NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOORIGEHEEL ZEELAND II DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS HUMMER 150 DINSOAG 16 DECEMBER 1924 80"» lAtROAHO BUITENLAND DUITSCHLAND F RANKRIJK ENGELAND OOSTENRIJK ITALIË DE BALKAN EGYPTE AMERIKA BINNENLEID" Schrale huid? Kloosterbalsem UIT ZEELAND MIDDELBURG Bureaux van Redactie en AdminiBtratieWeotsingel, GOES Interloc. Telefoon: Redactie en AdmlnietratieTelef. No. 207 Bijkantoori MIDDELBURG, Markt 1 en 2i Telefoon No. 474 AbonnementSprUs f1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling ArivorianiiSn van 1 tot 6 regels f 0,00, elke regel meer f 0,15 Conlractregelprlje, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager 8R0QTEWAARDE VAN PUBLICITEIT WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN De Rëgeeringserisis. BERLIJN, 16 December (H.N.) Marx leeft de partijleiders op grond van over wegingen van binnen- en buitenlandsche politiek verzocht zoo spoedig mogelijjk. een beslissing uit te lokken hunner groe- -pen, wat betreft de vorming van een kabinet. Het Dnitsche Centrum. Men schrijft aan „De Tijd" Nu de stemmingen in Duitschland ach ter den rug zijn ende socialisten ver uit de overwinning behaald hebben, wordt er dikwijls gezegd, dat het Centrum of de katholieke partij erg achteruit is gegaan. Vroeger 100 zetels, nu 68. Men moet echter niet vergeten, dat Duitschland na den oorlog niet meer zoo groot is als vroeger en ook een groot aantal onderdanen verloren heeft. In de „AUgemeine Deutsche Tertiaren- zeitung" lezen wij een kort overzicht van de verliezen, die de Katholieke Kerk in Duitschland heeft geleden door de afschei ding van gebieden, die voor het grootste deel katholieke bevolking hebben: Elzas- Iiotliaringen telt 1.300.000 Katholieken en 370.000 niet-Katholieken. (Het bisdom Mctz 505.000, Straatsburg 825.000 Ka tholieken). Het bezette Saargehied telt 400.000 kath. en 200.000 niet-kath., Eu- pen en Malmedy tellen 62.000 katholieken tegenover 1000 andersdenkenden. In het $V esten gaan dus voor Duitschland 1.800.000 katholieken verloeen. In het Oosten gaan de bisdommen Gne- en en Posen over aan Polen met 1.400.000 katholieken. Eveneens het bisdom Kulm met 800.000 katholieken, dat voor een gedeelte bij Danzig (Vrijstaat) komt. nl het bisdom Ermland hebben 150.000 kath. over hun nationaliteit kunnen beschikken. Van het bisdom Breslau mogen 1.700.000 kath. en 170.000 andersdenkenden stem men. Te zamen dus zullen 5.800.000 kath. en 2.250.000 niet-katholieken niet meer tot Duitschland behooren. Voor den vrede telde Duitschland 24.500.000 kath. en 41.000.000 niet-kath. Zoodoende blij ven nog 19 mülioen kath. tot Duitschland behooren naast ongeveer 39 millioen niet- katholieken, zoodat de katholieken voor taan slechts 32.5 o/o der bevolking uitma ken tegenover 37 °/o voor den vrede. De politieke toestand. Het centrum in den Pruischen Landdag heeft zich voor de bestendiging van de gi'oote coalitie uitgesproken. De partij is echter van meening dat ook aan de Duitsch-nationalen gelegenheid moet ge boden worden tot de coalitie toe te treden. Dit is mogelijk indien de Duitsch-nationa len geen eischen stellen die geen der an dere partijen kan aanvaarden. Ministerraad in de slaapkamer. Vrijdagmorgen werd in de slaapkamer van den Franschen premier Herriot een zitting van het kabinet gehouden. Herriót presideerde van ift het bed. Hij zat met kussens achter zich. "De leden van het kabinet zaten in een halven cirkel er om heen. Volgens mededeeling van de dokto ren zal Herriot nog drie of vier dagen in bed moeten blijven. Zijn rechterbeen moet absolute rust hebben. Aardschok in NoordéWlalcs. In Corwen (Noord-Wales) is een groote paniek veroorzaakt door een aardschok welke