DAGBLAD VOOR ZEE 250 JL 1150 f f35 f 15 WEERGEVONDEN Dondedagr 27 Juli 1922 Achttiende Jaargang bij verlies van j 7 K bi] verlies van f nn bij verlies van f bij verlies van 4 IK bii verlies van een hand of voet I a U eenoog I DU een duim een wijsvinger Buitenfandsch Overzicht FEUILLETON BUITENLAND. BELGIE DUITSCHLAND FRANKRIJK ENGELAND IERLAND ITALIË SPANJE RUSLAND Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N GS. np. Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES latere. Telefoon: Redactie No. 97: Administratie No. 207 Bijkantoor: MIDDELBURG,Markt 1 en 2, Telefoon No. 474 ZEEUWSCH Abonnementsprijs f2,50 per drie maanden, f0,20 per weekg voor Post-abonnés f 2,90 per 3 maanden. Advéftentiën van 1 tot 6 regels f 1,50, elke regel meer f 0,25j Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager. Ai onze Abonnés zijn gratis verzekerd tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd." te Amsterdam, Rokin 151, en wel voor de hieronder vermelde bedrageni ONS P0ST-CHEQUE-EN-6IR0NÜMMER IS: 71899 Wy brengen onzen Abonnés in her innering, dat, overeenkomstig het vroeger door ons bepaalde, begin Angnstns zal worden beschikt over het Abonnementsgeld van het derde kwartaal (Juli, Augustus, September). DE ADMINISTRATIE. Staatslieden van onderscheidene landen zinnen op middelen om 'de crisis in de Kwestie der schadeloosstelling op te lossen. Vandervelde, bekend socialistisch Bel gisch Staatsman, heeft een drievoudig mid del uitgedacht en prijst dat in het ropld- orgaan „le P.euple" aan: een internatio nale leening ten behoeve van Frankrijk en België; vermindering der Duitsche schuld; annuleeriag der interaeallieerde .schulden. - Vandervelde legt er den. nadruk cup, nat ideze drie voorstellen één onafecneidelijk geheel vormen en dat men niet het eene Zonder het andere kan aannemen, en zegt dan aan het slot van zijn artikel: „Het zou inderdaad onduldbaar zijn, dat Frankrijk met zijn 1.600.0000 gesneu velden, zijn verwoeste gebieden, en een uitgave reeds van SO milliard voior het herstel der oorlogsschade, zijn rijkere ge allieerden Engeland en de Vereenigdq Staten, zon moeten betalen, terwijl men het vraagt om in het belang van lden wereldvrede afstand te ioien van het grootste gedeelte zijner vorderingen op ïkdtschland. Zeker, men kan en moei erkennen want feiten zijn feiten dat Duitschland niet iin staat is olm' het fantastische bedrag te betalen, dat men van dat land eischt, niaar is Frankrijk met zijn schuld van 300 milliard wel in staat om zijn Engelsche en Amerikaan- sche schuldeischers te voldoen?"' De vraag lijkt, klemmend genoeg. Maar Engeland kan alléén annuleeren als Ame rika desgelijks doet, en in New-York blijkt men vooralsnog innig afkeerig van zulk een philanthropic zoolang ze niets ■oplevert! Volgens een bericht uit Berlijn had Lloyd George Zondag een onderhoud, met Geddes, den Engesohen gezant le Was. hington, over ,de mogelijke uitwerking van het annuleeren der schuld van Duitschland aa,n Engeland voor schade- loKjsstelling èn van de .schuld van Frank rijk ,aa.n Engeland, op de openbare mee- uing in Amerika. Geddes stelde1 vopr, een uit voorname personen bestaande dele gatie naar Washington te zenden. Naar verluidt, zou minister Ilorne aan het hoofd daavau staan. Maar zal de Unie tot iets anders bereid Zijn dan zaken doen? Een feit blijft het, dat Amerika'? loyale hulp bij den wederopbouw van de oude wereld niet kan ontbeerd worden. Men hoopt te Londen ook nog steeds', dat Amerika aan .le besprekingen zal dee) nemen in verband met het vraagstuk der intergeallieerde schulden, en de kans is niet uitgesloten, da,t de Engedsche gezant Sir Auckland Geddes zijn terugkeer naar ■Washington zal vervroegen om Harding alsnog te -bewerken, dat Amerika bij de besprekingen een rol wil spelen. Maar, nog eens, wie gelooft dat de Unie j'liets van haar geldelijke vorderingen zal laten schieten? De Engelsche pers, die zich grondig met de quaestie der intergeallieerde schul den bezighoudt, spreekt algemeen uit, dat Engeland daarom in Amerika leentn- heeft gesloten, pm zijn Europeesche bond- genooten credietén te kunnen opnemen. Het zon derhalve niet billijk zijn, wanneer Naar het Fransch van RAOUL DE NAVERY bewerkt door L. M. VAN' P., R.