NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND BELGISCH GELD Zeeuwsche Courant DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS HENDRIKSE& Go's BANK, N,V. I CINEMATHEATER 2 |J AULT -BEDRIJF De ongeziene wereld of het leven na den dood. E ZEEUWSCHE COURANT FEUILLETON De gestolen goudmijn. fl BUITENLAND BINNENLAND 1 UIT ZEELAND VLISSINGEN GOES NUMMER 97 ZATERDAB 16 AUGUSTUS 1930 26s™ JAARGANG gt bij (Ju) installateur onze brochure ooer goede huisverlichting BOUWT iel. er- on. AUTOBUSSEN voor elk aantal passagiers. TRACTORS van 6 tot 12 Ton. inlichtingen bij het MAATSCHAPPIJ „ZEELAND" 31 KENAU HASSELAARSTR. k-, Courant- en Handelsdrukkerij ngel te GOES toekwerken i, Prijscouranten Programma's, Wissels iuitantiën, Tabelwerken 3 en -Kaarten, Dankbetuigingen zoens-Opening, Reclamekaarten n, Invitatiekaarten, Convocaties alle soorten Enveloppes Menu's, Servetten ^kleurendrukken v-Drukwerken en concurreerend iovengenoemde Drukwerken zfln in houden ons gaarne aanbevolen NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel 75, GOES; Telefoon Interlocaal No. 207, voor Redactie en Administratie. Bijkantoor MIDDELBURG, Markt! en 2; Telefoon No. 474. Abonnementsprijs f 1.90 per drie maanden, bij vooruitbetaling; Advertentiën van 1 tot 6 regels f 0.90, elke regel meer f 0.15; Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager GROOTE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN XI. De -woorden des eeuwigen levens. Gij heot" zoo schoon geleefd, Heer Je zus: en om Uw komst in dit donker en geurloos seizoen is 't ons gezegend en licht en rank als de lente, als de bloesems der fïuitboompjes in de lente. Em U'w schoon leven is voor mij en voor eenieder van onshet is tot behoud van ons geloof, dat er iets meer kan! geschieden dan deze kommer, o, als deze lange verwachtingen op de heldere orde ning en op het eindelijk bereiken van 't beter, van 't blij, arbeidzaam verhip met den gevoeligen geestesgeuoot. Ik zou u volkomen miskennen als ik u vroeg: het geheim, onzichtDare Meeister, het heimelijk inzicht, dat in U aanwezig was, op hemel en aarde, op de aiandalcht van God over onze kleine dagen en nóg kleiner voorvallen, op het gedrag der aarde met al het levend en levenloos dat zij draagt of besloten houdt: en op het levende, wat ik zelf ben en de millioenen, die Gij mensch genoemd heibt: Meester Uw inzicht op de donkere, glan zende vlagen over deze millioenen van levens, op de -twijfels en zekerheden, de rust en de gejaagdheid, en de waa.r'd|e van hun gedachten en diepste intentiën in deze millioenen. i_ Want Gij, die vervloeit naar alle ein ders, als ik U omvatten wilin stilte om komt, als ik U uitspreken wil, en mij ontvlucht op oneindigen afstand, als ik -wil raken: o. Gij, als ik niet denk aan U, zijt mij1 zoo helder, zoo tot in het diepst van uw tart opengebloeid, zoo uitgespro ken veropenbaard, alsof' er geen schei ding was tusschen u en mij en ik in Uw wezen altijd bestaan had. Hemel en aarde vind ik rustig in U aanwezig: ik zal veilig opgaan in U tot hun mysteries, M. Molenaar. M.S.C. De Evangeliën. Geen vrome Sproken, maar ware Geschiedenissen. In de inleiding op het suggestieve boek „Storia di Christo" stelt Giovanni Papini de ongcloovige wetenschap aan de kaak, die het leven van Jezus van Nazareth, dat de Evangeliën ons hebben geteekenid, tot een Schoons Sproke en vroom verzin sel tracht te verlagen. Meedoogenloost scherp en f'el geeselt hij de waanwijsheid der Geleerden, die Zijn goddtelijkem Per soon uit de bladen der Evangeliën en daarmee ook uit de harten der -mienr schen wilden rukken. Zij, die zich