NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND DIT BLAD VERSCHIJNT:* DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS DINSDAG 5 JANUARI 1932 FEUILLETON Het geheim van de Ruïne. BUITENLAND CHINA NUMMER 1 28»™ JAAR6AN8 NIEUWE ZEEUWSCH E COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel 75, GOES: Telefoon Interlocaal No. 207, voor Redactie en Administratie. Bijkantoor MIDDELBURG, Marktten 2; Telefoon No. 474. Abonnementsprijs f 1.90 per drie maanden, bij vooruitbetaling; Advertentiën van 1 tot 6 regels f 0.90, elke regel meer f 0.15; Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager GROOTE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN V Brengt 1932 de Wereld vrede Dit jaar hoe zou het in het ge wichtig tijdplerk, waarin wij leven anders kunnen belooft ook in politiek, staat kundig en. economisch opzicht een zeer belangrijk jaar te zullen worden. Den ken wij alleen maar aan de twee groote conferenties, welke reeds in het begin van. dit jaar zullen plaats hebben, n.l. de Hersteleonf'erentie en de Ontwapenings conferentie. Van eerstgenoemde bijeen komst, waar de ingewikkelde kwestie der herstel-betalingen nu eindelijk1 eens ge regeld zal moeten worden, hangt onge twijfeld het al of niet voortbestaan van het Duitsche Rijk en indirect ook1 van geheel Eluropa vooi' een groot deel af. Het is in het afgieloopen jaar wel ge bleken, dat Duitscthland onmogelijk in staat is onr op de bestaande basis voort te gaan met de onnoemelijk zware ver plichtingen, welke het Vredesverdrag „het land heef't opgelegd. Zooals bekend, is het zeer waarschijnlijk, dat deze confe rentie, welke opi JL8. Jan. a.s. begint, wederom in Den Haag zal worden gehou den, iets, waarover wij ons slechts kun nen verheugen. Vrijkvel onmiddellijk' na ailoop van deze conferentie zal in Februari a.s. te Genève de lang verwachte Ontwa peningsconferentie een aanvang nemen, waarvan, buiten Sovjet-Rusland misschien de geiheele wereld ongetwijfeld vurig hoopt, dat zij1 zal slagen; althans, dat zij' tot een eersten stapi zal komen naar de. algeheels ontwapening, die1 een eerste voorwaarde is voor het behoud van den wereldvrede. Met spanning „wordt dan ook allerwege het verloopl van deze con ferentie tegemoet gezien. "Aan dien voor- avond van de Ontwapeningsconferentie zal op Zaterdag 30 Januari te Den Haag een demonstratieve bijeenkomst worden gehouden door de Vereenigimg .Woor Vol kenhond en Vrede, waarop door viooraan-. staande personen van verschillende rich ting het ontwapeningsvraagstuk: behan deld zal worden. Bovendien z'al1 aa,n de Conferentie het bekende ontwapenings-pe.- tilionmement worden aangeboden, dat ee(ni- gen lijd geleden door do Nedsrlanidisah'e pers werd georganiseerd en dat ongeveer 21/2 millioen handteekeningem Verwierf', hetgeen ook in het buitenland grooten indruk maakte. Zali het jaar 1932 ons eindelijk" den Vrede brengen? Hein gun stige afloop van de Conferentie zou on getwijfeld passen bij een drietal belangrij ke feesten, welke in dit jaar zullen wor den herdacht, nl. de eerste-steenlegging van 'het Vredespaleis te Den Haag. op 30 Juni 1907, het '121/2-jarig bestaan v'an den Volkenbond op .10 Juli a.s. en het 10-jarig bestaan op 30 Jan. van jhefe Internationaal Gerechtshof te Den Haag, dat reeds tal van kwesties tussohen de staten onderling beslecht heelt, zonder dat er wapengeweld aan te pias behoefde te komen. Men heeft thans ook het mach tige middel van de film te baat genomen om de vredesgedachte te propageeren. Er is een intern, prijsvraag .uitgeschreven voor een filmscenario, waarvan de uit slag opi 30 Jan. a.s. te Parijs zal worden bekend gemaakt. Op de prijsvraag yoor het Nederlandscli scenario zijn 25 inzen dingen binnengekomen. De uitspraak hier voor zal tegelijk met die der internatio nale, jury worden