Mej JOH H. C. VERSTEEG, ONZE EILANDEN van 20 JUNI -1008. 3 vlucht van 500 meter maakte om den motor en de stuurinrichting te beproeven. By een tweede vlucht, waarbij hij zich aanzienlijk hooger in de lucht verhief, legde hy een afstand van 300 meters af, kwam toen neer verhief zich echter direct weer en vloo-* nog 500 meter verder. Toen was hij gedwongen te stoppen, daar hij de grenzen van het terrein had overschreden. De ma chine werd naar het startpunt teruggebracht en tóen werd een laatste proef genomen. Na een kort aanloopje over den vlakken grond verhief de vliegmachine zich zeer snel en binnen enkele oogenblikken had zij, steeds stijgend, de grenzen van het veld bereikt. Het toestel vloog hoog boven de boomtoppen en legde 1200 meter af. Het naderde het dorp Toussandle Noble en om niet op de daken neer te komen, was Esnault- Pelterie genoodzaakt snel te remmen en direct te dalen. De onmiddellijk snelle daling veroorzaakte een harde botsiDg op den grond, zonder dat de machine echter ernstig werd beschadigd. Dezer dagen zal de gelukkige luchtvaar der zijn proeven te Buc voortzetten. Akelige handel. Een blad van Munchen meldt, dat het dorp Bergern met het bestuur van de hoogeschool van Munchen een con tract had gesloten voor bet leveren van al de lijken der in de gemeente gestorven noodlijdenden aan hetontleedkundiggesticht voor c.a. f 6 per lyk en vergoeding der ver voerkosten. De eerste aldus verkochte doode was een bedelaar. De voerman, die hem naar Mun chen bracht, had het adres vergeten en zette de kist af by den portier van de ge neeskundige faculteit. Deze, meenende met een misdaad te doen te hebben, verwittigde de politie. Denkelijk zal het akelig contract nu verbroken worden. Automobilisten aangevallen. Een automo biel, waarin een aantal dames en heeren uit Keulen zaten, werd nabij Paffrath des avond aangevallen door eenige opgeschoten jongens, die zonder de minste aanleiding, met knuppels op de automobilisten insloe gen. De heeren verdedigden zich, waarop de schavuiten hen met messen te lijf gingen en hun verscheidene stek9n toebrachten. Ook een dame werd ernstig verwond. De bewoner van een naburig huis waarschuwde de po litie, die weldra ter plaatse kwam, doch by haar nadering verdwenen de aanvallers in de nachtelijke duisternis. Een hunner is echter in handen der agenten gevallen en door hem hoopt men nu ook de ande ren te zullen krygen. Een zwembassin in het hotelMen mag inder daad wel een beetje blasé zijn van de schoon heid, van de luxe en van het comfort, welke men in de moderne hotels van den tegen woordigen tijd aantreft. Het electrisch licht, de telephoon in alle kamers, het steeds voorhanden warme water in de waschtoilets, buispost-installaties naast het bed enz. zijn reeds lang geen nieuwigheden meer. Het is den leiders bezonder moeilijk gemaakt bij den bouw van nieuwe hotels iets „noch nicht dagewesenes" uit te denken, ten einde de aandacht van de voorname wereld op hun slechts voor geld-arristocratie bekende gastvrije hallen te vestigen. Het thans geopende Piccadilly Hotel te London is er nu evenwel toch in geslaagd, op het gebied van Luxe weer eens een record te maken. Niet alleen toch staat de gebrui kelijke badkamer naast elke logeerkamer ten dienste van eiken gast, doch ook nog kan men gebruik maken van een zwembassin in het hotel. Als men bedenkt, dat de M5. grond in Piccadilly f1800 kost, dan kan men zich er een voorstelling van maken, welk een reus achtig kapitaal er reeds moet zijn uitgegeven ten einde dit zwembassin aan te leggen. (Hotelh)- De pech van een kaartlegster. Madame Duègne, de weduwe van een kleinen amb tenaar te Parijs, beschikte over zoo'n klein pensioen, dat ze nauwelijks in haar nood zakelijkst onderhoud kon voorzien. Om een wat aangenamer leventje te kunnen leiden, vestigde zij zich als kaartlegster. Het ge luk diende haar, en het zaakje ging uit stekend. Na eenige maanden had de geslepen madame