-K,. (Pr, 84) o— De officier scheen aan een moèSij'fc' te bedwingen onrust ten prooi. „O."' zëide Etiennette hem, „wat zjjt gij goed, haar toestand bedroeft u even zeer als mij." iZonder haar antwoord te geven sprak hij in zichzelven„Als; het eens waar was?" „Wat toch?" vroeg Etiennette hem fluis terend. „Als het arme kind, in het Ravijn der vogelen gevonden, eens de dochter ware van mevrouw De Flessigny." „Gij zoudt dus ineenen."- ,,ls dat dan onmogelijk? hernam Anlo- nin; in deze droevige geschiedenis grenst het vreesohjke aan het onverwachte'", deze vroiuw wordt uit de schipbreuk gered door ^nmark »vers Z Penmark, terwijl Lament Cabarou als' (dubbelen bud de kleine Doloros en 6em JCiSitje ni'öt (Lajmnteii wsgyio^rt „Stil, zeide Etiennette; Flftvi^ne sla.ail een ziucht. bij Engeland werd aangedrongen op beta lingen 'zijher schulden in Amerika, terwijl het zelf zou /afzien van hetgeen het heeft te vorderen. M&ar wat zlal er in Londen nu gedaan worden omi den wederopbouw van Midaen-Europa met kracht aan te vaitten? Duitschland, dat bir de oplossing der schadelopsStellingkwesüe hel grootste be lang heeft, moet nu echter al zijn aan dacht concentreeren- op de binnenlandsche crisis die de weigering van Beieren om de garantiewet op de republiek te aan-_ vaarden, heeft in het leven geroepen. In den Eeierscben Landdag heeft de premier, graaf vo-n Lercb enfold, gisteren een motiveering gegeven van het bfesfaf der Beiersche regeering toit -het uitvaar digen der afzonderlijke verordening. Een do/or de Beiersclie Volkspartij ingediende motie van vertrouwen Werd met de stem men der Beierse,he Volkspartij', der Mid denpartij en van den Boerenbond aange nomen. Roe zal men dat in Berlijii op nemen? De binnenlandsche politieke toestand van Duitschland wordt nog steeds be- heerscht door de Beiersche quaestie. Bij het Rijkskabinet, dat gisteren, den gehee- len dag daarover beraadslaagde, was- men meerendeels van meening, dat de verorde ning der -regeering te München ,geen rechtsgeldigheid bezït en eene saboteering beduidt der Rijksgrondwet. Naar verluidt, zal een definitief besluit eerst genomen worden, wanneer alle mogelijkheden tot onderhandelen met de Beiersche regie ring uitgeput zjjn. De „Vorwarts hoopt, hoopt, dat de Rijksregeering! vrij van alle zwakheid zal handelen, zojoals de -door haar bezworen grondwet en het aanzien van het Rijk vereischen. Men begrijpt, wat spanning een en ander veroorzaakt. Er is, uit vrees voor de gevolgen, Zelfs al een formeele vlucht van vreemdelingen uit Beieren begonnen. Alle naai- het Noprden vertrekkende trei nen zijn (overvuld. Zomergasten, die voor Augustus plaats hebben besproken in de hotels, trekken hun aanvragen lelagra- t'isch in. De vrees voor ernstige gebeur tenissen birmenlandsch maakt Beieren tot een land, dat woxdt gemeden door de vreemdelingen, tenzij, wat reeds meer vertoond is, Beieren op de (krachtige vertocgen van Berlijn inbindt. Ook nu tracht de Rijksregeering door scherpe nota's aan de regeering te München te richten, de crisis te bezweren. De Oostenrijksehe regeering doet wan hopige ppggingen om- den 'fmanciee'en nood te bezweren, die dagelijks erger wordt, ziooals Wij nog pas in een