NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR GEHEEL ZEELAND Asthma lijsiroop kering bij W GOES DIT BLAD VERSCHIJNT; DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS Eerste Blad Bezoekt de Etalages 's- Heer-Hendrikskinderenstraat leleening, sito's klagen in of 's Pillen erkoopefl» COURANT Telegrafie richteTT ZATERDAG ZO DECEMBER 1924 por maand. snsverzekering Maatschappij NIJMEGEN' IksverzekerinP' enz. Dit nummer bestaat uit twee bladen BUITENLAND OOSTENRIJK BINNENLAND UIT ZEELAND MIDDELBURG GOES Ltelband, J. C. v. |3; Port. met inh. K S 148 a.Doosje Janse, Bozenstr. H. J. Foppe, Ka- icrbons, J. QHiurm [Wollen das, M. etpad F, 157; Da. Bogaart, Heeren- •:t, C. d. Hollander, Gouden zegelring Fistr. ,Wi 125Riem, I); Kinderbontje, P. I :n M 68Een duif iSeisweg R> 146; lie Meijer, Nadorst Ihoenen, de Rijke, lo Servetring, gena. Ismijnstr. !W| 160. |t bureau van poli- s. tusschen 75 te Goes. be brieven en brief- Se afzenders onbe- I de 1ste helft der Zn., Roosendaal B. Felius, Am wordt aanbevolen naam en adres te bij' onbestelbaarheid len teruggegeven, i mscht, alle stukken Plig adres straat- te voorzien. „Zuid-Beveland" L6 December. ;xander Lucas 16— Iris 922, Nouvelle Uencon 26, Groe- Cure Peren 2—5, ifinterlouwtjes 46, 9, "YVinter-Suikerij |,n 410, Kleiperen -4, Diverse Peren f0,203 guld, al- Jiet 844, Dubbele ;16, Zure Bellefleur 10, Court Pendu Calville 610, Gro- Reinette d'Or 3T, 10, Zoete Campagn» lard 410, Diverse ilappels £>,503 gld., 1114, Spruiten 6 Ï4, .Wortelen 1, Sfcek- JL00 K.G.Bloemkool ft, Savoyekool 0,80— |éld. per 100. stuks.; per stuk. Ibar 1924. 11f 15, Wintervorst I pxst f 14—f 14.50 Hi- i fcerwten f 17f 19.50, |f 19. Bruine Boonai |r 100 K.G. Aanvoer flauwer. SUIKERZIEKTE, Industrie maat- 808-31 NUMMER 152 208TB JAAR8ANB echte spijsvertering, steloosheid, koortsig- gebruik van de ;ijt ge binnen enkele sar eens, en ge zult 9637-40 t. icüjken voor de practij* eraren i/h Boekhoud®0, leraren M. 0. Soektioad»1 iS verstrekt. v«n ronder prQsverbaaglM; e begin at 73, Amsterdam. NIEUWE ZFEUWSCHE COURANT Bureaux van Redactie en Administratie: Weeteingei, GOES Interloc, Telefoon: Redactie en AdministratieTelef. No. 207 Bijkantoor: MIDDELBURG, Markt 1 en 2: Telefoon No. 474 Abonnementsprijs M,90 por drie maanden, bij vooruitbetaling Advertentlën van 1 tot 6 regels f 0,90, elke regel meer f 0,15 Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager 0RQOTE WAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN Een politiek vergelijk in Oosten rijk- WFENEN, 18 December. (H.N.) De vertegenwoordigers van de ehristelijk-soci- alen en van de sociaal-democratische partij hebben een overeenkomst gesloten, zoodat men verwacht dat de obstructie van de sociaal-democraten in den nationalen raad eu van de christelijk-socialen in den Ween- schen gemeenteraad zal ophouden. EERSTE KAMER. Zitting- van Donderdag 18 December. Het debat over de nieuwe Tariefwet wordt voortgezet. De heer Dobbelman (r.-k.) betoogt, dat vrijhandel in Nederland nooit heeft be staan. Deze zou beteekenen bescherming van het buitenland. De motie-Stenhuis is een paradepaard voor de verkiezingen en onwaardig gedoe. Spr. is voor retorsie- maatregelen om hetere voorwaarden in het buitenland te kunnen bedingen. De heer De Wit (r.k.) meent, dat uit zetting van het prijs-niveau door scherpe binnenlandsche concurrentie niet behoeft te worden gevreesd. De heer Verkouteren (c.-h.) zegt, dat hij niets te maken heeft met den wil des volks. Het volk heeft te gehoorzamen, niet te willen. Het kan overigens dit ont werp niet beoordeelen. De heer Wittert van Hoogland (r.-u.) verklaart dat het ontwerp niet in strijd is met de beginselen van St.-Michaël. De heer Blomjous (r.