.G.", GOES NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND ^IT*5 Eerste Blad APOTHEEK Geneesmiddelen. Recepten! GOES Beleening, ;posito3s Cruiden Pillen. aas# DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS BUITENLAND tig»] CHE COURANT 3ERICHTEN ZATERDAG 25 APRIL 1925 riijn. i /ortetboer. Dit nummer bestaat uit twee bladen V Een laatste woord. duitschland engeland bulgarije ALLO PATHISCHE EN HOIVft)EOPATH I SC H E FA A. C. VAN DER REST - Telefoon 168 - GOES. Homoeopathische Geneesmiddelen (ook in origineeie verpakking). rusland BINNENLAND^ oopingen enz. Woensdag werd dooit Kapel'le, ten verzoete 'Paaridiekooper, publiek en erf aldaar, j heer E. Linld'enbergt i r Woensdag werd alhier, dhr. J. van die Gudhte deif notaris L. A. Both) i familie Paauwe in het it een woonhuis met in te Driewegen, groot oper werd dhr. M. d» regen voor de som! van. iDSKHRKE. Woensdag le notarissen J. Meulen-i rtensdijt en Joh. Pilaar, verkocht is en ei*f aarf t Endo 14 cA. aan Jacobus van: Weststrate voor fllöOJ is en erf aldaar, groot ,an Anthoni.e Marinjusf 10. ■root 4 A. 28 cA.. aanl f360. is achter de Kerk', grootl Cornells de Nooijer voos lis en erf op) deif hoek) eg groot 7 A. aan Zal ir te Sint MaartensdjüH ïis en erf aldaar, groot 'de voor f2640. aan den idjjk, groot 69 arinus David van, Hefkei HA._ is voon het geheel aan den ,Westhoïsdhei# 2.44.17 HA. aan Jacob) f3780 per HA. is voor .63. .87, i iging „Zuid-Bcveland" te Gees. van 21 April. I -17, Zure IJzik'en 16, Sjalotten 14, Aardappe* L0—6,20, idem (poters)) per 100 K.G.; Preil bos, Rhabarber f 2,20- prill 1925. I' e f12—f 17.50, Goud- 75, Kookérwten f 11.50i m f 14f 16, Bruine Boo-! iflles per 100 K.G. Aan-1 Landel kalm, veel onver* 1 CH WEERBERICHT gen verricht in den moe* iril' en medegedeeld' door Meteorologisch Instituut neterstand 765,7 te Bres- 1.0 te Thorshavn! van den avond van heden van morgen: •aehtige Zuidwestelijke tot i, betrokken tot zwaaxbe- elijk regenbuien), iets kou- NUMMER 49 21STB JAARGANB TRAAT ntlasting; slechte spijs- roude, influenza, luste- ifdpijn, enz., de in er niet. an" f 2,— Zalf 75 cent. 35 cent. verkrijgbaar, dan gc- igst van het bedrag door kela. 553-50 iVwi ]gA^y| HEN DOOR ONZE AGENTEN NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, QOE8 Interloc. Telefoon: Redactie en Administratie Teief, No. 207 Bijkantoori MIDDELBURG, Markt 1 en 2; Telefoon No. 474 Abonnementsprijs 11,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling Advertentiin van 1 tot 6 regels f 0,90, elke regel meer f 0,15 Contractregelprlje, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager GROOTE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN Ofschoon het den B.-K. kiezers en kiezeressen, die, a.s. Zondag aan de stem ming in onze kiesvereeniging'en zullen ideelnemen, volkomen vrij staat, of zij al dan niet hun stem willen uitbrengen op het „Politiek Advies", juist omdat het een „advies" is, zoodat zij het, onbetwistbaar recht hebben ervan af te wijken, indien zij meenen, dit in het belang van lana en partij te moeten doen, meenen wij1 toch ons niet te mogen onthouden van een laatste woord van aanbeveling voor het advies. Dit toch is opgemaakt door onze leiders, mannen die wij; zeiven hebben gekozen. Het is dus een bewijs van het vertrouwen dat wij in hen stellen, wanneer wij hun [uitspraak als richtsnoer nemen hij' de stemming van morgen. Vervolgens is die uitspraak in 'het ad vies belichaamd, de vrucht van nauwge zette overweging en consciëntieus overleg, zoodat men, met hun raad te volgen, den veiligen weg bewandelt. Waar de leden van het „Adviseerend College" gemeend hebben, voor wat Zee land betreft, het aftredend Kamerlid den heer Fruijtier, wederom nummer één te moeten