossen, doch het zij zooik zal aan uw' wensch gehoorzamen, en mijn best doen, u niet te ontmoeten. Leef wel, vergeef mij, „Haarl. C.": Hoeveel nut de Leerplichtwet nog zal kunnen stichten, blijkt uit onder staande proeve eoner sollicitatie voor bet directeurschap eener gasfabriek. (De namen zijn gefingeerd.) Aan den WEdl. Achtb.. Burgemeester En Wethouders Van dezen Gemeenten, Zoo Pieterse van Reimers waal vernomen heeft, in de „Niewen Rottersche Courant", Dat er gevraagt Directeur voor Gemeente gasfabriek waterleiding, ik vind Mij, voor Dezen betrekking, Geheel voor Geschikt, uitstekent, berekent, vrjj van sterken drank Goede Getuigschriften. En Zoo ik Mijn zelf, Beroept als sollicitant, voor Dezen betrekking En te voor Deelen zal ik werken voor Dezen Gemeenten in lichting verkrijgbaar, by Wethouder Krom- stijl te Reimers waal. En die ik Myn noemt W. Pieterse. te Reimers waal. Door den schrik gedood. Te Beesterzwaag is een 78 jarige vrouw, tengevolge van het woedend onweder, zoodanig door den schrik bevangen, dat zij op de plaats dood bleef. Plaatselijk Nieuws. HIDDELIIARXIS- Bij de firma van den broek Co., te Middelhar nis wordt sedert enkele dagen tentoongesteld een verkleinde koffiebrander van de welbekende firma de Erven de Wed. J. van Nelle te Rotterdam. Hetis niet te verwonderen, dat deze machi ne algemeen de aandacht trekt, daar ieder er belang in stelt om te zien, op welke wijze de pakjes kofie dezer firma wordt gebrand. De aantrekkelijkheid dezer etalage wordt nog verhoogd door een aardig groepje be staande uit drie boerinnetjes uit verschil lende streken van ons land, die daar rustig zitten te genieten van hun lekker bakje koffie. Men spreekt er over, dat de firma van Nelle een dergelijke reclame door geheel Plakkee zal gaan maken. Door de Commissaris der Koningin is aan de heeren P. Zoeteman en J. Wielaard dispensatie veileend tot invoer vau slacht vee, waarin de tijdruimte tot alacbtiog met 2 X 24 uren is verlengd. Vrijdag voormiddag vertrok van hier de laatste visclisloep Theodora EmereDtia sch. J. v. d. Hoek ter schelvischvangst naar de Noordzee. GOEDEREEDE- Aan den heer Goedkoop alhier is van wege de betrokken Minister door den Staatsraad i. b. d. Commissaris der Koningin toestemming verleend om vijf vaarzen van Nieuwenhoorn naar hier te vervoeren. De dienstbode van den heer D. Breen alhier werd zoodanig door den huishond aangevallen dat geneeskundige hulp nood zakelijk was. OUÜDORP- Den 16 Juli a.s. zal het 25 jaren geleden zijn dat de Heer P. Hekman als onderwijzer in dienst trad aan de eerste Openbare School alhier. Er komen hier enkele gevallen onder het melkvee voor van bloedpis. In het afgeloopen jaar zijn hier 16 zeehonden aangebracht. Door Ged. Staten van Z.-H. is goed keuring gehecht aan het Raadsbesluit in zake de wijzingen der verordeningen op de tapperijen. Door den Commissionair D. Komte- bedde alhier zijn Woensdag ongeveer 3000 Kilo's zwarte bessen aangekocht en ver voerd naar elders. Bij den winkelier J. B. is eenig wasch- goed op den dag van de bleek ontvreemd. Buitenland. Overstooming in Turkije. Volgens mededee- lingen in de bladen is de stad Tokat in het vilayet Vivas op 25 Juni geteisterd door overstroomingen, waardoor een gedeelte van de openbare gebouwen en ongeveer 600 andere panden verwoest zijn. Het aantal slachtoffers moet meer dan 1000 bedragen. Een statistiek. Volgens een bericht uit New York zjjn er van 't jaar op den Amerikaan- scben onafhankelijkheidsdag, bij het afschie ten van vuurwerk enz., minder ongelukken gebeurd dan anders. Er kwamen niet meer dat ik hier gekomen ben; 'tgeschiedde op verzoek mijner moeder: 'twa3 de eerste en 't zal de laatste keer zijn moogt gij den juisten weg voor uw geluk gekozen hebben Een treurige blik rustte op mijn gelaat, toen maakte hij een beleefde buiging en ging heen. 