2 ONZE EILANDEN van 20 JUNI 1908. De kapitein Maas waa met verlof, dus niet in het gebouw aanwezig. De vlammen grepen intusschen, aange wakkerd door den wind,snel om zich heen; aan blusschen viel niet te denken, hoewel alle manschappen van het Remonte-dép&t met het kader vlug ter plaatse warende eenvoudige brandspuitjes vermochten niets. Al de meubilaire goederen van het ge bouw en van de inwoneaden zijn verbrand niets is gered kunnen worden. Om eenig denkbeeld te geven hoe hevig de brand was, zij vermeld, dat het gebouw, behalve de houten bekapping met pannen gedekt en de zolders nog een 800 tal ramen en deuren bevatte, waarvan nu niets meer te zien is; al wat hout was is verbrand; er is niets over dan de naakte steenen muren. De herstellende zieken zy'n Zondagmor gen direct weder gezonden naar de hospi talen van hun respectievelijke garnizoenen. De oorzaak van den brand is onbekend. Als een curiositeit meldt de Zw. Ct.,dat een briefkaart, den 13 April 1876 uitUtiecht verzonden naar Diepenheira, op heden 16 Juni 1908, dus ruim 33 jaren later, aan het adres is aangekomen. Uit wanhoop. Dinsdagavond heeft een 40-jarige caféhouder te Loenen by Apeldoorn zich verdronken in het Kanaal, volgens ge ruchten uit wanhoop over een verloren pro cedure. De man was ongehuwd. Een heen afgeklemd. Gistermiddag is op het Steenwijkerdiep den dekknecht Jaf komstig van Gorredijk. van de Leeuwarder boot, door een staaldraad het been boven den enkel geheel afgeklemd. De nieuwe uitvinding van baldadigheid. Door de Lonneker politie is de hand gelegd op een drietal jonge mannen, die er in den laatsten tijd hun werk van maakten aan kinderen, die op de school te Usselo gingen en daar tusschen de schooltijden overbleven, de boterhammen, voor het twaalfuurtje be stemd, afhandig te maken en deze op Ie eten. Hekserij. Op den gewonen tijd zou de melkboer dezer dagen bjj een huis aan Ie Groote markt te Groningen zijn komst door het gebruikelijk twee maal schellen melden. Maar toen hij den koperen knop aanvatte, trok hy de hand verschrikt terug. Een schok was hem door 't lichaam gegaan. Hy keek ontzet naar den schelleknop, waaraan overigens niets bijzonders te zien was en begon bijna aan hekserij te denken. Hy vertelde het geval aan de dienstbode, die voor de deur daarnaast aan 't werk was. Deze zag den melkboer half verbaasd, half medelijdend aan en begon te twijfelen aan 's mans „uitgeslapenheid". Toen schreed z0 belwaarts en omvatte vastbesloten den knop. Maar het verging haar, zooals het den melkboer was vergaan. Ook zy trok verschrikt de hand terug en begon eveneens te gelooven aan hekserij. Bij onderzoek van deskundiger menschen dan melkboeren en dienstboden in deze materie zijn, bleek, dat door induct'e van de geleiding der electrische booglampen de schelleknop met electriciteit werd geladen. De zaak is thans verholpen, maar toch ziet de melkboer nog eiken morgen met wantrouwenden blik naar het koperen bel letje, dat eens behekst scheen. Aan de in aanbouw zijnde spoorbrug over de Gouwe, naby Gouda, had gisteren de werkman L., uit Haarlem, het ongeluk alle vingers van een zijner handen af te knellen. Dr. Beijers verleende de eerste heelkundige hulp, waarna de man naar het ziekenhuis te Gouda werd vervoerd. De aanranding op een jong meisje. Zater- namiddag zyn de vier te Sittard aangehou den jongelieden van ongeveer 20-jarigen leeftijd, (de reeds vroeger met de justitie in aanraking waren geweest), nadat ze Vrijdag ter confrontatie naar Nieuwenhagen waren overgebracht, door de marecüaussée van Sittard gevankelijk naar Maastricht over gebracht. Het 16-jarige meisje, waarop zij geweld zouden hebben gepleegd, verkeert in levens gevaar. Een verdachte zaak. Een week geleden verloor de heer U. te Tiel