ONZE EILANDEN van 27 JUNI 4 908. 3 eenige K.M. middellijn, aldoor op dezelfde hoogte blijvende. Later werden proeven met de stuurinrich ting voor op- en neerwaartsche beweging •genomen, die blijkbaar goed werkte. Om half zeven was de luchtbol in de hal terug. De tocht werdt niet voortgezet, omdat aan het zijstuur nog iets haperde, dat eerst ver holpen moest worden. In het voorste schuitje van het luchtschip zaten, behalve drie monteurs, graaf Zeppelin, baron Bassus, ingenieur Dürr en de kapitdins Lau en Hacker. In het achterste schuitje zaten een inge nieur en drie monteurs. De jonge graaf Zeppelin, majoor Hesse, die als commissaris van den generalen staf de reis meedeed, en twee andere heeren bevonden zich in het midscheeps gebouwde „salon". Heden zal het luchtschip vermoedelijk voor de tweede maal opgaan. De lange reis door het Rijndal in nog eenige weken uit gesteld. Ghineesche beleefdheid. Men weet dat de Chineesche beleefdheid een ongehoorde massa conventioneele leugens meebrengt. Zij eischt namelijk, dat men van zichzelf op verachtelijke wijze spreekt, andere per sonen met de meest ongehoorde vleierijen overlaadt, waarvan de overdrevenheid zelfs den meest verfijnden hoveling in Europa belachelijk zou schijnen. De Daily Chronicle vertelt hieromtrent de volgende geschiedenis. Een Chinees bracht een bezoek aan een zy'ner bekenden en had hiertoe zijn schoon ste zijden gewaad aangetrokken. Toen hij in de kamer trad schrikte hij een rat op, die aan een schoteltje vol olie likte. Bij haar haastige vlucht wierp zij het schotel tje om en de olie stortte zich uit over zijn kostbaar zijden kleed. Terwijl de Chinees nog bleek van woede de rat nastaarde, kwam de heer des hui zes binnen. Na de ingewikkelde begroetings ceremoniën begon de gast„Toen ik in uw hooggeëerde woning trad, was ik zoo on behendig uw hooggeëerde rat te verschrik ken zij heeft uw hoogvereerd olieschotel tje omgeworpen en daarbij mijn armzalig en onwaardig kleedsel bevuild. Dit verklaart den verachtelijken toestand, waarin ik mij in uw hooggeërde aanwezigheid te vertoo- nea wage. Brand in Canada. De stad Threerivers, gelegen tusschen Quebec en Montreal, werd door een brand met totalen ondergang be dreigd. Het vuur brak uit in een stal en sloeg weldra naar de belendende huizen over, terwijl de brandbluschmiddelen niet talrijk genoeg waren om het vuur te be strijden. Met extra treinen kwamen brand- weei en materiaal uit Quebec en Montreal aan en deze gelukte het nog de stad voor geheele verwoesting te bewaren. Er zijn 300 huizen afgebrand, waaronder 5 banken 11 hotels en de hoofdkerk, die in 1664 was ge bouwd. Een 1000-tal menschen is dakloos. Ontploffing van Petroleumtanks. Te Man Chester zijn 3 groote petroleumtanks ge sprongen, tengevolge waarvan een blok huizen in brand geraakte. De brandweer was niet bij machte het vuur te blusschen. Men vreest ook voor het verlies van men- schenlevens. De lepra bacil moet in Japan ontdekt zijn volgens mededeelingen gedaan door dr. Munro, een Schotsen arts, die te Yokoha ma is gevestigd. Deze bacil moet veel over eenkomst hebben met die van de tering. Tevens deelt dr. Munro mede, dat te Kou- satson in Japan een bron is, welker water de lepralijders kan genezen. Het hongeren in de Russische gevangenissen. Het hoofdbestuur van het Russische gevan geniswezen heeft een circulaire gezonden aan alle provinciale besturen, waarin gezegd wordt, dat in de toekomst de weigering van gevangenen om te eten beschouwd moet worden