ONZE EILANDEN van 9 MEI 190 8. 3 ook te Haarlem twee gemaakt voor de H. IJ. S. M.) was de oplossing van het vraagstuk gemakkelijk genoeg, waar men immers over electrische kracht beschikte! Doch voor Flakkee, waar één mannetje de brug gemakkelijk moet kunnen bedienen, was het vraagstuk moeilijker. Toch wist de ingenieur de oplossing eenvoudig te vinden. Tusschen de brughoofden aan de eene zijde is een kelder gemetseld, waarin de staart van de brug draait. Onder de hoofd leggers van dien si aart is een ijzeren kwa drant geklonken, dat grijpt in twee stalen leggers van nokken voorzien, waarover het kwadrant rolt. Wat was nu de moeilijkheid De staart of korte arm kon maar zeer kort zijn, want de rijweg ligt vlak naast de brug. Hy diende een steunpunt te vinden om het wippen der brug bij het rijden dertieinen over dat staartgedeelte te voorkomen. Zeer vernuftig nu is op het eindpunt van den korten arm een steunpunt aangebracht in den vorm van een hangende ondersteuning. Een op-en-neergaande draadstang, aan de onderzijde voorzien van een kop, ondersteunt de brug aan het staarteinde. De op- en neer gaande beweging van die draadstang wordt bewerkt door een wormwiel op kogellagen en een as met worm, welke door een wind werk een ronddraaiende beweging krijgt. Nu is het voor één man mogelijk de brug te bedienen. Nog moest voorkomen worden dat op de klep van de brug een te zware luchtdruk rustte. Het kan er op ons vlakke eiland, open en bloot voor gure Noordwes ters en huilende Westervlagen, geducht spoken. Dan zou zoo'n klep een druk van eenige duizenden kilo's moeten doorstaan. Om dien druk te verminderen, zijn overal tusschen de dwarsleggers openingen aan gebracht. Is de Dirkslandsche brug voor technici vooral merkwaardig, omdat ze gebouwd is volgens het nieuwste systeem, voor ieder is het begrijpelijk, welk een belangrijk on derdeel van den aanleg de vele sluizen zijn, die voor de watervoorziening moeten wor den aangebracht. Bij den hoogen Stellen- damschen dijk zijn o. a. kunstwerken aan weerskanten van den dijk, die een niet minder dan een zestal meter hoog metsel werk vereischen, zoowel om de waterloozing mogelijk te maken als om den steil afge graven dijk te schragen voor het gewicht van het rollend materiaal. De duinen van Ouddorp zullen het noodige water leveren. Is de wind een welkome bondgenoot, dan stuwt, een windmolen het onmisbare vocht door buizen naar 't reser voir bij de kom der gemeente. Genieten we een der zeldzame dagen, dat geen blaadje lispelt, dan zal een stoompomp haar diensten bewijzen. Dagelijks moet van Ouddorp de vloeistof in waterwagens gevoerd worden over de geheele baan. Daarom zijn reservoirs te Middelharnis en te Ooltgensplaat noodig. Voor alle zekerheid heeft de Rotterdamsche Tram zich naast de prise d'eau nog een flink terrein gereserveerd, voor 't geval de water voorziening onvoldoende mocht blijken. Is het wonder, dat wij Flakkeeönaars het grootsche werk belangstellend en ver heugd gadeslaan? Heel wat anders zal er omgaan in den kop der talrijk dravers, die schichtig en ontsteld dien zwarten concur rent hooren gillen en fluiten. Nog een klein jaar en de tram zal de oude omnibussen gaan verdringen. "Wie weet of een andere Hildebrand ze nog niet eens vereeuwigt in een Camera! (N.R.C.) De CullinanNaar wij vernemen, vordert het slijpen van den Cullinan naarwensch. Er zijn reeds verschillende facetten op den kostbaren steen geslepen. Binnenkort zullen aan Z. M. den Koning van Engeland tee- keningen van verschillende modellen wor den voorgelegd. Koning Eduard zal dan bepalen, welk model aan den Cullinan zal worden gegeven. (Tel.) Plaatselijk Nieuws. MIDDELIIARNIS- De vorige week liep een hond uit de Gemeente Herkingen mede met de hondenkar, toebehoorende aan Jordaan. Bij de tehuiskomst werd den hond door Jordaan vastgehouden en toen hij bezig was aan den eigenaar een