vrijgeesten noemen, zegt hij, dringen er sedert vijftienhonderd jaar in razernij op aan, dat Jezus voor de tweede maal wordt vermoord! Nauwelijks scheen deze tweede doods strijd van Christus in bet laatste gereutel te zijn overgegaan, of' de lijk-dragers tra den naar voren. Verwaande bluffers; in het ijle zwevende hersens, 'die meenden, Jat zij m den luchtballon der wijsbegeerte de hemeltoppen konden bereiken; profes soren, verzadigd met de noodlottige uit spraken der philologie en mefaphysica zij allen trokken de Mensch wil het als zoovele kruisvaarders gewapend op tegen het kruis. Met een verbeeldingskracht, die 'den i'ameuzen R'addif'fe zou beschaamd heb ben, deden deze luchthartige praa'tmakers, helder als de dag, inzien, dat die geschiel- de-nis der Evangêliën slechts een legende was, waaruit op zijn best een natuurlijk leven van Jezus zon kunnen worden op- geoouwd, die voor één derde prpfleet, voor één derde toovenaar en voor het laatste derde deel volksbedrieger was ge weest; die geen wonderen deed buiten die hypnotische genezing van dezen of genen bezetene, en niet aan het kruis stierf, maar door de konde van het graf biji- 56 Barry had een uitstekend geheugen om dagen en data te onthouden en zeide: Noen, Donderdag kan niet, Lady Summers. Zij" dacht een oogenblik na en zeide daarop kort: Hoe durf' je me tegenspreken, jij, die jaren in de oerwouden geleefd hebt! Het was Donderdag, ongeveer kwart over elf, l Barry slehudde neen en lachte. Het spijt me, zeide hij;, maar ik' weet heel zeker ,dat het niet Donderdag geweest kan zijhen wel hierom, omdat ik dien avond met Carraslflorjï bij' Sjr Pelix gedineerd heb, een ejnjdje mat Oar- rasford ben opgelooeph en hem in een taxi heb zien stappen, die hem naar het Lagerhuis reed'. Je dénkt zeker, dat ik te veel wijn gedronken had en daarom mij in den per soon van Carrasford' vergiste. Neen1, hoor, daar kén ik hem te> goed voor. Hij' zat niet in een taxi, maar stond' op hat trot toir te praten met een slordig gekleerd kwam en onder geheimzinnig gedoe terug keerde om te doen gelooven, dat Hij ver rezen was. Anderen bewozen, dat Jezus slechts een mythe 'is, ontstaan in de tijden van Au gustus en Tiberius en dat de gezamenlijke Evangeliën kunnen worden teruggebracht tot een onhandig samenvoegstel van pro- 'fletis'che teksten. Anderen stelden Hem voor als een goed mensch, maar te zeer geëxalteerd en fantast, die bij de Grieken, de Boedldlhi^- ten en de Esseners ter schole was gegaan cm er te Ieeren zich handig voor den Mes sias van Israël te doen doorgaan. .Wte>e<r anderen maakten Hem tot een voo;rloo>per van Rousseau en da goddelijke Democra tie een uitstekend man voor zijn tijd', maar dien men tegenwoordig o.ndep 'toe zicht van een psychiater zon stellen. An deren eindelijk, die Hem voor altijd1 uit de gedachtenis der ineinschheid' wild|en doen verdwijnen, kwamen tot het besluit, dat Jezus van Nazareth nooit ter wd- reld gekomen is. Al deze pogingen van een godsdienst- looze wetenschap zijn erbarmelijk mis lukt. Het ging er mee als met dien laat- sten Antichrist, die een Duitsch priester)- koor voor een "Zwitserachen leersWl zou verwisselen, gereed om op te treden. Van de Alpen opstijgend tot de zon, leerde hij, dat Jezus de mens.ehen heeflt bef schaamd gemaakt; de zonde is schcbon; -het geweld is schoon; alles is schoon, wat 'aan het leven behaagt. Maar alhoewel zijn zangen zoetklinkend waren, slaagde hij er nimmer in duidelijk te maken, wat dat aangebeden leven was; ook wist hij niet te zeggen, op welke wijze, de Chris tus, de ware Christus deir Evangeliën, zich tegenover het leven