den Bóeren-Inspan, MELIS ZOON - Fouragehandel - GOES B. F. TE ROLLER ons Vleesch en nnze fijne Vleeschwaren WATER LAN DERJJ STOPPELAAR Algemeens Vergadering Prima Ham 35 cent per ons. WORDT VOORTGEZET Voorjaar 1928. L. STOKX - 's-Heerenhoek Adverteeren doet verkoopen. DONDERDAG 6 APRIL Ï028 UIT DE PERS RECHTSZAKEN Afloop Verkoopingen enz. MARKTBERICHTEN Verkoopingen en Verpachtingen Advertentiën „Nieuwe Zeeuwsche Courant" Openbare Verkooping. Woensdag 25 April 1928, verkoopen Per 1 APRIL 1928 is opgericht de firma tot voortzetting der zaken voorheen gedreven onder de firma TIMMERMAN MELIS, GOES. MELIS ZOON, GOES - Tel. no. 147 Gravenstraat Telefoon 306 - Middelburg Gebruikt voor de a.s. Feestdagen A. J. C. ZWIJSEN ehaas EIEREN MANDEN HEERLIJKE CAKES 30 cent per stuk BITTERKOEKJES 11 cent per ons NIEUWL' 2EEUWSCHE CSURAPii Behartigenswaard. Rake en behartensWaardiige dingen heelt de directeur der Hoogere Krijgsschool, ko lonel P. J. van Mrumekrede, in oen te Leiden gehouden vergadering gezegd. (Waarschijnlijk tegen eenzijdige en on tijdige. ontwapening gal hij desniettemin ■duidelijk te verstaan, hoe fataal de wed loop in bewapening, Waarvan Europa zoo langen tijd het tooneel was1, in zijn ge volgen is. Hij herinnerde daarbij1 aan de befaatoi- de leus, dat wie den vrede wit, zich ben oorlog 'moet voorbereiden, on zeide er van Het js te betreuren, dat het mid del, aangeprezen oml den vrede te be waren, ondeugdelijk is gebleken, want het heelt aanleiding gegeven tot een wed loop in bewapening, waarvan de gevolgen uit de geschiedenis maar al te zeer ..be kend zijn. Ook de politiek van het evenwicht, waaraan niet alle lo.gica kan worden ont zegd, heeft den oorlog niet kunnen tegen houden, zeide spreker, omdat men ook daarbij zijn heil zocht in het oude recept een sterke bewapening. Men kan zelfs verder gaan, vervolgde hij, en zeggen, dat de politiek van het evenwicht van den wa.l in den sloot heeft gevoerd, want aan haar haar is het toe te schrijven, dat in 1911 een .xa'mip over do wereld is gebracht van een opii- vang en een verschrikking, zooais de we reldgeschiedenis nog niet heeft gekend1. Dit alles klopt totoi de feiten, en dat daarop van hooggeplaatste militaire zijde nog eens in duidelijke woorden gewezen wordt, heeft ongetwijfeld zijn waard'a Belangrijk was ook, hetgeen de kolo nel zeide over den Volkenbond'. Sceptici, heele en halve mdlit-airislen ple gen op dien Bond en zijn verrichtingen nogal geringschattend' a'f te geven. Maai- de heer Van Munnekhede hield hun voor: iWil men den vrede, d'an moet toet het verleden worden gebroken en loyale s'teun geboden aan de 'Volkenbondb- gedachte. Er zijn personen, die hot naïef noeimfen, aan de verwezenlijking dier ged'achte to ge.lcovcn, omdat men nog niet uitbundig kan juichen over hetgeen te Genève werd bereikt. Maar het is veeleer naief, zeide de kolonel, oml te verwachten dat het ver wezenlijken van een gedachte, die een ge weldigen omkeer in de bestaande we reldorde beteekent, in een ommezien kan Worden tot stand gebracht. En hij stelde den spotters de kleto- toiende vraag: weet gij iets beters, dat in de huidige omstandigheden zou kun nen worden aanvaard Inderdaad', daarop komt het aan. En ook hier geldt het woord, dat met spetten en afbreken niets wordt bereikt, jnaar dat positieve arbeid en verstandig beleid is te betrachten gepaard natuur lijk aan de noodige volharding en door tastendheid. Centrum'. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens overtreding Arbeidswet (kind arbeid laten verrkhten)J. v. L., lyloetinge, 2 (toaal f 2 of 2 lm. 2 idl. Met twee gekoppelde voertuigen rijden: G. M., Ovezande, f5 b. of 5 d. Fietsen over terrein Oostsingel-Ou,de Singel en Oostwal: P. M. H., Goos, f3 b. pf 1 w. tsch. Als voetgangea- geen ruimte overlaten voor een fietser: M. M. D., A. v. F...Goes Goes, f 5 b. of 5 d. Djer vervoeren op1 pijnlijk kwellende wij ze: A. d. L., .Wjissenkerke, i'10 b. of' 10 d'. Gewond dier arbeid' laten verrichten II. v. d. M., Kats, vrijgesproken, i Met motorrijtuig de linkerzijde houden en niet uitwijken: J. B., Baarland, 2 miaal f 5 b. of 2 mij. 5 jd- Met [motorrijtuig rijden zonder uum|mer; bewijs: .W. R., Go-es ,15 of 5 d. Met motorrijtuig rijden zonder rijbewijs A. d. iW'., ierseke, f 10 of 10 d. Met. motorrijtuig rijden en geen sigma,at geven als do veiligheid van liet Verkeer zulks vordert: J. A. A, Goes, f 50 of 50 d. Alsvoxen eu niet rechts houden: J. C. v. W, Baarsdorp f 25 oi' 25 d. Met motorrijtuig rijden zonder goed'o remmen: J. S., Baarland, £10 of 10 d. Met een rijwiel de linkerzijde houdenH. H., Hoedekenskerke, 13 oi' 3 d. L. J. d'. R, Wissenkerke, f 10 of 10 d. Met een rijwiel rijden over verboden weg: W. N., Goes, f 3 of 1 w. tsch. Fietsen zonder bel: A. K., Krabben- dijke, M. C. K., Wjoiphaartsdijk, f 3 otf 3 td'. Dronkenschap: J. B. Jzn., Heinkens- zand, f 15 of 15 d. Vrijgesproken. Het Ha,agsche gerechtshof' heeft beves tigd het vonnis van de Middelburgsche rechtbank, waarbij A. G. G. v. d. R, han delsagent te Go-es, is vrijgesproken van de hepi' ten laste gelegde meineed, in eien straf zaak behandeld door het kantongerecht te Goes. Ook w-erd vrijgesproken A. G. S., -tipm- imeimansknechtt e Huis, door den Politier rechter te Middelburg wegens verduis tering, veroordeeld tot 1 maand' gevange nisstraf. De (iud-gasdireeteur van Hulst voor de rechtbank. Dinsdagmiddag is voor de rechtbank te Middelburg de zaak voortgezet tegen H. O. V., vroeger directeur, thans cbef'-gas- meester van de gaslabriec te Hulst, ver dacht- van het aannemen van gelden van verschillende firma's. Thans werd het eerst, als getuige gehoord de lieer Wilson, directeur van de firimia .Wilson in den Haag, die verklaarde dat hij gelden aan verdachte liet geven; het gold geen bepaald percentage van het geleverde, doch hing wel el van het bestede bedrag van de leverantie aan de gemeenten. Ver dachte hield ook wel toezicht op1 ge.t-uijje's personeel bij het leggen van buizen. De giften hadden geen invloed' Op de aan de gemeente berekende prijzen. Nimmer is den directeuren in het algemeen geld! aan geboden, de wenk om wat te ontvangen kwam1 altijd van hun zijde. De president wees er o-p, dat het hier dus een algemeen misbruik geldt, of' al thans een gebruik. Hiji meent, dat de con currenten moesten afspreken mat die giften op te houden, want als de een meer geeft, mOet de ander het ook. doen. Op een vraag van den officier van justitie zegt getuige, dat nooit is afgesproken, dat verdachte iots voor het toezicht houden zou