briefkaart te schrijven, dat de hond by hem werd vastgehouden, kwam de poiitie binnen, die de hond mee nam. Donderdag kwam zekere H. B. uit Nieu- wediep alhier met de boot aan. Het scheen een vroolijke jongen te zyn, en blij eenige vrienden op den wal te zien, stapte hy onder een opgeruimde beweging aan wal, ten gevolge waarvan hy in een oogenblik op zoo'n lage manier door het publiek, vooral „de jeugd" hielp daarbij een handje, werd nageloopen en bemoeilijkt, dat de politie genoodzaakt was hem tijdelijk van de straat op te bergen. Spoedig daarna verscheen een vriend, die hem in zijn huis opnam. Toen Donderdag den 90 jarige vrouw B. de trappen aan den Westdyk afkwam verloor zy blijkbaar haar evenwicht waar door zy tegen de straat viel en door eenige schooljongens werd opgenomen die meer medelijden seheenen te bezitten dan de daar aanwezige vrouwspersonen. SOMMELSDIJK. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier is gekozen de heer P. van Driel, terwyl tot secretaris in het college van notabelen is benoemd de heer G. van den Boogerd. De heer J. v. d. Velde slaagde den 7e Mei j.l. voor zyn examen als onder wijzer. OOLTGEXSPTAAT- Bij Kon. Besl. is de heer G. Birkhoft, consul der Nederlanden met den persoonlijken titel van Consul-Ge neraal te Chicago, bevorderd tot consul-gene- neraal aldaar. BRIELLE- De gemeenteraad heeft zonder hoofdelijke stemming afwijzend beschikt op het verzoekschrift namens de Kerkeraden der Ned. Herv. en Ger. gemeente alhier, en en waaraan die van Oostvoorne adhaesie betuigd had, tot afschaffing der kermis. De Brielsche kermis blijft dus voorloopig ge handhaafd, De heer C. J. Jes, directeur der am bachtsschool te Brielle, is benoemd tot di recteur der avondteekenschool aldaar. ZlïDLAiVD. By het gehouden examen den 7 Mei j. 1. te Rotterdam, slaagde als on derwijzer de Heer P. F. A. van Toledo. Buitenland. De treinroovers, die den posttrein van New-York naar Saint-Louis beroofden, heb ben een nog rijkeren buit gemaakt dan waarvan het eerste bericht gewaagde. Er bevond zich namelijk in den postwagen een bedrag van f 180.000 aan goudstukken dat van de schatkanselary te New-York aan een bank te Saint-Louis verzonden was. Het is zoo goed als zeker dat de roovers een mede plichtige aan de kanselarij moeten hebben, die hen heeft ingelicht. Alice Roosevelt geverbaliseerd. Tegen me vrouw Alice Longworth, de dochter van Roosevelt, is te Washington proces-verbaal opgemaakt wegens onbesuisd rijden met haar auto, die zy zelf bestuurt. De overheid weigerde hieraan gevolg te geven en tot angst van rustige burgers der hoofdstad, vliegt mevrouw Longworth, alle stedelijke bepalingen op het auto-verkeer ten spyt, nog dagelijks door de straten. De Londensche straatjeugd. Ook in Londen begint men dagelijks sterker te klagen over de baldadigheid der straatjeugd. Eergisteren had er zelfs tusschen twee troepen straatjongens een gevecht plaats, waarbij gebruik werd gemaakt van revol vers Twee jongens kregen schotwonden, toen kwam de politie er by en pakte de belha mels die zy krijgen kon, op. De verleiding van Parijs. De Japansche majoor Geri, die naar Parijs was gezonden om groote inkoopen te doen voor het Japan sche leger, heeft al het geld, dat hy daarvoor had meegebracht, aan de speeltafel opge maakt en zich vervolgens in de Seine ver dronken. Na grondig onderzoek door haar techni- schen dienst ingesteld, heeft thans de stad Brussel haar toevlucht genomen tot de electriciteit om haar brandkasten, schilde rijen en kunstvoorwerpen te beschermen. Het toestel, dat zij heeft laten |aanbrengen kan niet buiten werking gesteld worden; het is voorbeeldig waakzaam en werkt geheel automatisch. Deze verklikker verbindt het Huis des Koning met het hoofdcommissariaat van politie en beveiligt tegelijkertijd de stads kassen, de geldkantoren en het stedelijk museum. By de minste poging tot diefstal