een portefeuille met ruim f 500,— aan bankpapier. Niet tegenstaande dadelijk groote publiciteit aan de zaak werd gegeven, is nu eerst, door een toeval, een losse werkman in dienst van de gemeente er toe gebracht te ver klaren, dat hy de portefeuille gevonden, doch dadelijk ter hand gesteld heeft aan een korten zwarten mijnheer, die den weg later tot zijne bruid hoorde zeggen„Je zuster is inderdaad een volmaakte schoon heid, maar j y bevalt me toch oneindig beter; uit jouw gezichtje straalt goedhar tigheid, die hare bezitster tot de schoonste vrouw op aarde maakt." Ja, de goedhartigheid moest Eber- hardt óók by Ruth missen, en hy beminde mij immers; al mocht hij haar ook nög zoo diep in de oogen zien, zijn hart behoorde immers onherroepelijk aan mijDeze over tuiging deed het my ook kalm aanzien hoe Ruth, toen men aan tafel ging, met haar zoetste lachje tot Eberhardt zeide „Je arm, lieve neef," en zy zoo voor mij uitliepen. Ik drukte juist onopgemerkt den ring aan mijn hart, toen zy zich in de deur van de eetzaal omwendde. „Och,Greetje,zoo alleen? Ik zal er voor zorgen, dat je morgen óók 'n cavalier hebt. Mama mag dominee Renner inviteeren; 'tzal zeker óók een zeer net man zyn I" En hare schoone oogen keken mij vlammend aan. Ook Eberhardt had zich snel omgewend, om te hooren wat ik zou antwoorden. „Uwe moeder acht den dominee zeer hoog. Me vrouw de gravinwèl een bewijs, dat hij een zeer net man is." Ik noemde haar altijd „mevrouw de gravin"; zy had mij dat te verstaan gegeven, door my terstond met „u" aan te spreken. Zy keerde zich weder tot Eberhardt, en naar het station opging en zeide ze verloren te hebben. De politie te 's-Gravenhage heeft een aan vang gemaakt met het uitvoeren van een maatregel, om op krasse en afdoende wijze te trachten de residentie te zuiveren van een bende kwartjesvinders, hoofdzakelijk uit Rotterdam en Amsterdam daarheen ge komen. Voor een proeflokaal aan de Gedempte Gracht, waar deze heeren nu en dan samen komen, werd hedenochtend een aantal politieagenten in uniform geposteerd, die in opdracht hadden, elk der kwartjesvin ders, die zich op straat begaf, te vergezellen en hem steeds ter zyde te blijven. Verliet dan ook een van hen de herberg, dan zag men aanstonds een politieagent zich van de overigen verwijderen en met denkwar- (jesvinders schouder aan schouder verder gaan. De noodige maatregelen waren ge nomen, om te voorkomen, dat den agenten hun geleide zou kunnen ontsnappen. Ging er een een herberg of een huis binnen, de politieagent wachtte geduldig totdat hy er weer uitkwam. Men hoopt op die wijze deze ongewenschte bezoekers van de Residentie, die vooral tijdens het badseizoen hier en op Seheve- ningen hun slag trachtten te slaan, tot het verlaten van de stad te noodzaken. Op de Gedempte Gracht wekte dit optre den van de politie heel wat opzien, zoodat de menigte, die voor het proeflokaal samen schoolde en het geval druk besprak, her haaldelijk tot doorloopen moest worden aangemaand. Een droevig geval te Leiden 1 De vrijwillige P. v. d. B. werd gisteren in een ernstige opgewonden toestand in het hospitaal gebracht. Geruimen tyd had hij goed opgepast om korporaal te kunnen worden. De week voor Pinksteren was hy, toen het inspectie was voor den compagnie commandant kamer wacht en behoefde dus geen inspectie te maken. Een andere milicien neemt bij ver gissing zyn geweer, waarop de kapitein wat „zind" vindt. Hiervoor krygt van v. d. B. 3 dagen arrest. Zyn hoop om korporaal te worden is weer vervlogen en dat na reeds 4-jarigen dienst. Door deze opgelegde straf buiten zich zelf gebracht gaat hy toch met Pinksteren naar huis. Resultaat: 14 dagen arrest. Toen was de maat geheel vol. Hjj ging 's Zondags weer zonder permissie naar huis en weigerde