nieuwe zeeuwsche courant donderdag 22 januari 1925 LAATSTE BERICHTEN 437E STAATSLOTERIJ Financieele Berichten Boekennieuws. Posterijen en Telegrafie MARKTBERICHTEN - nieuwe ontdekkingen. Hoe alles zich heelt toegedragen, zal vermoedelijk eerst in het openbaar blijken hij de openbare terecht zitting. De anonymus, wiens aanwijzing geleia heeft tot het vinden van het lijk, heeft opnieuw tot den commissaris van de cen trale recherche een ongeteekende brief ge zonden, waarin hij meedeelt, dat hem uit eigen ervaring of aanschouwing niets be kend is. Zijn zoo belangrijk gebleken me- dedeeling aan de politie had. hij slechts van hooren zeggen; verschillende uitlatin gen, die hij vernomen had, met elkander in verband brengend, was hij tot de ver onderstelling gekomen, dat het lijk van Busch wel eens in de garage begraven kon zijn; en hij had red®, te vermoeden, dat, mocht dit inderdaad juist blijken, Van M. de dader moest zijn. De arbeiders, die in de garage werkzaam geweest zijn, had den hem meer verteld, dan zij bij het eerste onderzoek in 1915 meegedeeld had den Hij verzoekt voorts aan de politie, geen moeite te doen om hem te ontdekken hij wensckt ill elk- geval met in de zaak betrokken te worden en blijft dus ano niem. I Voor het verdere onderzoek is nu, na de bekentenis van Van M., het belang, hem uit te vinden, wel minder groot geC- worden, maar toch stelt dé commissaris der recherche er prijs op, met hem in persoonlijke aanraking te komen, desnoods onder belofte van strikte geheimhouding van zijn naam. Een in' een der bladen verschenen be richt, volgens hetwelk nog twee personen een man en een vrouw, zouden zijn aan gehouden, blijkt onjuist. (N. E. Ct.) Hrt draiita te Nijmegen. In aansluiting aan het bericht, dat wij! Dinsdag gaven omtrent het auto-ongeluk, dat de familie Ophuysen overkwam', deelt men aan 't „Hbld." tragische bijzonder heden mede. Bij onderzoek zou gebleken zijn, dat een meisj'e, dat Zaterdagavond na het auto-on geluk in het water sprong, in betrekking stond tot den heer O. Op haar kamer vond men een bedrag van f 5000 met een brief, waarin zij' haar verstandhouding tot den heer O. verklaart en zegt niet zonder hem te kunnen leven. Ook is gebleken dat de heer O. een groote som gelds bij zich droeg cn deze beide personen het plan hadden, de vol gende week naar Amerika te vertrekken. Nader vernemen we omtrent dit onge luk, dat stuurinrichting en remmen van de auto niet defect waren. („Centrum") Pleines' Kon. Zeepfabrieken en het Radio-wezen. Men verzoekt ons, het navolgende te willen vermelden: Zij, die zich Maandagavond 1.1. rondom hnu Radio-Ioudspeaker hadden geschaard, hoorden heel duidelijk, wat de H. D. O. in Hilversum, vertelde omtrent de vinding rijkheid van Pleines, die zijn nieuwe kor- relzeep MARCON noemde. Ook in de Radio-wereld, maar inzon derheid aan de Ned. Seintoestellen Fa briek, heeft het Me aandacht getrokken, hoezeer de N. V. lion. Zeepfabr. De Duif, voorheen Chr. Pleines, te Den Dolder, erin geslaagd is, de Marconi-gedachte in verpakking en verkoop-systeem tot eigen aardige uitdrukking, te brengen. Een reclame op de verpakking van een zóó overal gevraagd verbruiksartikel zal zoo wel aan het Radio-wezen als aan het Pleines-fabrikaat zelf ten goede komen. Inderdaad goed gevonden! Wild-West te Kaïnpen. Vrijdagochtend heeft zich in de straten- van Kampen een Wild-West-vertooning afgespeeld van bloedigen aard, meldt de „Tel". Een boer uit den omtrek zou een kps afleveren aan een slager