NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VQQR GEHEEL ZEELAND DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS Eerste Blad Meimaand: Mariamaand. BUITENLAND DUITSCHLAND - ENGELAND BINNENLAND Schrammen mhh NUMMER 52 ZATERDAG 2 MEI 1925 21»™ JAARGANG NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en AdministratisWestaingsl, GOES Interloc. Telefoon: Redactie en Administratie Telef. No. 207 öijkantoori MIDDELBURG, Markt 1 en 2} Telefoon No. 474 Abimnomoifttsprlis f 1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling AdvertonitSn van 1 tot 6 rogels f 0,90,. elke regel meer f 0,15 Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager 8RG0TEWAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEK IN ALLE KRINGEN Dit nummer bestaat uit twee bladen Als de Lente tornt, de natuur met haar tooverstaf aanraakt en tot een nieuw leven doet ontwaken; als boom en struik .zich tooien met het jonge frissche groen; als een veelkleurig bloemtapijt hoven en tuinen bedekt en de kinderen Flora's door haar liefelijke pracht een oogenlust en een hartsverrukking zijn, vestigt de Katholieke Kerk de oogen liarer kinderen op de „geheimzinnige roos" onder de hemelbloemen, de Zalige Maagd en Moe der Gods Maria, hen aansporende en uit- noodigende om met de eerstelingen der Lente den geestelijken bloeinenschat van kinderlijk eerbetoon neer te leggen aan de voeten onzer •hemelsche Moeder. Maria! Niet weinige zijn de vrouwen, wier lof de H. Schrift verkondigt. In bonte rij trekken aan ons geestesoog voor bij: Sara, Rebekka, Rachel, Deborah, Ja- hel, Ruth, Judith, Anna (Samuel's moeder), Esther - om ons slechts te bepalen tot- de heilige vrouwen van het Oude Ver bond Maar van welke harer staat ge schreven dat zij is „vol van genade „ge zegend boven alle vrouwen"? Alleen van haar, die door een even aanbiddenswaar- dige als mysterieuze beschikking, cler Voorzienigheid werd uitverkoren de moe der te worden van Christus, Zoon des menschen maar ook Zoon van God, waar door Maria inderdaad „Moeder Gods" met recht en reden heeten mag, in welke bena ming hare geheel uitzondelijke voortreffe lijkheid boven al hare medeschepselen- wordt uitgedrukt. Alleen onwetendheid of vooroordeel kunnen iets verkeerds doen zien in den lof en eere die de geloovige christen Jezus' maagdelijke moeder met vrome geestdrift brengt. Hoe zal toch de Zoon zich gekrenkt kunnen voelen door de eere aan Zijne Moeder bewezen of meenen dat Hem onrecht geschiedt wanneer wij, broze en zwakke menschenkinderen, onze stamelende beden tot Hem om kracht en steun en genade door de reine handen zij ner lieve Moeder Hem aanbieden, wetend dat daardoor de kracht en welbehagelijk- heid dier gebeden op zoo geheel bijzondere wijze worden verhoogd? Hc-eft Maria, steeds, maar vooral in de Meimaand door een vrome christenschare over geheel de wereld aangeroepen on der de schoonste en ontroerendste titels ais: „ster der zee", „behoud der kranken", „toevlucht der zondaren", „troosteres der bedrukten", met zelve onder inblazing van den Heiligen Geest voorzegd: „van nu af zullen alle geslachten mij zalig prij zen" (Luc. I 4648). Te begrijpen is het dat groote en edele geesten onder onze andersdenkende broeders, de kluisters ver brekend, door een confessioneel vooroor deel aangelegd, met ons die reine Hemel- vrouwe den cijns betalen hunner liefde en vereerende aanhankelijkheid, dat b.v. een Bildexdijk, Maria's voortreffelijke waar digheid overwegende, begeesterd uitroept: „Wat warden vergaan, of uit net niet [herrijzen, Voor ecuwig zal 't heelal Maria zalig [prijzen!" Voegt het ons dan niet, nu de Bloei-' maand weer begonnen is, met geestdrift ae roepstem onzer Moeder de H. Kerk te vol gen en ons als Maria's trouwe kinderen ons rondom haar altaar te scharen en naar vrome overoude zede, in onze huizen