BANK NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND ren. ZAKEN. twal, GOES OEMEN AND andel,Industrie II DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS I tdagen foon 100 IL 1926 DINSDAG 6 APRIL 1926 n 18,° klas Ibrikaat. an", maar DE zaak! grootewaarde van publiciteit wordt gelezen in alle kringen De Kiezerslijst. De reorganisatie der R.-K. Staatspartij. feuilleton Voorde tweede maal getrouwd. Buitenlandsch Overzicht BUITENLAND li, '11 cahier, lidstok', twee la'et irihbud, Tje, fantasie lanuf'aéturen, ll97; Belas- iBleek E105 I, N. Oost'er- lrd, Labruij'- loutel, W. '136; Dwerg- f weg, Bi 40 d. Gruiter, l'tem. met in- B 154; Be- [:ver, Segeers- inhoud, Gil- 106Gouden les, Zusterstr. |iet inh., IW1 Groen cw'egj'e bel. plaatje, 122 7Gouden Branderijl- J?n broche, N. J,G 166; Man- lark t H 158 br), J. Roose, M. L. Lee- f.U pond Mar- I 'singel S 49 neerlooiersingel Iscb, Lr. Geers, l'ilveren speld, IfiT; Zaktjd Ixv lirte Delft 01 24 lavidse, Oude I heerenhorloge, kt; Portem. m. fcoop1, Markt Dekker, St. Ingplaatje 1926 1.85. politie aUeen len 3 uur n.m. NUMMER 41 223T» JAAR6ANB 10362-40 |VN BERCKEL HUIJSE. 10316-40 SOGENBOSCH 10366-42 43.000.000,—. >l*ohe straat 24. rrenbeurs" to Ooos 9777-30 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel 75, GOES; Telefoon interlooaal No. 207, voor Redactie en Administratie. Bijkantoor middelburg, Markt 1 en 2; Telefoon No.474. Abonnementsprijs f 1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling; Advertentiën van 1tot6 regels f0,90, elke regel meer f 0,15; Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager. Wil herinneren eraan, dat sinds 23 Maart j.l. op de secretarieën dor gemeen ten tic 'kiezerslijst voor een ieder ter in zage ligt en daar blijft liggen tot et met 21 April a.s. Wanneer men, na inzage van die lijst te M hebben genomen,meent, dat daarop een naam ut niet voorkomt óf niet goed voor komt of ten onrechte erop voorkomt, dan kan men tet en met 15 April a.s, tójj Bur gemeester en Wethouders roclaanecren. ïussehen 23 April en 15 Mei. moeten B. en W. do noodzakelijk gebleken verande ringen in de kiezerslijst aanbrengen. Te beginnen met 15 Mei a.s. wordt de kiezerslijst van krarlit verklaard tot aan 15 Mei 1927 en is het niet meer mogelijk ■daarin een verandering aan te brengen. Kieaveieenigingsbesturen- en allen die er belang bij1 hebben, dat het volgend jaar bij de Staten- en (Jemeentcraadsverkiezui- gèu de kiezerslijsten compleet en in orde zijn, vergewist U dus in de komende dagen ervan, ot' die lijst in uwe gemeente in ordo is. Want na 15 April helpt noeli klacht noch reclameering meer. Zooals de lijst nu op 15 Mei wordt vastgesteld zal ze dienen hij de verkiezingen van het vol gend jaar. (vervolg). Klachten. Art. 10. Ieder lid der R.-K. Staatspartij is be voegd bij de in het volgende lid aangewe zen orgaan eon. schriftelijke klacht in te dienen. Indien de klacht betreft een gemeente lijke (paroehieele) Kiesvereeniging of een Provinciale Kieskringorganisatie, moet zij zij Worden ingediend bij het Bestuur der Bijkskieskringorganisatie; indien zij be treft een Rij'kskïeskringorganisatie of de Kiesvereeniging ten behoeve van de ver kiezing van 'leden dor Eerste Kamer, biji het Bestuur der R.