NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND C., GOES 'zekering bij de DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN 0ES ZATERDAGS Eerste Blad buitenland bTn¥enland™ uit zeeland MIDDELBURG HE COURAW ERICHTEN ;h weerbericht 'OG NIET? [ruiden Pillen. 'ortelboer. evensvarzekering- Maatschappij Volksverzekering, Dit nummer bestaat uit twee bladen belgie duitschland engeland zweden italie amerika en, enz. VLISSINGEN GOES NUMMER 25 ZATERBA6 28 FEBRUARI 1925 21sM JAARGANG met inh., J. Sclhot, Port. met inh., Wt. n K47; Zwiajte ki»- Ivenstr. 1174; Bril in Zand Breeweg D 142; rancke, Seisweg R 83", fïj. Baan, Londenscha erenhandschoenen' jufi- n F 154; Mnntelbiaind; |:aat 1162; Groenten- 'Damp-singel F 206 j Ie, P. v. d. Berge, Jas- 2 ondermutsen, J. Mill; Schoenborstel', 'luimstr. E 166Zilv. en, Schroeweg V 38; Walraven, Oostkerk- Tagen, J. C. Meiboocn', Vulpenhouder, C. v. |;tr. P236; Medaillon Ing verm. goud, mevr. Itstr. F 175. f 't Bureau van poKtiü tusschen 78 aar |ari. Graanmarkt. Nieu- L7, Nieuwe Rogge f 14, Zomer Gerst f 15, Ba- |k-Erwten f 14f 14,50, -f 17, Bruine Booneu Izaad f 35, Schokkers pr zeer ruim. handel ocht. ;ing „Zuid-Berelaai" in 24 Februaxi. veiling 100 K.G. f I Line veiling. Kei net 1835, Tjeroml Bellefleur 9-18, Fran- —11, Court Pendu 10 -11, Zure Bijenkorf 9, -7, Zoete Campagne 9, leur 813, Zoete Arml- Ider zoet 57, Pomane Diverse appels 420, gld. per lop K.G. Wildennyi 59, Klei- scli Queen 11, Ponds- Remcy 57, Winter- winter Bergamot 25, I 34, Diverse peren 5 13 gld. per 100 K.G. 'tten 1219, Uien 68, lleine uien 3, Spruiten 12 lekool 48, Veldsla 11, éld. per 100 K.G. Roode •ne sjavoiekool f 3, Boe- |i T0,80B 1,30 per 100, per 100 bos. Honing verricht in den ntor- uari en medegedeeld door Meteorologisch Instituut leterstand 767.1 Haparan- agste 719.5 Valentia. ,-an den 'avond van heden an morgen krachtige Zuidelijke lijke of verderruimende lolkt tot betrokken, regen water opklarend en konder. pr wenden zich lat is opmerkelijk. goed uitgevoerd alle zorg aan 'den dat de leesbaarheid kheid en gepaste 3 worden gebracht. drukorders steeds ken en daarin ligt Goed drukwerk is t cachet aan de zaak voortduring beleefd oor grootere orders. WESTSINGEL 75 tlasting, slechte spijs- oudê, influenza, luste- 'dpijn, enz., de er niet. i" f 2, - ialf 75 oent. 5 cent. Verkrijgbaar, dan g©- gst van het bedrag door tela. 553-50 e NIJMEGEN. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES Interloc. Tolefoon: Redactie en Administratie Telef. No. 207 Bijkantoori MIDDELBURG, Markt 1 en 2; Telefoon No. 474 AboiuiemsatsprQs f1,90 per dn» maanden, bij vooruitbetaling Advertantiln van 1 tot 6 regels f 0,90, elke regel meer f 0,15 Contractregelprljs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager 8RD0TEWAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEL De zomertijd wordt in België 28 Maart ingevoefö. Ecu volkstelling in DaitsoklamR BERLIJN, 26 Febr. In Juni zal in Düitschland een algemeene volkstelling gehouden worden. (N. R. Ct.) Echtscheiding in Engeland. De Engelsche minister van binnenland- scho zaken zal in tegenstelling met zijn jlerschen coüega uit den Vrijstaat, de echt scheiding nog wat vergemakkelijken. Als man of vrouw de kinderen mishandelt, kan echtscheiding worden aangevraagd; eveneens kan worden gescheiden wegens misbruik van sterken drank of bedwel mende middelen door een der partijen. Een vronw zal knnnen scheiden ook indien de behandeh'ng, die zij heeft te ondergaan, haar nog niet dwingt het huis te ver laten. Als droef bewijs voor de opvatting die het Engelsche volk van het huwelijk' heeft, zal het Hoogerhuislid Durpont Rid- gley de la Vare een wetsontwerp indienen tot instelling van een proef-huwelijk voor den tijd van een jaar. Ka afloop van deze periode zou het huwelijk niet meer ont bindbaar zijn. i op de Engelsche kus A LONDEN. Donderdagnacht heeft aan de Engelsche kust opnieuw een hevige storm gewoed, die gepaard ging met zwa re regens