hier ter stede. Voor het slachthuis aangekomen, scheen Blaarke, anders zoo zacht en volg zaam, opeens een duister besef te krijgen van hetgeen men met haar van plan was. Althans, ze rukte zich los en stormde woest snuivend de straat langs, gevolgd 'door den boer op een inderhaast geleende fiets. Toen de hoer de vluchtelinge had ingehaald en trachtte te grijpen, smakte het wild geworden dier hem met zooveel geweld tegen een muur, dat hij ernstig gewond bleef, liggen. Nu ging het straat in straat uit, overal de grootste ontstelte nis veroorzakend. De politie kreeg last liet dier af te makën, welke opdracht ge- akkelijker te_ gevén dan uit te voeren as. Op verschillende punten werd het nder schot genomen en herhaaldelijk' ge- aakt, doch geen enkel sehot was doode- ijk. Met bloed overdekt en met afgestoo- •n hoorns, holde het arme beest eindelijk de brug over en den Nieuwen Weg in, vaar een welgericht schot een einde aakte aan haar lijden. Dioor de Rotterdamsche rechtbank is -en smokkelhandel in suiker ontdekt, Dg T.V. Wtiïhelmina vervoerde suiker rail amibuig via Rotterdam naar Cleef, waar oor, omdat het transito-handel is, geen ccijns botaald moet worden. Onder dou- ne-toezicht weid de suiker uit het zee- "hip ju. een motorboot overgeladen, waar de luiken werden gesloten en verafsgolj. ïet is echter gebleken, dat men eenmaal uiten Rotterdam zijnde, op lisligo wrze e luiken wist |e apen-en, zonder de zegels 1 \esbreken..Er werden dart verscheidene en suiker uitgeladen en evenveel balen ut ingeladen. Op deze wijze zijn in to- "1 4000 halen suiker in den smokkeltian- gebracht. Aangezien de accijns 127 •er taal bedraagt, te het Rijk voor f 108000 aeeld. Aan de praktijken der N.Y. Vilhelmina is nu een einde gekomen. Brands lichting. Hezcr dagen heeft er onder Oud-Gastel j gewoed in een woning. Het huis Made voor een groot gedeelte uit, ter- V ook de meeste huisraad verloren ging. 11 e blussching bleek, dat de bewoners 6,6 O. en zijn eehtgenoote, afwezig waren. Verdachte omstandigheden gaven den veldwachter aanleiding het echtpaar in verhoor te nemen, waarbij bleek dat brandstichting de oorzaak was. Beiden zijn gevankelijk naar Breda overgebracht. Dierenkwellinig. Zaterdag is te Deventer weder een ern stig geval van dierenkwelling aan den dag gekomen. Er kwam aan het station een veewagen aan uit Leeuwarden, niet min der dan 34 kalveren bevattende, waarvan er een doodgetrapt was, terwijl twee zoo danig waren gekwetst, dat zij moesten worden afgemaakt. De politic maakte er proces-verbaal van op. Mislukte treinaanslag. Onbekenden hebben gepoogd de spoor brug bij Slivonitza, op de spoorlijn Sofia Taribrod, in de lucht te doeii vliegen. Drie spriugpatronen ontploften slechts en veroorzaakten slechts onbeduidende scha de. De treinverbinding werd niet onder broken. De aanslag was, naar het schijnt gericht tegen den sneltrein, die de brug 10 minuten te voren ongehinderd gepas seerd was. De ondergang van de „Oigalc". Over den ondergang van het Pransche schip „Cigalc", dat op 55 mijlen afstand van Mauritius met 33 menschen in de diepte verdween, lezen wij de volgende bijzonderheden ïoon het schip begon te zinken, kwam hut tot vreeselijke tooneelen. In wilden angst bestormde men de booten. Vrouwen werden aan baar lot "overgelaten. Men bood een plaats in één der booten aan een opvarend priester' pater D-ufay. Doch deze weigerde, stond zijn plaats af aan een ander en bleef aan boord, om de laatste troostmiddelen toe te dienen aan de ten doade opgesolirevenen. Broeder Ignatius «li ren matroos trachtten zich in veilig heid te brengen op een gebrekkig vlot. Pater Dufay gaf hun vanaf het dek de absolutie, en wendde zich weer troostend tot zijn gezeUen in den dood. Zelfs diende hij liet H. Doopsel toe aan enkele Chi- Beezon, die tot de opvarenden behoorden. !