Duègne reeds vijfhonderd francs bespaard. Het geld placht zij steeds in een klein taschje naast zich op de tafel te leg gen, wanneer zij aan de dames de toekomst met geheimzinnig gedoe verkondigde. Voor eenigen tyd verscheen bij de kaart legster een elegant gekleede jonge dame, om eveneens een blik in de toekomst te doen. Madame Duègne verklaarde aan haar bezoekster, dat ze heel spoedig en heel on verwachts in het bezit van eengrootesom gelds zou komen. Maar, zoo voegde de kaart legster er met geheimzinnige gebaren, aan toe, die eene kaart hier wil me niet beval len. Het ziet er bijna naar uit, alsof u, me juffrouw, onaangenaamheden met de justi tie zult hebben. Na deze woorden verliet de dame opvallend snel de waarzegster, die weldra tot haar eigene schade moest inzien, dat zij ditmaal precies de waarheid had ge zegd. Met de bezoekster was ook het be spaarde geld der kaartlegster verdwenen. De dievegge was na de woorden der waar zegster onverhoopt in het bezit van een groote som gelds gekomenen de voorspelde onaangenaamheden met de justitie zullen eveneens niet lang op zich laten wachten. Misdaden nabij Brussel. Zondagmorgen, by het aanbreken van den dag werd door boeren in een korenveld onder de gemeente Grimberghen, by Brussel, een vrouw gevon den, naar gissing 40 li 45 jaar oud, die geen teeken van leven meer gaf. Zy lag te midden van een bloedplas, die uit 2 ernstige won den aan het hoofd was gevloeid. Haar beenen waren met een touw bijeengebonden. Aan de omgeving was merkbaar, dat er een hevige worsteling had plaats gehad. Men bracht de vrouw naar het hospitaal, waar bleek, dat zij nog leefde, doch zij was zoo zwak, dat zy niet in verhoor genomen kon worden. Slechts door teekens gaf zy te ken nen, dat zy was aangevallen door 2 man nen die zy niet kende. Het slachtoffer zelf is in deze omgeving eveneens onbekend. De Justitie te Brussel is gewaarschuwd. Een 2e ernstig feitisdezejustitieteroore gekomen In de gemeente Buysinghen heeft rneD, achter de heg van een boerderij, een meisje van 3 jaar gevonden, dat zwaar mis handeld was en in een wanhopigen toestand verkeerde. Het kind is eveneens in het hos pitaal opgenomen, terwijl de gendarmes ijverig zoeken naar den bedrijver van deze afschuwelijke daad. Moord te Brugge. Een 67-jarige fruithan delaar Pieter Debruychere, bijgenaamd ,,de Appelzak", vroeger te Brugge, laatst te St. Andries woonachtig, was sedert een jaar gescheiden van zyn vrouw, geboren Mathilda Vandenbroucke, oud 55 jaar, die daarna als werkvrouw in dienst was gekomen ten huize van een bediende der hypotheekbank Th. Keure genaamd, wonende aan de St, Annaplaats. Al meermalen had Debruychere getracht zich met zyn vrouw te verzoenen en haar te bewegen tot hem terug te keeren, maar steeds weigerde zy. Vrijdagavond om streeks 6 uur belde hy by Keure aan, terwijl deze niet thuis was. Mevr. Keure, 52 jaar oud, deed open. Debruychere wierp haar terzijde, snelde het huis in naar zyn vrouw en bracht haar met een mes 2 steken toe, een in den rug en een in de borst. Mevr. Keure, die tus senbeiden wilde komen, werd door den moordenaar 2 st9ken in de linkerborst toe gebracht, daarna vluchtte hy. Vrouw Debruy chere, die zich, gewond als zy was, metmoei te voortsleepte, riep de hulp van een buur man, den postambtenaar Vermeersch in en deze ging terstond met haar mee. Hij vond mevr. Keure nog levend, maar haar hart was getroffen en weldra viel zy dood neer, zoodat haar echtgenoot, die juist van zijn kantoor thuiskwam, slechts haar lyk vond. Inmiddels begaf de moordenaar zich naar de Raamstraat, waar hy de herberg „De vier Hazen" binnentrad, die gehouden wordt door een bloedverwante van zijn vrouw, Vandenbroucke geheeten. Haar vroeg hy om haar vader, den 72-jarigen Jan Vanden broucke, te roepen, hetgeen zij deed, maar nauwelijks kwam de oude man de trap af, of Debruychere viel op hem aan en stak hem zijn mes diep in de borst. De grijsaard