NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VDDR GEHEEL ZEELAND 1 Eerste Blad DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS V 20 JUNI. Overzicht' BUITENLAND BELGIE ZWITSERLAND SPANJE AMERIKA JAPAN Wonden Klooster balsem BI NN ENTAND" NUMMER 55 ZATERDAG 9 MEI 1925 21STB JAARGANG NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie'. Westsingel, GOES Interloc. Telefoon: Redactie en Administratie Telef. No. 207 Bijkantoori MIDDELBURQ, Markt 1 en 2i Telefoon No. 474 Abonnementsprijs f 1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling AdvertentiBn van 1 tot 6 regels f 0,90, elke regel meer f 0,15 ContractregelprIJs, te beginnen bi] 500 regels, beduidend lager GROOTE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN Dit nummer bestaat uit twee bladen De Katholieke Staatspartij belegt te Utrecht, in het centrum des lands, op 20 Juni a.s. een politieke» Landdag. Gaarne zou zij zien, dat van elke stad en elk dorp uit ons vaderland, waar Katholieken wo nen, die iets gevoelen voor de Roomsche zaak, zoovelen als kunnen, dien landdag bijwoonden en daarom roept zij allen op naar Utrecht tegen 20 Juni en zeker verwacht zij daar de vertegenwoordigers onzer plaatselijke kiesvereenigingen. Al len zijn welkom, zoo mannen als vronen, zoo hoog- als laaggeplaatsten op den, maatschappeiijken ladder, zoo aanzienlij ken als minderen, zoo geletterden als eenvoudigen. Het doel van den landdag is, elkaar1 tot geestdrift te ontvonken voor den politieken strijd van den eersten Juli waarvan de inzet geen andere kan wezen dan deze„Op voor de reclitselie meerder heid in ons parlement, op voor een recht- sclie regeering". Bekwame en gevierde sprekers zullen door hun woord het,smeu- lende vuur van Roomschen ijver en Room sche begeestering in de harten weten aan te wakkeren, zoodat zij, die den land dag bijwoonden, daarvan terug zuilen keeren als propagandisten van de goede zaak om van het in (Utrecht ontvangen vuur aan anderen in de plaats hunner in woning mede te deeleift en zoodoende, er toe mede te werken, dat Neerland'» Ka tholieken eendrachtig optrekken voor de Boomsche candidaten, door hen zeiven gesteld met als vrucht: de zege over de gansche linie en een zoo sterk mogelijke Katholieke Kamerfractie. Wij maken ons gaamo den tolk cl er partij voor Zeeland en roepen onze gc- loefsgenooten rondom de Schejde toe: Op naar den politieke» Landdag, up naar Utrecht in zoo groot mogelijken getale op den 20en Juni a.s. Het machtige Kabyienhoofd Abd-el-Krim, een sluw en dapper Marokkaan, bezield met een gloeienden liaat tegen de Euro peanen, lieeft het weten klaar te spelen, de Spanjaarden uit het grootste gedeelte van het door hen bezette Marokkaansche gebied te verdrijven en voelt zich blijk baar sterk genoeg, ook de Franseh'en, die hij tot nu toe had ontzien, aan te tasten. Dat een man van het'kaliber van een Abd-el-Krim niet te onderschatten 'valt, mag blijken uit een telegrafisch bericht, te Berlijn uit Tanger ontvangen, inhoudende, dat eene Fransclie colonne ondec bevel van den Franschen generaal Cambay door Rif-Kabylen overvallen, een zware neder laag heeft geleden met aanzienlijk ver lies van manschappen en oorlogsmateriaal. Dat ziet er voor de Franschen niet prettig uit. Een kleine honderd jaar ge-' leden hadden zij heel wat te stellen met den Algerijnschen emir Abd-el-Kader. Gaat zich thans hetzelfde herhalen met Abd-el-Krim In Duilschland worden de toebereidse len getrpffen voor de installatie van Von Hindenburg als Rijkspresident, tenzij zijn verkiezing vopr nietig worat ver klaard. Dit nu verlangt de Sociaal-Demo cratische partij op grond van gebleken onregelmatigheden bij de verkiezing, zoo als doorzichtige enveloppen