N! NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR-GEHEEL ZEELAND Stop dien hoest... Abdijsiroop Eerste Blad :euw. II DIT BLAD VERSCHIJNT: DES DINSDAGS DES DONDERDAGS EN DES ZATERDAGS BANK VOOR ZEELAND Alle Bank- en Effectenzaken. COURANT p'rayenhage heeft tok tegexi M. S.. die door tien Iburg veroordeeld Ine1 tot 3 maan- (•angtenisstraf met STAND ZATERDAG 13 DECEMBER 1924 of twee lewekt na I spoedig kwijt, dat I', te zijn. 1,50. latschappij, lieelen reisgids] uitgebreid Kerstnummer Dit nummer bestaat uit twee bladen BUITENLAND GOES. 8(2 20 it m dea Hnogen hnraadeur ia «la Jbeiwemd. Haag. bijzondere voor- toe, dalt overf- irwd: C. W. Lin- t'opp.e, 20 j.; Wi J. Pattenier, 21 en M. M. C|. de |s, gob. SoeratiiMb, chmeita, a; A. Ma- IS. alkman, geh. nfet "ape, geh. met P, |en: 5. Dina'iS tol- Gilles Abraham aella Diuijnkerke; |ou Adriaan Mol en aaar22. Jan Cor- Nijsse en Maria |lije Nieuwenhuijs^ Cornells Mol. NUMMER 149 208TB JAARGANG andere waar- pecialisten. De van de maag, en in gebreke spijsvertering), litigheid) etc. in fiorts, in 21 uren. Iig's Gist-Tamine |i. Indien U niet dezer Tabletten jis en wij betalen en ieder die kan vraagde getuig- tijd binnen van •letten regelmatig- fi, daar ik gaarne Lletten uitstekend Imijn district aan. u, dat ik zooveel suikerziekte, (verwonderlijk. Tider de Tabletten. zoon met 4 K.G. vgestel. aanbevelen ten- fbeid. en zij niet gemist Inden heb. ;e zenden daar ik Iteruit gaat als zij lede. De Tabletten 799-255 ïlSTEN. SCHOONMEtö GEZONDHgia IEB', ICKffin 1.55 3.52 3.04 5.01 3.31 5.34 3.39 5.42 1.40 2.18 4.09 1.18 1.47 1.47 2.50 3.13 5.15 3.34 4.30 6.18 4.08 4.59 7.24 4.19 7.37 4.29 5.15 7.50 4.38 8.01 4.51 8.16 4.58 5.35 8.24 5.08 8.36 5.14 5.47 8.45 5.21 8.54 5.31 6.00 9.06 5.39 9.15 5.47 9.24 5.57 9.35 6.06 6.21 9.46 6.14 6.29 9.55 2 8.27 8.57 7.69 7 .44 8.06 9.05 9.48 10.18 10.34 10.53 11.04 11.11 11.37 11.45 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bureaux ran Redactie on Administratis: Wsstaingel, GOES Interloc. TelefoonRedactie en Administratie Telef. No. 207 Bijkantoori MIDDELBURG, Markt 1 en 2: Telefoon No. 474 Abonnementsprijs f 1,90 per drie maanden, bij vooruitbetaling Advertenfiün van 1 tot 6 regels f 0,90, elke regel meer f 0,15 Contractregelprljs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager BROSTE WAARDE VAN PUBLICITEIT- WORDT GELEZEN IN ALLE KRINGEN Ter gelegenheid van het KERSTFEEST komt de „NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT" op Dinsdag 33 December a.s. uit met een waarin aan Winkeliers en Neringdoenden gelegenheid wordt geboden tegen dezelfde gunstige tarieven als in onze zoo uitstekend geslaagde Sint-Nicolaas-nummers te adverteeren. Copieën dier advertentiën ge lieve men óf aan ons adres Westsingel Goes, óf aan onze agenten in de verschillende plaatsen tijdig op te geven en wel uiter 1 ijk Zaterdagavond 30 December a.s. Aangezien in de Kerstweek ons blad alleen verschijnt des Dinsdags en Zaterdags, en Vrijdag een Zondag is, verzoeken wij heeren Adverteerders, hunne annonces, bestemd voor Zaterdag 27 December, reed9 Dinsdag 23 December bij onze Administratie in te zenden. De Directie. nen ia niet altijd te rel te'" DUITSCHLAND Een paar ópvallendc dingen in den verkiezingsstrijd. noemt de Berlijnsche briefschrijver van „De Tijd" o.m. de vernietiging van Lu- dendorff's persooonlijkheid en de anti-ka tholieke „Hetze" van sommige partijen. Van den Wotanist en anti-papist Lu dendorff was al vóór de verkiezingen niets overgebleven. De droeve figuur des poli- tiseerenden generaals werd zelfs zijn aan hangers tot last. Maar één nimbus om- .straalde nog het hoofd van den ongeluks man, namelijk die van veldheer. En ook deze nimbus verdween thans geheel bijna. Professor Delbrüek, die