als een vrije wilsuiting dier gevan genen, die door de gevangenis directeuren op geen enkele wijze mag worden belem merd. Slechts by ernstige ziekte of verzwakking van den hongerlijdenden gevangenen moet de directeur zorgen, dat hem geneeskundige hulp wordt verstrekt. Het hoofdbestuur verklaart, dat in den vervolge de directeuren niet ter verantwoording zullen worden ge roepen „zelfs al mocht van deze hongerstrike de dood van gevangenen het gevolg zijn." Zulke vrijwillige hongerkuren waren tot dusver het eenige middel van protest van gevangenen tegen willekeurige of barbaar- sche behandeling. Het aantal vreemden in NeivYork. New' York is de derde Duitsche stad ter wereld' meldt de „Tagl. Rundschau". Er wonen 690 000 Duitschers. Berlijn telt er 2 millioen Hamburg 730.000, Munchen maar 500.000. Yan de 3,500,000 Newyorkers zijn er maar 737,000 echte Amerikanen, d. w. z. kinderen van Amerikaansche ouders. Verder komen er 595.000 Ieren, terwijl de grootste stad van Ierland, Belfast, er maar 349.000 heeft. Eindelijk is New-York ook de hoofdstad der Joden. Er wonen er 672.000. In War schau, de stad met de sterkste Joodsche bevolking na New York, maar 263.000. Maar drie Oostenrijksch-Hongaarsche steden, na melijk Weenen, Boedapest en Praag her bergen 'meer Oostenrijkers dan New-York, slechts vijf Zweedsche steden hebben meer Zweedsche inwoners, zes Noorsche, zeven Italiaansche en acht Russische steden over treffen in aantal inwoners het aantal hunner landgenooten in New-York. Een leeuwin op straat. Te Marseille ont snapte een leeuwin uit haar kooi, terwijl deze over de straat vervoerd werd naar een specialiteitentheater. Onder de voorbijgan gers ontstond een paniek, maar de temmer was er dadelijk bij en de leeuwin liet zich gedwee weer door hem vangen. De mijnramp bij St. Etienne, waarvan reeds vroeger met een kort bericht melding werd gemaakt, werd veroorzaakt doordat op een diepte van 2000 meter een brand woedde. Zondagmiddag begaven zich om de brandende gangen af te dammen 5 arbeiders, die met dit werk volkomen vertrouwd wa ren, naar beneden. Om 7 uur 's avonds zou den zij afgelost worden, maar er bestond ge vaar voor verdere uitbreiding van den brand en daarom besloten de 4 arbeiders, die hen zouden aflossen, zich bij hen aan. Om 4 uur 's nachts W6rd de ontploffing gehoord. Zeer spoedig was een reddingsploeg bijeen, die onmiddelijk afdaalde, maar men vondslechts een der ongelukkigen, die zoo zwaar gewond was, dat hij stierf toen uien hem had boven gebracht. De anderen heeft men niet terug gevonden en de giftige gassen, die de mijn vulden, maakten een nieuwe afdaling on mogelijk. Een ijselijken val deed een pleizierreiziger in Salzburg, die op den Capucijnerberg van een hoogte van 80 meter viel en terecht kwam in den tuin van een hotel die vol gasten was. Een drama. Te Ariano, in Italië, heeft de vrouw van een smid, Carmela Cerulli, den herbergier Capobianco, die haar maanden lang vervolgde en haar eer wilde aanranden doodgestoken met het mes, waarmee hij haar bedreigde. Zij stelde zich daarna onmiddelijk in han den van het gerecht. De vrouwen van het stadje brachten de gevangene herhaaldelijk ovaties. Een verdachte zaak. Te Toulon heeft men, bij het blusschen van een brand ten huize van een gymnasiumleeraar in de branden de woning een jonge dienstbode, bewuste loos en aan handen en voeten gebonden, op den grond gevonden. Toen zij weer tot bewustzijn was gebracht verklaarde zij, dat een troep gemaskerde mannen op klaarlichten dag de woning was binnengedrongen, die dreigde haar te dooden als zij om hulp riep, alle geld en kostbaar heden wegnamen en daarna den boel in brand staken. 