gebruiken voor de stembiljetten, in de stembureaus de kiezers op partijdige wijze ten gunste van Von Hindenburg beïnvloeden, enz. Het is de vraag of het protest der Sociaal-Democraten tegen de geldigneid van Von Hindenburg's verkiezing zoo deugldelijk geargumenteerd is, dat het hoofdverkiezingsbureau tot de onwettig heid der verkiezing zal besluiten, Intus schen blijkt toch wel dat de oude metho den in Pruisen om van bepaalde zijda druk uit te oefenen op de kiezers, nog met geheel en al zijn weggestorven. «Hoe het vroeger in Oost-Eloië bij de verkiezing voor den Pruisisclren Landdag *°eging, vertelt ons de Buitenlandsbn- Overziekt-schrijver van de ,,N. R. Ct." „Dat ging zoo. In plaats van naar den vorm en nafmetingen bij de wet voorge schreven stembus, werd bijvoorbeeld een soepterrine in het stemlokaal neergezet. Als een kiezer zijn briefje erin deed, werd het deksel opgelicht. De briefjes kwamen netjes in volgorde op elkaar te liggen en de conservatieven hadden in het lokaal hun dwarskijkers zitten, die precies in volg orde de namen van de stemmers opteeken- op- Het pakje biljetten, keurig in de luiste volgorde op elkaar gestapeld, werd an omgekeerd en van no. 1 af werd de ^gevulde, naam afgelezen. Wie degeen as die het eerst had gestemd, wist men cngoed als wie bijvoorbeeld als no. 307 a gestemd. .Wee den kiezer, die bleek m ,0^ een maJ1 vajl links of, nog £er> op a sociaal-democraat uitgebracnt te hebben. De landraad en diens machtige vrienden zorgden ervoor dat zijn nering verliep. In de praktijk bestond er dus geen geheime stemming," Bij de verkiezing van Von Hindenburg is zoowel in Duitsehe als in buitenlnn- sche bladen de meening geuit, dat Von Hindenburg zooveeltis als de wegbereider voor de Hohenzollern's, voor Wilhelm spe ciaal. Van D'uitsch-nationalistische zijde is dit ontkend. Diit intusschen voor de hierboven ver melde meening wel eenige' grond bestaat moge blijken uit hetgeen liet blad „Kreuz- zeitung" Woensdag j.l. op den verjaanflag van den ex-kroonprins schreef'. „De zon van het Hohenzollern-rjjk; schijnt reeds op het Duitsehe volk. De liöop, die de verkiezing van Hindenburg ■in hem (den ex-Kroonprins) heeft ver trekt, is groot. Voor den Duit,solien kroonprins is de gift, die het Duitsehcl volk hem dood door de verkiezing van Hindenburg, zeker van onschatbare waar de." Inderdaad geeft deze uiting veel te den ken aangaande jle stabilitait der Duitsehe republiek. De eigenaardige gesteldheid der nieuwe Belgische Kamer waar van de 187 leden de Katholieken zoowel als de Socialisti sche partij elk eenkleine SO zetels bezet, maakt de samenstelling van een regeering' met de noodige levensvatbaarneid zeer moeilijk. Van alles is reeds door den ko ning geprobeerd dpcli vergeefs. Thans zou de populaire Katholieke Staatsman Van de Vijverc in stilte bezig zijd een minis terie samen te stellen. De Engelsclie gezant te Parijs, lord Crewe, heeft het noodig geacht een ians te breken voor een blijvend vriendschaps- verband tussehen Albion en Marianne die tussclien haakjes 'gezegd en gezwegen In hst verleden menigmaal met elkaar overhoop hebben gelegen zooals ten tijde van Jeanne D'Arc, van Napoleon enz. als bevorderlijk voor den algemeenen vre de. Aam een banket sprak de gezant ais zij'ii meening uit dat ten onrechte aan Frankrijk een miiitairistische géést worat toegeschreven, hetgeen hij een flagrante domheid noemde. Hij noemde de bijeen komst van de gezantenraad in Januari j.l., waarbij maarschalk Focli verklaarde: „Ik houd van conferenties en niet van oorlog". Uit deze verklaring sprak Vol gens Crewe een onweersjxrekelijke waar heid. De chauvinistische geest bestaat niet meer in politieke kringen want het behoud van