NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND Benauwd Abdijsiroop II DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS COURANT een beetje gauw zijn Hollandsche maar een beetje DINSDAG 3 MAART 1925. BUITENLAND DUITSCHL-AND BRAZILIË ZWEDEN AMERIKA BINNENLAND tot stikkens toe itteveen e.a. En id hij zijn voor- an men zeggen, irmeester is ge- vond zyn meer- in Jos. Donoghue, van'90'91 te Ldkampioenschap 17 jaar en reed ptekend, dat hij Donoghue een ipper dong hij gée in een zoo al direct als jas le en Pander ij gezien hoe de m reed en deed ee. En dan het li is dus 18 jaar) l'land, wint daar slaat o. m. den |f. En dan in het Jaap te Ham ar igt hij Nederland r te Groningen pson over 5000 M. i9min.l64/5sec. hy wint weinig uari, het wereld- 1500 M. voor tOO M. voor Hal- li it van het seizoen |l later de kwart- jior Aveling. al te uitvoerig :de volstaan, dat de jaren '94 '95 wereldkampioen- |te beroemdheden de. Drie opeen- :ht. Eden Holland inters, maar ook mens wij daaraan dit over zijn ïting. Hij rijdt in moet alleen over t een walk-over, iad over 5000 M. los en haast zich. idstreep passeert y perplex. Jaap maar en passant smde werelrecord in 8 min. 37 3/5 ord dat 20 jaar zou blijven en de dwonder vorderde ternauwernood :n worden." had op de schaats jde flets probeeren, |r in de „N. R. Ct." eworden van de leKettinggangers" maakt worden of in het kampi- •d Holland op den emen. Er moesten n gehouden en ende lach op gaan, rit den bekenden Griendt er uit te mpioenschap zelf |t te winnen, doch hard ryden, dat oeg. En ondanks maar 6 seconden precies een week nieuweling Eden lan Jac. Siep en en verbeterde hij te voren door verbeterde record [n. 6 3/5 sec het „ventje". Hy [re per uur vooruit ftar maanden later Iste amateur van ïhts een jaar later wereld. Begin Juli i in het kampioen and over i Eng. M. Hij wint beiden mmers Rademaker [Scheltema Beduin. het wonder in zyn an de '/t mijl van elg Robert Protin 3terd. [Cntreé is nog nooit gemaakt geworden |rij pelij k dan ook, een in ongekend uiting komende ïorme verschijning [leen wint hy, ook lampioenschap van 3r 1 Eng. mijl van den Engelschman wint Protin nog, iroemde deelnemers 'eede met 1/5 sec. is van successen ook toen in 1896 was geworden. Te ij het wereld-record 1 min. 16 3/5 sec. n duren eer iemand ecord te verbeteren, etering lag nog de g van het renmate- NUMMER 26 21ST» JAARGANG WSCHE COU Bureaux van Redactie en Administratie; Weatsingel, GOES Interloc. Telefoon; Redactie en AdministratieTelef. No. 207 Bijkantoor» MIDDELBURG, Markt 1 en 2; Telefoon No. 474 Abonnementsprijs (1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling Adrertentiën van 1 tot 6 regels 0,90, elke regel meer f0,15 Contractregelprljs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager 8R00TEWAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN Rijkspresident Ebert overleden Zaterdagochtend om 9.55 is president Ebert overleden, nadat om 5 uur plotse ling oen verergering van zijn toestand was opgetreden. Hij stierf zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen. Aan het sterfbed waren mevr. Ebert, de kinderen, de schoonzoon dr. Jenieke en staatssecretaris Meissner aanwezig. De genecshceren, die Ebert hebben 'be handeld, waren ook nadat zij hem des avonds hadden onderzocht, vrij optimis tisch gestemd. Een der artsen bleef in het vertrek van den zieke. Ebert sliep tot ongeveer vier uur, werd toen echter zeer onrustig. De dienstdoende geneesheer con stateerde dat de temperatuur van den pa tient voortdurend steeg. De toestand werd weldra zoo ernstig dat de arts prof. Bier zoowel als de familieleden van Ebert en staatssecretaris, dr. Meissner, liét ontbie den. Deze verschenen om ongeveer half zes bij het ziekbed. Om 8 uur sliep do patiënt in maar hij Was intussohen reeds zoo verzwakt, dat de geneesheeren geen hoop op redding meer hadden. Onmiddeliijk na het bekend worden van het overlijden van president Ebert heeft het rijkskabinet een zitting gehouden