Prima Knakworstjes Bondslied R.-K. Vrouwenbond Firma B. Manufacturen, Tricot-Goedere B. F. TE ROLi buitengewone F. H. KI Heerlijk,versch,! Bakkerij VAN Originee Onze prijzen J. J. COZUN, ZUIDVRUCHTEN Sint-Nicolaas-Etalage Speeigoec Old Eu Vanaf beden tot en SCHO F. niTVAI P. VAN LAN Sint-Nicolaas-cadeaux Bezoekt, vóór U zich 'e St.-Nico!aas-Gadeeu aanschaft J. J. SNOODIJK - Westwal - GOES Dames- en Kinderhoeden Magazijn „D Heeren Mod Sint-Nicolaa Sint-Nicolaat onze prijzen en onze kwaliteit J. A. A. K. SFRUiJT, Goes „N.V. Nieuwe Zeeuwsche Courant" L. B. DE NIJS - Lange Delft - MIDDELBURG VLISSI Dames- en K Mutsen, Leeren ZATERDAG 18 NOVEMBER 1922 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANt Kerknieuws KOLONIËN Voor onze vrouwen. Het hoekje van humor. Voor de Keuken. Gemengd Nieuws. Wollendekens f 8.75 Deurmatten 95 cent. WED. H. CLEMENT, St-Nicolaas-CadeaiTs. „De Goedkoope Glaswinkel". Sint-Nicolaas-Gadeau Sint-Nicolaas-Verrassing. „KLEINE WINST" J. VAN WESTEN aan veel verminderde prijzen. Magazijn „DE STER" - Goes Westsingel Goes. Schemerlampen - Beelden - Schilderijen - Zuilen Alpacca Lepels en Verken, in alle prijzen. Zeer geschikte Sint-Nicolaas-Cadeaux. nieuwe zeeuwsche c Bezoekt het Huis Goederenj Goedkoopste Speciaal adres voor Langevorstst Groote so Papegaaistraat vanaf 20 ceti Walsfraaf 125 Het duurde Pieterman echter te lang en zonder dat we het wisten was hij vertrokken. Wij aan het zoeken en jawel daar vonden we hem in het atelier van A. Verschoore, die bezig was hem te fotografeeren. Toen de zwarte knecht gekiekt was, hetgeen heel wat voeten in de aarde had, om dat hij net als een ondeugende kleine jongen maar niet stil willde staan, bestelde hij 'n groote hoeveelheid por tretten en een vergrooting, de laatste natuurlijk voor hem zelf. Daarmede wil hij zeker zijn kennissen en vrien den in het verre Spanje eens de oogen uitsteken! Waar we toch vlak bij waren brach ten we ook een bezoek aan de bekende winkel van F. H. kosters in de Pape gaaistraat. Wij dachten, dat Sinter klaas die reeds zooveel wollen, jaeger en katoenen ondergoederen had inge slagen, hier niet zooveel meer zou koopen, doch we vergisten ons. Ook hier wist Hij nog vele nieuwe goederen te vinden, die hij elders niet gezien had en zoo was dan ook spoedig hier een heele collectie ingekocht! Sinterklaas zette er haast achter. Van hier gingen we naar A. Jacobs in de Sint Jacobstraat om daar ver schillende eikenhouten meubelen, fraaie bufetten, kasten, etc, te bestel- leu. Hij roemde de afwerking van alle meubelen en zeide blij te zijn hier gekomen te zijn. We spoedden ons daarop naar J. de Graag, Groote Markt. Hier deed Pieter man zijn oogen te goed aan al het prachtige goud- en zilverwerk. Menig stukje werd hier afgezonderd voor den Goeden Sint, terwijl deze tevens een grootere hoeveelheid goede sigaren, sigaretten en geurige tabak insloeg. Van hier naar de Wed. G. Th. Metering was een snapje. Fraaie gordijnen, kiuderjurken, handschoenen, baby artikelen etc. te veel om op te noemen liet Sint Nicolaas hier voor zich reser veeren. We kunnen haast wel zoggen, dat uit ieder vak van dezen grooten winkel iets voor Hem werd afgezon derd. Het was zelfs zoo erg, dat de winkeljuffrouwenhetniet aangedragen konden krijgen en Sabbas de behulp zame hand moest bieden. Hoe langer de Goede Sint hier bleef en rondkeek, hoe meer hij van zijn gading vond. Eindelijk gingen we dan weer ver der. Waar we de Lange Kerkstraat vergeten hadden begaven we ons eerst derwaarts en traden allereerst den winkel van de Firma II. Greep binnen. Verschillende galanterieën en voorts speelgoed van allerlei aard