den vrede is van vitaai be lang voor de vertegenwoordigers der liauto finance en industrie. Gelooft men, zoo besloot hij, dat de door den oorlog ge teisterden; die druk bezig zijn hun ruïnes te herstellen, een herha ling der schrikkelijke jaren zouden wen- sehen? Een dergelijke besehuldiging zou niet slechts een domheid, maar een las terlijke aantijging- zijn. Intusschen blijven de communisten bij hun systeemdoor bloed en gruwelen de wereldrevolutie bewerkstelligen. Dat heeft de verschrikkelijke bomaanslag op de ka thedraal te Sofia bewezen en aan .„en heilloozen arbeid der communisten schrijft men het vreeselijk spoorwegongeluk bij Daiitzig toe. Ook van complotten tegen minister Chamberlain en tegen de Japan - sehe. regeering gaan berichten in de pers. 'En dat alles zou in liet geheim door den grooten communistischen stokebrand So vjet-Rusland worden gesteund en gefinan cierd. Europa, wees cjp uw hoede! De Bende-Nanwelaerts. In het proces tegen de dieven- en moor denaarsbende Nauwelaerts, heeft het zworenenhof te Brussel Donderdagavond j.l. naar men uit Brussel aan de .N R. Ct. meldt, uitspraak gedaan. Vier beklaagden zijn ter dood veroor deeld, Nauwelaerts, die 18 aanrandingen, 2 moorden, 3 pogingen tot moord, 9 dief stallen en 26- inbraken ten zijnen laste heeft; verder van den Wijngaert, van de Sande en J. Bens, die elk ook een aantal misdrijven bedreven hebben. Verder zijn een vijftiental beklaagden veroordeeld tot dwangarbeid van 5 tot 25 jaar. Twee worden in een gesticht geplaatst. In het geheel zijn er drie'in vrijheid gesteld. De H. Bloed-processie te Brugge. Maandagmorgen heeft de beroemde H. Bloedprocessie te Brugge haren jaarlijk- schcn ommegang volbracht. Er waren veel vreemdelingen uit Holland,. Frankrijk en Engeland. Voor de goede orde waakten gendarmen te paard. Om 9 uur werd door Mgr. .Waffelaert, bisschop van Brugge, in de hoofdkerk een pontificale H. Mis gecelebreerd onder groote belangstelling, j Ongeveer 11 uur begon de groote stoet haar tocht. Als altijd trok de groote ver scheidenheid veel belangstellingHet Bij- belsch gedeelte met zijne zielroerende tafe- reelen uit het leven des Zaligmakers, en zijn afwisselende triomfantelijke, droef geestige en jubelzangen, maakte diepen in druk. De intrede van Christus in Jeruza lem blijft cie bekroning van dit gedcelté der processie. De relikwie van het \H. I^loed, begeleid door de geestelijkheid, de. kloosterorden en de burgerlijke autoriteiten werd gedragen door H.H. D.D. H.H. Mgr. Waffelaert en Mgr. De. Gleene, coadjutor van Mgr. Van Ronslé, bisschop in Congo. Onder de au toriteiten bevonden zicli Z. Exc. Barros de. Morrera, gezant van Brazilië te Brus sel; de hoeren baron Janssens van Bisfcho- von, gouverneur der provincie; Van Hoes- lenberghe, burgemeester van Brugge; het schepencollegede leden der Edele Con frérie van het H. Bloed, enz. Den stoet, die door eene afdeeling' rui terij gesloten werd, volgden duizenden bedevaarders. Langs geheel den weg, stond eene opeen gepakte menigte. Artilleristen en matro zen-fuseliers vormden de eerewaeht. 't Was ongeveer 1 uur wanneer de stoet op de Burgplaats toekwam. Mgr. Wafflaert gaf den laatsten zegen inet de relikwie aan de neergeknielde menigte. Een onvergeeflijk schouwspel, deze Mia- deleeuwsche Burg gevuld met al deze kleuren en gouden sieraden die de zon deed schitteren, terwijl de zegeklok luidde, de commando's der officieren klonken en een laatste triomfgezang werd aangehe ven. Dc plechtigheid was afgeloopen. De intern, wapenhandel. Het standpunt van Nederland. GENEVE, 6 Mei. De. èerste Nederland- sclie gedelegeerde Doude van Troostwijk lieeft Woensdagmiddag op de volkenbonds- conferentie inzake toezicht op