de huizen deed schudden. Vele tw» ten braken. Een groot aantal personen ontvluchtte de huizen en begaf zich ang stig op straat. Aardbevingen. De „Wiener Allgemeine Zeitung" meldt uit Salzburg, dat daar Vrijdagmorgen een tamelijk sterke aardbeving heeft plaats gehad. Achtereenvolgens werden er acht aardschokken waargenomen, die elkander snel opvolgden. De aardbevingen werden in geheel Oostenrijk en ook in Tirol waar genomen. Ook in deze streken zijn geen ongelukken voorgekomen. De slotzitting van den Vnl- kenbondsraad. ROME, 13 December (Maasbode). De twee-en-dertigste zitting van den volken- bondsraad is heden gesloten. De volkenbondsraad besloot het advies van 't Haagsche Internationale Gerechts hof in te roepen omtrent de uitlegging der Grieksch-Turksche conventie van Lau sanne, betreffende de uitwisseling der be volkingen. Turkije en Griekenland vereenigden ach inet dit besluit tot bet vragen van. advies. De raad heeft definitief goedgekeurd do overeenkomst met Frankrijk inzake het nieuwe instituut voor internationale intel- lectueele samenwerking. Aan het slot der zitting noodigde Qui- nones de Leon den raad uit voor zijn eerstvolgende, zitting buiten Genève Ma drid als vergaderplaats te kiezen. Van Zweedsche en Britsche zijde werden eenige zwakke voorbehouden gemaakt, doch het resultaat zal wel zijn, dat de raad, in December van het volgend jaar te Madrid bijeenkomt. De Revolutie-poging in Estland. „Aftenbladet" publiceert een intervienw met den Estlandschen minister van bui tenlandsche zaken, waarin deze sovjet- Rusland rechtstreeks ervan beschuldigt do communistische insurgenten te Reval van wapenen, munitie en geldmiddelen te hebben voorzien. Naar het blad verneemt, zal de mi nister aan den volkenbond verschillende documenten doen toekomen, waaruit de deelname van sovjet-Rusland aan dezen putsch duidelijk blijkt. De moordenaars van den Sirdar. CAIRO, 14 December. (R.O.) „Alsias- sah" meldt, dat de bij den moord op den Sirdar gewonde politieagent twee der gearresteerden als behoorend tot de aan vallers, heeft herkend. Naar men zegt, hebben Europeesche ooggetuigen van de misdaad vier der aangehoudenen herkend. De ontwapeningsconferentie. De „Daily Tel." meldt, dat president Coolidge voor het bijeenroepen van de tweede ontwapeningsconferentie voor den a.s. zomer wil afwachten, wat de volken bond doet. De oorlogsbegrooting. Verschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Ka mer popens de oorlogsbegrooting voor 1925, vergezeld van een nota van wij zigingen. De minister van oorlog verdedigt het rogeeringsstandpunt ten opzichte van het streven naar ontwapening als „werkelijk heidszin, zooals die gedicteerd wordt door de verantwoordelijkheid voor 's lands hoogste belangen". Eerst wanneer eèn regeling zal zijn getroffen tot het waar borgen van de veiligheid van den indivi- dueclen staat en tot algemeene en gelijk tijdige beperking van bewapening zal de regeering haar defensiebeleid verder kun nen bepalen. Minister Van Dijk verklaart, dat hij zich niet vereenigen kan met het leger- stelsel als in de bekende artikelenreeks in „de Standaard" is ontwikkeld. Naar zijn meening kan 'dat stelsel niet den grond slag uitmaken voor een vruchtbaar mon deling debat. De commissie, ingesteld voor de bestu deering van het vraagstuk der opleiding en verdere vorming van het verlofsperso- neel, heeft haar taak nagenoeg beëindigd en de resultaten van haar onderzoek, zij het ook nog niet in den eindvorm, aan de regeering aangeboden. Nederland en België. Professor A. van Heeke, hoogleeraar aan de LeuvensHie universiteit, heeft de zer dagen voor oe „Société Beige des In génieurs et des Industriels" een voor dracht gehouden over wat Nederland in oorlogstijd voor de Belgische