ONZ E EILANDEN van 4 JUL'I 1908. 3 moord en een drievoudigen moord te Violai- nes. Carnet Vromant had 15 diefstallen be dreven en by den moord te Violaines de drie slachtoffers het hardst geslagen. Het zon- denregister van Theophile Deroo, den vier den bandiet, zien we niet beschreven. Gedurende de zitting werden zeven getui gen gehoord. De inoord te Violaines, waarvan hier sprake is, heeft zich zooals uit de verhooren bleek aldus toegedragen; In den loop van de maand Januari 1906 werden te Violaines 3 personen, vader, moeder en dochter, met het deksel eener stoof het hoofd verpletterd. Abel Pollet deelde zijn broeder August en Vromant mede, dat er bij de echtelingen Lecoc te Violaines een goede slag te slaan was. Vrijdag 19 Januari om 5 uur kwamen zij te Violaines aan, zij verborgen zich in een hooimijt welke grensde aan den hof van de Lecoc's. Zij vernamen echter gedruisch, waardoor zij zich terugtrokken. Toen de familie volgens hun berekening sliep, betraden zij door de veranda het huis. In de eetkamer dronken zij eerst een tweetal fiesschen witte wijn uit en gingen toen naar de keuken waar zij enkele sous vonden. Abel Pollet zei toen; De Lecoc's slapen op het eerste, zyt gij bereid mij te volgen Ja... Op den overloop gekomen hoorden zij de dochter roepen Papa daar is iemand! Wat is er? vroeg de vader. August Pollet ging de kamer van Lecoc binnen. Deze zich willende oprichten werd door zijn aanrander bij de keel gegrepen eD ten gronde geslingerd. Abel en Vromant gingen de kamer binnen waar mevrouw Lecoc en haar dochter slie pen. Deze sprongen op en begonnen te schreeuwen. Abel Pollet zei, dat indien zij zich stil hielden, hen geen leed zou geschieden. Hij wierp zijn stoofhaak op het bed, greep het meisje bij de borst en drukte haar in een hoek dbr kamer. Op dat oogenblik viel de kaars om en werd het duister. Het meisje riep haar moeder toe het ven ster te openen en hulp te roepen- Om er een eind aan te maken, gafVro mant haar eenige slagen met zijn stoof- deksel waardoor zij bedwelmd tegen den grond viel. Het zelfde overkwam de moeder. Vromant ging daarna August Pollet helpen en vermorselde met één slag het hoofd van den ongelukkigen man. Abel maakte zich daarna van een aantal juweelen en 6375 fr. meester. Ook Abel Pollet gaf nog een slag met het deksel dat hy uit Vromant's hand genomen had op het hoofd van den gedoode Lecoc. Daarna keerden zij naar de kamer der vrouwen terug. Deze waren intusschen tot hunzelve gekomen. Abel sloeg nu het meisje dood en daarna de moeder. Daarna gingen zy naar de eetzaal waar zij zich aan spijs en drank goed deden, zy verdeelden toen den buit. Abel gaf ieder 1000 fr. aan papier en 200 fr. aan goed. Hij zelf behield een biljet van 1000 fr. twee Louis d'Or van 40 fr. de juweelen benevens 3000 fr. welke hy voor zyn medeplichtigen verborgen hield. De vrouwen zyn medeplich tig wegens het wisselen der biljetten en het aannemen der juweelen. Een kop. Een merkwaardige vangst deed een visschersboot uit Grimsby dezer dagen aan de kust van Schotland. Uit de diepte van den Atlantischen Oceaan haalde men met een der netten namelijk den kop te voorschijn van een onbekend monsterdier. Daarin bevindt zich een lange leerachtige tong, die een lengte van drie voet, acht duim heeft. Men neemt aan, dat dit over blijfsel van een onbekend dier sinds eeuwen ergens in een ijsbed der Noordelijke wateren bewaard is gebleven. Zou het misschien de kop van de lang- gezochte zeeslang zyn Eigenaardig automobielongeluk. De steile klip Beachy Head bij Eastbourne, was in den nacht van Dinsdag op Woensdag het tooneel van een eigenaardig ongeval. Twee heeren uit Londen hadden in een auto bet hotel op het Beachy Head bezocht endaar 's avonds gegeten. Op hun verderen tocht kwamen zij te dicht bij den rand van de klip. Plotseling stond de motor in brand. De benzine had blijkbaar het droge gras op de klip in brand