NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELANO 'I' DIT BLAD VERSCHIJNT: OES DINSDAGS OES DONDERDAGS EN OES ZATERDAGS binnenland"^ uit zeeland COURANT öröoïe waarde BUITENLAND DUITSCHLAND BELGIE FRANKRIJK ZW]TSERLAND SPANJE AZIË CHINA MIDDELBURG r i» aan, waarheen poedig vertrok. |ilie v. Kheven- den maakte hij bns inrichtingen Fn kregen hun 3 vrienden wist en los te krijgen, (roote bedragen n den beheerder Van Bellinzona mberg, waar hij ^geerde en een an een diner e Italien" van 125.000 fr. toe, te betalen. I van het goede ook snel. Gravin Londen haar van hetgeen zij met het gevolg, i„ Witten Eland" [n de „prins" jen grendel zat. ïenis zit, komen sa met de post justitie in beslag drie dagen tijd ;rd brieven uit uit Zwitserland |.ngen, hoofdzake- den Indiaanschen |den grooten raad pprake gebracht, t.l. hebben den Incieele en het .T over geinter- [gevraagd of hij Is, dat de waardig st spel gezet, dat gsloge r van den ellinzona een on- th particulier had pele dagen later oplichter werd i verzocht, aldus iging van den den vreemdeling zijn collega was, 5| al ook, omdat de beloofd had de lis ten geschenke pd toen gemeend te moeten ont- Uen Indiaanschen ;n. De volgenden op zijn bureau prins ook hem fer zijn plan van consul te Turijn over hem gemeld, „prins" in het photo's, waarop Ie hooggeplaatste hoed in de hand kon zien wandelen, ■het woord aan de pnis bewaart de goed humeur. Hij liier met hetgeen voor hem gedaan sers vertelde hij nijn avonturen te komen, zal er ge- Mist op bont. vijanden van het mist en moeras- menschen weten jja het, wat trouwens s, want des winters d wel iets in de damp of mist lijkt Töm dus niets aan ar zoo is het niet het beslist mistige ijk voor bont en ien geen bont ge waar het moerassig ord een bont of de nat en de haren n omlaag hangen. It drogen niet for- het kleedingstuk ;e hangen of zelfs ■arme kamer. Het me borstel ter hand >r kloppen zooveel weg te slaan. Het leden met den draad irtegen. Wanneer er het bont spat moet laten drogen door n een tachtigen gang waar veel wind is. [eelal een niet onbe- ilheid vuil achter er dan ook altijd ieverig uitziet. Het [s het winterseizoen ichoongemaakt. Men srst met een rotting i en daarna heete et haar te wrijven, beste met de handen, d men het bont goed het zachtjes na met ;el. zelf, dat de plaatsen, ist bewerkt moeten kraag de mouwen en NUMMER 20 DINSDAG 17 FEBRUARI 1925 21 STB .JAARGANG NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Radactie en AdministratieWestsingef', GOES Jnterloc. Tolefoon: Rad&etio en Administratie Telef. No. 207 Bijkantoor» MIDDELBURG, Markt 1 en 2; Telefoon No 47^ AbaHnsmontspflJs f1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling Atiirortentiön van t tot 6 regels f0,90, elke regel meer fO.tö Contracfregelprij8, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager VAN publiciteit WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN De mijnramp te Dartmnnd. De Berlijnsche redacteur van „De Maasbode" seinde d.d. Vrijdag: Men is er nog steeds niet in geslaagd, alle slachtoffers van het mijnongeluk te Dortmund uit de door de explosie ver woeste mjjngangen naar boven te bren gen. In de stad heerscht nog steeds een ge drukte stemming, maar toch zou Maandag het werk worden hervat. Heden (Dinsdag) zouden met groote plechtigheid de slachtoffers van de mijn ramp ter aarde worden 'besteld. £>ii tunnel onder de Schelde. Haar aanleiding van plannen voor een tunnel onder de Schelde te Antwerpen, verneemt de N. liott. Crt. het volgende: Het plan, thans door de departementen van financiën en openbare werken ter studie genomen, gaat feitelijk uit van een ILmksch ingenieur, Alphonse Hullender ea betreft zoowel het aanleggen van den (Sehelaetunnel als het bouwen van een nieuwe stad: AntwerpenWaas, op den thans nog bijna naakten linkeroever. Do tunnel, geheel in metaal, systeem Greathead, zou 400 meter lang, 13 meter breed en 8 meter hoog zijn en de stad, ter hoogte van de St.