IERT0G" i NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VDOR GEHEEL ZEELAND TRAMPRAATJE X" - GOES INDAM A.S. nje Kruis" DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS Eerste BSad A ZATERDAG 10 JANUARI 1925 COURANT [\/9rpachtiBgen I kap. boea-eninspan, rijzen 60 en 40 ets. Uitknippen I geoorloofde If 72.000 f 60.000 f 36.000 f 28.800 f 7.200 f 14.400 f 14.400 f 28.600 f 23.616 f 43.200 f 57.600 f 113.400 f 697.416 3 gulden. OBLIGATIEBANK. ik, A'dam,Postllox 577- 3RANJE KRUIS" Dit nummer bestaat uit twee bladen BUITENLAND DUITSCHLAND Iïe regeeringscrisis. OOSTENRIJK FRANKRIJK ZWITSERLAND ITALIË EGYPTE VAN HET VATICAAN BINNENLAND UIT ZEELAND MIDDELBURG VLISSINGEN GOES NUMMER 4 21 STB JAARGANG |lr. dr. v. Geuns tiet vrijsprekend 's-Hertogenbosch Jjaar gevangenis- Fjaar preventieve l/an meening, dat lat bekl. ook vroe- lnocht hebben; zij llen revolver door Int brengen, gewo- liemens was, daar- 1 leven te berooven 1 het vrijsprekend 's-Hertogenbosch. kens haar onmid- EERBERICHT richt in den inor- I medegedeeld door lologisch Instituut |,nd 776.2 Munchen, avond van heden Irgen: fee Zuidelijke tot [nevelig en betrok- L, weinig of geen Ier. boomgaard on |tijn aan de werk- EiLaar. L I .viand, boomgaard. liaad de Kok. Pilaar. h Kok. Raspan, Pilaar. pan, Heij'boer. 'napaa, Beth, laar. SUIKERZIEKTE, INDUSTRIE MAAT- 1016-30 5EDRIJVEN, I" te Goes, op rijzen 75 en 50 ets. Irshol". IG ide prijzen 120,000 f 48.000 f 30.000 g in contanten. |k lot een prijs! voor edere trekking. lis-Franco! nden door de Aki. goedgekeurd 1911. C. Hoofdstraat 165 en opzenden aan de gevolge advertentie in welke in postzegels orden voldaan en ver- iele Nummer, daar hij 15 JANUARI wenscht 1052-160 US GRATIS-FRANCO. dres duidelijk schrijven. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux van Rednctie en Administratie: Weataingel, GOES Interloc. Telefoon: Redactie en AdministratieTelef. No. 207 Bijkantoori MIDDELBURG, Markt 1 en 2i Telefoon No. 474 AbonnementsprQa f1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling Advertofftrëft van 1 tot 6 regels fO,90, elke regel meer fO,15 Contracfregelprijö, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager RR00TE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN Een Familie-bezit. Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid Mgr. Buch, Bisschop van Straatsburg, heeft onlangs een artikel over de Katho lieke pers geschreven. Pr zijn, zegt Z. D. II., Goddank! dag bladen en andere kranten, die openlijk God en de Kerk, ons Credo en onze zeden leer verdedigen. leest gij een blad, dan zijt gij in ge weten verplicht, een van die bladen te kiezen. i. .1 i Waarom? Het komt mij schier overbo dig voor, dat punt nogmaals toe te lich ten. Maar, helaas! wij moeten wel trach ten de oogen der blinden te openen! Is een blad katholiek, dan versterkt het uw geloof instede van het te doen wankelen Is een blad katholiek, dan bederft het de zeden niet, maar eerbiedigt hot Evan gelie en dringt op het nakomen van zijn voorschriften aan; Is een blad katholiek, dan predikt het geen burgeroorlog, maar broederlijke lief de: Is een blad katholiek, dan weigert het de zelfzuchtige oogmerken van een per soon of van een partij te dienenhet is slechts de dienaar van het openbaar en algemeen welzijn; I i I» een blad katholiek, dan zal het zich er van onthouden het Vaderland te laste ren. want onze zedenleer legt ons den plicht