DINS JAG 26 JANUARI 1932 NIEUWE 2EEÜWSCHE COURANT VAN HET VATICAAN BINNENLAND UIT ZEELAND MIDDELBURG GOES HsPORTENSPELn De Japansehe consul-ig-en-eraai heeft bij Se Chineesdhe centrale regeering gepro testeerd tegen in de Ohineiesohe Maden ge publiceerde artikelen, die 'beieedilgemd zijn voor den Japanschen keizer. De consul eisdht formeele verontsdhlul- Sigingen en tevens de ontbindi'nig van de anti-Japansöhe bonden en vereenigingein in China. Naar Reuter luit Nanking verneemt, hebben de vrouwen en kinderen van de daar' woonachtige Japanners reeds de etiaid verlaten. In de buurt van Naniking wor-. den loopgraven aangelegd. De houding der Ver. Staten. De Amerikaansche regeering wendt ziali op scherpe wijze tegen de Japansdhe mi litaire maatregelen in de internationale nederzetting te Sjanghai. in hooge regeeringskringen, verluidt dat de regeering te Washington verdere ontscheping van Japansdhe troepen te Sjanghai zal beschouwen als „ernstige onrust Dergelijke Japansehe maatregelen zou den slechts gemotiveerd zijn, indien Ja pansehe onderdanen of hun eigendommen in Sjanghai in gevaar zouden verkeeren. Dit wordt evenwel niet het geval geadht. De Pans over de geloofsvervolging. Dy- de eerbiedwaardigverklaring van Pallotti heeft de Paus een toespraak' ge houden, waarin lidj de huidige stonde iwel smartelijk noemde, omdat hij steeds droe viger en somberder berichten kroeg uit 'b arme Mexico en ook steeds smartelijker ladingen uit het ongelukkige Spanje, van waar nu weer de pijnlijke meedealing is gekomen van het besluit, waarbij de Je-, zuïetenorde ontbonden en verboden is en haar eigendommen in beslag zijn genomen. Contingentoering invoer van vleesch. Gister verscheen in de Staatscourant een Kon. besluit, houdende een besluit tot contingemteering van den invoer van versbh TTindvleesdh en v'.an bevroren vieesch. De invoer van bedde artikelen zal voor het tijdvak 16 Januari tot 16 April 1932 mogen bedragen maximaal 60 pet. van hetgeen gemiddeld in de jaren 1928, 1929 en 1930 per kwartaal (werd ingevoerd. Dr. Nolens' opvolger. Naar wij vernemen is de benoeming te verwachten van Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, oud minister van Arbeid, Han del en Nijverheid, tot opvolger van wijlen Mgr. Dr. W. H. Nolens als eerste gedele geerde van de Nederlandsche regeering op de Internationale Arbeidsoond'erentie, wel ke in April te Genève wordt gehouden. Kamer van Koophandel jVrijldag 29 Januari v.ergadert de Kamer van Koophandel. De agenda vermeldt de installatie van de gekozen en herkozen leden; verkiezing van voorzitters der Ka mer en der afdeeling; benoeming van de vaste commissies en een tweetal voorstel len. Bij de voorgestelde wijziging der be-. grooving 1931 wijlst het bureau, er o. a. opi, dat in den Ibop yan het jaar, aange zien 'het waarschijnlijk was, dat voor deelname in het kapitaal der N. V. Haven van Vlissingen binnenkort f30.000 zou den benoodigd zijn tot dit (bedrag stukken te gelde werden gemaakt om koersverlies te ontgaan, waar echter opi het einde van het jaar niet bekend was, wanneer deze gelden zouden benoodigd ^ijh, werd ter voorkoming van teveel renteverlies weder hot belegging overgegaan. iv an de K. L. M. kwam een verzoek in, le willen melden of nu in principe be sloten is de luchtlijn Rotterdam—Haam stede in den komenden zomer tot Vlis singen door te trekken, het ook mogelijk is. het bedrag der toegezegde deelname in het garantiefonds door de Kamer eenigszins te verhoogen. Hot bureau sonrijït naar aanleiding van dit verzoek, dat het den leden der Kamer ook wel niet onbekend zal zijn, dat de exploitatie van den dienst RotterdamHaamstede v.v. in den afgeloopien zomer een vrij groot suc ces heelt gehad en er derhalve alleszins reden is