VRIJDAG 28 JULI 2 UST ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES 'WM'UWÈ £ECUWSC;H£ OOURAM% en Verkouteren, in 1927 Wibaut, Heer- kcns, Thijssun en Posthuis Smit en in' 1930 DouWes, van EmMen en Slingcn- Verg- Voor de provincie Zeeland treedt m 1927 af Slotemaker de Bruyne en in 1930 de Veer. Voor de provincie Friesland treden af in 1924 L. de Vries, in 1927 Sytsm'a en in 1930 Wi. Fransen en Croles. Voor de provincie Utrecht treden af in 1924 de nog' niet heëedigde Bosch van Oud-Amelisweerd en in 1927 d'Aumale van Hardenhroek. Voor de provincie Overijssel treden af in 1924 van der Lande, in 1927 dr. Franssen en in 1930 de Vos van Steen- wijk. Voor de provincie Groningen treden af in 1924 de nog niet heëedigde Sehön- feldt, in 1927 Mendels' en in 1930 mr. S. de Vries.. Voor de provincie Drenthe treden af ln 1924 Smeenge en in 1927 Westerdijk, Voot de provincie Limburg treden af in 1924 Janssen, in 1927 van der Maesfeen de Sombïeff en in 1930 Haffmans. De Voorzitter benoemt in de commissie voor de verzoekschriften de heeren van der Maessen de Sombreff, Wittert van Hoogland, Slingenberg, Anema en Bee- laerts van Blokland. In de huishoudelijke commissie werden gekozen de heeren Idenburg en de Vps van Steenfwijk. In de gemengde comïninssie voor de stenografie Worden gekozen de heeren Verheyen van Wassenaar van Catwijck en Slingenberg. De Voorzitter deelt nog mede, dat bij Kon. besluit tot voorzitter van de Tweede Kamer is benoemd mr. D. A. P. N. Kooien voor den duur dezer buitengewone zitting. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter te 12.20 de vergadering. TWEEDE KASIEB, Zitting van Donderdag 27 Juli. De heer Kooien aanvaardt het voor zitterschap met een korte rede, waarin hij H. M. de Koningin dank brengt voor de benoeming. Spr. herdenkt de niet te ruggekeerde leden en doet een beroep op de medewerking van de leden. Hierna Worden de afdeelingen getrok ken. De Voorzitter benoemde tot leden der commissie voor buitenlandsclie aangele genheden de heeren Nolens, Troelstra', Marehant, Schokking, Rutgers en Dres- selhuis en tot leden van de commissie voor de verzoekschriften de heeren Van den Tempel, Van Schaik, Sehokking, mej. .Van Dorp en Van Boetzelaer. Daarna begeven de leden zich naar de afdeelingen en wordt: de vergadering ge- Eehbxst. Na de heropening deelt de Voorzitter mede dat de afdeelingen hebben benoemd tot voorzitters de heeren Van Sehaik, Van der Molen, Nolens, Sehokking en Kolkman en tot onderyoorzdtters resp. de heeren Gerretson, Stulemeijer, Beumer, Van Vuuren en H. Colijii. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat de centrale sectie heeft besloten de voor stellen betreffende de grond'Wetslferziet ning in de afdeelingen te doen behandelen op Dinsdag 1 Augustus des namiddags te 1.30 uur. De heer Dresselhuys (V.-B.) vraagt Waaxom dit morgen niet kan geschieden. Spr. doet een voorstal daartoe. De Voorzitter merkt op, dat de leden in de gelegenheid moeten worden gesteld van de stukken kennis te nemen. De heer Dresselhuys is vg.n meening, .dat deze stukken reeds algemeene bekend heid hebben. Het vporstel-Dresselhuys Wordt daarna aangenomen met 37 tegen 29 stemmen. De vergadering Wordt vervolgens te 3.40 uur gesloten. Gemeenteraad (vervolg) Aanbeveling zetters. B. en W. hebben de volgende opgave van zetters ontworpen, die zij ter goed keuring aan den raad voorleggende hee ren J. A. Vertregt, M. G. Boasson, A» Hertogs, P. J. H. van Roo, A. L.