zouden de concierge van het Huis des Konings en het hoofdcommissariaat van politie onmiddelijk gewaarschuwd worden. Hetzelfde geschiedt bij elk begin van brand. Storm. Het aantal verongelukten by den Australische kust, waardoor de parelvis- schersbooten werden vernietigd, is nog niet geheel bekend. Men schat het op een hon derdtal. Veertig vaartuigen zyn vergaan. Tram-ongeluk. Een wagen der electrische tram der Eogelsche badplaats Bournemonth reed van de helling van Poole-hill stad waarts, toen de rem weigerde. In duizeling wekkende vaart suisde het zware voertuig voort. Eenige passagiers konden er nog af springen, zoodat zy met gering letsel vrij kwamen, maar hoe verder de wagen kwam hoe grooter zyn snelheid werd, totdat hij bij een scherpe bocht uit de rails geraakte en in den omstreeks 20 voet lager liggenden tuin van het Pembroke-hotel viel. Van de 40 passagiers werden er vier terstond gedood en 3 bekwamen zoo ernstige verwondingen dat zij kort daarna overleden. Voorts werden 10 passagiers zwaar en alle anderen minder ernstig gewond. Kerkroovcrs zyn in de kathedraal van Chartrds gebroken. Een gedeelte vande kerk werd verbouwd en daar stond een stelling voor die het den dieven gemakkelijk heeft gemaakt om binnen te komen. Echter moesten zy daarvoor een ruit in slaan, en dit is de ergste schade, die zy hebben aangericht, want hetgeen zy verniel den was een beschilderd raam uit de 13e eeuw en van hooge waarde. In de kerk hebben zy alleen de offerblokken geledigd en het met gouddraad geborduurde kleed van een Mariabeeld afgenomen. Verdronken. Te Bijkhoff, in het Russische gouvernement Mohileff hadden 150 boeren waaronder veel vrouwen en kinderen, die uit de kerk kwamen, in een veerpont plaats genomen om de Dnieper over te steken. Op 20 Meters afstand van den oever zonk de pont en 85 menschen verdronken. Treurige toestanden. Petersburgsche bladen deelen mede, dat eenigen tyd geleden in het district Koesnez (gouvernement Saratof) 200 meisjes van 13 tot 17 j'aar aan Turken verkocht werden, die in Tasjkend en Samar kand een uitgebreid afzetgebied voor deze levende koopwaar hebben. Daar deze han del en gros nogal sensatie wekte, hebben de kooplieden thans een nieuwe taktiek bedacht, waartegenover de autoriteiten machteloos staan. De handelaar trouwt na melijk met het gekochte meisje en verkoopt haar dan later. Nu zou men ook dezen ver koop kunnen straffen, doch daar de hande laar zich onmiddelijk, nadat 't contract af gesloten wordt, uit de voeten maakt, brengt dit velerlei moeilijkheden met zich. Dan komt er nog bij, dat de Mobamme- daansche meisjes over het geheel genomen, verbazend dom zyn, en dat er onder de Middel-Aziatische inboorlingen een hoogst eigenaardige ogvatting over vrouwelijke eer heerscht. Een meisje, dat in een publiek huis 300 of 400 roebel verdiende, kan ge- makkelijk een echtgenoot vinden, terwyl haar zuster voor wie de toekomstige heer gemaal kalymm (biuidsgeld) moet be talen zoo goed als geen kans heeft. Een arme muzelman vindt het een buitenkansje een vrouw te kunnen trouwen, die in liet bezit is van een paar honderd roebels. Hoe ze er aan komt, kan hem niet schelen. Zoo lang dit standpunt gehandhaafd blijft, kun nen er tegen den handel in blanke slavinnen daar te lande weinig of geen maatregelen genomen worden. Spoorwegongeluk. Nabij Nicolas, op een afstand van 210 wersten van St. Petersburg gelegen, ontspoorde oen goederentrein, juist toen een sneltrein uit de hoofdstad aan kwam en er boven op reed. Er moeten meer dan 50 dooden zyn. Brand. Te Fort Wayne (Indiana) is het hotel Aveline een prooi der vlammen ge worden. Tot dusver gelukte het acht lijken onder de puinhopen te voorschijn te halen. Daar de registers van het hotel ook ver brand zyn, is het moeilijk te zeggsn, hoe veel personen omkwamen. Men vreest ech ter, dat het aantal groot zal zijn. Niet voor plezier op