en, blijkens do waarnemingen van het meteorologisch instituut te Dover een snelheid van 56 mijlen per uur, be reikte. In verschillende kustplaatsen is ernstige schade aangericht. De beroemde wandelpier te Port-cawl is geheel vernield. De Theems, die sedert twee dagen twee voet is gewassen, is nabij de Walton-brug aan de Midlesex-zijde buiten haar oevers getreden. Het laaggelegen dorp Mimms, in d e nabijheid van Darnet is geheel over stroomd. De bewoners moesten met vaar tuigen worden gered. mhet kanaal van Bristol was de storm zoo h evig, dat vele schepen naar Swan sea moesten vluchten. De begrafenis van Branting. De begrafenis van Branting zal Zon- 'dagm'aaag om 3 uur in de Storkyrkan te Stockholm op kosten van de Zweedsche arbeiderspartij plaats hebben. De komng. de kroonprins, de hoofden der diplomatieke vertegenwoordigingen, en de zaakgelastigden der buitenlandsche mo gendheden te Stockholm zullen daarbij tegenwoordig zijn. De buitenlandsche ge zanten hebben alle brieven van 'rouwbe klag aan de Zweedsche regeering gezon den. Onze landgenoot prof. van Hamel, di recteur dei juridische afdeeling van het Volkenbondssecretariaat zal den Volken bond officieel vertegenwoordigen bij de begrafenis van Branting te Stockholm. Mussolini. ROME, 26 Febrauri. (Stefani.) Musso lini kan als genezen beschouwd worden. Niettemin beeft zijn. geneesheer hem nog eenigen tijd rust voorgeschreven. Ontploffing in de Ver. Staten. SAN ANTONIO (V. St.), 25 Februari. ■(Reuter) Bij een ontploffing die te vroeg geschiedde, zijn, in een steengroeve in de buurt van het dorp Langley, 7 menschen omgekomen en 8 gekwetst. Het was een ontploffing van een groote lading dyna miet. Eenige lijken waren in flarden ge scheurd, anderen bijna 200 M. wegge- 1 slingerd. 9460-40 Gastmaal ten hove. Donderdag heeft in de kleine eetzaal ten Koninklijken Paleize te 's-Gravenhago het gastmaal plaats gehad, dat de Konin- gin.t er gelegenheid van hare promotie tot doctor in de rechtsgeleerdheid honoris causa (aan de universiteit te Leiden), aan bood aan een aantal dames en heeren uit dén kring der Leidsche Hoogeschool, wier mén als genoodigden korten tijd geleden »ds zijn vermeld. Met de Koningin en l,\ Prins nam Prinses Juliana aan dezen tijd deel. De tafels waren met bloemen, in hoofd zaak roode tulpen, versierd; als midden tafelstuk was het wapen van de stadi Leiaen in bloemen uitgevoerd. De Koninklijke Militaire Kapel gaf, on der leiding van haar directeur, eerste-' luitenant Boer, een muziek-uitvoering. HtJ U 1 ^^maall De Rijkssubsidie voor de Olympische spelen. De „Msb." stelt de vraag, of deze sub sidie noodig is en of deze ons land ook voordeel brengen kan en daardoor van algemeen nationaal belang wordt. Het voorstel aldus beziende, besluit het R.-K. orgaan, behoeven wé er niet zoo afwij zend tegenover te staan en zeker niet, indien deze Regeering de subsidie met het oog op den financieelen toestand ver antwoord acht. Do „Tijd" daarentegen acht het voor stel een psychologische fout. Frnstige bezwaren hij het afdee- lings-onderzoek. Bij het Woensdag gehouden afdeelings- onderzoek van de Tweede Kamer, zijn, naar dc „Tel." meldt, ernstige bezwaren geopperd tegen het wetsontwerp. Naast de voor het meerendeel „princ.ipieele" be zwaren van Christelijk-historisclie en An ti-revolutionaire zijde, werden ook bezwa ren van anderen aard geopperd. Naar het blad' verneemt, is ook bet grootste deel van de R'.