's Avonds heeft men de jonge dienstbode in hechtenis genomen, daar er vermoeden bestaat, dat zij de medeplichtige van de dieven is geweest. Een strenge rechter. Sir John Charles Day, de beroemde grijze rechter van Londen, is overleden, en de Engelsche spitsboeven halen verlucht adem. Want er zullen mis schien niet veel rechters te Londen geweest zijn, die met zoo'n onverbiddelijke streng heid hun ambt uitoefenden, en van heftige aanvallen in de 82-jarige niet verschoond gebleven. Maar steeds bleef hij aan zijn principes vasthouden. Hij zag in het doel van zijn betrekking niet alleen een misdadiger straf op te leggen, maar ook heilzamer» schrik en angst in te boezemen, en wanneer hij aan de groene tafel ging zitten, dan was hij inderdaad de grimmige onverbiddelijkheid in persoon. Met voorliefde greep hij in zijn vonnis naar het uitdeolen van de lichamelijke straf, en zyn vonnissen zijn in geheel Europaberoemd geworden. In de laatste 14 jaren, dat hij zijn betrek king vervulde, veroordeelde hij 137 misda digers gezamenlijk tot 3766 lichamelijke straffen. Maar om de strengheid van zijn wezen weefde zyn droge, rake spot, zyn onuitputtelijke humor, een verzoenenden sluier en ontelbaar zijn de anecdoten, die over hem in omloop zjjn. Eens zei hy tegen een bende Liverpool- sche inbrekers: „Ik zal je geen lange ge vangenisstraffen geven, maar wanneer je in de gevangenis komt, dan krijg je twintig slagen met de „kat". Na negen maanden krijg j© weer twintig slagen met de „kat", en wanneer je ontslagen wordt nog eens twintig met de „kat". Dan magjegaanen je kameraden laten zien wat je gekregen hebt." Sir John Charles Day was wel de eenige rechter die eens tuchthuisstraf moest ver richten. Bij de bezichtiging van een tucht huis probeerde hij den tredmolen toen hy vervolgens den met hem trappenden ge vangene toeriep op te houden, deed deze alsof hy niets hoorde en den goeden sir John bleef niets anders over, dan wakker mee te trappen, tot men eindeiijk den in zijn zweet badenden rechter uit der. tred molen verloétte. Hij wist nu, hoe het ging... Het nieuwsteDe correspondent van de „Nieuwe Ort" te Zffrich meldtSedert en kele dagen staat buiten op der. stoep van het hoofdpostkantoor een postzegelauto maat. Werp een tiencentimes stuk in en op elk uur van den dag en van den nacht, zonder brommen of snauwen werpt het toestel twee zegels van vijf centimes uit. Verbazend gemakkelijk. Maar het mooi ste is{ dat de kooper bovendien nog een heele collectie van dingen gratis en om nie menclal ontvangt. Een doosje lucifers, een kleine handleiding voor eerste hulp bij ongelukken, een zak adresboek der stad Zürich, een bloemlezing va,h Simplicissimus en andere moppen, een calendarium met notitiepapier doorschoten e$n extract uit het posttarief, een gids voor laet tramverkeer. Enfin te veel om op te poemen. Bovendien is in den automaat op igemiddelde hoogte van den dameshoed een (kleine toiletspiegel aangebracht, die wel niet van Venetiaansch kristal geslepen, daaren tegen bestand zal blijken tegen euveldaden Jvan nachtelijke brooddronkenheid. J Oproerige neigingen onder de Fillippjnen. jDe bevolkidg der Filippijnen, die indertijd izulk een bloedigen strijd hebben gevoerd [tegen de Spanjaarden, schijnen nu eenzelfde [beweging te willen beginnen tegen de Ame Vikanen, onder wier protectoriaat