driestar 1 beschreven. De Ooatenrijksche Nationale Raad heeft Dinsdag in derde lezing het wetsontwerp toit vermindering van het aantal Staats ambtenaren aangenomen; maar wat zal het helpen? Rij de beraadslagingen werd betoogd, dat de tot-nogj-toe toiegep-aste bezoinigmgs-maatregelen niet ingrijpend genoeg geweest waren, ofschoon men er een bezuiniging van drie milliard kronen van verwachtte. Bondskanselier Seipl wees er daarna op, dat „wie de rnilhoe- nen niet eert, de inilliarden niet waard is 1" en kondigde voor de naaste toe komst meer radicale bezuinigingsmaat regelen aan. Intusschen staat het welt vast, dat elke kans oim met de financieele plannen van minister Segur eeiug resultaat te berei ken, bij voorbaat is afgesneden. Van een duurzame verbetering van den ünanciee- ten to-estand kan alleen sprake zijn, wan neer eerst met krachtige hand het sociale vraagstuk wordt opgelost en het loon v,an den arbeider en den ambtenaar in over eenstemming' wordt gebracht niet hun prestatie, waardoor (jan vanz'elf een betere -■verhouding tussohen voortbrenging en ver- Inderdaad 'n ademtocht, nauwelijks vol doende om een spiegel te doen beslaan, ontsnapte aan hare lippen. Hare oog leden sloten zich een vluchtige blos kleur de hare wangen, en kort daarop verhief zij zich op hare kussens en beschouwde tien onbekenden geneesheer, die aan hare legerstede stond en daarna Etiennette en AntGnin. „Mijne dochter,"' .zeide zij, „waar is mijne dochter?" Mevrouw d'Epmo.y omhelsde haar en zeide: „Wees1 bedaard, de al te hevige aandoeningen van dezen dag hebben u gebroken." „Gij begrijpt het dus niet?'" kernaih Ejavienne. „Waar is mijne dochter? Waar is Dolores? Ik begrijp het! Gij en Antonin meent, dat ik opnieuw krankzinnig ge worden ben. Neen, de tijd van die droe vige inbeeldingen is voorbij, ik herinner mij alles. Mijne dochter, hoe heb ik haar zoo lang bij mij kunnen hebben, zonder haar te herkennen?" „Zoo gij spreekt van dat lieve kind dat wij' te Songy gevonden hebben, ant woordde Etiennette, dan is zij; wel ons beider dochter." „Ja, gij bemint haar; gij zijt goed, gij spreekt aldus om. mijn vermeende krankzinnigheid te sparen. Maar ik her haal :u, dat het gevonden kind, het wilde meisje, mijne Mores is, die mij door bruik ontstaat. De Oostenrjjksche regee ring is daartoe evenwel met in stalat. Wan neer dan ook niet ter elfder ure door de Entente of door deu Volkenbond een beslissende stap wordt gedaan, om de regeering niet alleen financieel te helpen, dcch ook om haar gezag aanzienlijk te verhoogen, is- een financieele catastrophe in Oostenrijk onvermijdelijk. Uit eigen kracht kan het land daaraan niet meer ontkomen. De ministerraad- De ministerraad besprak Dinsdag de resultaten van de conferentie van Den1 Haag en de kwestie yan de aanstaande Engelseh-Fianseh-Italiaansoh-Belgische bijeenkomst te Londen. Naar verluidt is de premier Theunis beTeid, zich naar aeze bijeenkomst te begeven. Onderscheiding- Mgr. de Crets generaal der paters Nor bertijnen en prelaat van de 'abdy Van Av.erbode is benoemd tot officier in de Lecpold-orde. De gesneuvelden in den wereldoorlog. Het rijksbureau voor statistiek publi ceert nu de getallen yan den in den wereldoorlog gesneuvelden. Volgens deze statistieken zijn van 1914 tot 1919 geval len 1.691.841 militaire personen, wier aantal over de verschillende jaren ver deeld als violgt is: 1914: 241,-343; 1915: 434.034; 1916: 340.468: 1917: 281.905'; 1918: 379.777: en 1919:' 14.314. De meeste gesneuvelden vielen op nog zeer jongen leeftijd. Van 1920 jaar 109.294 of 6,46 pet., van 20—21 158.26.5. of 9,35 pet., van 21—22 155.717 of 9,20 pet., van 22—23 137.995 of 8,16 pet., van 23—24 119.616 of 7,07 pet., van 24—30 102.738 of 6,07 