in den heel den lande groote autoriteit bezit, heeft gewe zen op de vertraging der publicatie der onderzoekingen van de onderzoekingseom- missie van den Rijksdag. Het is zeker, dal in dit rapport Ludendorff als veld heel- zoo goed als vernietigd wordt. Del brüek kent als geen ander de geschiedenis van de ineenstorting. En hij verklaart ruiterlijk, dat LudendoriF weliswaar be- merkenswaardige eigenschappen als sol daat bezit, maar dat hij als veldheer op beslissende momenten piet de ware is ge weest. Door de onvaardigheid van den veldheer Ludendorff heeft Duitschland den oorlog verloren. Voorts verklaarde Delbrüek, dat toen het duidelijk was ge worden, dat de oorlog verloren was, Lu dendorff de plicht had gehad, om de re geering er van in kennis te zetten, hoe slecht het met Duitschland stond. Luden dorff beweert, dat hij het heeft gedaan. Dit is niet waar. Noch de Rijkskanselier, noch de minister van Buitenlandsche Za ken hadden er benul van, hoe slecht de zaken stonden. Ter karakteriseering van de afschuwe lijke ophitsing tegen de Kerk en haar hoogste bedienaren gelde alleen maar als bewijs, dat de in den oorlog zoo bekende kapitein van Mücke Z. E-. Kardinaal Faul- heben van München als sluipmoordenaar heeft aangewezen. Want de kardinaal dwaalde door de straten van München tij dens de staatsgreep van Hitier en Luden dorff met den dolk onder zijn gewaad". Natuurlijk heeft men op allerlei wijze den kapitein opgevorderd, zijn beschuldiging waar te maken. De beschuldiging is na tuurlijk zoo krankzinnig, dat een waar maken in alle eeuwigheid niet mogelijk zal zijn. Maar wat antwoordde ,Mücke als uitvlucht in een vergadering van „völ- kische' studenten? „Het is in de straten van München algemeen bekend, dat Eaul- kaber geacht moet worden, tot sluipmoord in staat te zijn". Natuurlijk zal deze man voor het ge recht gedaagd worden. De staaltjes van anti-katholicisme kon den gemakkelijk bij honderden verteld worden. De kardinaal met den dolk is wel het fraaiste. De Rijksdagzaal le klein. Door de groote belangstelling bij de jongste rijksdagsverkiezingen is het aantal Rijksdagleden tot 493 gestegen, terwijl de vergaderzaal slechts 472 zitplaatsen be vat. Na de verkiezing in Mei was er al een tekort aan zitplaatsen in den Rijks dag. Er is toen, door versmalling van de gangpaden plaats voor 10 nieuwe bankcu gevonden. Thans moeten de gangpadennog nog verder versmald worden, terwijl ook de beide rustbanken in de achterste hoe ken van de zaal voor lessenaars plaats moeten maken. Het Beiersche Concordaat. BERLIJN, ÏO December. Het eoncor- flaat tusschen Beieren eu het Vaticaan is heden door de grondwetcommissie uit den Beierschen landdag in onderzoek ge nomen. Het ontwerp werd door dr. Matt, den den minister van eeredienst krachtig ver dedigd. Hij wees erop, dat slechts een zesde deel der onderwijzers zich tegen confessioneele scholen had uitgesproken, terwijl 75 o/o van hen tegen godsdienst- looze scholen had geprotesteerd. Ook dr. Held kwam krachtig voor het concordaat op. Het ontwerp ontmoette echter zooveel tegenstand, dat het van de agenda van de zitting van Vrijdag moest worden af gevoerd. De twee protestantsche sekten, aan wier tegemoetkoming en gelijkberechtiging zoo veel mogelijk was voldaan, hebben zich volgens het „Berl. Tagebl." tegen het con cordaat en de ontwerpen, welke haar sta tus regelen, uitgesproken. (Maasb.) FRANKRIJK Dc Godsdienstvervolging. Hoe kleingeestig de anti-kerkelijke tra wanten van Herriot optreden, bewijst weer eens een proces tegen abbé Chaignon voor de rechtbank te Laval. De aanklacht vermeldde „ingestelde ver volging wegens het openen van een la gere school zonder verlof der autoritei ten". „Een clandestiene school", zooals 't O. M. opmerkte. Het geval