SEEM, Gogs. ippen. HEERENHUIS i zaden rs- en lerhoeden -RE^SKS, 10, GOES. PT COURANT RENHOEK ïces NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT ZATERDAG 10 MAART 1923 Brand-, teiboer's Zalf, e hand te koop Plaatsje en Kantoor Gemengd Nieuws. Het hoekje van humor Voor de Keuken. ens een proef 5 ZENDING ungsbuurt i?9, Goes SJ CAStEREN, aerenhoelt. )P alle soorten I/ROUWEN EN ^SCHOENEN LIET, -Schoenmaker 8797-5 iVRAAGD GOES. irminderde prijzen |ek reuzen öprui- ?8784-18 cent per EL k ctt li :i ^ALLT ^.DDoqeirri ✓2.25 S-L+iO Verkrijgbaar bij de Firma JLDER en W. F. DEN te Zierikzee Rij P. C- IVALK en J. W. GUDDE. iwing :Koopt geen Pain let Duitsche prijzen en 8697-30 ig-stoocnfSsen. okep*€o cents bij itëuer drogist. en vervuilde wonden, handen en voeten, ge- ;en huid, pijnlijke,hloe- in- en uitwendige aam- geneest men met cöba Maria W ortelboer •ude Pekela. Verkrijg- 75 cent bij de bekende opers van Wortelboer's jlen. 8723-18 Grooite' Markt te Goes, gö&ierkt na. 18 en tnst. iw de Oude Vischmattt Vre 63 Centiaren,bewoond door wijlen den Heer ajisaen. ingen te bekomen ten kaB den Notaris. H. W, NEER- te 's-Gravenpolder, waar ;1, ter bezichtiging van te' verkrijgen is. (8791) rie bewoont, uit. Links leidt een gang naar het Refter (de eetzaal) en de recreatieeaal der professoren, de ver trekken van den econoom of buis- meester en den administratieven dienst. Twee groote vleugels zijn voor de leerlingen bestemd, een voor de groote en een voor de kleine. Deze vleu gels liggen aan de achterzijde van bet gebouw, ter weerszijden van den kapel. -Elke vleugel bevat beneden de klasse-lokalen, de studie- en de recreatiezalen en op de verdieping de slaapzalen, die langs monumentale trappen bereikt worden. Aan bet einde dezer vleugels is de toe gang tot twee, van elkander geschei den, speelplaatsen. Bijgiedere slaapzaal zijn badinrich tingen. Geljjkstraats, tegen het voor gebouw aan,'^bevinden zich de groote refter (de eetzaal), die voor 500 per sonen plaats biedt en de aula jge- boorzaal). De refter is door een ton gewelf overdekt en ontvangt zijn licht door groote vensters van de binnenplaats. Daarbij is de keuken gelegen, met de daarbij behoorende vertrekken en kelders; dit gedeelte heeft een afzonderlijken toegang. Een afzonderlijke vleugel, die, links uit den gevel naar voren springt, bevat het zusterhuis, Ti at een eigen kapel beeft. Als pendant van de eetzaal is aan de rechterzijde de aula of gehoorzaal ontworpen, die met een galerij, 700 personen bevatten kan en van een tooneel met kleedkamer voorzien is. Daarbij bevinden zich de zalen voor de natuurkunde. De vleugel, die bier aan de rechterzijde uit den gevel naar voren springt, bevat de biblio theek. Het voorgebouw bevat op de ver dieping de vertrekken der professoren. De kapel is, niet slechts zinnebeel dig, maar ook practisch, bet middel punt der geheele compositie. Haarjplattegrond is ovaal, en biedt ruimte voor ongeveer 600 personen, die allen 'n onbelemmerd gezicht op bet hoofdaltaar hebben, Naar bet oosten toe is bet koor gebouwd, waaronder een krocht is gemaakt, waarin elf altaren zullen geplaatst worden. In de kapel zelve zijn, be halve het hoofdaltaar, nog twee zij altaren. Achter bet koor is de sacristie aanwezig; de nissen van de kapel zijn voor de biechtstoelen bestemd. Het zangkoor bevindt zich op een galerij boven den voorhof der kapel. Op de verdieping, voor de kapel, tusschen de beide groote zalen, zijn de ziekenzalen geplaatst. De gevels wordqn uitgevoerd van gebakken en gebouwen steen, de daken met leien bedekt. De voorgevel is het rijkste behan deld en versierd met bet wapen van denjktegenwoordigen Bisschop van Haarlem. Boven de kapel is een koepel ont worpen. De grootste breedte van het gebouw is 152 M.; de grootste diepte 136 