den volgenden dag kamerwacht by den onderofficier, waarvoor hy zich zal moeten verantwoorden voor den krijgsraad. Voor het zonder permissie weggaan kreeg hy nu 8 dagen provoost in boeien met om den anderen dag water en brood. Op het bureau wilde hij den kapitein naai den bals vliegen, deed daarna heel raar voor den raad van informatie en sloeg, in de provoost gebracht, alles kort en klein. De inmiddels geroepen geneesheer zond hem naar het hospitaal, van waaruit hy misschien den dienst verlaat, voor zyn leven geknakt. Wel treurig dat straf voor het vergrijpen van een ander den betrokkene in zulk een wanhopigen toestand kan brengen. Op zoek naar den zwarten diamant. Uit Helenaveen (Noordbrabant) schryft men: Omtrent de handboringen, die op een diepte van 30—70 meter worden gehouden, voor voorloopig onderzoek, kan nader wor den gemeld, dat de handboring in het na burige Liessel is afgeloopen en men te Vlodrop een handboring begint. Verder is de boortoren te Kessel opgebouwd, zoodat men binnenkort, misschien nog in het laatst van deze week, aldaar de diepboring naar steenkolen zal doen aanvangen. Een huiselijk drama. Maandagmorgen ont stond in het gezin van zekeren W. aan de Zuid-Willemsvaart te 's Hertogenbosch een huiselijke twist, die zoo hoog liep, dat W. een broodmes greep en daarmee zyn vrouw een steek toebracht in de linkerhand. Zijn stiefzoon, de party zijner moeder trekkende, ontrukte zijn stiefvader het mes en bracht hem daarmede vier steken toe. Een in den rechter schouder, een in het linker borstbeen, een in de linker rug en een in de linker zyde. De dader is gearresteerd. f1000 verloren. Door majoor H. is aangifte bij de politie te Breda gedaan, dat hij gister morgen, gaande van het pension van den heer Voogt in het Wilhelminapark, waar hy tijdelijk logeert, naar zijn bureau in de Parkstraat, een portefeuille heeft verloren, inhoudende ongeveer f 1000 aan bankpapier. zei meteen minachtend lachje„Elle sa it bien déguiser ses penseésl" O ja, zeker wist ik mijne gedachten te verbergen, maar geheel andere gedachten, dan zy bedoelde. Aan tafel was de conversatie levendiger dan ooit. De jonge gravin was niet alleen schoon, doch tevens geestig, en had het toppunt van den „bon ton" der groote wereld te Weenen bereikt. Eberhardt had haar op hare wufte gezegden en toespelingen altijd zóó kalm en bezadigd geantwoord, dat ik het den volgenden dag zonder wrevel aanzag, hoe gravin Satewski myn paard besteeg, om met het bruidspaar en Eber hardt een wandelrit te maken. Daar er geen derde damespaard op stal was, en de schoone vrouw een luchtje wenschte te scheppen, had men my pro forma verzocht, de barones gezelschap te houden. Toen zy na verloop van twee uren terug kwam, was het, alsof de gravin nog tranen in hare oogen hadzy ging terstond naar hare kamer en kwam eerst by 't souper weêr beneden. Dominee Renner was op bezoek. Dezen keer stapte Eberhardt schielijk zyne nicht voorbij, en bood my zyn arm. Zoodra hy er de gelegenheid toe had, fluisterde hy „Men schynt hier plannen voor je toekomst te smeden; wees op je hoede." Eerst toen Hannah mij later vertelde: Te Ooevorden had een ongeluk plaats. De vrouw van Wessels zou op den wagen stappen, het paard steigerde en de vrouw kwam onder het paard terecht. Naar de Aleida Kramer-stichting gevoerd, bleek zy reeds overleden. Pokken Een lid der bemanning van de opvarende sleepboot „Union I", vervoegde zich gister avond by dr. Biegel, te Gorinchem, die pokken constaieerde. Op de Merwede, vóór die gemeente, waar de boot met sleept ligt, zijn alle noodige maatregelen genomen. Bloemen als stadsversier mg. De vereeni- ging tot bevordering van het vreemdelingen verkeer te Sneek wekt de ingezetenen van die gemeente op tot het versieren