't Was beter zoo. Wat had Eberhardt niet kunnen denken, als ik den jongen geeste lijke toestond, ons huis te bezoeken En daD, de toespelingen van vrouwe v. Ben- deleben en de plagerijen harer dochter!. Maar wanneer zal ik mijn Wilhelm we derzien? Waarom schrijft hij niet? Toen ik den volgenden middag met mijn naaiwerk aan Katrien's bed zat, kwam Lieze met de boodschap: dat de barones juffrouw Gretha liet uitnoodigen, om te komen sou- peerenvrouwe v. Bergen en haar man zouden tegen den avond een bezoek aan hunne ouders brengen. „O, wat zal de mooie gravin blij zijn," voegde ce oude babbelkous er bij, „want haar... ik wil zeggen de knappe luitenant komt óók 1" Vreezen de, tegenover den goeden, niets kwaadg vermoedenden baron ondankbaar te schijnen, en ook gedreven door het vurig onweerstaanbaar verlangen Eberhardt weer dan 48 menschen bij om en slechts 1124 werdeu er gewond. Verleden jaar lieten 164 menschen er het leven by. De schaking van eene tachtigjarige. Heel dikwijls zal 't nog niet voorgekomen ztfn, dat eene gebrekkige grijze vrouw op haar ouden dag geschaakt wordt. Dit geval is echter te Nieuw-Brunswyk in den staat New-Yersey voorgevallen. De tachtigjarige Eleonora Volckwein. wier vermogen op een vierde millioen geschat wordt, leefde in onmin met haar vroegere schoondochter. De vrouw van haar overleden zoon was voor de tweede keer gehuwd en was tenge volge daarvan, ten voordeele van de klein dochter der oude vrouw, van de erfenis uitgesloten. De ex-schoondochter van de oude dame, thaDs mevrouw Kuip, beproefde alle middelen om Eleonora Volckwein te bewegen haar testament te veranderen. Tevergeefs! Dezer dagen verliet mevrouw Volckwein het huis waar zij met hare klein dochter mevrouw Philip Render woonde, maar ze keerde niet weer terug. Toen ze op hare krukken steunend over de Mattawa- brug ging, naderde plotseling een groote zwarte automobiel: ze werd er in gezeten weg reed ze. Sinds dien tijd is de zwarte automobiel met de tachtigjarige dame op verschillende plaatsen van den staat New Yersey, ja zelfs te Buffalo en Washington gezien. De kleindochter van de ontvoerde, die ook al weer tengevolge van een testa- mentstwist in vijandschap met hare moeder leefde heeft de politie medegedeeld, dat.de ontvoering het werk van deze is, en tot doel heeft mevr. Volckwein tot verandering van haar testament te brengen. Niettegenstaande den ijver der politie is het nog niet gelukt de zwarte automobiel aan te houden. Van bet Pére Lachaisekerkhof. Het bij het Parijsche gemeentebestuur ingekomen verslag van het bestuur van „Pére Lachaise" verraadt, dat het oud-eerwaardige, beroem de kerkhof niet alleen een rustplaats der dooden is, maar ook aan de levenden me nig voordeeltje moet opleveren. In de eerste plaats is het een rijk jacht veld voor de kleine dieven, die met ijver en nauwkeurigheid alle niet al te vastzit tende brons en koperdeelen van de oude graven verwijderen, kleine koperdraad hekjes verzamelen in hun huis, zorgvuldig onder hun kleeren verborgen uit het ryk der dooden naar hec ryk der levenden te rugsmokkelen. Naast hen hebben een aantal reliquies- jagers het oude kerkhof tot hun jachtter :rein gekozen met groote wandelstokken, waaraan zich aan 't einde haken bevineen gaan ze er op uit, vernielen aan de kleine kapellen der familiegraven de bonte venster glaasjes en visschen met handigen greep uit het inwendige de kleine zilverlampjes, bronzenbeeldjes, de oude kaudelabres of bloemvazen, die de piëteit der achtergeble venen daar heeft geplaatst. De derde categorie wormen een aantal vrouwen, wier werkzaamheid zich uitslui tend tot de kransen beperkt. Ze loopen de graven af, verzamelen de kransen en den volgenden dag koopt de handelaar ze als nieuw handwerk van de arme huisarbeid sters. Maar niet alleen practischen zakenzin of verzamelwoede heerschen op het stille kerkhof. Ook de romantiek komt er tot haar recht, de plek der dooden wordt een too neel van sentimenteele liefde, en boven de graven vereenigen zich de lippen van