M. Uit deze bijzonderheden blijkt welk een belangrijk gebouw bet is. Het tapverbod. Het tapverbod is Zaterdag te Leiden in werking getreden, tot groote droef- beid van vele kroeghouders. Bij een hunner stond in de étalage een hoeveel heid sterke drank, bedekt met rouw floers en daarop de woorden: „Rust zacht tot Maandagmorgen." Voorts had deze vergunninghouder bet volgende rijmpje voor de étalage gehangen Nu 't tapverbod in werking gaat En 't ons verboden wordt, doch niet [door staat, Maar door onze vroede Vad'ren, Voel 'k mij verplicht er op te wijzen Indien gij niet verdrogen wil Door oorzaak van zoo'n drogen gril Of van verdriet wil grijzen, Dat gij ons wat ter wille zijt, Doet uw bestelling reeds op tijd. Kan het? Doet het Vrijdags nog, Zoo niet Een uur voor twaalven toch, 't Verbod hierboven toch bedoeld, Verbiedt ons tappen en ook slijten, Dus niet per glas, ook niet per maat, Van Zaterdagmiddag 12, tot Zondags- [avonds laat. Een glas of flescb met goeden wijn Zal steeds voor u voorradig zijn. 0?kzal op tijd een goed glas bier, Wellicht u geven veel vertier. De ambtenaren, belast met de na leving der drankwet hebben bet er ongetwijfeld druk mee gehad. In twee gevallen, waar bet tapverbod werd overtreden, is proces-verbaal opge maakt. Op aanwijzing van derden namen de ambtenaren voorts een hoeveel heid sterken drank in beslag bij een verlofbouder die verklaard bad, voort- taan sterken drank te zullen ver- koopen. „N. Leidscbe." De moordaanslag in de boschjcs van Poot. Omtrent bet geheimzinnige drama in de Bosclijes van Poot kan nog steeds niet veel nieuws worden mede gedeeld, meldt de „Rsbd." en het geheimzinnige waas blijft nog immer over dit gebeuren hangen. De dader weigert bij voortduring, inlichting omtrent zijn drijfveer te geven en antwoord op alle vragen, dat bij nooit en tegen niemand iets daaromtrent zal mededeelen. Hij wei gert zelfs inlichtingen te geven, met welk voorwerp bij de misdaad be dreven heeft en waar hij dit voorwerp gelaten beeft. Hij erkent alleen, de bedoeling te hebben gehad haar den hals af te snijden. Ook bet slachtoffer beweert, omtrent de drijfveer van de daad niets [te kunnen mededeelen. Zij kan nog steeds niet spreken, alhoewel Dr. Scboemaker van oordeel is, dat zij haar stem zal terugkrijgen. Zij beantwoordt alie vragen schrifte lijk, maar elke vraag in de richting van de oorzaak van den moord beant woordt ze met een„Ik weet bet niet." 1 Ze verklaart alleen den beklaagde te kennen en dat hij dien avond baar heeft aangevallen en met een scherp voorwerp in den bals gesneden beeft. Meer weet ze niet. Het behoeft intusschen geen nader betoog, dat deze mededeelingen vol doende zijn om een veroordeeling van den dader mogelijk te maken. Voorloopig wordt de algebeele ge nezing van bet meisje afgewacht, alvorens de zaak naar de openbare terechtzitting verwezen wordt. Waarom het antwoord uitbleef. Een echtpaar te Pijnapker bad een zoon in Indië; bij was als militair naar de Oost gegaan en bad zich na zijn pensioen te Soerabaja gevestigd. Maar sinds jaren had bij niets van zich laten booren. Vader schreef, moeder schreef, zuster schreef, maar taal noch teeken werd als antwoord vernomen, hoewel elke brief den naam en het adres van afzender of afzend ster vermeldde. Tenslotte dacht men het maar op te geven. Totdat de zuster bet eenigen tijd geleden nog eens, voor het laatst, beproefde en een brief zond. En op dien brief kwam antwoord. Maar welk een! Niet dé broer schreef dat antwoord doch een ambtenaar te Soerabaja en deze berichtte, dat de geadresseerde sinds 1915 overleden was. Ruim zeven jaar lang beeft men dus het gezin in onwetendheid gelaten omtrent bet lot van den zoon, zeven jaar lang heeft men brieven voor den doode zien aankomen en zeven jaar lang heeft niemand