NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND Rotary en de Katholieken. HENDRIKSE&Go's BANK, N.V. DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS DINSDAG 29 JULI 1930 FEUILLETON De gestolen goudmijn. per 1 Aug. vervallende COUPONS EN LOSSINGEN BUITENLAND AFRIKA CHINA AZIË KOLONIËN NUMMER 89 26ste JAARGANG NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel 75, GOES; Telefoon Interlocaal No. 207, voor Redactie en Administratie. Bijkantoor MIDDELBURG, Markt 1 en 2; Telefoon No. 474. Abonnementsprijs f 1.90 per drie maanden, bij vooruitbetaling; Advertentiën van 1 tot 6 régels f 0.90, elke regel meer f 0.15; Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager GROOTE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN In verband met de oprichting van verschillende nieuwe Rotary-lclubs hier te lande, welhe aanstaande is, heeft het Episcopaat van Nederland het noodig ge acht een rondschrijven te richten tot de geloovigen. In dit schrijven wordt zooals waarschijnlijk bekend gewezen op het nut van deze vereeniging voor andersdenkenden, maar tevens yTOndlt er de aandacht op gevestigd., dat het voor Katholieken zacht uitgedrukt een overbodige hleWeging is; het lidmaatschap van deze clubs is den katholiek ongeoor loofd. G-enojemd schrijven is oms aan leiding een en ander over de Rotarj(- beweging te heggen, temeier daar dszO beweging vrij vreemd in ons land is en uit Amerika afkomstig. De stichter van de Rotary 'was een Amerikaansch advoclaat, Paul P. Harries. Paul Harries zag in de maatschappelijke verhoudingen tal van misstanden. Het eenige doel van vele meinschen was winstbejag, waarbij de belangen van den medememsch niet weiden ontzien. Als weldenkond mensch stuitte hem dit zeer tegen de borst en hij wilde dan ook al zijn krachten wijlden aan de verbetering der menschheid. In den geest zag hij voor zich een gropte organisatie,- welke haar vertakkingen had over de geheele wereld en overal haar machtigen invloed zou kunnen doen gelden; ongerechtigheid zou uit de wereld verdwijnen en hulp vaardigheid en tevredenheid' .haar plaats innemen. Paul Harries verzamelde eienige vrienden te Chicago om zich heen en zette zijn meening voor hen uiteen. Zlijln vrienden waren zeer enthousiast over de plannen van den advocaat en voelden het als een plicht, om deze te helpen! vol voeren. Aldus werd, nu, ruim 25 jaar ge leden, in Februari 1905 de eerste RotaryV club opgericht. Wij willen hier in het kort doel en wezen van de Rotary uiteen zetten, om vervolgens haar geschiedenis te behandelen, waarna wij 'ten slotte het standpunt zulten pagaa-n, dat de Katho liek behoort in te nemen opzichtens de Rotary-beiweging. De Rotary strekt zich vooral uit op> het gebied der ethiek, doch op deze wijze, dat zij' los is van iedere godsdienst afzonderlijk en (jaardloor een ondogmatisch Credo aanhangt. De ..Inter national Rotary" is dus, volgens Harries neutraal "en zet haar deuren open voor protestanten, katholieken, joden en boe- 'dhisten. Het doel der 'beweging is: een wereldgemeenschap te vormen van leden, die zich "ten doel stellen dit ilde,aal te ver wezenlijken door „dienen". Heel heit eco nomisch en sociaal leven moet gegrond vest worden op den „dienst", wil een ware hervorming tot stand gebracht wor den. Ter verduidelijking kunnen wijl eigenlijk niets beter doen dan in het kort ^aanhalen, hetgeen men vipdt in het Nederlandsche Rotary-boekje: „Rotary is in wezen een geestesinrich- ting, welke zich ten doel stelt, da op lossing van het eeuwig conflict tup schen persoonlijk winstbejag en den' plicht om anderen te dienen. Rotary is de philosophic van het begrip Dienen, het dienen, dat uitgaat boven eigenbelang. De basis van deze practisteh-ethische le vensbeschouwing is, dat hij, die het beste dient, het hoogste loon zal ontvangen. Eten Rotary-club is een