krijgen., maar dit is later wel gegeven. Op een vraag; of door het stil honden van de giften niet reeds blijkt, dat men woeld'e, dat het niet in orde was, zegt getuige, da,t het werd overhandigd uit gewoonte. De tweede cn laatste getuige vau dezen middag, de heer Ke-enes, vertegenwoordiger van de firma, Wil-slon, heeft meermalen aan verdachte de gillen ter hand' gesteld, dez-o hooft nooit gevraagd Waarom hij het geld kreeg. Met do instructies der directeuren heeft getuige zich nimjner ingelaten, wel heeft hij'1 directeuren ontmoet, die d'e golden weigerden aan te n-elmen. Hierna werd verdachte dö-or den presi dent, ondervraagd'. Hij! .zeilde niet te kun nen verzekeren of alle genoemde bedragen geheel juist zijn. Hij meende dat d'e in structie voor chef-gasta'eestor niet moer van toepassing was toen hij direeteur werd. De president meent, dat het. hier slechts een verandering van titel gold. Verdachte meende als directeur zelfstandig te staan. Hij' geeft toe, ook toezicht op het leggen van gasbuizen te hebben gehouden miet toc- 8tam|ming van den vroegeren burgemeester. Verdachte zegt nooit om' gillen gevraagd te. hebben. ,ma-ar ze toen ze ge,geven wer den, te hebben aangenomen zonder te vra gen waarom' hij' ze kreeg, ook niet toen hij' nog geen directeur Was. Óp een vraag van rechter mr. Bybau, of verdachte de ontvangen giften noteerdb, antwoordde deze ontkennend, en op efen waag van den president mr. Jolles, zegt hij, nimmer met. andere directeuren over die giften te hebben gesproken, wel heeft hij dit eens gedaan miet den vroegeren bur gemeester, die 'hem! zeide, d'at h-cit; niet m|o,cht. Nadat de verdediger en de rechtbank tegen een wij'ziging in de dagvaarding geen bezwaar bleken te hebben, werd het. woord gegeven aan den officier van justitie, mr. baron van der Feltz, voor het houden van zijn requisitoir. Spr. begon met cr op te wijzen, dat dit de -eerste is van moor zaken op dit gebied', het is een proefballonnetje. Dit is tevens een der sterkste zaken, omdat het een bedrag van ongeveer f 5000 geldt en er wel degelijk voor dezen persoon een instructie bestaat. Spreker wil eerst het bewijs aantoonen en dan vragen hoe zwaar het gebeurde ver dachte moet worden aangerekend'. De -eerste vraag is of verdachte werkelijk ambtenaar was. Volgens de oude litera tuur en de oude jurisprudentie is niet be paald te zeggen dat een gasdirocitour eon aimjbtenaar is. Het woord „weten-de" mioet zoo opgevat worden, en dit ook volgens oen uit spraak van den Hoogen Raad d'at de betrokkene iet-s „begrijpt of had moeten begrijpen". Men vergete niet. dait ver dachte door zijn betrekking in de gelegen heid was de levering door de betrokken firma,s te bevordter-en. Men gaf heb geld wel degelijk met het doel oml door verdach te iets gedaan te krijgen en dit valt onder art. 363 van het Wetboek van Strafrecht. Vooral ook waar verdachte volgens zijn in structie niets mioeht aannemen. Die in structie was van kracht totdat' een andere werd ingevoerd cn niet zooals men het wil doen voorkomen totdat verdachte van chef- gasjmieester to.t directeur Werd bevorderd. Ook het houden van toezicht op het buizen leggen valt onder art. 363, omdat het ver dachte verboden was een bezoldigde betrek king aan te nemen zonder toestcmlming