-Michiels- en Co- ■eterillk&den, nabij het oude Wlaassta- tion, met het Vlaamsche Hoofd verbinden- Een overdekte galerij, waarop een to ren van 100 meter hoog, in denf stijl van het Antwerpsclie Zuiderstation, vier electrische liften, twee breede trappen en een dubbele straatweg zouden, op den Antwerpschen oever, toegang ver- leenen tot den tunnel. Aan de overzijde, op 31 et Vlaamsch Hoofd, zouden, boven den uitgang, twee torens worden ge bouwd, welke als bureaux en woning van den directeur dienst kunnen doen. He kosten worden, door den ontwerper, geraamd op circa 150 millioen frank, maar zouden, naar ingenieur Mullender verwacht, binnen afzienbaren tijd gedekt kunnen worden door het heffen van een tol van 25 a 50 centimes voor de voet gangers en 1 a 2 franks voor de wagens. Verder stelt hij voor de uitvoering van dit groote werk over te laten aan een financieel consortium', de Société ïmmo- bilière du Pays dé Waes, dat, in ruil voor 2000 Hectaren onvruchtbaar terrein op den linkeroever, aldaar een nieuwe Btaa zou bouwen en tevens de kosten! van aanleg van den tunnel op zich zou aemsu. Z.Em. Kardinaal Dubois over de opheffing van het Fransche ge zantschap bij het Vatieaan. „Do Tijd" geeft het volgende bericht. Het is dus geschied. Met 314 tegen 250 stemmen heeft de Kamer het Pransche gezantschap bij den ET. Stoel opgeheven. Zoo heefj de Kegeering, louter en alleen omdat zij wil breken met Bome, van een al te gewillige meerderheid een besluit Verkregen, hetwelk wat men er ook van moge zeggen een beleediging is voor Z. H. den Paus, een oorlogsverkla ring aan de Fransche Katholieken en voor Frankrijk zelf een vernedering. Alles is gezegd ten gunste van het be houd van het gezantschap. De meest ver sohillende redenaars van den heer Briand tot den heer Groussau hebben beurt om beurt tot steun van hun opvat ting onweerlegbare redenen aangevoerd, (welke berusten op recht, feiten en ge voel. Biets heeft invloed gehad. De Begee- ripg is doof gebleven voor de stemmen van bezadigheid en vaderlandsliefde. De godsdienstvrede, tot dusver bedreigd, is heden verbroken; de Katholieken zullen er de verantwoordelijkheid niet voor dra gen. Zonder uitdaging hunnerzijds, zonder ernstige aanleiding, zelfs zonder een aan nemelijk voorwendsel, kwetst men op zettelijk hun gevoelens van kinderlijken eerbied jegens 't Opperhoofd der Kerk. En de Loges juichen: het is voor haar zonder twijfel van weinig belang, dat Frankrijk de gevolgen moet dragen van een maatregel, welken alles ontried, en niets verontschuldigt,! Wij zijn er dubbel door bedroefd. Men mag met enkele ruim-klinkende woorden een daad van vijandigheid hebben beman teld; dit doet alles vergeten. Katholieken, Franschen, wij zullen smartelijk getroffen blijven door de wijze, waarop de Regee ring den Paus heeft behandeld, ten koste van de eer van Frankrijk en dcszelfs in vloed in de wereld. Innig verlangend naar den godsdiensti ge vrede, hadden wij ons met geheel ons hart eraan gewijd, om dien vrede te be daren voor het wel des lands. Ons her haaldelijk