den inter nationalen wapenhandel verklaard, dat de Nederlandsehe regeering- met vreugde, me dewerkt aan deze conferentie, lie nauw verhand houdt met de -algemeene bemoei ingen, om den wereldvrede te bevestigen door middel v.an overeenkomsten op het gebied der bewapeningen. De conventie, die deze bijeenkomst zal hebben uit te werken, zal steun moeten geven aan den geest van internationale samenwerking, die in de laatste jaren onder leiding van den volkenbond zoo gelukkig is tot uiting; gebracht. De. heer Doude van Troostwijk bracht hulde, aan nden voorbereidenden arbeid vooral van de tijdelijke gemengde volken- bondsccimnissie voor het bewapenings vraagstuk. Intusschen heeft ook de Nederlandsehe delegatie bedenkingen tegen de ongeldig heid, die zou kunnen voortvloeien in zeker opzicht tussehen de landen, die wapenen voortbrengen en de niet of bijna niet-voortbrengende staten. Na de vele opmerkingen hieromtrent reeds van vorige sprekers meende onze gedelegeerde terecht zich te kunnen ont houden van een nadere toelichting van deze moeilijkheid, die het ontwerp-eonven- tie. veroorzaakt. Hij wilde echter er op wijzen, dat artikel 8 van het volkenbonds verdrag met betrekking tot de partiï culiere wapenfabricage rekening Houdt met de bijzonder^ toestanden, waarin do geen wapenen voortbrengende staten ver- keeren. Bij de conventie 'inzake den wa penhandel behoort men dezen bij'zonderen toestand evenmin uit het oog te verliezen. De heer Doude van Troostwijk sprak het yertrouwen uit, dat bij ae artikels- gewijze beraadslaging de bestaande bezwa ren zouden worden opgeheven, ook al om daardoor te voorkomen, dat de ongelijk heid inzake de openbaarheid een prikkel zou worden voor de oprichting van natio nale wapenfabrieken, hetgeen stellig de geest zou zijn, waarin de openbare wereld- meening deze conferentie hoopt te zien arbeiden. De gehouden redevoeringen hebben de Nederlandsehe delegatie de htiop gegeven, aat het aan loyale samenwerking om een billijke oplossing te vinden niet zal ont breken. (Msbd.) Een kerkkoor ingestort. Naar uit Salamanca gemeld wordt.is aldaar tijdens het opdragen van de hoog mis in een kerk het koor ingestort, waar bij twee personen gedood an verschillenden den ernstig gewond"werden. DENEMARKEN Een complot ontdekt. Als gevolg van inlichtingen door den Sowjetgezant Kobetsky aan de Deensohe autoriteiten verstrekt, heeft de politie: te Kopenhagen twee mannen ingerekend, die later twee bekende internationale mis dadigers bleken. Zij waren in het bezit van valsche passen en hadden Kobetsky plannen voorgelegd, om in Denemarken „eenige moorden en andere misdrijven te plegen". Mexico. Reuter seint uit Mexico (stad), dat drie Britsche onderdanen twee mannen en een vrouw die door bandieten in het gebergte in de buurt van Cautla waren vastgehouden, vandaar hebben weten te ontsnappen. Cautla ligt in den staat Morelos. De drie personen waxen op 1 Mei uit Mexico (stad) vertrokken, voor een bezoek aan de warme baden, gelegen op enkele K.M. bui ten Cautla. Den 3den verlieten zij te paard Cautla, doch zij keerden niet terug. De overheid heeft bevolen, dat de bandie ten, indien zij worden gepakt, onmiddel lijk moeten worden terechtgesteld. De ontvoering dezer drie Engelschen schijnt een politieke zet te zijn geweest, waarmee beoogd was, aan de regeering van den vstaat Morelos moeilijkheden te bezorgen. Naar uit de Ver. Staten gemeld wordt, zijn bij een brand in een k'atoenpakhuis te Atlanta, in den staat Georgië, vele lieden het slachtoffer geworden van het instorten van een dak. Zes brandweerlieden kwa men in de vlammen om en twee werden er ernstig gekwetst. Te Pittsburgh heeft een bom-ontploffing groote, onherstelbare schade