groep van verte genwoordigers van bedrijven en beroe,'- pcn. die zonder eenige gelofte, verklaring of geloofsbelijdenis, dus geheel ondog matisch en volgens eigen opvatting de Rooary-leer van het dienen aanvaarden. Zij wenschen: Gezamenlijk de theorie ta bestudeeren, dat het dienstideaal de wara basis is, waarop het succ|es en het geluk berusten, zoowel in ?aken als in het particuliere leven, enz." Wij voegen hier nog aan toe, hetgeen de, heer J. A. E. Verkade, directeur van de International en voorzitter van ae Amsterdamsche club, als doeleinde van 48 Kate, zei de oude dame en ze kuste haar, ik hoop, dat ilj niet ongelegen kom. Ik ben blij je weer'eens te zien. Ik dacht eigenlijk, dat je nu in het park aan het rijden wasMr. Wynton, riep ze uit, toen Kate hem aan haar had voorgesteld. Neen, maar, ik heb je in geen jaren ga- zien. Waar ben je gewteest Je hebt ze ker over de aarde rondgewandeld! als een brischende leeuw, zoekend, wie hij kan verslinden I Ja, ik heb wel wat rondgedwaald-, Lady Summers, zei Earry lachend. Maair gewoonlijk was ik degene, die verslonden werd. Nou, het zal nogal gaan, aotwOprd'- de Lady Summers, en zag hem oplettend aan. Een je lang weg geweest O, kijk maar niet zoo bang, ik zal je niet vra!- gen, wat je daar weer hebt uitgevoerd'. Dat zou ik u, toch niet vertellen, antwoordde Barry vroolijk. Wat ben je Weer brutaal, zeide de mme dame. Je bent dup toch maar wteer de ueweging aanmerkte. „Het aankweeken en aanmoedigen van dienstvaardigheid als grondslag van iiei'e- ren nuttigen werkkring. Het aankwek ken en aanmoedigen van ethische begiif- selen in het zaken- en beroepsleven. Hlet aankweeken en aanmoedigen van dienst vaardigheid door ied'eren Rotarian in zijn particulier en in het maatschappelijk le ven, zoowel als in zij'n zaken- en beroeps leven. Het aankweeken van -earn groo- ten kring van bekenden, waardoor weer gelegenheid wordt geboden, dienstvaardigs heid te hetoo-nen. Het aankweeken en aanmoedigen van arbeid Voor- en de waardeering van eiken werkkring door iederen Rotarian, als middel om 'dé ge meenschap te kunnen dienen. Het aan kweeken en bevorderen van goede vier!- standhouding, welwillendheid en interna tionale vrede door een wereldorganisatie van alle zaken- en beroepsmannen, 1 ver eenig,d door hun geloof in 'het Rotar/- idpaal der dienstvaardigheid!." De Rotary leent twee soorten ledêh, eereleden en gewone leden, maar allen za kenlieden. Om opgenomen te worden is het een vereischte ,dat men de beginselen der Rotarians huldigt en zich wijdt aan een of anderen tak van nijverheid, han del of "techniek. De leden worden ver deeld in specialiteiten, iedere specialiteit wordt slechts door één lid vertegen!-1 woordigd. Het bestuur van ieder district bestaat uit een raad van 6 of ';9 leden1. De verschillende districten zijn nationaal vereenigd en de landen internationaal met als hoofdzetel de directie te Chi cago. Dit neutraal en humanistisch kaj- rakter van de vereeniging geeft eanieirzijlds waardeering voor de goede bedoelingen, anderzijds eenige twijtffel ten opzichte van de practijk. Bn niet ten onrechte, want in de practijk blijkt de beweging niet vreemd aan de vrijmetselarijl'. De stich ters toch en de eerste leden waren vrij metselaars. Ei' bestaat dan ook een nau we verwantschap tussdhen de statuten van beide instellingen en yan andere or ganisaties, gegroeid uit de VrijmetseP Iarij, zooals beweerd wordt in het blad „Wiener Freimauer Zeitung". Wanneer wij hieromtrent de feiten raadplegen, dan behoeven wdj .er slechts op te wijzen, dat de Rotary bij "de Kerkvervolging in Mexico de zijde koos van Calles, dat „Alina" het blad der Zwitsersche loge er groot op gaat verschillende logeman nen te zien deelnemen aan de Rotary- beweging, terwijl er in Londen een zeer bloeiende afdeeling bestaat in de loge, welke is