vluchtte naar buiteD, maar werd door den moordenaar achtervolgd, die hem nog 2 steken in den rug toebracht. Toen viel hij neer en werd in zorgwekkenden toestand door de buren opgenomen. Weer liep de moordenaar de straat op, maar daar werd hij weldra aangehouden door een politie agent, die zag, dat zijn handen bebloed waren. Hy liet zich gedwee meenemen naar het politiebureau, maar daar stelde hij zich zoo woest aan, dat men hem moest boeien. Om 7 uur 's avonds werd hij naar de ge vangenis gebracht. Het bebloede mes vond men nog in zijn zak, maar hy weigert eenige opheldering omtrent zyn misdaden te geven. Men veimoedt, dat hy krank zinnig is. In de Parysche Akademie van genees kunde heeft prof. Landouzy een verhande ling voorgelezen over de groote verspreiding van tuberculose onder bleekers en wasch vrouwen. Hij deelde statistieken mede, die bewezen, dat er op 338 bleekers, die in het gasthuis worden opgenomen, 100 tering hebben en dat er van de 10 bleekers die in het gasthuis worden opgenomen, 1 aan tering sterft. Dat zyn dubbelzoo ongunstige cijfers als voor andere beroepen. De bleekers worden door het ondergoed van teringlijders besmet, besmetten, wanneer zy eenmaal tering hebben, hun eigen om geving, en hun huis besmet weer de wijk. In de wijken Billancourt en Suresnes, waar vele bleekers wonen, heerscht de tuberculose sterk. Te Berlijn heeft men twee meisjes van 10 en van 4 jaar, die samen zonder toezicht een bad namen, verdronken in de kuip gevonden. Een grap van Rothschild. De Parysche mul ti-millionair, Henri Rothschild, aldus weet een der bladen te verhalen - is, behalve eenige honderden malen millionair, tevens tooneelschriiver, en bovendien nog een gees tig mensch. Deze zeldzame eigenschap steld hem in staat, het smartelijk gewicht van zyn reus achtig vermogen met gelatenheid te dragen, en daarby do begeerten van sommige schouwburgdirecteuren te kunnen hoonen. Een dezer dagen verliet de croesus zijn paleiswoning, en begaf zich regelrecht naar een dier heeren, en lang niet een der min sten, terwijl hy onder den arm een zorg vuldig opgerold manuscript droeg, samen gebonden met een symbolieken gouddraad. „Afgesproken!" riep de tooneelman uit, nog voor Rothschild goed en wel zijn kabinet was binnengetreden, „ik speel uw stuk onmiddellijk bij opening van 't seizoen!" „Pardon, ik sta er op, dat u't stuk eerst leest!" hernam Henri de Rothschild. „Mor gen kom ik om antwoord." En den volgenden dag verpletterde de directeur den theaterlievenden millionair onder bewonderingsuitbarstingen over diens verrukkelijk werk. Het manuscript met den gouddraad lag nog steeds op de schrijftafel. Rothschild maakte den draad los, wikkelde doodbedaard en tergend-langzaam de rol uiteen en toonde den onthutsten theater directeur, dat deze niets dan wit, onbeschre ven papier bevatte, waarop hy kalm en waardig heenschreed, en den al te enthu- siasten criticus met zijn ontsteltenis alleen liet. Tuinbouw voor de armen. De Kamer van Armenzorg te Posen heeft iets nieuws be dacht om arme menschen in de gelegenheid te stellen zich met tuinbouw bezig te houden. Gronden in de nabyheid van de stad, die geschikt zijn om wat te cultiveeren, zijn verdeeld in stukken van 200 vk. M. en deze worden verhuurd alleen aan de armen voor f 1,20 per jaar. Men hoopt daardoor de wel vaart van deze menschen te verbeteren en hun gezondheid te bevorderen. Opiumgebruik in Australië. In 1905 werd de invoer van opium in Australië door het Gouvernement geheel verboden. Het gaf daardoor een inkomste van meer dan 7 ton prijs, maar het deed dit gaarne ter wille van het goede doel. Het resultaat was echter niet dat, wat uien verwacht had. Er zyn in Australië een 0 of 7000 Chineezen, die aan het middel verslaafd zyn, en de pryzen, die dezen betaalden waren zoo hoog, niel minder dan /1.50 van ons geld voor één pijp, dat de groote winst een smokkelhandel in het leven riep, die niette keeren was. Een