ze staan. ^3en bericht uit Manilla meldt, dat daar sdnds eenige dagen een anoniem schotschrift Yfordt verspreid, waarin Amerikanen wor den gebrandmerkt als tirannen, die aan de Fülippino's niet de beloofde vrijheid hebben gebracht, maar enkel streven naar het uit zuigen en in slavernij dompelen van de Fllippino's. In het schotschrift, worden de A merikanen uitgemaakt voor onbeschaamde, oneerlijke, dronken dieven zonder moraliteit. Ocjk over de eerbaarheid der Amerikaansche vr(ouw werd op hoonende wijze geoordeeld. Jiïet schotschrift eindigt met de woorden „L,'eve de Filippino's, dood aan de Ameri kainen." Hondebrillen. In het Hydepark te Londen was onlangs een vermakelijke sensatie. Daar wandelde nl. een bekende dame der hooge wereld, die, als gewoonlijk, haar hond, een dier van edele afkomst, aan een koordje met zich nam. Nieuw echter was, dat de hond met een gouden bril was gewapend. Een ieder amuseerde zich; de lady echter verklaarde op de nieuwsgierige vragen dat de oogen van haar armen lieveling in den laatsten tyd erg waren verzwakt, en daarom was zij met hem naar een oogarts gegaan, die hem een bril had voorgeschreven. Niet kwaad Het zal nu ook niet lang meer duren, dat we van honden hooren, die een monocle dragen en sigaretten rooken. Amerikaansche knoeierijen. Blijkens een ambtelijk rapport, dat dezer dagen te New- York is geplubiceerd, hebben by het beheer van de gemeente Broux een derdeelen van Grooter-New-York ernstige knoeie rijen plaatsgevonden, welke herinneren aan zoovele onthullingen van dien aard over verkeerde praktijken bij 't beheer van Amerikaansche groote steden. Binnen een tijdsverloop van 6 jaar zijn in de gemeente huishouding van Broux een kleine vier millioen gulden zoek geraakt. Ten deele is het geld eenvoudig verdwenen, maar ook in de gemeentelijke boekhouding vervalscht en zijn er boeken „zoekgeraakt" Een huwelijk. Dinsdag is te Londen het huwelijk voltrokken van John Ward, stal meester des Konings en Jeanne Reid, de eenige dochter van den Amerikaanschen gezant. Het werd, in tegenwoordigheid van den Koning, de Koningin, prinsen en prin sessen, ingezegend in de kapel van het St. James paleis. De lyst van geschenken, die het paar heeft gekregen, beslaat een kolom. President Rooseveld had als geschenk gezonden een oud Hollandsch boek over Amerika, ge drukt in 1671. Een champagnefuif op een kerktoren. Geheel Zittau verkeert in een pijnlijke opwinding tengevolge van een slemppartij, welke drie officieren op den kerktoren aldaar hebben gehouden. In een „geanimeerde stemming" bestegen de drie officieren den toren. Ze namen flesschen champagne mee en lieten zich door den kelner nog eenige nabrengen. Een van de officieren trok boven zyn pak uit en trachtte over het hek van den toren te klimmen, terwijl de twee anderen hem daarvan wilden terughouden. Onderaan den voet van den toren ontstond een groote op loop van menschen. De opwinding werd groot, toen een van de officieren eenleege champagneflesch van zijn verheven zitplaats op straat wierp. Weldra volgde op deze flesch een champagneglas, beide vielen in duizend stukken. Gelukkig werd niemand door de scherven gekwetst, maar het publiek, dat uit duizenden menschen bestond, begon ongerust te worden. Men haalde de politie en ten slotte begaf een der agenten zich naar boven. Hy waarschuwde de officieren en kwam toen weer terug. Niettegenstaande een zwaar onweer bleef het publiek staan wachien en verscheiden agenten trachtten te vergeefs de straat