aangericht in een der buitenwijken. Er zij'n acht clooden en een twintigtal gewonden. Ook zijn zes gebouwen zwaar beschadigd. Een complot. PARIJS, 7 Mei. (B.T.A.) De bladen pubficeeren een telegram uit Tokio, mel dend, dat de Japansche regeering een wijdvertakt complot heeft ontdekt tegen het leven van den premier en verschillen de andere leden van het kabinet. I veroorzaakt door branden, snijden of stooten, builen en insectenbeten dadelijk behandelen met AKKER's Verscheidene arrestaties hebben reeds plaats gevonden. De samenzweerders wilden aldus pro testeeren tegen de invoering van het alge meen kiesrecht, dat naar hun zeggen het land ernstig zal schaden. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag, 7 Mei. Bij de. suppletoire begrooting van oorlog voor 1924 critiseeren de lxeer Van Dijk - (r -k.) en IC. ter Laan (s.-d.) de verhoo ging van den post kleeding en uitrusting. Minister Van Dijk' licht de uitgaven toe. Het desbetreffend artikel wordt aange- nomen met 41 tegen 14 stemmen. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aan genomen eveneens dat tot wijziging' vaD do bepalingen omtrent wissels en assigna tion. Aan de orde is dan de wijziging' van de bepalingen van de Arbeidswet betreffende arbeid in broodbakkerniien. De heer Staalman (v.-b.) bepleit de vrij heid van de patroons, zelf te werken, wanneer ze willen. Hij dient een motie in, om aan de regeering te verzoeken, een desbetreffend wetsontwerp in te dienen. De heer Kuiper (r.-k.) wenscht niet te rug te komen op het verbod van nachtar beid in bakkerijen en heeft tegen- het ont werp ernstige bezwaren. De heer Smeenk (a.-r.) bepleit verlating van het uur van broodverkoop, thans be ginnend om 10 uur, tot half 11. Daardoor waren de bezwaren ondervangen. Spreker heeft bezwaren tegen het ontwerp. De heer Bakker (c.-h.) is tegen het toe laten van nachtarbeid door aReenwerkende bakkers. De heer Oud (V.-D-.) sluit zich aan bij de sprekers die in het ontwerp een terug komen op het verbod van bakkersnachtar- beid zien. Bovendien is het een fout dat de wetgever zich in 1922 heeft gemengd in de concurrentie in het bedrijf. Wan neer de Minister nu de kleine bedrijVen tegemoet komt, staan morgen de groote klaar men nieuwe verlangens. Bij aan neming ü'er voorstellen van den minister zullen allerlei slechte toestanden, zooals die er vroeger waren, slechts gemakkelij ker kunnen terugkeeren. De Minist.yf moet in de eerste plaats letten op de be langen van hen die door de Arbeidswet beschermd moeten worden. De heer Zijlstra (A.-R.) zegt dat het hier lastige en moeilijke omstandigneden betreft en dat daaro'm de splitsing van 1922 is gemaakt tussehen de grootte der bedrijven. Indertijd hebben zooveel pa troons- als gezellenorganisaties samenge werkt om' te komen tot afschaffing van den nachtarbeid. Door aan de patroons de vrijheid te geven, loopt men gevaar den nachtarbeid ook voor gezellen weer ingevoerd te krijgen. Er dient dan naar gestreefd, het patroonsverbod geheel te doen verdwijnen. Spr. kan dus in 't algemeen wel met dit wetsontwerp meegaan. De heer Schaper (S.D.A.P.) zegt dat de jongeren onder Je gezeRen de ellende van den nachtarbeid nooit gakend hebben. Nu wil dit wetsontwerp weer gaar in ae richting van nachtarbeid. Moeten we te rugkomen op den stap van 1922? Wiji' hebben, aldus spr., toen tegen aeze wijzi- y aSLAOUE FA&R.IKANTEJN WOL WORMtRVEEU HOUANC 1017-18 ging gestemd. Dit is vast, een algemeen verbod van arbeid vóór 6 uur zal schade lijk zijn voor het grootbedrijf, dat al zoo menige veer lieeft moeten laten. 