gestoken en dit leidde tot den brand van de auto. De beide heeren waren nauwelijks afgesprongen toen de auto over den klippenrand 300 voet diep op de rotsen stootte. Van geheel de auto bleef natuurlijk geen stuk meer heel. Roekeloosheid. Een mijnwerker uit Hat- tingen wilde, met een broertje op den rug, de Roer overzwemmen. In het midden zonk hy en verdronk. De knaap werd met veel moeite gered. Ontploffing. Te Chicago heeft een ontplof fing plaats gehad in een magazijn van chemicïaliön, boven hetwelk een logement werd gehouden, er ontstond een hevige brand, waarbij vijf personen omkwamen en twintig werden gekwetst. Eene aanlokkelijke advertentie. In eene advertentie in de Morningpost wordt een persoon gezocht voor een echte oud Engel- 3che folterbank. Er wordt bijgevoegd, dat de bedoelde persoon, zich een beetje moet laten uittrekken, om het publiek de werking dei folterbank nauwkeurig.te toonen. En bet slot luidt: Hy moet tenminste voorloopig klein van gestalte wezen. Zooals uit deze advertentie blijkt, wordt voor geld in Enge land nog meer geboden dan by ons, want onze folterkamers geven in 't gunstigste geval slechts een pop op de pijnbank. Onweer. Zuid-Frankrijk is door hevige onweders weder eens zwaar geteisterd. In Gers, meer in het bijzonder in het arron dissement Condom, heeft de oogst door een waterhoos buitengewoon geleden. Te Vil- leneuwe-sur-Lot sloeg de bliksem in een huis met het rampzalig gevolg, dat het dienstmeisje werd gedood en vier kinderen werden gewond. Dicht bij Blanda werd een huis door den bliksem getroffen en werden acht perso nen ernstig gewond, te Alais zijn moestui nen en wijngaarden door den hevigen ha gelslag geheel en al vernield en eveneens een aantal plaatsjes rondom Aubenas. Een convooi 1500 postduiven uit Man Chester was te Rennes opgelaten, waarvan er slechts 53 haar bestemming hebben be reikt. Vermoedelijk zijn al de overige vogels in het noodweer omgekomen. Aan het Berl. Tagebl. wordt uit Alex- andropol geseind, dat hevige onweders in den omtrek zware overstroomingen hebben veroorzaakt. Er zyn meer dan 100 personen verdron ken. Reeds zyn 37 lyken opgehaald. Een vreeselijke dood had een 26 jarige met selaar, die nabij het station te Toulon werk zaam was aan den bouw van een wacht huisje voor de electritsche tram. Hij kwam in aanraking met een draad van de tram, geladen met 10.000 volts. Daar de fabriek geen onderbreker heeft, moest men zich naar den omzettingspost begeven, op vijf kilo meters afstand om den stroom te kunnen onderbreken. Het lijk bleef een uur lang aan den draad hangen geschokt door gewel dige stuiptrekkingen. Dit vreeselyk schouw spel had allen omstanders den schrik op het lijf gejaagd. Toen men het eindelijk kon wegnemen was het heelemaal verkoold. In de vlammen omgekomen. In den kelder van een distilleerderij te Berlijn had, door onbekende oorzaak, een spiritusontploffing plaats, waardoor de kelder in een oogwenk geheel in vlammen stond. Een jonge man, [die als kelderknecht hier werkzaam was, zag zich door het vuur den terugtocht afge sneden en hij verbrandde zonder dat men hem te hulp kon komen, ofschoon er men- schen in de omgeving waren. In doodsgevaar. Een dame uit New-York was te Paterson in New-Yersey met een luchtballon opgestegen en op een hoogte van 700 meter met de parachute neergedaald. Zy kwam in de rivier Passaic neer en ver keerde in groot gevaar om te verdrinken, toen zy door een man met een roeiboot werd gered. Ridders van de misdaad. De gemeente Montegur, in Zuid-Frankrijk, staat op het oogenblik onder de tirannie van een bende misdadigers, waarvan de politie er nog geen enkelen heeft kunnen pakken. De schrik dien ze onder de bevolking verspreid heb ben, is van dien aard, dat alle huizen ge barricadeerd zyn en dat de wapenhandelaar van 't dorp binnen enkele dagen geheel uitverkocht was. Reeds voor eenigen tyd werd een bakker uit zijn woning