- Goet- hals en P. Dorleijn. Veemarkt te Dreischor Ged. Staten vragen voor 15 Augustus kennis te geven of er bezwaren bestaan tegen de. ophefifng van de veemarkt te Dreisehor. Begrooting' Armenraad. Ingekomen is de begrooting van den Armenraad over 1923, aanwijzend in ont vang en uitgave f 2225, onder de ont vangsten is f 1932 als bijdrage uit de gemeentekas en f293 goed slot 1921. Drooglegging van een deel der stad. Het Centraal drankweercomité dringt er bij den raad op aan, gebruik te maken van de bevoegdheid om in een deel dor stad geen vergunningen te doen verleenen. Het comité vraagt dit voor het deel, be grensd tusschen de Jacob Catsstraat, om de nieuwe gebouwde wijken heen, om langs het Geldelooze pad en den Koe poortsingel bij het punt van uitgang aan te sluiten, zoodat ook liet! voetbalterrein hierbij is inbegrepen. Reductie op marktgeld. De Marktbond, „Eendracht maakt Macht" verzoekt evenals in de meeste andere plaatsen van ons land, voor inwo ners, die de markt bezoeken 50 pet. te heffen va.n liet marktgeld, dat aan koop lieden van buiten wordt berekend. Begrooting sportterrein. Op de begrooting 1923 voor het qemeen- telijk sportterrein en. bet voetbalterrein aan de Meelfabriek komen als ont vangsten voorSportterrein opbrengst buffet f250; idem gras f75; idem wed strijden f 500huur' voor oefeningen, f 350 en voor terrein meelfabriek voor wedstrij den f320. Voor .uitgaven zijn de volgende posten uitgetrokken: voor het sportterrein on derhoud terrein f 75; idem gebouwen i 50; idem werktuigen f 50reiniging handdoe ken en aanschaffing van wasehzeep f 30 administratiekosten f 25pnvoorzien f 50 terrein meelfabriek nihil, saldo l 1215. Zoowel in ontvang als uitgaaf dus een totaal van f 1495. Verder werd nog medegedeeld, dlaf aan den Burgemeester vanaf 1 tot 21' Aug... verlof is verleend, zich buiten de stad te begeven. Ook, dat B. W. den heer H. P. Staal tijdelijk belast! hebben met het beheer v,an de Districts-Arbeidsbeurs. Van mej. A. S. Beugel was een verzoek ingekomen, haar jaarwedde, ingaande 1 Augustus 1920 alsnog met f 300 te ver- hoogen. Daar zulk een terugwerkende kracht niet mogelijk is, werd besloten het verzoek iaf te Wijzen, maar met de belan gen van mejuffrouw Beugel bij de par tieels herziening der bezoldigingen reke ning te houden. Van den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen was een tele grain ontvangen, verzoekende de beslis sing over andere 'bestemming1 vanl de lo kalen van het raadhuis aan te hpuden tot hij eeu onderzoek heeft doen instellen. Ook was nog ingekomen een; adres on- dertee-kend door vrachtrijders uit omlig gende gemeenten, bewoners van de Potten-- markt en handelsmeuschen, die met de bodes gped verzenden, zulks naar aan leiding van den onlangs ingevoerden maatregel, dat die bodes hun wagens niet meer op de Pottenmarkt mogen plaatsen, doch op het plein bij Ret hospitaal. Ad- dressanten nu verzoeken, die bepaling weer in te trekken en de wagens weer op de Pottenmarkt te doen zetten. De Voorzitter zegt ,dat hij juist die bepaling- maakte, omdat de bewoners zoo veel last, van die wagens hebben, in casu des Donderdags als bijv. dp z.g'.n.. werk manstram een tijdlang op de Pottenmarkt staat en het verkeer er zeer bezwaarlijk' gaat, het was juist door de bewoners ver zocht. Spr. heeft eens geïnformeerd en het blijkt, da.t men de bepaling alleen voor den Donderdag noodjg acht. B. en W. zullen zeker gaarne voor de andere dagen de Pottenmarkt weder aanwijzen, het berust trouwens bij hun college oW over deze kwestie te beslissen. De lieer Boasson wijst er op, dat de winkeliers juist meestal haastig moeten werken voor de bodes en dan is het hospi taal zooveel verder weg. Spr. vraagt of men dian niet beter de tram van de Pot tenmarkt kan houden. De heer van der Weel vraagit'of men de bodewagens niet zou kunnen zetten op' de Markt voor het stadhuis. De Voorzitter zegt dat men over