>iv achtergebleven vrouwen knielden op het dek bijeen en baden stil haar rozen krans, totdat het einde kwam. Het scliip zonk, en de beiden op het vlot vernamen dat de priester de absolutie uitsprak. Om liet vlot van de beide overlevenden «womtnen een menigte haaien. De schip breukelingen hadden slechts een blikje sardines en geen water. Weldra verviel broeder Ignatius tot delirium en trachtte zich van liet vlot in de zee te werpen. Poeh de matroos weerhield hem. Den vol genden morgen kwfam liij weer tot. bezin ning. De beide mannen lagen den geheelen dag uitgestrekt op -liet vlot en stierven haast van dorst, terwijl de haaien in steeds aangroeiend getal om het vlot heen- zwommen. Een zwakke hoop pp redding bleef den ongelukkigen bij. Zij hechtten de weinige sparren van hun vlot wat vaster aaneen, en brachten alsnu een nacht vol ontzet ting door. Bij het aanbreken van den: dag kwamen twee schepen in zicht, die nen niet opmerkten. Zwakker en zwakker vermochten de schipbreukelingen de om trekken der beide schepen te onderschei den, totdat deze aan den horizon verdwe nen. Een lange dag en een lange, vreese lijke, naeht gingen voorbij. Toen kwam bij - den dageraad een ander schip nabij, dat hen bemerkte en redde. Het vergaan van de „Mercurius". Het verhaal van de bemanning. Een der officieren van de vergane „Mer curius'-' heeft enkele mededeelingen ver strekt over de scheepsramp. Woensdag 7 Jan., des middags te half 5 ongeveer is bet schip op den Pearlrock geloopen. Het schip zat dadelijk muurvast en begon al spoedig naar bakboordzijde over te hellen. Het water kwam dadelijk uit de pijlko kers van de voortanken naar boven. Er werd om assistentie geseind en spoedig kwam uit Gibraltar een sleepboot en niet veel later het bergingsvaartuig „Freya". Een bergingcontract werd gesloten op ba sis „No cuse no payment". Tijdens; de stranding was bet weer goed. Er stond een kalme zee, doch er was voel stroom, waardoor de „Mercurius" waarschijnlijk uit de koers is geraakt. Tegen den avond werd het weer evenwel slechter, het wa ter sloeg over het voorschip, zoodat het noodig werd geoordeeld scheepsraad te houden. Men besloot evenwel het schip nog niet te verlaten. Des nachts werd de zee «chter nog woester en met het oog op den ernst van den toestand, waarin het schip begon te verkeeren, werd aan de in do nabijheid gebleven „Freya" assistentie gevraagd. De „Freya" kon bet gestrande schip evenwel wegens laag water niet naderen. Terwijl de gelieele bemanning nog aan boord was, begon het 'schip des nachts ow twee uur te kraken. Om drie uur liep de machinekamer on der water, doch men kon deze. nog droog- pompen. Den volgenden ochtend (8 Januari) kwam er een sleepboot langszij. Er werd opnieuw scheepsraad gehouden cn toen werd besloten het schip te verlaten. Met de «tuurboordreddingboot verliet de be manning in drie ploegen de „Mercurius". Zij begaf zich aan boord van de sleepboot, d:e aUen naar Gibraltar bracht. Denzelfden dag is de „Mercurius" in tweeën gebroken. Dit geschiedde niet in eens, doch langzamerhand. De gebroken gedeelten zijn echter boven het water blij ven steken. Toen de „Rembrandt", welk scliip draadloos