-R. fractie tegen het ontwerp, evenals enkele Sociaal-de mocraten en naar het hoorde ook één "Vrijzinnig-democratisch afgevaardigde. Van de zijde der voorstanders is met klem op het groote belang van de aan neming van het wetsontwerp gewezen. Eenige. voorstanders hebben het denkbeeld bepleit een subsidie toe te kennen tot een gelijk door particulieren op te brengen bedrag. In verhand met de vele critiek op het wetsontwerp wordt nu in parlementaire klingen ernstig aan de totstandkoming ervan getwijfeld. Toelagen landbouwonderwijs. Naar de „Rsdb." verneemt, zullen geen toelagen meer worden verstrekt voor di verse 1 andbauwcursussen. Ook zullen dit jaar geen nieuwe toelagen voor tvoortge zette studie meer worden verleend. De Zomertijd. Het bestuur van het Kon. Ned. Gym- nastiekverbond en van de Ned. Handels- reizigersvereeniging verzoeken aan de 2e Kamer behoud van den Zomertijd. Gok het hoofdbestuur der Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel heeft aan de Tweede Kamer een adres gezon den, waarin met aandrang wordt verzoent den zomertijd te handhaven in den geest van de meerderheid der Tijdcommissie. Het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over flet wetsontwerp doet zien hoe de leden in twee kampen verdeeld zijn. In net eene zijn de vurige voorstanders van den Zomertijd, die aan het wetsontwerp hun stem niet kunnen geven, in het ande re de overtuigde tegenstanders van den Zomertijd die het wetsontwerp toejuichen. EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag 26 Febr. De algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting worden voortgezet. De heer De .Vos van Steenwijk (c.-h.) hervat zijn rede met een verdediging van den minister van financiën. Tegen ontwapening is spr. en zijn partij absoluut gekant. Een weermaoht kan niet worden gemist, reeds niet ter handhaving van de binnenlandsche rust. Hij hoopt, dat minister Colijn erin zal slagen de uitgaven te verminderen en de belastingen te verlagen. De heer Van Embden (v.-d.) zegt reeds in 1920 betoogd te hebben, dat een z.g. onontbeerlijk minimum van bewapening omtoereikenhaar is. Spr. beoogt, dat alle kleine staten mili tair weerloos zijn, en handhaaft zijn standpunt inzake ontwapening en deni chemischen oorlog. Beperking van de be wapening maakt onderling wantrouwen gaande. Denemarken ziet verder dan onze regeering. Na de pauze betoogt spr., dat onze weermacht onder elke omstandigheid overbodig is. Spreker acht de moreele macht van den Volkenbond diens grootste macht. De heer Diepenliorst (a.r.) behandelt onze econo mische, militaire en politeke weerbaarig- heid. Spreker brengt hulde aan minister Go- lijn voor het sluitend maken vau de be- rooting. Hij betoogt de noodzakelijkheid van vermindering van de directe belastin gen door verhooging van de indirecte. De militaire weerbaarheid besprekend, bepleit spr. behoud, doch met bezuiniging van leger en vloot. Die kunst van bezui niging blijkt Minister van Dijk voortref felijk te verstaan. Zoowel vrijzinnig- als sociaal-democra ten brengen met luchthartigheid den vrede m gevaar. Spr. bestrijdt de argumenten van technischen aard voor ontwapening. Ziet men alom hoe oorlogsgevaar dreigt, dan mist de heer Van Embden het recht de regeering te verwijten dat ze door haar houding het vuurtje aanstookt. Spr. zet- daartegenover hoe men ten opzichte van bewapening zich in Engeland ge draagt, in Frankrijk, en hoe de stof tot oorlogsbrand rondom boog opgestapeld ligt. W at de heer Van Embden wil, natio nale ontwapening, is door en door onna- loiiaal, zal ons weerloos overleveren aan vreemde overheersching, zal ons land ze ker maken tot toekomstig oorlogsterrein. ■Wat de politieke weerbaarheid betreft, de dood van de coalitie is reeds tientallen jaren voorspeld; maar nog steeds druipen de op buit beluste erfgenamen stiRekens af. Spreker acht een samengaan van de partijen die op christelijk standpunt staan, nog steeds geboden. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 26 Februari. Bij de voortzetting van de behandeling van het ontwerp tot wijziging van het Indisch regeeringsreglement licht de heer Rutgers van Rozenburg (c.h.) een amen- tussehen de Kroon en den gouverneur dement toe, om de bestaande verhouding generaal de bevelen des koning moet .aan nemen. Na bestrijding door minister De Graaff verandert de voorsteller hevelen in aan wijzingen. De heer Marehant (v.) kan moeilijk voor het ontwerp stemmen, als het amen dement wordt aangenomen. De heer Dresselhnys (v.h.) kan moei lijk voor het ontwerp stemmen, als het amendement- wordt aangenomen. De heer Dresselhuys (v.