Loop der treinen,, aangehangen 5 Oetober 1924 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT VRIJDAG 31 OCTOBER 1924 Paedagogie Zeeuwsche Lijn niet voornaamst© aansluitingen. (volgens den nieuwen officieelen reisgids) Uit het verdwenen Reymerswale. Men schrijft aan de „N. R. Ct." De ongelukkige stad, die eenmaal bloeide, op de plaats waar thans het zoogenaamde Verdronken land van Zuid-Beveland den vissehers zijn oesterbanken biedt, vraagt nog meer malen de aandacht en het komt nog al eens voor, dat uit nieuwsgierigheid of uit wetenschappelijk oogpunt het terrein bezocht wordt, waar eenmaal Reymerswale lag. Men is het er over eens, dat die plaats nog wel herken baar is en dat men het min of meer kan treffen om kenmerken van haar oude ligging te zien. Stroom en wind hebben n.l. grooten invloed op de bank en het bedekt zijn al of niet met zand doet zijn invloed merken. Het is gek, dat nog zoovelen den ken, dat Reymerswale op één goeden nacht bij hevigen stormvloed is ten ondergegaan en dat al de bewoners zoo wat een prooi der golven werden bij die gelegenheid. Niets minder waar dan dateen reeks van vloeden hebben langzamerhand de stad doen vervallen en eindelijk geheel doen verlaten, zoodat ten slotte de laatste bewoners wegtrokken en zich vestig den te Tholen en naburige plaatsen, waar de namen van oude Reymers- walers nog bewaard worden in den geslachtsnaam van daar nu nog wo nende families. Uit de overgebleven gedenkstuk ken, charters en stukken afkomstig van de verdronken stad, welke naar de Provinciale Rekenkamer te Mid delburg in 1035 werden overgebracht, zijn tal van merkwaardige bijzonder heden te putten. De aandacht werd o.m. gevestigd door wijlen den heer Van Visvliet, als archivaris van Zee land op al die stukken en in het bijzonder op de zoogenaamde Regis ters perptueel zoo ter causu van de officieren, als andere notabele zpkcn mitsgaders ook de publicatiën binnen de stad gedaan, loopende van 1510 1630. Wanneer men deze registers voor het eerst ter hand neemt, ziet men daarin niets anders dan schepen vonnissen of akteboeken, doch bij nauwkeurige beschouwing, bemerkt men al gauw, dat die vonnissen en resolutiën naar orde van dagteeke- ning geboekt, telkens worden afge wisseld door allerlei anecdotieke aan- teekeningen. In de registers o.a. loopende tot 1570, zijn dergelijk aan- teekeningen in menigte, en niet alleen betreffende zaken en gebeurtenissen van de stad zelf, maar naast mede- deelingen omtrent branden, over stroomingen, dijkbreuken, harde win ters, dure tijden, recepties van vorsten of landheeren, alles rakende Reymers wale zelf, worden ook aangetroffen mededeelingen over aangelegenheden, welke buiten de stad elders in Zeeland uit die dagen voorkwamen. Voorbeel den werden daarvan gegeven o.a. door vermelding van de huldiging van Philips op 20 September 1549, de hevige storm van 13 Januari 1552, brand van de abdij te Middelburg op 24 Januari 1568 enz., maar ook de allerinteressantste acten welke betrek king hebben op de oeconomie der stad, als op de toelichting der ge schiedenis, vooral in den tijd der troebelen in de 16e eeuw, voorafge gaan aan den opstand tegen Philips. Onder een der bijzonderheden wordt gerekend en dan ook door den heer Van Visvliet letterlijk medegedeeld een contract met zekeren heer mr. Hendrik Cuyck, wegens bediening der school, van 14 October 1567, dus nog voor de Hervorming, wat een niet onbelangrijke bijdrage levert tot de kennis van het onderwijs in dien tijd. Het contract op het regiment van de stadsschool luidt in hoofdzaak. Den 14 Octobdr 1567 hebben W. J. Oliphant en J. Aernoutss, burgemeester van