hare beeltenis te sieren met bloemen en licht? Vast staan wij1 in den geloove, dat wij, door den lof van Maria samen .te strengelen met dien van haar Goddelijken Zoon het voorbeeld volgen der ET. Schrift. iWant, gelijk niemand ooit dacht, door de lofspraak van Judith en de vrome Konin gen en' Profeten van Israël aan de eer van God te kort te doen, zoo ook verklei nen wij Zijn Glorie niet, wanneer wij Ma ria het „Magnificat" toezingen, dat de H. Geest zelf haar in den mond legde, of haar het „Ave" toeroepen, waarmede Gods Aartsengel haar begroette. De Presidentsverkiezing. Op de katholieke bladen in het Rijn land heeft de nederlaag van Marx een sterken indruk gemaakt. Zoo zij- iets ont leend aan de „R-heinische Volkswacht", welke die nederlaag wijdt aan de katho lieke dissidenten, voornamelijk onder de agrariërs en de van heu tot op zekera hoogte afhankelijke landbevolking, die op' Hindenburg hebben gestemd en Marx in den steek hebben gelaten omdat hij een tegenstander is van graanrechten en door de socialisten gesteund werd. Zoowel eko- nomische als religieuse beweegredenen heb ben dus daartoe meegewerkt. Het blad gewaagt in dit verband van een crisis in de centrumpartij en zegt„de ■bewering, dat de katholieke Mars ten val hebben gebracht is niet te sterk. De 900,000 stemmen die hij bij Hindenburg is achtergebleven, hadden uit onze rijen kunnen eu moeten komen. Het is be schamend, maar noodig, dat te eonsta- tecren". Marx heeft Hindenburg een brief ge zonden, waarin hij o.m- zegt: „Hetstrookt met den geest der echte democratie, dat het volk zich naar de beslissing van de meerderheid schikt, ik spreek derhalve den wensch nit, dat onder uw president schap het Duitsche volk innerlijke rust en vrede naar buiten moge vinden". Volgeu:- een W. B.-bericht heeft Hin denburg, de Zonciag gekozen nieuwe rijks- president, de verkiezing aanvaard, en zal hij over 'n dag of tien in Berlijn komen -en beëedigd en geïnstalleerd worden. Van een bijzondere plechtigheid bij aan komst en installatie wil hij niets weten. Hij zal op den vooravond in de hoofdstad arriveeren, en wil niet als hoofd van den rijksweer ontvangen worden. Ook lioopl hij, dat de Nationalistische organisaties van een huldebetooging af zullen zien. Spoorweg-ongeluk, Gisterennacht om een Uur is de trein EydtkünnenBerlijn in den Poolschen corridor t-usschen de stations Swaroschin en .Stargard ontspoord. De locomotief en enkele wagons stortten van den dijk. Naar opgaven van reizigers moeten er 30 a- 40 dooden en 40 gewonden zijn. De. Spoorwegdirectie te Dantzig- geeft 25 dooden op, o.w. 11 mannen, 12 vrou wen en 2 kinderen. Er zijn 12 zwaarge wonden. Een oordcel van de Romano". „Osservatorc De „Osservatore Romano", het officieel orgaan van het Vaticaan, schrijft over de verkiezing van Hindenburg, dat deze meer ais een overwinning van de persoonlijk heid van Hindenburg dan van een be paald partijprogram is te beschouwen, daar deze verkiezing voortspruit- uit het buitengewoon aanzien, dat de maarschalk in alle kringen van geheel Duitscblandi geniet. Dit aanzien vindt zijn oorsprong in zijn genialiteit als veldheer, doch wel licht nog in meerdere mate in zijn men- selielijke eigenschappen; zijn eenvoud, zijn bescheidenheid, ?ijn diep plichtsbesef, zijn gevoel voor rechtvaardigheid en mensche- lijkheid, die zelfs zijn tegenstanders, o.a. do geallieerden,' hebben erkend. Het is te ver gezocht, deze persoon lijke overwinning gelijk te stellen met een overwinning van nationalistische èn dynastische denkbeelden en anti-republi- keinsche stroomingen. De maarschalk heetf zijn loyaliteit jegens de republiek zeer beslist uitgesproken en wie Hindenburg kent, Weet, dat hij zijn woord zal houden. Al zijn redevoeringen getuigen van zijn wensch naar eenheid onder zijn volk, naar vrede en herstel van zijn vaderland.