aan te nemen, dat dit ook volgend jaar het geval zal zijn, vooral nu het in de bedoeling ligt 'den dieinst tot Vlisisingen uit te breiden. Het ibureau deelt zeker de meening van de K. L. M. dat door deze uitbreiding het algemeen belang zpl worden gediend en acht dan ook wel termen aanwezig aan haar ver- Boek om het vroeger in een garantiefonds toegezegde bedrag te verhoogen, te vol- doen. .Zooals de leden zich zullen herin neren besloot de Kamer op 21 Novem ber 1930 tot een bedrag van f 500 deel te nemen in het garantiefonds voor een vnegdienst RotterdamHaamstede v.v. Het bureau zou thans dit bedrag willen verhoogen tot f 1000, mits het garantie fonds minstenis f 400 groot wordt. Over net oorspronkelijke bedrag werd niet be schikt. De proef in 1931 geschiedde ge» heel voor risico der K. L. M. Oneerlijke veckooplmam. De veekoopman O. Klingbeil alhier woonachtig, is met de noorderzon ver dwenen na eerst van een aamtal landbou wers en collega's een 50-tal runderen en paarden te hebben gekocht die hij op d« markt te Rotterdam weder liet te gelde maken. Toen het Donderdag j.l. betaal dag zou zijn, was K. nergens te vinden en in den daarop volgenden nacht werd zijtn inboedel ingeladen en verdween ook zijln vrouw uit Middelburg. Eir zijn redenen, aan te nemen, dat hij' na,ar het buitenland is uitgeweken. Intussehen heeft de recht bank K. in staat va,n faillissement ver klaard. Kiekje uit den Raad. Een zitting van vier uren werd het Vrijdag, zonder dat er veel belangrijks toor de lens kwam. De officieele Nieuwjaarsrede van den voorz'. mag niet verantwoordelijk gesteld worden voor de bedoelde langdurigheid! die was prijzenswaardig beknopt. De ver ordening .op de winkelsluiting gn he,t nieuwe ambtenarenreglement hebben blei) ons aangedaan. Gelukkig was de atmosfeer niet zoo vergiftigd als den vorigen keer, toen grove onhebbelijkheden tegen B. en W. den voorzitter prikkelbaar maakten. iW el deed dhr. Visscher, wien een Wei nig bescheidenheid als jongste lid niet zou misstaan, een stap in.de verkeerde rich ting, doch de anderen waren zoo "wijs Uem niet op dat sleclhte .pad te volgen. De S.D.A.P. heeft een poging gedaan om den Raad te bewegen tot een 'besluit dat,t erwille van den vrijen middag voor het winkelpersoneel, voerde tot de ge dwongen sluiting van alle winkels op> een bepaalden middag in de week. De raad ging hier echter met opi in en o. i. terecht, want het straffe middel was niet evenre dig aan t doel. Goes is winkelstad bij uitnemendheid. Het zou tegen het alge meen belang zijn om de voornaamste brom van inkomsten gedeeltelijk' te verstoppen. Bovendien hadden de middenstalilders, met wier gevoelens aLereerst rekening moest worden gehouden volgens den minister, zich tegen verklaard, terwijl in veel ge vallen net winkelpersoneel ook zonder de drastische gedwongen sluiting wel een vrijen middag zal kunnen krijgen. Vreemd deed het aan dat dhr. Crucq den sigarenverkoopi op Zondag wilde; hij werd niervoor door dhr. Simons even in het ootje genomen en de voorz. gaf ge moedelijk te kennen, dat voor een sigareu- loos rocker ouk des Zondags nog wel ma teriaal te bekomen was om zijh hartstocht te bevredigen. De begrooting van het Gasthuis werd zouder discussie aanvaard, hoewel dit minstens 14 maanden te laa,t is. Toch werden B. en W. in een vorige vergade ring opi heel wat losser gronden -yan linanc. wanbeheer beschuldigd. riet ambtenaren-reglement met zijn 107 art. leek eerst een niet door te eten rijs tebrij-berg voor critische smullers. Op ieder artikel wist iedereen wat, totdat dnr. v. d. Does den gelukkigen inval kreeg om er opi te wijzen dat alles reeds lang en breed in het georganiseerd ovier- ieg .besproken was. 