opdracht had gekregen de bemanning van Gibraltar af te halen, bet wrak passeerde, beukten de golven ®p liet wrak, zoodat het niet lang zal duren of er zal zoo goed als niets meer te zien, zijn. Er is verder niets meer van de lading gered. Wel schijnt het, dat er na de stran ding en toen liet schip door de bemanning verlaten was, strandjutters aan boord van de „Mercurius" geweest zijn en verschil lende dingen hebben gestolen. In de on middellijke nabijheid van de jdaats, .waar de „Mercurius" is vergaan, liggen onge veer 18 wrakken van schepen, die daar in den loop der jaren gebleven zijn. In een pension in de Amalia van Solmstraat te Den Haag werd Vrijdag avond, naar de Crt. meldt, brand ont dekt. De vlamtaten kwamen uit de keu ken, die echter op slot bleek te zijn. Da pensionhoudster, een 40-jarige we duwe, was afwezig. Daar men in de keuken bussen met petroleum' aantrof, en hout en turf in petroleum gedrenkt, dacht men dadelijk aan brandstichting en waarschuwde de politie. Niet alleen in de keuken, oolf op andere plaatsen werden bussen met pe troleum gevonden. Toen de pensionhoud ster tegen 11 uur thuis kwam, hield zij zich heel verbaasd over het voorgeval lene, doch later bekende zij den brand to hebben gesticht omdat zij in finantrfeele moeilijkheden verkeerde. In het Hoornwerk te. Zulpben heeft' Dinsdag weer sen groote verzakking van den grond plaats gehad, als gevolg van ihiet „onderloops" worden yan den kademuur Óp bot gedeelte, dat nu verzakt is en dat ligt op den hoek v'a.n de Zuidbaven,, istaat een gmoto brands tof fenschuur, die gehad in elkaar gestort is. Een enorme hoeveelheid turf en cokes ligt in bet di-e^e gat. Door aanwezigheid van veel onder- grondsch water is het niat uitgesloten, dat nog een gedeelte van de kademuur aal instorten, waardoor een daar gebouwde kraan groote kans loopt, mede in te storten. Tot directeur aan een der nieuw op te richten Beetwortelsuikerfabriek in En geland is benoemd de heer Koning, di recteur der Suikerfabriek te "Standaard buiten (N.-Br.) De Berlijnsche politie beeft een zekeren dr. phil. Karl Hauch gearresteerd, die in tal van staatsarchieven, zoowel in Duitschland als in het buitenland, belang rijke documenten en autogrammen had ontvreemd. Hauch heeft reeds volledig be kend. Hij was achtereenvolgens werk zaam op het staatsarchief te Karlsruhe, het rijksarchief te Miinchen, het archief van het Vat.ikaan te RRome, het staats-, archief te Weenen, het geheime staats archief te Dbarlottenburg en op verschil lende-' Spaansclie archieven. De aandacht van de politie werd op hem gevestigd, nadat er in den laatsteD tijd herhaaldelijk brieven van Frederik den Groote aan Franz Stephen van Lotharingen, den echt genoot van Marja Theresia, die vroeger in "het W-eenscho staatsarchief waren, in den autogrammenhandel te koop werden aan geboden. Met dr. Haueh werd diens vriend, een kleermaker, die den feodalen naam van Karl Maria von Hohenlohe draagt en die uit een der oudate adellijke families van Oostenrijk stamt, in hechte nis genomen. In hun gemeenschappelijke woning werd een groot aantal autogram men en brieven van historische personen, dichters on musici ontdekt. Dr. Haueh, die als uitstekend kenner van de geschie denis van den 30-jarigen oorlog bekend is, end ie thans een groot werk over de be schavingsgeschiedenis van Duitschland schreef, is het slachtoffer van een zonder ling fetieisme geworden. De handteokenin- gen' van Eduard VII van Engeland, van Willemv an Oranje en van den