op het te beminnen; i Ia een blad katholiek, dan zal bet de Kerk niet doodzwijgen en ook geen kwaad van haar zeggen; maar het zal in haar vromelijk verdedigen én de Moeder der zielen, die in het bloed van den Christus herboren zijn, én de groote sociale kracht die méér dan eenige andere heeft gedaan voor de beschaving van het vaderland en van het menachdom. Derhalve: is een blad katholiek, dan is het voor u een betrouwbare raadsman een echte vriend, een onwaardeerbaar bondgenoot. Het spreekt zooals uw ge weten en uw geloof zouden spreken. Het dient alles wat u dierbaar moet zijn ziel, haardstede, vlag* Kerk en God. Brengt gij het uw woning binnen, dan be hoeft gij het niet voor de kinderkens te verbergenhet geeft niemand aanstoot het moet iedereen goed doen. Het is waar dig den drempel van uw huis te over schrijden het maakt deel uit van uw gezin, door de gemeenschap van ideaal cn belang, van hope en herinnering, van eer en van/ plicht. Katholieken, leest dus het katholiek blad en dat blad alléén; want een ander is uw vertrouwen niet waardig. Zendt het door aan vrienden, uw buren, uw verwanten. Maakt van iedere gelegenheid gebruik om: er goed van te zeggen: dat is van/ uwentwege erkentelijkheid en rechtvaar digheid, ijver en schranderheid. Geeft het uw advertenties; breng ze niet bij den tegenstander, die uw geld zou opstrijken om het te gebruiken als een wapen tegen uw godsdienstige overtui ging, tegen uw geloof. Een katholiek blad is een „familiebe zit"! Schroom dus niet het uw wen-/ schen bloot te leggen, zoo noodig uw klachten te laten hooren. Zendt het, als gij kunt, inlichtingen, nuttige mededee- Bngen. Zoodoende zult gij het blad, dat gij liefhebt, steeds interessanter maken, een deel van de feilen die het aankleven, wegnemen.(„Centrum") Hoe ook de crisis eindige, het is zeker dat rijksminister dr. Höfle aftreedt. Dit altreden wordt in verband gebracht met de Barmat-affaire. Dr. Höfle is verant woordelijk voor de zeer groote credieten, ministerie van posterijen aan het Barmat-concern verleend heeft. Hij en de centrums-afgevaardigde Hegemann, welke ook in het Barmatconpern betrok ken is, nebben heden daarover met de centrumsfractie beraadslaagd en zich be reid verklaard op verlangen van hun parti] hun mandaten neer te leggen. De partij zelf heeft, in tegenbstelling met hetgeen allerwegen verkondigd wordt, nog geen besluit in deze aangelegenheid ge nomen, maar stelt een onderzoek in. Dc Barmat-affaire. De gebroeders Barmat, Julius, Salomon en Herman, Berlijnsehe financiers van groote geslepenheid te Berlijn, werden on langs op hun kasteel door de crimineele politie gearresteerd, beschuldigd van on geoorloofde financieele operaties. Het concern der gebroeders Barmat aldus de Berlijnsehe correspondent van „De Standaard" dateert pas van 1923 en omvat een groot aantal industrieele en imancieele ondernemingen. Aan de Kei- zersjp-acht te Amsterdam vestigden zij un Ex- en Import-Maatschappij, waarvan de oudste broeder de leiding op zich nam. Vroeger moet deze Julius ten onzent als Russisch vertaler zijn brood verdiend heb ben. Thans ging het erom, door middel van politieke relaties den „handel" te be vorderen. Door middel van conferenties wisten zij in contact met vooraanstaande politici te komen. Als mede betrokken in deze zaak worden o.a. de vroegere (sociaal-dem.) rijkskanselier Bauer, de voormalige onderstaats-secr. Baake en de bekende soc.