was dan ook ernstig. Abbé Cliaignon had zonder permissie aan twee jongens van zijn parochie ter voorberei ding van hun intrede in het seminarie wat Latijnsehe les gegeven. De abbé werd wegens dit vergrijp tot 166 frs. boete veroordeeld. „Het is ongetwijfeld de eerste maal, dat een priester wegens het voorbereiden van kinderen voor het priesterschap ver oordeeld» werd. Want dat was natuurlijk zijn „misdaad" voegt de „Croix" er aan toe. I I i ENGELAND Engeland en het protocol van den Volkenbond. LONDEN, 10 December. (Reuter) Lord Curzon heeft meegedeeld, dat de stukken inzake het protocol van Genève zijn Voor gelegd aan de betrokken departementen en met name aan de admiraliteit an de commissie voor de rijksverdediging. Daar de betrokken vraagstukken ook de betrek kingen met Frankrijk en dev eilighgid van dat land raken en vooral de openbare mee ning in de Ver. Staten en in de domi niums ontzien moet worden, betwijfelde Curzon of het onderzoek wel voltooid zal kunnen zijn voor de behandeling van het protocol in de bijeenkomst van den Raad van den Volkenbond in Maart. Mist te lenden. De dichte mist, waarin Londen Woens dag gehuld was, duurde 'sa vonds al dertig uur aan een stuk door en beperkte zich niet tot de stad, doch omhulde heel Engeland en het Kanaal. De scheepvaart ondervond er ernstige belemmeringen door en te Londen kon een deel van de post en de dagbladen zelfs" niet besteld worden. Kantoor Gr. Markt 21. Tel. 74 (2 lijnen) Mr. ANT. VAN BERCKEL. Directie JOS VELTHUIJSE. 's-H0eranhoek:J.A.CLARIJS,Molend.Tel.28 Naaz* de draadlooze dienst meldt, waren, alle kanaaldiensten en luchtverbindingen gestaakt. Wedrennen moesten worden af gelast. De voetbalmatch OxfordCam bridge moest worden uitgesteld. Een bot sing tusschen 2 omnibussen in Londen waarbij 10 passagiers gewond werden, is een der gevolgen van den nevel. Te Londep, waar de mist het sterkst was, was het 's middags om 12 uur zoo donker als anders te middernacht. De straatlantaarns werden aangevuld met zoeklichten en op ruim 50 belangrijke ver- keerskruisingen stonden mannen met sterk lichtgevende lampen om aan deo mnibus- sen den weg te wijzen. Het verkeer met auto's en trams is, evenals dat op de •ldoende, vooral in massa-ver- L plaggenhut- spoorwegen belangrijk vertraagd. Dé weerkundige dienst verwachtte dat de mist nog 24 uren zou aanhouden. („K R-.pt/') ^binneILAND^ TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 10 «December. Bij de IVe afdeeling, Armwezen, be spreekt mevr. BakkerNort (vrijz.-dera.) do vakopleiding en verzorging van blin den. Vooral voor blinde kinderen be hoort de overheid de particuliere liefda digheid meer eu beter aan te vullen. De Reer Ruijs de Beerenbrouck heeft reeds in de Memorie van Antwoord ver klaard, te dezer zake met zijn ambtgenoot van Onderwijs in overleg te zullen treden. Bij art. 54 (onderstand c.a., aan Neder landers buitenslands enz.) komt de heer Van den Tempel (s.-d.) op voor betere ondersteuning aan Nederlanders in Duitschland. Dikwijls ontvangen dezen te weinig om te leven en te veel om te ster ven. Vergelegen bij andere buitenlanders, zijn de Nederlanders er belangrijk achter gesteld. Spreker geeft de regeering een kleine commissie ter benoeming in over weging om in deze op te treden. De heer Ruijs de Beerenbrouck, Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, erkent de moeilijke omstandighe den van vele Nederlanders in Duitschland. De werkloosheid neemt er toe of de duurte wordt klemmender. Spreker heeft zich met zijn ambtgenoot van Buitenland sche Zaken in verbinding gesteld voor het verkrijgen van inlichtingen. Het denk beeld van zulk een commissie, als de heer v. d. Tempel bedoelt, is spreker niet on sympathiek. Bij art. 65 (subsidiën voor werkver schaffing), betoogt dhr. Hiemstra (s.