roeping' gevoeld die brieven terug te zenden met bet opschrift „geadresseerde overleden" of iets dergelijks wel bet minste wat men bad kunnen doen. (Vad.) De directeur ran een bouwwerk verdwenen. Wij lezen in bet „Vad.": Naar wij vernemen, moet de direc teur van een belangrijk bouwwerk in Den Haag sinds eenige dagen ver dwenen zijn. Het tekort in de kas der vennootschap moet in de zes cijfers loopen. De onveUigheicl aan de greus. Wenken aan de bewoners. Men meldt ons uit den Gelderscben Achterhoek De Afdeelingscommandant der Po- litietroepen beeft de navolgende wen ken onder de aandacht der grensbe woners doen brengen en hen in bun eigen belang uitgenoodigd, zich daar aan zooveel mogelij b te houden 1. Sluit des nachts alle deuren en ramen van uw woningen en uw schuren zoo goed mogelijk. 2. Neem des nachts den waakhond binnensbuis. 3. Sluit ook de deuren in huis des nachts af, zoodat men niet van bet eene vertrek na bet andere kan komen, zonder afsluitingen te ver breken. 4. Houdt geen groote sommen gelds in huis. 5. Laat overdag geen vreemdelin gen, die b.v. iets te koop aanbieden in uw woning of op uw erf toe, want zij verkennen dan den toestand uwer woning. 6. Geef niets aan Duitsche vrouwen en kinderen die om brood of levens middelen komen bedelen en Iaat ben op uw erf niet toe. 7. Waarschuw de patrouilles der politie, als gij weet, dat er vreemde lingen in de buurt zijn. 8. Werk in bet belang uwer vei ligheid in alle opzichten meds om de politie in staat te stellen, zooveel mogelijk vreemdelingen aan te hou den. 9. Indien vreemdelingen bet u las tig maken, treed dan krachtdadig op. Het is n.l. gebleken, dat de vreem delingen daarvoor op den loop gaan, daar zij niet met misdadige doelein den, doch door den honger gedreven in Holland komen. De grensbewoners hebben wel ergen last van hun medemenscben van over de grens en een overval, als laatst te Kotten bij Winterswijk is geschied, rechtvaardigt de streng ste voorzorgsmaatregelen. Maar om nu zoo maar te zeggen: Geef niets aan Duitsche vrouwen en kinderen, die om levensmiddelen komen bede len, vinden we wel een te krassen wenk, vooral in ^verband met de mededeeling jj3ub.§j 9, j die een in zicht geeft in den diepen nood van velen onzer ongelukkige naburen. Een chirurgisch wonder-. Na een veertigtal operaties kan een jonge man van Cardiff, van wiens gelaat tijdens den oorlog door een granaatscherf een gedeelte was weg geslagen, weer getuigen dat bij een normaal gezicht beeft. Werkelijk moet bij zoo knap zijn „bijgewerkt", dat nog slechts enkele onbeduidende lit- teekens den arbeid der doktoren verraden. Vier jaar lang beeft de jonge man in bet ziekenhuis vertoefd. De chi rurgen hebben hem eerst een nieu wen neus gegeven, daarna een nieu wen bovenlip. Voorts hebben de ope rateurs den verminkte een bijna geheel nieuw gebit geschonken, ter wijl zij, om de operatie volledig te doen zijn, op den bovenlip een stuk halsvel hebben geplaatst, waar vroe ger een flinke baard groeide. De oorlogsgewonde is zeer voldaan over zijn nieuw gelaat, terwijl hij zich over een flinken knevel, welke de natuurlijkheid van dit kunstgezicbt nog vervolmaakt, mag' verbeugen. Rubber voor papier. De Rubber komt in de natuur voor als melk, die bet sop van sommige plan ten vormt. Dit beet lataxe. De kaas daarvan is de rubber, zooals wij die kennen. Men gaat nu dat sop gebruiken in de papierfabricage. Een artikel daaromtrent" is .verschenen in bet Chemisch Weekblad van 3 Maart, van de band van dr. A. v. Rossem, directeur van den Rijksrubberdienst te Delft. Reeds Thomas Hancock, de grondleg ger van de Engelsche rubberindustrie, heeft veel moeite in bet werk gesteld, om latex in diverse industrieele pro cessen toe te passen. Hij verkreeg patenten op de fabricage van kunst leer, op de