uitgeweke nen gedaan heeft. Deze rede, die van groote waardeering getuigde, werd o.a. aangehoord door den heer Poullet, mi uis ter van kunsten en wetenschappen en andere notabelen. De spreker betoogde, dat in 1914 meer dan een millioen Belgen de Nederlandsche grens overtrokken, waarvan er aan het eind van dat jaar nog 100.000 waren overgebleven, omdat velen van de vluch telingen naar Frankrijk en Engeland wa ren doorgegaan. In 1915 bleek, dat 80.000 Belgen zich definitief in Neder land hadden gevestigd en spreker bracht warmen dank aan de Nederlandsche re geering, voor de maatregelen, die zij ge nomen had, om deze dakloozen te' huis vesten. Het werk, dat hiertoe door de verschillende commissies verricht is, ver dient aller bewondering, zei spreker. Op deze rede volgde de vertooning: van een film, waarin op het doek gebracht werden de drie Belgische dorpen, die in Nederland waren opgericht, en die com pleet waren uitgerust met scholen, werk plaatsen, kindertehuizen enz. De rede oogstte groot applaus. Een verklaring van Minister Van Swaay, Bij gelegenheid van de mondelinge be handeling van het wetsontwerp tot vast stelling van hoofdstuk IX' der S.taatsbe- grooting voor 1924 in de Eerste Earner heeft de 'Minister van Waterstaat in het debat ter zake van de verbetering van de haven van Vlissingen het volgende ge-, zegd: „Daar zijn in Zeeland verschillen de andere belangen, die op voorziening wachten. Als ik daarvan een paar mag noemen, dan wijs ik op den overzetdienst voor zwaar vervoer van Vlissingen naar Breskens, aanleg van een kanaal naar Hulst en een kanaal van Sluis naar Bres kens, dat door een zeer rijke landbouw streek gaat. Dat zijn allemaal desiderata die men zoo graag uitgevoerd zag, die ook millioenen kosten, maan die ten minste alle werken zijn, waarvan men de pro ductiviteit onmiddellijk kan aanwijzen en die niet alleen zijn een locaal belang maar een streekbelang". Het Belgische Loodswezen. De datum van verplaatsing. Aan „De Maasbode" méldt men uit Brussel: Gemeld wordt, dat de verplaatsing der Belgische loodsdiensten van Vlissingen naar Antwerpen zal plaats hebben op 1 Maart a.s. Treinvertraging. De werkzaamheden der vernieuwing van de spoorbrug nabij het Station Beurs te Rotterdam, veroorzaakten Maandag morgen groote vertraging in den treinen loop. Dientengevolge kwam de ochtendsnel trein uit Holland in plaats van te half elf eerste te elf uur teG oes aan. Zaterdag is ten stadhuize te Alkmaar het honderdjarig bestaan herdacht van het Noord-Hollandschc kanaal Amsterdam Nieuwediep. Ilct landgoed van Minister Colijn. Minister Golijn woonde bij L'eersnm op een landgoed en verbleef daar des zomers van Vrijdags tot 's Maandags. Men heeft al lang verteld, zoo schrijft het „Hbl.", dat de Minister aan dat op-en-neer-reizen het land had en zocht naar een buiten dicht bij Den Haag. „Het Volk" vertelt, dat de bosseben rond het landgoed te Hoogstraat onder Leersum als bouwgrond zouden worden geëxploiteerd. Is dit zoo, dan is 't ook niets bijzonders, dat Minister Colijn zijn landgoed in een Naaml. Ven nootschap heeft ondergebracht, waarvan hij zelf 99 o/o der aandeelen heeft moeten, houden, en het goed in exploitatie tracht te brengen. Hij zou van het huis een pension willen maken en het omliggende bouwterrein verkoopen. Maar de „N. Rott. Cret." beeft een bericht gelanceerd, waaruit op te maken valt, dat de Minister het landgoed in een N. V. heeft gebracht om het daarna weer te verhuren aan zich zelf en op die ma nier belasting te ontduiken. Het „Hbl." acht dit niet waarschijnlijk, want, schrijft het, bosschen en landerijen geven slechts een geringe 2 o/o) op brengst, welke voor inkomstenbelasting in aanmerking komt. Tegenover het wel bekende groote vermogen