Russi: sehen staatsman prins Gortsjakof golden hem als heilig. CN. R. Ct.) Uit het gevoerde onderzoek is tot dus ver gebleken, dat Denke, de Silezisehe moordenaar, in het geheel 20 personen heeft omgebracht. Een kamerdienaar van hertogin Maria van Mecklenburg Schwerin hoeft uit de villa van zijn meesteres te Ludwigslust alle kostbare juweelen en het familiezilver ontvreemd. De dief, die te Warnemünde gearresteerd werd, was nog in het bezit van het grootste gedeelte van den buit, Onlangs deed in de Belgische pers het gerucht de ronde dat onder d.e door het kabinet Herriot uit Frankrijk gedreven en naar België gevlnohten communisten zich ook een der moordenaars van den tsaar bevond. Onze correspondent te Brussel meldt, dat men er thans in geslaagd is den vermeenden moordenaar, Belobadorof, terug te vinden. De man, die als kolen- delver, te zamen met een aantal gewezen officieren van het Russische leger, in het bekken van Charleroi werkzaam is. wist echter te bewijzen dat hij met den moord op de Russische keizerlijke familie niets te maken lieeft gehad. (N. R. Ot.) Zaterdagavond is een Fransch stoom schip bij het lichtschip Maas in aanvaring geweest met het stoomschip S. M. A. 6. De voorsteven van het eerste stoomschip is ingedrukt en er ontstond een groot gat aan stuurboordzijde. Twee matrozen wer den gewond en bij aankomst in Rotter dam in het ziekenhuis verder behandeld. Aardbeving in Japan. Het Kon.. Ned. Instituut te de Bildt deelt mede: Zondagmiddag 18 Jan. om; 12 u,ur 18 mi nuten Greenwich! ijd werd aan het meie .OBologisch Instituut ta De Bildt een vrij sterke aardbeving geregistreerd, afstand S500 K.M. oorsprong Koerilen (Noord- Japan.). Spoorwagen in een rivier gestort. Tengevolge van een ontsporing viel een diehtbezette wagon Zaterdagavond bij het passeeren van de spoorbrug te Dijon in de rivier. Vijf personen werden gedood en dertien gewond. Een vader van een meisje»van 19 jaar sprong, toen hij vernam dat zijn dochter in den in de rivier gestorten wagon zat; in de rivier om haar te redden en ver dronk. In een vlaag van moedeloosheid. Te Chemnitz heeft zich een familiedra ma afgespeeld, dat drie menschenlevens geëischt heeft. Een daar woonachtige 51-jarige vleeschhouwer, Otto Thtimer ge- heeten, was tengevolge van een langdurige ziekte zwaarmoedig geworden. In oen vlaag van moedeloosheid maakte hij door middel van gas een einde aan zijn leven en aan dat van zijn 18-jarigen zoon en van zijn 80-jari^fe moeder. Hollander in België aangehouden. .Te Esseben kwam vroeg in den morgen een net gekleed beer van de Hollandsche grens om daar den vroegtrein naar Ant werpen te nemen. Dit vreemde doen kwam den gendarmen verdacht voor en zij hiel den den man aan om hem te verhooren. Bij fouilleering vond men op hem een gouden ketting, welke echter 3tuk was, van welke hij niet terstond een aanneem bare herkomst wist te noemen. Bij nader onderzoek meent men te moeten aanne men, dat die ketting afkomstig is van diefstal, gepleegd bij braak, ten nadeele van P. v. A. te Roosendaal, waar in den nacht te voren was ingebroken en behalve de ketting ook eenig geld werd vermist. De man is voorloopig naar Antwerpen overgebracht en daar in verzekerde be waring gesteld. Geheimzinnige verdwijning. Sedert 5 December wordt een 23-jarige typiste, juffrouw Elsie Cameron, uit haar woning in Londen vermist. Zij had het voornemen te kennen gegeven het „week end door te 1 brengen te Crowborough in Sussex, waar haar verloofde, de heer Nor man Thorn