werden hier gekocht. Toen we dit alles zagen kon den we de opmerking, dat de jeugd weer een blij gezicht zou zetten, niet voor ons houden. We hadden echter nog geen speelgoed genoeg. Ook de Firma Fabery de Jonge moest nog het noodige leveren. Doch hier wer den ook voorwerpen van luxe ,en waarde ingeslagen. Menig zakmes, portefeuille, portemonnaie etc. ver dween hier in den zak van Pieter. Toen ging St. Nicolaas bij J. Potter kilo's speculaas en koek bestellen. Ook nam hij een grooten voorraad van de heerlijke strooimoppen mede om reeds hier en daar door strooien van zijn komst konde te doen. En voort ging het weer in gezwinde pas naar E. Verbeem op de Kreukel- markt. Alle soorten chocoladeletters, suikerbeestjes, speculaas etc. werden hier ingslagen. We rustten hier even op het gezellige kantoor, savoueerden een kopje geurige van Nelle's thee en namen toen weer afscheid om ons te begeven naar J. Snoodijk, Westwal. Op menige fiets, Berco lamp, en onder scheidene sportartikelen zooals, voet ballen, shirts," voetbalschoenen en fluiten werd hier beslag gelegd. Onder gezelligen kout wandelden we daarop naar J. A. Spruit in de Wijngaardstraat teneinde enkele be stellingen te doen voor portretten. We gaven hem de adressen op en dhr. Spruit beloofde ons er voor te zullen zorgen, dat alles op tijd en goed afgewerkt zal worden geleverd. En toen moesten we natuurlijk naar De kleine Bazar van W. van Aken in de St. Adriaanstraat. Hier was Pieter man weer in zijn knollentuin. Hij bestelde wederom veel speelgoed als bouwdoozen, treinen, kleurdoozen etc. Voorts gingen we naar Joh. de Dreu iu dezelfde straat, alwaar St. Nicolaas groote voorraden van het heerlijkste fruit en comestibles bestelde. We proefden hier een paar appels en kregen een paar fijne peren mede, waaraan we ons later te goed deden. Vervolgens brachten we een bezoek aan de van ouds bekende brood- koek en beschuitbakkerij van A. L. van Melle, Opril. Na een proefje genomen te hebben van het heerlijke gebak werd ook hier het noodige ingeslagen en besteld. Van hier ging het naar den boekhandel van Joh. van Biet om aldaar fraaie leesboeken uit te zoeken en voorts tal van schrijf- en kantoorbehoeften en plaatwerken te bestellen. Ook enkele 3 Utilé-obli- gatiën gekocht. Onmiddellijk in de nabijheid bij P. J. Glerum kocht St. Nicolaas de fijnste vleeschwaren. 't Was jammer dat het Vastendag was, want we had den er zoo wel in willen bijten, zoo heerlijk zag' alles er uit. Bij F. J. Tkiery, Magdalenastraat bestelde Sinterklaas een heele partij fijne volvette, en komijne kaas, be nevens vele kruidenierswaren en versche eieren. De firmaD. J. Boone, Vlasmarkt, had het genoegen aan St. Nicolaas een keur- collectie piano's en orgels te leveren. Een keur van prachtige lampen, eetserviezen, beelden, glas- en por- celeinwerk werd toen ingeslagen bij de goed gerenomeerde „Goedkoope Glaswinkel" van J. M. Broekstra in de Koningstraat. Daarop kocht de goede man op aan raden van zwarte Piet bij A. B. van Luigk op de Groote Kade stapels suikergoed en chocolade, want een St. Nicolaasfeest zonder deze ingre diënten is niet wel denkbaar. St. Nico laas had hier wel een heel goed adres voor uitgezocht. De dames moesten echter ook nog iets hebben en daarom richtten we onze schreden naar C. M. Glernm Co in de 's-Heer Hendriks- kinderenstraat. Daar sloeg Sinterklaas een pracht collectie fraaie handwerkjes in benevens alle soorten strengen zijde voor borduurwerk en verschillende gemaakte goederen. Bij J. Verboom in dezelfde straat wer den nog vele boekwerken, spreuken, bijbels etc. gehaald. Menigeen zal ook hiermede worden blij gemaakt, 