gepubliceerd. Er ziuillen dit jaar ook eenige belangrijke feiten op staatkundig gebied worden herdacht, zoo als b.v. het 100-jarig „bestaan van het Parlement in "België, dat in Januari in een plechtige zitting van Kamer en Se naat zal worden herdacht, terwijl Italië ongetwijfeld op pompeuse wijze het twee de lustrum van het Faseisme 'Op ^30 October zal vieren. De Koning van Zwe den, Gustaaf V,. hoopt 8 Dec. zijn 25- jarig Regeeringsjubileum te herdenken, terwijl tenslotte in de Ver. Sitaten van 58 VERZOENING. De groote staande klok in den hoek van de hall sfoeg langzaam en plechtig het uurmiddernacht. Joan schrok op.; ze stond op uit haar atoel hij het vuur, liepi naar het venster en, terwijl ziji de gordijnen oprij! trok, trrurde ze naar buiten in den nacht. Thais, de wolfshond volgde haar, wreef haar snuit langs haar h|and en jankte. „Ik begin bang te worden, Thais, fluis terde ze, terwijl ze het groote dier Stpeiel- de. „Hij had een uur geleden al 'hier moeten zijn. Ik wou wel, dat ik flioeder maar niet gevraagd had paar bed te gaan. Ik ben toch! zoo bang!" Nu blafte de hond, alsof hij' zeggen wilde: Maak je maar niet ongerust; hij' komt wel boven water! Joan liet de gordijnen weer dichtvallen en ging van het raam weg. „Kom mee", zei ze tegen den hondhet kalmeerde haar een beetje, haar gedach ten hardop uit te spreken, „we zullen eens even het huis doorloopen en kijke% of de lichten nog wel helder branden!" Amerika op 16 Sept. herdacht wordt het eeuwfeest van den bekenden jurist en redenaar Coudei't (t 1903), een dei' be roemdste rechtsgeleerden van zijn tijd en vurig verdediger vau de Katholieke be ginselen. In 1932 zullen im het Rijk van Uncle Sam voorts weer de presidentsver kiezingen plaats 'vinden, hetgeen waar schijnlijk wel weer een heftigen politie- ken strijd teweeg zal bremgeu tjjssöhën demoeraten en republijrijnen en tussohen xlroogen" en „natten". Laten wij' intus- sehen hopen, dat de wereldcrisis dit jaar nog geen ernstiger gebeurtenissen voor de mensohheid brengt! I va» OVER DE GRENZEN 11 Labrador aan C a n ,ai d a Er is den laatsten tijd herhaaldelijk gesproken over de mogelijkheid dat de regeering van Newfoundland zou1 over gaan tot den v,erkoopi van Labrador. Dit gebied is weinig ontwikkeld, maar door zijn uitgestrekte bosschen, belangrijke vfs- scherij' en nog onaangetaste rijkdom aan mineralen begeerenswaardig en anderzijds voor Newfoundland eventueel een voor- deelig „object van ruilhandel. Den laat sten tijd ontving de regelring van New foundland aanbiedingen uit Frankrijk, Duitsohland, Zweden, Canada en de Ver. Staten. Hoewel Dir. Richard Squieres, de premier van Newfoundland, die dezen zomer te Londen heeft vertoefd, verklaar: de, dat de regeering .definitief besloten had Labrador niet te verkoopen, heeft thans een ljd van het kabinet van New Foundland medegedeeld, id'at die 'regeie- ring heeft aamgeboden het gebied van Labrador voor honderd millioen dollar aan Canada te verkoopen. Omtrent da plannen van New Foundland tot het verkoopen van Labrador aan 'Canada wordt nader gemeld, dat er volgens de verklaring van Sir William Caoker, een der kabinetsleden, geen sprake van is, dat New Foundland een voorstel tot ihet sluiten van een Federatie met Canada zou overwegen, daar- een dergelijke fede ratie geen enkel handelsvoordeel zou kun- nen opleveren. Van Duitsche zijde werd onlangs het voorstel gedaan Labrador voor den duur van 99 jaar te pachten op vrijwel dezelfde voorwaarden als die, wel ke in de huidige overeenkomst met Cana da zijn opgenomen. De regeering „van New Foundland Wenscht echter de sou- vereiniteilt over Labrador uitsluitend aan Canada toe te vertrouwen. Het ofïi- cieele aanbod door New Foundland aan Canada gedaan, zal waarschijnlijk in de komende zitting van het parlement t-er tafel worden