jonge menschenkinderen, die hier aan het beroem de graf van Abelard en Heloise uit hun overvolle Jziel diepe zuchten loozen. Soms, wanneer dit symbool van de eeuwigheid des levens naar al te sterke contrasten streeft, wanneer de minnende paartjes nog al te jong zijn en de Schooltasch nog on der den arm dragen, dan mengen zich soms de oppassers in de idylle, vragen naar de namen en stellen de ouders er mee in ken nis. Menige romantische schooljongens en meisjesliefde heeft op deze wijze een eind gevonden in een pak slaag. Maar naast deze zuivere idealisten staan ook de sirenen van Père Lachaise op. Jonge slanke, mooie vrouwen zijn het wier bloeien de gelaatstrekken door het troostelooze zwart van den weduwen-sluier omzoomd zijn en wier oogen vochtig zyn van parelende tranen. Zij knielen hier aan dit of giDds graf en snikken hartverscheurend over den dood van den een of anderen mensch, dien ze niet hebben gekend. vVil bet toeval, dat een jong, goedgekleed heer voorbijkomt dan klimt haar smart tot extase, haar snikken gaat in krampen over en zoo noodig zinken ze onmachtig op het koude marmer. Een uur later echter verlaat de treurende pseudo- weduwe op den arm van een behulpzame te zien, en misschien te kunnen spreken, besloot ik, nadat Lieze mij beloofd bad, gedurende mijne afwezigheid bij Katrien te zullen blijven, - aan de uitnoodiging gevolg te geven Aarzelend stond ik dien avond op het portaalzoodra ik echter was aangediend, vloog iemand haastig de trappen op, en in 't volgend oogenblik lag ik door aan doening en ontroering overstelpt, in de ar men mijner zielsvriendin, thans de over gelukkige vrouwe l,Von Bergen „Kom," zeide zy, „laat ons nog eens naar onze meisjes-kamer gaan, daar kun jij my het leed verhalen dat je sedert mijn vertrek doorstaan hebt, - en ook ik my'n hart, dat van dankbaarheid en echtgeluk ver vuld is, voor je uitstorten." - De tranen van verkropt zieleleed, die ik dkür voor 'toog van God en mijne vriendin gestort heb, moesten haar wel overtuigen, dat een geheim, doch moordend verdriet aan myn jonge leven was begonnen te knagenen ofschoon ik dat wreed en toch zoo dierbaar geheim ook zelfs aan hdar niet openbaarde, wist ze my toch door zoete en troostende woorden te bemoedigen en nieuwe hoop in myn gefolterd h3rt te scheppen. Zóó zaten we lang in 't schemerdonker, tot eindelijk Bergen zyn vrouwtje kwam halen. Na my hartelyk begroet te hebben, gesteund, en terwijl in het eene oog een laatste traan zich nog Bpiegelt, glinstert het andere reeds veelbelovend haren bege leider toe. Alleen het Parijsche gemeente bestuur beschouwt deze comedie deslevens op de plaats der dooden met gestrenge blik ken en heeft thans brsloten het aantal der bewakers van Père Lachaise te vergrooten. De valsche karabiniers. Een echt Itali- aanscb rooverstukje wordt uit Brindisi ge meld. Id district San Yito de Normanni bood baron RamondiDi op zijn kasteel zijn vrienden een feestmaal aan. De nacht brak aan, toen een heer in elegant jachtkostuum aan de slotpoort verscheen. Hy vroeg daar hy zeer vermoeid en hongerig was, om de gastvrijheid van den baron. De baron aar zelde geen oogenblik aan den voornaam uitzienden vreemdeling zyn huis ter be schikking te stellen, noodigde hem aan tafel, en een uur later nam hy met alle andere gasten deel aan een dansje. Plotse ling eischten zes carabiniers te paard toe gang tot het slot. De aanvoerder der troep nam den gastheer apart en vertelde hem dat zy den beruchten roover Suma, „den schrik van San Vito" op het spoor waren. De roover moest zich onder de gasten be vinden en, terwyl de karabinier op den vreemdeling in jachtcostuum wees fluisterde hy den baron in 't oor, dat dit de beruchte roover was. In een ommezien was de vreemde geboeid en in den paardenstal geworpen. Blij dit gevaar ontkomen te zijn, verzocht de baron de wakkere sol daten te rusten, iets te gebruiken en dan aan den dans deel te nemen. Zoo