-dem. Hcilmann genoemd. Hoe streng de justitie in deze uiterst gecompliceerde en compromitteerende zaak optreedt, moge uit 't volgende voorbeeld blijken. Naast vele anderen werd ook Dr. Hellwig, iemand van totdusver ongeschon den reputatie, genoemd, die zich telegra fisch ter beschikking van de justitie stel de. Met kerstverlof bevond hij zich in Cassel. Per vliegtuig begaven enkele lioo- ge beambten zich naar Cassel, arresteer den op Oudejaarsmiddag Dr. Hellwig en transporteerden hem per Aero-Lloyd van Cassel naar Berlijn-Staaken. Dat ook de staatsbank er voor een be drag van 30—40 millioen goudmark bij betrokken is, deed den Minister van Fi nanciën, von Richter, het volgende verkla ren „liet publiek heeft inderdaad aan spraak op, dat de zaak tot volkomen' klaarheid komt. Ik heb het gerecht der halve absoluut de vrije hand gelaten, om de schuldigen op te sporen. Een fout ligt ongetwijfeld ook in de tegenwoordige or ganisatie der Staatsbank. Zij biedt niet voldoende garantie voor doelmatige con trole. Speciaal die organen, welke niet het publiek in direct contact staan, schijnen zich aan die controle te kunnen onttrek ken. Bovendien heeft de inflatietijd demo ralise,erend gewerkt". Men ziet hieruit, dat de Pruisische Minister van Financiën de feiten hiermee bevestigt! De ontruiming ran de Keulschc zone. Uit Parijs wordt gemeldDe gealli eerden zullen niet antwoorden op heb Duitsche antwoord aan den raad van am bassadeurs, inzake de ontruiming van de Keulsehe zóne. De raad van ambassadeurs zal het volledige gedetailleerde rapport van de intergeallieerde militaire controle commissie, dat tegen het einde van deze maand verwacht wordt, afwachten. Hij zal dan de Duitsche regeering in kennis stellen met de tekortkomingen inzake de ontwapening. De geallieerden en Duitschlands ontwapening. LONDEN, 8 Januari (B.C.). De West minster Gazette meldt: Diplomatieke krin gen die een terugkeer tot den verzoenen den geest van de Londensche conferentie wenschen, opperen het denkbeeld, den Vol kenbond scheidsrechterlijk te laten uit maken, of Duitschland aan zijn ontwapo- ningsverplichtingen voldaan heeft, en zoo ja, Keulen het Roer-gebied in Mei te laten ontruimen. Ecu niet-bcgcerde Bolsjewistische gezant. Een V. D.-oorrespondent te Weenen meldt Toen voor eenigen tijd uit Moskou be kend werd dat de heer Joffe, eeu der meest vooraanstaanden van den Russi- schen diplomatieken dienst, den post van .gezant te Weenen op zich zou nemen om een nog pasbenoemden voorganger af te lossen, werden in toonaangevende kringen te Weenen bezwaren hiertegen ingebracht. Men wees er op, dat het in de nabuur- staten van Oostenrijk en in het bijzonder op den Balkan een pijnlijken indruk moest maken, als een der bekendste propagandis ten der Bolsjewiki den post te Weenen zou betrekken, van waaruit sedert langen tijd Moskou zijn propaganda voor den Balkan leidde. In de weensche pers zijn deze bezwaren ter sprake gekomen, en men verklaarde dat men niet begreep wat een man van den rang van Joffe bewegen kon naar Weenen te komen, een neutraal klein land, dat voor het machtige Rusland toch van geen beteekenis kon zijn. Men beeft toen tevens gezegd, dat de heer Joffe blijkbaar de leiding der Bolsjewis tische propaganda voor den Balkan zelf in handen wilde nemen, en men hoopte ten slotte, dat het de Weensche regeering mogelijk zou zijn, onder verwijzing naar de moeilijke verhouding tot