Alpen-ongeluk. Uit Goeschenen wordt een noodlottig ongeluk in de Alpen bericht. Twee toeristen, Imfeld en Puehrlen genaamd zijn by het afdalen van den berg Flecki- stock in een diepte van 2500 voet geval len. Imfeld had een enkel gebroken en vele kneuzingen bekomenmaar hy wist zich toch naar Vicki te sleepen, vanwaar onmid- dely'k een troep mannen uitging, om den anderen toerist te helpen. Maar Puehrlen bleek, toen men hem vond, reeds aan de vreeselyke wonden die hy bekwam te zyn gestorven, waarschijnlijk een oogenblik na dat zijn metgezel was heengegaan om hulp te halen. Een millionair voor 't gerecht. Te New- York is de millionair Georg Stratton ver oordeeld wegen doodslag, omdat, hy met zijn auto een kind overreden en gedood had. Hij kreeg een boete en een onbepaal de gevangenisstraf volgens een nieuwe wet van één tot twintig jaar. De tribune in de zittingzaal was opgepropt met sport lieden, die terwyl de jury aan het werk was, groote sommenverwedden op de al of niet veroordeeling. De moordenarijen in den Balkan. In het district Triiep heeft een Servische bende het dorp Mas)ioet8jista overvallen. Den dag daarna deed dezelfde bende een aanval op den begrafenisstoet, die het stoffelijk over schot van een der gedooden ten grave droeg. Verscheidene menschen werden gedood. Een andere bende deed onderwijl een inval in het dorp Sekirtski; ze voerden vijf aan zienlijke burgers weg, worgden ben en ver minkte hun lijken. Ook van andere plaat sen komen berichten van wandaden van Servische benden. Men is begryperlijkerwyze in het vorsten dom over al deze dingen niet gesticht. Vooral zijn de Bulgaren er gebelgd over, dat een paar benden door Servische officieren wer den aangevoerd. De grensbewaking is nu verscherpt. Inlanders als stakers. Tot zelfs in Egypte dringt de staking als strijdmiddel door. Vyftig arbeiders van de drukkerij van de Egyptische staatsspoorwegen zyn in staking gegaan. Ze verlangen loonsverhooging en verkorting van den arbeidstijd tot zeven uur. Onder de arbeiders zyn zoowel Euro peanen als inlanders. Verloskundigre. GEVESTIGD V oorstraat 11, Sommelsdijk Drie meisjes verdwenen. Te Keulen is men in twee gezinnen doodelyk ongerust, ten gevolge van de verdwijning van drie meis jes. Vrijdag verdween een meisje van 9 jaar en Zaterdag een kind van 2 jaar, dat's och tends met een nieuw kindermeisje was uit gestuurd. De politie doet al haar best, maar heeft nog geen spoor kunnen vinden. De groote Engelsche vlootmanoeuvres in de Noordzee, die van 1 tot 22 Juli gehouden zullen worden, zullen ditmaal zoo geheim mogelyk worden uitgevoerd. Er mag geen dagbladcorrespondent mede. De vloot, onder opperbevel van admiraal Lord Charles Be- resford zal bestaan uit 28 linieschepen, 19 gepantserde kruisers, 50 pantserdekkruisers, 190 torpedo-vaartuigen en 6 onderzeeërs. De vuurspuwende berg. Uit Samoa wordt gemeld, dat de vulkaan op het eiland Savail weder groote wexkzaamheid toont en 3000 ton lava per minuut uitwerpt. De lava be dekt de kust over een breedte van 8 Engel sche mijlen. Ret geheugen verloren. Vier weken geleden verdween te Parijs een uit Luxemburg af komstige rentenier, zekere Jacques Simon. Men dacht reeds aan een moord, doch gis teren trof men den man in een ziekenhuis aan. Daar was hy' opgenomen, zonder dat men wist wie hy was. Hy was totaal ver geten, hoe hy heette en waar hy vandaan kwam. Toen men in de courant het verdwijnen van Jacques Simon las, vroeg men den ouden man: „Heet je soms Jacques Simon." en toen eerst kreeg de ongelukkige zijn geheugen terug. Hy was door een vrouw bestolen gewor den en had toen, niet wetende, wie hy was, in Parijs rondgedwaald. Meer dan tienmaal was hy opgepakt, doch telkens weder los gelaten, totdat hij ten slotte in een zieken huis terecht was gekomen Eenige wijsheden aan het adres van keizer Wilhelm. Een Duitsch blad bevat de vol gende wijsheden voor hen die koning willen worden." lo. Wanneer het ook al zeker is, dat uw kroon u bij Gods genade is verleend, dan moet gij het toch niet boven allen twijfel ver heven achten, dat gij ook het verstand er by hebt gekregen, om haar te dragen. 