gelokt door iemand, die later bleek zijn gezicht te hebben zwart gemaakt. Hy loste drie revolverschoten op den bakker, die vrij ern stige wonden kreeg. Den volgenden dag vond men op de deur van den bakker een briefje met de woor- „Ridders van de misdaad" bovenaan. Den bakker werd daarin verder medegedeeld, dat hy ter dood veroordeeld was en dat ver dere terechtstellingen zouden volgen. In derdaad was de molenaar van het dorp kort daarop met zyne heele familie ver brand, doordat onbekenden op drie plaatsen brand in zyn woning hadden gesticht. Weer vond men het briefje met „Ridders van de misdaad", en verder de volgende lugubere mededeeling: „De families Flayac en Bouton (de bakkej en de molenaar) zijn ter dood veroordeeld. We zyn menschen zonder geloof en zonder wet." Als een staaltje van de brutaliteit der bende wordt gemeld, dat, terwijl de huis genoten van den molenaar aan den eenen kant het brandende huis ontvluchtten, de „ridders" aan den anderen kant binnen drongen, om te stelen wat van hun gading was, nl. een beurs en een horloge. Den nacht, volgende op den brand, werd het huis bewaakt. Desondanks wisten de misdadigers het volgende briefje te depo- neeren „Jc hebt politie te hulp geroepen. Ons hindert dat niet. Daar we verlangen, dat men geen bewijzen tegen ons heeft, geven we hierby de beurs en het horloge terug. Benevens Flayac en Bouton is nu ook Ga- bourin veroordeeld. Het zullen mooie St. Jan-vuurtjes zijn op den vastgestelden en noodzakelijken dag" Bij het briefje lagen de beurs en het horloge. Een slachtoffer der wetenschap. De in Londen zeer goed bekende dokter Hall Edwards, die reeds verscheidene amputa ties heeft moeten ondergaan, als gevolg van zijn veelvuldig werken met X-stralen toegepast als geneesmiddel, heeft dezer dagen een nieuwe operatie moeten ver duren. In Februari werd de linkerarm van den held-haftigen dokter, wien door koning Ed ward reeds een pensioen is toegekend als belooning zyner diensten op het gebied der geneeskrachtige, maar voor hem, die er veel mee omgaat, zoo gevaarlijke stralen, onder den elleboog afgezet, wyl hy was aangetast door wat men noemt de „X- stralen dermatitis." De operatie had echter niet het gewenschte gevolg, want de wond genas niet en de zieke bleef even lydend als voordien. Bovendien plantte de kwaal zich voort naar de rechterhand, waarvan eergisteren alle vingers zijn geamputeerd. Thans verklaren de geneesheeren, dat de sluipende ziekte is gestuit. Steijn en Reitz gepensionneerd, Volgens een telegram uit Johannesburg heeft net parlement her Oranjerivierkolonie de voor malige presidenten van den Oranje-Vrijstaat Steyn en Reitz jaarlyksche pensioenen toe gekend resp. van 1000 en 500ponden sterling. Offers van het bergklimmen. De Zwitsersche bergen vragen weer hun offers. Drie toeristen uit Luzern wilden Zaterdag met een gids, van het station Eismeer van den Jungfrauspoor uit, het Münchjoch be klimmen. Vroolijk jodelend gingen zij op- weg. Maar toen zy nog maar een kort poosje langs den Eigerwand klimmende waren, deed zich een fluitend geluid hooren, en dadelijk daarop werd een hunner, majoor Jakob Weber, door een van den Eiger rol lenden steen doodelijk aan het hoofd getrof fen. Zyn reisgenooten droegen hem naar het station Eismeer, waar hij een paar uur later den geest gaf. Een 30-jarig fotograaf uit Stuttgart is Zondag op den Bösen Miirtschen, in het kanton Glarus, verongelukt. Hy was zon der gids. Een 29 jarige juffrouw uit Zurich heeft Zaterdagavond in de nabijheid van Amden bij het plukken van alpenrozen den dood gevonden. Zy storte van een 120 meter hooge rots. Talen. Volgens dr. Franz Winterstein zyn de volgende hoofdtalen als volgt over de aarde verbreid- Het Chineescli over 400 millioen men schen, het Engelsch over 200, het Russisch over 100, het Hindostansch over 100, het Duitsch over 87, het Arabisch over 55, 't Fransch over 47, het Japansch