een hoenderpark heeft. Getui gen hebben haar des avonds in de nabij heid van de woning van den heer Thórn, niet meer dan een hut, op Óen afgelegen plaats gelegen, gezien, doch bij haar ver loofde is zij volgens diens stellige verkla ring niet geweest. De omstandigheid, dat niemand haar aan het station te Crow borough heeft zien uitstappen, deed aan vankelijk twijfel koesteren aan de juist heid der getuigenverklaringen, doch thans is gebleken, dat een meisje, dat aan haar signalement beantwoordt, dien dag met een autobus naar Crowborough gereisd is, omdat ze volgens haar verklaring te Londen in een verkeerden coupé liad plaats genomen, zoodat zij in plaats van in Crow-borough, in Tuxmbridgo .Wells was beland, waar zij de bus genomen liad. De verloofde, die als een Engelache Ro- binso Crusoe eenzaam leeft met zijn pluimvee, zijn hond en zijn kat, heeft een open brief in de bladen gepubliceerd, waarin hij een beroep op baar doet door iets van zich te laten hooren. Een vreeselijke ontdekking heeft nu het geheim der verdwijning opgelost. ■Op de boerderij van Thorn is het is stukken gesneden lijk van de typiste ge vonden. Thorn wordt beschuldigd van dezen verschrikkelijken moord. Vrceseljjk. Een 14-jarige jongen William Cavalier in Pennsylvanië heeft zijn grootmoeder, mevr. Carolina Cavalier, vermoord. Groote fabrieksbrand. Een groote brand, die gewoed heeft in de suikerfabriek Chropyne te Parag, heeft de geheele raffineercferij in de asch gelegd. Men schat de schade op velé millioeuen kronen. Garagedak ingestort. Te Brussel is een zwaar ijzeren 'dak van een in aanbouw zijnde autogarage inge stort, met het gevolg, dat een persoon onder het neervallend materiaal werd ge dood. (Msbd.) MIDDELBURG, On del graanmarkt was do aanvoer redelijk. Tarwe f 12f 19. Witte Boonen f24f31. Ronde Bruine B.oion;en f26£31, Lange Train e Boonen f18f25, Kroorerw'ten 116f 19, alles pier 100 K.C-. Bloter per 1/2 E.G. f 1,05, aan particulieren f 1.15, Kipejcren 7.50 aan parijer,lieren £8.50 Pioel'eeieren £6 aan particulieren f7. Eendeieren f7.50, aan particulieren £8.50., alles per 100 DEN HAAG. Woensdag had ten Hove het groote diner plaats aan hetwelk H. M. de Koningin de bij Haar Hof geaccredi teerde hoofden der verschillende gezant schappen met hunne dames, benevens vele leden Harer Hofhouding had genoodigd. AMERSFOORT. Op het perron van het station Amersfoort is Dinsdag een ernstig ongeluk gebeurd. Mevr. Bot uit Utrecht wilde nog in den trein, welke om 8,20 's avonds naar Utrecht vertrekt, stappen, terwijl deze reeds in beweging was. Ze kwam te vallen met baar zes jarig dochtertje, dat zij aan de liand had. Het meisje geraakte daarbij onder d,e wagens en werd onmiddellijk gedood. Me vrouw S. zelf werd met ernstige kneuzin gen naar het, ziekenhuis vervoerd. GENÈVE. De weg schijnt tot een over eenstemming tussehen Amerika, Engeland, Frankrijk en Nederland door een nieuwe Fransche concessie gebaand te zijn. .(Msbd.) MUNCHFN, 21 Januari. (W.B.) Aller waarschijnlijkst zal het concordaat, dat tussehen Beieren en den H, Stoel gesloten is, Zaterdag geratificeerd worden. NEW-VORK. De senaat der Vereenig- de Staten beeft met 40 tegen 30 stemmen het meerderheidsrapport van de commissie welke een onderzoek heeft ingesteld naar het petroleumschandaal, aangenomen. Het rapport veroordeelt gelijk gemeld Fall, den vroegeren minister van binnen- landsche zaken, en zegt voorts, dat ook Denby, oud-minister van Marine blaam treft wegens het niet optreden tegen Fall. (Msbd.) Trekking van 19 Januari. 