-b.) kan moeilijk' voor het ontwerp stemmen, als het amen dement niet wordt aangenomen. Het amendement wordt met 47 tegen 20 stemmen aangenomen. Tegen stemden de v.-d., de s.-d. en de a.-r. Scheurleer en Colijn. De heer Vliegen (s.-d.) verdedigt een amendement om uit de hoofden der de partementen het Indische ministerie te vormen, waardoor de raad van departe mentshoofden zou kannen vervallen. Na bestrijding door den minister wordt het amendement verworpen met 50 tegen 19 stemmen. Het amendement-Albarda om de z.g. buitengewone rechten v. d. gouverneur- generaal, van zelfstandig, zonder beslis sing van de rechterlijke macht, te kunnen internecren of te externeeren, te doen ver vallen, WGrdt verworpen met 50 tegen IS stemmen. De he# Albarda licht een amendement toe om naast den Volksraad een commis- jSie van voorbereiding te doen bestaan, zonder beslissende macht. De heer Fober (r.-k.) licht een amende ment, toe om den wet.gevenden raad te vervangen door een college van 'gedele geerden. De Volksraad zal dan moeten bestaan uit 60 leden. De heei Van Vuuren (r.-k.) is geen enthousiast voorstander van den wetge- venden Raad, ccch hij wil dien gedeelte lijk aanvaarden, omdat hij noodzakelijk is, wil men thans iets tot stand brengen. Met het gewijzigde amendement-Feber kan hij zich ten volle vereenigen. 'Da heer Gerritzen (v.-b.) betoogt, dat een commissie van voorbereiding niet de gewenschte oplossing brengt. Dit college zou immers geen zaken kunnen afdoen. Ilij gelooft, dat het gewijzigde amende- ment-Fcber de meeste aanbeveling ver dient. De heer v. Boetzelaer van Dubbeldam 4c.-h.) meent, dat de heer Albarda rich niet voldoende rekenschap gaf van de om standigheid, dat in Indië zeer moeilijk geschikte menechen te vinden zijn om als lid van den Volksraad op te treden. De Heer Dresselhuys (v.-b,) acht een wetgevende raad en een college van ge delegeerden practisch hetzelfde. Beide zul- leu de leden van den Volksraad achteruit- stellen. Het amendement-Albarda is een hetere oplossing. De n eer Scheurer (a.-r.) zegt, dat het dat het hier een practische vraag geldt, en of de Volksraad het werk af kan of niet." De minister heeft de noodzakelijk heid van den wotgevenden raad duidelijk ■aangetoond. De Minister zegt, dat ondanks alle be zwaren. tegen den wetgevenden Raad aan gevoerd, Iiij van meening is gebleven, dat geen beter oplossing is voorgesteld. Met het amendement-Feber gaat de minister mede. Hij kan niet ontkennen, dat de iaam „wetgevende raad" verkeerd uitdrukt wat hij is: De Voorzitter deelt mede, dat de re geering de amendementen-Feber heeft over genomen. Dc neer Albarda repliceert. Hij zegt, dat, indien het amendement-Albarda niet wordt aangenomen, de sociaal-democraten geen prijs meer stellen op behandeling van de andere door hen ingediende amende menten. Het amendement Albarda wordt ver worpen met 37 tegen 26 stemmen. Hel artikel, zooals dit gewijzigd is door de regeering, wordt aangenomen met 38 tegen 23 stemmen. De heer Scheurer (a.-r.) licht een runen dement toe om vrouwen van het lidmaat schap van den Volksraad uit te sluiten, om invoering van het passievo vrouwen- kiesreent te voorkomen. De heer Feber (r.-k.) verdedigt een amendement om te waarborgen, dat in tien Volksraad een meerderheid van Nederlan ders zitting krijgt. De Minister zegt, dat hij zich heeft aangesloten bij de Nederlandsche wetge ving en geen reden ziet, verandering hier in te brengen, ten aanzien van Indië. "Wat het amendement-Feber betreft ziet de mi- 1 nister geen aanleiding zijn voorsteller! te wijzigen. Het amendemont-Scheurer wordt ver worpen met 49 tegen 9 stemmen. Hot amendement-Feber wordt aangeno men met 42 tegen 15 stemmen. Dc vergadering wordt verdaagd tot Vrijdag. De R.