over 46, het Spaansch over 45, het Italiaansch over 38, het Maleisch over 25, het Turksch over 23, het Hongaarsch over 22, het Nederlandsch over 9, en het Portugeesch over 4 millioen menschen. Walvisschen op de Philippijnen. Op het strand van het eiland Mindoro in den Philippijnschen archipel, verdwaalde onlangs een school van 32 walvisschen, van 7 tot 15 voeten lang. De dieren kwamen daar, naar men meent, om haar jongen te werpen. Zy werden evenwel opgemerkt en door de eb verrast en op het droge gezet alle doodgeslagen. Tengevolge van dit onverwacht bezoek zal nu onder de uitvoeren van Mindoro voor dit jaar een hoeveelheid traan, omstreeks 20 ton, voor het eerst en waarschijnlijk ook voor het laatst, voorkomen. Een schaapherder vermoord. Te Joinville- le-Pont, even buiten Parijs, is een oude schaapherder vermoord een man van 75 jaar Frits Jung. De oude Jung placht op een be paalde plaats een kudde van 350 schapen te weiden. Verleden Donderdag waren her der en schapen niet op de plaats waar zy plachten te komen. De herder lag dood in zyn schuilwagen, de schapen waren nergens te vinden. Het blijkt nu dat die schapen verkocht zyn voor 15 16.000 frank door zekeren Alfred Malviel. Malviel is gevangen genomen. Hy verklaarde in opdracht van anderen de schapen te hebben verkocht. Men heeft een som van ruim 14.000 frank in zyn bezit gevonden, en hy heeft in de laatste dagen allerlei buitensporige inkoopen gedaan, als daar zijn het traditioneelegouden horloge en gouden ketting. Alles wyst er op dat Malviel den moord en diefstal lang te voren had beraamd. Een klacht over professoren. In de Italiaan- sche Kamer was een debat aan de orde over de tractementen der hoogleeraren. Daarby kwam het lot een rumoerig too neel naar aanleiding van een rede van den socialistischen advocaat Ferri, die zeide dat de professoren er maar een lui leventje op na hielden en dat hy indertyd aan de aca demie zijn kennis, ook voor de examens, hoofdzakelijk door eigen studie had moeten verwerven; aan de professoren had hij ook voor zijn examens, weinig gehad. Alle pro fessoren en vele advocaten protesteerden luide tegen Ferri's aantijgingen. Er ontstond na een heftige woordenwisseling tusschen Ferri en den voorzitter, zulk een tumult, dat de zitting voor een poosje moest ge schorst worden. De minderwaardigheid der Russische vloot. Er loopen leelijke geruchten over de manoeu vres van de Zwarte Zeevloot, die sinds eenige dagen aan den gang zyn. Ook hier weer moet de minderwaardigheid van Rus land's zeemacht op treurige wijze aan het licht zijn gekomen. Bij de schietoefeningen werd de schijf niet een enkele maal geraakt. Er waren verscheidene schepen, welker officieren en manschappen de seinen van het vlaggeschip niet eens verstonden. Een schip was zelfs in zee gestoken zonder dat de kompassen goed in orde waren. Ook gevallen van dronkenschap deden zich weder voor. Een eerste luitenant is in beschonken toe stand dooreen open luik naar beneden geval len en ernstig gewond. De Spaansche prins gedoopt. In de troon zaal van het La Granja paleis te Madrid heeft de doopplechtigheid van den infant Don Jaime plaats gehad. In de antichambre van het paleis werd de stoet geformeerd. Aan het hoofd gingen de edellieden en majordomes van dienst, de granden van Spanje de president van den ministerraad, de ministers, een delegatie uit de Kamers, allen in groot-uniform. In de troonzaal was een estrade gemaakt, overdekt meteen prachtvol tapijt, dat sedert Isabelle II dient by alle doopplechtigheden. Op de estrade stond het altaar dateerend uit den tyd van Ferdinand V. In het midden stonden twee doopvonten van Santo Domi nique de Guzman, zeer oude meesterwerken van toegepaste kunst. De koning, de koningin-moeder, de infan ten Carlos Philippe, Renier, Maria Theresia, namen plaats in fauteuils voor de exstrade. Daarachter de hofhouding en de vertegen woordigers der