't Is dan ook wel de moeite waard een cadeau uit dezen winkel te krijgen. Ten slotte bezochten we nog even E. C. Borghgraef in de Nieuwstraat. We vonden daar tal van manden en mandjes, die in het dagelijksch leven goed te pas komen. Dies werd be sloten ook hiervan een grooten voor raad te bestellen. Van Goes uit bracht St. Nicolaas ook nog een bezoek aan 's-HEERENHOEK, waar hij in den jvinkel van P. J. Spelier het heer lijkste gebak en lekkere koek en speculaas haalde, ten einde ook de bewoners van s-Heerenhoek te kun. tracteeren. Op den vier-en-twintigsten Zondag na Pinksteren. Epistel van den H. Paulus tot die van Thessalonica. I. 210. Broeders! wij danken God gedurig voor u allen, en zijn u in onze ge beden gedachtig; uw werkdadig ge loof, arbeidzame liefde en verduldige hoop op onzen Heer Jesus Christus gedenken wij onophoudelijk voor God onzen Vader. Wij weten, van God, beminde broeders, dat gij zijt uitver koren daar ons Evangelie bij u niet alleen in woorden geweest is, maar ook in mirakelen, en in den heiligen Geest; ja in eene groote overtuiging, gelijk gij weet, hoe wij om uwentwille onder u waren. Gij zijt nu onze navol gers geworden, en van den Heer want gij naamt het woord onder vele verdrukkiug aan met de blijdschap des heiligen Geestes, zoo dat gij een voorbeeld zijt geworden voor alle ge- loovigen in Macedonië en Achaja. Waat door u werd het woord des Heeren vermaard, niet alleen in Macedonië en Achaja, maar uw geloof in God is in alle plaatsen verbreid geworden, zoo dat wij niet noodig' hebben iets daarvan te zeggen. Want zij zeiven verhalen van ons, welk eenen ingang wij bij u hebben gehad, en hoe gij van de afgoden tot God bekeerd zijt, om den levenden en waren God te dienen en van den hemel te verwachten zijnen Zoon Jesus, dien hij van den dood heeft opgewekt, en die ons gered heeft van de toekomende gramschap. Evangelie, Mattheus. XIII. 3135. In dien tijde sprak Jesus tot het volk deze gelijkenis: Het rijk der hemelen is gelijk een mostaardzaad, hetwelk een mensch nam en op zijnen akker zaaidehetgene wel het kleinste van alle zaden is, doch als het opge schoten is, is het grooter dan alle moeskruid, en wordt een boom, zoo dat de vogelen des hemels zich in zijne takken komen nederzetten. Hij sprak tot hen eene andere gelijkenis: Het rijk der hemelen is gelijk een zuurdeeg, hetwelk eene vrouw nam, en in drie maten meel vermengde, tot dat het geheel' verzuurd was. Dit alles zeide Jesus het volk in gelijke nissen, en zonder gelijkenissen sprak Hij niet tot hen, opdat vervuld werd, hetgene door den profeet voorspeld is, die zeide: Ik zal mijnen mond in gelijkenissen openen; ik zal dingen voorbrengen, welke van de grondleg ging der wereld af verborgen waren. aanbesteed en zal het voorloopig alleen een Doorgangshuis zijn. Moederheil wil moeder en kind helpen en slechts die ongehuwde moeders worden opgenomen, voor wie de godsdienstig-zedelijke opheffing mogelijk wordt geacht. Moeder en kind zullen niet gescheiden worden, daar het meest doeltreffende middel tot geestelijke verheffing is: hetaan- kweeken van groote liefde voor het kind. Daarom moeten de moeders minstens 3 maanden in het huis blij ven. Is bij het vertrek der moeder geen goed tehuis voor het kind ge vonden, dan kan dit in de inrichting blijven. Moederheil wordt bestuurd door religieuzen, die leiding geven en toe zicht houden. Vrouwelijke kiezers. Te Londen (Engeland heeft sinds eenigen tijd het actieve en passieve vrouwen-kiesrecht) telt men 950.542 vrouwelijke kiezers tegen 1.181.261 mannelijke. De universiteit van Lon den heeft 11.000 kiezers, onder wie 2515 vrouwen, die van Cambridge 2005 vrouwen, die van Oxford 654 vrouwen. Engeland. In Engeland zijn 100 ongediplomeer de onderwijzeressen aangesteld en nu is er een storm van protesten daartegen opgestoken ®van ouders, onderwijzeressen, enz., enz. De bedoeling was deze ongediplo- meerden te gebruiken als helpsters bij de gediplomeerden en als toezicht houdenden op de kinderen onder de schoolplichtige leeftijd. Maar men is daar toch niet tevreden. „Moederheil". Over de stichting „Moederheil" te Breda zegt Dr. Gribling een en ander in het orgaan der R.