de tram niets te zeggen heeft,hij wil het echter nog wel eens vragen. De Markt heeft Donderdags een zeer druk! verkeer en de bodewagens zouden er hinderen. De kwestie werd ter afhandeling, in handen van B. en W. gesteld. Beëediging ontvanger. Nadat de heer Munnik in handen van den burgemeester de eeden als ontvanger had afgelegd, wenschte de Voorzitter hem geluk met zijine benoeming' en hoopte dat hij jaren lang tot genoegen van zich zeil en de gemeente zal werkzaam, zijn. De heer Munnik dankte voor die woor den en den raad voor de benoeming. Benoeming tijdelijk wethouder. Daar niet alleen de Burgemeester maar ook wethouder de Veer een groot deel van Augustus weg zullen zijn en ook wethouder Onderdijfc enkele diagen, werd het wenschelijk geacht een tijdelijk wet-' houder te benoemen. Bij eerste stemming werden uitgebracht op den heer Vertregt 6, Boasson 4. Boude- wijnse 2, Streefkerk 1 en Tom 1 stem. De heeren Boudewijnse en Boasson verzochten verder geen stem op hun uit te brengen. Bij tweede stemming werd gekozen de heer Vertregt met 10 stemmen, tegen 1 op ieder der heeren Boasson, Adriaanse, Cornelisse en Ton. De heer Vertregt nam de benoeming aan. Leeraren Gymnasium. Tot leeraar in de natuurlijke historie werd met 8 stemmen benoemd) de heer E. de Metz te Middelburg; tegen 6 op den heer dr. G. Irmen te Göttingen. De tijdelijke benoeming van den heer H. J. Steenmeijer tot leeraar in oude talen werd verlengd tot 1 September 1923. Verdere benoemingen. Tot. onderwijzer aan school A. werd benoemd de heer F. J. A. L. Visser te Ka- pelle met 12 stemmen, tegen 2 op den heer A. Bosdijk te Arnemuiden. B. en W. werden gemachtigdT de heer W. de Graaf definitief te benoemen tot directeur van het gemeentelijk sportter rein. Strafverordeningen. Ook z. h. s. wordt aanganomen de ont- werp-opgave van verordeningen, op over treding waarvan straf ia gezet, en die deldig blijven. Bestrijding! bioscoopgevaar. Ter tafel kwam vervolgens de ontwerp verordening tot beteugeling van het bios coopgevaar. Dhr. van der Kuip vraagt of de bios coop-commissie wel gehoord is. Spr. meent, dat het ontwerp die commissie -wel niet ver genoeg zal gaan, men moebt kin-1 deren beneden 16 ja.ar geheel kunnen we ren. Maar bovendien is er een wetsont werp over de mat erie en spr. vraagt of nu de verordening wel noodig is. De Voorzitter meent, dat men niet in de ouderlijke macht mag ingrijpen. De bioscoop-commissie is wel degelijk om ad vies gevraagd. Dhr. van dei' Weel wil in ieder geval deze verordening a.l vast invoeren, het kan al vast helpen. De beer Ton meent dat geleide van ouderen niet voldoende is, nu kan een jongen van 17 jaar er een van 16 bege leiden. Hij, zou alleen toezicht van ouders of voogden willen doan géiden. Die Voorzitter acht dit een bezwa,ar, dam kan men zelfs éen nichtje niet meer medenemen. B. en W. zullen geregeld voeling houden met de commissie en niet sohroomen als het noodig blijkt, andere maatregelen vior te stellen Dhr. van dei' Weel vraagt of men niet beter kan spreken van meerderjarigen, dan van ouderen. Dhr. Adriaanse zegt dat het altijd moeilijk is zulk' een verordening goed te maken, zij is gemakkelijk te ontduiken, en zoo goed als een jongen van 17 jaar kinderen kan medebrengen, kan do bios- toophouder iemand van 23 jaar vinden die kinderen onder zijn geleide binnen brengt. De Voorzitter verzekert nogjnaals dat men zoo noodig met scherper maatregelen zal komen. Dhr. Ma.ljaars vraagt, oï iedere aan vrage om goedkeuring van films op zegel moet zijn gesteld. Dé Voorzitter zegt dat verzoeken in verband met uitvoering] van verordenin gen niet meer gezegeld behoeven te wor den. Hij weet zeker diaf er voldoende films zijn voor een kindervoorstelling, ma,ar de kinderen vragen nn reeds of er in een. tilm gevochten wordt, anders komen zij niet. Het voorstel werd z. h. s. aangenonien.j Toelage de Hoogh. Het voorstel om a,an dhr. de Hoogh, hoofdcommies ter secretarie, een persoon lijke toelage van f200 per jaar tcje te kennen, wordt. z. h. s. 