'n Vermakelijk inter mezzo leverde de omstandigheid, dat pte voorz., onder bedenkelijk' hoofdschudden aan de perstafel, een deel der notulen va,n net georganiseerd overleg ging voorlezen. Te laat drong het aan de groene tafel door dat dit verboden is. Besloten is nog na langdurige discus sies om subsidie aan te vragen voor de werkverschaffing. Eir zou niet zoo lang over gesproken zijn, wanneer het voorstel van B. en W. niet ingehouden had, dat men zich bij voorbaat vereenig- de met de voorwaarden, 'n Paair leden tooiden er niets voor om zich met handen en voeten gebonden over te gavein eu na heel wat gedelibereer, waarbij seherpzin- nigheid geen troef was, vond men ten slotte het middel om niet met de muizen ook de kaas weg te schcuplpen. Vóór dat de raad in comité ging om twee nieuwsgierige leden inlichtingen te verschaffen over de gas-onderhandeling met „Oosteinde" heeft de voorz. verteld dat hij zich, in verband met de pers- oeriehten over stopzetting van den passa- giersdienst van den locaalspoorwe.g tot de dir. der Nederl. Spoorwegen had gewend, die echter ontwijkend geantwoord had. Dit had weer aanleiding gegeven tot het bi;eenroepen eener verg,adering yan ge meente- en polderbesturen (die bij de zaak belang hebben) op 2 Pebr. a.s. Ook eein vertegenwoordiger der Spoorwegen is uit- genoodigd. Uitvoering R|.-K. Vrouwenbond. Zaterdag vermeldden wij1 Hat op den feestavond van den R.-.K. Vrouwenbond op Donderdag a.s. ook het damesza.ngkloor zich zou laten fcooren. Aanvankelijk' had dit inderdaad in de bedJoeling gelegen maar door omstandigheden moest dit eer ste optreden uitgesteld worden. Maggi-demonstratie. Op vVoensdag en Donderdag e.k. zal in de bioscoopzaal van „B-lot Ostende" een voordracht worden gehouden over „Doel matige voeding met betrekking tot de Mag'gi's producten. De grooite belangstelling, welke heden len dage voor het voedingsvraagstuk a,an den dag wordt gelegd, gat' de fabriek van Maggi's voedingsmiddelen te Amsterdam aanleiding een bedrijfsfilm te doen ver vaardigen, die overzichtelijk het ontstaan der Maggi's producten in beeld brengt. Hn vele plaatsen hier te lande zijn der gelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zij -ziCh steeds in een druk bezoek verhengen. Het geheel is goed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den smaak, zoodat wij1 er dan oOk niet aan twijfelen, of de dames van Goes zullen van deze gelegenheid een druk gebruik maken. Men leze de verdere aankondiging jn dit blad. Jaarverg. R.-K. Middenstandsvereeniging. Vrijdagavond kwam „De Hanze" in rilot Ostende in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, dhr. Hamilton, opende de bijeenkomst met de beste wenschen uit be spreken voor hetnieuwe j'aar. Sjprekkr moedigde de leden aan tot een trouw ver- gaderingbezoek, opdat door een goede sa menwerking „de vereenigiag steeds grooter en sterker worde. De notulen, door den secretaris voor- Bescherm Uw keel l Verzorg haar dagelijks tVff Z? Gorgel droog met nf\ 25, 45 en 65" ct.a gelezen, worden onveranderd goedge keurd. Hierna volgt de 'installatie van een nieuw lid, n.l. dhr. L. de Kok. Bii de ingekomen stukken was o. a. een schrijven van dhr. Telgenkamp, die bedankte als lid, daar hij- de gemeente Goes ging verlaten. Verder was ingeko men een schrijven van de kolenhandelaren alhier, waarin deze verzochten aan „De Hanze", haar steun te willen verkenen ter bestrijding van de concurrentie, hen aangedaan door verschillende rijks- en ge meente-ambtenaren, die propaganda ma.