ONZE EILANDEN van 2 MEI 1908. nen. Hoewel de man bijna twee uren in den kelder heeft gelegen, is zijn toestand thans vrij gunstig. (N. v. d. D.) Gisterenavond begaf de tolgaarder Boer- sen, wonende te Acliteveld, onder Barneveld zich per fiets naar een paar op den weg staande woonwagens, met de bedoeling de eigenaars hiervan te verzoeken zich te ver wijderen. Toen bijechter niet spoedig terug keerde, begaf ook zijn zoon zich naar de aangeduide plaats. Daar gekomen, vond hij zijn vader dood aan den kant van den weg liggen. Volgens de verklaring van de bewoners der wagens zou B., bijna onmiddellijk na aankomst, in elkaar gezakt zijn. Hoewel een ingeroepen geneesheer geen uiterlijke teekenen van geweld op het lijk. kon constateeren, wordt toch door de politie oen streng onderzoek ingesteld. D<; Vischkooperskwestie te IJmuiden. In een vergadering van Vischkoopers gehouden 29 April j.l. is besloten met 1 Mei voorloopig voor 3 dagen den vischkoop te staken, omdat de koopmanskorting verminderd is van 3 op 2 pCt. Een woesteling. Bij het wijzen van een ar rest voor het Gevechtshof te Amsterdam werd Woensdagmorgen een der veroordeel den zóó wild, dat hij, onder den uitroep; „Ik zal wel gerechtigheid vinden!" uit de bank sprong en blijkbaar tot gewelddadigheden wilde overgaan. Tal van veldwachters scho ten ten laatste toe, en stevig werd hij in den kraag gevat; onder schreeuwenden tegen stand werd hij tenslotte uit de zaal ver wijderd. Zware verwonding Dinsdagavond is te Zaandam omstreeks 9 uur de Oostzijde bij de sluizen, waar het nog druk liep van de feestvierende Zaandam mers, in opschudding gebracht door een moordaanslag. Voor zoover bekend stak zonder eenige aanleiding een zekere B. uit Westzaan een loswerkman uit Amsterdam, Weymer, met een mes. De man liep een ernstige wonde op in de hartstreek en werd per brancard naar het Binnen-Gasthuis te Amsterdam vervoerd. De dader is in verzekerde bewa ring genomen. Een sterk staaltje van hondenverstand. Een ingezetene der gemeente Steenwijk kocht voor eenige weken te Emmen een twee jarigen jachthond en narn het dier per trein mee naar Steenwijk. Het beest scheen met zijn nieuwen baas en omgeving wel tevre den. De vorige week ging de kooper, de heer B. weer naar Eramen, zijn huisgenooten verzoekende, goed op den nieuwen hond te letten. Evenwel wat gebeurde? Toen den volgenden ochtend de heer B. in een der buurtschappen van E. zaken deed, zag liij eensklaps zijn viervoeter voor zich staan. Hij streelde het beest, maar dit spoedde zich dadelijk verder en zocht zijn ouden meester weer op. Het bleek dat het beest den vorigen avond ten zes uur uit zijn nieuwe woning te Steenwijk was gevlucht en den volgenden morgen om tien uur te Emmen was aan gekomen. Het had een afstand van circa 20 uur gaans afgelegd en dat langs een voor hem geheel onbekenden weg. Gevaarlijk spel. Te Lisse ging het zoontje van den arbeider L. de Kort, nadat de overige arbeiders van baron van Hardenbroek zich van het werk verwijderd hadden, met de tipkar spelen. Hij raakte er evenwel onder, kreeg haar op de borst en was onmiddellijk dood. Een goede maatregel. Het gebeurt meer malen bij het vertrek van een trein, dat door de conducteurs slechts enkele portie ren van de rijtuigen geopend worden en zoodoende de reizigers dicht op elkaar ge drongen zijn, terwijl verschillende afdeelin- gen van de rijtuigen ledig blijven. In vele gevallen is het de gemakzucht van de beambten, welke hun aldus doet handelen. Hierin zal met begin van den zomerdienst afdoende verandering worden gebracht en wel zoodanig, dat bij het vertrek van een trein alle coupé's moeten geopend worden, onverschillig of het al dan niet doorloopende rijtuigen