-K'. Reclasseeringsvereeniging alhier hield Donderdagavond j.l. haar jaar vergadering onder leiding van den voor zitter. De secretaris bracht zijn jaarver slag uit en had daarvoor den dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. Het verslag van den penningmeester werd goed gekeurd en vermeldde aan ontvangsten f 490,43 en aan uitgaven f 601,401/2, al- zoo een nadeelig slot van f 110,971/2, Op voorstel van de kascommissie, die bij monae van den heer L. Mes verslag uitbracht, werd de penningmeester gede chargeerd onder dankbetuiging voor zijn nauwkeurig beheer. De wekelijksche bus jes h adden f 104,75 opgebracht. De Aalmoezenier sprak een kort maar pittig woord en wekte op om op den inge slagen weg voort te 'gaan, zoowel het bestuur als de dames zelatrices, tot heil van de gevallen menschheid. Met ingang van 1 Mja,art is imr. P. J. van Bortel alhier benoemd tot plaiats- vervangend lid van den Rand van Beroep voor de directe belastingen. Gemeenteraad van Vlissinge». In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier werd me,de- gedeeld, d,at Ged. Staten geschreven heb ben hunne goedkeuring te onthouden aan het besluit van den gemeenteraad van 19 Deo. 1924 tot aankoop Van grond, bestaande in 9 perceelen tot een totapl be drag van f 13944.01. Alleen de bankoop van één perceel voor een som! van f 1032 werd* door Ged. Staten goedgekeurd. Noch de schriftelijke noch de monde linge toelichting hebben Ged. Staten de overtuiging kunnen geven, dat de alam- koop van de gronden in het belang der gemeente noodig is. Bovendien achten Ged. Staten den prijs, in verband met den aard der gronden in het bellapg der gemeente noodig is. Bovendien achten Ged. Staten den prijs, in verband met den aard der gronden, te hoog en de be hoefte aan die gronden niet in die mlate bewezen, dat daardoor het besteden van zoo hooge prijzen zou worden gerecht vaardigd. Darbij komt nog dat, indien de koop werd goedgekeurd de gemeente, in aanmerking genomen de op te brengen pacht-, na aftrek van de op de gronden rustende lasten, in verhouding tot de voor de aankoopsom te betalen rente, een jaarlijksahe schade van ongeveer if 380 zou lijden. (M. Ct.) Uitvoerig verslag komt in ons volgend numtmer. Red. De politie alhier heeft een Brazi liaan 'aangehouden, die als stowaway aan boord was van het Engelsche stoomschip Lowlard, komende van Antwerpen. Raadsvergadering. In de Vrijdag avond gehouden openbare vergadering van den Gemeenteraad, waren 11 van de 13 leden aanwezig. Afwezig met kennisge ving waren de heeren Goedbloed en La brijn. Na opening en voorlezing van het raadsgebed en vaststelling der notulen, kwamen ter tafel de navolgende ingeko men stukken: 1. Verslag van het Bestuur der Goe- sche Wijkverpleging over 1924. 2. Bericht van den heer R. J. van der Veen dat hij zijne herbenoeming als lid der Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs aanneemt. 3. Goedkeuring van de op 11 December 1924 vastgestelde begrooting voor 1925 van den Keuringsdienst van Waren. 4. Koninklijke goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 11 December 1924, no. 9, betreffende wijziging der verordening op de heffing van opcenten op de hoofd som der Personeele Belasting. 5. Goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 18 December 1924, no. 4, tot ver pachting van grond aan den heer M. Labeur. 6. Goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 8 Januari 1925, no. 1, betreffende ver koop van boomen. 7. 'Goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 18 December 1924, no. 6a, inzake vaststelling van rooilijnen. 8. Goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 8 Januari 1925, no. 2, betreffende ver bouwing van het gebouw der Vakschool voor Meisjes. 9. Bericht van de Eleotriciteitscommissio voor de Middengroep van Zeeland, dat zij gaarne zal voldoen aan het verzoek om oveileg te plegen met de Gascommissie en deze in haar vergaderingen toe te laten. 10. Besluit van Gedeputeerde Staten waarbij het beroepschrift van P. Charnu- 1017-18 leau te Goes, tegen de beslissing van den Raad der gemeente Goes op zijne reclame betreffende rijn naderen aanslag in den Hoofdelijken Omslag over het diensjjjaar 192122, ongegrond wordt verklaard. 