- ken voor e^n coöperatie en zoodoende huns inziens als handelaren optreden. Nadat dit onderwerp door de vergade ring .uitvoerig besproken was, zegde de voorzitter toe, zoio spoedig mogelijk met de Middenstandsvcreen. „Handelsbelan gen' over dit onderwerp te eonf'ereeiien. Voorts werd voorgelezen een circulaire van het Centraal Bureau, waarin o.m. een voorstel werd gedaan tot het Sluiten van contraeten tussohen de leden of' een groep leden van de vereaniging en do plaatselijke bladen, om zoodoende goed- kooper te adverteeren. Voorzitter meent, dat dit wel ten goede zal komen èn van de adverteerders èn Van de bladen. Hieromtrent wordt echter geen plan gemaakt. Hierna worden de heeren P. Chamu- leau en Baars bij acclamatie herkozen res pectievelijk als pienn. en vioe-v'oorzitter. Uit het keurig verzorgde jaarverslag van den secretaris (dhr. Baarends) bleek, dat het ledental in bet af'geloopen jaar is gestegen van 50 tot 53. Het jaarverslag van den Penningmees ter eindigde met een batig saldo van f'254,30. Hierbij is gerekend de reserve kas van de winkelweken, bedragende 1' 152,86 ,welk bedrag nergens anders voor besteed mag worden dan voor dergelijke doeleinden. De commissie tot nazien der rekeningen der rekeningen is gevormd uit de heeren Van Hove, A. Hopmans en A. Baars. De begrooting 1932 sloot met een be drag van inkomsten en uitgaven .ad f 804,301/2 en met een post van „onvoor zien", groot 1' 210. Dhr. Simons kon meedeelen dat in Ee- bruari nog een kleine uitk'eering zal pjaats hebben van de Hanzeb'ank. B-ij de bespreking over de eventueel te honden tentoonstelling bier in Goes, bleek, dat van de 18 aanwezigen 16 leden vóór en 2 leden tegen de tentoonstelling warep, waarna besloten werd ook hierover met „Handelsbelangen" te eonf'ereerein." B..J de rondvraag vroeg dhr. M. Bui'gs, ol' de heeren leden niet wilden vergaten zich op te geven voor het Retraitefonds, waarna 11 leden hieraan onmiddellijk vol deden. De heer Baarends zag zich gaarne ont last van zijn functie als secretaris. Ka stemming werd gekozen de heer L. de Kok. Hierna werd de vergadering .gesloten. De Hilversum 5, het éénknops 'N.S.F.- toestel met Super Inductie schakeling en e'lectrp.rdynamische luidspreker. Hoofd agent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Lcwtedorp. Vrijdagavond is 'alhier de auto van den heer Geluik uit Bergen op .Zoom. waarin behalve de heer G. odk zijn coujJeür. de heer Regeer, gezeten Was, legen een boom gereden, met het gievoljg, dat de auto zeer ernstig werd beschadigd, zoodat zij ter plaatse moest worden ach tergelaten en beide inzittenden zóó wer den gewond, dat zij' naar het S't.-Joanua- ziekenhnis te Goes moesten worden pver- geoiacnt. Nadat de heer G. daar wa(s verbonden, kon hij weer huiswaarts kee- ren. De coupeur had echter zulke inwen dige kneuzingen opigeJoop-en, dat hij het Ziekenhuis niet mocht verlaten. Naar om standigheden was ztl'n toestand heden re delijk wel. De oorzaak ekehijnt hierin gelegen te zijn, dat de heer G. door een lichte onge- st.eldneid werd overvallen, zoodat hij eenigszins bewusteloos werd en de macht over het stuur verloor. Schore. Vrijdagnacht hebben onder deze gemeente baldadigheden plaats gehad/ waarbij een partij- uien, opgelegd in een ren, over den weg. is gesmeten. Het is de politie gelukt de daders op- te sporeu. Hanswe-ert. Zondagmiddag had hier voor de 3de klasse N. V. B-. de laatste competitiewedstrijd plaats van „Hans- weert i tegen „Vlissingen H". Hans- weert stelde zich op met een invaller voor den mid-half. Deze plaats werd in genomen door de midden-Voor, waardoor de aanval van H-answeert z'wiaar gehan dicapt was. temeer omdat 'de plaatsver vangend mid-voor zeer onvoldoende was. De partijen gingen vrijwel tegen elkaar op. De linkervleugel yan „Vlissingen" was zeer gevaarlijk; uit een voorzet van dié vleugel doelpuntte Vlissingen onhoud baar. Dit 'bracht leven in de Hausweert- sche ploeg en riet duurde niet lang of de mid-nalf bracht de partijen op- gelij ken voet. Iwee minuten daarna maakt de