pet., van 3031 60.569 of 3,58 pet., van latere lichtingen zooals onder de soldaten van 3536 jaar 36.247 of 2,14 pot., van 40 41 16.814 of 0,99 pol)., vpn 4550 14.510 of 0,86 pet., van 54 -55 1292 of 0,08 pet., van 55—60 734 of 0.04 pet. en hoven de 60 jaar 500 of 0,03 pet. Van de gesneuvelden waren er 1.163.199 of 68,75 pet', ongehuwd, 518.351 of 30,64 'pet. gehuwd, 7772 of 0,46 pet. weduwnaar en 219? of 0,13 pet. gescheiden. Ecu geheime organisatie ontdekt'- De politie-president van Altona meldt, dat het der politie aldaar een veertien dagen geleden gelukt is1 een nationalisltï- sche geheime organisatie te ontdekken. Tot dusver zijn twee personen gearrea teerd. Den beambten der vreemdelingenpolitie te Altona was hef opgevallen, dat er buitengewoon veel Voormalige Russische officieren naar Altona kwamen om; in de haven te werken. Zij gaven op, dat zij op advies van den ritmeester R.aben naar Altona waren gekomen. De Russen wer den in tussohen uitgewezen! Rabcn was bij de Baltisohe troepen de adjudant van prins Awalof-Bermondt, met wien hij vriendschappelijke betrek kingen onderhield en op wiens' verzoek hij den Russen bezigheden en een' onderdak verschafte. Raben Was de leider eener geheime organisatie onder den naam' van „De Wrekende Hand", bestaande uit vpormalige leden van zijn' ruitercorps. Het politierapport publiceert do ajjaa tuten dezer vereeniging, waarin o.a. ge zegd wordt, dat het de voornaamste taak den Heer in Zijne Barmhartigheid is weergegeven.'" Een droevige ziucht was het eenige antwoord van Etiennette. De geneesheer durfde de zieke niet tegenspreken, maar bood haar een bedarenden drank aap, dien zij met de hand terugweek. Alleen Antonin scheen gewicht te hech ten aan de woorden vam mevrouw De Flessigny. Voor haar bed neergebogen» greep hij een barer handen en z'eide op' hartelijken toon Ga verder, mevrouw, ik luister en geloof u.'" „O," riep Flavjenne blijde uit, „gij ge looft mij; omdat gij haar bemint." Etiennette liet een kreet van verras sing hooren. „Luister dan naar mij, Antonin,'" ver volgde de zieke, terwijl zij hem de hand drukte, „herinnert gij u, dat ik u. dik wijls, als ik over de vrome godsvrucht ■van mijne kleine Dolores sprak, verhaald heb, dat zij in -ons' gelukkig huais o-p het Koningseilaad rederen avond aan mlij- ne knieën haar avondgebed bad, een een voudig gebed door mij opgesteld en d'at op onze droefheid betrekking had? Het lieve 'engeltje vroeg aan God haren grootva der te beschermen, die ons uit zijne tegtem-i woordigheid verbannen had, vervolgens bad zij voor haren vader en mij, die haar Boo beminden. Welnu, gisteren, te midden van de plechtigheden van haar Doopsel der vereeniging is de Duitsche republiek ten val te brengen1 en de monarchie te vestigen. Raben heeft een actief aandeel genomen aan de Kapp-Putsch, behoorde vervol gens tot de brigade-Ehrhardt, vluchtte naar Hongarije, keerde na de afkondiging der amnestie terug en 'was daarna cerdti lid van de Orgesch' en later van de Opper- Silezische GrenzseKutz... Ontploffing- Uit Mainz wordt aan de „Echo de Paris" gemeld, dat in een fabriek van chemische producten te Appau een ont ploffing heeft plaats gehad. Er zijn zeven gewonden. Generaal Maistre f D i n? d ago elite n is in een der Parijschef klinieken, waarin hij- twee achtereenvol gende dagen w'egens' zeer ernstige blinde darmontsteking gevolgd do.or een buik- vlieisontsteking werd geopereerd, generaal Maistre overleden. Deze plotselinge dood yan een der grootste figuren uit den oorlog, heeft te Parijs een greoten indruk gemaakt. Gene raal Maistre hééft nog enkele dagen -ge leden met maarschalk Fodh! deelgenomen aan, de plechtige inzegening van de crypte in de gedachteniskapel te