ten einde de eerste noodzakelijke formeelc maatregelen te treffen en o.a. besloten een nationalen rouw voor den duur van acht dagen uit te schrijven. Bovendien JS overwogen op welke wijze een plechtig en waardig karak-ter aan de begrafenis van den rijkspresident zal worden ge geven. De rijkskanselier is nu zoolang pre sident. Het oveilijden van de rijkspresident keeft tp de Berlijnsche bevolking een die pen indruk gemaakt. De Berlijnsche beurs werd gesloten. Alle openbare en vele an dere gebouwen vlaggen halfstoks. De bui- tenlandsnche missies hebben alle de vlag halfstok gehcschen.. In den kabinetsraad heeft de rijkskan selier in bewogen woorden de groote ver diensten van den overledene geschetst. De verkiezing van den nieuwen rijkspresident Do verkiezing van den nieuwen rijks- president die officieel eerst in Juni moest plaats vinden door middel van een refe rendum, zal nu waarschijnlijk reeds in den loop van de maand Maart worden ge houden. Nader meldt men: De regeering van de verschillende bond staten hebben onmiddellijk na het bekend worden van het overlijden van den rijks president telegrammen van deelneming aan mevrouw Ebert gezonden. Heïdt, de Sak sische ministerpresident, seinde dat de Saksische regeering den overledene, niet slechts beschouwde als een staatsman, die in de moeilijkste tijden over het lot van het rijk waakte, maar als een Duitscher, die de edelste opvattingen en de grootste persoonlijke hoedanigheden bezat. De .rijksdag, zooals overigens alle open bare. en tal van particuliere gebouwen en voorts alle gezantschappen en consulaten vlaggen halfstok. In een Zaterdagmiddag- gehouden bij eenkomst van het Pruisische kabinet, waaraan alle ministers en staatssecretaris sen deelnamen, heeft minister-presideut Marx hulde aan de nagedachtenis van den overleden rijkspresident gebracht. Voor het paleis van den rijkspresident stonden den ganschen dag honderden nieuwsgierigen. Een groot aantal politieke leiders en vooral partijgenooten van den overledene verschenen eveneens in den loop van den dag in het paleis. Kwart over 11 kwam mevrouw Ebert met haar kinderen en schoonzoon per auto in het paleis terug, leen mevrouw Ebert op de binnenplaats uit de auto stapte, werd zij gesteund door to"1' zoon Fritz en door den gewezen v nrtembergschen gezant Hildebrand. De honderden belangstellenden ontblootten het mold. Ook voor het sanatorium, waarin i oeri gestorven is, stonden den heelen n drommen nieuwsgierigen. Jok in het buitenland heeft Ebert's oveilijden zoowel in diplomatieke als in pci sknngen indruk gewekt. De - begrafenis., kaar de bladen vernemen, zal in den ■jijksdag een plechtige zitting worden ge- louden, zonder dat echter het lijk van den ï'ijkspresident naar het gebouw zal worden overgebracht. De hoofdpleehtig- leicï van do rijksregeering wordt voor het paleis van den rijkspresident gehouden. soclaal-demoeratische partij- zal harer zijds eveneens een betooging organiseeren. -bijzonderneden hieromtrent zijn echter nog met bekend. In den nacht van Woensdag op Donderdag zal het lijk naar Heidel- wg, ue geboorteplaats van Ebert worden vervoerd en daar in een gemeentelijk praalgraf worden bijgezet. De doodjsoor'zaaikf. i (Wolff.) Blijkens een mee- ■EwW8® t6 Senees^eeren, die president Handelt hebben, heeft de met toe stemming van de familie door dr. Lu- ba] sch ondernomen buiksectie aangetoond, dat de verlamming van het darmkanaal de oorzaak van 's presidente^ dood is ge weest. Korte levenschots. Froderik Ebert werd 4 Februari 1841 geboren en was de zoon van een kleer maker te.Heidelberg, waar hij de volks school ailiep en toen :Bij een zadelmaker iu de leer kwam. In 1891, op 20-jarigen leeftijd is hij te Bremen in dienst getre den van de socialistische partijpers. Hij werd redacteur van de Brem'er Bürgerztg., later voorzitter van het vakbonskartel en van dc- socialistische kiesvereeniging te Bremen. In 1900 werd hij tot lid va.n de „Bürgersehaft" gekozen en op het congres te Jena