-K. Staatspartij. Be klacht is niet ontvankelijk, indien ziji niet duidelijk is omschreven en met redenen omkleed. Tegen de beslissing van het Bestuur der Rijkskieskringorganisatie kan hij, die de klacht heeft ingediend, in beroep ko men bij de Algcmeene Vergadering der 'betrokken Rijkskieskringorganisatiete gen de beslissing van het Bestuur der R.-K. Staatspartij bij don Partijraad. ToelichtingEen regeling voor het aan hangig maken van klachten mag naar het oordeel onzer Commissi-ej in het nieu we reglement niet ontbreken. Daardoor toch 'wordt voorkomen, dat grieven tot uiting komen op een plaats, die daarvoor niet .geschikt is.. Voor de ontvankelijkheid der klacht is het echter noodig, dat zij duidelijk worde geformuleerd en met re denen omkleed. Zou men deze minimum- eischenn iet stellen, dan ware het geens zins uitgesloten, dat de daarvoor aange wezen organen met tal van ongemotiveer de en onredelijke klachten zouden wor den overstelpt. Be regeling 'sluit zich overigens geheel hij het vorige artikel aan. Partijraad en Bouds vergadering. Art. 11. De .algemeene vergadering der Ri-Kl Staatspartij heet Partijraad. Voorzitter van den Partijraad is de Voorzitter van de R.-K. Tweede Kamerfractie. De Partijraad is samengesteld uit: J. de afgevaardigden der RiJkskies- krinaorganisaties 2. het Bestuur der R.-K. Staatspartij; 3. de leden der R.-K. Kamerfracties der Staten-Generaal 4.. het Bestuur der Kiesvereeniging ten behoeve van de verkiezing van leden, van de Eerste Kamer der 'Staten-Gelief raai; 3) -fi llet kind richtte zich op. Zonder een ispier te vertrekken, nam hij gehoorzaam' de bittere artsenij: in, dronk toen mét die hegeerlijkheid van een versmachtende het glas tot den laa.tsten druppel leeg en liet 'zich met een diepen zucht vam voldoening; weer op de kussens neervallen:. Vermoeid sloten zich de blauwe oogen. „Dank!" fluisterde hij nog, reeds half in slaaptoen strekten, de kleine ledema ten zich behaaglijk uit, en weldra verried de diepe en regelmatige: ademhaling van iden kleinen zieke, dat hij in ee'n koorts- vrijen slaap «gevallen was. De dokter wendd|e zich met een zeer tevreden beweging tot de jonge moeder. „Be slaap zal hein goed doen," sprak hij. „Geel den knaap wanneer hij wakker wordt, deze artsenij, en laat vóór alles licht en luölifc binnicn.. Dg gclio&liö ziekt© komt mij voor als een zenuwachtige op gewondenheid, dje door Idie duisternis slechts vermeerderd woKdjfc. Het gordijntje moet van het ledikant wegblijven: Trou 5. de navolgende gekwalificeerde per sonen a. drie door den Senaat aan te wijzen hoogleeraren der R.-K. Universiteit; b. één vertegenwoordiger van de R'.-K. hoogleeraren aan de Openbare Universi teiten en Hoogeschplen c. vijf vertegenwoordigers der Semina ries, uit elk Bisdom één; d. voorzitter en secretaris der Vereeni- ■ging tot het bevorderen van de beoefe ning dea- wetenschap onder de Katho lieken van Nederland; e. voorzitter der Apologetische .Ver- eeniging „Petrus Canisius"; f. de R.-K. leden en plaatsvervangende leden van den Hoogen Baad van Arb&id,; ,g. voorzitter van de Algemeene Ri.-K. Ambtenaarsvereeniging h. voorzitter van de Algemeene R.-K. Officierenvereeniging i. voorzitter van de H.-K. Artsenver- «eniging; i. presidente van den R.-K. Vrouwen bond'; k. voorzitter van de. Federatie van Al gemeene Diocesane Vereenigingen van de R.-K. bijzondere onderwijzers in Neder land; 1. voorzitter van de Canisius-Federatie van R:.-K. Onderwijzers; m. drie vertegenwoordigers van de Ne- derlandscbe Katholieke Journalistenver- eenijing; li. drie vertegenwoordigers van deR.