stellen een bewijs dus, uat zij hem ten volle waardig achten, ons Room- eche Zeeuwsche volk in 's Lands verga derzaal te vertegenwoordigen daar zegt tceds het gezond verstand, dat net ver metel .zou zijn, een ander in zijn plaats te kiezen, zonder hoogst gewichtige rede- toen. Men veTgete niet, dat alle canclidaten van het „Politiek Advies", het eonccpt- program van 1924 hebben ondersenreven, zooals dit te Utrecht na de klare en ma gistrale uiteenzetting daarvan door Mgr. Nolens, is aanvaard, welke staatsman, cm zijn echt Katholiek-democratische gezinn- heid bekend, ja beroemd, datzelfdet^pro- ■gram ontwierp en daardoor het stempelde tot een werkprogram ten dienste en ten bate van ons gansche volk, in al zijn, geledingen. Door hun onderteekening zijn dus de canclidaten van het Politiek Adsies, wor den zij gekozen, verplicht, met al hun krachten naar de verwezenlijking van dat program gedurende de eerstvolgende Wetgevende periode te streven en daar mede ook de verlangens van de meer de mocratisch gezinden te gemoet te komen. Dit voor oogen houdende, valt er alles voor te zeggen, zich morgen bij de bepa ling van zijn stem te richten naar het „Politiek Advies" en durven wij met alle gerustheid hier neer te schrijven Volgt ïuorgen het „Politiek Advies", toont ondubbelzinnig uwe gezindheid door het witte puntje vóór den naam Fruijtier zwart te maken. De Presidentsverkiezing. BERLIJN, 23 April. (Part. N.R. Gt.% TTe Berlijn worden de vlaggen weer uit gestoken. Van tal van huizen wappert de zwart-rood-gouden vlag der republiek of de zwart-wit-roode vlag. Opmerkelijk is het, dat er thans ongeveer evenveel repu blikeinsche als zwart-wit-roode vlaggen zijn, terwijl bij de eerste stemming in het Westen van de stad de republikeinsche vlaggen sterk in de minderheid waren. De rijkskanselier heeft te Berlijn en in tal van groote steden den verkoop van republikeinsche vlaggen georganiseerd. In zes dagen tijds zijn er te Berlijn alleen 6000 verkocht. Maar ook de particuliere vlaggenfabrikanteu hebben het druk. aten hunner verklaarde aan een mene- werker van een democratisch blad, dat in zijn fabriek sinds 1.4 dagen onafgebro ken tot 1 uur 's nachts wordt gewerkt, daar de navraag naar republikéiusicihei .vlaggen zoo groot is. Dr. Anton Hoefle, de gewezen rijksmi nister yam posterijen, is Donderdagmiddag ;to Berlijn-Liehterfelde begraven. De be langstelling was zeer groot. De rijksminister van arbeid, Brauns, f.ie, eDS Pöyste1' is, voerde bij de plech tigheid voor de begrafenis het'woord uit naam1 van het centrum'. Hij schetste de loopbaan van Hoefle en wees hierbij op diens buitengewone eigenschappen. Reeds xn zijn jeugd droeg Hoefle bijl tot het orgamse.eren van den Katholieken mid denstand en van de Katholieke ambtena ren ln ruime mate heeft hij voorts bij gedragen tot het uitbreiden van de sociale Jyatholieke organisaties in het heele rijk. Aan dezen arbeid is het te danken ge weest, dat hij: tot lid van den Rijksdag werd gekozen en m Augustus 1923 tot rijksminister werd benoemd. Hij: is ook in deze hooge functie steeds een verdedi ger van de rechten van de ambtenaren op bleven. Zijn functie van rijksminister van Posterijen heeft Hoefle aanvaard op •een tijdstip, waarop het Duitselie bedrijfs leven geheel vernietigd wis. Toen hij na een jaar zijn functie te hebben bekleed,, ontslag nam, waren de toestanden bij de posterijen weer normaal. Brauns herin nerde daarna aan de gebeurtenissen, die den minister hadden bewogen, zijn ontslag- in te diénen, en die mede de aanleiding tot zijn vroegen dood zijn geweest. Spreker wil de politieke zijde van deze kwestie aan het graf laten rusten, maar wel wil hij erop wijzen dat, indien Hoefle als mensch fouten moge hebben begaan, dit zeker