te ontruimen. Men wilde de drie officieren dwingen den kerk toren te verlaten om ze beneden rekenschap van hunne daden te vragen. Maar ze bleven boven en eerst vier uur later daalden ze de trap weer af. Tegen 10 uur 's avonds landden ze beneden aan, waar ze met luid gejoel en geschreeuw ontvangen werden. De officieren gingen weer terug naar bun wijnrestaurant. Toen kwam er eindelijk weer rust maar voor de drie officieren is de zaak hiermee nog niet afgeloopen. Een streng onderzoek wordt ingesteld. Gruwelmoord bij Leipzig. Op een veld by Gro^zsteinberg, in de buurt van Leipzig, is het lyk gevonden van een jonge vrouw, de 29 jarige Martha Conrad uit Leipzig. Ze was directrice in een modezaak en gedroeg zich steeds op onberispelijke wijze. De politie veronderstelt., dat het ook hier een sexueelen moord geldt, waaraan een hevige strijd is voorafgegaan. Het lyk vertoont krabben aan gelaat en hals. Het meisje is Zondag naar Groszsteinbeig gegaan, om daar een bekende te bezoeken. Daar is ze niet ge weest, zoodat ze vermoedelijk op den weg daarheen is overvallen en vermoord. Het lyk werd door een boer in een korenveld gevonden. Gebleken is dat het lichaam een heel eind over het veld is gesleept, vermoedelijk toen de ongelukkige nog levend was, daar de sporen van grijpende vingers in de klei zijn gevonden. Het gouden horloge en gouden ketting en eenig geld werd nog op het lijk gevonden. De vermoedelijke moordenaars van Martha zijn bij Griinroa gevat. Het zijn twee land- loopers van 40 en 21 jaar. Getuige bij 5000 huwelijken. Op een zeld zame manier voorziet een oude steeds zeer elegant en correct gekleede man, die onder den bijnaam Old Teddy wijd en zyd te Lon den bekend staat, in zyn levensonderhoud. Zyn ware naam is Henry Bowie. Hij begeeft zich lederen morgen naar het bureau van den burgerlijken stand van zijn district, informeert naar de huwelijken en fungeert als getuige. Het zaakje gaat opperbest. Eiken dag zijn er wel paartjes, die gebrek hebben aan een trouwgetuige. Dan biedt Henry Bo wie zich aan en oefent tegen een vergoeding de wettig voorgeschreven plichten van den getuige uit. Tot zyn „klanten" behooren de leden van alle kringen der maatschappij. Nu eens ontvangt hij voor zijn diensten een paar kwartjes, dan eeD goudstuk. Het origineelste huwelijk, dat hy als trouwge- tuige bijwoonde was wel het huwelijk van een man, die beenen noch armen had. Old Teddy heeft reeds aan meer dan 5000 hu welijken als getuige meegewerkt. Geschaakt. Een opzienbarende schaking houdt tegenwoordig de inwoners van St. John in Nieuw Bronswijk (Canada) bezig. De dochter van den plaatsvervangenden gouverneur Tweedie vluchtte met haar koet sier, zekere Mc Ewans. Het ongelijke paar heeft Canada verlaten en moet zich op weg naar Schotland, het vaderland van Mc. Ewans, bevinden. Mr. Tweedie, de vader van het gevluchte meisje, is een zeer ver mogend advocaat, die in de aanzienlijke en kerkelijke kringen der kolonie een toonaan gevende rols peelt. Salaris voor de Doema leden. Stolipin heeft aan de Doema een wetsontwerpingedieud, waarbij aan alle leden een jaargeld van 4200 roebels wordt verzekerd. Voor elk'en keer, dat ze verzuimen, wordt 25 roebel af getrokken. Gevechten tusschen negers en blanken. Gis teren werd gemeld, dat te Hemphill, in den Amerikaanschen staat Texas, een 9 tal ne gers waren gelyncht, als wraak der blan ken over eenige moorden, door negers ge pleegd. De aanleiding tot deze uitbarsting van rassenhaat werd geleverd door een