stelde, dat hij juist wilde opvoeren en gelukkiger ma ken. En toen voor den armen Syphiliti- schen Antichrist het oogenblik naderde, waarop hij krankzinnig werd, ondertae- kende hij zijn laatsten brief met de woorden: De Gekruiste. (Giovanni Pa pini: de Christus XIII). De. levensgeschiedenis van Jezus van Nazareth, opgeteekend in de Evangeliën, vult slechts enkele bladzijden in boekf- vorm, maar om een geschiedenis van de geschiedenissen over den Christus te schrijven, zou mem bibliotheken kunnen vullen. Sint Jan schrijft op het eind van zij'n Evangelie: Er is nog veel meer, wat JezuS gedaan heeflt; zoo liet stuk voor sfut weru beschreven, dan zou zelf's de wereld, dunkt me, d'e 'boeken niét kunnen bevatten, die er over te schrij ven zijn Joan XXI-25). Maar het weinige dat er over Hem wèl te boek werd gesteld, heeflt de wereld' waarlijk mét boeken gevuld. Nooit wérd over een boek zóóveel gerucht gemaakt als over het Evangelie. Uitleggingen en commentaren van exe geten, nasporingen van zaalgeleerden, on- aerzoekingen van tekst-critici over dag- teekening en tusschenvoegsels, over onderlinge afhankelijkheid, overeenstem ming en afwijkingen vormen eindelooze verhandelingen. Maar de beroemdste ken ners van het Nieuwe Testament komen allen tot hetzelfde besluit, dat de Kerk uit de menigte van oorspronkelijke ge- schriften de oudste Evangeliën heeft weten te kiezen, en dat deze ook nadien als de meest-betrouwbare zijn erkend. Wij bezitten geen oudere noch andere documenten van joo.dsehe of -heid'ensohe tijlgenooten, die ohs in staat zouden stellen het te verbeteren of tegen t'e spreken. Hij, die dit werk gaat ziften en narekenen, kan veel geleerdheid ver spillen, de ware kennis van Christus zal er geen stap door vooruit worden gebracht. Christus wordt gevonden in de Evangeliën, daarbuiten heerscht slechts man, die leek op ja Het kan Carrasford niet geweest zijn, zei Barry beslist. Je bent een groote stijfkop, ant woordde Lady Summers; al zou ik hier nou nog een uur mert jou over praten, ik zou je toch niet kunnen overtuigen. Het komt er niets op aan: pok, zedde Barry, an hij bracht het gesprek op eien ander onderwerp. Barry hoopte-, dat hij' Kat« hielt dikwijls zou ontmoeten. TMt zou een te groote kwelling voor hem zijn; maar het noodlot had he't anders beschoren, want Carras f'ord, die hein mei uit het oog wildé verliezen, stelde bij ajies aan Sir Felix of Kate- voor ook Barry uit te'jiooidigen.- Barry lunéhte en ditae-erde dikwijls met hen en gdtog ook met hen naar dén Schouwburg. Daar Banry niet altdjld een verontséhuldiging klaar had, was hij' ge dwongen, den eenmaal met de Haydén's gesloten vriendschap voort .Ie zetten maar hij beheerslchte zieih zelf zoo goed, hield vooral zijn oogen zoo in bedwang, dat Carradfloild niets van zijh inwendige gevoelens1 bemerkte. Carrasford koesterde niet de geringste verdenking. Wianneer hij in de Audiey Street op visite was, sprak hij altijd met Sir Felix, die hern duisternis en eeuwig stilzwijgen. Wie de Vier Evangeliën aanneemt, moet ze in hun geheel aanvaarden, woord voor woord' zoo nieiJ, dan moiet hij ze van het eerste tot het laatste ontkennen en 'zeg- gem: „Wie weten omtrent den. Christus niets!" (Papini I.e.) Alkmaar. C. VIS, Rector. (Wordt vervolgd.) TURKIJE Een nieuwe Turksche nota aan Ferzic. De Turksche regeering heeft een nieu we nota te Teheran ingediend en stejlfc daarin Tuiksch-Perzisohe samenwerking tegen de Koerden voor. .Volgens de bladen biedt de Turksehte regeering verder aan dié Perzische regee ring een stuk Turksch grondgebied aan! in ruil voor het stuk Perzisch territoire, dat