-k.) zet de voor- deelen uiteen, welke het nieuwe tarie.f voor de industrie heeft. Hij betreurt dat de minister niet een stap verder gegaan is door 40 millioen meer uit het tarief te halen. Minister Colijn zegt, dat de sluiting van de begrooting met een tekort vaii 20 millioen de indiening van het ontwerp ten volle motiveert. Invoerrecht was het eenige wat in aanmerking kon komen, daar de Dir. Belastingen sinds 1913 reeds met 360 procent waren gestegen. Na re- en dupliek wordt het wetsont werp aangenomen met 2814 stemmen. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag, 18 December. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting. Bij het begrootings-artikel betreffende uitgaven voor de oprichting van naam- looze vennootschappen ter bevordering van de volkshuisvesting, neemt minister De Graaff een wijziging over van den neer Gerritzen (v. b.), bedoelende de aanspra kelijkheid van den staat te bepalen tob ■ten hoogste een millioen. Mevr. De Vries—Bruins (s.-d.) wijst op de liooge sterfte-cijfers in Indië. De heer Vna Boetzelaer van Dubbeldam (c.-n.) "wijst op de moeilijkheden betreffende het volksonderwijs. De heer Feber (r.-k.ï be toogt, dat de gouvernements-scholen niet passen bij den aard van de inlandscbe bevolking. De heer Wijnkoop (comm.) is het in hoofdzaak hiermede eens. De heer Albarda (s.-d.) bepleit onderwijsverbete ring. De heer Scheurer (a.-r.) verdedigt ..Regeeriüg ten opzichte van de be strijding van ziekten en de bevordering van het onderwijs. De minister wijst op bet verschil van toestanden betreffende gezondheid en on derwijs in Indië en Nederland. Het be stuur blijft diligent, doeh men bedenke, dat inlanders ten opzichte van het om üerwijs weinig stabiliteit vertoonen. afdeeling landbouw, nijverheid en 1 ui c^e heer Deckers (r.-k.) ver schillende landbouwbelangen, speciaal van ta 111 l^scben landbouw. De Minister erkent de beteekenis daar van en zal het landbouwonderwijs be vorderen. Bij de afdeeling burgerlijke openbare werken bestrijdt de heer Gerritzen liet voornemen van de regeering tot heffing van een havengoederengeld. De Minister beschouwt deze slechts' als een r etributie die niet zwaar zal drukken. Bij de afdeeling oorlog had de heer Deckers meer inlichtingen gewenseht om trent de afvloeiing. Hij bespreekt de po sitie van de officieren van gezondheid «n van de aalmoezeniers. Met 58 tegen 26 is de marinebegroo- ting aangenomen, nadat met 58 tegen 27 was verworpen het amendement-Brauti- ;gam tot schrapping van de aangevraagde gelden voor den, aanbouw van twee tor- •pedobootjagers. Voorts werd met 822 stemmen aan genomen een principieel amendement van den heer Oud, bij de waterstaatsbegroo- ting voorgesteld, om niet over te gaan tot bevordering tot een hoogeren rang van een ambtenaar, wiens werk zulks niet vc-reischt. Verworpen werd met 822 stemmen de motie van den heer Wijnkoop tot in trekking van uitzonderingsmaatregêlen te gen revolutionaire propaganda in Tndië en zonder stemming werd aangenomen, met instemming van den Minister, de motie-Albarda, voor het instellen van een onderzoek naar den economischen toestand van de inlandsche bevolking in Indië. Do h eer Vliegen (s.-d.) dient een motie in om geen speciale belasting te heffen op de bevolkingsrubber, die verworpen werd met 50 tegen 19 stemmen. De heer Vliegen noemt de vennoot schapsbelasting een bevoorrechting van de groote ondernemingen. van de 881-8 Spr. dient een motie in, strekkende dat de Vennootschapsbelasting behoort te wor den geheven op den voet van de con clusies der commissie-Moresco. De heer Gerritzen (v.