de nabuur- staten, de benoeming van Joffe tot Weensch gezant van Sovjet-Rusland onge daan te maken. De Weensche regeering is hierin niet geslaagd en het is onbekend tot hoever hare pogingen in deze richting gegaan zijn. In ieder geval heeft Joffe, onbewo gen voor alle stemmen uit Weenen, Praag en Belgrado, zijn post aanvaard en hij heeft zich vóór zijn vertrek uit Moskou tegen die agentschappen gewend, die in zijn benoeming tot .Wcensch gezant iets anders wilden zien, dan zijn liefde voor de vroegere keizersstad en zijn wensch om de handelsbetrekkingen tusschen (So vjet-Rusland en de Oostenrijksche repu bliek zoo hecht mogelijk te maken. Men schijnt echter nog lang niet gerust gesteld te zijn door Joffe's uitlatingen. Zoo verneemt thans het „Neue Wiener Journal", dat te Weepen in de laatste dagen op het Sovjetgezantschap onder voorzitterschap van Joffe een internatio nale conferentie van communistische lei ders heeft plaats gehad, waaraan de be kende Duitsche Rijksdagafgevaardigde Iwan Ivatz en zijn collega Ruth Fiseher, alsmede een zekere Adolf êonnenfeld en een zekere Giovanni Costa deelnamen..1 Deze Bolsjewistische heerschappen, die dier onder een valschen naam woonden {Iwan Katz werd, zooals hekend, later gearresteerd) hadden in het paleis van het Sovjetgezantschap gemeenschappelijke con ferenties, die later bij Ruth Fischer in haar hotel werden voortgezet. De hotel bedienden zouden gezien hebben, dat de personen, die aan deze conferentie deel namen, oevr groote bedragen aan vreemde valuta beschikten. Onmiddellijk na dc arrestatie van Katz op het Tsjechische ge zantschap, verliet Ruth Fischer met hare begeleidster "het hotel en zij reisden af, met achterlating van haar bagage, welke eerst later door een ander persoon gehaald werd, die ook de hotelrekening betaalde. De Weensche politie kon de bagage van Costa en Sonnenfeld nog in beslag nemen, de vluchtelingen arresteeren gelukte niet. Dit heeft zich afgespeeld korten tijd na dat Joffe zijn geloofsbrieven te Weenen heeft overhandigd, juist in die dagen, waarin de persafdeeling van het Sovjet- gezantschap communiqué's publiceerde, waarin verklaard werd, dat er te Weenen geen oprechter gezantschap was dan het Rtossisehe! Het laat zich hegrijpen, dat een derge lijk optreden te Weenen groote veront waardiging gewekt heeft. („St") Dc finaucieele conferentie. De conferentie van de geallieerde Minis ters van Financiën is Woensdagmiddag om drie uur te Parijs geopend. De zitting duurde kort en droeg een formeel karak ter. Clementel, de Eransche Minister van Financiën, werd tot voorzitter gekozen. Hij zette het doel van de conferentie uiteen. Dat is, zoo zeidc hij, te trachten een einde te maken aan de bestaande on zekerheid, welke zoowel de Commissie van Herstel belemmert in de verdeeling van baar ontvangsten als de Ministers van Financiën hindert in de voorbereiding van hun begrootingen. Churchill, de Kanselier van de Schat kist, legde, evenals Clementel, den nadruk op het begrensde en technische karakter van de conferentie. Hierbij zijn betrokken, aldus spr., niet zulke kwesties als diegene, welke zijn op gelost te Spa of door bet Dawes-rapnort en door de jongste conferentie te Londen, het doel is hier bescheidenerhet leggen van een grondslag, welke het mogelijk zou maken de Duitsche betalingen in de toe komst te verdeelen volgens een of ander eenvoudig plan, doch dat gebaseerd is op wiskundige