dtaor 'de Turksche troepten is bezfet. tegen voordeelige koersen bij GOBS CHINA Hpjngersnood. Een straaltje hoop "begint door te bre ken in de harten dier talrijke uitgiehoager- den van Noord-Chin'a, want men voorziet bijna overal een goeden' oogst. Onderwijl wordt het gebrek iederen dag erger en nog drie maanden ,van pjijkilijk wachten scheiden de arme ongejtukkigein van de weldaad van een nieuwen, oogst. Van den anderen kant, hoe erger de ellende wordt en hoe sohrikbarélndër het sterfte-éijfer, hoe meier ook de liefdadig- heidsvereenigingejn hun, pxijtenswaaTdig pogen, om te gemoet te kómen, verdub belen. ITALIË Hét Volkenbonds-seeretariaat. De Italiaansche regeering heeft den secretaris-generaal van den volkenbond, ter doorzending aan d'e andea-e statenleden van den bondsraad' een omvangrijk memo randum dóen toekomen1, betrekking heb bende oip| de bijl Üte besprekingen in de hervormings-éommissie den laatsten tijd sterk op' den voorgrond getredén k'wtestie van wijziging in de politieke leiding van het volkenbondssecretariaat. Het Italiaansche menjprandum, dat scherpe critiek uitoefent op dé Engelseh* Fransche leiding vain1 het V.B;.-secretariaat, stelt zich op den bodtem van dé Voor stellen van de minderheid dier herVor- mings-eommissie (Duitschland, Italië ehl Japan) en wij'st nadrukkelijk die voorstel-: len van de meerderheid' (Eh'gelanü, Frank rijk en Polén) van de hand. Het snikërwetje. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat dte Wet van 1 Augustus 1930 tot heffing v'ata1 eefl complenseerend invoerrecht op sommige sporten van suiker in werking treedt 17 Augustus 1930. Inwerkingtreding invoerreeht suiker. De wet van 1 Augustus 1930 tot hef-, fing oompénseereind invoerrecht op som mige soorten suiker treedt 17 djezer in werking. graag mocht lijden; dikwijls bleven d:e twee mannen in de eetkamer, terwijl Kate en Carrasfoijd in den salon waren. Barry wilde zelfs niet naast haar zitten, en wanneer hij soms gedwongen was met haar te spreken, hield hij' zich eenigszins op een afstand. Kate kon dit bijna niét verdragen; vroeger konden ze zoo openhartig en gezellig met elkaar babbe len. Zij 'had geen vermoeden, dat- hij haar liefhad, wist niet, hoeveel strijd deze zelfbeheersiching hem kostte. Eens was hij met haar op een concert. Carrasford zou ook van de (partij" geweest zijh, maar was plotseling verhinderd door een dringende vergadering in het Lager huis. Hij had een klein briefje van ver hindering gezonden; aldus gebeurde het, dat Barry in de' concertzaal naast Kate kwam te zitten. Het was een góed con cert. Barry was altijd dol op muziek'. Hij! had geineend, dat hij" zij|n hartstochtelijke liefde voor Kate kon bedwingen en uit zijn hoofd zetten, maar nu de vrouw, Üie hij beminde, naast hem zat, voelde hijf da onmogelijkheid hiervan. Hare oogem," die hem vragend aanzagen, of ook' hij! zoo genoot van de heerlijke muziek 'als zijl, eéhenen z'ijin hart te doorboren. HijT kreeg -een gevoel alsof hij! moest zeggen De nieuwe sluis. De nieuwe sluis alhier zal op Don derdag 4 September officieel! worden ge opend door den minister van waterstaat, mr. P. J. Reijfner. D'e vereemignig V3(is- singen .Vooruit" heeft het plain: oipgevat om deze voor de gemeiemte belangrijke ge beurtenis niet onopgemerkt te laten voor bij' gaan. Zij is voornemens des morgens tijdens de opening een, cöndext te geven en eveneens dies avóuds een openbaar don eert te doen plaats hebben. Het mag als bekend worden veronder steld, dat dezé nieuwe sluis die N-V. Kon. Maatschappij „de Schelde" in s'fcaat stelt' schepen van de grootste afmetingen, te