zijn, bijv. een reiziger voor Meppol of Zwolle kan gerust plaats nemen in een doorgaand rijtuig voor den Haag en omge keerd. Hiermede wordt aan een dikwijls geopper de klacht tegemoet gekomen. Door den zalmvisscher Kalkman te Helle- voetsluis is op de Hinderplaat in den mond van het Haringvliet een vreemdsoortige visch gevangen, die verebd was. Afgaande op de beschrijving ervan, was het een hamerhaai (Sphyrna zygaena). By een lengte van minstens 2i/2 meter, had hij een gewicht van ruim 350 pond. In zijn ingewanden werden overblijfselen van kabeljauw gevonden. Voor eenige dagen is broeiing ontstaan in den voorraad van pl.m. 15000 H.L. Engel- sche steenkolen aan de gasfabriek te Zwolle. Van Zaterdag af is men onafgebroken bezig geweest er pl.m. 3000 H.L. uit te halen, waarvan pl.m. 50 H.L. verbrand is. Waardeering voor flink gedrag. Naar aan leiding van de hulp, veleend op 20 Augus tus 1907 bij het ongeval met een zeilboot van het detachement torpedisten nabij het fort De Ruijter, heeft de minister van oor log zijn bijzondere waardeering betuigd aan den rijkshavenmeester, tevens stationschef te Numansdorp (Haven), den heer N. A. Sizoo, wegens de doortastendheid en ilink- heid, waarmede hij maatregelen heeft ge troffen en orders gegeven om tevens lettende op de eischen van den veerdienst voor de redding een stoomboot beschikbaar te stellen en voor de verdere diensten, door hem bewezen met betrekking tot vorenbe doeld ongeval. Een geschenk van Prins Hendrik. Van Vlieland wordt aan de „N. Harl. Crt." ge meld, dat den heer Molenaar, burgemeester van Vlieland, die tijdens het koninklijk bezoek aan Amsterdam, op audiëntie is geweest en daarna particulier door Z. K. H. Prins Hendrik is ontvangen, waarbij de Prins te kennen gaf, dat het bezoek aan Vlieland, hetwelk onlangs plaats had, de meest aangename indrukken bij hern had achtergelaten, als aandenken een prachtige ambtsketen van dofzilver werd overhan digd. De schalmen toonen afwisselend het wapen van .Vlieland in goud en blauw en een waterleliebladmotief. Vergiftige pannekoeken Het geheele gezin van den landbouwer N. Barlagen, te Beesterhoogen, man, vrouw, kinderen en dienstboden, is na bet eten van pannekoeken, die blijkbaar vergift bevatten ongesteld geworden. Het schijnt regel te zijn, dat in de gevan genissen met 1. April opgehouden wordt met het verwarmen der cellen, onverschil lig welke temperatuur die grillige maand geeft. Er is in de laatste dagen dan ook vrij wat kou geleden. Iemand, die tien da gen had gezeten, verklaarde dat menig ge vangene niet in staat was werk te verrich ten wegens de koude aan zijn vingers. Ze hebben 't hard de celbewoners maar hoe menige huisvader, die zich geen kwaad bewust is, deelt zijn lot, nu tijdens de schoon maak de kachel de huiskamer verlaten moest Kinder tentoonstelling. In den Haagschen Dierentuin zal dezen zomer een tentoonstelling worden gehouden zooals we hier te lande nog geen gehad heb ben. Er is nl. tegen 3, 4 en 5 Juli een kin dertentoonstelling georganiseerd en genees kundigen en artisten hebben zich bereid verklaard als jury te fungeeren. De wedstrijd zal verdeeld zijn in twee klassenA. voor gezondheid; B. voor schoon heid. De deelnemende kinderen kunnen hetzij voor een der beide klassen, hetzij voor bei de klassen worden ingeschreven. Uitgeloofd worden voor beide klassen te zameneen eereprijs met een spaarbank boekje van f 100. Voor elk der beide klassen. Ie prys met een spaarbankboekje van f 50; 2e prijs met een spaarbankboekje van f25; 3e prijs met een spaarbankboekje van f 10. Aan den wedstrijd kunnen deelnemen kinderen uit geheel Nederland (uit Neder- landsche ouders geboren), die op 1 Juli 190S den leeftijd van twee jaar