berekeningen, en hetwelk een verdere ministerieele conferentie onnoodig zou maken. Sprekende over de belangen van de verschillende geallieerde landen op de conferentie, zei de OhurchiU: Elke delegatie zal natuurlijk het standpunt vaa haar eigen land ter sprake brengen, maar allen zullen er aan denken dat „wij el kaar als vrienden ontmoeten en dat onze vriendschap van grooter gewicht is dan de stipte handhaving van ons eigen bijzonder standpunt." Nadat Theunis, de Belgische Minister van Financiën, en Herrick, de Amerikaan- scbe toehoorder, op hun beurt een korte toespraak hadden gehouden, sloot Clemen tel de zitting. Voorafgegaan aan de conferentie liebben des morgens Clementel en Churchill een onderhoud met elkaar gehad, waarin, vol gens het officieele communiqué „zij cp vriendschappelijke wijze van gedachten wisselden omtrent het vraagstuk der in tergeallieerde schulden, ofschoon deze kwestie natuurlijk geen deel uitmaakt vau de officieele agenda der conferentie." Aardbevingen. Wolff meldt uit Neuenburg in Zwitser land, dat de Kantonnale bevingswaebt Donderdagochtend om kwart voor vier plaatselijken tijd, drie aardschokken van toenemende hevigheid had opgeteekend. De beving was het krachtigst in de kan tons Waadt en Aargau, en in vele plaat sen in het kanton Bazel. Ook uit Luzern en Solothurn komen berichten over aard schokken. De politieke crisis. ROME, 8 Januari. (B. T. A.). De groe pen der oppositie zijn beden onder voorzit terschap van Di. Cesaro bijeengekomen. 80 afgevaardigden waren tegenwoordig. De Voorzitter las een manifest aan het land voor, waarin de oppositiegroepen de redenen uiteenzetten, welke hen deden be sluiten in hun huidige houding te vol harden. De bewoordingen van het manifest wer den onder levendige toejuichingen goedge keurd. De moord op den Sirdar. BERLIJN, 9 Jan. (V. D) Volgens be richt uit Cairo is het de politie gelukt den hoofddader van dgn moord op den Sirdar te arresteeren. Het diplomatieke eorps bij den H. Stoel. Vóór den wereldoorlog bestonden er acht gezantschappen bij den H. Stoel.' Thans zijn er zestien, t.w. van Argentina. Beieren, Bolivia, Columbia, Costarica, Groot-Britannië, Hongarije, Monaco, Oos tenrijk, Nicaragua, Nederland, Polen, Portugal, Roemenië, Venezuela en- Zuid- Slavië. Het aantal diplomatieke vertegen woordigers is gestegen van 13 tot 26. Hanzebank Haarlem. Naar men aan de Tel. mededeelt, zal op 23 Januari a.s. op een buitengewone ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Hanzebank in het bisdom Haarlem een voorstel van directie en commissarissen be handeld worden tot voortzetting van het bedrijf en betreffende de middelen, waar door dit zal kunnen geschieden. Het was in lijn 3 der Amsterdamsche Gemeentetram. Echo's van hoestende lieden. Juffrouw tot medepassagier: „Kunt U nu begrijpen, Mijnheer, dat er in Amsterdam nog zooveel hoes tende en kuchende menschen zijn, waar men toch in elke tram kan lezen, dat Akker's Abdijsiroop daar zoo goed voor is. Op mijn woord, ik begrijp soms de menschen niet!" (Historisch) Ziekte- en Ongevallenverzekering. Het ontwerp Ziekte- en Ongevallenver zekering is, volgens het „Centrum", van den Raad van State terug ontvangen, zoo dat de indiening ervan in den loop dezer maand kan worden verwocht. las Palmas. Men bericht aan de „N. R', Ct." Sinds vele jaren wordt er tusschen de .Amerikaansche regeering en de Neder- landsche van gedachten gewisseld