-E. leden der Kamers van Koophandel en Fabrieken „o. voorzitter van den R.-K. Bond voor Groote Gezinnen; p. voorzitter van den Schoolraad Voor R.-K. Gymnasiaal en Middelbaar Onder wijs; directeur van het R.-K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding; r. rector der R.-K. Leergangen; s. directeur van het Centraal Bureau voor de Katholieke Sociale Actie in Ne derland t. president van den Hoofdraad der Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo; u. directeur van het Centraal Bureau van „Sobriëtas", Federatie van R.-K. Diocesane Bonden ter bevordering der Christelijke matigheid en tot bestrijding van het alcoholisme v. voorzitter der Indische MissieVereeni- ging; w'. presidente van het Sint Melaniai- w'erk; met dien verstande, dat de onder 2, 3, 4 en 5 bedoelde personen slechts een raadgevende stem bezitten. De onder 4 en 5 bedoelde personen ge nieten vergoeding van reis- en verblijfkos ten uit de kas der Staatspartij. De onder 1 en 2 bedoelde personjeh vormen de Bondsvergadering. Het. Be stuur beslist welke aangelegenheden door deze vergadering zullen worden behan deld. De besluiten der Bondsvergadering kunnen door den Partijraad worden ver nietigd of gewijzigd. Art. 12. Voor zoover de gekwalificeerde perso- niet onmiddellijk door hun hoedanigheid nen, die deel uitmaken van den Partijraad, zijn aangewezen, zal de aanwijzing ge schieden voor de tijdsruimte, verloopende tusschen twee periodieke verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Gene raal, en wel telken male. nadat die verkie zingen hebben plaats gehad. Toelichting: Na hetgeen in de alge meene inleiding is gezegd, behoeven deze artikelen maar weinig toelichting. Naar onze meening krijgt de Partijraad, een sa- denken. Natuurlijk kan men twisten over mensbelling zooals zich geen betere laat de vraag of de lijst der gekwalificeerde personen moet worden uitgebreid of inge kort. Wij hebben haar met de grootste zorg opgesteld en meenen, dat geen enkele wens ik zal mbrgen nog eens komen kij- keii.T „Morgan?" herhaalde de söhoone vrouw met bange stem. „Acht gij het dus niet beter, mijnheer de dokter, zijn ontwaken af te wachten?" „Bepaald loimoodig, mevrouw. Voor alle zekerheid en voorzorg heb ik eenige voor schriften, betreffende hot dieët, hier opge schreven. Mijn tegenwoordigheid zou voor toogenblik van geen nut zijn. Bovendien wachten tehuis nog zieken op mij." Hij maakte een vluchtige buiging, en weinige min ut eau later voerde zijn flink paard hem' in gestrekten draf langs d;en weg terug, dien hij gekomen was. TWEEDE HOOFDSTUK De jonge dokter Weiler was eerst vóór eenig'e weken uit eau afgelegen grens plaats, waar hij als bataljonsarts gestaan had, als opvolger va-n den onlangs gestor ven regimentsarts naar Heirastadt ver plaatst. Hem viel de. moeilijke taak ten deel, de plaats van djen gestorven en alge meen vereerden geneesheer in te nemén, én hij had zich in dezen korten' tijdi, van die taak weten te kwijten met een, beleid en een succes, die hem' zelf' misschien het der belangrijke cultureeiep godsdienstige, wetenschappelijke of sociaal-economische groepen werd vergeten. Het Verband met de politieke leiding' in het 'Parlement, wordt verkregen door aan den Voorzitter der Tweede Kamer-fractie het voorzitterschap van 'den Partijraad, op te d;ragen. Overigens verwijzen wij naar onze na drukkelijke afwijzing van het