-b.) aeht evenwel het tarief der Vennootschapsbelasting ta hoog en is van oordeel dat zoo spoedig mogelijk naar een lager moet worden ge streefd. De belasting in oud-Indië is trou wens veel drukkender dan in de nabij, gelegen Fngelsehe en Fransehe Indien. De commissie-Bruins heeft terecht op pag. 20 van haar rapport op de gevolgen van den hoogen belastingdruk in Indië gewezen. Spr. wijst op de waarde vam deze uitspraak van zoo bij uitstek be voegde mannen. Met wijziging van belastingwetgeving moet echter tevens de belastingrecht - spraak onder de oogen worden gezien. Spr. geeft den Minister in overweging een speciale rechtspraak-commissie voor belastingzaken in het leven te roepen, waarin het rechtskundig element niet ont breekt. Deh eer Oud (v.-d.) verklaart zich een voorstander voor de motie-Vliegen. De heer Van Rijekevorsel (r.-k.) be toogt, dat de welvaart van Indië zal worden bevorderd door de nieuwe belas tingheffing. De Minister, de heer De Graaff, toont de bezwaren aan van een progressieve belastingheffing in Indië die de heer Vlie gen wil inplaats van de voorgestelde pro- portioneeleh effing. Hij moet Jan ook de aanneming der motie-Vliegen ontraden. Deze motie in stemming gebracht wordt verworpen met 49 tegen 22 stemmen, (voor: S D. A. P., Communisten |en Vrijz.-D'emocraten). De heer Scheurer (a.-r.) spreekt na mens de commissie van rapporteurs den wensch Uit, de leeftijdsgrens voor ver hooging der pensioenen voor evengenoem- de militairen van 60 op 50 jaar te bren gen, en dient een motie in, strekkende den minister uit te noodigen., deze ver andering aan te brengen door middel van een aanvullings-begrooting. De heer Ketelaar (v.-d.) beveelt deze motie aan. De Minister neemt het denkbeeld over. De motie-Soheurer wordt z.h.s. aange nomen. De voorzitter stelt voor, de stemming over de hoofdstukken der Indische begroo-, ting te bepalen op Vrijdag na de pauze. .Zitting van Vrijdag 19 December. De Kamer heeft de' Indische begrooting met 57 tegen 23 st. aangenomen; tegen stemden de vrijz.-dem., de soe.-dem. en de communisten. Het amendement-Boon om het salaris van den gouverneur van Curagao niet te verhoogen, werd aangenomen met 43 te gen 38 stemmen. De heer Boon trok zijn motie inzake de verbetering van de Vlissingsche haven in. Torpedobootjager bij „De Schelde". Na gehouden inschrijving is aan de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, opgedragen de bouw van een torpedoboot jager van 1600 ton water verplaatsing, die 37 knoopen snelheid zal moeten loopen. Het schip zal „De Rliijter" heeten. Het Bezoldigingsbesluit 1925. De parlementaire redacteur van het „Volk" meldt aan zijn blad: In parlementaire kringen gaat het hard nekkige gerucht, dat de regeering het plan zou hebben, het Bezoldigingsbesluit 1925 zoo niet definitief ongedaan te maken, dan toch aan een diep-ingrijpende herziening te onderwerpen. Het schijnt vrijwel vast te staan, dat in verhand hiermede het bovengenoemde Be zoldigingsbesluit per 1 Januari niet in werking zal treden. v Hiermee schijnt verband te houden de door de regeeringsvertegenwoordigers in de onlangs gehouden vergadering van de Centrale Commissie aangenomen houding bij de stemming over het advies inzake het Bezoldigingsbesluit. Met de andere vertegenwoordigers bleken zij van mee ning, dat dit 1 Jan a.s. niet in werking dient te treden. i 't Ned. Correspondentie-Bureau meldt: Naar wij van de meest bevoegde zijde vernemen, zal 't Bezoldigingsbesluit wel met ingang van 1 Januari a.s. worden ingevoerd. Raad va -• State. I Tot lid van den Raad van State is be noemd de heer A. Wl F. Idenburg, mi nister van staat, onl-gouverneur-generaal van Ned.