hebben bereikt en dien van zes jaar niet hebben overschre den, dus van twee tot en met zes jaar. Een Koninklijke Inzenster! Van 1 tot 21 Augustus zal de vereeniging van amateurfotograven „Amsterdam" in het Stedelijk Museum aldaar een tentoon stelling houden By Haar bezoek aan Amsterdam heeft H. M. de Koningin aan de vereeniging doen weten, dat ook Zü wenscht in te zenden en een aantal foto's heeft H. M. toegezegd. De ingenieur van 's Rijks Waterstaat 2e kl. A. Th. De Groot, thans dienst doende in het Zuidelijk arrondissement, standplaats Brielle, is overgeplaatst met ingang van 1 Juli e.k. naar Alkmaar. De ingenieur van 's Rijks Waterstaatse klasse, J. J. Canter Cremers, is in zijn plaats benoemd terzelfder standplaats. Te Almkerk heeft men in de woning van J. van de Koppel, bij het vei nieuwen van een schoorsteenmantel een gegoten ijzeren plaat ontdekt. Op deze plaat, die zonder eenig defect is, komt o.m. voor, een vorst in volle wapenrusting en har nas met een kroon op 't hoofd; voorts staand nevens en achter de koninklijke tiguur een monnik ten voeten uit met mantel of pij met kap, de oogen ten hemel geslagen, terwijl de Engel des doods, die als 't ware de dood van den vorst komt aanzeggen, door de hand van den monnik wordt afgeweerd. De plaat ls éénig in haar soort en heeft veel bekijks. Kindermoord te Delft De politie te Delft heeft een geval van kindermoord ontdekt, dat in December 190G heeft plaatsgevonden. Een gehuwde vrouw, 30 jaren oud, heeft na een huiselijken twist over huurschuld haar dochtertje van 16 Maanden uit de wieg genomen en op zolder opgehangen. Zelf heeft zij het lijkje weer afgenomen en in de wieg gelegd, aan haar man en aan den medicus voorgevende, dat het kind in een stuip was gebleven. Zü verrichte deze daad om in het bezit te komen van f 40 fondsgeld, waarvan zij de schuid betaalde. Een volledige bekentenis is door haar af gelegd; echter wordt getwyfeld aan haar verstandelijke vermogens. Tuchteloosheid. Gisternacht hebben eenige onverlaten op het villaterrein te Vlissingen danig huisge houden. De leeuwen, die de groote trap die tot het badterrein geeft, llankeeren, zyn stuk geslagen, teiwijl banken zijn uitgerukt. Reeds meermalen z(jn dergelyke baldadig heden gebeurd. „De Papendrechtsche strafzaak." Óns werd heden ter inzage gezonden een brochure van de hand van den heer J. Van Elk, candidaat-notaris en rechtskundig ad viseur te Dordrecht, getiteld „Een Xonink lijke belooning of de Papendrechtsche straf zaak in verband met de handhaving van het Gezag te Dordrecht". Blykens een noot in den aanhef is de brochure verzonden aan alle leden der Tweede Kamer. Het ligt niet op onzen weg in deze kolommen een résumé van het geschrift te geven. Met de Konink lijke belooning bedoelt de schrijver de ver andering in het najaar 1902 bij wyze van gratie eener straf van een maand opsluiting in f 60 boete, opgelegd aan een visscher wegens wederspannigheid tegen een agent van politie te Dordrecht. Eenige dagen vóór de terechtzitting, al- waar hy voor dit laatste feit moest terecht staan, had de visscher evenwel een aan klacht wegens meineed ingediend tegen de Rijksveldwachters Danker Van den Berg en Van Loon (beide, veldwachters zyn in de Papendrechtsche strafzaak betrokken) en zulks wel naar aanleiding van een rechtsge ding voor het kantongerecht te Dordrecht, alwaar hy wegens een visschery-overtreding had terechtgestaan. Nadat hem evenwel, zooals bovenvermeld, gratie was verleend van zyn maand gevan genisstraf, liet hij zyn aanklacht verder maar waaien. Ook wordt in deze brochure een ambts- eedig proces verbaal van den Ryksveld- wachter Boutersen onder handen genomen, waarover de schrijver een zeer kras oordeel