mogendheden. De prins van Asturié, oudste zoon des koniDgs, woonde de plechtigheid mede by, in de armen van zyn gouvernante, waar hij niet anders deed dan schreeuwen en huilen. De aartsbisschop van Sion verrichtte de doopplechtigheid, terwyl een battery 21 schoten loste. De Paus zond zyn zegen voor het kind. Dnilschland en Rusland. Een groot Rus sisch blad, do Nowoje Wremja", bevat een artikel, getiteld; „Schouder aan schouder" handelend over een conflict tusschen Rus land en Duitschland. De schryver houdt een krachtig pleidooi voor de bevestiging van de goede betrekkingen tusschen Rus land en Duitschland. De Engelsche omsin- gelingspolitiek moet noodzakelijkerwijze uitloopen op een wereldoorlog waarin, bui ten de mogendheden van het Drievoudig Verbond, ook Zweden, Roemenie en Turkije aan Duitschland's zijde zouden staan. De Duitsche Vloot. Duitschland wapent zich ook ter zee zeer steik. Een Duitsch blad meldt dat Duitschland nu zeven linie schepen van de Dreadooughttype en twee pantserkruisers van het Invincibletype in aanbouw heeft. Twee van die linieschepen, de Nassau en de Sachsen, zullen in 1909 klaar zijn. Verder zullen er binnenkort vier onder- zeesche torpedo vaartuigen aan de vloot toe gevoegd worden. Binnen een paar jaar tyds zal hun aantal tot acht toenemen. Slachtoffers van bommen. In een huis op Campo Wierque|te Lissabon,heeft eenschrik- kelijke ontploffing plaats gehad. Een revolu tionair Oliviera was bezig bommen te maken, waarbij hy door twee mannen geholpen werd. In de kamer, waar ze bezig waren ontstond brand, die zich ook uitbreidde tot een belendende kamer, waar honderd bom men lagen. De ontploffing was ontzettend; de twee helpers werden in stukken gereten. Oiiviera kon, niettegenstaande hy zwaar gewond was, vluchten. Een oplichter. Bij een wedren in SandowD Park, bij Londen, is een bekend sportman, Robert Sevier, eigenaar van renpaarden en van een sportblad, de „Winniug Post", in hechtenis genomen. Hij moet zich hebben schuldig gemaakt aan een poging tot afdrei ging jegens den Zuid-Afrikaanschen million- nair Joel, dien hy dreigde met openbaarma king in de „Winning Post" van eenige laster lijke berichten, als Joel hem niet een som van 5000 p.st. (f 60,000) uitbetaalde. Weer een groot schip. Te Belfast is een nieuwe Transatlantische stoomboot van 16,620 ton de „Lapland" van stapel geloopen, die 2000reizigers kan vervoeren. De Red Star Line zal haar met November in de vaart brengen tusschen Antwerpen en New-York. De „Lapland" is dus een 7000 8000 ton kleiner dan de „Rotterdam." Diefstallen ontdekt. Op eigenaardige wyze is de Parijsche politie de dieven op het spoor gekomen, die verleden jaar, zooals wy des tijds berichten, talrijke kuntsvoorwerpen uit het museum van het Louvre hadden gesto len. Een politieagent kreeg by de arrestatie van een vrouw die bedreigingen uitte tegen een vroegeren minnaar, de eerste aanwijzing in handen, betreffende de gepleegde diefstallen. Van de drie individuen, die naar aanleiding van deze geheel toevallig losgelaten toespe lingen werden gearresteerd, is er een, Le- vasseur,, al veertien maal gestraft. Hij en zyn makkers bekenden, dat zy het standbeeldje der godin Isis en andere antieke beelden onder hun wyde capes ver borgen, hadden meegenomen, terwijl de zaalbediende sliep. Er bestaat kans. dat de gestolen voorwerpen, die intusschen door vele handen zyn gegaan, nog worden te ruggevonden. Duitsche en Engelsche loerklieden.Vanwege het Engelsche ministerie van koophandel is een vergelijkende staat betreffende den levens- en loonstandaard van denDuitscnde en den Engelschen werkman verschenen. Er blijkt uit, dat de huur van werkmans woningen in Dnitschland zich tot dezelfde huur in Engeland verhoudt als 123 tot 100 de uitgaven van voedsel en brandstof als 118: 100; de gezamenlijke uitgave voor voedsel, brandstof en huur als 119: 100; de weekloonen in Duitschland in