over een opdracht aan een scheidsrechter van de beslissing over het geschil, dat tusschen beide landen bestaat over de souvereiniteit van het eiland Las Palmas (Miangas). Die gedachtenwisseling is thans zóó ver gevorderd, dat, wanneer een nog hangende ondergeschikte quaestie zal zijn opgelost, de overeenkomst, waarbij de zaak aan een scheidsrechter zal worden opgedragen, binnen korten tijd zal kunnen worden geteekend. Die overeenkomst moet dan nog door den Amerikaanschen Senaat en door de Kamers hier te lande worden goedgekeurd. Daarna volgt gedachtenwis seling over den persoon, die als scheids rechter zal worden aangewezen, en is dat beslist, dan kan deze aan het werk tijgen. Door de politie is aangehouden ziekere F. L. oen koopmaan, die bij verschil" lende personen in huis heeft gewoond als kostganger, doch meermalen zonder int te rekenen vertrok, Zeggende geen gield te hebben. Dit was jm weer het .geval geweest. Thans bleék op het politiebureau bovendien dat L. nog gesignaleerd stond in het politieblad daar de comimjissarik van politie te Goes zijn aanhouding ver. 'zlocht wegens het opgeven van een vaL schen naam. Maandag a.s. houdt de gemeente raad een spoedeischende vergadering, ten einde te behandelen Veen voorstel van B. en W. Jot het aangaan eener' leening van f 650.000 rentende L.G pet, welke lèening is overgenomen door Je In cassofcank te Amsterdam voor 98.625 pet, Gemeenteraad Be raad dezer gemeente kwam1 Don derdagavond in vergadering bijeen onder Voorzitterschap van den heer Hajeniüs, burgemeester. Alle leden waren ahnwelzig. Na voorle- lzing van het raadsgebed en de vaststelling der notulen wenschte de svoomtter de leden geluk met het begin van het nieuwe jaar en sprak \le hoop juit dat het hiun in 1925 wei moge gaan en in aangename on derlinge samenwerking miet waardeering van elkanders gevoelen allen dit jaar een drachtig rnog-n samenwerken in het ba- lang der gemeente. Vel© nieuwe .Vraag stukken en plannen ztullen in de naaste toekomst den raad worden voorgelegd* allereerst het uitbreidingsplan der stad. dan de plannen der electrificafie waaromt trent spreker-, opdat ook' de gemeentemairemt en belanghebbenden dit zlouden weten, al- datgene meedeelde wat wrj in onzie twee vorige nummers daarover publiceerden. Als oudste lid in jaren beantwoordt namens den Raad de heer v. Melle den' gelhkw'ensch der burgemeesters en Spreekt den wensch uit.. <iat de burgemeester in: hot' volle bezit cener ongestoorde gnzhn-d- heid zicb moge geven aan zijn taak rati burgemeester van de gemeente en vootM 'zatter van den raad. Daarna kwamen ter tafel de navol^endsl ingekomen stukken 1. Goédkeuring van bet raadsbesluit d!.d. 18 December 1924, no. 2, betreffen de verpachting van grond aan den heer A. Maartense. 2. Goedkeuring van het -raadsbesluit d.d. 18 December 1924, No. 3, betreffen de verpachting Van grond aan den keer li. do Jonge. 3. Goudk curing van het raadsbesluit van 18 December 1924, No. 5, betreffen de ingebruikgeving van het gymnastieklo kaal d'er O.L. school G. 4. Goedkeuring van het raadsbesluit van 11 December 1924 tot wijziging der gemeente begrooting voor 1924. 5. Processen-verbaal van opneming van kas en boekan van ,den gemeenteont vanger. 6. Diverse berichten van aanneming benoeming, herbenoeming in verschillende commisiën of bes sturen. 7. Bericht van Gedeputeerde Slateu dat zij hunne beslissing omtrent de gemeente- begrooting voor 1925 hebben verdaag! tot 1 April 1925. 