-Indië en ^lid-minister van ko loniën. Als gevolg van deze benoeming zal de heer Idenburg moeten bedanken voor het lidmaatschap van de Eerste Kamer. Als zijn opvolger m die Kamer zal wor,- den aangewezen de héér mr. P. E. Briët, te Leiden, die vroeger al lid van de. Eerste Kamer is geweest. Tegen Plaatselijke keuze. Bij de Eerste Kamer is ingekomen een aares van het comité tegen plaatselijke keuze, vergezeld van 276.000 handteeke- ningen, in welk adres verzocht wordt het voorstel Rutgers tot wijziging der drank wet niet aan te nemen. (Msbode.) Burg. en Weth. deelen den Raad mede, dat de heer L. K'. van der Harst eervol ontslag heeft aangevraagd uit zijue betrekking van bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken stand. De heer v. d. Harst, die meer bepaaldelijk belast was met het voltrekken van huwelijken, heeft in de ruim 29 jaren gedurende welke hij als ambtenaar fungeerde, enkele duizen den vrouwen en mannen met elkander in den echt verhonden, ter wijl hij ook na. September 1923, toen hij periodiek als raadslid aftrad, en meende zich niet her kiesbaar te moeten stellen, bereid bleef zijne betrekking te vvullen. Nu de heer v. noodgedwon gen door gezondheidsredenen, zijn ambt wenscht neer te leggen, meenen Burg. on 'Weth. in den geest van den Raad te handelen, wanneer zij hem bij dezen den bij zonderen en oprechten dank van de gemeente betuigen voor de toewijding en opgewektheid, waarmede hij lange jaren zijn ambt heeft waargenomen. Burg. en "Weth. stellen voor om, overeenkomstig diens verzoek, aan den heer v. d. Harst eervol ontslag te verleenen, zulks gera kend zijn ingegaan op 8 December 1924. Om in de vacature te voorzien, doen B. en W. de volgende niet alphabetisc'hd aanbeveling: Chr. Hondius, lid van den Raad en G. J. Kamerik, adj.-commiesj 2e Masse ter secretarie. De benoemde, die zich, evenals de heer v. d. Harst, zal be lasten met de huwelijksvoltrekkingen, zal daarvoor eene be.looning van f 150 per jaar genieten. Burg. en Weth. deelen verder mede, dat op een aangeboden suppletoir koliier 1924 der straatbelasting aangeslagenen voorkomen, die eigenaar zijn van buiten de gebiedsgrenzen der gemeente Middel burg liggende gebouwde eigendommen, welke echter zelve of wier aangehoorig- heden aan de openbare straten of wegen der gemeente belenden. Het is namelijk gebleken, dat noch de wet noch de ver ordeningen nopens de straatbelasting zich tegen deze aanslagen verzetten. Conform art. 10 der Verordening op het Marktwezen brachten Burg. en Weth. op 4 December ter openbare kennis, dat de weekmarkt van Nieuwjaarsdag 1925 zal worden verschoven naar Vrijdag 2 Januari 1925. Nadien ontvingen zij een schrijven van den Marktkoopliedenbond, houdende verzoek de bedoelde weekmarkt te doen houden op Woensdag 31 Decem ber 1924. Op grond van het in datt schrijven aangevoerde, stellen Burg. en Weth. voor om ditmaal van het gebie dend voorschrift der verordening af te, wijken en de weekmarkt te doen houden op gemelden Woensdag. Inzake het voorstel tot verlaging cler gasprijzen, heeft de commissie van finan ciën medegedeeld, dat de meerderheid zich met het voorstel vereenigt, terwijl een der leden zich zijn stem wenscht voor te behouden en nadere toelichting wenscht in de a.s. Raadsvergadering. Lezing gehouden vanwege de ver- eeniging van leerling-machinisten alhier, in het gebouw „de Ambachtsschool" op Woensdag 17 December. Onderwerp' „Het leven en ontwikkeling der vlinders" door den heer R. van Miert. De bijeenkomst werd geopend door het eerelid, den heer de Bléeourt, daar de voorzitter, de heer Doets, niet aanwezig was. Hij heettte alle hartelijk welkom en sprak de hoop uit dat iedereen van den avond zou gemeten. Daarna werd het woord aan den spreker, den heer van Miert gegeven. De bedoeling van deze lezing was, eens een kijkje te geven op het rijk'e en af wisselingvolle VKnderleven met zijn prachtige vormen en kleuren. Eerst werden behandeld de vlinders in het algemeen in een beknopt overzicht, bevattende a.a.De kenmerken der vlin ders, de kenteekenen der dag- en nacht vlinders, de gedaanteverwisseling en de verdeeling der vlinders in 32 familiën. Daarna