belangloos vermaan uit liefde b)t ons land is miskend. Mogo Frankrijk «r niet weldra spijt van hebben! Wanneer de gezichtseinder met zooveel dreigende wolken bedreigingen in bin nen- en buitenland bezwaard is, wan neer het vaderland* nog stuiptrekkend, de samenwerking van al zijn kinderen noodig heeft, is het oogenblik dan goed gekozen, om verdeeldheid uit te lokkeu, het godsdienstig gevoel te kwetsen, en de Katholieken van de geheele wereld te.gen ons te keeren? Wat ons aangaat, Fransche Katholie ken, wij weten, waartoe onze liefde tot het vaderland ons verplichtmaar kan een Begeering, die op dit punt onze na tionale overleveringen, den eerbied, ver schuldigd aan den H. Stoel, en de waar achtige belangen van het vaderland mis kent, er aanspraak op maken, dat zij in waarheid Frankrijk vertegenwoordigt? f LOUIS KARDINAAL DUBOIS, Aartsbisschop van Parijs. Parijs, den 4 Februari 1925. De Opium-Conferentie. De eerste opium-conferentie te Genève is tot een goed einde gebracht, met do onderteekening van de conventie en het protokol door alle gedelegeerden behalve die van China, die zich teruggetrokken hadden evenals zij op de, tweede opium- touferentie deden. Gelijk men weet, zijn üe Amerikanen al een week uit Genève weg. De conventie voorziet in een regcering- contrdle op opium in plaats van het ver pachtingsstelsel dat tot ernstige misbrui ken heeft -geleid, tot verbod van verkoop van amfioen aan minderjarigen, beperking van de winkelnering in amfioen en samen werking tot onderdrukking van den sluik handel. Het, protokol handelt over onderdruk king van het gebruik van geprepareerde opium binnen een tijd van niet langer dan vijftien jaar, gerekend van den datum' waarop de maatregelen van de producee- rende landen om den sluikhandel in am fioen tegèc gaan, van kracht zijn ge- Vi orden. Volkenhondstuezicht op ontwapening. GENÈVE, 14 Februari. (Msbd.) Heden zijn de namen bekend geworden van de generaals, die, wanneer de volkenhonds- raad een,bepaald onderzoek naar de ont wapening der overwonnen volkeren op eenig punt noodig oordeelt, aan het hoofd van de desbetreffende commissie van on derzoek zullen staan. Mocht een onderzoek in Duitschland worden gewenscht, dan zal Desticker de commissie presideeren. Voor onderzoeken in Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije zal het voorzitterschap der commissie res pectievelijk worden waargenomen door den Italiaanschen generaal Marietti, den En- gelschen generaal Iörke en den Z.weed- schen generaal Znngstedt. Terwijl klaarblijkelijk met de Hongaar- sche en Bulgaarsche gevoeligheden alles zins is rekening gehouden, zal de plaat sing van een Franseh generaal aan het hoofd der onderzoekcommissie voor Duitschland wel kritiek ontmoeten. De strijd in Marokko* Aan een uitvoerig verhaal over de gevangenneming van Basoeli door de troe pen van Abdel Krim wordt het volgende ontleend Sedert ïi et midden van December was het laatste bolwerk van Basoeli, Tarazit, in het hart van het Atlasgebergte gelegen, door de troepen van Abdel Krim omsin geld. Herhaaldelijk had Abdel Krim Ba soeli gelast zijn verbond met Spanje te verbreken, om zich aan de nieuwe re geering te onderwerpen, doch telkens was hierop door Basoeli een hoonend antwoord gegeven. Op 25 Januari besloot Abdel Krim tenslotte met zijn tegenstander af te rekenen en gaf telefonisch uit Adjoier last T'azarit aan te vallen. Er ontspon zich een hevig gevecht, daar het garni zoen van Tazarit, bestaande uit 400 man, de keurbende van Basoeli's