'aangenomen. Rekening burgerlijk armbestuur. De rekening van het burgerlijk! armbe stuur over 1921 wordt goedgekeurd. Begrooting Godshuizen 1921. Bij het voorstel tot goedkeuring! Van eene suppletoire begrooting der Godshui zen over 1921 vraagt de heer Adriaanse wat is bedoeld met een maitresse, zooals hij in een artikel genoemd vond. De Voorzitter en dhr. Boudewijnse zeg gen, dat dit, eigenlijk een verouderd!e naam is en bedoeld wordt! d,e in het gé- sticht werkzame naai juffrouw. De begroeting wordt z. h. s. goedge keurd. Bouw voorschot. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming wordt wijziging van het raadsbe sluit tot verleening van grond- en bouw voorschriften aan de Algt. Wonipglbouwver. goedgekeurd. (Slot volgt). Gisterenavond reed de heer P. met zijn motorrijwiel met zijspanwagen tegen, de waranda van Café Suisse (op de Markt) aan, waardoor deze vrij ernstig werd beschadigd en ook een marmeren blad van een tafeltje het ontgelden, moest. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. De motorrijder week uit voor een club kinderen en reed NIET ONvoorzichlig. Tot gemeenteveldwachter te Scher- penisse is benoemd de heer K. Han?e te Kerkwerve, thans sergeant bij de p,oli- tie-troepen. HOOGWATER. Donderdag 2 7Juli 4.v.m., 4.24 n.m. Vrijdag 28 Juli 4.45 v.m., 5.09 n.m. Zaterdagavond zal door een muziek gezelschap uit Leuven in hel Bellamy- park een concert worden gegeven. Zondag zullen een groot aantal Belgi sche Post- en Telegraaf-beambten te Vlis- singen vertoeven en zal o. a. een vaandel- uitreiking plaats hebben. (M. Ct.) De route der Zeeland." Met het oog op de geruchten, die ue ronde doen, dat de route der „Zeelaad"- boaten verlengd zal worden naar Harwich heeft de Nederlandsehe Kamer van Koop handel te Londen, namens de Vleeschv Viscb-, fruit- en Groentenhandel, een schrijven gericht tot den Minister van Landbouw, te 's-Gravenhage, waarin uit eengezet wordt, waarom dleze handelaren tegen een dergelijke verlegging zijn en den dienst op Folkestone wenschen te be houden. Als hoofdpunten worden daarin ge noemd de faciliteiten, die thans- volgens de bezoekers bestaan aan het station van .aankomst van de Folkestone-route (South Eastern and Chatham Railway Company) en mede het feit, dat door dan dienst over één spoorweg Mij. te laten loopen de thans bestaande gezonde con currentie opgeheven zal worden. De Kamer heelt in deze geen eigen be langen te verdedigen, maar is slechtst de tolk van de belanghebbende takken van handel. (Telegr.) Met de prov. boot zijn weer een greot aantal schoolkinderen alhier aan gekomen van den overkant, welke eerst naar Domburg zijn geweest en daarna van het strand te Vlissingen hebben ge noten. Alhier is op 75-jarigen leeftijd overleden de heer C. A. Kalbfleisch dio lal van jaren lid is geweest van den gemeenteraad aldaar, waarvan het groot ste deel tevens wethouder, als hoedanig hem de zorg voor de financiën der ge meente waren opgedragen. Behalve in die functie heeft tie over ledene de belangen van zijn stad vooral ook bevorderd door zijn groote zorg voor de oudheidkundige verzameling, die zeker aan zijn arbeid een groot deel van haar belangrijkheid heeft te danken. De heer Kalbfleisch was ook een groote hebber van de kunst, die in hem ook' ten krachtige beschermer vond. In alle opzichten verliest Vlissingen in hem een zijner