van bloe men en planten van hun huis. Zij zelve neemt, voor zooveel mogelijk, het versieren van vaste bruggen en andere openbare plaatsen voor haar rekeng. Van 1 tot 10 Augustus wordt er een bloemenversierings wedstrijd gehouden. Maar de bloemen of planten moeten al in deze maand zijn aan gebracht. Naar de Rijkswerkinrichting terug. Te Baarn kwam een ruim 75-jarige zwerver zich bij de politie aanmelden, met verzoek om te worden opgezonden naar Veenhuizen, alwaar hij reeds 27 jaren in de rijkswerk inrichting had doorgebracht. Toen hy ver nam, dat aan zyn verzoek niet kon worden voldaan, ging de man onder de oogen der politie bedelen. Dit gaf aanleiding tot zijne aanhouding, terwyl nu tevens gezorgd zal worden, dat aan zyn verlangen wordt vol daan. Mishandeling van een veldioachter. Te Put ten (N.-Br) hebben drie personen den onbe- zoldigd-rjjksveldwacbter Simons zoodaning met een riek toegetakeld, tot hy in deer niswekkenden toestand naar huis moest strompelen met achterlating van zijn geweer. De marechaussees uit Ossendrecht hebben twee personen als vermoedelijke daders aangehouden. Brutale bevooving. Zondagavond om circa elf uur, werd op den hoek van de Lange Begynestraat en het Begijnhof te Haarlem een aldaar passeerende bewoner der Begijn- steeg, op brutale wijze van zyn horloge met ketting beroofd. Eenige tot nog toe onbekende personen, hem aldaar voorbij komen be, rukten dit uit zijn vest en kozen ijlings het hazenpad. Een schat gevonden l Bij het afbreken van een woonhuis aan den Kop van het Land, onder Dubbeldam, is door drie metselaars een steenen pot met zilveren munten gevonden. Het waren 432 Zeeuwsche rijksdaalders, die destijds een omloopwaarde van f 2.60 hadden, en 2 guldens. De pot was ter grootte van een nuttig meubel en- stond onder een bedstede, even onder den tegelvloer, in het zand. Voor den eigenaar van den grond, die recht heeft op de helft, en voor de vinders, die het recht hebben op de andere helft, een niet onaardig buitenkansje. Op de in Augustus te Apeldoorn te houden nationale landbouwtentoonstelling onder beschermheerschap van Z. K. H. den Prins, zal ook een inzending voorkomen van Het Hoogeland, de bedelaars- en land- looperskolonie te Beekbergen. In een af zonderlijk paviljoen, dat door de verpleeg den gebouwd wordt, zal Het Hoogeland de resultaten van de heideontginningen te Beekbergen laten zien. Potloodhulzen uit aardappelmeel. Als gevolg van het bijzonder groot houtverbruik bij de potloodfabricage, wordt het voor dat doel uitsluitend bruikbare cederthout langzamer hand schaars. Bij de proeven, welke gedaan worden om voor het potloodomhulsel een ander mate riaal te zoeken, bediende men zich aanvan kelijk van papier. Daar dit zich er echter niet toe leende, zooals spoedig bleek, kwam men van deze methode weder terug, waar van men zich veel had voorgesteld. Nu heeft een Pransche maatschaijpy ech ter een stof samengesteld, welke voor beu grootste gedeelte uit verhard aardappelmeel bestaat. De met deze nieuwe uitvinding ge maakte proeven moeten, naar het blad mede deelt, alle geslaagd zyn. Dientengevolge be staat in Prankryk een groote navraag naar deze potlooden, welke in formaat, afwer king en vorm volkomen op de potlooden met houten omhulsel gelijken, slechts iets zwaarder zyn en tegen dezelfde prijzen als de tot dusver gebruikelijke in den handel worden gebracht. Ongetwijfeld is deze uit- „Gretha, van middag hebben myne ouders en Ruth oveilegd, om je aan den nieuwen dominee uit te huwelijken," wist ik wat hy bedoeld had. Hoewel 't mij ergerde, moest ik toch lachen, omdat ik nu ten minste wist, wat er gaande was. Zoo naderde de 25 Febr., waarop bet huwelijk van Hannah zou worden voltrok ken, en op den vooravond van dien gewich tigen