van B. en W'. Hoe mioet Jnen nu dit -alles beschouwen? Do courantenberichten over de corruptie bleken juist te zijn. Nederland, dat altijd prat er op ging niet zoo slecht te zijn als andere landen, stond' nu plotseling tegen over een groot-e categorie van ambtenaren, die wel zoo slecht bleken te zijn. D'at de feiten ernstig zijn, blijkt reeds uit het stilzwijgen erover zoowel door de schen kers als do ontvangers der giften. Het is een slechte mioraal 1-e zeggen: de usance wil het nu oonmiaal zoo, en hot is zeer verkeerd zich daarop le beroepen. Spr. -acht het niet mogelijk, dat hier met een boete wordt volstaan, m-en zou dan wel f5000 moeten vorderen, wat verdachte zeker heeft ontvangen, hetgeen volgens het gewij'zigde art. 23 zo-u kunnen. Spr. vraagt een gevangenisstraf van 3 mlaandau. Mr. Laimibooy hield een knap pleidooi. Uitspraak 13 April. De Indonesische studenten. Thans is de teilmjjn van 10 dagen ver streken, gedurende welken de officier van justitie in beroep kon gaan va.n het vonnis van de Haagsclie rechtbank, waarbij' de 4 Indonesische studenten zijn vrijgesproken van de hun ten laste gelegde opruiïng'. Mr. Rijkens heeft van dit recht van hoo- ger beroep geen bbruik gemaakt, GOES. Djnsdag werd alhier door no taris Pilaar publick verkocht een woonhuis en erf aan de Beestenmarkt, groot 01 Are 41 c.A. aan den heer Izak Wossel te Goes voor f 6140, Dioor Ged. Staten van Zeeland is Woens dagmorgen aanbesteed: A. Het toegankelijk maken van den Pro vincialen Veei-dam te Kamperland voor rij- en voertuigen en het voor deze verkeers middelen maken van een keerplaats aan dien dam, met bijkomende werken. Ra ming f 25.500. Inschrijvers: P. de Voogd, Veere, f25300; J. de Bree, Fzn., Neuzen, f 24940; R. Versehelling, Neuzen, f24900; J. H. v. d. Ven, Vlissingen, f24790; C. v. d. Klippe, Oostea'land, f24600; J. A. Meertens, Hoek, 124390; P. Dekker, Vee- re, f24440; ,W. de Boks,' Hoek, f24200; F. van Boven, Ellewoutsdijk, f24180; A. Rao vers, Made, f23999; O. Verwater, Ma de, f22998; F. van Hulle, Oosterland, f22900; J. Visser, Pzn., Papendrecht, f22880; A. A. de Wfld-e, Middelburg, f 22790; A. Timlm'eaiman, Moordrecht, voor f 22400 eu A. van Bee, Kamperland, voor 1'21700. B. Het plaatsen van een dukdalf beoos ten den Provincialen Steiger te Kortgene. Raming 1 4230. Inschrijvers: P. Dekker, Veere, f4180; A. Blijlev-ens, Made, f4148; Wl. v. d. Linde, Kattendijke, f 3995J. J. Jansen, Middelburg, f 3990; L. Schennis, Nieuwendijk, f 3954; J. M. ten Kate, Kort gene, £3719; P. J. de Bouxgraaf f3680; C..'v. d. 'Klippe, Oosterland, i'3670; A. v„ d. Stra,aten Jr., Hansweert, i' 3640 en J, Blijlevens, Gcextruidenberg, 3639. Dooi' den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat werd Woensdag aan besteed het verwerken van aanwezig steen, in en bij de hoofden van d'e Rijkszeewerin gen te Vlissingen, beboerende tot de oever- werken in do Zeeland, on do hooiden vanjdo voormalige Marine-buitenhaven, behooren- de tot het kanaal door Walcheren te Vlis singen. Raming hoeveelheid 5000 S. T. steen. Inschrijvers: P. Dekker, Veere, 3200; A. de Bruijn, Tcrneu-zcn, ,4735; J, Roskam', Cz., Sliedrec'ht, ,4826; A. v. *L Straatem Jr., Hansweert, 5300 cn A. A. d« Wilde, Middelburg, 5700 ST steen. GOEfö, ,3 April. Op' "de graanmarkt waa de aanvber (tamelijk, handel göwoon. Tarwe f 1213,50, .Goudgerst 13,50 14,20, Kookerwten ,f 2729,25, ICroonerW- tcn f2529, Schokkers f2532, Maan zaad f30—35,50. 