2o. Een ledige plek behoeft niet alty'd met een monument en een ledig knopsgat niet al ty'd met een ordelint te worden versierd. 3o. Commandeer uw legers en gy' zult waar schijnlijk een overwinning behalen; comman deer uw kunstenaars, en de kunst zal met absolute zekerheid een nederlaag lijden. 4o. Laat uw tong niet losser zitten dan uw zwaardEen gesproken woord kan men nooit meer in de schede steken. Trap uw nabuur niet onnoodig op de teenen! Ook de volken hebben eksteroogen I Keizer Wilhelm zal het zijne er wel uit denken Millioenen voor bloemen. Men berekent, dat Engeland jaarlijks ruim zeventig millioen gulden aan bloemen besteedt. Van October tot 'teind van Juni wordt dagelijks voor 250.000 gulden aan bloemen omgezet. D6 handel in afgesneden bloemen is de laaste twintig jaren ontzet tend toegenomen. Alleen de verkoop op straat kan op 12 millioen gulden per jaar worden geschat. Uit Frankrijk en van de eilanden in het Kanaal wordt voor 12 mil lioen ingevoerd. Ook de Hollandsche bloembollen vinden voor een zeer groot deel aftrek in Enge land. De plundertochten in Rusland. Te St. Pe tersburg is een groote juwelierszaak geplun derd. De roovers namen diamanten voor een waarde van 400.000 roebels weg. De straatrooverjjen te Tiflis namen zulk een omvang aan, dat de overheid bevolen heeft alle spaarbanken te sluiten en geen aangeteekende brieven meer af te geven. Niemand die geld haalde van een of ander kantoor was moer veilig. Een hevige cycloon te Parijs. Gisterenavond heeft een hevige cycloon het oostelijk deel van Parijs geteisterd. Boomen werden uit den| grond gerukt en het verkeer der tram wagens was versperd. Een koetsier van een restaurant werd tegen een boom geworpen, waardoor zyn schedel werd verbrijzeld. Ongeluk met een auto mitrailleuse. Uit Al giers komt het bericht van een ernstig on geluk. De auto-mitrailleuse, die in Marokko dienst heeft gedaan, is op den terugweg naar Algiers op 60 KM. van Orléansville in snellen gang tegen een brug oogetuft. De schok was zoo hevig, dat het voertuig om sloeg en de chauffeur, kapitein Gouty, levens vaarlijk gewond werd; verder werd een soldaat gedood en drie ernstig gekwetst. De duurte van't vleesch. In Engeland klaagt men bitter over duurte van het vleesch. In Juli, zoo zegt men, zal het rund vleesch stijgen tot li/2 shilling het Engelsch pond. Men hoopt nu'op grooteren invoer van vee uit Argentinië en Canada, en bepleit de intrekking van de beperkende bepalingen op den invoer van groot en klein vee uit Canada, Denemarken en Nederland. Een waanzinnig waagstuk. De luchtschip per Edward D. Hogan te New-York nam op zich, om op een hoogte van 10.000 voet uit zijn ballon te springen, zonder zyn para chute te openen, maar de opening daarvan tijdens den snellen val aan de tegenstroomen- de lucht over te laten. Een hoogte en een waagstuk dus, dat tot dusver door geen an deren aeronaut is ondernomen. De stijging geschiedde te Jackson in den staat Michi gan, waar de luchtschipper woont. Hier had zich bij de publicatie van zyn voornemen een groot aantal berichtgevers verzameld, eveneens waren vertegenwoordi gers van het leger en talryke sportlui ge komen, die de zorgvuldige voorbereidselen met groote belangstelling volgden. Hogan steeg te ruim elf uur met zyn ballon naar boven en kwam weidra op een hoogte van 10.000 voet. Daarna zweefde de ballon on geveer 300 voet noordwaarts en hing als een kleine donkere bal in de brandende lucht. De menigte keek naar den ballon met in gehouden ademde van verrekijkers voorzie ne toeschouwers zagen duidelijk Hogan's voorbereidselen tot den sprong. „Hy wordt bang!" riepen eenigen. „Neen!" riepen an deren, „hij staat reeds op den rand van de mand!" Zoo was het. Hogan was op den rand van de mand