Reijmerswale, geaccordeerd met meester Heyndric Cuyk, dat hij als een zorgvuldig schoolmeester bohoort eerlijk en loffelijk zal bedienen en regeeren de school der stad, de kin deren, die hem zullen toevertrouwd worden, opvoeden in de vreeze Gods en de oude katholieke religie der Roomsche Kerk en voorts in goede liberale discipline oefenen leeren, zoo hij zelf hoopt en meent voor God te verantwoorden. Letteriijk luidt dan het contract verder: hij zal met den zelfden jongeren en scholieren fre quentere en volgen den choir der kercke deser stedealdaer int singen en processie dragen sulcken last als syn voersate plege en ghewoenlyc syn geweest van doene te weten dagelyx te singe het lof en voerts die ordinaris. en andere singende misse als missum Sacramenti, crusis, de dominae nominis Jesu en dier- gelycke, die me telcker weeeke ordi naris gewonelyck is te doene oder het behoorlyck en ghewoonlyc salaris daer thoe staede en voirts al te doe 't welck een goed godsmeester en schoelmeester schul- digh is te doen, waer voren hij jaer- lyx hebbe en ontfange sal, uyt de burse van fabrycke of kercke nege guide, uit de burse van de stadt ses poden gr: vl., uyt de burse van de heyligè geest, nege guld: tot 20 st. den gulden indien voerts syn ader wiste soe binnen als buyten der kercke met die voers9 pont die hy van heilige geest en stadt ontfange sal, daerva hy gehoude en deuchde- lyke rekenige te doe, niet opbiege moge die sume van twalf pode gr. vis., sal hem die stadt voert oplegge en voldoe en bove die, doe hebbe vrye huyshuere en bieraceyns, wel verstaen: dat denselfde meester vry sond eenighe defalcatie het schoolgelt van kidere strvcke en ontfagen sal, en sal mogen eyssche van Igelyck kidt vyfthie st. des jaers, wel verstaen, dat liy met schamel kidre dispesere. Het contract zou duren van Maart 1567 tot Mei 1569. Het gchemzinnige kasteel. Uit Parijs wordt geschreven aan de N. R. Ct. Het is een misverstand te meenen, dat tegenwoordig nog alleen in de bioscoop avonturen mogelijk zijn. Schelmenromans worden in Frankrijk nog in natura vertoond en bij de nieuwste vindingen van de weten schap aangepast. De avonturier, die in den burgelijken stand als Simonin ingeschreven staat, en thans achter slot en grendel is heeft de laatste weken daarin iets prachtigs bereikt. De hoofdlijnen van zijn brutaal stukje zijn bekend. Als markies de Champaubert huurde hij een afgele gen heerlijkheid aan zee bij Saint- Malo. Om de zaak waarschijnlijk te maken had hij zich de stille hulp van een auto met bestuurder en van een markiezin verzekerd. De „markie zin" had hem al jaren bij zulke karweitjes gesteund. Het is nog niet bekend, in hoever zij medeplichtig was aan de streken, door hem uitgehaald. Bij den huur van dat eenzame kasteel heeft ze niet veel anders dan een figuranterol gespeeld. De comedie was handig in elkaar gezet en de bewoners zijn er ingevlogen. De markies gaf voor, zoo even uit Tonkin te zijn teruggekeerd en voor zijn lijdende eéga rust te behoeven. Inlichtingen waren in die omstandigheden bezwaarlijk in te winnen en die verkregen werden waren gunstig. Wantrouwen zou, de omstandigheden in aanmerking geno men, erger dan onhoffelijk zijn ge weest. De markiezin zei niet veel, maar dat verbaasde niet, omdat het verblijf in de tropen haar vreeslijk uitgeput had, en ze was heelemaal niet trotsch of humeurig. De meest elementaire ridderlijkheid gebood te gemoetkomendheid en oplettendheden. Later heeft ze zelf getuigd, die dagen door de oorspronkelijke bewoners met zorgen te zijn omringd. Hij, de markies, maakte wel een aangenamen indruk, niet erg een „heer", maar dat kreeg je in de