bouwen. Het -eerste groote- schipl, dat deze sluis -zal passeeren is de „D'empa'' voor den Rotterdamschen Lloyd, welke schipj Zaterdag 26 (Mi te water is gelaten. Volksbad. In Je week van 9 tot en met 15 Aug. werden in het gewone bad gepomen 142Q heeren en 1395 damesbadfen eh in het volksbad resp. 780 en 745, totaal 2200 heeren en '2140 damesbad-eh, totaal 4340. De Kermis. Het tijdelijk tentengehucht op de Markt nadert zó o zachtjes aan zijhvoltooing W e zagen reeds verschiüliende attrac ties, izooals Janviers Lunapark „He lustige waterval"de Grand Salon Torpedta-Lucht schommel van Adr. Hiaygens„The R,uj?s- baan" van Vermolen Zonen, de schiet tent van W. -Dirks, be'n'evémp de kramen met kermislekkemij'en van d'e firma's D'e Leeuw, Vinke en Evertsen. Over wat inde tenten te zien en, te genieten is zullen wij' a.s. Dinsdag verdere medtedleeüingeb doen. i Verder zij1 xnedég0d|e;eld' dat in dé Prins van Oranje een revhe géiaelschap geduren de de kermisweek zlal opvoeren de revue „Doorloopen Alstublieft." Bioscopen. In cinema „Slot Ostende" d'ez'e week twee hoofdnummers. „Handen omhoogf-', een spannende cowboy-film van de „Fox" met in de hoofdrol de w'eireldacfeur Tom Mix, en een zeer gjesljaagde soupld film van de „Ufa", getiteld „Weoin du. einmal dleiin .'Jerz verschenkst". Op een zeer fij-ne wijlze heeft de regis seur een naïf' gegeven verwerkt, terwijl het geheele verhaal Van- gezónde humor doortintelt. Een schitterend program. De Koninginneléesteu. In d-e vergadering van het hoofdcomité der oranje-vereeniging, die Dinsdag te 8 uur in het Schuttershof gehouden zal worden, zal het programma der feestelijk heden definitief woiden vastgesteld. Het comité voor dé-n allegorisëhen op tocht zal met de deelnemers aan "dien op tocht Woensdagavond a.s. te 9 uur in notel Centraal vergaderen. Het comité verzoekt allen, die in principe bereid zijn m den optocht uit te komen, doch die zich nog niet aanmeldden, eveneens in de. vergadering aanwezig te willen ^ijn. Winkelweek. Voor de leden van „Handelsbelangen" en „De Hanze" is door beide vereenigin- gen besloten een winkelweek te organi- seeren. H;et comité, met de uitvoering belast, stelde als meest geschikte data vast de week van 613 September a.s. Immers worden in die week alhier de Koninginneféesten gehouden, die naar alle verwachting, veel publiek in onze straten zullen brengen. Aan het publiek, -dat bij de deelnemers aan de Winkelweek zijn inkoopen doet, O, Kate, ik bemin jeik moet voor altijd van je weg gaan, en dam opstaan, om haar nooit weer terug te zien Er waren veel mensé-hen in de concert zaal. Bij "het weggaan drongen en duwiden de me-nsé-hen elkaar om zoo- spoedig mogelijk autobus of tram te béreikém. Een, die bijzondere haast sc-heen te heb ben, duwde Kate tegen Barry aan; Barry's aam, niet zijn vuist, slöhoot uit en de ongemanierde man kreeg een ga- voel in zijn maag, alsof een ijlzeren staaf ertegen werd aangestomptzijn an(deire arm sloeg hij om Kate om haar te be schermen Haar hand hield zijh over jas vast. Hij boog zich ov-er haar heen, en met een wereld van teederbeid in zijh stem vroeg hij: i Héb je je bezeerd, Kate? (Hij wist niet, dat hij! haar bij haan voornaam genoemd had en dacht, dat de plotselinge blos, die hare wangen kleurde, veroorzaakt werd door pijn. De kerel had haar misschien op haag voet getrapt. Spoedig was haar kleur weer verdwenen en zijn jas ineens loslatend zeide ze Neen hoor! „SLOT OSTENDE" GOES TELEFOON 300 Zaterdag-, Zondag-, en Maandag avond 8 uur. Zondagmiddag en Maan dagavond verlaagde prijzen „SLOT"-Bioscoop presenteerd wederom één der sound-meesterwerken