verhou ding tot die in Engeland als 8: 100; de gemiddelde werktijden in steden van ge lijken omvang en in dezelfde bedrijven als 111: 100; de uurloonen in Duitschland en Engeland als 75: 100. De Engelschen hebben dus nog geen reden, om hun vryen handel ter wille van bescherming prijs te geven. De schulden van het Portugeesche Konings huis. Te Lissabon is eergisteren weer een groote republikeinsche bijeenkomst gehou den, om verzet aan te teekenen tegen de voorschotten, die uit openbare middelen aan het Koingshuis verstrekt zijn. Twee personen hielden luidde toegejuich- de redevoeringen. De laatste betoogde, dat de Koning, aangezien het onmogelijk was om het monarchale stelsel in eer te her stellen, uit eigen beweging afstand moest doen van den troon. De Bommen-aanslag in Barcelona. In een bericht uit Barcelona wordt nog het volgende omtrent den aanslag gemeld Tegen 9 uur s avonds had zich op de Rembla de foris een talrijk publiek verzameld, om getuige te zyn van een historiscben optocht. Plotseling weerklonk een hevige knal. De menschen renden in wilde paniek uit elkander. Een aantal vrouwen vielen flauw. De bom was, als gemeld, ontploft in een urinoir; het heel werd verwoest. Twee politieagenten en een jonge man lagen zwaar gewond op de straatsteenen. Een van ae agenten was letterlijk uit elkan der gerukt. Hij stierf dan ook in denzelfden nacht. Onder de vijf op de plaats van het onheil gearresteerde verdachten, is ook een Ara bier. Een ander werd gearresteerd, omdat men hem met een pakket het urinoir, zag ingaan en tijdens de ontploffing het snel zag ver laten. Het urinoir werd scherp geobserveerd, omdat daar vroeger een bom was gebarsten. Het publiek wilde den arrestant te lijf. Ondanks de ontsteltenis, die de bomaan slag. veroorzaakte, had de historische optocht toch plaats. Er zyn 100.000 pasetas uitgeloofd voor dengeen, die den dader aanwijst. Een waanzin drama. In den nacht van Za" terdag op Zondag is een verschrikkelijk dra ma voorgevallen in den expresstrein Parijs Keulen, die om 83/4 u. uit Parijs vertrekt en om 2 uur 's morgens te Charleroi aan komt. Aan het station te Parijs had in een waggon van de le klas, eene jonge juffrouw, vergezeld van een heer, plaats genomen. Het jonge meisje heet M. Gertrude R. 20 jaar oud, afkomstig van Ryssel en was eenige weken op een buiten bij vrienden in de omstreken van Parys gaan doorbrengen. Zy was sinds lang aan aanvallen van ueu rasthenie onderhevig en het was om haar afwisseling te verschaffen, dat hare moeder, dio te Leipzig woont, haar naar Parysche vrienden bad gezonden. Ongelukkig kreeg zy by haar gastvrien den eenige nieuwe aanvallen, in zooverre, dat men voorzichtig oordeelde haar naar hare moeder terug testuren. waar men aan haar die zorgen zou kunnen wyden, welke haren toestand vergde. Men gelastte dus een bediende van een ziekenhuis van Pa rijs, waar speciaal de zieken van dien aard verzorgd worden, om het meisje tot Leipzig te vergezellen. Het vertrek had Zaterdagavond plaats, zonder dat er iets merkwaardigs voorviel en de reis liep goed af tot aan den Belgi schen douanenpost, te Erquelinnes. Daar gaf mej. R eensklaps teekenen van zenuw achtigheid. Haar bewaker poogde haar tot bedaren te brengen, toen zy zich onver wachts in de gang van den waggon wierp en met de vuist de ruiten begon te verbry- zelen. Haar bewaker gelukte het haar te overmeesteren en. daar ae ongelukkige zich erg aan de handen en de polsen verwond had, wascbte hij onmiddelyk de wonden van het jonge meisje uit en verbond haar de polsen. Mej R scheen tot bedaren te zijn gekomen en liet zonder een klacht te uiten haar oppasser een verband leggen. De reis werd voortgezet, maar nauwelijks had de trein Charleroi in de richting van Namen, en reed hy voorbij de werkhuizen van Tby-le Chateau, te Marcinelle, toen mej. R. aan haren bpwaker ontsnapte en voor dat deze eene beweging had kunnen ma