-d.) dat de loonen bij de werkverschaffing veelal te laag zijn, in het bijzonder in Drente. Spreker betoogt dat er nog werk genoeg is voor werkverschaffing. Spr. hoeft waardeering voojb hetgeen gedaan is, maar toch is dit Drente, waar we schijnsel staan. Hot c,p..h-,nw «PP ten wijst op een algemeenen achteruitgang van de woningtoestanden. Er zal meer moeten gebeuren voor op heffing van de arme Drentsehe bevolking. De heer Ruijs de Beerenbrouck, Minis ter van Binnenlandesehe Zaken en Land bouw, is steeds gaarne tot overleg met ge meentebesturen over zaken, de werkver schaffing betreffende, bereid. Verbetering der arbeidsvoorwaarden zal spreker over wegen. Waar de woningtoestanden ressor teeren onder Arbeid, zal spreker op de kwestie der slechte woningen in Drente niet verder ingaan. Tot het denkbeeld om een provinciale commissie naar de toestan den in Drente te steunen, zal spreker gaarne medewerken. De heer Snoeck Henkemans (e.-h.) zegt, dat ondanks alle maatregelen de toestand in Drente achteruit gaat, ten koste vooral van het moreel der bevolking. Maatrege len dienen te worden genomen om net Z.O, deel van Drente voor verderen ach teruitgang te behoeden. Spreker geeft in overweging de vestiging van een electri- sohe centrale voor Drente, te Emmen, die turf als brandstof zou gebruiken. De plannen liggen gereed, er moet alleen krachtig worden aangepakt. De heer Hiemstra repliceert. De heer Ruijs de Beerenbrouck, Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, dupliceert. Het zal in de eerste plaats op den weg liggen van het pro vinciaal bestuur, te overwegen wat er in Drente moet worden gedaan. Voor zoo veel mogelijk zal het Rijk dan steun ver- leenen. Bij de afd. V, Landbouw, is de eerste spreker de heer Ebels (v.-d.). Hij wil evenals de Engelsche regeering deed, een onderzoek naar de oorzaken van het toe nemend prijsverschil van verschillende producten, in de eerste plaats granen, in vergelijking met de productiekosten. In verband met do bevolkingstoename zal zooveel mogelijk verbetering van woeste gronden enz. moeten plaats hebben; emi gratie is niet het eenige middel. Spr. bestrijdt de Memorie van Ant woord, waarin de Minister heeft geschre ven, dat de Onteigeningswet voldoende ge legenheid biedt om complexen grond in cultuur te brengen. Wil de Minister niet ten behoeve van de velen die hunkeren naar een bedrijf, een deskundige com missie benoemen ter bevordering van het in cultuur brengen van woeste gronden? De heer Hiemstra (s.-d.) zet uiteen, hoe z.i. de overbrenging van Landbouw naar Onderwijs de belangstelling van de Regee ring voor den landbouw in het gedrang heeft gebracht. Er heerscht alom in landbouwkringen groote ontstemming over den gang van zaken. De Minister heeft de landarbei dersorganisaties vrijwel buiten alle over leg gelaten. De Minister heeft in de Me- Morie van Antwoord wel gezegd, dat zo betrokken werden ten aanzien van het Paehtvraagstnk, maar toch is de Minister nog niet op den goeden weg, en maghij wel eens zien naar wat er ten deze in En geland en Duitschland geschiedt. Zonder wettelijke regeling gaat het niel. De mee ning van het Kon. Ned. Landbouwcomité is in dezen niet toonaangeven. Spr. dringt aan op grondverbetring; 100.000 H.A. overigens goede grond wacht op ont watering. Zonder onteigening zal echter geen verbetering mogelijk zijn. Spr. had eerst een desbetreffende motie willen in dienen, doch laat dit alsnog achterwege. De heer Bierema (v.