der UFA: „WENN DU EINMAL DEIN HERZ VERSCHENKST" Met: Lilian Harvey en Harry Halm. Het succes overal in den lande van deze film is geweldig. Dat niemand dit werk micse. Als tweede film presenteerd de Fox film: TOM MIX dewelk nog steeds de grootste Cowboy- Film-Acteur der wereld is; in zijn film: „HANDEN OMHOOG". Spannend van de eerste tot de laatste meter! en daar voor eiken besteden gulden een genummerd zegel ontvangt, wordt aan het einde der Winkelweek bekeuid gemaakt op; welk nummer een prijs 'kan worden ge haald. De controle van een en ander .berust, met toestemming van <J'en heer Burger meester, bij onzen Commissaris Van Po litie, die daartoe welwillend bereid' wéhd gevonden. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekeijcl zijn. Terugontvangen in de eerste helft van Augustus 1930. Brieven Binnenland1 Mej. A. de Lange, Goes, M. Pauwels, RotterdamN. V. Drogerijen Maatschappij Rotterdam; Automaatgebouw Petrolea, Haag. Briefkaart Buitenland: Familie Obrecht, Köln. Benoemd. Tot conservator van het Museum „Het Gotische Huis' alhier is benoemd de heer L. H. van Berk, directeur van den Keuringsdienst van Wiaren. Museum „Het Gotiseihc Huis. Gedurende de maand Juli kwamen bij aen heer L. H. van Berk, conservator van het Mnscum „Hét Gotische .Unas'' voor genoemd Museum de volgende schen kingen in; een kerkboek met twee ztl- veren sloten, een kerkboek met filigraan gouden slot, een krekboek met plat gouden slot, een Ziuid-Bevelanldsé'he boe rinnen-naaidoos, een Z-eeuwséhe rijksdaai- de"r van 1775, acht fótografiën betrekking hebbende op Goes 'en omgeving, zestien fotografiën betrekking hebbendé op Ka- pelle en Biezelinge, twee ou-die gravures (gezichten op Goes), een stel tegels in lijsten voorstellende een. hond en een kat, een exemplaar: 21 keurlijke gezich ten van die zes stemmende ^telden van' Zee.and, 21 gravures, grootendeels be trekking hebbende op Zeeland. V-erder weird nog door dén heer D. van 't Hof te Hleinkenszand) een ouder- wetséh houten rijwiel gescehonken. Verder wer;d door bemiddeling van mej. Koos Everse te Goes ontvangen van do familie .KouwerSmit te Nijmegen: een ouderwetsche Zeeuwsche - kap hoed, twee ouderwetsche Zeeuwsche z.g. beuken (kleedingstuk), een z.g. greine keus (rok) een antieke houten naaldenkoker, eten ko peren horlogedioos. Bevolking. Ingekomen: Ph. Haverhoek en eehtg., kantoorbediende, van Wemeldinge, Matth. Smalleg.buui't 3; G. Th. J. Fou- a-raine, glasslijper, van Slc'hiedam, Wijn gaardstraat 58; J. M. Jansen, bakkérs- knecht, van Hteinkeniszanld', Opril Groote Blijf maar dicht bij1 me, zeide lyij. Hier is een taxigauw, sir Helix is juist achter ons. Vlug stapte ze in de _auioze z'ag zeer bleek. Baijry, die er nieits van be greep, boog zich uaar haar toe en, haar doordringend aanziende,' vroeg hij: Is het heusc-h waar, dat je je niet bteizeerd hebt Je ziet zóo bleek'. Zij schudde van neen. Hare lippen be wogen, maar ze "zeide niets. Ga met ons mee Wyntcm, zeide Sir Felix, die uit de menigte opdookmaar Barry weigeude. Hij ging naar huis, stak zijt pijp aan, en liet de laatste uren aan zijn geest voorhij gaan. Ja, hij! speelde een gevaar lijk spel. Hij meende den volgen(dén dag ver plicht t-e zijn om een bezoek te brengen aan de Audley Street en te vragen, of Miss Hayden zich werkelijk niet bezeerd had. Maar de huisknecht zeide hem dat Miss Hayden niet .thuis was. Kate fag ziek te bed en hoorde de voetstappen van Barry steeds verder wegklinken. Zij" had te veel hoofdpijn, dan dat ze nu ieman(d kon ontvangen. JjWiordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1930 | | pagina 1