troepen, Zich hardnekkig verdedigde. Basoeli, die ziek te bed lag, was echter niet in staat zijn mannen persoonlijk aan te voeren, die tegen de goed geoefende troepen van Ab del Krim niet opgewassen waren/Nadat 83 man waren gevallen, gaven de overi gen zich op Maandag 26 Januari des morgens over. Basoeli, die hevig tekeer ging, werd door Kaid Hamid gevangen genomen. Hij trok zich de haren uit zijn baard en bedektezijn gelaat met zijn tulband. Een groote buit, bestaande uit 50 paarden, 300 muilezels, 600 gebruikte en 200 nieuwe Spaansche Mausergeweren, 400 automatische reyolvers, 12 machine geweren en een groote hoeveelheid am munitie en granaten viel in de liandeu van de overwinnaars, benevens een be drag Van bijna 20 millioen pesetas in> vele kostbare juweelen, tapijten, versierde zwaarden, goud en zilver. Abdel Krim gelastte onmiddellijk dat Basoeli naar zijn residentie zou worden overgebracht, waar hij wegens hoogverraad voor een krijgs raad zal terecht staan. Hoewel het zeker is, dat Basoeli als af stammeling van den profeet niet ter dood zal worden gebracht, ziet het er naar uit, dat hij zijn verdere leven binnen de muren van Abdel Krim's paleis te Ait Kamera zal moeten doorbrengen. Japan, Rusland en China. Een militair verdrag? Dc Berlijnsche „Lokal Anzeiger" publi ceert uittreksels uit een z.g. Bnssisch- Japanseh offensief en defensief vérdrag waarbij, naar gezegd wordtj ook China zich zal hebben aangesloten. Volgens dit verdrag zou Busland China met een leger van 200.000 man steunen, voor net geval China aangevallen zou worden door Amerika, Engeland of van Frankrijk. Japan zou het bezit over hot eiland Sachalin verkrijgen, in ruil waarvoor het oorlogsschepen voor Busland zou moeten bouwen, terwijl Wladiwostok met steun van Japan tot een groote maritieme oasis zou worden ontwikkeld. In Berlijsehe diplomatieke kringen koestert men echter in hooge mate twij fel aan de juistheid vau deze onthulling vau de „Lokal Anzeiger", Tegen de vreemdelingen. Er schijnt een nieuwe golf van vreem delingenhaat over China te zullen komen. In ieder geval wordt er, vooral onder de studenten, een heftige propaganda gevoerd tegen de buitenlanders. Aan een brief uit Sjanghai, die de „Daily News" dezer da gen gaf, ontleent het „Vad." daarover de volgende bijzonderheden De beweging is tot dusver beperkt tot de groote centra van het zendelingenon- derwijs. Onder de studenten heerscht een bittere, heftige stemming. Zij zenden af gezanten van stad tot stad om nieuwe agitatie te verwekken. Na een staking onlangs van de studenten van het Yale College te Tsjansja in Hoenan, werden er over de heele provincie strooibiljetten Ver spreid en telegrammen gezonden aan alle 'christelijke scholen. In sommige druk werken werd een scherpe aanval gedaan op alle. christelijk onderwijs, als zijnde imperialistisch en werd er op aangedron gen, dat alle christelijke scholen zouden gesloten worden. Bij een andere staking te Siangtan, in Ziuid-Hoenan, werden Bij bels verscheurd. Bij wijze van recht vaardiging voerden de stakers aan, dat- hun Amerikaansche leeraren met revol vers gewapend les gaven. Zeer krachtig is volgens den corres pondent, de propaganda in Kanton, waar. het bolsjewistische element thans almach tig is. Dc beweging gaat niet tegen be paalde personen, maar tggen de vreemde lingen in het algemeen. De meeste autori teiten zijn het er over eens, dat er eerlang een ernstige uitbarsting zal plaats neb ben, waarschijnlijk te Kanton. Deze berichten schijnen enkel nog be