gebracht. Dat New Found land Labrador aan niemand anders dan aan Canada wenscht te verkoopen, is zeer begrijpelijk, daar het grootste ge deelte van dit schiereiland ondetr eden naam van New Quebec deel uitmaakt van de Canadeesdhe provincie Quebec, Slechts een smalle strook aan de kust van den Atlantisdben Oceaan van Ka,ap' Chidley aan de Straat Hudson tot Blanq Sabbon, een oppervlakte van ongeveer 30Q.000 vierkante kilometer, behoort aan New Foundland, Labrador is slechts zeer schaars bevolkt. Het totaal aantal der inboorlingen (Eskimo's) bedraagt niet meer dan duizend. Natuurlijk zijn er ook verschillende blanken gevestigd, doch ook hun aantal is betrekkelijk gering De Eskimo-bevolking is aan een sterke wisseling onderhevig; zij' houden zich voornamelijk bezig met de jacht en da visacherij. De voornaamste centra Van jacht en vdsscheriji zijn wel Eigolet aan Hamilton, Battle Harbour en Grady. Van het binnenland van Labrador is nog slechts zeer weinig bekend; het is hoofd zakelijk de kuststrook, wellte onderzocht is en waar verschillende nederzettingen De groote hond volgde haar, zijn neus raakte aan Joan's hand. Als een kleine witte geest sloop het meisjes geruischloos van de eene kamer naar de andere en inspecteerde de lichten, die haar Ver loofde den weg door den nacht moesten wijzen en hem verwelkomen in zijn huis. Daarna ging zij naar hiajar stoel bijl het vuur terug eu trachtte zich gerust te stellen met de gedachte, dat op (ie heu vels de sneeuw wel heel dik zou liggen en dat de auto daardoor slechts langzaam vooruit kon komen en dat doior den snepAiwval de trein ook misschien wel veel te laat was geweest. Maar Thais was niet op zijn gemak hij wilde niet stil naast Joan liggen, maar liep rusteloos de hall op en neer snuf felende voortdurend met zijn snuit om hoog en bleef telkens even bij de deur staan, alsof' hij naar buiten wilde, om zijh meester te zoeken. „Hij is in aantocht", dacht Joan.,, Thai3 hoorde den auto al' komen!" -s Ze liep naar de deur, opende die en luisterde. Maar alles bleef doodstil, vireemd stil nq. den storm, want de wind was nu heelemaal gaan liggen en het had ook vrijwel opgehouden te sneeuwen. Joan huiverde en legde haar hand op Thais- halsband. werden gesticht. In 1903 ondernamen da ontdekkingsreizigers Ilubbard en Wal lace een tocht naar het binnenland van Labrador, welke reis in 1905 gevolgd werd door een tocht van Mrs. Hubbard. Ter bestrijding van de verschillende in- iheemsche ziekten werden in de kust strook verschillende medische posten op gericht o.a. te S. Anthony, Battle Har bour en Indian Harbour. De Moravische Broeders, die hier verschillende nederzettingen hebben,, voera den het rendier in. Gedurende de laatste jaren houdt men zich! in de nederzettingen van de Moravische Broeders ook bezig met industrie; de bereiding van wal- visehtraan neemt in de industrie een be langrijke plaats in. D U ITS CH LAND 1 Een comiulunistisch voorstel tot bijeenroeping van den Rijksdag. De comMunistische Rijksdaggroep heelt de bij'eenroe'ping van het senioren-eo|ii|vlesnt tegen Donderdag 7 fflanuari gevraagd om in deze bijeenkomst bijeenroeping van den Rijksdag tegen Dinsdag 12 Januari, te kunnen voorstallen. Op' do agenda v'ajtt de buitengewone zitting van den Rjjjksdag wil ziji verder een vborstal p.vter de opj- heïifïng van de nieuwe noodverordening plaatsen, alsmede een bespreking over de f'inancieele, oeeonpmische en buitenlamp- sche 'politiek. De gestoorde radiorede van Hindenburg. De storing van de toespraak, die rijik$- president Hindenburg op Oudejaarsavond voor de radio heeft gehouden, is vrijjwel Opgehelderd. Uit het onderzoek is geble ken, dat zij die zich aan de storing heWben schuldig gemaakt de onderaardsohe kabel van Berlijn naar KönigSwusterhausen heb ben blootgelegd. De politie, die nog