werden besproken verschillende inheemsche: eieren, rupsen, poppen, vlin ders en hare cocons, aan de hand van verscheidene microfoto's, schetsjes en voorwerpen in natura bestaande uit op gezette vlinders. Bij de behandeling werd er o.a. gewezen op de vaas aardige teekening der vlinder eitjes door een microscoop gezien en op dè dikwijls schrikaanjagende verdedigings middelen der rupsen, de schuwldeuren en de schrikstanden (Wapendrager-Hermelijn rups) ook werd gewezen op de eigenaar dige manier waarop b.v. de Dagpauwoog, de Aurelia's, het citroentje e.a. zich plot seling aan onze oogen kunnen onttrekken, doordat de onderzijde der vleugels die in rust zichtbaar worden, zich moeilijk van hun omgeving laten onderscheiden. Bij de behandeling der dagvlinders werd er op gewezen, dat deze zich kenmerken door de knotsvormige sprieten en een slank lichaam. In rust worden dè vleugels hoven het lichaam samengeklapt met cle binnenzijde tegen elkaar. Daarna kwamen de nachtvlinders aan de beurt. Deze onderscheiden zich van bovenge noemde, doordat deze geen knotsvormige sprieten hebben en een plomp lichaam, l'n rust worden de vleugels niet hoven Het r1'$fPV' gaat gepaard met verschillende verschijnselen: benauwdheid, kort-> ademigheid,- beklemdheid op de borst bjj de' minste inspanning. Akker's Abdijsiroop verlicht de aanvallen doordat zij de horst van de prikkelende slijm zuivert en de ontsteking der luchtwegen weg neemt en daarmede de oorzaken van hoest, bronchitis,keelpijn- AKKER'S. Alom vciErijgbaar in fcdkers aan' 230 gram 1.50 550 gram ƒ2.75 on i: 1000 gram f4.50 lichaam samengeklapt, zooals bij de dag vlinders, doch de voorvleugels worden) over de achtervleugels en het lichaam' achterwaarts gebracht. De vaak grijs of bruingeMeurde voor vleugels vervloeien dan in hun omge ving (aarde, boomschors). Dat verschijn sel (mimicry) komt bij de vlinders zéér veel voor. Gedurende de pauze waren er nog ver schillende eieren, rupsen, poppen en vlin ders in natura van nabij' te bezichtigen.. Na de pauze lion men door middel van interessante folo's zien waar de nacht vlinders zich gedurende den dag schuil houden, en werden er ook nog eenige vlinders uit onze Oost, China en Amerika op het deok gebracht. En ten slotte de grootste vlinder der aarde de Atlas-vlin der met 22 c.M. vlucht. Waarna de heer de Bléeourt weer het woord nam en den spreker hartelijk dankte voor de leerzame avond en verder vond de heer de Bléeourt als leeraar van de Ambachtsschool het prettig, iets van een leerling geleerd te hebben, het geen niet dagleijks voorkomt. Tot slot bedankte de Voorzitter der vereeniging van leerling-machinisten den heer van Miert ook voor zijn mooie en leerzame lezing en sloot de bijéénkomst. De heer J. W. Vienings te Goes, lid van het Hoofdbestuur der R.-K. Staats partij, is uitgenoodigd om voor onze R.-K. Kiesvereeniging alhier het nieuwe kies reglement uiteen te zetten. Dit zal ge schieden in de vergadering van Maandag avond a.s. in het Vincentiushuis alhier. Gemeenteraad De openbare vergadering van den Ge meenteraad werd Donderdagavond door alle leden op een na bijgewoond, nJL den heer ,Van Bommel Van Vloten, die we gens ongesteldheid met kennisgeving af wezig was. De Voorzitter deelde na opening van de zitting en voorlezing van het gebed mede, dat was ingekomen een dankbetui ging van het gemeente-personeel voor de intreking van het Raadsebsluit van 17 October tot salarisverlaging. Daarna werden zonder discussie de na volgende punten voorzien, voor zoover 25-18 noodig van een gunstig advies der flnn. commissie door den Raad zonder hoof delijke stemming aangenomen: Verzoek van den heer A. Maartense, om grond van de Gemeente te mogen pachten. iVerzoek van den heer L. de Jonge om) verlenging der pacht van gemeentegrond. Idem