velt. Op de heftigste wijze worden verder het O. M. en de rechtbank te Dordrecht aan gevallen. Moeilijk valt het ons te gelooyen, dat al de uitgesproken beschuldigingen waarheid bevatten, maar aan den anderen kant, waren zy niet de waarheid getrouw, dan zou de heer Van Elk met de uitgave dezer brochure toch waarlijk een al te gevaarlijk spel spelen. Het is te verwachten, dat een nieuwe instructie volledig licht brenge in deze on- verkwikkelyke zaak. D. N. Een zonderling. Woensdagavond stapte op het Beursplein te Rotterdam in de laatste tram naar Schie dam een man, die er een buitengewone portemonnaie op na hield. Toen de conduc teur nl. om betaling vroeg zei de man „wacht even", waarop hy een zynerschoe nen uittrok, vervolgens den band van zyn onderbroek losknoopte, om daarna zich van zijn sok te ontdoen, welke hy rammelend te voorschyn haalde, aangezien deze bleek dienst te doen als bergplaats van zyn geld. Na eenig visschen kwam uit de sok een dubbeltjes te voorschijn, tot groote verba zing der medepassagiers. Na de betaling gingen sok en schoen weder aan. Aan de Saftlevenstraat gekomen, wilde de man „er uit" niettegenstaande de con ducteur hem er opmerkzaam op maakte, dat hier Schiedam nog niet was. Dat is niets, zeide hy, ik zal er toch wel komen. En de zonderling ging verder wandelen. Drama te Watergraafsmeer! Groote consternatie Dinsdagochtend in Watergraafsmeer! Daar verspreidde zich alras het gerucht, dat op den hoek van de Wakkerstraat en Middenweg een moord aanslag had plaats gehad... Als een vuurtje deed deze tyding de ronde; de politie werd gewaarschuwd en was weldra ter plaatse. Uit de verschillende mededeelingen, die omtrent dezen moord de ronde doen, zullen wy volstaan met het volgende: Toen gisterochtend de melkboer aan het bovenhuis in de Wakkerstraat aanschelde, en geen gehoor kreeg, bediende hy eerst zyn andere klanten in de buurt, doch toen ook meerdere leveranciers tegen halfacht niet werden opengedaan, nam de melkboer het kordate besluit, om door het raampje der voordeur deze te openen en naar boven te gaan, wel vermoedende, dat er iets by- zonders moest gebeurd zyn, aangezien hem steeds by zijn eerste bellen werd opengedaan. Toen hij de achterkamer betrad, week hij geheel ontsteld, terug. Immers, daar zat de 75 jaren oude heer Roskam dood in zyn leuningstoel, terwijl zijn 70-jarige huishoud ster, mej. M., met een geheel bebloed gelaat achterover op het bed lag, met de beenen op den grond. Inmiddels was ook de barbier, die iederen ochtend de heer Roskam kwam scheren, de kamer binnengetreden en al dadelijk werd geconstateerd, dat een revolver naast den leuningstoel vau den ouden heer op den grond lag, 3 leege hulzen op de tafel. By nader onderzoek bleek de heer R. een kogel in zijn rechterslaap te hebben. Inderhaast werd de familie gewaarschuwd. Alras ontstond het vermoeden, dat de twee oudjes Maandagavond besloten hadden een einde aan hun leven Je maken, althans beiden waren nog gekleed en de bedden opgemaakt Als reden tot deze daad wordt algemeen achteruitgang in zaken opgegeven, waar- by ongelukkige speculaties de hoofdrol hebben moeten spelen. Beide oudjes waren zóó aan elkaar ver knocht, dat de huishoudster haar heer niet heeft willen overleven. De oudo heer Roskam, voormalig eigenaar van Oud-Roosenburch, was een algemeen bemind man in de buurt en ondanks zyn hoogen leeftijd immer opgewekt en vroolijk gestemd. Begrypelykerwijze was deze gebeurtenis heden voor Watergraafsmeer het feit van don dag. Overal werd het geval druk be sproken. Tel. Plaatselijk Nieuws. IIIDDELHAMIS. Bij Kon. Besluit is aan onzen vroegeren dorpsgenoot den heer S. C. Korteweg, lid van het hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, wonende te 's Gravenhage, verlof verleend tot het aannemen der orde van het Legioen van Eer, hem door den President der Fran- sche republiek geschonken. Woensdagavond had in de Ambachts school de jaarlijksche prijsuitdeeling en de uitreiking der diploma's plaats. Alle leer lingen waren aanwezig, terwyl enkele be langstellende ouders tegenwoordig waren. De voorzitter van het bestuur de heer U. J. Mys wees er de vertrekkende leerlingen op, dat zy de school verlatende en op eigen beenen komende, niet moesten meenen, nu reeds volleerd te zyn. De school kan slechts de grondslagen leggen, waarop wordt voort gebouwd als de leerlingen de wereld ingaan. Elk dient voor oogen te houden, dat hy nooit te oud is om te leeren niet alleen, doch dat hij zyn kennis dagelijks kan ver meerderen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de herinnering aan de school steeds levendig zou zijn en de leerlingen dankbaar zouden terugdenken aan directeur en leera ren. Daarna ging hij tot de uitreiking der einddiploma's over, tot eiken leerling een toepasselijk woord sprekende. Namens de leerlingen sprak daarna J. v. Kassei: Mynheer de Voorzitter, Als oudste van de leerlingen zij het my vergund een kort woord van hartelijken dank te mogen spreken. Namens ons allen, leerlingen van het derde leerjaar, betuig ik ons aller hartelyken dank aan onzen lioog- geachten directeur en onze geachte leeraren voor de vele moeite, die zy zich steeds voor ons hebben getroost en de uitstekende lessen, die wy van hen mochten ontvangen. By ons allen zal de ambachtsschool zonder twyfel in dankbare herinnering bly ven. Ook aan U mynheer de voorzitter en het be stuur der school betuigen wy onzen har telyken dank voor de goede zorgen, die steeds aan ons werden besteed. Waar wij kunnen, hopen wy naar onze geringe krachten mee te werken tot den voortdu- renden bloei onzer Ambachtsschool. Uit onderstaanden Staat van Overgang blijken de resultaten van het afgeloopen cursusjaar. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Timmerlieden: J. H. v. d. Meide, J. M. Kryger, M. But, J. van Vliet, L. van Es, A. Ketting, J. L. Braber, C. Boeter. Voorwaardelijk: M. Langbroek. Smeden, VoorwaardelijkT. v. d. Sluys. Schilders: P. G. Smit, M. Hollestelle, J. de Ruiter, A. Bruggeman. Van de 2e naar de 3e klasse: Timmerlieden: G. Zoon, G. P. Mast, J. v. d. Berg. Smeden: D. But, A. v. d. Waal. Voorwaardelijk: C. Knape, Einddiploma, TimmerliedenW. Hollestelle, J. Kievit, A. v. d. Stad. Smeden: H. J. Deys, E. Joppe, J. v. Kas sei, M. v. Dongen, J. G. B. Kimmel. Schilders: H. Dominé, C. v. Beek, A. P. van Es, G. v. Heemst, C. J. Bruggeman, A. Visser. Niet bevorderd een leerling van de 2e klasse. Na de uitreiking der diploma's had de uitdeeling der pryzen voor vorderingen, vlyt en trouw schoolbezoek plaats. De pryzen werden als volgt toegekend. VORDERINGEN EN VLIJT. Timmerlieden. J H. v. d. Meide, le prys, 1 handzaag. J. L. Braber, le prys, 1 kuikenboor met 12 kuikens. C. Boeter, le prijs, 1 traweel. G. P. Mast, le prys, 2 gudsen. J. M. Kryger, 2e prijs, 1 steekbeitel met hecht. M. .But, 2e prys, 1 Ara, kruishout. J. van Vliet, 2e prys, 1 Am. kruishout. G. Zoon, 2e prijs, 1 blokschaaf. A. v. d. Stad, 2e prijs, 1 blokschaaf. L. van Es, 3e prijs, 1 booromslag. A. Ketting, 3e prys, 1 booromslag. J. van den Berg, 3e prys, 1 zwei. J. Kievit, 3e prys, 1 zwei. Smeden. H. J. Deys, le prys, 1 bankschroef. J. v. Kassei, le prys, 1 zaagboog met G zagen. D. But, 3e prys, 1 paar passers. A. v. d. Waal, 3e prys, 1 paar passers. E. Joppe, 3e prijs, 1 stalen duimstok. M. van Dongen, 3e prys, 1 stalen duimstok. Schilders. C. van Beek, le prys, 1 chiquetkwast. A. Visser, le