in 1905 tet lid van Het hoofdbe stuur. Toen Bebel in 1913 stierf, werd Ebert iu zijn plaats tot partijvoorzitter benoemd en tevens tot lid van het Int. Soc. Bureau te Brussel. Een jaar tevoren was hij lid van den Rijksdag geworden. Bij liet uitbreken van den wereldoorlog heeft Ebert., die evenals Seheideman over tuigd was van Duitscliland's goed recht, zich aan de zijde der regeering geschaard. Beiden hebben, als voorzitters van liu.n Rijksdag'groep deelgenomen aan alle on derhandelingen, die tijdens den oorlog met -neutrSSe socialisten over het vredesvraag stuk zijn gevoerd. Toen na den verloren oorlog de ineen storting kwam stelde Ebert zich met t?ehe;demann op 9 Nov. 1918 aan het hoofd van de omwenteling en nam met in stemming van alle staatssecretarissen het ambt van rijkskanselier op zich. Na liet twee dagen te hebben uitgeoefend werd hij tot leider van den raad van volksge- niachtigden, die het bewind in handen' nam, gekozen. De Nationale Vergadering koos hem op 11 Febr. 1919 met 277 van de 379 uitgebrachte stemmen tot Voorloo- pig rijkspresident, in welke functie hij op 9 Juli d. a. v. de wet tot het sluiten van vrede met dé geallieerden, door de Nationale Vergadering met. 208 tegen 115 stemmen aangenomen, bekrachtigde. Wel zijn hem felle aanvallen van uiterst rechts eu uiterst linksch niet be-, spaard gebleven, maar bij de groote meer derheid van het Duitsclie volk hebben ze geen weerklank gevonden. Men kan inte gendeel zeggen dat Ebert populair was, hetgeen ook bleek toen in 1922 zijn auibtsduur met drie jaar werd verlengd, om een presidentsverkiezing in een zoo moeilijken tijd te voorkomen. „De Tijd" schrijft over Ebert: Het heengaan van dezen man, die steeds op bescheiden en omzichtige wijze zijn taak opgevat en vervuld heeft en daar om ook herhaaldelijk van Katholieke zijde, bepaaldelijk van het Centrum, blijken vau sympatnie naast krachtigen steun en me dewerking kon ontvangen is in deze kritieke tijden voor Duitsehland een ver lies. Ondanks de tegen hem gevoerde ha telijke campagne en dito processen, bleef dc president (wij laten nu daar dat hij» van buis uit kathpliek was en, helaas, de soc. dem. wereldbeschouwing aanhing) 'n soort „feste Pol in der Erscheinungen Flucbt" de vluchtige verschijnselen waien de elkaar snel opvolgende rijks dagen, regeeringen en rijkskanseliers, die vaste kern was president Ebert. Zijn ster ven zal het jammerlijk verdeelde Duitsche volk zeker niet ten goede komen. Noodlottige ontploffing bij Rio dc Janeiro. RIO DE JANEIRO (Reuter) Een berg plaats van ontplofbare stoffen te Nitheroy in de buurt van Rio de Janeiro, is Don derdag in de lucht gevlogen. Er zijn zoo wat honderd dooden en zeshonderd ge kwetsten. Bovendien zijn 300(7 huizen vernield. De begrafenis van Branting. Volgens een telegram1 uit Stockholm' heeft de begrafenis van Branting Zondag een zeer indrukwekkend verloop gehad. Overal in de stad zalg men wlaggen en teekenen van rouw. Ongeveer 20.000 per sonen nalmen ajap de begrafenis deel. Het aantal toeschouwers van den begra fenisstoet wordt op 100.000 geschat. De koning en andere leden van het ko ninklijk huis waren in de kerk' aanwezig. Aardschokken; Uit New-York, New-Jersey, New-En- geland, Michigan, Illinois, Indi|ana, Ken tucky, iWest-Virginia, Maryland, Penn- sylvanië en andere deelen yan de Ver. Staten, alsook uit verschillende streken van Canada wordt melding gemaakt van aardschokken, die zich Zaterdagavond de den gevoelen. In Quebec en Montreal werd vrij be langrijke seliade aangericht, evenals in enkele andere plaatsen. I Te New-York brak een paniek uit, insgelijks te Montreal. De. telefoondienst van Montreal is ont redderd. In de Katholieke kathedhial brak brand uit, doordat er een breuk in een gasbuis ontstond. Er werd vooi' diendui- zend dollars schade aangericht. Hot dak der Katholieke St. Mjaïy-k'erkf te Shawiningan Falls stortte in. Ver scheidene huizen werden beschadigd. Er werd geen schade a|ajngericht aan de elcctrioiteits- en papierfabrieken. D« mijnmliatsehnppijen in Ontario heb-, ben de mijnen geïnspecteerd, doch er is tot nu toe geeu ernstigo sflh,ade gerap porteerd. 