reis. Bij aankomst te Marseille van een trein uit Parijs vond een spoorbeambte een man, die onder een wagen hing en zoo de reis van Parijs had gemaakt. Hij had verscheidene kwetsuren, zijn kleederen waren aan flarden gescheurd en hij was met stof en vuil bedekt. Onder vraagd, verklaarde hy, dat hy naar Nice moest en geen geld voor de reis had. Een medelijdende passagier gaf hem het noodige geld om zijn reis verder in een derde klasse wagen voort te zetten. Door zijn zuster vergiftigd. Goiyanni Mes- cia was uit Amerika, waar hy een klein vermogen had verdiend, teruggekeerd in zijn geboorteplaats, Valtalina, een dorp by Milaan en had daar voorloopig zijn intrek genomen bij zyn zuster, maar hy was voor nemens te gaan trouwen met een meisje uit het dorp, dat hij al voor zijn vertrek naar Amerika had gekend. Eenige weken geleden verdween Mescia plotseling, maar zyn zuster beweerde dat hij te Milaan was en toebe reidselen maakte voor een nieuwe reis naar Amerika. Zyn verloofde evenwel kreeg ach terdocht; zy waarschuwde de justitie en deze bracht de zuster zoodanig in het nauw, dat ze ten slotte bekende Giovanni met strych nine vergiftigd te hebben. Vervolgens had zy, geholpen door haar anderen broeder, het lyk in den tuin begraven, waar men het inderdaad opgroef. De zuster zal alleen voor den moord verantwoordelijk worden gesteld, want haar broeder is een simpele jongen, die werktuiglijk al haar bevelen opvolgt. Gevaarlijke aardigheid. In het huis van een opper-president van Hannover werden verscheidene revolverschoten over de straat gelost, waardoor 2 voorbijgangers werden gewond. De politie ging het huis binnen en arresteerde den dader, een bediende zei dat hy alleen „voor de aardigheid'' geschoten had. Merkwaardige reddingen. Door de Duitsche maatschappij tot redding van schipbreukelingen zijn uit het Laeisz- fonds een aantal preraiün en belooningen toegekend voor reddingen op zee. Twee dier reddingen zijn bijzonder merkwaardig. Het stoomschip „Daphne" op reis van Nagasaki naar Wladiwostock, bemerkte op 28 gr. 50 min. N.Br. en 130 gr. 6 min. O.L. de noodseinen van een schip. Naderbij ge komen bleek het de Japansche schoener „Hayarshio Maru" te zyn, welke in ontred derden toestand verkeerde. Beide masten met tuig en zeilen waren verloren en alle dekhutten en verschansingen door de zee weggeslagen. De bemanning hing aan het wrak en riep luide om hulp. Er woei een storm uit 'tN.W. met hagel buien by 15 graden koude. Ofschoon het stoomschip hevig slingerde gelukte het met groote moeite de reddingsboot, bemand met Cbinesche matrozen, onder bevel van den 2en stuurman te water te brengen. In drie gevaarvolle tochten werd de geheele, uit 14 personen bestaande bemanning gered. By den laatsten tocht sloeg de boot vol water, het scheelde weinig of redders en geredden waren omgekomen en slechts met de uiter ste krachtsinspanning bereikte men het stoomschip. De geredden verkeerden in deer- niswaardigen toestand, zy hadden vijf dagen zonder voedsel doorgebracht en hun handen en voeten waren bevroren. Zy werden aan boord liefderijk verpleegd en by aankomst te Wladiwostock in het ziekenhuis opge nomen. Het stoomschip „Europa" werd op de reis van Philadelphia naar Savannah met zout, door buitengewoon hevige stormen beloopen, waarin het twee volle dagen moest bij draaien. Den volgenden dag, op 34 gr. 58 min. N.Br. en 85 gr. 26 min. W.L. bemerkte men een man, die op een groot wrakstuk in zee ronddreef. Daar de zee nog altyd zeer woest was, een hooge N. O. deining stond en de bakboordsreddingsboot den vorigen dag door zware zeeën verbrijzeld was, werd met het stoomschip zoodanig gemanoeuvreerd dat men de stuurboords reddingsboot, z;j 'took met groote moeite, te water kon brengen. Vóór de boot te water was haalde het schip nog eens sterk naar bakboord over, waardoor de boot met haar volle gewicht tegen de zijde