trekking te hebben op protestantsche zen ding'. Doch wanneer inderdaad Bolsjewistische invloeden zich doen gelden, zullen de Ka tholieke missiën zeker niet aan de vervol ging ontkomen. Want die Sovjetmannen zijn tegen eiken godsdienst gekant. En zij krijgen in China veel aanhang. De levende of doode Soen Jat Sen heeft een paar maanden geleden te Kobe een rede gehouden, waarin hij sprak over het ontwaken van het Oosten onder leiding van Busland, dat volgens hem de ware beschaving in eere houdt. En dit wordt in China geloofd. („0.") Mededcelingen van dc R.-K. Staatspartij. Ter uitvoering van de besluiten der laatste Bondsvergadering, en ter regeling van de verschillende verkiezingsaangele genheden in verband mede met de uit voering van het algemeen Kiesreglement, vergadert het Bondsbestuur op Vrijdag avond en Zaterdag, 20 en 21 Februari a.s. te Utrecht. Dc Nederl. B.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden en dc zomertijd. Deze organisatie zond aan de Tweede Kamer een adres met het verzoek om het ontwerp-wet tot afschaffing van den zo mertijd te verwerpen. Kinder-Bals. Diep doordrongen van den verderfelij- ken invloed, dien kinderbals om hun zin nenprikkelende vermakelijkheden op de kinderen uitoefenen, komen wij in onze herderlijke bezorgdheid voor het zielen- neil der ons toevertrouwde geloovigen, herinneren aan de ernstige waarschuwin gen van het Doorluchtig Episcopaat. In het besef hunner zware verantwoor- delijkneid hebben de Bisschoppen van Nederland een gezamenlijk schrijven tot de geloovigen gericht, om hunne stem te verheffen tegen het toenemend zedenbe derf. Met name hebben zij gewezen op de zedènkwelstnde kleeding, den gevaarlij ken omgang van jongens en meisjes en- ook op dc kinderbals. Diep moet betreurd worden, dat kort zichtige en lichtzinnige ouders hun kinde ren van kindsbeen prijs geven aan geva ren, waar de kinderdeugd op harde proe.fl. wordt gesteld. Mogen toch die ouders tot beter inzicht komen door te bedenken, dat zij de door God gestelde bewakers rijn van de deugd hunner kinderen, over wie zij strenge re- kcnseüap zullen moeten afleggen. De Bisschop van Breda, f,P. HOPMANS. („Sta. Maria") Nieuw Wetsontwerp. De Minister van Waterstaat heeft oen wetsvoorstel ingediend, strekkende het ver- leenen van concessie voor mijnontginning in plaats van bij de Kroon in handen van da Staten-Generaal te leggen. De Minister zet nader uiteen welke gedragslijn hij zich voorstelt bij aanneming hiervan. Plannen zijn ontworpen omtrent de bestemming van dc volgende mijnvelden: de Peel-mijnvel- den, bet mijnveld-Winterswijk, het miju- veld-Buurse en het mijnveld-Bocholtz. („Maasbode.") Dit de B.-K. Staatspartij. Verbond St. Michael. De Utrechtsclie overeenkomst aanvaard. Zaterdag hield het Verbond „St. Mi chael" in hotel l'Europe te Utrecht zijn algemeene vergadering. Aanwezig was het volledige hoofdbe stuur met uitzondering van den -sice-voor- zitter, baron Wittert van Hoogland, en een 50-tal afgevaardigden uit verschil lende streken van het land. Versohillende sprekers voerden 't woord waarin werd gewezen op het goede, dat het Verbond tijdens zijn kortstondig be staan in de B.