-b.) betoogt dat net nachtvraagstuk een buitengewoon netelige kwestie betreft. Een gelukkig verschijnsel is volgens spr. de toename van het aantal H.A. grond, in gebruik bij de eigenaren zeiven. Dit geschiedde vooral in de na- oorlogsjaren; in 1920 was 58"<>/o in ge bruik bij dé eigenaren. Ondanks de toe neming der hypotheken juicht spr. deze verschuiving van pacht naar eigendom toe. Het Kon. Ned. Landbouw-G'omité acht het niet gewenscht, de pacht van over heidswege te doen vaststellen. Spr. acht het in verband met den toe stand van 's lands financiën niet waar schijnlijk, dat er met 's Rijks hulp spoedig veel zal worden gedaan voor verbetering van gronden. Men overwege daarom steeds weer de mogelijkheid van emigra tie. De Regeering steune echter niet emi granten naar Canada die eerst hier nog voordat Uw verkoudheid ontaardt in een ernstige en moeilijk te genezen borstaandoening. Neem de kleine oorzaken weg en voorkom al dus de groote gevolgen met de ver zachtende en genezende Akker's flÓO 12,75 f4.50 De groote flacons zijn voordeeligerl landbonwopleiding moeten ontvangen. De heer Van Rappard (v.-b.) komt tot de conclusie, dat ons land op den duur een afzonderlijk landbouwministerie niet kau ontberen. Spr. verwart geen personen met zaken, en waardeert de belangstelling van dezen minister voor landbouwaangelegen- lieden. Hoe denken de groote partijen van rechts dus over een afzonderlijk land bouwministerie? Zij blijven er maar voort- dirend over zwijgen.^ De heer .WeitkampHet was beter ge weest dat U niet voor de vrijstelling van het Argentijnsche vleeseh had gestemd. De heer Van Rappard wijst t. a. v. het pachtvraagstuk op de over 't algemeen goede verhoudingen tusschen pachters en eigenaars. T. a. v. de Landarbeidferswet keurt spr. het oprichten van meer dan één vereeniging af; men mag geen ver schil van godsdienst maken in de ver strekking van grond aan landarbeiders. De heer Weitkamp (e.-h.) brengt hulde aan dezen minister voor diens belangstel ling in landbouwaangelegenheden. In 't algemeen begrijpt de Regeering de positie van den landbouw niet. Men streve er naai', de productie van oude cultuurgron den te bevorderen. Van dien kant moet de kwestie der Staatszorg bekeken wor den. Spr. vraagt een afzonderlijke belang stelling voor den landbouw omdat die zulk een eerste factor is in ons volksbe staan. Ter bezuiniging dienen de keuringsdien sten van vleeseh voor binnen- en buiten land te worden gecombineerd. S.pr. be toogt, dat den boer moet worden bijge bracht het besef, dat hij gelijkwaardig is aan andere standen. Dat de kleinveé- houderij bevorderd wordt, juicht spr. toe; de kippenfokkerij is de „kurk, waarop me nige boer drijft". Waar de bedrijfstoe- standen hier te lande zoo uiteenloopen is van wettelijke regeling van het pacht vraagstuk niet veel te verwachten. De heer Wintermans (r.-k.) houdt een pleidooi voor de waarde van landbouw wetenschappen. In dat opzicht sluit sur. zich aan bij een door den heer Ebels als voorzitter der Groningsche Mij. van Land bouw gehouden rede. De opheffing der subsidie aan het Landb. Instituut te Rome keurts pr. af. Spr. merkt op, dat de Mi nister herhaaldelijk in zijn begrooting al lerlei zaken afwijst alleen ter wille van bezuiniging. Slechts in enkele gevallen ia er een woordje van troost bijgevoegd. Spr, bepleit de belangen van het Jager land bouwonderwijs. Dat de Minister met zijn collega van Arbeid in zake een moeilijk punt als de vee- en vleesehkeuring tot overeenstemming weet te komeii, is een bewijs van het beleid van dezen minister. Spr. hoopt, dat de minister stuksgewijze bat pachtvraagstuk in zijn departement zal brengen. De kwestie van het in cul tuur brengen vau gronden acht spr. than» rijp voor openbare bespreking. Waaromi vraagt spr., is er tegen vorming van een fonds ten behoeve van ontginning en ont watering, om financieele "redenen bij do regeering bezwaar? Spr. eritiseert het uit trekken van f 34.000 voor het loslaten van jonge zalmpjés. Zitting van Donderdag 11 December. Art. 8 van de