gaan staan, bevestigde koelbloedig het einde van de parachute aan zijn gordel, omdat hy de opening van het toestel niet verwachte, maar voordat hij 300 tot 400 voet naar beneden was gevallen, bij den dan volgenden plotse- lingen schok vreesde haar te zullen loslaten hij hief de armen omhoog gereed tot den sprong. Velen der toeschouwers wendden zich bleek en ontdaan af, een kreet van ontzetting blonk in het volgende oogenblik„Hogan was uit de mand gesprongen. Alseen kanons kogel schoot het lichaam door de lucht een twee drie honderd en nog was het scherm gesloten. Toen steeg een vreugdekreet op, de para chute begon lucht te vatten, opende zich en de val werd bijna plotseling een oogenblik opgehouden. Langzaam zwevend, in een behaaglijk tempo dalend, ging het naar beneden. Drie minuten na den sprong landde de doldrieste man behouden en wel op het open veld. Hogan zeide, dat hy slechts een paar seconden geen lucht had kunnen krijgen en dat hy daarna den adem langzaam aan had teruggekregen De parachute is uit een dikke stof vervaardigd en heefteen doorsnede van 20 voet. Het omslaan van het apparaat is door een groot gat in het midden der over kapping verhinderd. Hogan heeft nooit een anderen luchtschipper met het valscherm zien manoeuvreeren en zelf eerst eenige proe ven van een zeer matige hoogte genomen. Een poging tot zelfmoord. In de anticham bre van het ministerie van oorlog te Pary's beproefde zich Maandag een zekere Bellan ger dood te schieten. Twee schoten misten, het derde trof hem in den arm De man was vroeger soldaat geweest en wilde den minis ter om een ondersteuning verzoeken. Toen men hem beduidde dat hy' zyn verzoek schriftelijk moest indienen trok hy uit wan hoop over het in 't vooruitzicht zijnde eindeloos wachten op 't antwoord op rekes ten, een revolver uit den zak en gaf de drie schoten af. In een badkuip verdronken. Twee meisjes te Berlijn, een van 4 en een van 10 jaar, gingen zonder medeweten van de huisgenoo- ten naar de badkamer en namen daar een bad. Daar zij niet weder te voorschijn kwamen ging de huishoudster eens kijken en vond de deur der badkamer gesloten. Toen een smid de deur had opengestoken, bleek, dat beide kinderen in de badkuip verdronken waren Op de jacht verhongerd. In September van 't vorig jaar gingen twee Paryzenaars, Guffat en Beemardt, met een gids door het noordely'k gebied van Canada, om te gaan jagen. Men heeft nu de lijken der jagers gevon den en uit verschillende aanwijzingen maakt men op, dat zij, voordat zy verhon gerden, den gids hebben opgegeten. Een eigenaardige doodkist. Ten Noorden van de domkerk te Loend is kort geleden een eigenaardige doodkist gevonden. Het is namelijk een uitgeholde eikenstam van 2ty4 M. lang, waarvan de beide helften precies op elkaar passen; de einden loopen spits toe en ayn met houten pennen aan elkaar be vestigd. Deze doodkist, die geheel onbeschadigd was, was omringd door houten wiggen, die de bestemming moeten hebben gehad om de kist op haar plaats te houden. De bovenkant lag slechts 1M. onder den grond en de onder zijde rustte op een laag leem. Men bracht deze vondst naar het museum, waar de kist geopend werd. Men vond er een mannelijk skelet in van 1.67 M. lengte, met het hoofd naar rechts gewend; de beenderen waren echter zeker door onachtzaamheid bij het opgraven los en door elkaar geraakt. Er bevonden zich ook nog overblijfselen van linnen en huiden, van stroo en twijgen in de kist, maar geen wapens. Daar deze kist geheel beantwoord aan hettypeuitden oudsten Brondstyd, meende men te moeten denken aan een hoogen ouderdom, maar later is men daarvan, door andere omstan digheden, te ruggekomen, en men denkt dat deze kist uit het begin van den Chris- telyken tyd afkomstig is. De gevolgen van een echtelijke twist. Na een ruzie met haar man sneed de vrouw van een machinist te Dortmund haar beide kinderen, meisjes van twee en drie jaar, den hals af en bracht zich toen