-K. Staatspartij had uitge werkt. Hoewel eenige aanwezigen zich tegeD de opheffing van de landelijke organisatie .verklaarden werd ten slotte bij acclama tie het besluit van het bestuur en van de Utrechtsche Bondsvergadering aanvaard. Aanwijzingen werden nog gegeven be treffende de manier waarop verder moet worden gehandeld terwijl de indeeling vau het land in kieskringcomité's werd vast gesteld. Fen regeling voor de komendo verkiezingsactie werd getroffen. Met de candidaatstelling hield men zich niet bezig, daar deze aangelegenneid aan de comité's rustig kan worden toever trouwd en bovendien in de verschillende kiesvereenigingen de candidateu reeds naar voren zijn gebra'clit. Nadat het hoofdbestuur als zoodanig had afscheid genomen, werd de vergade ring, die niet voor de pers toegankelijk was gesloten. („Maasbode.") De Sehelde-kwestic. De correspondent van de „N. B. Ct." te Brussel meldt dat een lid van de Bel- gisctie regeering aan een redacteur van ,.De (Brusselsche Standaard" heeft meege deeld, dat de thans aan den gang zijnde Nederlandsch-Belgische besprekingen be treffende de herziening van het Schelde- regime vlot van stapel loopen. „Ook is aldus de zegsman van het blad de hoop gewettigd dat, binnen enkele dagen, een oplossing wordt getroffen welke aan de Belgische eisehen voldoening schenkt. Deze oplossing zal het standpunt nabij! komen dat, in 192G, te Parijs, door de Belgische afgevaardigden werd ingenomen. De belangrijkste eisehen van België zullen in ieder geval worden bevredigd. De kwestie van de Wielingen wordt onaan geroerd gelaten". Nedcrlandsche woningbouw. Dat ons land op het gebied van woning bouw in het buitenland goed staat aange schreven, moge blijken uit de navolgende passage van een brief, dien de Londenscho oorrespondent van de „Middelburgsche Courant" schreef „De gemeente Liverpool zond eenigen tijd geleden haar technische ambtenaren naar Amsterdam, om er de betonnen hui zen te gaan bekijken en te zien, hoe ze worden opgericht. Zij kwamen geestdrif tig over het geziene terug en maakten, terstond plannen voor den' bouw van be tonnen woningen in den geest van de Amsterdamsehe. Dat de plannen tot nu toe weiuig of geen voortgang hebben, zal wel moeten worden gezocht bij de kos ten, die de oprichting van de betonnen Buizen in den geest van de Amsterdam sehe meebrengen; ze komen niet goedkoo- per dan de gemetselde huizen. En nu heeft eenige dagen geleden de machtige Londensehe Graafschapsraad ook een paar van rijn technische hoofdambtenaren naar Amsterdam gestuurd. Ook deze mannen kwamen zeer onder den indruk van wat ze er zagen, hoezeer sominige straten van Watergraafsmeer hnn den indruk gaven van een leelijke, Oostersche stad, om ae platte daken en de monotone grijsheid der betonnen woningen daar-. Zij bewonder den de keurige afwerking van vele nieu we woningen, het verfwerk en de .vijze, waarop het houtwerk was geschaafd en geploegd". De Staatsloterij. Naar de „Tel." uit parlementaire krin gen verneemt, is 't ontwerp tot afschaffing van de Staatsloterij in de afd. van de Tweede Kamer zeer ongunstig ontvangen. Alleen de anti-revolutionairen en christe- lïjk-historisohen zullen er voor stemtaen- De Zomertijd in het buitenland. Naar de correspondent van de N. Bolt. Crt. te Parijs meldt zeggen sommige 'Fransche bladen, dat er onderhandelingen gaande rijn tussehen Frankrijk, Engeland en België omtrent het aannemten van een gemeensohappelijken datum voor het in-' voeren van den zomertijd. Die datum1 zou 1 April kunnen zijn. De weeldezaken der verteringsbelasting. De ingediende verteringsbelasting stelt voor de heffing van 10 pet., op ver teringen in hotels, eethuizen herbergen, koffiehuizen, theesehenkerijen, banketbak kerijen, bars en sociëteiten. Maar daarnalaat zou ook met 10 pet. getroffen worden het aanschaffen va» zaken welke min of meer als weelde