- Zijn vaderlandsliefde doet verwachten, dat hij den vrede zal bevorderen. FRANKRIJK Dc „proletarische moraal Naar aanleiding van den laatst-en aan slag der communisten, die 4 menschen het leven kostte, publiceert de „Revue de Pa ris' een samenvatting der voorschriften, welke den strijdbaren communisten uit Moskou gewerden. In die voorschriften kan men lezen: „Iedere communist moet diep overtuigd zijn, dat hij niet alleen in naam maar inderdaad lid is eener partij van burgeroorlog eu dat als zoo danig verplicht is zich wapenen aan te schaffen". Strijdbare clubs moeten gevórmd: „Als wezenlijk beginsel moet hun worden bij gebracht netgeen noodig is voor het ge vecht, vooral voor het straatgevecht. Voor al moet gelet worden op nacht-gevechten en hinderlagen". De jonge miliciens moeten werken aan da vorming van „cellen" in het leger, en een volkomen saboteering van een even tueels mobilisatie voorbereiden „De actie van vereenigde terroristische lastgeving is zeer eenvoudig:: onveroidde- partijgangers moet verstrekt worden. Hun lijk alle personen doen verdwijnen die schadelijk zijn voor de revolutie. Het wildste terrorisme is in deze periode toe laatbaar en logisch". De Engelsche begrooting ingediend en goedgekeurd. LONDEN. Churchil verklaarde Dins dag dat de nieuwe belasting een ge raamd surplus van 8.816.000 pond zou oplevrën. Er zal een commissie worden ingesteld om de .uitgaven geregeld na te gaan en te pogen, deze te verminderen. Churchil kondigde een verlaging van het recht op rijksproducten aan, b.v. op ge droogde vruchten, wijnen, suiker en ta bak, in overeenstemming met de aanbeve lingen der Rijksconferentie in 1923. De inkomstenbelasting zal met zes pence op het pond worden verlaagd. Deze verla ging zal gepaard gaan met een verhoogde vermindering voor de loontrekkende klas klassen en een verlaging van de extra be lasting voor de groote inkomens. Het ge raamde overschot na de belastingverla gingen bedroeg 1.680.000 pond sterling. Churchil heeft twee uur en 36 minuten gesproken. Churchil zeide nog, dat de totale uit gaven voor het loopende jaar te ramen zijn op 719.400.000 pond sterling of 9.400.000 pond meer dan het vorig jaar. Hij verklaarde, dat een vermindering van belasting slechts tot stand kan komen na beperking der uitgaven. Ook sprak hij uitvoerig over den terug keer tot den gouden standaard. Die terugkeer tof, den gouden standaard is sinds lang deuitgesproken politiek' van het land geweest. De commissie, on der voorzitterschap van Austen Chamber lain, welke was benoemd door de jongste Labour-regeering, heeft een eenstemmig; rapport uitgebracht, waarin zij als haar opinie te kennen gaf, dat tot den gouden standaard moest worden teruggekeerd. Dit heeft de regeering overtuigd. Men was algemeen van oordeel, dat de onzekerheid niet verlengd behoorde te worden en dat de politiek van de regeering definitief diende te worden uitgesproken. 'On^e geldhandel met de Vereenigde Staten aldus Churchil is eenigen tijd. stand vastig geweest en is op het oogenblik be moedigend. Wij hebben over den Oceaan geen onmiddellijke zware verplichtingen. Wij Zijn aan beide kanten van den Oceaan een periode binnengetreden, waarin ae po litieke cn economische stabiliteit meer ver zekerd schijnt te zijn dan eenige jaren geleden. De regeering heeft daarom be slist, dat, ofschoon het verbod van expprt van goud naar vorm zal wprden) voortgezet in het Staatsblad tot 31 De cember a.s., aan de Bank of Engeland ver gunning zal worden verleend, om van he den af goud te exporteeren. Wij nemen dus onze internationale posi tie weer in als een land. waar de gouden standaard heerscht, van het oogenbuk af, dat ik deze verklaring voor hét Huis heb afgelegd. Dat is ecu belangrijke gebeur tenis. Maar de terugkeer tot den gouden standaard beteekent niet, zei