xeohts-binnen er 21 van. De druk houd aan en twee penalty's in het be ruchte gebied van Vlissingen ontgaan on begrijpelijk het oog van den scheidsrech ter. De rechtsbinnen neetmt no. 3 ook voor zijn rekening, waarna de lust in gaat met 31 voor Hansweert. Na, de rust combineeren de Vlissingers beter en weten na hard werken de stand gelijk te maken. Beide ploegen zwoegen tot het laatste voor het winnende punt, maar de doelverdedigers keeren alles. Riband. De landbouwersknecht Ij. v. d. G., werd op1 de hofstede van J. B. door een stier zoodanig in één zijner oagen gestompt, dat hij zich onmiddellijk naar n oogarts te Middelburg moest begeven. x-et gevaar dat hij zijn oog zal moeten missen is groot. Ovezand. De inzameling voor het Cri sis-Comité alhier, heeft opgebracht de som -van f 356,35. 's-Gravenpluldcr. Vrijdagavond hield de Gemeenteraad een openbare viergadiering, waar alle leden tegenwoordig svaren. Dhr. B. Mol werd beëedigd als raads lid. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten om te wach ten lot Maart, tot het bepalen der hef fing van opcenten; eveneens goedkeuring der rekening 1930. Als wetli. werd gekozen dhr. A. Bak ker met 4 st., dhr. Vermue had 2 st. en dhr. Kousemaker l.st. Een voorschot, groot f250, werd aan de vereenigipg tot verstrekking van Ij. O. Geref. grondslag verstrekt. Het kohier hondenbelasting werd vastgesteld opi f153 zijnde 51 honden. Daarna wordt over de werkverschaffing 'gesproken en besloten, bij do Regeering subsidie aan te vragen voor het dempen van een sloot. Dhr. De Koster bespreekt het electrisebi straatlicht. Een onderzoek zal gedaan worden naar het aantal uren/ Daarna sluiting. Hriiikenszand. Opi de vergadering van het mussohengilde waren van de 33 leden 29 tegenwoordig. De penningmeester doet verslag van zijn gehouden beheer, ont vangsten f 115,73, uitgaven f113,233, al- zoo een goed slot van f2,50. De heer J. Pieiers was de hoogste inzender van mus- schen, n.l. 2597 stuks. In totaal zijn door de hoogste 8 inzenders en tevens premie- trekkers 9926 mussehen ingeleverd. Bet bestuur werd herkozen, voorzitter C. Nijsse Gz.; vice-voorz. A. Vermeulen. Na alioop was het gemeenschappelijke maal tijd. Opi initiatief van den heer burge meester is alhier een crisis-comité opge richt n.l. uit de heeren: Mr. Dr. A. J. J. Mes, voorzitter; P. A. Westdijk secre taris en v. Sehagen, penningmeester. Ver der 'hebben zitting: Pastoor Geldermans, Ds. van Willigen en Ds. Boo.yvoor dia conie en Burgerlijk ArmbestuurA. van den Dries, J. Nijsse Gz., G. P. Beaufort en C. A. van Damme; van de organisa ties: L F. B', N. van Stee, St. Deus De- dit, A. Bos, Cz. en Christelijke Bandarbei- dershond C. de Boot. Aan het Comité weïden toegevoegd wanneer eventueel kleeren enz. mochten Binnenkbmeude dames:. Mev. van Werkum en Mevr.Griep,, dames mevr. v. Werkum en imevr. Griep'. De werkzaamheden zullen zoo spoe dig mogelijk een aanvang nemen. 's-Heerenhoek. Vrijdag 22 Januari jl. werd in deze gemeente de derde middag gehouden voor ontwikkeling en ontspan ning in het Patronaatsgebouw, en deze middag mocht zidh wederom als zijn voorgangers in een druk bezoek verheu gen. Als spreker trad op. de heer Bedet, Secretaris van den Raad van Arbeid te Goes, in zeer duidelijke en eenvoudige woorden heeft de heer Bedet ons da ge schiedenis en beteekeniis der Ziektewet uitgelegd en aan de hand van vele voor beelden deze moeilijke wet begrijpelijk: gemaakt. "Uit 't groote aantal vragen dat na de pauze gesteld werd, bleek jwel dat men aandachtig geluisterd had. Deze vra gen werden naar genoegen door dan spre ker beantwoord en moeilijkheden opgelost. De burgemeester dankte den heer Bedel voor de moeite en arbeid voor dezen mid dag' gegeven. Woensdag 27 Januari om 