beste medeburgers. Donderdagavond had de groote pro- paganda-vergadering' plaats van den .R-K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", afd. Vlissingen. Ongeveer 8 uur opende de voorzitter, den heer P. C. Machgeels, de slecht bezochte vergadering met) den Clir. groet. Hij' heette alle aanwezigen welkom en hoopte dat deze prop. vergader ring de vereeniging zal doen groeien en bloeien. Daarna Werd het woord gegeven aan den heer Berkmans. Spreker drukte zijn spijt uit over de slechte opkomst en vroeg zich af, wat er toch Van de vereeniging terecht moest komen als de vergaderingen zoo slecht hezocht werden. Alles zal yerloren Worden wat de organi satie voor de leden heeft gewonnen. Ver der begon spreker met zijn onderwérp: „Wat is de werkman". Spreker legde uit wat de werkman vroeger was, hoe hij werd behandeld, enz. enz. Ja, vroeger Werd de werkman gebkuikt als slaaf toen de werkman niets te vertellen had. Gelukkig ligt dezen tijd achter ons. Als we dit alles eens nagaan, wat staat de weraman er nu beter voor dan Vroeger. Gelukkig hebben we die vooruitgang te danken aan den bloei van 't Christendom. En Wat zien we nu, nu ziet men niemand op de vergaderingen. Zijn ze het niet, de grootste mopperaars, die altijd buiten de vergaderingen blijven. Op de vergaderin gen, waar ze iets leeren, waar ze leeren niet meer te mopperen, daar zijn ze niet. Verder had spreker het over de organi satie. Wat zou er van den Werkman te recht komen, als de organisatie niet krachtig W!as. Wat heeft de organisatie al niet tot stand gebracht.. De verkorte werkuren, de hoog,e lopnen. Als de Kath organisatie er niet was, dan zouden de liberale heeren ons nog meer ontnomen hebben. Verder gaf spreken- nog meer voor beelden betreffende organisatie, terWijl hij op 't laatst; van zijn rede nog' eens te rugkwam op de verkorte werkuren die wij moeten besteden om ons te ontwikkelen! en God zijn loon te brengen van hetgeen Hij ons heeft gegeven. Verder moedigde spreker de aanwezigen aan, him vrienden, die niet op de vergadering waren aan te sporen, voortaan op de vergaderingen te komen en niet buiten te blijven, waar- ze niets leeren en hun organisatie vergeten. (Applaus). Daarna Werd het woord gegeven aan den heeT Van Buitenen, die het onderwerp „Klassestrij'd en solidariteit" behandelde. Hij behandelde hierin, welke opmerkingen de. socialisten tegen ons doen betreffende de klassestrijd, zoo, dat wij ook voor klas sestrijd Waren. Daar tegenover, stelde spr. de weerleggingen daaromtrent, waaruit eenieder duidelijk kon begrijpen, djati wij niet voor klassenstrijd waren, maar dat) we trachten het Christelijk solidarisme te behouden. Wij willen Christelijke liefde en Christelijke rechtvaardigheid. Wij wil len den arbeider op hooger peil krijgen, dat hij erkend worde in zijn positie in de Maatschappij. Wij moeten geen fabrieks- slaven zijn, maar we moeten erkend wor den, met medewerking, dit alles, in onze organisatie. Verder g-af spreker nog eenige Voorbeel den over klassestrijd en Christelijk solida risme, waarna hij met een opwekking tot steun voor de vereeniging zijn prachtvolle rede sloot.. (Applaus). De. Voorzitter dankte de sprekers voor 'hun boeiende rede en, hoopte dat de woor den door hen gesproken, voldoende zullen zijn om een ieder die hier aanwezig' was hun vrienden op te doen wekkën beter naar de vergaderingen te komen; en de niet-leden op te wekken lid te worden van den R.