1 Vcilingsver. Z.-Reveland te Goes. VeiLing van 3 Aprif 192.8. Appels: Goudreinetten i'2442, Zure Bellefleurf 1526, Wiestl. Bellefleur f17,, Fransche Bellefleur' f 914, Court Rendu i'1821, Adam's Permain i' 20, Reinetta. d'Or f' 10, IJziken T 9-12, Gron. Kroon f' 14, Golden Noble f 1217, Roode Para dijs f1415, 'Notarisappels 1'13, Lunter- sehe Pippeling f 18, Fransche Sterapjplels, i'15, Meipipping f712, Zoete Bellefleur f' 1527, Zoete Cam'pagner f 1218, Zoet# Armgaarde £17—24, Huisin'auszo-et f 18,. Potolmc d'Oranje f 1725, Stekappels f 2 7, alles per 100 Kg. Peren: Giesier Wildeman f 1833, Klei-» peren £1634, St. Remioy £2123, Fop-» peperen f13, alles per 100 Kg. Diversen: Witlof f 12, Spinazie f24 25, Groote uien f 1820, Kleine uien f 12,, Stekuien f 11, Koolrapen £44,10, Aard appelen (gnoote) f 55,10, Aardappelen (poters) f'2,704, Kroten f 10, alles pep 100 Kg.; Kropsla £4,209, Witte koof f'10, beide per 100 stuks; Narcissen £7 9, Prei f 7, Rhabarbor f 2,107,40, alles per 100 bos; Honing f0,320,60 per 11, Veilingsver. Kapel'le-Biczelinge en nmg„ 'Zure bellefleur f 1721, Holland's zoet f 17, Campagne zoet f9, Spinazie f SO BS, Witlof f 1820, allee per 100 Kjg.'J. Kropsalade f 46 per 100 kropRadijs f 4, Narcissen f16 per 100 bos; Kipeieren f5,20, poeleieren f4,90, eendeneieren f 5,4Q- per 100 stuks. April 10 Goes, Villa „Eigen (Haard" met flan ken tuin, Van (Dissel. 11 Goes, netten inboedel, De Kok'. t 12 Ierseke, koemefflkersinepan, De Wilde- en Heij'boer. 12 Ierseke, 6 perüeelem bouwland, Pilaar, en Van Dijke. 14 Goes, afbraak, De Wilde en HHjbber.. 16 VIake,'paarden ;en hoornvee, De Wilde - en Heijbber. r 25 Baarland, bberen-inSpau, Pilaar. Ovezand, inspan, ,De K-ok'. van AANDEELHOUDERS der op DONDERDAG 19 APRIL A.S. des namiddags 2 uur in Café „Flora", Groote Markt, Goes. Aandeelhouders, die deze vergadering wenschen bij te wonen, moeten hun aandeelen ter vergadering toonen. Vertegenwoordiging door een schriftelijk gemachtigde is toe gestaan, mits deze gemachtigde zelf aandeelhouder is. Van 12 April a.s. af, ligt de agenda der vergadering, als mede Balans, Winst- en Verlies rekening over het boekjaar 1927 voor aandeelhouders ter inzage ten kantore der Vennootschap. De DIRECTIE. Wie niet Adverteert,— heeft geen recht op succes De Notaris PILAAR te Goes, zal op des namiddags te 1 uur (precies) te Baarland, in BakeDdorp, voor den heer JOHANNES L0UWERSE, op de door hem bewoonde hofstede, tegen contante betaling, bestaande uit: Bruine Merrie, geb. in 1913, en Bruine Merrie, geb. in 1925; vier Melkkoeien, 1 Kallvaars, 2 Spring- stieren, 2 Kweekkalveren en één Varken. VoortsMenwagen, Driewielskar met lamoen, Rolsleeper, Veldslede, Cocksploeg, Balansploeg, 4 Eggen w.o. 3 nieuwe, Sleepbord, Rolblok, 1 Windmolen, Snijmolen, Bietenmolen, Grindplanken, Zwengen, Ponger- boomen, Klaverruiters, Tobben, Meelkist, Zeeften. Vorken, Griepen, Rijven, Maat, Reep en Pleien, Melk- ontroomer (Meys), Karn, Gelten, Emmers, Hevies, Mutsaards, Brand hout, Stroo, Mest in den mestput, enz. enz. Bergplaats voor fietsen, doch geen stalling. Muziek en vermakelijkheden wor den niet toegelaten. 