5de klasse le Lijst. NIETEN. 7321 7373 7378 7439 744S 7454 9703 9709 20327 20360 22774 Trekking van 20 Januari. 5de klasse 2de lijst. H.OOGE PRIJZEN. f1000 1518 1874 f 400 14732 16863 17587 17822 2298(6. f 200 544 3087 4330 13980 100 175 4197 7591 17531 17990 17991 19507 20076 21013 219,25 21955 PRIJZEN VAN f 70. 9649 20329 NIETEN. 7377 74Q7 7408 7416 9642 9643 9675 9697 9700 20305 20310 22767 22786 Trekking van 21 Januari 1 5de klasse 3e lijst. HOOGE PRIJZEN, f15000 4280 f 2000 3726 f 1500 21025 j f 1000 16188 21157 f 400 19020 1 f 200 371 7963 19736 22607 f 100 1762 6799 10738 11032 16185 17673 19122 N. B. De prijzen van f 70 en de nieten betreffen alleen de in Zeeland geplaatste nummers. Hanzebank Haarlem. De Haagsche rechtbank heeft de De- slissing inzake de aanvrage van het fail lissement der N.V. Hanzebank in het bisdom Haarlem verdaagd, totdat het resultaat der op 23 Jan. a.s. te Haarlem te houden buitengewone aandeelhouders vergadering bekend zal zijn. Faillissement Centrale üredict- en Iand- bouwbank. In het faillissement der Centrale Cre- diet- en landbouwbank te Amersfoort, ge- failleerdi n 1923, is de tweede uitdeelings- lijst van 10 pet. gedeponeerd. Bij de. eerste lijst werd 12 pet. toegewezen. Het Rijk van het H. Hart vaa Jezus. Uitgave van de Priesters van het H. Hart van Jezus, Ju venaat, Bergen-op-Zoom. Dit godsdienstige tijdschrift, gewijd aan den missie-arbeid van bovengen, congrega tie, waarvan 't eerste nieuwe jaargangs nummer voor ons ligt, blijft in woord en beeld steeds den liefhebbers van missie- lectuur veel schoons en actueels bieden, terwijl zoowel in proza als in poëzie voor dp noodige afwisseling wordt gezorgd. On gemerkt maar zeker kweekt het in den lezer soliede, krachtige devotie aan tot het Goddelijk Hart. Moge het in tal van huisgezinnen een welkom onthaal vinden. Rijkstelegraafkantoor Goes. Maand December 1924. Wijziging telefoonaansluitingen. GoesNo. 67, D. D. v. d. Bout, van 's-Heer-Hendrikskinderenstraat 39, naar Rimmelandstraat 2. Kortgeue: No. 6, J. A. Engelsvaert, Hotel de „Stadswijnkelder" in G. Mal- degem, Hotel de „Stadswijnkelder". Nienwc telefoonaansluitingen. Goes: No. 266, F. Jansen, goudsmid, Oude singel 28. GOES, 20 Januiari 1925. Nieuw© Tarwe f 10.50f 17.50, Goud- gerst f 14.50—f 15.50Haver £10.50—£12, Kookerwten £15—£17.50, Ki'oonerwten f 15, f 18, Bruine Boonen f 18f 25.2S, Maan zaad f45. Ka "wij zaad f38, alles per 100 K.G. Aanvoer g oot handel slap» en de oude belangrijk lager. GOES, 20 Jan 1925. (Veemarkt) Ter marlet va 11 heden waren aanger» voerd: 39 Loopyarkans._8 Biggen. OO-STBU RG 21 Jan. (Graanmarkt.) Tarwe fllf 16.50; 'Ghevafergersit £15.75; Haver f 11.50; Erwten f 1'7Brui- aeboonen f 19. Opgave van L. ROOS, Goes. Tel. 191 Chèque- en Bankpapierkoersen van circa 2 uur. 22 Jan. Chèque. Berlijn - - Brussel 12.57 12.60 Parijs 13.42 13.45 Londen 11.86 11.87 New-York 2.47 2.48 Bankpapier. Duitschland - België 12.57 12.60 Frankrijk 13.47 13.50 Engeland 11.86 11.87 Amerika 2.47 2.48 TELEGRAFISCH WEERBERICHT k naar waarnemingen verricht in den mot- gen van 22 Jajn- en medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 784.8 te War schau, laagste 748.2 te Akurayrii. Verwachting van den avond van heden tot den avond van morgen: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijk© richtingen, nevelig tot Zwaarbewolkt, waar schijnlijk droog weer, zélfde temperatuur.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 3