toepassing in de touwin- dustrie, en voor bet gebruik voor impregneeringsdoeleinden, doch be leefde or weinig genoegen van, daar hem al spoedig bleek, dat de zendin gen latex meestal in geheel of gedeelte lijk gecoaguleerden toestand in Enge land aankwamen. Hij gaf toen zijn pogingen op, ofschoon hem later bekend werd, dat men door toevoeging van ammonia latex goed kan conser- veeren, en wel vooral ook wegens het groote bezwaar tegen het gebruik van latex; dat men bij bet vervoer er van zooveel water verscheept. Latex bevat n.l. ongeveer twee-derde water. Het is merkwaardig, dat bet denk beeld van Hancock thans vrij plotse ling met nieuwe kracht opduikt en veel kans bezit ditmaal blij vend te wor den verwezenlijkt. Weliswaar zijn de moeilij kbeden nog volstrekt niet geheel opgelost, terwijl zakelijke gegevens, gegrond op technische proeven, nog ontbreken, maar toch is bet van belang de aandacht van rubberpro ducenten van diverse fabrikanten en van allen, die zich met handel en vervoer van latex eventueel zullen bezig houden, te vestigen op de mogelijkheden, die in de naaste toe komst op dit gebied bestaan. In de papierindustrie belooft latex van belang te worden door toepassing van bet proces waarop Pred. Kaye, docent aan bet College of technology te Manchester, in 1921 octrooi ver kreeg: toevoeging van latex aan de papierbrei na of reeds tijdens het heelgoed malen. Men verdunt de latex en zeeft baar nauwlettend, om in ieder geval te voorkómen, dat kleine stukjes gecoaguleerde rubber z.g. lumps in de papierbrei komen en later op de papiereylinders ge durende bet drogen ernstige moeilijk heden veroorzaken. In geval van veelal gebruikelijke harslijming kan de verdunde latex tegelijk met de opgoloste barslijm worden toegevoegd. Wanneer deze massa behoorlijk homo geen door het heelgoed is verdeeld, wordt voor het neerslaan van bet bars op de vezel eau aluinoplossing toegevoegd, waarbij dan tevens de rubber uit de sterk verdunde latex in uiterst fijn verdeelden toestand op de vezels wordt neergeslagen. Met toevoeging van zooveel latex, dat de hoeveelheid rubber berekend op het droge papier 1 a 2 bedraagt, gaat volgens Kaye een enorme ver betering van sommige mechanische eigenschappen van het bereide papier gepaard. Het krijgt een grootere trek vastheid en eene grooterer weerstand tegen doordrukken, terwijl de kreukel- vastbeid zelfs tot het vijfvoudige kan stijgen. Verder is een bijzonder voor deel van bet proces gelegen in bet feit, dat men bij toevoeging van latex tijdens bet heelgoed analen kan vol staan met een korteren maaltijd. Ook worden de vulstoffen door de bijmen ging van rubber in het bereide, papier beter vastgehouden, waardoor bet mogelijk zou zijn grootere hoe veelheden vulstof te gebruiken, ter wijl ten slotte 't met latex vervaardigde papier zich bij zonder fraai laat kleuren. Als bijzonderheden worden nog vermeld de bruikbaarheid van latex papier voor „waterproof-papier, b.v. voor aanplakbiljetten, voor fabricatie van papieren Vaten en doozen voor bet vervoer van chemicaliën, oliën verfstoffen, terwijl voor kabelfabri kanten van bijzondere beteekenis zou zijn de geschiktheid voor isolatiedoel einden, daar volgens Kaye de diëlec- trische eigenschappen door latex-toe voeging verbeterd worden. In ver band met de verhoogde kreukel vastheid kan bet papier verder dienen voor het spinnen van papiergarens, waar bij een der belangrijkste bezwaren, welke tot nu toe tegen bet gebruik van papieren kleederen beeft bestaan, hunne onbestendigheid ten opzichte van vocht, zou komen te vervallen, zoodat daarmee een nieuwe toekomst voor papieren kleederen in bet ver schiet zou liggen. Waar men Kaye beeft verweten dat zijn procédé feitelijk niets nieuws inhield, aangezien Hancock bet reeds bad uitgevoerd, vestigde