voorbehouden, aan Rotary-leden. In Spanje- daarentegen doet zich de bewe ging als katholiek-georiënteerd voor, het geen. als wij zullen zien, door de bise schoppen ten sterkste gelaakt is. Drie jaar na de stichting van de eerste club, dus in 1908, kwam de tweede riluib tot stand, n.l. te San Francisdo, waa.ij« na- het aantal zoo sterk aangroeide, duf het m 1910 gestegen was tot 16 clubs. Deze vormen samen de „Rotary Interna tional", Vorig jaar is Euge-ne Newsone uit Durham tot voorzitter gekozeu. In 1910 overschreed de beweging de grenzen der Ver. Staten, daar te 'Winnipeg in Canada eveneens een club werd opgeH richt. Het volgend jaar reeds deed 'die Rotary haar intrede in Engeland,1', toen te Dublin en te Londen een. club- werd opgericht. Volgens de Bfïicieele cijfers van Juni 1930 bedraagt het totaal aan tal leden 153.000, die verspreid zijn over 3200 steden in 62 verschillende landen en wel: in de Ver. S-taten zijn ongeveer eten 'paar duizend clubs, in Canada. 85, Cuba. 20, Mexico 19. In Engeland en Ierland bestaan 254 clubs, in Italië 18, in Frankrijk en in Spanje 13, in Zwit serland 10. Overal is de Rotary te vin den. behalve in Rusland. In ons land drong de beweging door in 1921, toen de eerste club te Amsterdam werd gesticht. (Slot volgt). naar Londen gekomen. Enfin, het spijt me niet dat ik je zie; want ik mocht u gaarne lijden. Waar wa.s 't ook weer, dat we elkaar het laatst ontmoet' heb)- ben? ik weet het werkelijk niet meer. J'e moet maar eens bij me komen, om het mij te vertellen. Donderdags ben ik altijd thuis. Dank u, Lady Summers, zeide Barf- ry en hij stond op om Weg te gaan. Ik kan niet langer blijven, ik hen zak-enl man, en zakenlieden hebben nooit veel tijid om visites af te leggen. Ja, dat begrijp ik, zei Lady .Sum mers geraakt. Wiat heeft hij" je willen verkoopen Kate? Wat het opk is, Barry, je kunt komen en trachten het mij te vèif- koopen. En laat ik je zeggen, dat, indien ik iemand uitnoodiig, ik niet verwacht, dat hi] mijn uitnoodigiing afwijst. Of hij! nu steenkolen of jujweelen verkoppt, dat is mij om het even. Ik tracht een bizonder soort hout tc- verkoopen voor de papierfabiricati-e, zeide Barry ernstig. En guitig voegde hij er aan toe: f Ik zal probeeren of ik niet een en ander aaji u kaai verkoopen. Ik ben .ui dankbaar voor de gelegenheid, die n mij' ll VAM OVER DE GRENZEN Koning Fnad van Egypte. Uit verschillende berichten heeft men reeds kennis kunnen nemen van den ge weldigen strijd, welke momenteel in Egypte gevoerd wordt en de verschillende bloedige hotsingen, welke van deze on lusten het gevolg waren. Men heeft dan ALLE worden verzilverd door GOES ooh reeds begrepen, dat het hier een strijd geldt, welke in precipe neerkomt op de voor onze dagen zoo bijzondere actueele en overal steeds meer doordringende anti these; dictatuur of parlementair stelsel. Koning Fuad n.m. de eens door zijn volk zeer hoog geachte en beminde vorsit, heeft het nuttig geacht, om de regeea'ing der Wftf'd, welke bijna 90 °/o der kie zers achter zich heeft, Zaterdag 12 Juli j.l. bi] decreet tot heengaan te dwingen, daar hij zonder parlement wil regeerem. rteotige betogingen en revolutionnaire rcJietjes zijn van een en ander het' ge volg geweest en de burgeroorlog wordt thans onverhinderd voortgezet. Ook En gelland, waarop Fuad nog al schijnt te vertrouwen, toont voor de affaire epn meer dan geiwone belangstelling, terwijl ook Italië zijn oogem onafgewend op de ontwikkeling der gebeurtenissen gericht houdt. Reeds nemen de geruchten meer en meer vorm aan, als zou de uitslag zijn, dat Fuad's 10-jarige zoon, Prins Farouk, na zijn vaders afzetting (voor- loopig onder regentschap tot de regeej- ringsmacht geroepen worden. Hoe het ook zij men zal de gebeurtenissen eerst moeten afwachten, daar zitcih nog vela verwikkelingen en complicaties zullen kunnen