Don derdagavond aan het werk ging om de schuldigen te zoeken,, trachtte eerst met hulp van een paar deskundigen de pjlaats te ontdekken, waar de kabel onderbroken was. Een microfoon was voor de uitzen ding geplaatst in het paleis van den rijksf- president, vandaar liep de leiding eerst naar een nabijgelegen teJefoonkamtoor in de Französische Sftrasse, van dit kantoor naar de zender in het Berliner Funkhaus en verder langs een kabelleiding naar dein zender te Königswusterhausen. Men ver moedde nu dat in deze leiding een aan sluiting w4s geplaatst en dit bleek ook inderdaad het geval te zijn. Vrijdagoch tend ontdekte de politie, dat een kabel- schacht in de gemeente Buc'kow-Ost niet goed was gesloten. Nadat men de zwam granieten sluiting had verwijderd kon men spoedig constateeren, dat daar ter pfeaitsa de kabel was beschadigd en het Iooden omhulsel was opengesneden, zoodat da aders waren blootgelegd. Door het ver wijderen van de isolatie konden de daderq ontdekken door welken ader de rede van den rijkspresident naar Königswusterhau;- sen werd gezonden. Aan dezen ader heb ben zij daarop een microfbon aangesfe'* ten, awardoor zijl de interrupties maakten, De daders zijn bij hun werk waargenof- men door een echtpaar dat ongeveer half tien voorbij' de geopende kabelsehacht is gekomen. Het waren twee jongelieden, waarvan een zich tot diep in de schacht vooroverboog, terwijl de andere op den uitkijk s tond. De politie heeft in verband met deze aangelegenheid reeds enkele pjed- sonen ingerekend; of de schuldigen zich onder hen bevindt is nog niet bekjnid. Naar Wolifl verneemt is de politieke piv litie er in geslaagd twee arbeiders van den telegraafdienst in verband met de gel- stoorde radio-rede van Hindenburg in hechtenis te nemen. Eén van helm was „Hoe is het?." zei ze zacht. „Kun jij den haas hooren?. Ik hoor niets." Zij dacht er half' over, haar moeder te roepen. De duisternis en de eenzaam heid en de stilte drukten haar en de ijskoude nachtrust deed haar rillen. Opeens voelde zie een huivering gaan door 'het lichaam van den hond; toen was het, of al de spieren van hiet dier strakgespannen en stijf stonden. Zij' span de haar oogen in, om door de duisternis heen te kijken en haar ooren, om het min ste geluid opi te vangen. Toen stootte Thais opeens een langgerekt gehuil uit en rukte aan zijn halsband. J-oan hield hem- vast. Hij zou zeker niet zoo j'anken, als hij zijn baas hoorde aankomen l Joan's hart begon angstig te kloppen. Weer huilde Thais, luider en dringen der nu en trok' nog heftiger aan den halsband. „Laag Th'ais, laag!" fluisterde Jo.an, terwijl ze het dier met beide handen vast hield. Elke haar van den' hond stond ttl overeind; elke spier was als staal, zijn scherpe tanden kwamen te voorschijn. Joan werd er zich'van bewust ,dat uit den donkeren achtergrond van nacht hemel en hoornen zich iets losmaakte en langzaam nader kwam, fets groots en eenigen tijd geleden ontslagen. De ver moedens, dat slechts vakimCnschen de daad konden hebben gepleegd, blijkt dus juist te rijn. 1 'E|én der gearresteerden heeft overigens een kwetsuur, die hiji waarschijnlijk! bij het storingSwerk heeft opgeloopen. Van belang is voor het onderzoek, dat een 'physieus te Demjmin de radio-rede met een parlograaf heeft opgenofmten, zqoj- dat de geheele tekst van de commiuniif- tische rede kon worden vastgelegd. Hieruit blijkt Jat de storing niet slechts uit enkele interrupties heeft bestaan, doch veeleer uit een goed geformuleerde kleinte rede, waarin tegen loonsverlaging ©n dic tatuur wordt geprotesteerd en waarin voor een Sowjet-Duitsehland werd opgekomen. Dit stemt in hoofdzaak pvereen unlet den inhoud van een artikel in eeln com(- munistisch blad te Berljin in rijn Nieuwi- jaarseditie over de storing. BELGIE De wapeniugsvacanüc. Aan den minister