dag (ook in myn leven), zaten wij beiden vol weemoed in onze gemeenschap pelijke kamer. „Gretha," sprak zij, „wèl ga ik een geluk kige toekomst tegemoet, maar töch wil ik je eerlijk bekennen, dat het scheiden van jou en mijns vaders huis, mij zeer zwaar zou vallen, maar sedert Ruth weór hier is, heerscht er zóó'n drukkende atmosfeer in onze omge ving, dat ik ten zeerste naar een gezellig tehuis verlang. Zoo ik maar niet om j o u bezorgd zou zijnik weet niet, hoe jy 't bier zult volhouden, mijn goede, lieve Gretha?" „Ik keer naar mijns vaders huis terug, Hanna," snikte ik, „en hoop je daar van tijd tot tyd te mogen zien." „Zeker, en jy komt een tijd by my in de stad logeeren, en dus, Greta, ween morgen niet zoo veelMaak my 't afscheid niet zoo zwaar, en ontvang nogmaals mijn innigen dank, voor al je vriendschap en liefde in goede en kwade tyden; o mocht ik het je eenmaal kunnen vergelden! Jy zult my altijd vinding ook voor de belaugeryke aardappel- meel-industrie in Groningen van groote be- teekenis. Droevig ongeluk. Te Gouda had gisteren een droevig ongeval plaats. Zeker L. wo nende te Haarlem, werkzaam aan de brug over de Nieuwe vaart, had het ongeluk, dat door den elevator alle vingers van een zijner handen werden afgeklemd. Nadat door dr. Beyers het eerste verband was gelegd, werd de ongelukkige naar het ziekenhuis overgebracht. Hier rusten mijne schulden. In tegenwoor digheid van eenige honderden menschen sportliefhebbers, paardenhandelaars en stal houders, van 'sGravenhage en uit omlig gende plaatsen had in het koetshuis van Oud-Wassenaer de publieke verkooping van stalmateriaal uit het faillissement prins Von Bentheim plaats. Er was groote kooplust; het meeste ging voor hooge prijzen en werd toegewezen aan den heer Frans Schaap, die uit naam han delde van den gefailleerden prins. Ook enkele der vy f paarden waren namens den gefailleerde ingezet: een vos voor f620. Een nummer van de in den aanvang buitengewoon woelige verkooping, wekte niet geringe hilariteit. Het was een presse papier in den vorm van een grafzerk. Het opschrift luidde: Hier ruhen meine Schulden. Deze grafzerk, met enkele bijbehoorende boeken bracht f7,50 op. Notaris Stoop leidde de verkooping. Een gelukkige verliezer en een gelukkige vinder. De portefeuille, verloren door den majoorkwartiermeester H. van het 6e regi ment infanterie te Breda, inhoudende on geveer f 1000 aan bankpapier, is gevonden door een werkman. Als belooning voor zyne eerlykheid ontving deze bij de terugbezor ging vyftig gulden. Een vrouioelijk trio. Sinds geruimen tyd miste de heer Broeckx, firma Leiter-Nypels, Groote Staat te Maastricht, op onverklaar bare wyze geld uit de brandkast, die in zyn privé kantoor stond. Zondag deponeerde hy in de brandkast een gemerkten rijksdaalder, die Maandag weer uit de brandkast ver dwenen was. Onmiddelyk stelde de gemeen tepolitie een onderzoek in en deed huis zoeking in de kamers van het meiden personeel. Wel werd er niet de vermiste rijksdaalder gevonden, doch verschillende luxe-artikelen kwamen te voorschijn. In verband met deze vondsten, werden de drie gezusters E. gearresreerd, allen by den heer Broeckx in betrekking, het jongste meisje, 15 jaar, als loopmeisje, de beide oudsten, resp. van 20 en 22 jaar, als dienst bode. Het trio is voorloopig in het politie bureau opgesloten. De vermiste rijksdaalder is by een winke lier in de Groote Staat in beslaggenomen, by wien hij in betaling was gegeven. Overmatig drankgebruik bij een fabriek. Het is een ergerlijk verschijnsel, dat in de nabyheid van groote fabrieken de kroegen in den regel welig tieren. Te Doetinchera is dit zoo erg, dat er maat regelen tegen genomen zyn. Daar staat een groote fabriek „Vulcaans- oord." Blijkens opgave van den