gezegd zoo gedaan. Men was midden in 't gesprek toen de karabiniers eensklaps midden in de zaal gingen staan, hunne revolvers trok ken en ieder der aanwezigen met den dood bedreigden, die niet onmiddelijk al zijn geld en sieraden op de tafel legde. Van schrik half verlamd, volgden de gasten, de baron aan 't hoofd het bevel der mannen op, en enkele minuten hadden deze een buit in handen ter waarde van over de 62 000 gul den. De karabiniers sprongen op hunne paarden, niet zonder vooraf den gewaanden gevangene uit den stal bevrijd te hebben. Zoo snel mogelijk maakten zy zich uit de voeten. Pas eenige uren later kwam men tot de ontdekking, dat de edelman in jacht costuum werkelijk derooverhoofdmanSuma en de dappere karabiniers zijn vermomde gezellen waren. Hitte. Te New-York is de thermometer Zondagmiddag tot 97A/2 graad Fahrenheit gestegen, het hoogste punt in den ginds zeer heeten zomer. Stoomschip verongelukt. HetNederlandsche stoomschip Noordwijk is op de rotsen van de pier te Brest geloopen. Een boot der Redaingmaatschappy heeft 6 man van de equipage in de haven aan land gebracht, Het schip is verloren. Een gevecht met meisjesroovers. Te Coalig na bij California werd de zestienjarige Edna Domingiue slechts in haar nachtgoed gekleed, uit haar op een rancho gelegen ouderlijke woning, door twee roovers, Clock Rogers en Tony Loveall, ontvoerd. De meisjesroovers verlangden vijfduizend dollars losgeld. Zij werden door bereden cowboys vervolgd, De roovers gingen uiteen. Rogers nam het meisje met zich en gebruik te het, toen hij door zijn vervolgers werd omringd, als schild tegen de kogels der cowboys. De broer van het meisje verwij derde zich stil uit de schare der vervolgers sloop achter op den roover toe en overwel digde hem na een korte wanhopige worste ling. Een rechtbank, die direct bijeenkwam, beraadslaagde er over of de meisjesroover gelyncht of opgesloten moest worden. Men besloot tot het lynchgerecht, dat aan Rogers werd voltrokken. Spoorwegongeluk. Te Knobnoster in deVer. Staten, zyn ten gevolge van den dichten nevel twee sneltreinen op elkaar geloopen, waardoor 8 personen gedood en 20 gewond werden. Uitzicht op bromokelder. By het samenstel len van reclames voor verblijfplaatsen gedu rende de zomervacanties komen de auteurs dikwyls op de ongelooflijkste invallen, Maar dat het uitzicht op een brouwkelder als de bizondere voortreffelijkheid van een kamer wordt aanbevolen, dat zou toch alleen maar in het bierland Opper-Beieren kunnen voor komen. In de Berchtesgadener krant stond de volgende advertentie„Te Kaltenhausen is een villa te koop. Prachtig uitzicht op een bierbrouwerij, in 't bizonder op den brouwkelder. Bij drukkende zomerhitte uitzicht op een brouwkelder wie dat niet aanstaat, moet wel een heel ontevreden mensch zyn. nam hij den arm zijner vrouw en zeide: „Papa is zeer ongeduldig dat zijn jongst poppetje zoolang boven blijft, en mama schijnt hoofdpijn te hebben en spreekt zeer weinig, terwyl Eberhardt haai in dit opzicht het beste voorbeeld geeftwant hy heeft nog geen mond open gedaan." "Wij traden binnen; daar zat vrouwe v. Bendeleben in de fauteuil bjj den schoor steen, de baron bij de tafel, en Eberhardt was nergens te zien. Ik werd hartelijk ont vangen, vooral door den baron, die vond dat ik er zeer slecht uitzag. „Waar is Eberhardt toch?" vroeg Han nah. „Hij heeft zich by Ruth laten aandienen, om haar te verzoeken met ons te komen soupeeren," zei de barones zuchtend. Op 't zelfde oogenblik trad dominee Renner binnen; hij verbleekte toen hij mij zag, en wenschte my op zeer koelen toon„Goeden avond." Na verloop van een uur, dat my een eeuwigheid toescheen, kwam Johan eindelijk zeggeD dat er geserveerd was, en begaf het gezelschap zich naar de eetzaal. „Zullen we dan zonder Eberhardt en Ruth soupeeren vroeg Hannah. „O, neen," zei de barones. „Wees zoo goed, en roept ze." Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 2