2 ,ujur zal als spreker optreden de heer Janssen, Rijks- pluim veeteeltconsulen/t voor Westelijk Noord Braoant en Zeeland. Deze heer zal spreken over het opfokken van kippen en wat hiermede samenhangt. Vele lichtbeel den en platen zullen het gesprokene we" derom verduidelijken. Daar in deze gemeente vele kippen ge houden worden, wordt iedere hiauder d'ezer dieren uitgenoodigd naar dezen spreker te komen luisteren. Het Patronaatsge- bouw is groot genoeg, iedereen is weder om welkom. Kwadeiidamhjf. Uitslag van de aanbe steding van de kunstmestlevtering alhier Am!m|oaiiak-superlphos!phaat 3,58 balen, j»er baal f2,62, aan firma Koojmlan Co. te Dirksland; superphoSphaat 3037 baten, p»er baal f 1/35, aan J. Martens te 's-Hee(- 'ïenhoek; gemalen cbiliisalpeter 266 balen, 'per baal f 7,91, aan 'firma Koojmjan Go. voornoemd; kaliziut 21 baten, per baal f 6,88, aan G. v. d. Berge te Boedekënsj- kerke; zwavelzure amlmloniak 914 baten, per baal f 4j3|7, aan J. Martens te 's-Hee- renhoakkalksalpeter 148 balen, per baal f 6,74, aan Joh. de Koster te 's-Graven- poilder; ureum 17 balen, per baal f 1.8,09, aan firma Koo(m(an Co., voorn, (na lo ting): kopervitriool 475 K.G., per baal f17,50. Tot installateur voor Kwadendam,mfe is door de Pj.Z.EjM. benoemd de heer P. Wiairaven alhier. Groede. In de algemeene vergadering van de varkensasisurantie alhier, bleek uit de rekening en verantwoording, over 1931, dat was ingekomen f1122 en uitge geven f732. De ve/reenigimg telde 229 leden, 15 donateurs en 1 eerelid. Verze kerd waren 285 varkens, waarvan er 12 zi.n gestorven. Uitgekeerd werd voor de 12 gestorven varkens een bedrag yan f 180 ruim. Op de ingekomen stukken van caféhou ders te Groede, betreffende het in aan merking mogen komen om de algemeene vergaderingen der vereeniging om beurt bij' hen te 'doen zijn werd goedgunstig door de vergadering beslist. Het bestuursvoorstel om de contributie van 25 opi 20 cent te brengen en waar over nog al eenigen tijd werd gedebat teerd. werd met 108 tegen 35 stommen verworpen. Sas van Gent. In de zitting van den Raad is met 9 stemmen vóór en 1 ont houding besloten het carnaval dit jaar te doen doorgaan. De burgemeester heeft daarop' verklaard de maatregelen te zullen treffen, welkfe bijl noodig acht. opdat het carnaval niet een tegenstelling wordt van de econo mische ontwrichting. Gemaskerde optochten worden niet toe» gelaten. De blauwselfabriek J. R. Guimet is voor onbepaalden tijd gesloten. Reeds eenige jaren werd er niet meer gefabrii eeexd, dooh slechts verpakt en verzonden. De fabriek is een dochteronderneming van de firma J. B. Guimet te Fleurieu sur Saone. Ongeveer 20 arbeiders zijn door het stilleggen van de fabriek werkloos ge worden. frehoondijke. Donderdag vergaderde fte Baad. De nieuw aangekochte motor-brand spuit zal op verzoek van Ged. Staten in 14" jaar worden afgelost. Aangezien geen (geld meer voor fcijdie- lijke belegging aan banken mag worden gegeven, maar wel aan gemeenten, zal ejem bedrag van f 6000 aan Oostburg ter leen worden verstrekt. Vastgesteld werd, dat de winkels mo gen openblijven van 's morgens 6 tot des avonds 9 uur. .inzake werkloozenzorg werd het uur- loon vastgesteld op 22 cent in overleg met den minister. Uilt den raad gingen stemmen opi om te bewerken ,dat -de arbeiders zich zouden organjiseeren. Tornen zen. De metselaar A. de B. alhier, gehuwd en vader van een kind, die een heelend wondje aan den neus open krabde is aan 'bloedvergiftiging overleden. GOES—DOSKO 2—2. Bovengenoemde wedstrijd had Zondag middag p(-aats °P het Sportterrein aan den Pjolderscheweg. I De meeste suppsorters waren van go- dachten dat onze Goessche jongens van de Bergenaren glansrijk zouden winum, Wat ook best zou hebben (gelukt, wanneer