bij er de aandacht op, dat de door Hancock gepatenteerde processen niets te maken hebben met de fabricatie van papier op de gewone papiermachines. Ook het groot aantal octrooien, welke in den loop der 19e eeuw werden verleend voor bet gebruik van rub ber en rubberoplossingen in de papier- fabricatie kan niet op één lijn gesteld worden met bet patent van Kaye, daar juist bet gebruik van latex, een in alle verhoudingen met water mengbare rubbersuspencie, in de papierindustrie zeker als een uitvin ding is te beschouwen. De groote belangstelling in het Kayeiproces onder de papierfabrikan ten in Engeland en Amerika uit zich in bet uitvoeren van proeven op technische schaal, door bet rondzen den van monsters latex-papier, en door bet verspreiden van circulaires en tijdschriften op dit papier gedrukt. Kaye becijferde, dat de wereldpro ductie aan papier, welk bij op 10 millioen ton schatte, in de toekomst 50.000 ton ruwe rubber zal verbrui ken, wanneer slechts aan de helft van de totale papierproductie 1% rubber in den vorm van latex wordt toegevoegd. Dr. van Rossem acht dit echter zeer optimistisch, daar bij het betweifelt, of de consumenten der betere kwaliteiten papier de meerdere kosten, welke dé latex-toevoeging meebrengt, (door Kaye berekend voor de fabricage van papier met 0.5% rubber op 15 schilling per ton papier naar een rubberprijs van '/s perbs.) er voor over zullen hebben om een nog betere kwaliteit te verkrijgen. Wél schijnt het procédé echter toekomst te hebben voor mindere kwaliteiten papier, die men goedkooper zal kunnen fabriceeren uit minder kwaliteiten grondstoffen mét dan uit betere grondstoffen zónder latex; terwijl bet door dit proces wellicht mogelijk zal worden, met behulp van sommige tot nu toe als te minder waardig beschouwde grondstoffen pa pier van voldoende kwaliteit te leveren, en daardoor de geweldige hoeveel heden bout, welke de fabricage van courantenpapieren verslindt, te sparen. Dr. van Rossem schat dan dat een tiende van de wereldproductie aan papier volgens bet latex-proces zal worden behandeld, waaruit een ver bruik van 10.000 ton ruwe rubber, derhalve van rond 30.000 ton latex per jaar zou volgen. Nieuwe genezing doer „draadloozc".. Het w|as natuurlijk te verwachten, dlait de berichten over de wonderlijke uitwer king van draadlooze concerten en derge lijke op net defect gehoororgaan van som mige personen hun suggestieven invloed niet zouden missen en andere dooven oi half-dp j'ven tot het Hemen v,an proeven in die richting zouden aansporen. Te Londen heeft nu een 13-jarige jon gen, die vm zijn geboorte af doof was, hij zijn poging tot medeluis-teren naar een draadloos concert plotseling het gehoor •teruggekregen. Dat er m djt geval geen verbeelding in het spel w as, blijkt hieruit, dat de jon gen slechts aan één oor hporen kan. Da biad,en vertellen het volgende ver- haai omtrent d(e toedracht van het geval: Drie jongens, Waarvan er twee doof waren van hun geboorte ai', werden in ge zelsohap vian ldr. Macleod Yersley, een «eer bekend Londensdi specialist voor oorziekten, een leeraar van een school voor dpoven en een persman, naar de gehoorzaal der Marconi-maatsicha.ppij geleid. 4an dpn jongen, die vroeger hajl kuunen hooren, gaf men dp meeste kans op herstel. Eerst werd elke. jongvo naar den loud speaker", het gramafoonviormige: verier- kings toestel geleid. Geen der jongens gaf echter na minutenlange aandacht oenig teeken van te kunnen .hooren. Daarna beproefdp de- reeds g-lauwernde 13-jarige jongen, Harry Shwer gcheeten, opnieuw te luisteren door zijn linkeroor naar den „loud-speaker' te; keeren. [VLEIENDE VERGISSING. Een boer moest voor bet gerecht verschijnen, wegens mishandeling van zijn varken. De rechter vroeg hem of hij niet beschaamd was om bet arme