-K. Verpleegster. „Moederheil" wilde een vroedvrou wenschool en een doorgangshuis bou- - wen. Aan beide is in Noord-Brabant groote behoefte. Helaas ontbreken de middelen en is „Moederheil" geheel op eigen krachten aangewezen. Daarom is slechts een deel van het gebouw OOST-IN Dl Hoe weinig waarde voor een inlander een menschenleven heeft moge uit de navolgende feiten blijken: Men schrijft aan de Sum. Post van Boekit Sentang. Hedenmorgen om 7 uur, van Boekit Sentang per auto naar Pangkalan Brandan gaande, en in de kampong Pangkelan Sepen komende een bocht omgaande, lag er iets onder een pisang blad op den weg, wat een menschelijk wezen bleek te zijn. Gelukkig kon de chauffeur nog bij tijds uitwijken, om er niet overheen te rijden. Ik liet de auto stoppen en stapte uit; er lag daar een zoo goed als naakt zijnde stervende inlander. Na den man in auto te hebben gedragen en op het punt staande om weg te rijden, kwamen er drie inlanders uit de kampong te voorschijn, die ver moedelijk kalm hadden toe gekeken, en die niet anders aan die man had den gedaan dan hem te dekken met een pisangblad. Een van de drie inlanders had verschillende kains om; op mijn vraag, een oude kain af te staan om den stervenden man ermede te bedekken, kreeg ik een pertinente weigering. Ik heb den man mede genomen naar Pangkalan Brandan en hem hij den controleur gebracht, die hem oogenblikkelijk naar het hospitaal liet vervoeren. Volgens bericht van den controleur is de man daar spoe dig overleden. Het bleek een vrije man te zijn, die niet tot de kampong behoorde, een oud-contract-koelie. Wanneer het ongeluk had plaats gehad, dat de chauffeur dien man had overreden, was het toch Êeker niets zijn schuld geweest; in plaats dat de inlanders dien man hielpen, hadden zij hem gewoon om den hoek van den weg laten liggen en alleen hem toegedekt met een pisangblad; door dat de man zich had bewogen was het blad van zijn hoofd gegleden, en was het te zien, dat daar iemand lag. Wanneer dat niet zoo was geweest, was de auto zeker over hem heen gegaan Wat te denken van dit staaltje der handelwijze van Inlanders ten op zichte van een medemensch'? NIET VERLEGEN. Fabrieks-eigenaar „Neen ik heb tot mijn spijt geen betrekking voor U. Ik krijg hier zooveel menschen die mij om een betrekking vragen, dat ik niet eens hun namen kan ont houden." Sollicitant „Zou u mij dan niet kunnen gebruiken, om daar een lijst van bij te houden?" OP HET STADHUIS. Jongeman: „Wat kost het me, als ik wil trouwen?" Ambtenaar: „Tien gulden direct en verder zoolang u leeft, aan het einde van elke maand uw heele salaris.". MAIZENASCHOTEL MET APPELMOES. 