niet het gevolg was van een slech ten inborst. Voor zijn vaderland wilde Hoefle steeds het beste. Dc uitspraak in liet Tschcka-proccs. Woensdag- is in Leipzig het vonnis in het Tschekaproces gevallen. Er waren veel belangstellenden, die zich aan een uiterst scherpe control)) door de politie moesten onderwerpen. Na de zitting geopend te hebben, gaf de. president een schets van den samenhang van de door het hof onderzochte aange legenheden, waarin hij o.a. verklaaroe, dat de communistische partij in Duitsch land een onderdeel is van de groote com munistische internationale met zetel in Moskou. Het doel vau deze organisatie is, met alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen de bestaande regeeringen omver te werpen en allerwegen radenrepublieken te stien- ten. i Einde 1923 trachtte de partij haar slag te slaan en onwikkelde zij haar grootste activiteit. In die dagen maakte zij zich herhaaldelijk aan het misdrijf van land verraad schuldig. Na haar omwentelingsproces in Saksen werd zij door de regeering ontbonden, maar bleef in het geheim voortbestaan in den vorm van een geheime organisatie, war van de leden volgens de wet ter be scherming der republiek strafbaar zijn. De gronden, waarop de portij zien tracht te verdedigen, n.l. daj zij er op uit was, het gevaar van een fascistisch rechtsclie omwenteling te keeren, konden geen steek houden. Het bestaan van oe tsclieka met terroristische doeleinden werd aangetoond. Vervolgens gjng de president over tot het voorlezen van de vonnissen. Neumann, Poege en Skoblefski werden ter dood veroordeeld. Dertien andere aan geklaagden kregen tuchthuisstraffen, vari- eerend van 15 jaar tot '5 maanden. (Msbd.) Dc, H. Stoel tegen Mars? In de Duitsche pers wordt verband ge legd tusschen eenige artikelen, versche nen in de „Oss. Romano" en de Duitsche verkiezingen. De voorstelling wordt in sommige bladen gegeven, dat de H. Stoel zich tegen Marx zou uitgesproken hebben. Natuurlijk is deze voorstelling met de meeste beslistheid af te wijzen en Kardi naal Gasparri heeft er dan ook tegen ge protesteerd. De H. Stoel laat- zich niet met de binnenlandsclie aangelegenheden van Duitschland in. 31 Het proces tegen Colbaeq. De incidenten, die zich te Leuven bij het Groot-Nederlandseh studentencongres hebben voorgedaan, hebben Woensdag hun verloop gehad voor de correctionaele recht bank dezer stad. De Waalsehe student Colbacq, die den Vlaamsehen student Vallaeys neersnc'hoot, werd voorwaardelijk veroqrdeeld tot clrie inaandefl gevangenisstraf voor het toe brengen van verwondingen, tot veertien dagen voor het dragen van een revolver en tot een maand voor hef uiten van be dreigingen. Bovendien moet hij 14,000franes schade vergoeding betalen aan het slachtoffer, dat 200.000 francs had geëiseht. Bij dezelfde gelegenheid werd tot vijf maanden gevangenisstraf voorwaardelijk ent ot 6.000 francs schadevergoeding ver oordeeld de Leuv'ensche hotelhouder vau Mechelen, die' een messteek had toege-, bracht aan den franskiljonschen advocaat Perrin, 'diew as komen eischen, dat hij de Nederlandsche deelnemers aan bedoeld' congres, die bij hem waren gelogeerd, aan de deur zou zetten. (Msbd.) Een Anglikaansche kerk te Yperen. De Engelsche regeering! heeft aan de- Belgische regeering meegedeeld, dat zij nabij de Rijselpoort te Yperen een Angli kaansche kerk zou willen bouwen ter herinnering aan de 250,000 Engelscne sol daten, die in den sector van Yperen zijn gesneuveld. De gemeenteraad van Yperen, hoewel hij dit plan ten zeerste toejuicht, heeft echter te Brussel laten weten, dat de oprichting van een kerk in de onmiddel lijke nabijheid van de stadswallen, om esthetische redenen, zijn goedkeuring niet kan wegdragen en lieeft dan ook voorge steld