spr., dat wij tot het munten van goudgeld zullen over gaan. Dat is totaal niet noodzakelijk voor den internationalen gouden standaard. Dat zou een onverantwoordelijke buiteusporig- haid zijn, welke onze huidige financieele gedruktheid nimmer zal toelaten om daar toe over te gaan. Het Lagerhuis heeft zich met alle re soluties der begrooting vereenigd. In West-Yorkshire kreeg men Donder dag nog een staartje van den winter. De oprijlaan naar Harewood, het buitenver blijf van prinses Marie, werd met een voet sneeuw bedekt. In Derbyshire sneeuwde het van zeven tot tien uur 's ochtends. Boven Oost-Yorkshire ontlastte zich des middags een wolkbreuk. Men schat dat daarbij' 25 m.M. regen is gevallen. EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag 30. April 1925. De beraadslaging over .het wetsontwerp tot toekenning vaU een renteloos voorschot voor den aanl'eg en het iff exploitable brengen van een! tramWeg van Zutpheiu naar Deventer wordt voortgezet.. Minister van Swaay verdedigt Lliet wetsontwerp. Deze traan moet uit haar eigen bijzonder standpunt wordlen be keken. Het gaat om een oud plan; ver lenging van de bestaande lijn Emmerik' Zutphen naar Deventer. Na re- en dupliek wordt het ontwerp 'aangenomen met 28 tegen! 9 stemmen. Z. h. st. worden aangenomen de wets ontwerpen tot onteigening voor verleg ging van den i rijksweg UtrechtdeGrebbs o.a. en tot iverstrekking van een l'eening uit 's rijks kas voor den tramweg van iVel'p naar Arnhem-. Aan de orde is dfin de interpellatie- Stenhuis, inzake maatregelen betreffende de werkverschaffing. De heeer Stenhuis (s.-d.) m'aakt opmer kingen betreffende de loonten enz. en stelt -een reeks vragen aan de regeering. Minister Ruys de Beerenbroudk! zegt, dat hem niets is gebleken van verwijzen van ongeschoolde arbeiders naar de arm besturen. Het is niet gewensdht, meer dan •één persoon uit een gezin toe te laten) tot de werkverschaffing. De emigratie Wijkt steeds m'eer noodzakelijk!. De heer Hazevoet (r.-'k.) betoogt, dat da werk/loosheid te veel beschouwd wordt als .armenzorg, in p-laats van als centrale voorzorg. Hij zal' na, de verkiezingen de regeering nader interpelleeren. De heer Verkbuteren (c.-h.) bestrijdt den heer Stenhuis. Hij zegt, dat vroeger onze jongens niet zoo bang waren om va|tt huis te trekken. Ook moet niet door roeke- looze stakingen het werk worden wegge gooid. De heer Smeenge (v.-b.) verwacht niet veel van zoogenaamde ibinnenlahdsohe emigratie. Er zijn in Drente nog veeT werkbbjecten te vinden. I De heer Pollak (s.-d.) bestrijdt fl)?n heer Verkouteren. Werklbosheid is een iriaatschap)>effijk verschijnsel, en dus is de staat tot steun .geroepen., Minister Ruys zegt nog, het advies der commissie voor economische politiek! bin nenkort te verwachten., De vergadering wordt verdpiagd tot 12 Mei. TWEEDE KAMER, Zitting van Donderdag 30 April' 1925. Besloten wordt, aanstaanden Doil2(erdag het ontwerp tot wijziging van de Arbeids wet (arbeid in bakkerijen) te behandelen!. De heer Ter Laan (s.-d.) verzoekt méde- werking om- het ontwapeningsvoorstel! van van de S.D.A.P. spoedig in die afdeelingeu) te doen onderzoeken. De Voorzitter zal' het verzoek' overbren gen aan de centrale a-fdeeilitg. Het ontwerp tot wijziging van de In validiteitswet wordt aangenomen met. 47 tegen 13 stemmen, Aan de orde is %-n het ontwerp tot wij ziging van de voorwaarden ter verk'rij1- ging van de bevoegdheid! tot uitoefening van 3e tnadhee'Lkunst. Mevrouw De VriesBruins (s.-d.) lieéft een amendement ingediend;, om aan een kleine groep- bekwame tandtechnici de bevoegheid te geven van tandartsen, op vies van een deskundige commissie. De heer Boon ,(v.b.) bestrijdt het .amen dement. Hij had (liever gezien, dat de tai- W en andere kwetsuren genezen da- deJijk zonder iitteeken na te laten jB met den pijnstillenden AKKER's «Sas»®®» Küoosterbaïsem nister het ontwerp had uitgestrekt tottech' uici van vóór 1920, doch die van vóór 1913 zijn zijns inziens met het ontwerp volledig geholpen. De heer Scheurer (a.