van den heer M. Labeur. Verzoek van de gymnastiekvereeniging „Quick" om gebruik te mogen maken van het gymnastieklokaal der O. L. School O. Verzoek van de heereu J. M. van Riet en C. H. Blanker om veststelling van de rooilijn aan den Westwal en vergun ning tot demping der sloot aldaar, i Verzoek van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij om een verordening in het leven te roepen tot vermindering der schade, welke door losvliegende duiven aan den landbouw wordt toegebracht. Voorstel tot wijziging der getroffen regeling betreffende het sluiten eener ou- derdomsverz. voor armlastige krankzinnL gen. Voorstel tot rooiïng en verkoop van een 7-tal hoornen op de Algemeene Be- Het verzoek van het bestuur der on- opgerichte Hmderwetvereenigingl om de Gemeente als lid te doen toetre den tegen een contributie ad Ï5,per jaar, had bij B. en W. een gunstig onthaal gevonden en hadden Zij den Raad gead viseerd. toe te treden, doch, nadat zij vernomen hadden, dat de vereeniging van Nederlandsche gemeenten, waarvan Goe* Jid is. dezelfde adviezen kan verstrekken als de onlangs opgerichte Hinderwet-ver- eeniging, besloten B. en W. hun advies in te trekken en het overeenkomstig voor stel aan den Raad terug te nemen, waar mede de Raad aceoord ging. Omtrent het verzoek van het Bestuur der vereeniging „De Ambachtsschool" om! verbouwing van het door haar van de ge meente gehuurde pand aan de Vlasmarkt, hadden B. en W. goedgunstig geadvi seerd, onder beding, dat de huur wordt verhoogd met het bedrag der rente van het verbouwingskapitaal plus 20 »/o en de huur zal worden aangegaan voor 25 jaar De financieele commissie heeft zich in hoofdzaak met het voorstel van B. eu iW. om boven vermeld verzoek toe te staan, kunnen vereenigen. Zij heeft zich echter, afgevraagd of de Vereeniging „De Am bachtsschool" waarborgen kan geven aan de gemeente voor de richtige nakoming van haar verplichtingen. In de toekomst zouden zich omstandigheden kunnen voor doen. b.v. vermindering van de belang stelling in het onderwijs of maatregelen van hoogerhand, waardoor het de ver-' eeniging onmogelijk zou zijn de contrac- tueele bepalingen op te volgen. Het belang van de gemeente eischt voor zoodanige omstandigheden, die ook door, de commissie zouden worden betreurd, waarborgen. Aan de 'financieele commissie is ge bleken, dat hij het bestuur der vereeni-i ging geen bezwaar zal bestaan, ten be hoeve van de gemeente een hypothecair verband te leggen op) de aan de vereeni ging in eigendom toebehoorende am bachtsschool, tot zekerheid van de na koming harer verplichtingen. Op grond van het bovenstaande advi seert de financieele commissie den Raad! tot goedkeuring van het voorstel' van B. en tW. mits de Vereeniging „De Ambachtsschool" aan de gemeente ver leent het recht van hypotheek op hare onroerende goederen, tot zekerheid van de op haar jegens de gemeente rustende ver plichtingen tot een maximum van f 25000, alles gelijk nader overeen te komen en bij akte van hypotheekstelling te regelen. Dit advies werd nader door den heer Labrijn toegelicht waarbij hij' deed uitko men dat er hier minder sprake is van een verbouwing dan wel van een nieuw bouw. De heer v. Poelgeest meende, dat van een hypothecair verbond geen sprake kan zijn zoolang niet de door de Ambachts school aangegane leening van f 45000 teu jare 1903 is afgelost in zijn geheel. Die voorwaarde is er toen nadrukkelijk' bij ge stipuleerd. De heer Goedbloed meende dat dit wel kan mits de gemeente slechts zorge dat zij eventueele schade op 'de ver nieuwing de Ambachtsschool kan verhalen ten bedrage van f25000. Na nog eenige discussie wordt de idee geopperd om de nog resteereude af te lossen leeningsgel- I

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1924 | | pagina 1