-K. Metaalbewerkersbond. Hij: sloot daarna, de vergadering met den Chr. groet. Breed e Watering. Donderdagmiddag werd in de Prins- van Oranje een vergadering van; ingelan den van de Breede Watering bewesten Ierseke gehouden. Voorzitter de Dijkgraaf C. D. Vereeke, die de vergadering1 opent en mededeelt, dat er aanwezig zijn 44 personen, uitbrengende 68 stemmen. Hij benoemd de volgende commissies: voor de notulen de heeren W. Kakebeekfe Goes, J. Glerum, Schore en J. Wisse te Kapel- Ie; financieels oommissie de heeren. Joh. Pilaar, Goes, J. v. d. Velde, Ierseke, met als plaatsvervangers de heeren K. Trimpe te Kloetinge en H. v. Iwaarden te 's-Heer-Arendskerk'e. Ook deelt de Voorz. mede, da,t het Bestuur' als wnd. Dijkgraaf heeft benoemd de gezworene W. Dekker te Wemeldinge. (Reeds geplaatst in een deel onzer vo rige oplage). Verder wijdt de voorz'. een waardeerend woord aan 't adres' van den gepensioneer den machinist", den heer Belzer. In deze vacature zijn sollicitanten opgeroepen. Er hebben zich 181 sollicitanten aangemeld. Betreffende een tiental hunner zullen in formation worden ingewonnen. Hierna wordt aangeboden het verslag omtrent den toestand van het waterschap. Naar aanleiding van het verslag infor meert dhr.. Q, Trimpe naar het hooge cijfer van het kolengebruik in het afge- Icopen jaar. Dhr. de Looff antwoordt, dat in de laatste week van de kolendis- tributie een groote lading slechte kolen is ontvangen, Waarvan men nu nog altijd stookt. Van deze kolen blijft veel afval over. Verder, vraagt dhr.. Trimpe naar de hcoge oeteouing van den hulpmachinist. Dln De Looff zegt, dat deze pers on ook andere werkzaamheden verrichtte, o.a. onderr, ud machines, smeedwerk enz. Zijn huip was noodig, doordat dhr. Belzer niet meer alle Werk kon verichtten. Komt er een nieuwe machinist, dan zal de hulpmachinist niet meer noodig zijn. Op een derde vraag van dhr. Trimpe zegt dhr. De Looff ,dat de teer vpor de wegen, bedoeld in een ingezonden stuk van dhr. v. d. Velde, van mindere kwa liteit is dan door het Bestuur voor dat di el is aangekocht. De voorz. zegt, dat het Bestuur het teren zoo goed mogelijk zal doen geschieden. Het' werk is publiek aanbesteed. Een vierkante M. te teren kost' nu plm. 16 cent wat ongeyeer 14 cent met de begrooting verschilt. Dhr. ,W. Kakebeeke meent, dat er ook gerekend! moet worden met de hoeveelheid, die men per M2. gebruikt. De rekening over 19211922 wordt aangeboden in ontyangst op f373.736,76„ uitgaaf f 333.49,886, alzoo een batig saldo: van f40.246.90. De ö&mmissie rapporteert bij monde yan den heer v. Dissel, gun stig, adviseert tot goedkeuring en heeft met genoegen gezien, dat geregeld flink wordt afgelost. De rekening wordt daarna goedgekeurd. De Voorzitter deelt nog mede, dat alle achterstallige obligaties nu zijn ingelost. Hierna worden de vplgehde acht obli gation van f 1000 van de leening groot f 160.000 uitgeloot: 111, 135, 86, 25, 48, 139, 75 en 81. Daarna voorkomende zaken. De Voorz. deelt mede, dat de werken aan de zeedijken zijn afgeloopen tot ge noegen van het bestuur. De betonmuur te Kattendijke is eveneens- klaar. Met het teren der wiegen schiet men goed op. Het uitstrijken der teer vplt mee, zoodat er nogal Wlat overschiet. Deze zal ge bruikt twjerdeu vtoor enkele kleinere we gen. Dhr. De Looff deelt nog mede, dat het cement, gebruikt vpor de glooiingen, is onderzocht en zeer in orde is bevjonden. De Voorzitter constateert' dit met ge noegen, omdat er. v!an terzijde wel eens! aanmerking op dit cement is gemaakt. De Voorzitter memoreert daarna, dat de heeren C. Meijaard' en Staal 2 Julü 1910 als GezWoTen benoemd als zooda nig voor het laatst aan de bestuurstafel zitting hebben. Hij brengt den heereai dank voor hun werkzaamheden. De voorzitter zegt nog ia antwoord! op een verzoek van dhr. Buijsrogge té Kloetinge, dat de Verharding van den Ee-weg bij de begrooting ter sprake zal komen Dhr. Kakebeeke dringt bij heij Bestuur