Dormans. Mais tre was de overwinnaar' van den Loretüe- slag en van den slag van Malmaisom, die de ontruiming gaf van den Chemin- des-Dames. Als bevelvoerder nam- hij ook deel aan den tweeden Marne-slag. Hij' heeft ook op het Italiaansche front ge- sttreden. Maistre stond' bekend als een goed katholiek. („Msbü1.") Rcnoist opvolger van Januari? Omtrent het eventueel vertrek' van den heer Charles Benoist, den Fransehen ge zant te Den Haag, deelt de Lihjert'd mede, dat Jonnart niet voor eind Oc tober óf mogelijk begin December terug komt, doch' dat Poinc.aré zich' reeds met de opvolging heeft beziggehouden en den heer Charles Benoist gepolst heeft. De héér Charles1 Benoist zou in begin selen hebben aanvaard zijn post in Den' Haag in te wisselen voor den gezant- sehapspost bij den H. Stoel. Treinoverval. Dezer dagen hebben rebellen nabij Ain Guettarro in Marokko een aanval op .ien trein ge-baan. Een dertigtal ruiters open den plotseling het vuur, dat steeds in hevigheid toenam. Merkwaardig is', dat de hoeden e-u jassen Van meerdere rei zigers eioor kogels doorboord werden, doch dat ni"mand verwondingen opliep. De machinist versnelde, om aan het ge vaar tc ontkomen .de vaart' van den trein er. weldra was deze b'uiten hét hereik der aanvallers'. Zonder incidenten werd Cutat-el-Hadj bereikst. Jn den avond van denzelfden dag was1 een der militaire, béwakings-posten langs de lijn aangevallen.. Een der soldaten werd gewond. Revolutionnair leider veroordeeld- Een speciaal ingesteld gerechtshof heeft Erasmus, één der voornaamste leiders Van de Randrevplutie van verleden Maart,, tot tien jaren gevangenisstraf veroor deeld. Een witboek over de Haagsche Conferentie. Dinsdagavond heeft de regeering een witboek uitgegeven met alle documenten en de conclusies, welke dóór de niet- Russische commissie verkregen werden op de conferentie van Den Haag met de Russische delegatie.. De voornaamste con clusie vau het Witboek is, dat de onder- heeft Dolores zich dat gebed, dat eens aan aan mijn. hart ontsproten is,herin nerd. God heeft een wontler voor haar ge daan. Het verleden is haar voor een ge deelte teruggegeven, aooale een golfslag een parel naar het strand brengt, die lang onder het zand verborgen lak... Ha. de groote gebeden van een Christin verricht te hebben, heeft zij haar kïndergebed' gefluisterd, en dat heeft raïi in onmaent doen nederzinekn. O, het is we-1 mijine dochter, levend en schoon, in de kleederen harer onschuld mijne Dolores, .die een misdaad mij ontnomen had en die do he mel niij terug geeft.'" „Ja,, riep Antonin uit, het is uw kend. ik voel het, mevrouw. Uw hart kan zich niet vergissen. „God weet zëide Etiennette, hoeze/er ik het zou willen, mioar....'" „Gij eischt bewijzen." „Ik ben bang dat gij; hersenschimmen Koestert." „Bewijzen! Ik heb .ze' in overvloed'. God heeft den medeplichtige van Cané- loe op- mijn weg gezonden, ik kan het U, nu wel zeggen, nu een vreeselijk treurspel weldra zal ontsluierd wo-rden.... Ik weet hoe het o-nschuldig 'kind werd opgeof ferd. Als Joseph, werd' Jiet voor dertig zilverlingen verkocht, maar de dertig; zil verlingen waren 3 millmen waard. Lau- handelingen afgebroken werden over da kwestie van de particuliere eigendom men. Teruggave van eigendommen wérd categoriek en principieel geweigerd eU er was geen zekerheid ,dat dit oopfc zal geschieden van de zijde der sovjets. De onrust in Egypte. Er zijn arrestatie-héveleu uitgevaardigd tegen nog vier Z agio el is tisch e leiders, waarvan er Teeds één1 is aangehouden. De overigen bevinden zich buiten Cairo. De actie der regering is het gevolg van de publicatie van een manifest, on derteekend door dez'e leiders1 Welk mani fest' geëigend was om ongeregeldhëden' uit te