standpunt- van «enigerlei opbouw op den grondslag van bepaalde sociaal-economische groepen. Niet altijd zal het gewenscht zijn, dat het groote politieke lichaam, dat Partij raad heet, buiten de in art. 14 bedoelde verplichte vergadering, in werking wordt gesteld. Het Bestuur maakt, behoudens het bepaalde in art. 15, uit, wanneer het een Bondsvergadering en wanneer het een Partijraad oproept. Men kan zich b.v. voorstlelllen, dat des morgens een Bondsvergadering en des middags een Partijraad wordt gehouden. Do Partijraad is het hoogste orgaan der partij en moet dus bevoegd Zijn eenig beslui tde.r Bondsvergadering te vernieti gen of te wijzigen. Wel zijn het, volgens art. f8, lid) I, dezelfde personen, die in Partijraad; en Bondsvergadering de be slissing nemen, dpch de voorlichting der atlviseerende leden van den Partijraad kan wellicht een andere zienswijze bij de stem hebbende leden tengevolge hebban. Deze constructie is derhalve volkomen gerecht vaardigd. Wat art. 12 betreft, naar de meening der Commissie, moeten ook de gekwa lificeerde personen zich voor een behoor lijke tijdsruimte aan het werk der R.-K. Staatspartij* wijden. De in art. 12 aange geven periode leek de meest praetische. In.art. 11 is bepaald, dat de daar onder 4 en 5 bedoelde personen vergoeding ge nieten voor reis- en verblijfkosten. Voor het Bestuur is hetzelfde bepaald iiuart. 17. (Wordt vervolgd.) De Noorsehe correspondent van „De Tijd" te Tromsö, ofschoon zelf 'drankbe strijder, is niet erg te spreken over de officieele droog'leggerjj in Noorwegen. Al dat wettelijke verbieden van alcoholge bruik werkt het plegen van fraude, het gebruik van allerlei ondeugdelijken foe- sel, die men zelf maakt, corruptie van ambtenaren enz. enz. in de hand, zonder dat de publieke matigheid er door bevor derd woz-dt. In de hoofdstad Oslo zijn de arrestaties wegens dronkenschap sinds de officieele drooglegging niet verminderd, eer vermeer derd, want nu het officieel heet dat er geen dronkaards meer kumien zjj®, moet men al heel luidruchtig op straat .too- nen te veel aan Bacchus te hebben .ge offerd, alvorens de politie u inrekent. In 1924 wei-den liefst 19000 verbalen van dronkenschap opgemaakt te Oslo dat jeven 100.000 inwoners telt. Van eigenlijke drankbestrijding merkt men weinig, wel van liet tegendeel. Ieder een tracht de wet te ontduiken. De ouden doen het, zoo schrijft de correspondent en de jongeren leeren het, en als men toch zondigt tegen de wet, dan maar liever ineens goed, dan heeft men er zelf deugd van en d© handelaar of smokkelaar ook, hoe grooter afzet, hoe goedkooper prijs; hoe eerder alles weg kan, hoe minder risico. Kostelijk is, dat zoovelen smokkelen en zoo weinigen het willen wetendat haast ;iedereen wat in huis heeft, maar er heel wat omhaal van woorden en complimenten noodig zijn om ermee voor den 'dag te komen. Dat brengt het drooggelegd fat soen mee, dat men elkaar omtrent de. mi raculeuss herkomst dezer dingen wat- voorliegt. Curieus is het eveneens, dat er geen feestelijkheid kan zijn buiten in het ski seizoen, of de w-eg ligt bezaaid met .aller-' lei leege flesschen, die echter een niet meest verrasten. Zoowel in de militaire als in de burgerlijke kringen: der stadl mocht hij zich reeds in een aa/nzienlijke praktijk en het algem'een vertrouwen verheugen zijn geneeswijze, die zonder alle weten schappelijke pronkerij er slechts op be dacht was den zieke alle