van den Minis ter legt een omzetting van 21/2 ton vast goed in aandeelen eener N. V. geen bijzon der groot gewicht in de schaal. Men be denke daarbij, dat de akte van oprichting dit eerste jaar aan registratierecht alreeds 21/2 0/0 over f 250.000 eisebte. Intusschen doen verschillende bladen liet al voorkomen, alsof het feit, der belas tingontduiking vaststaat: de „Tel." b.v. hapt met graagte in dit smakelijke kluifje. Naar aanleiding hiervan schrijft nu ook een katholiek blad „De Gelderlander" „Het is daarom gewenscht., dat er spoedig de noodige opheldering komewij door zochten „De Standaard" al te vergeefs." Intusschen is deze „quaestie" al opge helderd. De (christ.-hist.) „Nederlander'' bracht het volgende bericht „Naar wij uit Wassenaar vernemen, heeft de Minister van Financiën, de heer Colijn, sedert 1 November zijn intrek ge nomen in Hotel Kasteel Oud-Wassenaar en voor goed metterwoon Leersum ver laten." Het vermoeden van de „N. R. Ct.", dat Minister Colijn als huurder van zijn eigen landgoed zou optreden is blijkbaar onge grond. „Het Volk" en de „Tel." zullen van dit smakelijk kluifje moeten afblijven. De Minister van Arbeid, H. en N. heeft bepaald, dat voor fabrieken en werk plaatsen waar op 27 December a.s. niet woidt gewerkt, de daardoor verzuimde uren kunnen worden ingehaald in het tijd vak van 15 December tot en met 3 J anuari. Gala-soiree ten Hove. Naar wij vernemen is de gala-soirée ten Hove, welke meestal in de eerste dagen van Januari plaats heeft, ditmaal bepaald op Woensdagavond 7 Jan. e.k. De loodsdienst op de Schelde. De Belgische regeering heeft, naar de Msb. meldt, aan Nederland het verzoek gericht de loodsgelden te verhoogen in verband met de stijging der onkosten. De loodsreehten worden in Engelseh geld betaald maar het pond wordt slechts voor 50 frank berekend. Volgens Belgi sche bladen heeft de overeenkomst voor verdediging van den loodsdienst te Vlis singen, welke enkele maanden geleden tusschen België en Nederland gesloten werd, nadeel opgeleverd voor den Belgi schen loodsdienst. Het aantal schepen dat door de Nederlandsche loodsen werd binnengebracht, is sindsdien gestegen. Het is echter de vraag of dit feit het gevolg is van deze overeenkomst of aan andere omstandigheden moet worden toe geschreven. Dit een rede van het Kamerlid Bamans, gehouden te Zaandam. Spr. begrijpt, dat er ontevredenheid heerscht. Maar moet men daarom zijn be ginsel verloochenen? Het kan spr. niet schelen, hoe men de candidaten op de lijsten wil rangschikken, als men straks maar allen op de Katho lieke lijst- stemt. Spreker veronderstelt niet, dat de Michaëlisten de eenheid zullen verbreken. In dit opzicht was hetgeen de N.K.P. na streefde, veel erger. Zij hebben ten slotte, nadat de Bisschoppen hadden gesproken, hun actie laten varen. Maar hun optreden heeft tot gevolg gehad, dat we een nieuw kiesreglement hebben gekregen, waaraan te voren nooit de behoefte werd gevoeld, doch waarvan nu de Michaëlisten profi- teeren, terwijl over de N.K.P. niemand meer spreekt. Spr. betreurt liet ontstaan van „St. Michael", doch erkent hun goed recht, om invloed te oefenen op den gang van zaken, mits niet met een eigen pro gram en niet met een eigen adviseerend college. I 1 Men spreekt van studieclubs. Spr. noemd dit dwaasheid. Men wil niet stu- deeren, men wil het eens probeeren. Dit wil spr. echter wel zeggen, dat hij een dergelijke beweging als van „Sint Michaël" nooit zou aandurven. Toen spreker met eenige fractiegenooten helpt direct tegen de Vlootwet stemde en daarna in een vergadering te Amsterdam zijn hju- ding verdedigde, werd hij luide toege juicht. Het zou geen kunst geweest zijn. toen van de zaak een „beweging" ie ma ken, maar terwille van de eenheid der partij is spr. toen teruggetreden. Dat moeten ook de Michaëlisten beden ken. Spr. komt er tegen op, dat men de de mocratische gedachte in de partij, wil brengen. Pe R.