van 't schip sloeg en de kielnaat der boot lek sprong, maar zy kon desniettemin lens gehouden worden. Met vier matrozen bemand, onder bevel van den len stuurman, roeide men naar den schipbreukeling, maar het duurde lang eer deze gered kon worden, daar de boot groot gevaar liep door de wilde zee op het wrakstuk geslingerd te worden. Eindelijk brak een gunstig oogenblik aan, met het achtereind vooruit kon men het wrakstuk naderen en de man werd gelukkig in de boot getrokken. De geredde was niet meer in staat zich te bewegen. Intusschen was het donker geworden en eerst na vele vergeefsche pogingen slaagde men er in bij het stoomschip te komen en de boot op te liijschen. Toen de geredde den volgenden dag na liefdelijke verpleging eenigzins her steld was, verhaalde hy tot de bemanning behoord te hebben van den Amerikaanschen schoener „Robert H Stevenson" met een lading kolen van Philadelphia naai Savannah bestemd. Het schip was tijdens de lang aanhoudende hevige stormen op de Diamond zandbank (Kaap Hatteras) vastgeraakt, later daar overheen geslagen en in diep water gezonken. By de poging om de groote boot uit te zetten was deze tegen de zyde van het schip verbrijzeld, waarbij het grootste deel der opvarenden verdronk. De kapitein met twee mannen en drie vrouwen hadden beproefd zich in de kleine boot te redden, doch deze sloeg om en ook zij vonden hun dood in de golven. De door de „Europa" opgepikte man was de eenig overlevende. Kapitein Schipper, van de „Daphne" kreeg de kleine gouden medaille met diploma, de 2de stuurman Madsen de groote zilveren medaille met diploma en de matrozen ieder 40 mark. Kapitein Keiler van de „Europa" ontving de groote zilveren medaille met diploma, de le stuurman Surhoff de kleine zilveren medaille met diploma en de vier matrozen ieder 30 mark. Wel verdiend. Scheepvaartbeweging. Het laatste jaar zijn de havens Rotter dam, Antwerpen en Hamburg Le zanien ongeveer 2.350.000 netto tons vooruitgegaan, terwyl, Londen tusschen 250000 en 300000 tons is teruggegaan. Brand. By den hotelbrand te Fort Wyne, in den Amerikaanschen staat Indiana, wer den 40 menschen verwoud. Nog steeds is het aantal dooden niet bekend, maar men heeft reeds 12 lijken gevonden en meent, dat er minstens 20 zijn omgekomen. Een spook-gevangenis. De gevangenen ne gers en blanken, in het tuchthuis teAshe- ville (Amerika) hebben aan den gouverneur eenparig het verzoek gericht naar een ander gebouw te worden overgebracht, omdat het naar ze beweren, in het hunne spookt. le deren nacht worden zij in hun cellen be zocht door geesten, zy zien gezichten, die hun door de ruiten van hun vensters aan grijnzen. Toen het niet mogelyk bleek de gevangenen gerust te stellen, besloot de gouverneur inderdaad dat zy binnen zoo kort mogelijken tijd zullen worden ver plaatst. Een liberale keukenprinses. Een dame te Glasgow, die den onlangs overleden sir Hen ri Campbal-Bannerman by zyn laatste be zoek aan de stad te gast had gehad, vertelt het volgende aardige voorval. Toen sir Henri haar huis wilde verlaten was zjjD parapluie uit den standaard ver dwenen. Het blozende dienstmeisje legde aan mevrouw uit, toen deze haar vroeg waar het regenscherm ergens was, dat zij het naar de keuken had gebracht, om het aan de keukenmeid te laten zien. Deze was buitengewoon liberaal had de parapluie van den populairen minister-president aan haar boezem geprangd, haar gekust en niet dade lijk terug willen geven. Toen het meisje na deze merkwaardige mededeeling naar de keuken ging om de parapluie te halen, zeide de dame tot haar gast: "Is dat niet leuk?