lokken. Do affaire-Bottomlcy. Het vorstel betreffende de afzetting Van Bottomley als: lag'erhuislid, Zal 2 Augustus in behandeling komen. Bottom- ley kan de zitting bïj!wionen, indien hij' Zulks wenséht, en in dat' geval zal h'ij onder bewaking uit de geyangenis naar hét huis geleid Worden. De burgeroorlog- Duffy, de vrijstaatsche minister van' buitenlandsche zaken is afgetreden. Ofschoon bij instemde met de militaire politiek der regeering, verzette Duffy, zich tegen Kaar politiek ten opzichte van andere ernstige en dringende aange legenheden. De ministercrisis. Er is wijziging gekomen) in de 'houding van Bonomi. Deze zal tenslotte toch' trach ten een ministerie te vormen, daar hij1 de aanmoediging heeft van don Sturzioi. Giolitti, die op hef oogenblik, even als1 Clemanceau te Yiehy verhiij'ft, heeft zich' uitgesproken over de Italiaans'ohe crisis en gezegd, dat hij tot de oude advocaten "behoorde, die niet' meer pleiten' doch' alleen nog maar advies' geven. Hij zeide, dat de toestand te Rome zoo danig is, d'at'. wanneer hïj; er zicli be vond, hij onmiddellijk vertrokken zoai'zijn. TYelk program zou men kunnen Vaststel len, wanneer de beweegredenen vam de crisSis alleen de, vrees zijn? Terwijl het eenig* werkelijke gevaar van Italië is-, dat het naar een failliet gaat, diende men zicli daar alleen mede te bemoeien. De" nieuwe regeering zal met alle macht te gen de fascisten moeten opkomen ,wtat een' ware burgeroorlog tengevolge kan hebben. Of zij zou met- de noodige voorzichtigheid den toestand' moeten herstellen, doch in dit geval zouden de politici ,die deze crisis! hebben veroorzaakt, haar onmiddellijk weer omver werpen. Ontplof fill" cn brand. Te Soria veroorzaakte een dynamiet- patroon, die in handen van een werkman ontplofte, in een magazijn van ontplof- bare stoffen en benzine een hleyigën brand, wélke snel om zich heen greep. Acht huizen zijn totaal vernield. Et zijn drie dooden en talrijke gewon den o.w. 18 ernstig. Doodvonnis bcvestigd» Naar uit Moskou bericht: wordt, beves tigde de Sovjet-regeering het doodvonnis yan het PetersburgscHe revolutionaire ge rechtshof tegen den hoogsten vertegen woordiger der Russische orthodoxe kerk, den metropoliet Benjamin, zoomede tegen Prof. NoWitzki en andere leden van den' Peterburgsehen kerkelijkën Raad. De toestand van Lenin. De correspondent van de Observer te Moskou heeft aan Radek gevraagd, of Lenin Werkelijk al zoover béter is, dat' hij1 rent Cabarou slaagde er in 't strand te bereiken, ziooals bijl aan. zijta. lateren mede plichtige verhaalde, daarna sloeg hij den weg naar de Ardennen in, het kind met zich voerend. Nabij Mezières in 'n herberg, kwam de eerste gedachte aan de misdaad bij die mannen op. Denzelfden avond werd Dolo res' door hen nalar een woud gevoerd en daar verlaten in de hut van een kolen brander. De aanwezigheid In die streek va,n een bende ro,overs; die in den geliee- •len oimtrek gevreesd waren, verklaarde de plotselinge verdwijning van Cabarou en zijn medeplichtige. Zij; die hen net laatst gezien hadden, Marianne de moeder van La.urent, en Janicotte, de eigenares van de herberg, geloofden des te eer dat de .ropvers hen vermoord hadjden, daar Bij dien eigen nacht een tiental reizigers Rad- den uitgeplunderd. Dolores slapende in de hut .achtergelaten, ontwaakte vol schrik dat 'zij alleen was. Zij; riep, maar kreeg geen antwoord. God bewaarde het kind, dat ten doode gewijd was, het leefjile van vruchten en bessen... Later kwaJm het van 't Ai-dennenwoud in de bosschen van Songy, waar wij het gevonden hebben. Dat alles_ lijkt mij; zoo helder als de flag, het is mijn dochter..,. Geef mij, mijd man tel en mijin sluier. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 1