een ander terrein voor den bouw aan te wijzen. Verder blijkt *n Britsch comité voornemens te zijn, nabij de kerk, een belfort te laten bouwenin den toren, aie de heele West-Vlaamsclie frontstreek zou beheerschen, zou een gedachtenislamp t worden aangebracht, terwijl de klok iede- ren dag, bij zonsop- en ondergang), zou worden geluid ter eere van de gesneuvel den- (N.R. Ct.) Hel monument van Zecbrugge. ZEEBRUGGE, (B. T. A.) Donderciag- voormiddag heeft de plechtige onthulling plaats gehad van het monument, door de EngelschBelgische unie opgericht, ter herdenking van de heldhaftige onderne ming, het blokeeren der haven, in April 1918. Koning Albert bracht namens Beigië plechtig hulde en da uk aan de helden, wier heldendaden door dit monument ver eeuwigd vgorden. De plechtigheid werd bijgewoond door admiraal Keyes en de Engelscne man schappen, die destijds aan den raid hadden deelgenomen, en door een groot aantal andqre Belgische en Engelsche persoonlijk heden. (Msbd.) Het Kabinet. Op het Donderdag in België, gehouden socialistisch congres is besloten, dat Van- dervelde geen verdere poging",en zal doen tot vorming van een kabinet. De wonderen van Wembley. Men is bezig de laatste hand te leggen aan de tweede Britschc wereld-tent vm- stelling to Wembley, welke 9 Mei a.s. door den Koning en Koningin zal worden geopend. Naar gemeld wordt, zal dezé tweede editie nog „groszartig.er" zijn dan de eerste. Aan de vermakelijkheden zal natuurlijk ook weer de noodige aandacht worden' gewijd. In het stadion zal o.a. een demonstrai tie te zien zijn van de luchtverdediging van Londen. Ook een voorstelling van den grooten brand van Londen m 1666. Er worden verder rennen met Romeinsche zegewagens beloofd, die zelfs den meest geblaseerden zullen behagen, verzekert de draadlooze. Taptoes met fakkel- en zoek licht worden verder den aanstaanden be zoeker beloofd. Veertig voet hooge ko lommen zullen wijders als vurige pilaren zacht diffus licht om zich heen versprei den (blijkbaar naar het voorbeeld der ten toonstelling te Gothenburg in 1923). Voorts lezen wij van verlichte zwanen- en eenden, ja van een heele arke Noach's, mitsgaders verlichte waterlelies, die op den vijver zullendrijven, terwijl op de grasvelden lichtende pingoeins, kikvor-s sehen, reuzeslakken en andere fantasti sche dieren zullen spelemeien. Vroolijk verlichte papegaaien en uilen zullen de hoornen doen leven. Alsof dit alles nog niet „mooi" genoeg was, zal een oude breede breedgetakte eikeboomin een vruchtboom met lichtende appels worden herschapen. ITAL.1È Metaalwerkers te Rome. De Romeinsche correspondent van „De .Tijd" bericht De Katholieke vakvereenigingeu der metaalbewerkers van ket Noorden van Italië liebben een bedevaart voor hunne leden naar Rome ingericht ter gelegenheid van het Jubeljaar. Verschillende afge vaardigden, leden der Volkspartij, maken deel lilt- yati de bedevaart. Na het voor geschreven bezoek aan Sint Jan van Late- ranen vergaderde de bedevaart bij liet standbeeld van den katholieken werkman, als herinnering aan „Rerum Novarum", opgericht naast de Aartsbasiliek van Rome. E'en werkman klom op het stand beeld en legde daar een groote bouquet witte bloemen neer. Comm. Grossi-Gondi het woord voerend, zei, dat deze betoogjing aan Leo.Xill en aan de onsterfelijke Encycliek een waar dige bekroning was van de bedevaart, daar deze Paus door zijn schrijven kapi taal en arbeid, hand en geest trachtte te verzoenen, en een nieuwe maatschappij te stichten niet van slaven en meesters, maar van vaders en kinderen. Afgevaardigde Longinotti sprak over Leo XIII, den Paus der werklieden. Spr. wekte de aanwezigen op, tijdens het Ju beljaar zich te versterken in de christe lijke beginselen van het werk, die