koloniën en hem sierde de bloedspat van het legioen van eer. Een weel derige limousine had hen beiden gebracht en de bezitter was vlot van betalen. Het kasteel beviel hem buitengewoon en toen was de zaak beklonken. Ter bezegeling van het kontract noodigden dc eigenaars hun tijdelijke opvolgers op de thee en deze ontvingen hun tegenbezoek in het hotel, waar ze toen toefden en tot slot gingen ze met zijn allen naar de comedie. Alsof het schalksche lot ermee speelde werd l'Aventurière vertoond Tot zoover liep het uitstekend. Niet zoodra hadden de slotheeren de hielen gelicht of argwaan tegen de plaatsvervangers werd wakker. De markies begon met den auto en den chauffeur weg te sturen. Achteraf is gebleken, dat hij, peseudo-legionnaire, ze slechts voor de gelegenheid ge huurd had en het glanzende rijtuig er een der vele was, die bij de Opéra klaar staan. Tegelijk werd het uit vijf personen bestaande personeel afgedankt. Alleen de huisbewaarder bleef noodgedwongen achter en zijn tijdelijke meester had een keukenmeid laten overkomen. Deze is later diens echtgenoote, mevrouw Simonin geble- bleken. Bovendien werden in de benedenverdiepingen alle reten en sponningen dichtgestopt met den in houd van matrassen. De markies zelf legde in den kelder electrisch licht aan benevens een buizennet met een pomp, dank zij welke een in het gewelf opgeslotene door chloroform bedwelmd kon worden. Een 170 Iv.G. van dit goed had hij zich aangeschaft en zijn ge liefde gelast een vaporisator met hetzelf de doel te koopen. Die koop is niet doorgegaan, omdat het aangeboden toestel niet sterk genoeg werd geacht. Al die voorbereidselen dienden om de hand te leggen op een voorraad edelsteenen, die ten spoedigste te gelde moesten worden gemaakt. Ver scheiden handelaars te Parijs schreef hij aan, een vertegenwoordiger met een kostbare collectie naar de Prieuró te zenden om hem in staat te stellen, een keus voor de markiezin te doen. Deze wilde hij verrassen, weshalve hij den diamantaires verzocht, er den mond over te houden. Op die mannier wilde hij voorkomen, dat de concuren- ten elkaar inlichtten. Fraai papier met hoofd ter vermelding van adel lijke naam en landgoen diende hem daarbij. Eén huis zond aanstonds een vertegenwoordiger met het gevraagde, maar tot zijn geluk vertrouwde deze het zaakje niet. Het kasteel staat er zoo verlaten en al van buiten wekte het achterdocht, die versterkt werd toen hij in het naastbijgelegen hotel wat naders over dien markies te weten trachtte te komen. Het gevolg- was, dat de handelaar niet aanschelde, maar naar de politie liep. Toen was de markies gauw gepakt en zijn indentiteit ontdekt. Te Elbeuf onder ging zijn liefje hetzelfde lot. Beiden afzonderlijk hebben voor de justitie hun hart uitgestort. Wie die bekentenissen leest, krijgt den indruk alsof het zoo erg niet was. Zij wist wel, dat het met zijn transacties niet in den haak was en hij geeft toe, dien afgezant te hebben willen bedwelmen en er met de partij diamanten vandoor gaan, voordat deze ontwaakt zou zijn, maar zoo makkelijk behoeft dat nietafteloopen. De heer Simonin immers heeft een boel op zijn kerfstok. De politie meent tenminste in hem den dader van een reeks oplichterijen, sommige op groote schaal, de laatste jaren in verscheiden steden gepleegd, in handen te hebben. Over een ongelooflijk aanpassingsver mogen en een onbeschaamd vernuft moet hij beschikken. Zijn aplomb heeft hem door de dolste situaties heen geholpen. Van alles en nog wat is de man geweest, altijd aan den zelfkant dezer geordende samenleving. Dansmeester was hij in een voorname badplaats en duivenfokker, hij sjacher de