noodjeloozé pijn td besparen, doordat zij zich in iclle meeste ge vallen er toe bepaalt de natuur in; haar eigen pogingen, te ondersteunen, maakte hem tot een buitengewoon- gewilden ge- peeeheer. Eonige welgeslaagde genezingjen vestigden weldra zijn naam, en die groote kalmte on beslistheid in zij.m optreden, de snolle, zekere blik, die hem; nooit Übod weifelen of wankelen, voltooiden den stra lenkrans die in korten tijd zijn naam' scheen te tooien. Toch kon men niet zéggen, dat hij een beminnelijk memsch was. Hij had in .zijn gedrag iets koels, droogs, bijna terug- stootends, hetgmeen het gewone begrip van beminnelijkheid slechts in zeldzame gevallen op hem1 van toepassing maakte. Maar hij was een streng' rechtvaardig 'man, getrouw aan zijn' plicht, en zelfs de genen, die zich missdhen' nu en dan fljoor een ruw woord van he.m! gekwetst gevoel den, schonken hem' gereedeljjk hun ach ting. Hij was een van die naturen, die be- hedoelde en averechtsche drooglegging de- manstreeren. Trouwens als die drooglegging werke lijk van degelijke princiepen uitging, moest ue staat er geen.zaakje van maken en nog veel minder de honderdduizenden Liters ecgnac, die bij wegens handelstractaten elk jaar van Frankrijk koopen moet, niet in bet buitenland tegen lagere prijzen ver sjacheren. Als dat principieele drankbe strijding is! Het lijkt er niet mtcr op. Die droog legging is voor een deel hyperorthodoxen een religieuse kwestie geworden en voor een partij anderen een doodgewone poli tieke partijkwestie, voeg daarbij veel vrouwen en ge verstaat, dat het' „forbuds-- folk", het dj-ooglegginsvolk, tamelijk fani- tisch is. Men is nu bezig groote toeristenhotels het recht te weigeren wijn en hier te schenken. Gevolg, dat tienltallen toeris- tenbooten die plaatsen voorbij zullen gaan. Dit jaar zal dan weer een volksstem ming over het al of niet handhaven van de drooglegging gehouden worden. Der gelijke volksstemmingen hebben heel wei nig waarde en worden door hetgeen er aan vooraf pleegt te gaan, 'niet weinig vertroebeld. De manier van steminen' met je en neen is voor heel velen ook te inge wikkeld. Feit is. dat men gemakkelijker ja dan neen zegt en daarom luidt de eer ste vraag: Wilt ge het drankverbod hand haven En de tweede: Moet de drooglegging niet gahandhaaft blijven? Op de eerste vraag móet ja, op de tweede neen geantwoord worden, maar wij durven te wedden, dat er op de eerste vraag heel wat neens zullen komen, maar dje zijn dan ongeldig, want die moeten op de tweede vraag vallen. Jawel, de afge treden regeering heeft het wél handig in' elkaar gezet. Of deze het erbij zal laten. De wieuwe partij, die aan het bewind is, wil van -d,e drooglegging niets weten, van haar zijdó is meermalen het-idee', geopperd om dje dure en weinig houvast biedende volksstemming achterwege te laten en de drooglegging hij koninkljjk besluit ojj te doeken; waarna de staat, ten eerste zich de kolossale kosten van smokkelbestrij- ding kon besparen en verder aan hét drankgebruik wat kon verdienen, samen zou 4at een dertig miliioen Kronen meer schatkistgeld, bezorgen. Als men dan maar weer niet van het eene .uiterste in het an dere valt. Voorstanders van dergelijke dankhestrijding zal men hier .als buiten staander niet licht worden. Bespreking accoord., maar een vrijiheids- berooving, die noodzakelijk tot wetsont duiking moet leiden en het' recht óntneómt! van volkomen