voordoen. Intusschen is het niet ondienstig om het een en ander uit F-uad's leven aan te halen, waaruit zal blijken, «lat deze koning zeer veile goede dingen voor zijn landi en volk heeft tot sltand gebracht, -terwijl men bovendien zijln persoonlijke verhouding tot Engeland en Italië beter zal l-ee-rem kennen. Hierdoor zal men tevens een duidelijker beeld krijgen betreffende de gebeurtenissen, wieï- ke nog te wachten staan. Koning Fuad1, •de zoon van den Khedidf Ismaël en ach terkleinzoon van den illus-teren Mohamed Ali, werd geboren te Cairo, den 26:sten Maart 1868 en is die negende souveredn van zijn Dynastie, terwijl hij: effectief den troon besteeg den 9den October 1917. Hij was toen juist 50 jaar oud-, Rie-eds vele jaren voor hij d-en tropn besteeg, haa hij als Prins Fnad een levendige belangstelling getoond in dei zaken van zijn volk. Hij! was opgevoed- in Zwitser land en Italië en diendei alzoo in het Italiaansche leger, maar beierde zoo spoe dig mogelijk naar Egypte terug om zich aan de wetenschappelijke, intellectueels en zedelijke' herleving van zijln land te wijften. Door zuiver nationale' weaken uit t,e voeren, omtplopidte; hij een zeldzaam inzicht in dé belangen van, zijn land, eien juist begrip van zijn behoeften, terwijl hij een onophoudelijke activiteit aan den dag legde. Zonder twijfel meendie hijl 'dat er een meier verdienstelijke manier was om zijn land te dienen an liijf bewees dit door daden. Hij volgde met constante waakzaamheid- de werkzaamheden der in- tellectueele contra van zijn land, en ?ijh bezorgdheid toonde hij dikwijls mett-eij- daad, gepaard aan edelmoedigheid. Maar Prins Fuad bejierkte zijn activiteit niet tot de geestelijke ontwikkeling van de jeugd en tot den vooruitgang van wal- biedt. Je bent een onbeschaamde, onbe leefde jonge man, merkte de oude dame lachend op. Maak dat je Weg komt! Dat is een flinke kerel, Kate, zeida ze, toen de deur achter Barry gesloten was. Ik ken hem nog van vroeger. Het is een echte gentleman. Het eenige: wat ik niet in hem kan prijzen is, fiat hijl"vroeger verharend veel geld heeft vertetepd. Ja, hij had totaal niet meer. Er blijft hem nu niets apders over, dan op de een of andieira erfenis te Wachten. De jonge, man komt toch we-er te rug? Neen?, Nou, ik brand niet van ver langen om hem nog eens te .zien. Jij' ze ker wel hè ,1 Inderdaad, antWoordidle Ka.te opge ruimd. En hoe heb je met dezen jongen man kennis gemaakt, vroeg Lady Sum mers. Kate vertelde haar alles precies aan gaande de ontmoeting in het bosch met Parry, en de oude dame knikte hij tm( schenpoozen begrijpend. Zoo gaat het, merkte ziy jop. Wan neer de kat van honik is dansen de mui zen op het tapijt. tenschappelijke onderzoekingen, hijl had ook steeds een open oog voor alle noa- den en me-nscheiijke ellende, waai' hij die ook vond, hij was de leidende geest in de herleving van den internationalen eerste hulp-bond, welke zulk een buiten- I gewoon goed werk in Egypte heeft ge daan en nog steeds doet; in 1916 nam hij het Presidentschap van het Roode Kruis aan, dat onschatbare diensten be wezen heeft tijdens den geiheelem duur der vijandelijkheden, tot verlichting van Muzelmannen, Turken en S-yriërs en sol daten van andere nationaliteiten, die van, de Dardanellen en Palestina aangevoerd werden. Op 9 October 1917 volgde hij Sultan Hussein I op. De groote oorlog was in vollen woede, en in Egypte was de situatie niet zonder verwarming. Niet temin nam Prins Fuad, die de nood-ein van het oogenblik volkomen begreep, de zware verantwoordelijkheid, welke hem op de schouders- wend gelegd aan. Bijna oogenblikkelij-k begon hiji een roeks toch ten naar de verschillende deelen van het land, informeerde naar de behoeften van de bevolking; scholen en hospitalen be zoekend en groote sommen voor lief dadige doeleinden en openbaar nut ach terlatend. Zoo