prys, 1 stel Lyonsche kwasten, 1 plamuurmes. P. C. Smit, 2e prijs, 1 plamuurmes, 1 tem permes. M. Hollestelle, 2e prijs, 1 plamuurmes, 1 tempermes. J. de Ruiter, 2e prijs, 1 klopper, 1 goud kwastje. G. van Heemst, 2e prys, 1 satynhoutkwastje, 1 houtglazeerkwast. P. J. Bruggeman, 3e prijs, 1 plamuurmes. GEDRAG EN GETROUW SCHOOLBEZOEK. Timmerlieden. J. H. v. d. Meide, le prys, 2 gudsen. C. Boeter, le prijs, 1 kapmes. J. van Vliet, 2e prijs, 1 schryfhaak. L. van Es, 2e prijs, 1 schrijf haak. A. Ketting, 2e prys, 1 kuikenboor met 6 kuikens. G. Zoon, 2e prys, 1 ploeg. J. M. Krijger, 3e prys, 1 schaafje. M. But, 3e prijs, 1 boorschaaf. G. P. Mast, 3e prijs, 1 hakbeitel. A. v. d. Stad, 3e prijs, 1 Am. hamer. Smeden, J. van Kassei, le prijs, Gecomb. met voor gaande prys. H. J. Deys, 2e pry's, Idem. A. v. d. Waal, 3e prijs, 1 handschroef. Schilders. P. C. Smit, 2e prijs, 1 plamuurmes, 3 Lyonsche kwasten. M. Hollestelle, 2e prys, 1 tempermes, 1 hak mes. J. de Ruiter, 2e prys, 1 stel Lyonsche kwasten. C. van Beek, 2e prys, 1 spalter 2 en 4. A. P. van Es, 3e prijs, 1 plamuurmes. P. J. Bruggeman, 3e prys, 1 stopmes met gruizer. A. Visser, 3e prys, idem. Met een toepasselijk woord sloot daarna de voorzitter de byeenkomst. - Ds. Steketee predikant der Geref. Gemeente Middelharnis heeft om gezond heidsredenen emeritaat aangevraagd. Buitenland. Een oude vrouio vermoord. Te La Louvière heeft een 6S-jarige weduwe, die alleen woon de en van haar rente leefde, dood in haar woning gevonden, waar alle kasten waren opengebroken. De ongelukkige vrouw was met een handdoek verworgd. De misdaad werd het eerst ontdekt door een kleinkind, dat grootmoeder kwam bezoeken. Van de daders is geen spoor gevonden. Een dorp begraven. Te Salette, de rievier Lièvre, op 35 mylen van Ottawa, in Canada, heeft een instorting plaats gehad, waardoor het heele dorp vernield werd. Een heuvel ten westen van het dorp is neergestort op een deel van de huizen en heeft er een aantal verpletterd. Er is hulp gebracht uit Bubkingbam, op 12 mylen af stand. Reeds zyn 37 lyken gevonden. Sneeuw. In het gebergte rondom aan de Italiaansche meren, is veel sneeuw geval len. De passen over de Alpen zijn geheel versperd en ook, het verkeer op den Sim- plonspoorweg ondervindt veel vertraging. Te Forniazzatale, ten westen van het meer Maggiore, ligt de sneeuw 2 meter hoog. Pokkenmenting in Spanje. In Spanje is de inenting nog niet verplichtend, en stoot daar op hetzelfde wantrouwen, dezelfde ongezindheid, die zij in Frankrijk, Duitsch- land Engeland en trouwens overal in het begin ontmoet heeft. Al de ontzettende dingen, die men overal tegen deze soort van „vergiftiging" aanvoerde, worden aan gene zyide van de Pyreneün nog geloofd, en het is een zware taak om de bevolking te over tuigen van de weldadige werking der in enting. Toen is de alcalda van Madrid op een schitterenden inval gekomen, waar door hij velen tot de zegenryke koepok stof bekeerd heeft. Hij rekende bij zijn plan op den hartstocht voor 't spelen, die bijna alle Spanjaarden bezitten, opendejeen loterij waarvan de trekking eenige jaren lang alle drie maanden zouden plaats vinden, en waarvan iedereen, die zich laat inenten gratis een lot krygt. De uitwerking van dit middel was bizonder gunstig. De artsen konden geen pokstof genoeg krijgen om aan alle aanvragen te voldoen, en zoo was het vooroordeel by de meesten ineens ver dwenen. Ontmaskert. V. schrijft uit Parysaanhet Ilbld. Er is hier in Parijs een minister, die wel minister is, maar nog niet oud en der dagen nog lang niet zat. Een avond of wat geleden de Kamer is inet vacantie en en dus heeft zelfs een ongelukkige Fransche minister op het oogenblik wel eens een uurtje respyt