-r.) zegt, dat dit ontwerp is te beschouwen als aanvulling van de wet ,van 1913, om een onbillijk heid te herstéllen. Het amendement-De VriesBruins geeft aan enkelen volle dige bevoegdheid maar ontneemt aan an deren iets, daar .weinigen, of tfiemlami, in staat zullen zijn, examen af 'te leggeiS. Do heer Schaper (s.-d.) bestrijdt het amendement-De VriesBruins, omdat hij eed examen onmogelijk raékt. De heer Oud ,(v.-d.) bestrijdt eveneens )het amtendement. De belanghebbenden vragen niet om) .volledige bevoegdheid! -Mei. Kats (ö.-h:) meent, dat men wets overtreding, die gedurende jaren heeft plaats gehad, niet m'ag sanctioneeren|A De heer Duys (s.-d.) acht examen uit yden booze, hij ïwil) op zijn hoogst onder zoek naar practische bekwaamheid. De minister van arbeid, de heer AaF- berse, zegt, dat het ontwerp gelegenheid geeft met de iversohillende personen, die zicli aanmelden, rekening te houden. .Voor de menschen, die reedis op zékeren leeftijd' gekom'en zijn, is het bezwaarlijk een exai- xinen te ondergaan. Spreker geeft dan ook de voorkeur aan .zijn eigen regélïng. t De heer Dressélhuijs zegt, dat hij eer weinig warm- gestemd is voor dit wets ontwerp, dat toestaat, dat onbevoegdta de geneeskunst zullen» uitoefenen. Hij! voélt veel voor de argumenten in het oares van de Ned! Mij. tot Bevordering,, der Geneeskunst. Alleen als de minister de eisdh zal stellen, dat die gegadigden een lang gevestigden praktijk hebben, zal sgr, vóór dit ontwerp stemmen. J; Mevr. De VriesBruins repliceert. De heer Duys (s.-d.) meent, -dat het amendement tochniet zal' worden aange- nomien. Hij zal dus geen poging wagen om het te verbeteren. De heer Schaper repliceert.. De Minister dupliceert. De tandtech- nic-us, wien naar zijn bekwaamheid wordt gevraagd, zal steeds verwijken naar? zijn praktijk. Hieruit zal' voldoende zijn te zien, of hij werkelijk bekwaam! is of. niet. Het .amendement wordt verworpen met 56 tegen 11 stemtonen. Het ontwerp wordt zonder stemining aangenomen. Mevr. De VriesBruins en de heer v. Gijn verzoeken aanteekeningj tegen het ontwerp te zijn. 7. h. st. wordt aangenomen het ontwerp! toetreding tot de conventie betrefïertdle de inrichting v.an het statuut der zöite van Tauger, gesloten te Parijs Op 19. December 1923 tussöhen Frankrijk, Groot-Brittannië en Spanje. Aan de orde is hot ontwerp tot invoe ring van het nieuwe Wetboek' va-n Straf vordering. De heer V.an S-asse van Ysselt licht op .art. 4 een amendement toe om een! nieuw art. 4a in te voegen, da,t strekt om! te Hal ten vervallen het voorschrift om- den be- klaagde mede te dleelen, dat hij niet be hoeft te antwoorden op. de hem «gestelde vragen, i Minister Heemskerk zegt, dat hij ge: meend heeft, in het kader van dit ontwerp niet te móeten kómen met 'wijzigingen. Het amendement is dan ookJ een terugtre den in de djebatten over het wetboek' 'vare strafrecht. Het feit, dat de 'békla,agd|tf niet behoeft te antwoorden, blijft toch bestaan, ook' al wordt het 'amendement genomen zonder stemming. De heer Van Sasse van Ysel't repli ceert. Het amendement wordt aangenomen: zonder stemming. Het wetsontwerp wordt eveneens aa®- genom'en zlonder stemming, ll Zonder hoofdelijke stemming wordlfe voorts aangenomen het ontwerp tot aajnvul ling Jen wijziging der Loterijwet 1905. 1 De vergadering wordt verdaagd tot Vrij dag. Zitting van Vrijdag 1 Mei 1925» Bij de opening herdenkt die Voorzitten het. overleden lid De Monté verloren. De minister van binnenlllandsche zak'eal sluit zich namens de regeering hierbij na®. 