zij maar het idee hadden gehad: „wij moeten en zulll'en een overwinning be halen", maar het tegenover gestolde zou haast uitgekomen zijn wanneer Dosko haar kracht had omgezet in doelpunten. De porzaak van dit gelijke spel ligt bij Goes hoofdzakelijk in het slledhte ver staan van de spelers onderling. De eene stpeler wijkt den andere opi zijn fouten, dit is reeds eeu verzwakking in bet elf tal en waar is dan do aanvoerder vtoor De tweede verzwakking bij1 Goes was dat er van de vjoorhoede geen voldoende stuw kracht uitging. Dan werd er o.i. verder te veel op rechts gespeeld, Welklei vleugel niet voldoende capaciteiten heeft om de yoorzetten goed op; te brengen, tertwSj! ingewijden toch allemaal weten dat pilen in het Goessche elftal besöhikt ovor een uitstekenden 'linksbuiten, die Wel' voldoen de schiet-capaeiteiten heeft, en uit wiens schoten ook vaak doelpunten worden ge maakt. Om 2.30 uur fluit scheidsrechter Gil lissen uit Middelburg beide elftallen in het veld, de opstelling van Goes is het zelfde als tegen Walcheren. Bij1 het begin van den wedstrijd kreeg men den indruk, dat het een fraaie en vlugge strijd zou worden; de gasten verplaatsten het spel een tempo vlugger dan de Goesenaren, doch we Zijtn nu eenmaal gewoon, dat het Brabantsche spel in de meeste gevallen Vlugger is den het Zeeuwsche. Beide pijffle- igen ondernemen verschillende aainlvhllen, waarvan Goes de meeste, doch deB'ergsohe keeper- is steeds op zijn plaats. Dan ver plaatst de aanval zich naar de Goessche veste, een Bergsche speler lost oen schot Op 'het doel van Schippers waarvoor Zweed'ijk goed stond opgesteld, doch in plaats van den bal' het veld in te werken zet hij keihard in eigen doel (01). Goea speelt ontmoedigd verder en ook de gasten verminderen niet in kwaliteit. Na den uittrap van Schippers komt de bail weqï terug, doch Kubber vangt hem op geeft aan Daantje over en van deze naar de rechtsbuiten welke echter jamjmlerilj'k naast schiet. Dan krijgt Piet van „Goes" den bail toegespeeld, wiens schot in het Zij'-net belandt. Na dezen doeltrap komen! d|9 igastheeren weer in den aanval en met succes want Krij'ger geeft den bal aan Goedbloed welke met een goed gericht schot den gelijkmaker scoort (11). Daar na gaat het spel weer eenigen tijd pp en neer totdat de linksback -van Goes hands maakt, waarvoor Dosko een vrijen trap krijgt, welke zij niet 'benut. Klooster schopt vervolgens, voor open doel' over de bal heen; even later wanneer dia thuis club weer aan het probeeren is, maakt een der gasten hands in het strafschopgebied waarvoor de fluitman een penalty geeft, welke door Daantje omgezet wordt in een dpelplunt (21) met welkten istand de rust komt. 'Na de thee is het weer Goes dat direct op het vijandelijk doel' zit, Krijger lost tweemaal achtereenvolgens een schot op den Bergschen doelwachter, dodh deze is zoo in vorm dat er geen kans is o|m( helm! te passeeren. Ook de gasten ondernemen verschillende malen een aanval miaar Dosko mist eveneens zijtn schutters, Zoo dat de tweede helft niet aantrekkelijker wprd dan de eerste. Het werd een ergerlijke aan blik voor de mensohen aan de lijn, dat we onze jongens Zoo zagen missen- Op' edn momient dat geheel onverwacht kwaiml, zit Dosko op het Goessche doel; SChip- pei-s ging weer twijfelen, Jielp uit, zoodat een speler der gasten er geiein moeite, mee had om' den stand op gelijken voelt te brengen (22). In het verdere verloop .wea-d niet meer gedoelpunt, zoodat de ploegen de puntjes gedeeld hebben. Een waarschuwing voor Goes is Zekér hier niet overbodig; wanneer zei a.s. Zon dag niet beter spelen als tegen Dosko, zal Vlissingen 'z.-ker een verpletterende overwinning behalen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1932 | | pagina 2