16319-43 16317-30 Aanbevelend, Spiegelstraat 31 's-H.-H.kinderendijk JE ADRES voor het 1NSTALLEEREN VAN WONINGEN, BEHANGEN EN STOFFEEREN is bij M. A. DE RUIJTERLAAN 26, GOES Tevens beleefd aanbevelend voor alle voorkomende reparatiën. 16I8510 Abonnementen en Adverten ties voor „De Nieuwe Zeeuw sche Courant" worden aar genomen door de verschil lende Kantoorhouders der Posterijen. vanaf c. vanaf 10 c. De van ouds bekende Wijnhandel, door bovengenoemde Firma in het jaar 1765 opgericht en gevestigd in de Kuipers poort te MIDDELBURG onder de uitdrukkelijke garantie, van met dezelfde nauwkeu righeid van bediening en handhaving der zelfde merken en kwaliteiten, waaraan de Firma haar reputatie en 163-jarig bestaan te danken heeft. 15226-36 Vraagt Prijscourant. - Levering franco. Nieuw seizoen. Nieuwe sorteering. Nieuwe prijzen Zooals ieder jaar brengen wij dit voorjaar weder de nieuwste sorteering en telkens weder nieuwe prijzen. Zoo noteeren wij heden vele verschillende artikelen aan ver minderde prijzen. Bijv.; H. Hartbeelden in 15 verschillende prijzen. Wij leveren U een H. Hartbeeld van 40 c.M. voor t 4,-, van 65 c.M. voor f 7,50. Wij hebben die steeds in voorraad in alle maten en alle prijzen. Theresia-beelden 40 c.M. f 2,-, 50 c.M. f 3,25, 65 c.M. f 5,-. Daar wij die van twee der voornaamste fabrieken betrekken, hebben wij twee modellen. Stellen Beelden met stolpen. 40 c.M. 3 stuks van f 15,- en f 17,50. Wij hebben steeds zes verschillende stellen in voorraad. Wilt U soms een stel Beelden van 40 c.M. voor f 10,-, met plezier wordt dit door ons geleverd, doch aangezien ik weet dat U steeds het mooiste zoekt, hebben wij die niet in voorraad want ik weet dat U zegt: als ik zulk een stuk koop, is 't iets voor mijn leven, en dan koopt U iets moois en iets goeds. Doch wilt U ze hebben de 40 c.M.-beelden, de drie stuks, met stolpen en voeten voor f 10,- Nogmaals wij zullen ze U binnen 14 dagen tijds leveren. Hang- en Staan-Kruisen in meer dan 15 verschillende modellen, vanaf 20 ct. Rozenkransen vanaf 10 ct. Kerk boeken vanaf 10 ct. tot f 5,-. In porceleinen Wijbakken hebben wij een mooie keuze. Wij hebben die mooie wij bak met twee engelen ook weer, 18 c.M. groot. Communieplaatjes groote sorteering. Vazen gebrand glas met heiligen er op. Groote platen gekleurde en zwarte: Ecce Homo en Mater Dolorosa, HH. Harten Christus en Maria (glasmaat 38 x 50 c.M.), met lijst er om (6 c.M. breedte), voor den luttelen prijs van f 4,50 per paar, zeldzaam mooi. Kruismedailons in zes modellen (kan ook met muziek geleverd worden), Theresiaplaten prachtig mooi. Gods lampjes, 10 verschillende Hoogwaardigs in 6 maten. Binnen een paar weken ontvangen wij de plaatjes met kraaltjes weder. Dit is nu slechts een uittreksel van wat wij in de Religieuse collectie steeds in voorraad hebben, en nog veel meer; te veel om op te noemen. Maar komt eens zien, U wordt door ons niets opgedrongenU is bjj ons zoo vrij als een vogeltje in de lucht. De sorteering is niet overbluft maar werkelijkheid. Wat hier wordt aan geboden is steeds in voorraad in alle maten en modellen en verschillende prijzen' 16318-138 Beleefd aanbevelend. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1928 | | pagina 4