1 Bij het ontwerp, tot intrekking van da aanwijzing van het staatsbosehbeheer staatsbedrijf bepleit de lieer Ebels (v.d^J het behoud van het staatsbedrijf, diat ook cómïneroieel' uitvoerbaar is. De heer v. Voorst tot Voorst (r.-k.) nóht bezwaren tegen een commercieel' bedrijf aanwezig en wensoht een overzicht van de exploitatie- uitkómsten. De heer Lovink (a.-h.) juicht! het ontwerp, toe. De minister verdedigt het ontwerp. Spr. is bereid tot een onder zoek na de splitsing van het bedrijf: in be heers- en bedrijfs-gedeelten. Het wetsontwerp wordt z. li. st. aan- genom!en. Eenige kl'einie ontwerpen worde® evenzoo aangenomen!. Aan de orde kómt d<jui het wetsont werp in zake- het subsidie voor de Olympji- sche Spelen. De heer Boon (v.-b.) juicht het ont werp toe, dat sport, vreemdelingenverkeer, kunst, handel, industrie ,effl scheepvaart ten goede kómt. Er zijn vol'doendie waar borgen gegeven voor volledige cbntröl'a .op de besteding ,van het subsid(ie. .Wei geren ware kruidenierspolitiek. Spreker is tegen het verbod van spelen op| ZoO- dagen en dient eert motie (in om' id|eze voor waarde op te heffen. De heer Kersten (StkL Geref.) bestrijdt het ontwerp-. De spelen zijn heidentech en! moeten verboden worden. De heer Kleerekóper (s.-d.) verdelgt het ontwerp, dat geen lasten op ottza schouders laadt, m|aar ons d|p voordeelen, aan de spélen verbonden!, brengt. v De heer .Visscher (a--r.) acht het wets ontwerp in lijnrechten! strijd met dedjras- tische maatregelen der regeeringl tot ge zondmaking van de finteiuciën. Hetbreidfc de staatsbemoeiing uit. F. H. Dc Monté Verloren f Na eeu korte ongesteldheid' is 't 's-Gra- venhage overleden, 6'4 jaar oud, het lid der Tweede Kamer de heer Erederik Hen drik de Monté Verloren. Sedert 1909 was de lieer De - Monté Verloren, die tot de anti-revolutionaire partij behoorde, lid van de Tweede Ka mer. Dc overledene was voorzitter van da commissie van rapporteurs over de on langs herziene Tariefwet. Ook' maakte hij geruimen tjid deel uit van de bezuini gingscommissie. Hij was ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw en van de Oranje- Nassau-orde. De Burgemeester van Bennebroek is door Ged. Staten van Noord-Holland voor een maand geschorst. Huldiging van de Oostinje-vliégers. De Koningin-Moeder heeft Vrijdagmid dag de bemanning van het vliegtuig, dat den tocht van Amsterdam- naar Batavia heeft volbracht, de heeren Thomassen a Thuessink van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke, te haren pa- leize ontvangen. Verdrag NederlandBclgiii. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 3 April 1925 te Den Haag tussehen Ne derland en België gesloten verdrag tot herziening van eenige bepalingen van het op 19 April 1839 te Londen tussenen bei de staten gesloten verdrag en tot net tref fen van eenige bepalingen ten benoeve van de wedrzijdsche belangen, alsmede van de bij het verdrag gevoegde overeen komst nopens de procedure met betrek king tot de daarin voorziene scheidsrech terlijke oplossing van geschillen. Hulde aan Koningin Wilhclmiua. Ter gelegenheid van de inzending van het portret van Koningin Wilhelmina,' door het onder leiding van Barones van. Wijnbergen staande Vrouwencomité aan 'n Boedapester Studentenvereeniging heeft deze vereeniging te Boedapest een huide avond georganiseerd voor Koningin Wil helmina, het staatshoofd van het land, dat zooveel voor de Hongaarsche noodlijden den heeft gedaan. Het feest vond plaats ander aanwezigheid van ongeveer 300 studenten, den Hollandschen gezant en den consul met hun dames en verscheidene andere hooggeplaatste personen. DeTïol- landsche weldadigheid werd bejubeld, in woord, muziek en gedicht. Huren arbeiderswoningen. Naar „De Rsbd" verneemt, heeft de Re geering bepaald, dat de arbeiderswonin gen, waarvan de huren te hoog zijn, ver laagd kunnen worden, en het verschil kan worden bijgepast.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1