begrooting van buiten landsche zaken, gezantschap Egypte, wordt aangenomen met 76 tegen 1 stem', die van den heer Van Ravesteijn. Art. 1 der begrooting en de geheels begrooting worden zonder hoofdelijks stemming aangenomen, met aanteekening, dat de heer Van Ravesteijn wilgeacht worden te ^hebben tegengestemd. De wetsontwerpen tot goedkeuring va« de toetreding van Nederland tot het ver drag der internationale handelsstatistiek en tot goedkeuring van het handelsver drag NederlandPolen worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Evenzoo eenige kleine wetsontwerpen. Voorts de wijziging van de wet op da BRijksverzekeringsbank en de afwijking van art. 20 sub 1 en 2 der Invaliditeits wet. Tegen het wetsontwerp tot wijziging van de wedden van den voorzitter en de leden van de Algemeene Rekenkamer ont wikkelt de heer Gerhardt (s.-d.) bezwaren. De regeling is z.i. onbillijk tegenover ds ambtenaren met lagere salarissen. De heer Schouten (a.-r.) sluit zich hierbij aan. Hij wenscht, dat de over gangsbepalingen voor de salarissen in 1915 blijven, zooals ze nu zijn. De heer Snoeck Henkemans (c.-h.-J dringt er op aan, dat de regeering het wetsontwerp terugneemt. De heer Nolens (r.-k.) dringt aan op uitstel. Minister Colijn verdedigt de houding der regeering, op grond van de salaris- debatten in het begin van 1924 in de Tweede Kamer. Hij voelt veel voor de door den heer Schouten gewenschte over gangsmaatregelen, doch wenscht die eerst op schrift te zien. De heer Van den Tempel (s.-d.) ziet geen gelijkheid in de behandeling van de hoogere en de lagere ambtenaren. g De heer Ketelaar (v.-d.) verwijt den minister onvolledige voorstelling van za ken. Hij stelt voor schorsing van de be raadslagingen over dit wetsontwerp en de bijbehoorende wetsontwerpen. De heer Schouten belichaamt zijn wensch in een amendement, doch kan zich met de motie-Ketelaar vereenigen. De heer Nolens evenzoo. De regeering verzoekt schorsing. Daartoe wordt besloten ten aanzien van de wetsontwerpen betreffende de bezoldi ging vande leden van den Raad van State, de Algemeene Rekenkamer, ds rechterlijke macht en de militaire rech terlijke macht. i Verschillende kleinere wetsontwerpeu worden zonder hoofdelijke stemming aan genomen, onder welke dat tot verlenging van den termijn van art. 88a der Tabaks wet. Hierbij zegt minister Colijn op ver zoek van den heer Deckers opneming van de sigarenfabrikanten in de tabakseommis- sie toe. Hierna wordt de behandeling van de begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw voortgezet. De heer Ament (r.-k.) bepleit het nut van dê landbouworganisaties. De heer De Boer (platt.-bond) spreekt over de toeneming van de bevolking en de noodzakelijkheid van de studie vau hef. pachtvraagstuk, alsmede van het iu cul tuur brengen v&n grond. Hij wil een afzonderlijk landbouwministerie. De heer Van den Heuvel (a.-r.) zegt, dat de staatszorg voor den landbouw ge woonlijk oppervlakkig wordt beoordeeld. Zitting van Vrijdag 12 December. Voortgezet wordt de behandeling van dc begrootihg van binnenlandsche zaken en landbouw. De heeren Van Rappard (v.-b.), Hiem stra (s.-d.), Ebels (v.-d.) en Colijn (a.-r.) bepleiten verschillende belangen van de paardenfokkerij. Minister Ruijs de Beerenbrouck zal met deze opmerkingen rekening honden. De heer Van Voorst tot Voorst (r.-k.) wil een fonds ten behoeve van de stich ting van boerderijen op woeste gronden. De heer Leenstra (a.-r.) wil de gelden voor dit doel zien beschouwd als buiten gewone uitgaven; evenzoo de heer Lovink (c,h.) De minister overweegt met zijn ambts genoot van financiën een andere wijze van financiering van deze uitgaven. De heeren Miehielsen (r.-k.) en Winter-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1924 | | pagina 1