met de leer door Leo XIII verkondigd ket Hei] van liet volk zijn. In naam van de verschillende bisdom men, waartoe de vakvereenigingen behoo- ren, sprak nog een geestelijke over de be- teekenis der witte bloemen op het stand beeld neergelegd. Na. den aanslag. In de Woensdag gehouden zitting van de Sobranja werden de maatregelen der regeering, tegen de communisten en de uitvaardiging van den staat van beleg) met algemeene stemmen goedgekeurd. Al leen de communisten namen niet aan de zitting deel. Alle ministers waren aanwezig, ver scheidene met lichaamsdeelen in een ver band. De minister van oorlog, die bijl den bomaanslag vrij ernstig gewond schijnt te zijn, moest door twee soldaten -gesteund worden. Hij werd met geweldige ovaties begroet. De minister-president hield een toe spraak, waarin hij de terroristische aan slagen scherp veroordeelde, vooral daar 1784-50 Verbandstoffen, Toilet- en Ziekenverplegings-artikelen. die gepleegd werden op een oogienblik,- toen de regeering' voornemens was maat regelen tot het verleenen van gratie te treffen. Voorts deed hij mededeelingea van het verzoek aan de Geallieerde^ om de legersterkte uit te breiden, waarvan het doel alleen is den vrede en- de orde in het land te handhaven. In den verderen loop van zij'n rede zeide Zankof o.a."Toen ik met bloedi Jjespat de kerk verliet, viel mijn oog op generaal Wikoff en toen ik zag', uat hjjl was blijven leven, verheugde ik mij, daar ik daarmee wist, dat ons leger gered was" Uit naam van het vaderland, zeide de pre mier aan het slot van zijn rede, uank ik allen, die de gewonden terzijde hebben! gestaan. Sinds 30 jaar pogen onze vij anden Bulgarije te vernietigen. Thans heb ben zij getracht ons den genadestoot te geven. Maar Bulgarije leeft. In de eerst volgende twee maanden mag in Bulgarije slechts één partij bestaan, de partij van de redding van het land. Twee maanden lang móet elke politieke strijd in Bul garije rusten. Het leger is thans aan liet iwoord De minister van oorlóg oiende ver volgens het wetsontwerp omtrent oen staat van beleg in. De sprekers van de ver-) schillende partijen, ook twee afgevaar digden der boerenpartij, zeiden de regee ring. hun steun toe. Het voorstel tot af kondiging' van den staat van beleg, clat door den koning reeds was goedgekeurd, werd tenslotte aangenomen, door alle par tijen, met uitzondering van de soc.-dem., die in beginsel tegenstanders van uitzon deringsmaatregelen zijn. Zoo bleek wel, dat alle in het buitenland verspreide ge ruchten over de aanstaande revolutie ïu Bulgarije kant noch wal raken, en dat da regeering nooit zoo sterk heeft gestaan als thans. 750000 hongerende hinderen. Volgens mededeelingen van een commu nistisch blad uit Charkoff neemt de hon gersnood in Rusland toe en zal in Mei a.s. nog stijgen. Er lijden 750.000 kinderen honger, van wie er nog geen 91-000 'hulp krijgen. Volgens het uitvoerend comité van het gouVernement Tsaritsin waren op 15 Maart aldaar 24.296 kinderen en 9075 volwassenen van gebrek omgekomen. In het gouvernement Odessa lijüen, vol gens het Bureau voor de statistiek 120.000 kinderen honger. Aan slechts 6500 van hen wordt hulp verstrekt. PALESTINA Een Arabische delegatie uit alle par tijen heeft aan Amery, den Engelschen minister van koloniën, te Jeruzalem een petitie overhandigd, waarin zij erop wijst, dat de tot dusver gevoerde politiek Pales tina in een kritieken economischen toe stand heeft gebracht. De voortzetting) daarvan zou het ruïneeren. De inwoners worden gedrukt door overmatige belastin gen, wegens de met de Zionistische poli tiek samenhangende plannen van de re geering, waarin de Arabieren niet verte genwoordigd zijn. Zij bezitten geen auto nomie, terwijl andere Arabische landen autonoom zijn. Zij willen de rechten van de Joden, die er oorspronkelijk woonden, niet verkorten, maar protesteeren tegen" de immigratie. Amery antwoordde, dat de Engelsche regeering vóór een onafhankelijke Ara bische staat is. Hij geloofde niet, dat de verklaring-Balfour daarmee strijdig is. Hij waarschuwde de gedelegeerden, zich niet te concentreereu op een politiek van gtrijd. TWEEDE KAMERVERKIEZING. De R.