van landsv'erdedigj|mg werd 2 December j.l. door den Vlaaimbchi- nationalen afgevaardigde Ward Hermans gevraagd of de Belgische regeeringl het eens is met da mfeening van Briand dat do wa'peninglsvaeantie „de facto'; sedert 1 November j.l. is ingetreden en, zoo ja, wel ke maatregelen, in dit verband, door haar werden getroffen. Het antwoord van minister Dens luidt, dat, waar het meerendeel der tot de d'etedf- neming aan de ontwapeniimgscojnferentM uitgenoodigde staten, hunne toetreding, heb ben ingezonden, de wapenilnjgsvacantie dan ook beschouwd moet wlorden a(ls zijnde werkelijk ingetreden op 1 November j.l. De toetreding van België tot de wap^- ning.svacantie geschiedde in den geest Va|n de resolutie der Volkenbandsvqrgadering en van het verslag der derde comlmissie. In dien geest is het ook dat de Bdlgischa regeering de wapeningsvacantia in acht zal nemen. FRANKRIJK Werjdoozen. Het ministerie van arbeid schat het aantal werklooze arbeiders op een half millioen en het aantal van hen, die ee|ii| Verkorten arbeidstijd hebben, op een millioen. Vergeleken met vroegere cijfers betee- kenen deze aantallen voor Frankrijk eelu sterke toeneming van de werkloosheid. ENGELAND De dreigende toestand in Br.-Indië. In antwoord op het lange telegram van Gandhi van 1 Januari heeft de onderko ning hem geantwoord, dat hij!, de onder koning, en de regeeringdet moties van het congresbestuur betreuren, welke elen algemeene hervatting Van de burgerlijke ongehoorzaamheid beteekenen, tenzij] hei- paalde voorwaarden zouden worden inge willigd. Zij betreuren deze moties te mleiéjr, gezien de uitgesproken bedoeling van de Britschi-Indisöhe regeering om de consti- .tutione de hervormingspolitiek, gelijk' di© in de verklaring v'an den Engdischen p|remier is neergelegd, te bespoedigen. Gieian enh'eüfe regeering, zoo vervkdgt de onderkoning, kan zich onderwerpen aan de voorwaar den, die men tracht aan de Rritsch-Indi,- sche regcering op te dringen. Wegens da bedreiging in het telegram,, zoo besluit de onderkoning, moeten hij! en de rageeriplg Gandhi en het congres verantwoordelijk stellen voor aile gev]olgen, die kunnen voortvloeien uit de voorgenomen hande lingen van het congres, ter bestrijding waarvan de regeering alle mogelijke tabat)- regden nemen zal. Li Gandhi heeft te Bombay aan den cor respondent van Reuter Verklaard, dat hij het antwoord van den pnderk'onilmg met diep leedwezen heeft ontvangen. De1 ondier- donkers, dat langzamerhand een mensch'e- lijke gedaante aannam. Toen hïjl het begin van het tuinpad bereikt had, bleef de gedaante staan en tegen de sneeuw teekende zioh een man af, maar Paul was het niet. -i.leen de uitstekende africhting „en de gehoorzaamheid van den feilen wolfs hond weerhielden dezen er van, naar den indringer toe te rennen an hem naar de keel te vliegen. „Laag Thais, laag," fluisterde Joan heeseh en trillend als éen espehlad ge hoorzaamde de hond, de groote., vurige oogen woedend gevestigd op .den vreemde, terwijl de gloeiende adem snel! langs de v enijnige tanden ging. ,.De hond zal u niets doen," riep' Joan den man toe„u hoeft niet bang te zijn." De vreemde kWam een paar stappen nader en Thais liet den staart zakken, Zijn gegrom klonk als een verre donder en het schuim stond hem op rijn trillen de kaken. „Wat wenscht u'?." vroeg Joan. „Wie bent u?" Nog een stap en de man stond in den kring van het licht, dat nit de open deur viel. „Ik ben het, Pete", zei hij1 met een holle stem. „Pete!" koning, voegde Mjl er aan toe, slojot om zo(c) te zeggen de deur hem imtet geweid voor het gezicht,, door voor het gewenschte onderhoud voorwaarden te stallen, dia geen man, die zichzelf respecteert, jjou kunnen aanvaarden. Als uitvloeisel v'an de regfeeringsveirti ordeningen tegen de ongehoorzaamheidsjf campagne van het Al-Indische Nationaal