aan op overweging van het ver harden van talrijke bezoekwegen in den: polder. Spr. meent, dat dit de voorkeur verdient boven het volgend jaar weer verlagen van het dijkgeschot en acht het onrechtvaardig', dat bedoelde wegen altijd1 maar onverbard blijven.. Spr. acht dit een groot belang voor de ingelanden. De Voorz'. zegt, dat dit een omvang rijk werk is en dat het Bestuur met een uitgewerkt plan bij de ingelanden dient te komen. Dhr. Kakebeeke wijst ook' nog| op de ingetreden prijsdaling en zou hier voor desnoods een buitengewone alg. verg. willen houden. Daarna sluiting. Voior de R.-K. Meisjeszangvereenir ging hedenavond geen repetitie. Geduxenae de a.s. kermis! zal alhier een standplaats worden ingenomen door een onderzeeboplcaroussel; een vliegma- chinecarousseleen luch(schommeleen zweelcarousseleen kinderdraaimolen en andere kleine inrichtingen en kramen. Uit het bovenstaande blijkt dus dal dit jaar, vopr zoover tot heden bekend^ geen stoomcaroussel en. ook geen dans tent aanwezig zal zijn, wat door ver scheidene personen wel met eenige teleur stelling zal worden, gelezen, aangezien deze inrichtingen in deze gemeente zich steeds in veel Belangstelling' mochten ver heugen. Naar wij vernemen, hebben de 25e- zamenlijke patroons in de bouwvakken aan de bouwvak-arbeiders een ultimatum: gezonden. Dit ultimatum bevat een voor stel van een werkdag- van! 9 uur en een uurloon van 65 cents. Voorta wordt hier in gezegd, dat alle arbeiders, dje zich niet vóór of op 5 Augustus a.s. bij do patroons aanmelden, als ontslagen zullen worden beschouwd. Dit ultimatum is on derteekend door alle Goesehe patroons ïd! de bouwvakken. De R.-K. Middeiistandsvereeniffing „De Hanze" hield Maandag j.l. eene ledenvergiadering in de Melksalon „Flora'5 De vergadering was good bezet, hetgeen waarschijnlijk te danken was aan het op de agenda voorkomende punt: „Verras singen voor de leden." Die voorzitter, de heer A. Simons, biedt den zeereerwaarden heer Pastoor, namené de vergadering, zijne gelukwenschen aan bij gelegenheid van diens vijftigsten ver jaardag. In deze vergadering1 wordt door den Voorzitter melding gemaakt van een aa» B. en W. te verzenden request, •wiaaxin' aangedrongen wordt op bezuiniging in) de gemeente-finantiën, teneinde te komen tot een lagere gemeentelijke Inkbmsten- belasting. Verder deelt de Voorzitter mede, dat een schrijven is ingekomen van, B. en W. als antwoord op het schrijven van „Do Hanze", waarbij het verzoek: da aanleg van gas- en waterleiding voor publieke instellingen voortaan niet meer onder- liandsch te gunnen aan Gasfabriek' en Waterleiding-Maatschappij, doch publiek' aan te besteden, wordt ingewilligd. Na nog eenige besprekingen over het marktwezen en de rondvraag, sluit de Voorzitter deze zeer geanimeerde verga dering met den Christelijken groet. (Wij ontvingen dit verslag te laat, om' heft. nog in ons nummer van gisteren op te nemen. Eed.) Het was hedenmorgen reedsi vroeg druk op de Groote Markt. Uit alle richtingen kwamen auto's en motorfietsen aangereden teniende deel ie nemen aan den betrouwbaaxheilsiil door Zuid-Beveland en Westelijk Noord-Brabaat over een afstand van ongeveer 220 K.M. Bij den afrit, die geschiedde vanaf hotel Centraal" hadden de deelnemers veel bekijks; menigeen was eein half uurtje uit zijn bezigheden weggeloopen. om de start van de ruim 45 deelnemers bij te wonen. Ongeveer kwart voor negen vertrok de laaaiste deelnemer. Hedenavond te 5 uur moet de eerstel deelnemer weder aan hotel „Centraal" zijn. i Kloetinge. Donderdagavond kwam do Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeen. Aanwezig waren alle leden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 2