op dezelfde manier om het leven. Een dominé vermoord. De dominé van Wippach, in de nabyheid van Laibacb, hoofd stad van Krain in Oostenrijk, DechantMa- thias Ejavec, een man van 70 jaar, werd gisteren door een vyf en twintigjarigen jongen man doodgestoken. Men hield den moordenaar voor krankzinnig, totdat ont dekt werd, dat uit de latafel een aanzien lijk bedrag gestolen was. De moordenaar is over Laibach of Triest gevlucht. Franschen in handen van Moulai Ha/id. In Alkazar, een der Marokkaansche plaat sen waar Moulai Hafid zegevierend is bin nen getrokken, zyn twee Fransche dril meesters in handen zyner volgelingen ge vallen. Zy werden met kolfstooten zwaar mishandeld. Het was alleen aan den gou verneur van de stad ts danken, dat zij niet gedood werden. Een van de drilmeesters kon met een anderen Franschman de wijk nemen by Lacoste de Lisle, den directeur van de Compagnie marocaine. De toestand van de Europeanen, met name van den Franschen, is zoo heet het verder zooveel te hachelijker, omdat de verbindings wegen met de haven afgesneden zijn. In Alkazar zyn op het oogenblik zes Franschen, drie Engelschen, twee Spanjaarden en een Italiaan. Duitschers zyn er niet. De Fran schen hebben in het huis van Laco3te on derkomen gevonden en bereiden er zich op voor, om zich met de wapens in de hand te verdedigen. Vraatzuchtige insecten. Aan den bacteri oloog van het Departement van landbouw te Batavia is dezer dagen een onderzoek opgedragen naar de geweldige vraatzucht van sommige Indische insecten. Kon het eenige maanden geleden voorkomen dat witte mieren kans zagen, niet minder dan acht wagenladingen suiker te verslinden, nu onlangs moeten snuitkevers in een al gemeen pakhuis op Java niet iniDder dan 384 pikols gouvernementskoffie hebben op gevreten. Het had maar een haar gescheeld, of de koopman, die de koffie reeds had betaald aan het gouvernement zonder ze nochtans dadelijk te ontvangen, ware voor de schade opgedraaid op grond van de veilingsvoor- waardeD, die spreken van „laten liggen voor rekening en risico van kooper." Een rechtsgeleerd adviseur der regeering was echter zoo verstandig, deze er op te wijzen, dat er nog zoo iets bestaat als een Burge- lijk Wetboek, waarin sprake is van de ver plichting van leveren en toewegen. En zoo werd een ruïneus proces voorkomen, De snuitkevers zijn ter verantwoording geroepen door de Algemeene Rekenkamer. In een bosch beroofd en doodgeschoten. In een bosch bij Stuttgart werd een 23-jarig meisje door een kerel overvallen. Hy vergreep zich aan haar, beroofde het daarna van al het geld, wat zy by zich had en loste ten slotte drie schoten op haar. Een jonge man, die het meisje te hulp kwam, werd neergeschoten. Onder de bevolking heerscht groote op winding, daar in den laatsten tijd in den om trek van Stuttgart verscheidene beroovingen plaats hebben gehad. Zedeloosheid in Duitschland. De justitie te Stettin zal vermoedelijk binnenkort zich weer bezig hebben te houden met de beruchte paragraaf van het wetboek van Strafrecht, die ook thans nog dreigend voor de oogen van Eulenburg staat. Voor eenige weken is de landraad Goede Kreiz Randow, wiens zetel te Stettin gevestigd is, met verlof ge gaan; en het werd bekend, dat by" een be zoek had gebracht aan 't sanatorium van prof. Wiederholt, op Rügen. Dadelijk werden Goede toen bepaalde feiten ten laste gelegd. Een onderzoek werd geopend en als ge volg daarvan werd een grenadier gearres teerd. 27 Mei brak Goede zyn verlof af, om als getuige tegen den grenadier gehoord te worden. Den dag daarop diende Goede zijn verzoek om ontslag in. Hy reisde daarna terug naar Rügen. Na zyn terugkeer werd hij gearresteerd en thans bevindt hy zich nog in arrest. De instructie leidde verder tot de arrestatie van een onderofficier en schijnt ernstige feiten ten laste van hoogere ambtenaren te Stettin aan het licht te heb ben gebracht.

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3