'Het ver koopverbod vóór 10 uur is al zoo lastig dat het niet aangaat, dit te verlaten tot half elf. De vrijheid voor allen ia bepleit. Gezegd is dat het zoo ellendig ia als bakkers in de gevangenis komen. Is het erger dan voor autobestuurders of motorrijders, die te onvoorzichtig gereden hebben? Moeten ze anders gestraft wor den dan-hun medeburgers? Spr. hoopt dat de Kamer het ontwerp zal verworpen, ook al brengt het moeilijkheden, voor kleine patroons mot twee of drie gezellen. De heer Snoeck Henkemans (C'.-H'.)i verheugt zich over dit wetsontwerp om dat het den patroon meer vrijheid geeft in eigen bedrijf. Nu het verkoopverbod be stond, was er geen reden meer, de vrijheid van arbeid aan te tasten. Spr. prijst het in den Minister dat hij met dit ontwerp gekomen is; door de laatste verandering is de waarde ervan niet toegenomen. Ten opzichte' van die vrijheid van arbeid wil spr. zich niet aan prinzipienreiterei schul dig maliën, maar waarom hier beperking aan te brengen als die niet noodzakelijk is? De vervroeging van liet aanvangsuur van 6 tot 5 uur betreft slechts een 25 o/o der gezellen in den lande; de rest, waar onder die in het grootbedrijf, beginnen al om 5 uur. En dit laatste is ook nooaig, wil men or? tien uur kunnen afleveren. Gaat men dien tijd beperken, dan gaat men belemmeren in de richting van het grootbedrijf. Zonder het te hoog aan te slaan, concludeert spr., dat het wetsont werp principieel meer vrijheid voor den ondernemer brengt en het een bestaande ongelijk wegneemt. Spr. is vóór het ont werp. De heer Fruijtier (R.-K.) hefinnert er aan dat vroeger op den voorgrond stond: geen nacht- of Zondagsarbeid. Dit oleek' echter niet te strooken met een behoor lijke aflevering van het brood. Het ver wondert spr. dat de heer Schaper in zake het verschil tussehen groot- en kleinbe drijf zoo een andere houding aanneemt dan in 1922. De Minister heeft getracht verandering te brengen onder den drang van noodzakelijkheid; anders zou hij met dit ontwerp niet zijn gekomen. Slechts een klein gedeelte der gezellen vangt om1 6 uur des Zondags aan, en dus is de actie tegen dit ontwerp niet gemotiveerd. Spr. zal gaarne den Minister met dit ontwerp steunen. De Voorzitter schorst te 4.55 uur do vergadering >tot Vrijdagmiddag één uflr. Zitting van Vrijdag, 8 Mei. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de Ar beidswet betreffende arbeid in broodbak kerijen. Minister Aalberse verdedigt het ont werp. De Arbeidswet moet niet te- streng worden toegepast. Met matige toepassing zijn de S-urige werkdag en het verbod van Zondagsarbeid beter gewaarborgd. De meeste hakkerspatroons zijn tegen de mo tie-Staalman. Spr. wijst er verder op, da,t door het aanvangsuur op 6 uur te stellen, het grootbedrijf niet tegen liet kleinbedrijf zal kunnen concurre'eren. De bedoeling van het ontwerp is, niet onnoodig in coucur- rentie-omstandigheden in te grijpen. Ver werping beteekent ondergang van dit rnid- denstandsbedrijf. De heeren Schaper (S.-D1.), Zijlstra (A.-R.) en Smeenk (A.-R.) repliceeren. Het amendement-Staalman betreffende de vrijheid voor bakkerspatroons om te arbeiden in eigen werkplaats wordt ver worpen met 48 tegen 9 stemmen, die van den V.-B. De heer Staalman (V.-B.) licht een amendement toe op artikel 1, om het wets ontwerp in zijn ouden vorm te herstellen, teneinde bakkers niet achter te stellen bij banketbakkers. De heer Smeenk (A.-R.) verdedigt een amendement, om het aanvangsuur op 6 uurt e stellen en het verkoopuur op 11 uur. Nadat de Tweede Kamer bij' de voort gezette behandeling van de wijziging der flrbeidsiwet betreffende den arbeid in broodbakkerijen een voorstel had aangeno men om het aanvangsuur op 6 uur en het verkoopuur op 10 uur te bepalen, heeft Minister^ Aalberse schorsing van de be-, raadslaging gevraagd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1