moord op een bekend en zeer gezien blanke, ze keren Dean. In verband met dezen moord werden zes negers in hechtenis genomen. Kort daarop, op een Zaterdagavond, werd weer een blanke vermoord. Het was eén boer die in zijn woning het middagmaal ge bruikte; hy werd gedood door een schot door het raam. De bekendwording van dit feit, bracht in het dorp een ontzaglijke ontroering teweeg. Een groote menigte liep te hoop voor de gevangenis, waar de zes verdachte negers werden gedetineerd. De gevangenbewaarder werd overmand, de gevangenisdeur opengebroken. Een van de zes ongelukkigen poogde te ontsnappen, en werd doodgeslagen; de overige vyf wer den aan één boom opgehangen. Kort daar na werd, dienzelfden avond, een zevende neger neergeschotenen den volgenden dag hingen er nog twee opgeknoopt aan een boom. De neger, die den boer in zyn huis had doodgeschoten, is gegrepen. Hij heeft be kend, de daad te hebben gepleegd en daar voor een belooning te hebben ontvangen van vijf dollars. Ten einde te voorkomen, dat hy zou wor den gelyncht, is de moordenaar naar een andere plaats overgebracht. Westersche beschaving" te Fez. Dezer dagen werd bericht, dat de pretendentsultan van Marokko, die zich van de residentie Fez had meester gemaakt, alle goederen van Europeesche herkomst, die zyn broeder Ab- doel Azis, den werkelijken sultan, toebe hoorden, had doen vernielen. Een Engelsch dagbladcorrespondent schrijft nu echter, dat Hafid daarvoor in- plaats van blaam een gelukwensch verdient. Wat Azis in zyn paleis had opgehoopt was een vervaarlijke hoop rommel, welks hooge kosten de voornaamste reden zijn geweest van zijn val. Men vond er gebroken en verroeste motorwagens (waarvoor Marok ko geen wegen heeft) een stal vol beschadig de fietsen, een atelier vol verminkte camera's en vergaan fotografisch materiaal, ledikan ten van duur spiegelglas, een lift, die nooit is aangebracht, een paar beschadigde stoom- sloepen, een geweldige verzameling biograaf films, meest schuine voorstellingen, kisten vol fantastische uniformen, pakhuizen vol mechaniek speelgoed, vergulde vogelkooien, telescopische ladders voor puibewassching, een complete locomotief, een drukpers, diep gezakt in een tennisbaan in de open lucht, mijlen behangselpapier, dames-onder- kleeren en valsch haar, straatorgels, opge zette vogels, en duizend en een andere verschrikkelijkheden, alle bedorven door mot en roest, half opgegeten door ratten, beschimmeld en bespinnewebd. Aan deze prullen heeft de „verlichte" sultan duizenden uitgegeven, ten deele in een tyd toen het volk op straat verhongerde, en het is geen wonder dat Moelai Hafid zoodra hy deze „teekenen der beschaving" aanschouwde den brand er in stak. Een nagemaakte Emir. Zondag 1.1. hebben zich drie vroolyke Frankfortsche jongelui een aardige grap veroorloofd, ten koste van de bewoners van 'tniet ver gelegen stadje Eltville. Uit een coupé eerste klasse, steeg om 11 uur 's ochtends een exotisch personage, uiterst Oostersch van aanzien, met een zwartbruine gelaatskleur en gehuld in de nationale tafaar en tulband. „Zijne Hoogheid de emir van Bagdad's heette het al spoedig. En 't bleek, dat men op 't hooge bezoek ten volle was voorbereid Eerbiedige houding van het treinpersoneel alleronderdanigste vraag, of het zyn Hoog heid behaagde den trein nog verdor te benut ten. Maar Hoogheid verkoos in Eltville te ver toeven, en gaf zijn voornemen te kennen, de Virchowbron te gaan bezoeken. Daarop groote ontvangst op hei; perron twee heeren