in automatische weegschalen en in niet bestaande Canadeesche tufs, die op krediet geleverd zouden worden. Als hij den menschen genoeg geld uit den zak had geklopt en de grond hem te heet onder de voeten werd, maakte hij dat hij wegkwam. Opeens was er geen spoor meer van den landschuimer te bekennen, want deze boef wisselde even makkelijk van naam als een ander van hemd en mejuffrouw Noirat toonde dezelfde Proteus-kwaliteiten. Ik wou, heeft hij de politie uitge legd, den afgezant met de edele steenen te middagmalen houden en hem voorslaan, eerst het huis te be zichtigen. De wandeling zou zich tot den kelder uitstrekken. Als de gast erbinnen was, zou de heer-des-huizes de deur achter hem dichtslaan en de opgeslotene in kunstmatigen slaap brengen. Een gaatje in de deur moest 't hem mogelijk maken na te gaan, wanneer de ander „weg" was. Op dat oogenbjik zou hij den bewus- telooze te rusten leggen in een daartoe bestemd zijkamertje, waar hij rustig zou bijkomen. In dien tusschen- tijd was de bewoner met de juweelen al een eind op weg in een kleinen auto, die in den nacht den stal bij het kasteel moet zijn binnengebracht. Het leven van den handelsman zou niet bedreigd zijn geweest. De justitie overweegt echter, dat er geen haan naar had gekraaid, als de bezoeker naar de andere wereld geholpen was, en denkt aan de confidentie, door Simonin, den huisbewaarder, afgelegd, dat hij dol was op tuinieren. Daarmee had hij achterdocht kunnen afwenden ingeval hij de resten van een ver moorde in den tuin had willen be graven. Maar dit is van later orde. De aanklacht geldt diefstal, ook voor de geliefde, bij wie kostelijke lakens en andere kostbaarheden uit het kasteel zijn gevonden, en oplichterij van allerhande soort. Die levensloop geeft nog tot enkele vragen aanleiding gelijk: Hoe kunnen waarlijk beschaafde men schen dezen gauwdief en zijn lief in den dagelijkschen omgang voor een markies en markiezin hebben aange zien, ofschoon hij dadelijk door de mand viel, toen hij den eigenaar van de heerlijkheid een brief schreef? Ten tweedehoe kan een particulier zonder eenige machtiging zoo'n voor raad chloroformjinslaanTen derde: hoe kunnen altijd weer goedgeloovige lieden in de zotste aanbiedingen geld steken? Ten vierde en laatste: hoe is het mogelijk, dat deze gladde sin jeur ondanks naamswisselingen nooit is herkend door een slachtoffer of politieman Rotterdainsche inbrekers op stap. Eenigen tijd geleden werd er in gebroken in de zuivelfabriek te Ha- velte (Drenthe). De dieven forceerden de brandkast en maakten zich van f 4500 meester. Tot hun ongeluk lieten ze echter eenige voorwerpen achter, o.a. een handdoek, zeep en werktuigen. Deze voorwerpen werden in het algemeen Politieblad omschre ven. Een inspecteur van het Bureau aan de Groote Paauwensteeg vond er aanleiding in, eens bij den Officier van Justitie te Assen om nadere inlichtingen te vragen. Deze waren zoodanig dat hij meende, eens een huiszoeking te moeten doen bij eenige verdachte personen op den Schie- damschedijk. In twee panden woon den daar de varensgezellen Th. K. en C. J. v. T. en de loswerkman J. F. en de vrouw C. v. B. Het bleek, dat dezen zoowat een nieuw huishouden bezaten en tevens verschillende andere pas gekochte meubelen. De inspecteur vond er nog een handdoek, welke van dezelfde soort was als die, in Assen achtergelaten. Ook door andere aanwijzingen kreeg de politie de overtuiging, dat men hier met de inbrekers te doen had. Het viertal werd gearresteerd en achter slot en grendel gezet. De aangehoudenen ontkennen tot dusver, de inbraak gepleegd te hebben. (Msbode.) Te Voorburg is de 19-jarigs De' B., uit