„ "Zeer leuk, antwoordde de premier la chend. "Des te leuker, daar hetmijn pa rapluie heelemaal niet is. Ik heb ze maar geleend..." Drie kinderen verbrand. Te Ploegsteert, een kleine gemeente op de Belgisch-Fran- sche grens, geraakte in het woonvertrek van een boerderij, een groote kruik petro leum, van vele liters inhoud, in brand. In het vertrek bevonden zich 4 kinderen, wier kleederen in brand geraakten. De moeder snelde toe en trachtte de vlammen tedooven, waarbij zijzelf ook ernstige brandwonden bekwam. Het gelukte haar slechts een harer kinderen te redden, de 3 andere zyn een prooi der vlammen geworden. In een vlaag van loaansin heeft te Langres een 18-jarig meisje, dochter van een land bouwer, haar moeder met een geweer dood geschoten. Het meisje was reeds jarenlang eenigszins simpel geweest, maar nog nooit had men bemerkt dat zij gevaarlijk was. Na haar daad schijnt zij zich daarvan niets bewust te zijn. Men heeft haar thans in een gesticht ondergebracht. Een dure reis. In den sneltrein Keulen- Brussel werd uit de koffers van sir Arm strong en echtgenoote, gedurende den tijd, dat ze in den restauratiewagen dineerden, voor 200.000 francs juweelen gestolen. Van den dader ontbieekt tot dusver elk spoor. De zegepraal der hoffelijkheid. Er zyn heel wat middelen beproefd, om de schouwburg bezoekende dames te noodzaken hare hoe den af te zetten. Thans heeft een Londensch theater een nieuwe poging in 't werk ge steld, een zeer beleefde poging, die een uit stekend gevolg heeft gehad. Voor het scherm stond in reuzenletters eene dankzegging van de directie aan de dames „die zoo vriendelijk ware hare hoeden af te nemen en het, door deze zeer op prijs gestelde goedheid, den achter haar zittenden ook mogelyk maakten, om de voorstelling ongestoord te genieten." De uitwerking van deze dankzegging was amusant. De dames komen binnen met de bekende gevaarten op hare hoofden en gaan gemak kelijk zitten. Onwillekeurig kijken ze voor zich uit, en daar valt haar blik op het groote bord met de duidelyk-leesbare letters. Zacht jesaan gaan de handen in de hoogte, een beetje gefriemel, om tusschen dien overvloed van rozen en veeren de hoedespelden te vin den, en een oogenblik later, ligt het hoofd deksel op den schoot der dame. In de ge heele zaal kan men tegenwoordig geen en kele dame met een hoed op haar hoofd meer ontdekken. Aanranding door een otter. Twee jongelui, die vergezeld van hun hond langs een rivier by Hempvall (in Norfolk) wandelden werden plotseling door een otter aangevallen. De beide mannen gingen op de vlucht, de hond begon echter met den otter te vechten, die hem eindelijk beetpakte en in 't water trok. De beide mannen, die zich onderwijl van stokken voorzien hadden, keerden terug en een langen strijd werd thans op het veld gestreden. Eindelijk gelukte het hen den otter dood te slaan. Ook de hond was er treurig aan toe. Drama in zee. Men zal zich nog herinne ren de verdwijning in zee van den kotter St. Joseph, met Mgr. Kunemann, aposto lisch vicaris van Senegambie aan boord. Visschers hebben nu den kotter gevonden op 7 mylen van de kust van Senegambi. De top van de mast komt boven het water uit. De kotter ligt op z^de en heeft alle zeilen op. Te Casamance heeft men een koffer opgevischt, die van de boot is losgeraakt. Daarin lag de tropenhelm van den prelaat. Men poogt nu den boot vlot te krygen waarin men misschien het lyk van Mgr. Kunemann zal vinden. Slangen als heesters bij diefstal. In een bekenden Engelschen roman doodt een slang in „opdracht" van een misdadiger een mensch, en slechts aan een zeer bekwamen detective gelukt het den moordenaar, on danks deze omstandigheden te ontdekken. Dat slangen echter ook in werkelijkheid - al is het dan ook by minder sentationeelo misdaden behulpzaam kunnen zijn be wijst een dezer dagen te Parijs voorgevallen geschiedenis, waarover wij het volgende kunnen mededeelen. Eene Zigeunerin verscheen in een huis in 't quartier Monceau, om te bedelen. Ze wist door hare klagende woorden het me delijden op te wekken van eene weduwe, die per slot hare portemonnaie uit den zak haalde, om de bedelares iets te geven. Op het zelfde oogenblik liet deze