-K. Volkspartij. De stemming in de afdeeling Utrecht voor de candidaten voor de groslijst der R--K'. lV. E. gaj als resultaat (alphabet tisch gerangschikt) mr. P. Arts, Beyers- berg van Henegouwen, Kuipers, Oostveen' en Setteur. Heden (Zaterdag) vindt te Utrecht een partijvergadering plaats, waarin over de FABRIKANTEN VVOOMtBVEEA HOLUVHD 6***- 1017-18 definitieve candidatenlijst zal worden be* slist. Plattelandersbond. Thans schrijft ook mr. A. J. F. Fok ker van Craijestijn van Rengerskerket burgemeester van Zierikzee, aan de „N. R. Ct." dat men hem op dè candidaten lijst van den Plattelandersbond geplaatst heeft zonder dat hij er iets van wist en dat hij geen jdaats op die lijst wil ben zetten. Door den heer Dresselhuys e.s. is een initiatief-voorstel ingediend tot wijzgngl der Kieswet. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot bevordering van de richtige heffing) der directe belastingen. De regeering acht herziening van de wetgeving op emigratie-gebied in Neder-, land noodig. Ontwerpen van wet tot het opnieuw regelen van de landverhuizing zijn in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. Diplomatie. f Mgr. C. Orsenigo, Pauselijk Internun tius te 's-Gravenhage, wordt overgeplaatst naar Boedapest en opgevolgd door Mgr. H. Sehioppa, thans nuntius te Boedapest. Vervalsching van bankbiljetten enz Blijkens liet voorloopig Veislag over het Wetsontwerp tot wijziging van het Wet boek van Strafrecht in azke valschheid' in bankbiljetten, in muntspeciën, muntpapier, postzegels en postmerken vond de indie ning van dit wetsontwerp, vrij algemeen instemming., Men was echter van oordeel, dat in plaats van „munt- of bankpapier'1 dient te worden gelezen„munt- of bank biljetten". Onder het begrip bankpapier valt ook handelspapier, dat door eenige banken wordt uitgegeven, zooals promes sen, obligaties, enz. Voor verhooging van 't straf-maxim ixrn van zeven tot negen jaar konden eenisre leden geen voldoende reden aanwezig vin den. Men zoekt tegenwoordig voor de be strijding der criminaliteit terecht niet meer in de eerste plaats zijn heil in verzwaring van strafbepalingen en aan zulk een ver zwaring bestaat zeker geen behoefte, waar het een misdrijf betreft, waarop reeas «en maximumstraf van zeven jaar is gesteld. Voor de uitgifte van valsche munt- of bankbiljetten kan Ji.i. het straf-maximum verhoogd worden tot 4 jaren, teneinde op buitenlanders een betere toepassing van des traf te verzekeren. Wijziging van de Drankwet. V ertegenwoordigers van het comité, omvattende alle distillateurs in Nederland1 ens peciaal de leden van den Bond van Distillateurs en Likeurstokers, hebben naar aanleiding van het wetsontwerp tot wijziging van de Drankwet, aan den mi nister van arbeid verzocht, nu de re geering bij herhaling heeft te kennen ge geven, dat de geheele herziening; dei} Drankwet noodzakelijk is, welke alge meene herziening naar hun meening zou volgen op het door de staatscommissie in zake gedistilleerde productie, ingesteld bij- Kon. besluit van 6 Maart 1919, uit te brengen rapport, de behandeling van ge meld wetsontwerp in elk geval uit te stellen tot genoemd rapport van de staats commissie in zake gedistilleerd-productie zal zijn verschenen en door adressanten van den inhoud daarvan zal zijn kennis genomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1