hebben zijn daden gedu rende de 12 jaren van zijn regeetring een ketting gesmeed van pogingen tot pacificatie en terugbrenging van ver deelde onderhoorigbed-en voor eiemheidi -en bloei en voor den geestelijken, politici ken en socialen vooruigang van Egypte. De ruimte laat ons niet toe een iutvoe(- rige beschrijving te geven van de vele nieuwe instellingen, door hem geschapen en de hervormingen in alle departeimen'- ten van nationale bedrijvigheid op initia tief van Koning Fuad aangebracht, oft schoon wij er een paar in het kort wil(-! le-n noemen. Veel is door hem gedaan voor hospitalen in het algemeen door het' heele land en een speciaal musenpi voor hygiëne is te Caïro opgericht, maar zijn grootste ontwerp is de houw van een groot nieuwe ziekenhuis te Caïro met een af|deeling voor de Koninklijke ichool in de medicijnen, dat een half millioen Egyptische ponden kost. Hij heeft een levendige belangstelling voor kunst en litteratuur en in 1926, bij gelegenheid van het 3de eeuwfeest van Shakespeare zond Koning Fuad 5000 Egyptische Ponden als bijdrage voor de verbouwing van het Shakespeare-theater te S'tratfo-rd- on-Avon, aldus zijn bewondering toornend voor het genie Shakespeare en de bef langstelling voor zijn .werken, zooals irri gatie, spoorwegen, havens pn acdommof- datie in "het Algemeen. Op zijln privéf landerijen plantte hij katoen, en niets wat be-tr.ekking heeft op industrie is hem vreemd. Britten, jFranschen, Ita lianen en andere gedeleigelerdepi op het indertijd te: Caïro gehouden kafaerfcan- gres waren onder den indruk van zijn diepe kennis over het ontwerp, dat van zulk een belang is voor de welvaart van Egypte. Het was eerst in 1927, dat Ko ning F.uad zijn eersite officieele bezoek' bracht aan Europa, en de herinnering aan dit gebeuren blijft paleven in 'de ver schillende landen. Zijn geheele tocht was gekenmerkt door zijn uiterste haptelijik)- heid, en zijn bezoek aan Engeland droeg veel bij tot het versterken van de vriend schappelijke betrekkingen tusséhen de twee landen. Hij '.kwam .1 September 1927 in Engeland te Dover aan, waar de Prins van Wales hem begroette, terwijl hij! vervolgens te Londen bij Koning G-eorge zijn opwachting maakte. Aan het daarop volgend Staatsbanket in Buchingham- Palace toastte Koning G-eorge op zijn gezondheid en zei: „Uw bezoek aan En geland is getuige van de nauwe en vriendschappelijke relaties van onze twee landen en iaX Uwe jpajest-eit in eigen persoon de proef geven van de sympa thie en den goeden wil, welke dit land t.o.v. Egypte en zijn volk koestert. Wïji verwelkomen Uwe majesteit als de heer- scher van een land, welks oude historie Koie kreeg weer een kleur en boos op zichzelf zeide ze kort: Wat bedoelt u daarmede, Lady Summers. j O, niets, anjfAvOordde de oude dame. Ik heb nog kaarten voor een b'a,l bij! Lady Bognor. H'm, 't zal me verwonderen, of de jonge man opk wil komen. U kunt hem vragen, wanneer hiji bomt om iets té verkoopen, zeide Kate glimlachend. Je bent al even onbeschaamd als hij', zei Lady Summers. Maar ik heb een zwak voor brutale lieden. Heel toevallig ontmoette Barry den vol genden morgein Kate in het Park. Nog toevalliger was het, dat, toen Donderdags Kate Lady Summers agn bezoek bracht' ook Barry daar was. De oude dame was goed gehumeurd en bood Barry een kaart aan voor he-t bal hij 'Lady Bognor. Barry weigerde het natuurlijk." Waarom, wil je gieein kapr-t hebben, eigenwijze jonge man, weet je dan niet Jat de menschen er om vechten. Kate, leg hem uit, dat ik hem een grootjeni dienst wil bewijzen. Neen, dat doe Ik niet, antwoordde Kate. Ik kan mij best voorstellen, da,t hiji en oude monumenten niet alleen een bron van trots en inspiratie voor het Bngelsche volk zijn, maar een ware schatkamer van wetenschap en schoonheid voor de geheele Wereld". Daarna bezocht hij nog Frank