in rok en cylinder, overhan diging van kostbare bloemen, lange aanspra ken met ontbloote kruin, byzantisme- manifestaties. Wie zou ook hebben kunnen twijfelen 1 Builen wachtte een kostbare equipage met twee paarden; en de emir klom er iD, vergezeld van zijne geleide. In draf gaat liet door Eltville's straten, overal werd Hoogheid aangestaard of bejuicht, want 't bericht van zijn aankomst was als een loopend vuurtje door't stadje gegaan. Maar ten leste werd de emir door zijn noodlot achterhaald. Want door de groote hitte begon zijn prachtige „bronzen huid" te smelten en droop kragelyk op zijn sneew- witten halskraag. De rit moest worden gestaakt toen Zijne Hoogheid het uiterlijk had gekregen van een niet al te frissche inktlap, maar desalniettemin kon de grap, door een Frank- förtsch jongmensch met behulp van een paar Eltville'sche vrienden op touw gezet, als volkomen gelukt worden beschouwd. Men zegt, dat de gerokte ontvangers dagen lang aan zware migraine hebben geleden, en dat de stationchef te Eltville er nog niet van hersteld is. Een 98 jarig rijder. De heer Isaak Charles Johnson teGrave- send, de uitvinder van het Portland-cement, een baptist en een bekend woordvoerder in Engeland, Frankrijk en Italië, maakt af en toe nog fietstochtjes. Hij leerde op 78-jarigen leeftyd ryden en meent zyn taaiheiden weer standsvermogen te moeten toeschrijven aan het feit, dat hy geheel-onthouder en niet rooker is. Korsikaansche wraak. Een Korsikaan, Jacques Ortoli genaamd, wiens jonge vrouw met een impressario intieme relaties onder hield en door hem overgehaald werd, als consertzangeres te Parijs op te treden, bleef Zondag na de middagvoorstelling in de Moulin Rouge het jonge paar afwachten en loste een revolverschot op den minnaar, die onmiddelijk dood neerviel. De menigte wilde den moordenaar lynchen. Slechts met moeite gelukte het de politie hem te beschermen. Ergerlijke kleedingTe Rome wilde een wel bekende demi-mondaine het aan 't lichaam plakkende directoire-costuum invoeren, dat Parys op de „turf" van Longchamp reeds heeft kunnen aangapen; deze proefneming is de juffrouw zeer slecht bekomen, want ze werd door een vijandige menigte omringd, met steenen en scheldwoorden gebombar deerd, en moest ten slotte onder bescherming der carabinieri een goed heenkomen zoeken. Een martelaar der wetenschap. Een En gelsche dokter, Hall Edwards geheeten, die tengevolge van de toepassing van radiogra- phie tot het genezen van ziekten den linkerarm had verloren, heeft nu ook de rechterhand moeten laten afzetten. Koning Edward heeft hem een jaargeld van 200 pond geschonken. De levensloop van den staalkoning. Een dei fabelachtigste carrières in het „land der onbegrensde mogelijkheden" heeft de president van den staaltrust, mr. Charles Schwab, gemaakt. Toen ik, aldus vertelt mr. Long directeur der Pittsburg Bank Charles Schwab voor de eerste maal zag, was hy een jongen van twaalf jaar, die hongerig verkleumd en blootvoets door de straten zwierf, bly, wanneer hem iemand een cent gaf of hem iets te verdieneu gaf. Toen ik hem voor de tweede maal 25jaar later zag, droeg hij een kostbaren pels, brillanten ringen aan de vingers, en reed in een 60 paardekracht Mercedes-auto, die minstens 50,000 gulden had gekost. Wat heeft Schwab nu in die 25 jaren al niet doorgemaakt, wat een moeite, arbeid en intelligentie heeft het hem gekost, voor dat hij den top van zyn tegenwoordige hoogte kon bereiken Hot ging van trap tot trap in 't begin later nam hy steeds