congres is Gandhi Zondag door de pjoditie Igearresteerd. Evenals de niet minder bei- kende Valabhai Ratel'. Gandhi's arrestatie geschiedde Op het terras van rijh woning te Bombay, waar bij! zieh te ruste had gelegd. Hij1 werd onder geleide van zes pohtiiejcdSiicieren overgebracht naar de Yerarda-gevfipgeniS bij' Pöona. Het beve- tot arrestaitje v!an Gandhi geschiedde alleen met het doel hem gevangen te ne|m|en. Hïjl zal niet vbor den rechter gebracht worden. Dus a.h.w. een interneering in eigetaj land. De Britsch-IndiSche regeering pakt weli stevig aan. Gandhi's arrestatie en de v]efr- moedelïjke onwettig verklaring v'an dat Al-Indisch congres rijp er uitingen valnl. Bovendien zullen bij' die onwettig Ver klaring de gelden van het congres in bei- slag worden genomen. ITALIË De eerste voltrekking van da doodstraf na 1870. Voor het eerst sinds 1870 is Zaterdag in het koninkrijk Italië, n.l. te Caltanis- seta op Sicilië, de doodstraf' voltroikken. Men heeft daar een moordenaar gefusil leerd. De doodstraf, die reeds eenige jaren voor politieke misdaden bestond, is o»fc langs door het nieuwe wetboek' van straf recht ook tot andere misdaden uitgebreid. De bezetting van Tsjintsjau door, dei Japanners heeft in geheel China grootq opwinding teweeg gebracht. Veelvuldig wordt de meening uitgesproken dat da Chineesehe regeering thans beslissend^ stappen tegen J!ap&n moet ondernelmlen, ten einde de regeiering te Tokio tel dwin gen den o'pmarsch van haar troepen te doen staken. De Chineeschei studenteri- organisaties verklaren dat rij] een der da-i gen van de Volgende week als treurdag zullen doorbrengen en van de regeering zullen eischen dat rij] 'Japan den oorlogj zal verklaren. KORTE BERICHTEN De Sovjet-regeering „heeft het Roe- meensehë voorstel aangenomen, directe voorbesprekingen aan te vangen noperis een non-agresispact. Tussohen Frankrijk, Engeland en Amerika is een overeenkomst gesloten aangaande de instelling yan een gemeieflu sehapipelijken Transatl'antischen luiehf- dienst. De Missipsipi-delta is door een zeer hevige oversfroomin/g geteisterd. De Ohineesche legerafdelingen Leb ben in Mandsjoerije een groot contra- offensief geopend tegen d'e Japanners. Na de bezetting van Kintsehau door de Japanners is Zaterdag de Zelfstandig heid geproclameerd van de Mandsjoerij- sche Republiek. -De ontwikkeling van het verkeer en d,e financiën van de Duiltsehe Rijks- spoorwegen in de maand November 1931' bewogen richf Verder in neergaande lijn'. De door den algemeenen teruggang yan de conjunctuur veroorzaakte inkrimping van het goederenverkeer bedraagt in Ver gelijking njpt 1929 26 pet. De ontvang sten bereikten een laagtepumt, zooals sinds jaren zelfs niet in die maanden waarin hét verkeer het geringst pleegt te zijn, is geconstateerd. De wolfs|hond stond gereed, toe te springen, toen Joan haastig een paar pas sen naar voren deed, Pete bij den arm pakte en hem in de hall trok. „Laag Thais, laag," riepi ze buiten zich zelf van opwinding. „Goed volk 1" Maar de groote hond was niet te kal- meeren; 'hij' volgde Pete, en bleef' vlak bij' hem, heftig grommend. „Pete... Pete!" zei Joan, half'-snik- kend, „lieve, arme Pete, waar kom jijl vandaan Hoe heb je me gevonden Ö1 Pete, ik ben toëhTzoo blijl je te zien!" Pete gaf geen antwoord; hij1 zat on beweeglijk op den Éftoel', waar Joan hem had^ ingeduwd en staarde haar aan met doffe, nitdrukkinglooze oogen. „Waarom zeg je niets, Pete? Lieve jongen, je bent halfbevroren," ging ze voort, terwijl ze zijn verkleumde ïi'and in de hare nam. „En natuurlijk ook half-verhongerdIk zal eten en wijn voor je jhalen. Maar warm je eerst bijl het vuur!" „Raak me niet aan!" zei 'hij' scherp. „Pete „Ik wil geen eten en geen wijn (Wordt vervolgd.}

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1932 | | pagina 1