zaken mogen worden aangemerkt." Er zal 10 o/0 gelegd worden op kwij tingen, of kwitanties betreffende het aan schaffen van: pianola's, gramlajftmen, muziekrollen e.d„ antiquiteiten en oud porcelein, curio siteiten, porceleinen eetserviezen (van meer dan 'f100 bij vijftig stuks), kris tal, tapijten en kleeden (van meer dan f50 per vierk. M.) juweelen, paarlen, sieraden, eehté en onechte; en uurwerken hoven f 100 leukwerken kledingstoffen van m'eer dan f10 per vierk. M. kant, bont, en pelswerk; en van kleeding als ze meer kosten dan: een overjas f80, een jas f50, eep vest f 25, schoeisel voor mannen f,15 het paar, een vrouwenhoed ¥15, een dito mantel f 60, een japon f 75, een blouse f25, een rok f25, een paar kousen voor vrouwen of kinderen f10, schoeisel voor vrouwen of kinderen f15 het paar; taarten, gebak, koek eho,coiade, sul-' leerwerk en bonbons'; geconfijte en ingelegde vruchten, be halve jams; i kreeften, kaviaar, sardijnen, ansjovis, gerookte, zalm', paling (gerookt of in. gelei). I Voorts wordt 5 geheven bij1 kwij tingen bij het aanschaffen van: personen-auto's, rijtuigen, pleziervaar tuigen, en onderdeden; I saïe-loketten van particulieren radia-ontvangtoestellen biljarten;' 1 foto-toestellen beneden 13 bij 18 o.M. en benoodigdheden daarvoor; 1 wapens en mtmitie; schilderijen. Het bijljzondere invoerrecht op al deza zaken bedraagt 7 °/o, buiten en behalve het recht volgens de Tariefwet. (M. Gt.jt Reisbureau voor Katholieken. Onder leiding van den heer O. Pelster, die op het gebied van Hotel- en Reiswe- zen geen onbekende is, is te 's-Graven- hage een Reisbureau opgericht onder den naam van „Nederkindsoh Reisbureau voor Katholieken". Het bureau heeft ten doel, niet alleen, het organiseeren van reizen naar Lourdes, Lisïeux, Parijs (Sacré coeur) maar ook naar Zwitserland, Harzgebergte, Saksi sche Schweiz, terwijl het voor dit jaar. speciale reizen naar Rome op zijn pro gram heeft gebracht. Op den 3den April vertrekt de eerste speciale reis naar Rome, zooals wij' ver- 1 nemen. Niet alleen Rome zal worden bezocht, maar een bezoek aan versohillende steden van Italië als Napels, Florence, Milajan, Genua etc., zijn in het reisplan opgeno men. t De prijs dezer reis bedraagt f 385, 2de klas Spoor, 1ste klas Hotel's, alle» inbegrepen. Nadere inlichtingen verstrekt genoemd bureau, dat gevestigd is in den Haag, Sneeuwbalstraat 92. Het beste succes wenschen wij' dit Ka tholiek Bureau. Verslag van de vergadering der R.K. ICiesvereeniging „Recht voor Allen" De President opent de vergadering en heet de weinige aanwezigen welkom. Spre ker betreurt de geringe opkomst en da beneden peilstaande belangstelling in het politiek gebeuren. Spr. hoopt maar dat het geen voorafspiegeling zal rijn van de groote dagen der a.s. Kamerverkiezingen dan zou het er waarlijk treurig uit zien. De Secretaris leest nu de notulen, die ouderdank goedgekeurd worden, voorle zing van ingekomen stukken heeft thans plaats, waarna wordt overgegaan tot het Jaarverslag. De Voorzitter memoreert de voornaamste feiten en dringt aan op een' imeer intens meeleven met de Kiesvereéni- ging. Lid hiervan zijn is 'niet alles, niet voldoende. Men moet opkomen ter verga dering, mede de belangen bespreken oner Roomsch Kath. partij. De Penningmeester opent vervolgens zijn boeken en wordt nadat dezen in orde rijn bevonden, bedankt voor zijn goed be heer. Het cardinale punt der vergadering d» candidaatstelling voor de 2e Kamer doet

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1