vier, vyf treden tegelijk. Als een heel jong man vond hij werk aan de Edgar Thompson fabrieken. Daar verdiende hij één dollar per dag. Zes maanden later was hij directeur der Edgar Thomson fabrieken, destijds de grootste ter wereld. Tien jaar later direc teur-generaal. Thans verbond hy de Edgar Thomson met den Homestead-Plaut en stond aan het hoofd vaD 8000 werklieden. Twee jaar later - president der Carnegie staalmaatschappij, met een salaris van 100,000 dollar en een winstaandeel van 3 procent. Nog een jaar verliep en hy werd aan het hoofd der United Steel Corporation geplaatst, kreeg voor 50 millioen gulden aandeelen der onderneming en onbeperkte volmacht. In 1901 werd de staaltrust in de Vereenigde Staten gesticht en uit de duizend sollicitanten om het directeursbaantje werd Charles Schwab gekozen. Hij telde destijds 39 thans 49 jaar. Hij bezit een vermogen van 200 millioen gulden, een jaarlijksch inkomen van 3 millioen gulden - en be stuurt een staf van arbeiders en beambt en, die 200,000 personen telt. Een Alpendorp verwoest. Door de schuld van spelende kinderen is een gansch Alpen dorp, het den reizigers in Tirol welbekende Zirl, een prooi der vlammen geworden. Eer- gistermiddag begon de brand in het ooste lyk deel van het dorp door de onvoozich- tigheid van kinderen, die een vuurtje had den aangelegd. Er woei een stevige oosten wind en het duurde niet lang of het vuur verspreidde zich over het gansche dorp. Tegen den avond waren reeds een kleine 200 huizen in de asch gelegd. Alle hotels, het postkantoor, het raadhuis en de pastorie zyn tot den grond toe afge brand. Alleen de kerk bleef gespaard. Veer tien honderd menschen zyn dakloos. Het aantal dooden bedraagt zes en dat der ge wonden twaalf, doch verscheiden personen worden nog vermist. Twee grijsaards vonden hun dood in de vlammen. De aangerichte schade beloopt 1.200.000 kronen, waarvan 600.000 kronen door ver zekering is'gedekt. De hulp comité's die zich in allerijl gevormd hebben, mochten reeds allerlei gaven ontvangen, zoowel kleederen en levensmiddelen als contanten. Automobielongeluk. Een ontzettend auto ongeluk had Maandagavond te New-York plaats De Duitsche chaffeur Bauer had dien avond een rijke dame naar huis gereden, en haalde met de auto nog eenige vrienden af om met hem een klein pleziertochtje te ondernemen. Het geheelegezelschap bestond uit Bauer, zijn meisje, een jong echtpaar, een achtjarig meisje en twee vrienden van Bauer, ervaren chauffeurs. Alles ging goed tot Bauer in de nabijheid van de Hudson- riviei blijkbaar de controle over den zwaren tourwagen verloor. Mot 65 kilometer snel heid raasde de auto op de rivier toe en i eed op den houten aanlegstyger, zonder dat het den chaufi'eur gelukte het voertuig tot staan te brengen. De inzittende personen bemerk ten het gevaar maar konden zich niet red den, uitgezonderd de beide chauffeurs, die nauwelijks nog 40 voet van het water ver wijderd afsprongen en ongedeerd bleven. Een oogenblik later had de auto het einde van den pier bereikt, sloeg door het hek werk heen en stortte, in zijn vaart omslaan de, in de rivier. Bauer kwam weer aan de oppervlakte en werd gered. De vier overige, in den wagen zittende personen verdron ken, daar ze onder het ongeslagen voertuig waren geraakt. Een Neilpaard-babbij. In den nacht van M .andag op Dinsdag is de dierentuin te Berly'n verblijd met de geboorte van een jong nijlpaard. Reeds het vorige jaar schonk

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3