-K'. partij is democratisch, niet in het belang van een bepaalde groep maar van de geheele gemeenschap. Spr. besluit met in dit verband te her inneren aan het politieke testament van dr. Schaepman, die aanspoorde te strijden voor de christelijke democratie, omdat zij is een zaak van God. Van de gelegenheid tot gedachten wisse ling maakten een achttal leden gebruik. Zij werden door den spreker beantwoord. Stukken voor den Gemeenteraad. (V ervolg.) Onder verwijzing naar verschillende voor de leden ter visie gelegde genheime stukken, zijnde correspondenties gevoerd met den Commissaris der Koningin en de Ministers van oorlog en marine, en naar verschillende over deze zaak met autori teiten gevoerde besprekingen, wijzen B. en Wi. er op, dat in verband met het in 1922 behouden van een Garnizoen alhier, zij zich niet ongenegen toonden door de beschikbaarstelling van een oefeningster- run, een offer door de gemeente zich te doen getroosten, mits dat offer binnen redelijke grenzen beperkt bleef, ia aan merking genomen ook, dat reeds vroeger, bet Molenwater voor militair gebruik' was afgestaan en dat bovendien later de gemeente op uitdrukkelijk verlangen van liet rijk en teneinde een verplaatsing van het Garnizoen te voorkomen, voor een niet onbelangrijke som terrein onder Souburg had aangekocht om te dienen als oefe ningsterrein. Dit terrein bleek later min der geschikt en was nu als vliegterrein verhuurd aan het Departement van Marine voor f 2667,45 per jaar. Deze huur loopt 31 Dec. a.s. af. Het Departement van Oorlog vroeg beschikbaarstelling van 5.45.80 H.A. grond aan den Nadorstweg, waarvan 2,99.50 H.A. gemeentegrond is en het overige behoort aan mej. M. Boudewijnse, die het voorloopig in handen stelde van de gemeente voor f1650 per H.A. Na nog meerdere onderhandelingen verklaarde de Marine zich bereid het vliegterrein onder Souburg aan te koopen voor f 81300, tot welke verkoop B. en W'. zich bereid verklaarden alsmede tot beschikbaarstel len van genoemd terrein aan den Nadorst- weg, als de gemeente nog voor f6150 per H.A. den grond van mej. Boude wijnse zou kunnen koopen. Bij schrijven van 30 September 8 October 1924 verklaarden zoowel de minister van Mari ne als die van Oorlog zich bereid aan zoodanige transactie mede te werken. Daar echter nu f 7500 per H.A. werd gevraagd vroegen B. en W'. aan de ministers voornoejnd, of zij goed konden vinden, dat de som voor draineering met f 3300 werd verminderd en op Hoogstens f 6700 werd gebracht. Hiertegen hadden deze ministers echter bezwaar. Fen po ging om den heer O. Boudewijnse, die voor zijn zuster optrad, van meening oven den prijs te doen veranderen, had geeiï succes. Nog wordt opgemerkt, dat mei. Boudewijnse bij opzegging op 1 April van de pacht van bedoelden grond naar pach ter f 352 schadevergoeding moet betalen, terwijl de gemeente aan den stalhouder W1. Roose het grasgewas zal moeten vergoeden, dat groeit op den bij hem in huur zijnden gemeentegrond, welke on 23 Januari uit den huur zou moeten worden genomen. De verkoopprijs «van het vlieg terrein is aangehouden naar aanleiding van een vanwege financiën gedane taxatie. B. en W. stellen nu voor het vliegterrein te verkoopen voor f81300, van mei. Bou dewijnse den grond te koopen voor f 7500 per H.A.aan Oorlog het terrein tér be schikking te stellen gedurende den tijd dat te Middelburg nog garnizoen zal zijn; voor de drainage van het terrein ten hoog ste f 10.000 te bestedenverder onder voorwaarde o.a. dat als binnen 20 iaar het garnizoen mocht weggaan, het Rijk jaarlijks tot 20 ajar zal betalen 6 o/o ren te en aflossing, gerekend over 20 jaar; verder dat het Molenwater zal worden ontheven van de daarop nog rustende verplichtingen tegenover het dep. van Oorlog. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel, al acht zij den.' gevraagden prijs voor den grond aan den Nadorstweg nog al hoog, terwijl een der leden opmerkt, dat hij dit voorstel niet beschouwt als een uitgaaf voor militaire doeleinden, doch mede door den verkoop van het terrein onder Souburg als een, gewone transactie. De commissie vraagt of Burg; en Weth. reeds een bestemming hebben voor hét vrijkomende deel van bet Molenwater, wat deze ontkennend- Aankoop ontsmettingsgebouwtje, bricage vereenigt zich met het voorstel, beantwoorden. De commissie voor de fa- Voorgesteld wordt van den heer D. J. Pennonnk voor f 2000 over te nemen hei ontsmettingsgebouwtje met oven aan het Scisbolwerk, waarin het Rijk f 1000 zal bijdragen, althans de Inspecteur van da V olksgezondheid zal ditbevorderen. B. en V. stellen den Raad voor het gebouw en erf aan den Wial B 60, Waar laatstelijk een deel der Industrieschool was ondergebracht, te verkoopen voop f 7653 aan de heeren G. en J. van Sluijs. Inzake het voorstel-Vertregt gedaan in. de vergadering van 16 Juli jl., om de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier op te beffen, deelen B. eü Wl thans mede, dat zij verschillende inlichtingen hebben inge» wonnen of doen inwinnen en dat zij va» den directeur van den Rijksdienst der. werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling te 's-Gravenhage, van enkele groo- tere werkgevers en van de verschillends werknemersorganisaties adviezen kunnen overleggen. Uit dit alles kunnen B. en W'. geen andere conclusie trekken dan dat de opheffing van de beurs een zeer ernstig nadeel voor de gemeente zou beteekenen. B. eu W. zijn dan ook eenstemmig van, oordeel, dat het voorstel-Vertregt behoort te worden verworpen. Niet vergeten mag worden, dat da werkzaamheden voor arbeidsbemiddeling eu werkloosheidsverzekering niet van el kander te scheiden zijn. Immers door. da. arbeidsbeurs wordt nagegaan of er voor de wsrkloozen hier of elders werk te vin den is. zij onderzoekt of de werkloosheid vrijwillig is, en verder alles wat op den steun aan de werkloozen betrekking hoeft. B.* en W. hebben ook nagegaan of bet mogelijk is in deze met Vlissingen sen beurs te vormen, maar zij komen tot de conclusie dat dit niet mogelijk is. Vel is het mogelijk een wijziging te brengen' in het personeel der beurs, en wel door den ambtenaar B. Kruze op wachtgeld te stellen en te vervangen door een tijdelijke hulp op een belooning van f 1200 per jaar, terwijl Kruze f 2500 heeft. Het wachtgeld wordt voorgesteld voor twee maanden f 202,911/2 per maand, voor één jaar f 1623,32 en voor twee jaren f 1217,50 per jaar. De collecte gisteren gehouden door het R.-Kl Armbestuur heeft f 217,471/2! opgebracht. Bij de gehouden en druk bezochte tentoonstelling van kanarie's van de ver- eeniging „Onze zangers" werden de vol gende prijzen toegekend: Klasse I, 4 vogels eigen kweek 1924 le J. van Damme, 2e Haaijman, 3e W. Kroon, 4e P. Geldof. Klasse II. 2 vogels eigen kweek 1924 le F. Geldof, 2e Hi. C. Hengsfcmangers, 3e M. Geljon, 4e J. van Damme, 5e C. A. J. van Herwijnen. 1 Klasse III, één vogel eigen kweek 1942 le !Vv. R einders, 2e H. C. Hengsmangsrs, 3e A. Feenen, 4e F. Streefkerk, 5e J. Steijn. Klasse IV een vogel eigen kweek 1923 le F. Streefkerk, 2e P. Geldof, -3e M. Geljon. Klasse V 2 vogels open klasse le H. C. Héngstmangers, 2e G. Vrage, 3e A. J. Herwijnen. Klasse VI een vogel open klasse le ,W. Kroon, 2e J. Janse, 3e J. Haaijman. 'Klasse VII een vogel, opengesteld voor

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1924 | | pagina 1