dier zoo onmenschelijk te slaan. Wel, mijnheer de rechter, ver onderstel, gij waart mijn varken, en gij liep mijn andijviebedden om, zoudt ge dan ook geen ransel ver dienen EEN SLIMME [BARBIER. JanZeg, barbier, waarom vertel je toch altijd zulke vreeselijke ver balen, als ik bij je kom om mijn 'f baar te laten knippen. BarbierHoe angstwekkender myn verbalen, des te steiler staan je baren boe makkelijker ik ze kan knippen. ER [IN GELOOPEN. „Tante", zegt de kleine, brutale neef, „weet u bet verschil tusschen uw theepot en een vuilnisbak „Neezegt tante lachend en verwachtingsvol. „Nou dan kom ik bij u geen thee drinken boor", roept 't neefje en bolt gauw weg. SINTERKLAAS. Waarom schreeuwt dat knaapje zoo, Pieter-Jannes Wel, wel," welbij beeft een broertje gekregen met Sinterklaas en hij had liever een trompet gehad. AARDAPPELPANNEKOEK. 200 gram gekookte aardappelen. 20 gram bloem. 2 eieren. zout. peper. nootmuskaat. 45 gram boter. Bereiding. De aardappelen fijn maken, en vermengen met de bloem, zout, peper en nootmuskaat de eier dooiers en 't stijfgeklopte eiwit. Is de massa te droog dan kan men er een weinig melk bijvoegen, ze mag echter volstrekt niet te vochtig worden. De helft van de boter in 'n koekepan lichtbruin laten worden, daarin de aardappelmassa doen, plat drukken zoodat men 'n vrij dikke pannekoek krijgt en deze aan den onderkant lichtbruin laten worden. Dan de panne- koek uit den pan op een platte deksel laten glijden de overige boter in den pan laten smelten en de koek aan den anderen kant bakken. SINAASAPPELPUDDING. 4 Eieren. 125 gram Suiker. 2 Sinaasappelen. '/2 Citroen. 15 gram Gelatine. Bereiding. De eierdooiers met de suiker ongeveer 10 minuïen, liefst in een steelpannetje, tot een gladde massa roeren, daarbij dan de geraspte schil van een sinaasappel voegen, bet sap van de twee sinaasappelen en van de halve citroen. De pan met de vla nu in een grootere pan met kokend water zet ten en zoolang blijven roeren tot alles gebonden is. Neem de massa dan van 't vuur, roer er de opgeloste gelatine door en het laatst bet zeer stijf geklopte eiwit. De massa nu zoolang laten staan tot ze gebonden begint te worden en dan een steenen puddingvorm er mee vullen. Den vorm moet men niet met water omspoelen; men laat bet ongeklopte eiwit er eerst in rond loopen. Wanneer men bij de gelatine een blaadje roode neemt, geeft dit aan de pudding een sinaasappeltintje. Plotseling iverhelderde zijb gel&a.t. Eerst onzeker en d,am met toenemende vastheid- ven -hand begon hij de maat te slaan vol gens het rhythme der muziek'. Onmiddellijk daarop wilde ook de twee «jiclere jongens Dennis en Hood Douglas Russell geheeten, luisteren. Harry Shrew werd. nu naar een andere kamer geleid, waar ih«m een kaptelefoon- wierd opgezet. Een plotselinge glimlach, kwam over zijn gelaat. Snel begon, hij met beide handen door Ide lucht te zwaaien. I-Iij hoorde nu voor het eerst in zijn leven Werkelijk. Mei: weerzin stond de. joag'en zijn plaats a.an het toestel af aan zijn andere kame raadjes;. Beiden reageerden- echter niet noemenswaardig op- de geludien Idler „draadlooze". Hood kon zwakjes; (het rhythme onderscheiden, terwijl Russell slechts een prikkelend gevoel in zijn ooren voelde, Hr. Yearsley veronderstelt, dat hïj Harry Shw'er het vermogen om ta hooren nog in geringe mate aanwezig was, het geen zou blijken- uitd,e omsdandigheiid, dat hij nu met één oor kan hporen. On danks -herhaalde proefnemingen hadden die deskundigen echter dit spoor van een ge ring resteerend gehoor niet kunnen ont dekken. De. dokter noemde het een veelbelovend' experiment, hetwelk hij- gaarne met vol wassenen, dje nog een latent vermogen tot ■hooren blijken te heaitten, wilde herhalen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1923 | | pagina 3