geoorloofde dingen gebruik' te maken kunnen wij onmogelijk als iets goeds aanvaarden. De practijk bewijst ook duidelijk de on houdbaarheid ervan. Ja, zegt de Noor, ze hebben ons den vo- rigen keer gefopt met strikvragen, en' onze zeelieden hebben niet méngestemd en dan hebben wij in Noorwegen veel meer vrouwen dan mannen, en een' massa, dje hun eigen potje kunnen brouwen, ge ven er niets om en een groot aantal ver dient evenveel aan drooglegging als vroe ger aan verkoop; onze Zeelieden, dia gere geld op h et buitenland varen, krijgen toch hun portie; de rijken koopen hun fijhe wijnen even goed, en zoo worden wij. drooggelegd. Als eld|ers de drooglegging is zooals in Noorwegen, dan is het goed te begrijpen, dat de Amerikaansche kardinaal O'Con- nel en de Engelsche Kardinaal Bouijne wel drankbestrijding, maar niet de droog legging willen bevorderen, afgezien dan nog van de principieele kwestie, of het wel aangaat 's menschen rechten op deze wijze aan te tasten, waarop zij neen ant woorden. Als ik de eer krijg te stemmen, stern ik „neen en hoop, dat de meerderheid van het Noorsehe volk even verstandig stenfd schijnen te zijn, in welke omstan digheden zij zich ook mbgen bevinden hun omgeving naar hun hand te zetten, een heerschersnatuur, meer g'escJiikt om vrees in te. boezemen dan liefde. Al het zachte en goedaardige, djat in zijn ziel leefde, kwam' eerst aan dén d|ag, wanneer hij aaav de sponde van een gevaar lijk zieke stond. Dan verdwenen dje, har de en hoekige kanten van zijn wezen, en hi, was bezorgd, zachtzinnig en liefderijk tot het gevaar voorbij was. Daarbij ver zuimde hij nooit, wanneer doodsgevaar naderde, 'de TamBieletrekkingén'- daarv.an in kennis te stellen; somtijds wist hij' ook zelf in den zieke het verlanjgén op te wek ken, de aangelegenheden zijner ziel vóór het eind van dit aardache leven in orde te' brengen. Dat was echter ook de ecnigé' aanlei ding, die afgetrokken, mïun bewegen kon, over de dingen te spreken, djé het leven der ziel aangaan: Bovendien hieldj hij zich streng aan de zorg voor het lidha* lijke, die aan zijin werkzaamheid Was opgedragen. Men wist overigens van hem, dat hij zijn godsdienstplichten' als chris ten en katholiek met dezelfde' stiptheid| vervulde, die zijn overige han«i|eliiigen ken merkte. Hij' was offervaardig, en troirtv zal wezen om aan dit hoerenbedrog en volksbedierf, zoo erg als het drankmis bruik tot een minimum te redjiceerendit middel wordt door velen voor onwettig gehouden in zich en door anderen onwet tig, gezien de disproportie van middel en de gevolgen, en door mij en de moesten als zeker minstens even' érg als de kwaal. ENGELAND De warmte. De thermometer wees Vrij'd.ag 72 gr. F» in dien schaduw'. Sedert 72 jaar is het in Engeland, nooit zoo warm geweest op Goedien Vrijdag en men moet 55 jaar teruggaan in de statistieken om een zoo hooge temperatuur op 2' April te vinden. HONGARIJE Eeal wéndier-duljteres. Men sshrijft aan „De Tijd" Heel Boedapest is vol van een nieuwe sensatie van een wonder-dokteres, die alleen door de aanraking barer handen, aan lammen het loopen, aan blinden h^t gezicht en aan dooven het gehoor terug geeft. Zelfs de franc-affaire raakt bij deze nieuwe sensatie op den achtergrond. Wat toch' is het geval? Dicht bij Boe dapest, in het plaatsje Sa-shalom', woont een kleermakfer de man heet Wiunder- licli! wiens vrouw reeds sinds gerui- men tijd van zich heeft doen