1 EERSTE KAMER. Zitting van Vrijdag, 27 Februari. Voortgezet wordt het algemeen begroo- tinvsoebat. De heer Stenhuis (s.-d.), zijn rede voort zettende wijst op de verschuiving van de niachtverhoudingen in het productiestelsel. Hij betoogt, dat noch de regeering, noch net parlement in staat is gebleken, de werkgevers tot een gewijzigde houding te brengen, o.a. betreffende medezeggenschap en boekonderzsek door arbeiders. Hij ver-* zekert, dat verdere loonsverlaging niet 7jonder strijd zal worden aanvaard, eu noemt de democratie der burgerlijke par tijen woordenpraal. Dc lieer De Wit. (r.-k.) acht de kyitiek op minister Colijn, die het nudgetaire evenwicht herstelde, misplaatst. Mevrouw Pothuis—Smit (s.-d.l bestrijdt den heer Van Lanschot,: die de coalitie ncodig ooi-deelde om wetgeving als in De- uemarkent en opzichte van het huwelijk te voorkomen. De Deenschc regeering wil alleen uit de strafwet wegnemen, wat een doode letter is. Van hel werkelijk christelijk karakter dézer regeering ziet spreker niets. De heer Blomjous (r.-k.) bespreekt de coalitie, hel budgetaire evenwicht en de bewapening. Geen andere combinatie met regeérkiacht is z.i. mogelijk dan de be staande coalitie. De 'salarisverlaging noemt hij onvermijdelijk. Wat de ontwa pening' betreft, bestrijdt bij den heer Van Embden. De heer Slotemaker do Bruine (e.-li.) bestrijdt de heeren Van Embden ou Sten huis, die z.i. beiden van i. nbewezen stel lingen uitgaan. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag, 27 Februari. Aau de agenda wordt o.m. toegevoegd het ontwerp tot riehtige heffing van de directe belastingen. De heer Kleerekoper (s.-d.) vraagt een interpellatie aan over de behandeling van de personen, die onder Schoten gear resteerd .zijn, als verdacht van brandstich ting. Dinsdag zal over dit verzoek wor den beslist. Bij de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot wijziging van het In dische' Regeeringsreglement verdedigt de heer Drqpselhuys (v.-b.) zijn amendement om het ontbindingsrecht van den Volks raad iu het ontwerp op te nemen. Hiji acht dit recht aan de Kroon noodig voor 'eventueel herstel van het evenwicht tus- schen Volksraad en gouverneur-generaal. De heer Albarda (s.-d.) licht een sub amendement toe om bij ontbinding de be noemde leden te doen herbenoemen, dit om machtswillekeur van den gouverneur-gene raal te voorkomen. De heer V an Schaik (r.-k.) vreest te groote macht van den gouverneur-generaal bij de mogelijkheid van ontbinding en vreest, dat op ontbinding kan worden aangestuurd. Minister De Graaff staat welwillend te genover ,-'t amendement-Dresselhuys, doch bestrijdt dat van den heer Albarda. De heer Dresselhuys zegt in zijn re pliek, dat van ieder grondwettelijk recht misbruik kan worden gemaakt. Hoe zou het zijn, als de Kroon hier de goedkeuring weigerde van ieder ontwerp, dat niet vol maakt naar haar zin was? Zoo moet men ook het ontbindingsrecht zien in het licht der beteekenis van het nieuwe reglement. Het subamendement-Albarda wordt ver worpen met 43 tegen 11het amendement- Dresselhuys met 47 tegen 18 stemmen. R.-K. STAATSPARTIJ. Program van actie 1925. Met handhaving, voorzoover niet reeds verwezenlijkt,' van het program van 13 Mei 1922, worden voor de eerstvolgende legislatieve periode door de R.-K. Partij vooral de volgende punten op den voor grond gesteld 1. Handhaving en doorvoering der Christelijke beginselen in de huwelijks wetgeving. 2. Handhaving, zoo mogelijk doorvoe- ring, ^van de gelijkstelling van openbaar en bijzender onderwijs. Zoo spoedig mogelijk invoering van het zevende leerjaar mede in verband met de Arbeidswetgeving. 