inspecteur der directe belastingen, enz. te Doetinchem, werd over het jaar 1907 in de 5 vergunnin gen om de .fabriek 8405 liter gedistilleerd verkocht, of ruim van 't totaal debiet in de gemeente Ambt Doetinchem. Naar aanleiding daarvan heeft de Raad dier gemeente besloten, een grens om die fabriek te bepalen, binnen welke geen ver gunningen mogen worden verleend. Een kaartspeler gepakt Den chef-veldwachter v. O. en den veld wachter M., uit Ryswyk, mocht het geluk ken op den Noordweg onder Wateringen te overvallen en in arrest te nemen zekeren M. Q., oud 29 jaar, geboren te Londen en thans wonende als koopman te Amsterdam. De man was bezig met valsch kaartspel met een 4-tal handlangers en begon juist een Delftsch koopman te pakken te nemen. <- Te Bussum ontlastte zich gisternacht een hevig onweer, vergezeld van een stortregen, die zoo hevig was, dat sommige straten in een beek waren herschapen. De bliksem trof de Ned. Herv. kerk, sloeg een gat in een der zymuren en beschadigde ramen en dak, evenwel zonder brand te veroorzaken. Sedert Januari zyn van landbouwers of veehouders te Haarlemmermeer byna 50 aan tuberculose lijdende runderen door het Rijk overgenomen, voor een gezamenlijk bedrag van ruim f 5900. de schoonste herinnering blijven uit myn meisjes-tijd, en nooit zal ik je troostende liederen by onze wanteltochten door woud en veld vergeten. Ach, moge ik je ook spoedig zoo gelukkig zien, als ik my thans gevoel." Wy omhelsden elkander, en weenden aan elkanders borst. „O, Hannah, zielsvriendin I" riep ik, „ik heb je veel, ja alles te dan ken Jy hebt mij vader en moeder vergoed, omdat ik je mocht li ef hebben, en omdat ik wist, dat jij mijn oprechte vriendin waartWees gelukkig heel je leven, jy engel van goedheid en deugd 1" 't Plechtig oogenblik was daar. De oude Johann opende de vleugeldeuren van de groote zaal, en het bruidspaar naderde langzaam het met oranjebloemen getooide altaar, waar de familie en enkele genoo digden geschaard stonden, en plechtig klonk de stem van den jongen geestelijke: „Weest getrouw tot in den dood, zoo wil ik u de Kroon des levens geven !"Dit was voorwaar een schoone tekst, die door den begaafden redenaar op treffende wijze werd behan deld. Aan het feestmaal was Ruth de spraak zaamste van allen't was, al-i wilde zy de gedachte aan haar eigen huwelijksfeest verbannen. Zy zat nevens Wilhelm v. Eber hardt, en ik tegenover hen naast den domi nee. 'tWas volstrekt geen vroolyke brui- Donder op zeel De passagiers van de Kamper nachtboot hebben naar zy by aankomst te Kampen vertelden, heel wat angsten uitgestaan Het moet gisternacht op zee boos weer geweest zijn, terwyl bovendien een sooit hoos of wervelwind, welke de boot op haar weg ontmoette, er nu juist niet toe bijdroeg om de positie te veraangenamen. De men schen waren bly, niet lang over den gewonen tyd, den vasten wal weer onder de voeten te krijgen. En naar de heer Henri Ter Hall telefo nisch meedeelde, heeft de uitgaande boot het even hard te verantwoorden gehad. Het gezelschap had een anstigen nacht doorgebracht en was innig dankbaar ge weest, toen men veilig en wel binnen de Oranjesluis lag. De 100.000 der Staatsloterij, die Dinsdag is getrokken, schynt te Amsterdam geval len te zyn. We vernamen tenminste van drie twintigjes, waarop de prijs viel. Het een werd Dinsdagochtend op den Dam ver kocht en nog was de verkooper op den Dam, toen hy vernam, dat op zyn gewezen lot de hoofdprijs was gevallen 1 De twee andere, twintigtes waren in han den van vier broeders, die werken by den heer De Lara, vellenhandelaar in de Joden Houttuinen te Amsterdam. Een ervan werd den vorigen avond verkocht voor f 25. Het andere behielden ze. Gisteren viel er de 100.000 op. Gevaarlijk speelgoed. Te Ter Aa