8. Vervoek van Ged. Staten tot wijziging Van het raadsbesluit d.d. 18 December 1924, No. 10, betreffende rooien van hoo rnen. 9. Goedkeuring van het rahdsehsluit van' 24 December j.J. tot het dempen van eert sloot aan den Westwal bij de bloemisterij van den beer Reijerse. De wijziging van het raadsbesluit onder no. 8 waarop Gedep. Staten doelden ia deze, dat in het besluit vermeld wordt aam wien de rooiïng is gegund en tegen walken; prijs. Dientengevolge woidt besloten, in het besluit in te voegen, dat het rooien der boomen is gegund aan A. Ocké voor f620. De heer Griricq vroeg, of evenals verla den jaar het rooien door werklopzien zbw kunnen geschieden. Da Voorzitter antwoordde, dat B. en W. bij de uitvoering van hst werk gaarne rniat het verzoek van den heer Grucq rekening htullen houden. j Daarna kw'ami ter tafel het voorstel tot wjjzdgingj van het Raadsb-eisluit iVaa pg December 1924 tot verbouwing van het gebouw- der Vakschool voor Meisjes. Dit besluit hield in, dat de Raad wensch ter over te gaan tot verbouwing! van het ge bouw der Vakschool voor Meisjes, on der voorwaarde, dat de vereeniging .„Dp Ambachtsschool" ter verzekering van de ricihtjge .nakoming barer verplichtingen bet recht wan hypotheek verleent op barai onroerende goederen tot een bedrag vain hoogstens f25000 alsmede tot 'tzbol no|Oi- dig overnemen der- nog op: de vereeniginfj rustende schuld. Nadat B. en W. dit ter kennis hadde» gebracht van het bestuur- .van de Am-' bachts- en Vakschool, kwam' ,de voorzit ter -met (verschillende bezkvaren yialar voren, in hoofdzaak hierop neerkomende dat zleer waarschijnlijk! Z. E'. de Minister van Onderwijs, Kunsten an Wetenschappen' do bij art. 6 van het Kon. besluit van 11 Juli 1921 ((St.bL 920) .vereischte tod- stemlming tot het bezwaren van eigendom men der vereeniging! zal .weigeren. Na een tweede gehouden baspreemg met den voorzitter der vereenrging waar bij een lid der Financieele Gominlfesi'ei tegenwoordig was, meenden B. en W. den raad te moeten adviseer en het besluit van 18 December j.ï. in te trekken en tel han delen overeenkomstig het advies dat B. an W. aan den Raad van 8 December Dia heer varï Vloten., die als lid d'aij financieele comnnssjie met het bestuur van de Amfbacbls- en Vakfechool heeft ge sproken deelt zijp bevinding mede en hoa hij gekomen is tot de conclusie, neerge legd jn het prae-advies .van B. en W. Be heer van Poelgeest vindt, dat waar blijkens het advies de minister van Onder wijs 'zeer waarschijnlijk zal .weigeren, het dus nog niet zeker is dat hij wetgArfj en z.i. dus het vorig besluit moet wor den gehandhaafd, opdat de gemeente cfai do noodige garantie erlange voor de efekLn' die zij verstrekt. Ook' de heer Labrijn voelt hiervoor yeét. Doch' nadat van de zijde van B. en W. is aangevoerd dat de inspeo- trice een druk op den minister hetzij opv brief, hetzij door persoonlijk bezoek,' bad ontraden omdat men dan gevaar Zou tooi» pen, de met veel moeite verkregen vergun ning tot verbouwing te .verliezen, veie klaart da heer Labrijn zich bevriedigd', doch de heer v. Poelgeest wenscht te zien genoteerd', dat hij tegen intrekking is vhn het raadsbesluit van 18 December. Met zijn stem tegen wordt door de am dere leden het voorstel van B. en W. aan genomen. Daarna komt ter tafel de benoeming vaui

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1925 | | pagina 1