1 L. melk, 80 gr. suiker, 80 gr. maizena 1 ei, citroenschil; 500 gr. zure appelen, plm 30 gr. suiker. Van de appelen appelmoes maken (vooral met weinig water opzetten en snel koken dan wordt ze goed gebon den). De melk met 80 gr. suiker en een stukje citroenschil laten koken, maar 2 d.L. van de melk uithouden en daarmede de maizena aanmaken. De aangemengde maizena lang zaam bij de kokende melk doen en alles roerende 5 minuten laten doorkoken. Dan van het vuur af de geklopte eierdooier er bijvoegen en alles laag om laag met de appelmoes in een vuurvaste schotelde bovenste laag moet maizena zijn. Het eiwit met een lepel suiker stijfkloppen: het schoteltje er mee bedekken en in den Oven licht bruin laten worden. Een winstgevende boete. De kapelmeester Selmar Meyrowitz heeft in het begin van dezen zomer een winstgevende boete betaald. Dat kwam zoo: Hjj was op uitnoodiging van een vriend en in diens auto naar Mariën- bad gegaan. In) de veronderstelling, dat voor iemand in een auto de con trole aan de grens niet zoo scherp zou zijn, had hij voor zich en zijn vriend, die reeds een paar weken in Mariënbad was, een groote hoeveel heid sigaretten meegenomen. De douade had echter goed opgelet, de sigaretten werden in beslag genomen en bovendien kreeg de smokkelaar nog een boete van 10.000 mark. In een reclame bij de financieele autoriteiten in Eger, verzocht Meyro witz om hem tenminste een deel der boete te restitueeren, omdat de geeste lijke arbeiders en kunstenaars in Duitschland het op het oogenblik zoo moeilijk hadden. Te Praag, waar hij thans uitrust van jarenlangen arbeid, kreeg hij dezer dagen bericht, dat de helft der boeten hem zou worden terugbetaald. Bij deze* brief was een cheque gevoegd van 446 (Tsjechische) kronen, gelijk aan 5000 mark boete tegen den koers in het begin van den zomer. Bij den tegenwoordigen koers vertegenwoordigen die 446 kronen echter een waarde van bijna 60.000 mark, zoodat de kapelmeester heele- (ij maal niet rouwig is, dat men destijds f zijn sigarettenvoorraad in beslag nam. Het speet hem alleen maar, dat hij niet hooger beboet was. Prachtige 7881 Zeer voordeelige Ganzepoortstr. 28, Goes. waarvoor wij prima kwaliteit SCHOEN WERKaanbjeden, ver wekken algemeen opzien! Alvorens U nieuw schoen werk koopt, is het uw belang eerst te vergelijken met die van anderen. 7907 Groote sorteering in Verkoophuis, Vlissingsche straat K 56, MIDDELBURG. Bezoekt daarvoor Wij geven niet één, maar alle koopers een Cadeau, door de lage prijzen, die wij notee- ren. Wij hebben zooveel moge-, lijk alles geëtaleerd en daarvoor een 3-tal kamers, behalve de beide winkels voor St.-Nicolaas- étalage ingericht. Alle artikelen noemen is ondoenlijk en noodigen wij U dus tot een bezoek uit. Entrée natuurlijk vrij, zon der verplichting tot koopen. Koningstraat 3-S en 6 GOES. 7845 7848 Verkrijgbaar bij P. .5. GLERUM - GOES Fotograaf - Wijngaardstraat 15 12 briefkaarten voor tl.- en 11.25. Bij eike 12 briefkaarten 1 groote foto cadeao. Geschikt voor 7870 Ocor wederkeerig te koopen bij onze Adverteerders, steunt men ook zijn eigen zaak. Cadeau! Cadeau! Ontvangen voor de St; Nicolaas: Prima Zijden en Wollen Sjaals Prima Zelfbinders en Strikjes Mancbetknoopen Zie onze HOEDEN steeds het nieuwste onze PETTEN het Rijwiel-Magazijn van 7869 Zié de Etalage Zie Alles aan onze bekende LAGE PRIJZEN. L. Vorststraat 78, GOES. Naast dhr. Magielse, fotograaf. Opruiming van 7847 c. M. C. GLERUM Co. EN PARTITUUR uitgave van- en uitsluitend verkrijgbaar aan het adres van de PRIJZENPartituur 75 centsLiedje 5 cents bij afname van 100 stuks f2,50 500 f2,25 per 100; l 1000 f2,00 100. Enorm lage prijzen. Wij hebben eene keurige sorteerjng 7894 P.S. Onze reuzenafdeeling Speelgoederen is dit jaar bijzonder groot. I in luxe mandjes is 't beste St.-N icolaas-cadeau. Aanbevelend-, JOH. DE DREU St. Adriaanstraat Goes. '861 VAN. Lepelstraat 7 Reiskosten woi GROOTE OFRUIM5NC Alles aan st Ziet onze Beleefd aanbevelend. Lange Delft H 4 in verschillen! 7851 Geen beter dan een paar degelijke uit den uitverkoop van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 6