11. Koninklijk besluit dd. 7 Januari 1925, no. 16, houdende beschikking op het door den Raad der gemeente Goes in gestelde beroep hegen het besluit van! Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarbij goedkeuring is onthouden op het Raads» besluit van 22 Februari 1924, no. 9, tot wijziging der verordening op het beheer van het gasbedrijf. i 12. Adres-van den Goesschen Chr. Be sturenbond, houdende verzoek om mede werking' te willen verleenen opdat in allo bestekken van gemeentewerken de bepa ling voorkomt, dat de aannemer verplicht is, zich te houden aan het in onderling overleg tusschen de georganiseerde pa troons en werklieden in het bouwvakbe- drijf vastgestelde contract betreffende de loonen. Nog was ingekomen de goedkeuring van Gedeputeerde Staten op de begrooting vatf 1925 dezer gemeente. Do Voorzitter stelde voor, dc stukken 111 en 13 voor kennisgeving aan te ne men en goedgunstig te beschikken op het adres vermeld in stuk no. 12. Daarna stelde de Raad het plan van uitbreiding der gemeente vast, nadat da heer Van Poelgeest had verzocht, dat B. cn W., zoodra het plan tot verwezenlij king komt, den Raad een plan van riolee- ring en verharding of bestrating der we gen zal aanbieden met betrekking tot' het nieuwe gedeelte. Beide toch, zoowel be strating als rioleering zijn in de oude stad verouderd en in' bouwplan I en II ter nauwernood voldoende. De Voorzitter doet aan den heer v« Foelgeest die toezegging). De verzoeken, vervat in de agendapun ten 3, 4, 5 en 6, en voorzien van een, gunstig advies der financieele commis sie, worden z.h.s. ingewilligd. De ver zieken luidden 3. Verzoek van het Bestuur der Herv. Schoolvereeniging „Het Mosterdzaad" om! beschikbaarstelling van gelden ingevolga art. 72 der Lager-Onderwijswet 1920. 4. Verzoeken van de besturen der bij zondere lagere scholen om vaststelling van het bedrag der gemeentelijke vergoeding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over het jaar 1922. 5. Verzoek van de besturen der bij-» zoudere lagere scholen om een voorschofl op de gemeentelijke vergoeding, bedoeldl bij art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920, voor het dienstjaar 1925. 6.. Aanvraag van het bestuur der R.-K: Meisjesschool om beschikbaarstel ling van gelden voor het aanschaffen1 van natuurkundige instrumenten. Het verzoek van den heer Vlaming oM verlenging van erfpacht van grond aan da haven werd ingewilligd. Het verzoek van den heer D. O. W. Meijor om hem een stuk grond in Bouw plan I als tuingrond te verhuren of wel te verkoopen zonder daarop bouwverboü te leggen, hadden B. en W. aanvankelijk ter weigering aan den Raad voorgelegd. Doch na kennis te hebben genomen van het advies der financieele commissie om den grond aan adressant te verhuren met een jaar opzegging, meenden B. en Wl den Baad te moeten Voorstellen, den grond te verhuren voor 5 jaar met 3 maanden opzegging, omdat, als iemand dien grond! wil koopen om erop te_ bouwen, hij niet een jaar ,kan wachten alvorens in het be zit te komen. Namens de financieele com missie verdedigde de heer v. Bommel v. Vloten den opzeggingstermijn van een jaar, wijl men aan adressant gelegenheid moet geven, de vruchten te oogsten van den .grond dien hij niet zonder kosten, heeft bewerkt. Uit de voorlezing eener missive van Gedep. Staten bleek, dat zij-geen goedkeu ring meer verleenen aan het verhuren van gemeentegrond voor ongelimiteerden tijd. De heer Vienings stelde als middenweg een tusschentermijn voor een half jaar. Dit voorstel kwam niet in stemming na dat het voorstel der financieele commissie verworpen was met 9 stemmen tegen 2 (die der heeren Eckhardt en v. Vloten) ■en het voorstel van B. en W|. was aange nomen met 9 tegen 2 stemmen (die der heeren Eckhardt en v. Bommel v. "Vloten)! De wijziging der begrooting van aen Keuringsdienst van vee en vleesch voor, 1224 werd goedgekeurd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1