3. Voortgezet herstel en behoud van het financieel evenwicht. "V erlaging allereerst van die belastingen welke liet zwaarst op de on- en minver mogenden drukken, of de noodzakelijke kapitaalvorming het meest tegenhouden. Meer vrijstelling of aftrek voor groote gezinnen. Geleidelijke afschaffing van indirecte belastingen op eerste levensbehoeften. Vermindering van de successiebelasting bij vererving in de rechte lijn en in de eerste graden van bloedverwantschap. Invoering van verteringsbelastingen op middelen van gemak en weelde. Herziening van het bezoldigingsbesluit voorzoover daarin onbillijkheden of on juistheden voorkomen. 4. Krachtige medewerking met de plannen van den Volkenhond die met de voorstellen van Benedictus XV volko men overeenstemmen ter oplossing van internationale geschillen door scheids rechterlijke uitspraken, en ter gelijktijdige en wederaijdsche vermindering van be wapeningen. 5. De organisatie van leger en vloot dient bepukt te zijn tot hetgeen noodza kelijk Is voor de handhaving der neutra liteit en de verdediging der onafhanke lijkheid binnen de grenzen door even- lueele internationale regelingen te stellen. Zoo mogelijk samenvoeging van de de partementen van oorlog en marine. 6. Bevordering van zoodanige ontwik keling der arbeidswetgeving, dat steeds meer do regelingen betreffende de arbeids verhoudingen in bedrijf en onderneming, getroffen kunnen worden door de organi saties van werkgevers en werknemers, al Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondermijnenl Geen vergiften of verdoovings- middelen maar geneeskrachtige, b< rstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en ©nschadelijke werking van Akkers bij Asthma, Bronchitis en Hoes?» f 1.50 f2.75 f4.50 zijo voordeellger of niet door speciaal daarjoe gekozen col lege's, behoudens goedkeuring en toezich door de overheid binnen de grenzen door de wet gestold. Wettelijke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomst, inclusief de moge lijkheid tot verbinden-verklaring. De uitvoering der sociale verzekeringen worde, voorzoover mogelijk, opgedragen aan de samenwerkende organisaties van werkgevers en arbeiders. Met dien ver stande, dat de Staat aansprakelijk is voor de uitbetaling der schadeloosstelling en dat beroep open staat op een buiten de partijen van overheidswege aangewezen rechter. V'! Doorvoering der Arbeidswet 1919, naar mate de economische toestand dit mogelijk maakt. 7. De belemmering van de vrjjheid van godsdienstuitoefening nedergelagd in arti kel 123 van het Regeeringsreglement voor Ned. Tndië worde weggenomen. 8. Aleer overheidszorg voor het behoud van de schoonheid van stad en land. Hofbericht. De Koningin is voornemens in Septem ber a.s. een officieel bezoek aan Limburg te brengen. Het Koninklijk gezin naar Zwitserland. Men bericht aan het „Hbld." uit Zwit serland, dat daar het stellige gerucht gaat dat het Koninklijk gezin met klein gevolg en in streng incognito eerstdaags daarheen zal vertrekken voor een kort verblijf in een der kleine plaatsen van Centraal-Zwit- serland. Geen illusies over salarisvcrbelcring. Vrijdagmiddag aan 't eind der Eerste Kamerzitting heeft Minister Ruys de Bee- renbrouek ten opzichte van de salarissen het volgende gezegd: Thans mogen geen illusies worden ge wekt omtrent eventueele salaris-verbete- ringen. De vraag of de kans op verbete ring der salarissen nu zooveel grooter is dan in het najaar 1924, moet spr. tot zijn leedwezen, ontkennend beantwoorden. A.s. Maandag zal er een vergadering zijn van de centrale commissie voor geoi'ganiseerd overleg. Het Bezoldigingsbesluit zal wal bovenaan op de agenda staan. De regee ring zal echter niet kunnen medewerken aan hervormingen die in de papieren loo- pen. BERGEN OP ZOOM. Donderdagmid dag heeft het comité van de Rio-tentoon- stelling 3925 in de zaal van Thalia da vertegenwoordigers van de West-Brabant- sche en Oostelijk Z-ceuwschc pers, ontvan gen. Bij monde van de heeren G. Baoht Ozn. en J. v. d. Kreek werd aan de. journalisten een duidelijk overzicht ge geven van de plannen die het comité zich; voorstelt tegen Juli a.s. te verwezenlijken. Aan deze plannen ontleenen wij o.m'. dat naast dc bestaande