kreeg hy een on weerstaan bare lust om 't breede pad van Montmar- tre op te gaan, als in de zorgelooze dagen van olim, en eens te hooren wat ze in de cabarets wel van hem, den minister, ver telden. Maar ze mochten natuurlyk niet weten, dat hy het hoorde, anders was de aardigheid er af. En bovendien, een minis ter van justitie en van eeredienst in een cabaret dat was zelfs voor Parijs wel een beetje gewaagd. Daarom buide hij zich in een ouden [manteljas sloeg de kraag hóóg op, wat in deze Novembersche April dagen volstrekt niet opviel, en drong, naar hy meende onopgemerkt, door in het hei ligdom van „La lune rousse,"' als 't „La Pie qui chante" niet was, of „Le chat noir." Nauw zat hy achter zyn bchk of de chan sonnier die aan het woord was, schetterde „En nu, seigneurs et princesses, een actu eel (liedje op het ministerie. Let goed op, want er is er een in de zaal'." Joelend sprong het heele gezelschap over eind om den indringer te zoeken. De minister van justitie en van eeredienst mompelde een heel leelyk woord, maar daar hy een leepeit is, sprong hij <>ók op en keek óók rondEn li6t eerste wat hy zag was het bolle hoofd van den blozenden minister van landbouw, die zich van dezelf de krijgslist bediende Nog nooit heeft men in het borookte cabaretzaaltje zoo hartelijk gelachen als toen en dat wil wat zeggen Maar terwijl nog de chansonnier met buiten gewone verve do coupletten van zijn schimp- zang er-uit-raffelde, wandelden op den Bou levard de Clichy de ministers Briand en ïtuau al naar huis, en scholden op die be roerde geïllustreerde bladen, die maken dat je letterlijk nergens meer komen kunt tegenwoordig. Ouders te huur. De jockey club van New- York is er van overtuigd, dat het er tegen woordig treurig uitziet met de moraal dei- aankomende jongelingen. Daarom werd be sloten geen minderjarigen meer toe te laten tot de localiteiten, waar de weddenschappen worden afgesloten. Dat stond er nu leelyk bij voorde minderjarige millionairszoontjes, die deze plaatsen mog yveriger bezoeken, dan de school. Maar een ondernemend en vernuftig man kwam gelukkig op het idee, om een ouders-verhuurkantoor op te richten, een uitstekend idee, waardoor ineens de heele zaak weer in orde is; nu kunnen die arme millionairszoontjes hunne aangename bezigheid, waarvan ze zoo plotseling ge speend werden, weer opvatten, en om do schade in fce halen met dubbele kracht een gedeelte verwedden van 't kapitaal van hun heuschen pa, gechaperoneerd door een ge- huurden wedstryd-pa. Zy, die er behoefte aan gevoelen kunnen zelfs een pa én een ma krygen. De grootste klok ter wereld. De bekende firma Colgate Co, te New-York, heeft, thans op het dak van het acht verdiepingen hooge gebouw door haar in Jersey-City op gericht, dat reeds voorzien was van het grootste electrische uithangbord ter wereld, een klok geplaatst, welke alle bestaande overtreft. Zy is niet minder dan tweemaal zoo groot als de grootste thans in gebruik. Het wyzerbord van de Colgate-klok meet 1L5S2 M. en heeft een totaal oppervlak van 1741/2 M2, terwijl het wyzerbord van het Stadhuis te Philadelphia 7i/2M. en van de Londen- Westminster klok 4 M. nieten. Het totaal gewicht der Colgate-klok be draagt 6100 kilogr. en van elke der wijzei s 900 kilogr,-, de minuutwijzer is 6.096 M. lang en legt iedere minuut een afstand al' van 59 cM. Behalve door de grootte, trekt deze klok de aandacht door hare verlich ting, welke niet op de gewone wyze ge schiedt door middel van een tranparanf, maar elke wijzer en elk cijfer is hel ver licht, zoodat Colgate's klok dag en nacht op mijlen afstands kan worden geraadpleegd en tevens reclame maakt voor Colgate'! bekende artiken.

Onze Eilanden | 1908 | | pagina 2