spreken door de magnetische genezingen, welke zij' be werkte bij' tal van bloedverwanten en bekenden. In den laatsten tijd was haar faam zóó verspreidt, dat honderden en honderden, armen en rijken dagelijks haar woning als 't ware belegerden en er volg- numimertjes moesten worden uitgegeven aan de wachtende schare! Het stond er in de buurt vol van auto's en karren. En de wonderdokteres hielp allen, doch nami van niemand ook maar één cent aan. Do in haar wonende kracht hoeft vrouw Wuniderlich, zoo zegt zij, ontdekt, toen drie jaar geleden, haar mian zwaar ziek lag aan longontsteking, zoodat de dok toren hem' opgaven. In haar wanhoop ging de vrouw' op den rand van zijtn bed zitten en streek hem over het hoofd en de horst. Dit oefende op hem oen zóó wél- dadigen invloed uit, dat de man haar ver zocht met deze behandeling voort te gaan. En met verbazing kwamen beiden tot de ontdekking dat de koorts langzamer hand verminderde, ten slotte geheel ver dween en de man gezond werd. VrouW Wiunderlich geneest alles door het strijten met haar beid® handen.. Reeds na twee of drie minuten volgt somttj'ds een aanmerkelijke verbetering, dikwijls zelfs algeheele genezing. De ménschen, die zij behandelde, verklaren het gevoal te hebben gehad alsof een electrisdhie stroom door hun lichaam ging ofwel alsof zij1 een prikkeling ondervonden. Dezer ■dagen kwam' een vtouw van een hoogge plaatst staatsambtenaar en die reeds sinds jaren verlamd was in beide beenen, per auto, bij vrouw. Wuniderlich. Na een be handeling van een kwartier kon zjj, tot stomime verbazing van alle aanwezigen, opstaan en loopen zonder eenige moeite, zoodat, toen de dame de woning verliet, de menigte uitbarstte in stormachtige toe juichingen voor vrouwi Wunderlich. Der gelijke andere gevallen van menschen met stijjve vingers en van hardhoorenden of dooven, die door de strijibmethode van vrouWi Wunderlich genezen werden, zijin buiten twijfel echt. Doch er worden over vrouw' Wunderlich nog veel meer wonder lijke, fantastischle dingen verteld, zoodat het vreemdelingenbezoek aan Sasha-lom in de jongste drie weken ongeveer 40.000 personen bedroeg! Op uitnoodiging van de medici heeft vrouw Wunderlich ook in de sanatoria' en ziekenhuizen hier ter stede met meer of minder succes „gemagnetiseerd". Voor 'n speciale commissie van doktoren heeft zij in de kleinste dingen, zoo goedi als in de grootste maar hij' bezlat niet den prikkel der christelijke Zachtmoedigheid^ en tot den ootmoed 'djes kruises was: hij nog niet doorgedrongen. In gepeins verzonken legde de' genees heer den terugWeg aï'. Het zou hém' waar schijnlijk zeiven mtoeilijk' zijjni gévallen, nauwkeurig te bepalen, of zijn peinzen meer den kleine zieké gold, dien hij zoo even verlaten had, dan; wel dje hulpbe hoevenden te zijnen huize, die misschien nog zijn bijstand in beslag zouden nemen. Toen zijn knecht aan de deur zijner woning paard en' rijtuig in ontvangst nam', bracht hij' hem' te gelijkertijd een uitnoo diging over vanwege de gemalin van Zijin' overste, om haar, zoo mogelijk, nog dien- zelfden avond te bezoeken1. „Maar eerst, wanneer u mei alle an deren gereed is,vocgdje de oppasser er bij„mevrouw wil met de thee op mijnheer den dokter wachten. Ik' moest ankwbordl brengen."' 1 1 „De complimenten! Ik zal komen!,"- riep iWeiler, en snelde naar zijn k amer. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1926 | | pagina 1