Leiden, overboord geslagen. Toen1 mien hem Kort daarna op het ttrog-'e bracht1, Heken de levionsjgfiesten r,e;eds te zijn' ge-wékte®. Eerbied voor het Gezag. Over dit ondérwerp schrijft de FraiS- eisKaaieir pater O. Stoots in „Het Centrum" Evanpioad als aan onae ouders ..zijn wij aan de burgerlijke overheid, aanhanke lijkheid, .eerbiel en gehoor'zlaainibeid ver schuldigd. Bijl. een ernstig! gcwetengtonlderf/oet over dit belangrijk punt. tal wel menigeteiï onzer in schuldig bewustzijn op zijn borst moeten kloppen. Do aanhapKelijiiSjhleid imlmters aan regiae- ri.nslspersonen, als jpnzle weldoeners te be- toonen, gaat veelal niet verder em duurt glewoonlijfc niet langer - dan het eigeabec lang veroorlooft. En wat 'zlulleai wijl zeg» gen over den eerbied jegens del burger- Ijjfce Overheid? Laten wij zwijgen oveï de kweefcelingten der socialistische rnto- vrcdenneidzaaiers, ovJer de la.sberja/aïs.1 peezlewevers. nu'rkëen en taiesooren, die ilelfs de bestbc-do jlidfe daden en die eidiplsbe opofferingsgezindheid tot allerlei verfoei lijke ondeugden walen te verdraaien, Maar maakt de ellendige tijdgeest ook goeiï slachtoffers' onder ons, katholieken? Vernieten ook wij( bij oKde oordeelvellin gen niet al te dikwijls dat zij hun gep 'izlad ontleenen ,a,aa God ztalf en dat zij1, dus als vertegenwoordigers van Gods maj-Ss'- stcit recht hebben opijdie ©egbewijzfen Kun' nor onderdanenWij moe'tón ook oiizlsgiees lelijke en wereldlijke oversten eer-en, om» d'at hun inacat en g.eiziaa van God1 Kornuit, aegt eenvoudig' en klaar wedferom di° Catechismus. „Vreest God aidu's de HL Pietrus, en eert dén Iyoning'ó'. Wat d'e gehoorzaamheid aan lfet gel. stelde gezag betreft, «loz© galat Iiiji nieifi weinigen juist zoo ver als de lieffle voor hun portemonaaie en h.un .vrijheid1. Toch moest ue vrees voor boete of gev&nge', nis niet op- de eerste plaats de drijfveer zijn onsier onderdanigheid. Luisteren wij eens naar Sint Planlus: „Allo mensc'h >S|j aan de hoogeremachf onderworpen; want er is jfeen macht dafi van God en Jo bestaande machten, zijji' van God verordend. Wie 'zich derhalvci teg'etL de macht .verzet, verziet zich, tegeH Gods verordening! tin wie zich .daartegen verzetten, brengen een slrafoordeel ovler zich zelf. Weest derhalve uit noodzakelijk?' beid onderdanig, niet .alleen oin wille der straf, maar ook om. wille des, gewetens." Gehoorzaamheid, aan wettige voor schriften der overheid os. derhalve in haar algemeenheid werkelijk ©en plicht der onderdanen. Bezie plicht echter, besta,t niet teaenover onwettige onrechtvaardige hevelen. Wanneer een to-werfwid iets zion gteb-iedan, wat stonde is, data modgen wij 'zöïs niet gehoorzamen. Gehoorzaamheid aan 'zlulk 'een wet zon ongehoorzaamheid zijn aan God. Met het volste recht zou den wö dien wtotptevers de woorden kurv nen toevoegen van Petrus en Joanness Oordeelt of he't billijk is voor het oogt van God) naar u eerder dam naar Godi ra luisteren. In werkelijkheid ïmlm'elrs ontving! de overheid al 'haar gtozlag: .van God; éijl blijft in het gebruik daarvan van jGod afhan kelijk en kan daarbij nooit .verder gaan, dan God zelf liet haar toestond. Vian onzen kant moeten wij echter onthouden, dat al is 'het met een of andere wet (piet in. den haak, wij daarom onzlö gehoorzaamheid nog niet mogen opzeggen aan alle wet ten, ro.a.w. opstand en oproer blijvetn steeds ongepermitteeid. Gehoorzaamheid aan de wetten blijft vorder plicht, al vinden we de wetten niei pleizierig. Onder die onpleizjjaijige wetten staan wol de belas ijngiwetten ini dab, slécht- stén reuk. Niemand tast graag in zSj[n/ hoursals hel bellastinjtbetaliing!. betreft. Toch, inoef na,air en affreus we het ook v-inden ieder moet het zijne bijclragfon m hat onverzadigbare staalsspiaarpoitje. Wanjl al kunnen we hier ter plaatse geen, uit voerige verhandelinig neerschrijven in hoe- Ver de belastingwetten in het algemeen eta tolk afzonderlijk in geweten verplichten, delz'en regel kunnen we wel opstellen; dat ieder burger overeenkomslig,de bestaande billijke wetten tot de algemeens testen zijff bijdraglen moet opbrengen. Zonder die bij dragen immers Scan de staat onmogelijk! 