drie kleine slangen, welke zij in de hand hield, vallen. Deze kropen over den grond en gaven de weduwe aanleiding om op de vlucht te gaan, terwijl ze van schrik hare portemonnaie op den grond liet vallen. Op ditoogenblik had de sluwe zigeunerin slechts gewacht. Snel greep zy de beurs en ging er mee van door. Een keizerlijke knoopengeschiedenis. De Ber- lijnsche correspondent van de „Piccolo" weet een aardig historietje uit het gezins leven van het Duitsche keizershuis te ver tellen. Kort voor het vertrek naar Korfoe werd voor het prinsesje, waarschijnlijk voor de reis, een matrozenpak besteld. Het aanval lige dochtertje van keizer Wilhelm was in de wolken over haar mooie nieuwe pakje maar een ding beviel haar niet: de knoo- pen. „Zou dat niet veranderd kunnen worden?" vroeg ze aan de modiste. „Welzeker, Konink lijke Hoogheid,, antwoordde deze, „nietsis gemakkelijker. Ik heb thuis een prachtige collectie knoopen, die uitmuntend zullen voldoen." Maar waarom heeft u er die dan eigenlijk niet dadelijk aangemaakt? „Waarom Ja, iedere knoop kosteen Mark." Het prinsesje vond dat eigenlijk heel erg duur. Maar de verzoeking was zeer sterk, en na eenige aarzeling zei ze„Goed, ik zal het na den eten aan papa vragen, en 't u komen zeggen." Na het diner wachtte de modiste het besluit af. En met een pruilend gezichtje kwam de kleine prinses zeggen„Neen, papa vindt 't niet goed. Hij zegt dat een Mark voor een knoop te duur is, en dat men 't geld maar niet zoo uit het raam kan gooien Wreed! Te Edmonton, in Engeland, had het plaatselijk armbestuur den treurigen moed een armen stumperd, die dertig gulden ten achter was met bet verplegingsgeld voor zyn krankzinnige vrouw, te laten gijzelen. Op weg naar de gevangenis wierp de on gelukkige zich voor een automobiel en werd te pletter gereden. Vitriooldrama te Brussel. In het huis no. 166 op den Steenweg van Bergen, te Ander- lecht had Zaterdagnamiddag een verschrik kelijk vitriooldrama plaats. Sedert vyf jaar onderhield L. A., smid, 30 jaar, liefdesbetrekkingen met Marie P., 27 jaar. Het paar was niet meer gelukkig A. ver weet aan zyne vriendin, dat zy zich aan den drank overgaf en bet gezin verwaar loosde door herhaalde afwezigheid. Er ontstond schier dagelyks twist. Zeke ren dag verbrijzelde Marie P. een flesch op het hoofd van haar minnaar. De vrede werd niettemin geteekend en het paar kwam zich, voor zes maanden, vestigen op eene gemeubileerde kamer der 2e verdieping bij Herman Jansen, die op no. 166, Steenweg van Bergen, een herberg houdt. Doch ook daar hadden hevige '■wist- tooneelen plaats. A. werd dit helsch leven moe en wilde met Marie P. breken. Hij maakte kennis met een ander meisje en zou met haar willen trouwen. Toen M. P. dat te weten kwam, zwoer zij wraak te zullen nemen. Zij wist zich eene flesch vitriool aan te schaffen en Zaterdagmorgen, toen A. nog vast sliep, goot zy den inhoud der llesch over het gelaat van haar vriend. De ongelukkige werd schrikkelijk ver brand aan gezicht, hals, de schouders en de beenen. Van zijne armen hingen lappen vleesch. Het gekerm van het slachtoffer deed M. Jansen en medehuurders toesnellen. In de kamer, waar het drama zich afspeelde troffen zy de daderes aan, op een stoel gezeten. Marie P. veinsde hevige smarten te lijden en verklaarde, dat zy vitriool ge mengd met jodiumtinctuur, had gedronken. Een dokter constateerde onmiddellijk, dat haar niets scheelde en zij slechts komedie speelde. Het vitriool werd met zoo'n geweld gegoten, dat het vocht op de meubelen spatte en deze gedeeltelijk verbrandde. De politie hield Marie P. aan en vervoer de haar naar het commissariaat. Zjj ver klaarde, dat zy zich op A. had willen wreken. De wraakoefening zaal haar duur te staan komen. Treurig. Te St. Jans-molenbeek heeft Zondagavond een treurig familie drama plaats gehad.

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 3