gebouwen van de' groote sociëteit Thalia en de officieren-so- citeit verschillende ruim aangelegde bijge bouwen zullen worden opgetrokken om' de talrijke stands te kunnen bevatten van do exposanten die reeds voor deze tentoon stelling inschreven of hun voornemen daartoe te kennen gaven. De tuin van Thalia, zelve wordt in een openlucht- expositie-terrein herschapen terwijl tal van vermakelijkheden naast het nuttige ook' het aangename van een verblijf op da tentoonstelling zullen in de hand werken. Hel pensioenverliaal door den RotterdanrscheB Raad verworpen. In de Vrijdagmiddag en -avond gehou den vergadering van den Gemeenteraad te Rotterdam is behandeld het voorstel der. meerderheid van het college van B. en W. om mét 1 April a.s. tot 31 Dec. 1925 over te gaan tot heffing van pensioenbijdra gen op de salarissen van het gemeente- personeel en wel 3 °/b voor eigen pensioen over den vollen grondslag en 5i/2 ,"/o voor weduwen- en weezenpensioen tot f 3000. Na zeer uitvoerige bespreking werd dit voorstel door een meerderheid van 23 te gen 20 stemmen verworpen. De meerder heid bestond tut 16 soc. dem., 2 commu nisten, 3 vrijzinnig-democraten en 2 ka tholieken. De minderheid uit 16 leden der rechterzijde en 4 Vrijlieidsbonders. Nadat dit besluit Vrijdagnacht was ge vallen, heeft de wethouder voor de finan ciën, mr. A. v. d. Hoeven (A.-R.) zyn functie neergelegd. De Zemrrtijd. Het bestuur van de Algemeene R.-K. Werkgeversvereeniging heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin het zijn teleurstelling uitspreekt over het feit der indiening van het wetsontwerp, dat de totale afschaffing van den z.g. Zomer tijd beoogt. Adressanten verzoeken het onthouden van goedkeuring aan dit wetsontwerp, in het belang van de industrieele en commct- cieele werkgevers en arbeiders, en zulks op grond van lichtbesparing, doch vooral om.' redenen van hygiënischen en ideëelen aard. De houding der R.-K. Kamerfractie na de conferentie van 20 Februari. Vanwege de R.-K. Centrale van Bur gerlijk Overheidspersoneel wordt het vol gende medegedeeld „Onder dit hoofd wordt een bericht in dc Nederlandsche pers verspreid, waar in zeer onjuiste mededeelingen worden gedaan over de conferentie welke het Da- gelijksch bestuur van de R.-K. Centrale^ van Burgerlijk Overheidspersoneel Vrijdag 20 Februari met een commissie uit de R.-K. Kamerfractie mocht hebben. „Voor zoover uit het bericht zou kun nen worden opgemaakt, dat reeds nu ge bleken is, dat er over de onderhavige kwestie verschil van meening is in de Fractie, kunnen wij mededeelen, dat de R.-K. Kamerfractie door bijzondere om standigheden nog niet over deze, voor het Rijkspersoneel zoo belangrijke zaak, ver gaderde. „Voorts is het bericht van A tot Zj on juist en bovendien gesteld op een wijze, waardror de mogelijkheid bestaat dat al lerlei onjuiste gevolgtrekkingen ten aan zien van deze conferentie worden gemaakt. Door dergelijke berichtgeving worden de belangen van het Rijkspersoneel ten zeer ste geschaad. „Daarom deelt het bestuur van de R.-K'. Centrale van Burgerlijk Overheids personeel het bovenstaande mede, en kan slechts herhalen, dat de conferentie met de R.-K. Kamerfractie een bevredigend verloop heeft gehad." Eerste Kamer. Het centraal stembureau voor de ver kiezing van leden van de Eerste Kjalmer heeft Zaterdag ter voorziening in de v^j- clature, ontstalan door het overlijden van jhr. de Jonge, tot lid van de Eerste Kam'er benoemd verklqlard den heer G. F. Lindeijer te .Vlissingen. Dreigende tijdsverwarring. B. en ,\V. van Den Halag hebben aan verschillende confmissies en instellingen gemeld dat bij hen het voornemen bestaat om, indien het thans aanhangig wets ontwerp tot afschaffing vjan den zomer tijd door de Staten Generaal mocht wor den aan genomen, met ingang van 1 April a.s. de uren der gemeentelijke bureaux'' der gemeentescholen en van andere ge meentelijke instellingen mét één. uur te vervroegen. i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1