rijk. België en Italië, waar hijl overal op de, meest hartelijke wijze werd ontvangen. Op zijn terugkeer naar Egypte jwend hij nogmaals overrompeld met Staatszaken, maar dé geestdriftige ontvangst bij' zijfn aankomst te Alexandria legde getuigenis af van de enthousiaste achting en royale genegenheid, waarmede hij door het volk' van de landen aan den N'ijl werd' geëerd. ENGELAND De doodstraf. De „D'aily Herald" meldt, dat het resultaat van de enquête door een specials commissie betreffende de al of niet w'enl- schelijkheid van de afschaffing der dood straf, misschien tot resultaat zal heb ben dat bij wiji'zo Van proefneming de doodstraf tijdelijk wordt afgeschaft. Zij zou dan weer worden ingevoerd indien in den proeftijd het aantal moorden e.d'. misdaden toenam. De meerderheid der commissie was voor afschaffing van de doodstraf. Do crisis in Egypte. De zoogenaamde parlementszitting, wel ke de Wlafö dreigdie te zullen hou.dien in weerwil van de weigering van koning Foe-ad om een "buitengewone zitting van het parlement bijeen 'te roepen, is Zater dag, kort na middernacht in het eilubj- gebouw der Wla'fldisten gehouden. Er is een motie van wantrouwen in de ra- geering van Sidky pasja aangenomen-. Na afloop der zitting verklaarde Nahas pasja, dat de1 o-ngehoorzaamheidsbeweging onverwijld zal worden 'ingezet met het niet betalen der belasting. Ecncommujnistisclh succes? Reuters correspondent te Sjanghai ver neemt uit betrouwbare bron, dat de communisten Sjangsja zouden hebben ge nomen. Gand'lii wat toeschietelijker. Naar gemeld wordt is Ganldhi onder ze kere voorwaarden' bereid om deel te na men aan een conferentie ta Lonjd-en. Da voornaamste voorwaarden van Gandhi zijn, dat op de- aanstaande conferentie een onit- wern voor een grondwet wöiridt uitge werkt, waarbij aan Indië een zekjeira mate van onafhankelijkheid wordt toe gekend. Verder eischt Ganldhi een drank verbod en afschaffing van die zoutbelas- ting, alsmede amnestie aan politieke ge vangenen als de burgerlijke ongehooij- zaamhe-idsbeweging wordt stopgezet. De beide leiders der gematigde Indiërs zui pen heden de besprekingen met Ghandi voortzetten. Brand op den kruiser Sumatra. De volle krachtproef van Hr. Ms. Kruiser Sumatra, die een langdurige re paratie op het Marinieketablissemenlt ta So-erabaja heeft ondergaan, verliep met' zeer gunstig resultaat. Na afloop stoom1- de het schip naar Soerabaja op, toen in den nacht van 26 op 27 Juli brand uit brak in ketelruim III tengevolge va-n een lekkage in de olieleiding. Zondagmorgen om vijf uur nam da brand zulke afme tingen aan. dat liet noodig wend geoor deeld noodseinen te geven. Om 6 uur 4Q v.m was monj het vuur in zooverre mees ter, dat het gevaar geweken was, terwijl' het in den namiddag gelukte den brand geheel te blusschen. Gevaar vcor het schip zelf' bestaat er niet van die drukte in een balzaal houdt. Dat is de reden niet, ze-idë Barry tot Kate. Wat dan vroeg La,dy Summers. Ik kan het u ónmogelijk zeggen, zeide Barry, en in zijn slem lag vast beradenheid. Moet ik het u dan eens zeggen? antwoordde ze glimlachend'. Neen, neen, doet dat toch niet, zeide Barry opgewonden. Nou, indien je het niet aanneemt, dan zeg ik het. Barry was stil een oogenblik. Had die slimme oude dame zijn geheim ontdekt. Wist zij 'dan wélk' eein inWendigen strijd! hij voerde, tegen dat een-e heftige vietrlanj- gen: met Miss Kate te dansen, al was het dan ook maar een dans? Ik dank n zeer, zeide hij', plotseling ernstig worden. Ik 'zal u zeer verplicht zijn, indien u mij! "een kaart wilt geven. Toen Kate opstond -besloot hij <x*k Weg te gaan. Samen verlieten zij het huis en onwillekeurig ldiep hij" naast haar, want omdat de affctanld van Park Lane tot de Audley Street niet grooit was, had ze geen auto genomen. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1930 | | pagina 1