ken, uit het portier sprong, waarvan de ruit gebroken was, en zich op de spoorbaan wierp. De trein hield stil. Het personeel van het station van Charleroi werd gewaar schuwd, een dokter ontboden eu mej. R. werd naar het gesticht Delhage gedragen, waar zy tegen 3 uren 's morgens aankwam. Haar toestand is hopeloos. Zy heeft in het aangezicht een breede wonde, de kin is ge kloven en zij klaagt over inwendige pijnen. Als er niet gespeeld wordt, gaat de boel failliet. De speelzaal te Ostende staat sedert de inval der politie geheel leeg. De plaatse lijke bladen verzekeren, dat dit de ondergang van de badplaats na zich zal sleepen. Arrestaties in Rusland. Zes en twintig leden van de sociaal-democr. arbeidersorga- satie te Sebastopol zyn gearressteerd. Er zyn vijftien infanterie-soldaten onder. Een huis van 62 verdiepingen. Te New- York gaat het bouwen naar de wolken maar voort. De levensverzekering-maat schappij „Equitable" gaat een torenhuis zetten van 62 verdiepingen. Er komt een vlaggestok op van 150 Eng. vt. Staat die er op dan wordt het geheel nog iets hooger dan de Eiffeltoren. Althans dit is het plan Maar de bladen betwijfelen, of de overheid er wel vergunning toe zal geven. Mislukte moordaanslag op een millionair. Op den millionair George Vanderbiltiseen mislukte moordaanslag gepleegd dooi een zyner beambten, zekeren Williams, die ook getracht heeft Vanderbilt's huis in brand te steken. Waarschijnlijk is de man niet goed bij zyn zinnen. Vreeselijk ongeluk Een zonderling ongeluk dat het leven heeft gekost aan een machi nist is onlangs by Voghera, Lombardye, ge beurd. Naby deze plaats passeerde hy met zijn trein een andere, die verscheidene wag gons had, geladen met yzere platen. Een dezer laatste, die wat verder uitstak dan de andere, sneed den machinist, die zich ©enigszins buiten zijn locomotief had gebo gen, het hoofd af. Niemand had hetgebeurde gezien, omdat de machinist alleen was zon der stoker. De trein zette zyn weg voort tot aan het station van Ponte Curone, waar men met schrik het onthoofde lyk van den machinist op de locomotief zag. Een pritises met steenen geworpen. Een telegram uit Madrid meldt: Gisteren werd met steenen geworpen naar de automobiel van de Infante Maria Theresia, by Tortelo- dones in de omstreken van Madrid. De chauffeur werd licht aan de dij ge wond. Een landverrader. Een kwartiermeester van de Duitsche vloot, Dietrich geheeten, is te Kiel met zyn Maitresse gevangen geno men. Zij, worden beschuldigd van hoogver raad. De geliefde van den man stond in dienst der Fransche regeering en kreeg daarvoor maandelijks 500 mark. Zy en de onderoffi cier zouden dezer dagen te Keulen samen komen met een agent der Fransche regee ring om aan dezen gewichtige documenten over mijnen en ontplofbare stoffen te over handigen. Een succesvolle tocht per luchtschip. De Duitsche luchtschipper graaf Zeppelin heeft gisteren weer een succesvolle luchtreis ge maakt. Na een reis van 12 uur over Bazel, Luzern, Zurich en Winterthur keerde het luchtschip van [graaf Zeppelin te Friedrichtshafen te rug en landde gisterenavond half negen in de ballonloods. Het wapen der Amerikaansche vrouw. Se dert eenigen tyd is te New-York een school gevestigd, waar alleenstaande dames, winkeljuffrouwen, machineschrijfsters, en over 't algemeen alle vrouwen die onbe schermd over straat moeten en vaak bloot staan aan ruwe aanvallen in de afgelegen wyken der reuzenstad, gelegenheid hebben om in vrij korten tyd zich een verdedigings methode eigen te maken, die aan poezie mist, wat ze aan afdoende uitwerkingen wint. De dames ontvangen namelijk onderricht in 't min of meer hardhandig omgaan met haar... parapluie. En 't schijnt verwonder lijk te zjjn welk .effect een flink en krach tig toegebrachte tik met zoo'n voorwerp heeft op een onbeschaamd of roofzuchtig lid van de sterke sekse.

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3