'zijn. zending, om voor het aJlgömeeta' wel zijn. te zorgen, haar behoore® vervullen. „Geeft aan allen!, wat gij schuldig zijt zegit de Apostel' - schatting, wién, gij! schatting; tol, wien gij tol; ontzlag, wiea g'ij, ontzlag; eerbied,wien gij eerbied schub dig zijt." Vlissingen 1 Middelburg Arnemuiden Noord-Kraaiert 's Heer-Avendskerke Goes Kapelle-Biezeling-e Vlake Kruiningen-Ierseke Krabbendijke Iïilland-Bath Woensdrecht Bergen-op-Zoom Wouw Roosendaal A Breda r I)en Bosch Nijmegen Arnhem Utrecht Rotterdam B. Rotterdam D. P. Den Haag Amsterdam C. S. l) Alleen 's Maandags. 5) Alleen Dinsdags. 5.45 5.55 6.15 6.27 6.55 7.09 8.08 8.21 8.30 5.59 6.10 6.19 6.28 6.37 6.47 6.56 7.05 7.11 7.22 7.29 7.43 7.54 8.04 8.15 9,50 9,58 10,27 11,39 2 7.07 7.12 902 11.35 1.19 3.58 5.09 5.16 6.49 7.22 Amsterdam C. S. V 6.27 8.32 9.07 1.55 3.52 7.30 7.16 7.22 9.13 11.45 1.30 4.08 7.00 7.34 Den Haag 5.27 5.35 7.35 9.35 10.13 3.04 5.01 8.27 7.29 7.37 7.45 9.20 9.29 9.37 11.53 12.01 12.09 4.15 4.23 4.31 7.42 7.50 7.59 Rotterdam D. P. Rotterdam B. Utrecht V i' 8.11 8.19 7.20 10.11 9.03 10.41 1.40 3.31 3.39 2.18 5.34 5.42 4.09 8.57 7.59 7.35 7.54 9.47 12.20 1.50 3.24 4.41 7.20 8.10 Arnhem 5? 5.38 8.43 1.18 7.44 8.02 9.55 12.28 3.34 4.49 8.18 Nijmegen 5» 6.31 9.09 1.47 1.47 8.06 7.47 8.09 10.05 12.37 2.03 3.43 4.57 7.33 8.27 Den Bosch 5,26 7.00 8.15 10.09 2.50 3.13 5.15 9.05 8.14 10.11 12.42 3.50 5.02 8.32 Breda 9,01 10.58 3.34 4.30 6.18 9.48 8.24 10.21 12.53 4.01 5.12 8.42 Roosendaal 6.47 8.03 9.35 9.49 11.28 11.49 12.01 12.08 4.08 4.59 7.24 10.18 8.30 10.28 12.59 4.08 5,18 8.48 Wouw 6.58 8.14 10.01 12.18 4.19 7.37 8.43 10.41 1.12 4.22 5.31 9.01 Bergen op Zoom 7? 7.11 8.25 9.51 10.12 11.44 12.28 4.29 5.15 7.50 10.34 813 8.53 10.51 1.22 2.30 4.34 5.41 8.00 9.13 Woensdrecht V 7.20 8.34 10.22 12.36 4.38 8.01 9.02 11.00 1.32 4.44 5.50 9.22 Rilland-Bath 7.32 8.47 10.30 12.49 4.51 8.16 8.27 9.12 11.10 1.42 2.44 4.55 6.00 6.10 6.17 8.14 9.32 Krabbendijke 7.38 8.53 10.10 10.44 12.55 4.58 5.35 8.24 10.53 8.54 10.29 11.45 2.16 3.10 5.41 8.41 11.11 Kruiningen-Ierseke. 7.48 9.04 10.55 1.05 5.08 8.36 9.58 12.00 12.39 3.35 3.58 6.56 9.30 Vlake 7.56 9.11 10.22 11.02 12.10 1.10 5.14 5.47 8.45 11,04 11.13 1.33 1.33 5.36 11.03 Kapelle-Biezeling-e 8.03 9.18 11.12 1.17 5.21 8.54 12.03 1.59 6.50 12.05 Goes 8.14 9.28 10.35 11.20 12,22 1.27 3.14 5.31 6.00 9.06 11.17 11.10 1.48 1.48 4.31 5.05 10.31 's Heer Arendskerke 8.22 9.36 1.35 3.23 5.39 9.15 9.50 10.42 12.41 3.1919 3.26r 4.02 11.06 Noord-Kraaiert 8.30 9.44 1.43 3.32 5.47 9.24 9.58 10.50 12.49 4.10 7.32 9.38 11.14 Arnemuiden 8.39 9.53 1.52 3.41 5.57 9.35 10.27 11.21 1.25 4.41 7.59 10.18 11.52 Middelburg 8.48 10.02 10.55 12.42 2.00 3.49 6.06 6.21 9.46 11.37 11.39 12.31 2 36 5.45 9.07 11.27 Vlissingen A 8.56 10.10 11.03 12.50 12.57 1.05 2.08 3.58 6.14 6.29 9.55 11.45 2 3 2 5 4 4 - 2 3 2 5 4 4 5 2 2) Niet ep Zon- en Feestdagen. 3) Alléén op Zon- en Feestdagen. 41 Boot rein, loopen in verband met den „Zeeland"-dienst, op een regelmatigen loop dezer treinen is niet altijd te rekenen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1924 | | pagina 6