vermaak ten zich gisterenmiddag een paar jongetjes van C. den H. met een pistool en spelen derwijs mikte de oudste van l2jaaropden jongste van 6 jaar, met het treurig gevolg dat de laatste in de borst getroffen werd. Hij kon nog naar huis loopen, om te zeggen wat er gebeurd was, maar een klein half uur later gaf hy den geest. Plaatselijk Nieuws. MIDDELIIARNIS- In den nacht van Don derdag op Vrijdag zy'n aan de woning van den boekhandelaar v. d. Meulen aan het Zandpad de ramen en voorgevel met teer besmeerd. De dader(s) is onbekend. Schan delijk is het echter dat de zich christelijk noemende v. d. Meulen dit lage feit durft te stellen op naam der liberalen. Ieder wel denkende, onverschillig welke politieke overtuiging hij is toegedaan, zal hoogelyk afkeuren hetgeen is geschied. Aan v. d. Meulen is het thans om zijne beschuldiging, die uit zyn door en door christelijk gemoed is opgekomen, te bewijzen. Wy voor ons zijn van meening dat zy, die den naam van christen waardig zijn, dergelijke gemeene en lasterlijke beschuldiging, hoogelijk zullen afkeuren. In de op gisteren gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad zijn uitgebracht 479 stemmen. Daarvan verkreeg de Heer D. SLIS J.Az. 237 en de Heer J. VROEGINDEWEIJ Lz. 235 stemmen, terwyl 5 stemmen van onwaarde werden verklaard. Alzoo is gekozen de Heer D. SLIS J.Az. SOMMELSDIJK- Voor den gewapenden dienst is alhier gecollecteerd de som van f 10,35. Door de gemeente politie is proces verbaal opgemaakt tegen A. W. alhier, we gens het verstoren der orde in staat van dronkenschap en wegens beleediging. Een kindje van den arbeider Flooryp viel zoodanig met het hoofdje in een scherpe schrepel dat geneeskundige hulp noodzake lijk was. Buitenland. Het hoogterecord van een vliegmachine. Te Buc, in de buurt van Versailles, heeft R. EsnaultPelterie met zyn vliegmachine een afstand van byna 1200 meter afgelegd, maar niet zooals tot nog toe de meeste van zijn concurrenten slechts enkele meters boven den grond, maar op een gemiddelde hoogte van 33 meters boven den aardbodem. Deze machine is volgens het monoplansysteem geconstrueerd, d,w.z. zy bezit slechts een oppervlakte van 17 vierkante meters en haar gewicht bedraagt 350 K.G. Voor de beweging zorgt een motor van 35 paarde- krachten, die de uitvinder zelf heeft gecon strueerd. Over den tocht, die 's middags tegen drie uur begon en die door verscheidene Parijsche deskundigen werd bijgewoond, wordt nader bericht, dat Esnault—Pelterie eerst een lofts-disch, en zoodra de avond inviel, deed ik de eenige vriendin mijner jeugd uitgeleide, en stond het met haar en haren braven echtgenoot voortrollend rijtuig, met door tranen verduisterde oogen na te staren, tot het uit myn gezicht verdwenen was. In de eetzaal was men reeds van tafel opgestaan, de gasten namen afscheid, en de barones begaf zich naar hare kamer. In het salon werd thee gediend. Eberhardt stond tegen de piano geleund, en keek on afgewend naar zyne nicht, die in non chalante houding in de chaise-longue lag. Tk smachte naar een vriendelijken blik uit zijne sombere oogen hij had my wel even wegens Hannah's vertrek mogen troosten. Ik wachtte echter tevergeefs, en treurig zette ik rnü' in de diepe vensternis. „Gretha," sprak plotseling de baron, die onrustig de kamer op en neer liep, als miste hij nu reeds zijn lieve blondine, „och, zing my dat lied eens, dat onze Hannah zoo gaarne van je hoorde." Ik stond op, doch ook Ruth rees overeind. „De rouwtyd zal toch wel afgewacht kunnen worden, eer men my noodzaakt, vroolyke liedjes aan te hooren I" riep zy op diep gekrenkten toon. „Maar ik zal wel naar myn kamer gaan, dan kan ze zingen zooveel ze will" {Wordt vervolgd.)

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 2