MAANDAG 10 JULI 1922 NIEUWE ZEEÜWSCHE COURANT UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Onze nieuwe Ri.-K. Kamer leden. Mevrouw S. C. C. BronsveldVitringa uit Hoorn, is de dochter vair den bekeer ling dr. Vitringa wiens schuilnaam Jan Holland nog zulk een goeden, klank ia on ze letteren heeft. Mevrs Bronsveld; i- ixinga is gehuwd met den heer Bronsveld, directeur der Rijks Hoogere Burgerschool te Hoorn, zoon van den bekenden Utrecht- gchen dr. Av W. Bronsveld!. Mevr. Bronsveld-Vitringa is Ud van den Gemeenteraad van Hoorn en een ge- zoent spreekster voor katholieke vrouwen- belangen. In twee districten is gekozen d,e heer I). Fs J. M. baron van Voorst tot Voorst die 23 April 1870 op huize „de Aerdc" bij Zevenaar werd geboren en na zijn studie, zich eerst als notaris te Terborg en ver volgens, na zijn ontslag als notaris, zieli 20 jaar geleden te Twello vestigde. De Overijselsehe Boerenbond die vijf jaar geleden in den Aartsdiocesane!! Boe ren- en Tuindersbondi werd omgezet, koos hem tot voorzitter, in welke functie hij1 de belangen der landbouwers en tuinders ten zeerste behartigde. Baron van Voorst tot. Voorst werd dirie jaar geleden tot lid dei- Gedl Staten van Gelderland benoemd^ Een nieuwe verschijning in de Iujn.i' zal ook zijn de heer J. J, C. Ament, die 21 Mei 1864 te Stamproy bij Weert ge boren werd en een dier groote organisators van den Limburgschen Lanihouwstand' Hij is te Tuugelroy hoofd der school ge weest. Hij werd een kier grondleggers der zuivelorganisatie in ons land en werdi secretaris van de Zuid-Nederl. Zuivel- bond en later zuivelconsulent in Lim burg. De heer Ir. L.- J. M. Feber wordt onze Indische Specialiteit, die zich ook als let terkundige zeer heeft onderscheiden. Hij, werd 24 April 1885 geboren te Bergen-op- Zoon i en was als jongeman leerling van Poelhekke. Sedert 1903 studeerde hij aam de Polytechnische School te Delft, waana hij1 in 1908 zijn diploma van civiel in genieur behaalde. Ju 1909 trad hij in dicDst- van hel In dische Gouvernement, als ingenieur bij 's lands Waterstaat en Burgerlijke Open bare Werken. Na zeven jaar ils inigigatie- ingenieur gearbeid (e hebben, werdl hij te Batavia bij het Departement geplaatst en belast; vooral met. de volkshuisvesting. Hij werd de leider der Indische Katho lieken en voorzitter der Indische Kath. Partij. In het- najaar van 1920 repatrieer de hij. De heer Ir. L.- A. Fruijtier is verschei dene jaren inspecteur van den arbeid ge weest in Limburg, Noord-Brabant, Over ijssel en Zeeland, in laatstgenoemde pro vincie van 19141917. Hij werd in 1919 naar den Haag over geplaatst naar het kantoor vair den Di recteur-Generaal van den Arbeid, waar aanvankelijk de technische opbouw van de Arbei'dsweti zijn hoofdzaak was. De heer F. Ai Moerel, geboren' 3 Mei te Katwijk aan Zee, behaalde zijn acte L. O.- in 1889 en werd 1 Ja.nuari 1890 hot onderwijzer te NoordWij'k benoemd. Op 15 Augustus 1893 behaalde hij de hoofd- aete. Na 8 maanden te Hiilegom als on derwijzer aan d'e R.-K.- school te zijn .werkzaam geweest, werd hij op 1 Juli' 1895 te Oudewater nis hoofd; der R.-K< school benoemd welke functie hijl tot no toe bekleedt. De heer Moerel is leeraar aan de Nor maalschool te Gudewater en Woerden. In Gudewater en omstreken werd: door hem de Raiffeissenkas gestichtliij was mede-oprichter van de Hanze-bank uldaaj en stichtte enkele onderlinge hran-dassu- rantie-Maatschappij'en. Verder la-ten wij nog da levensbeschrij ving volgeli van een paan nieuwe Zeeuw- sche Kamerleden, dlie niet lot de R.-K, Partij behooren. J. M.- Krijger Jr. (Christ.-Hist. Unie), geboren te Bruinisse, geldt als deskundig, op waterstaatsgebied. Gedurende een 20- iarigen diensttijd; als ambtenaar bij den Rijkswaterstaat verwierf hij zich een goe de reputatie, hetgeen o.a.; kan blijken uiti het feit, dat hij voor het onderwijs aan de Technische Hoogeschool te Delft werd ge roepen. Tal van Chr.-Hist.- Kiesvereeniginojen werden door zijn toedoen alom' in den lande opgericht. Sinds 1 September j.l. fungeert het nieuwbenoemde Kamerlid als directeur vsn het Christ,-Uist. dagblad „Da Neder lander Ds. G.: H. Kersten, is predikant bij de Oud-Ger. Gemeente te Ierseke en heeft zcih in den laaide eenige bekendheid ver worven door zijn actie tegen vaccine-j dwang en verplichtte verzekering. Is Ds. Kersten rechts? Deze vraag' deed zieh.yoor bij de hul diging van mr. Bomans, herkozen Kaïner lid te Haarlem. Deze toch vroeg an n de Anti-Revolutionnairen of Ds. Kersten ook tot de rechtsehe partijen te rekenen viel. Op hun bevestigend antwoord; v/ees de heer Bomans er n.l. op, dat hij de kerste ning vam ons Staatsbestel voorstond en het' een goed voorteeken was, "lat het zestigste reehtsche Kamerlid juist den naam Kersten draagt. „De Standaard" schrijft: Op sociaal gebied is er tussehen (ie Staalkundig Gereformeerden en ons diep gaand verschil., maar waar het op de die pere levensbeginselen aankomt, is er groo te overeenstemming. En wij- zijn er van overtuigd dat de rechterzijde in <lje Ka-, mer, anders dan bij Staalman en Van de Laar, in zeer vele gevallen op zijn stenn zal mogen rekenen. Al gaan we op sommige pnnten van so ciaal beleid ook uiteen, hij is een man van beginsel en in dat ozieht staat hij1 ons na. Het stemmen. Er hebben van de 3.378.824 kiezers, die op fle lijsten stonden, slechts 2.928.818 een geldig biljet ingeleverd.. Later, zullen wo wel vernemen, hoeveel er nog aan de stembus geweest zijn en een ongeldig stuk in do bus wierpen. Te Amsterdam waren het er niet minder dan. 28.000. Van de 364.886 bleven daar 57.810 weg. Er stem den 1500 elders en er kwamen slechts 500 niet-Amsterdammers hier stemmen. Over het geheele land licbbeu echter nog 202.145 kiezers gestemd zofnder vrucht. Niet dat hun biljet ongeldig was, maar het had geen succes omdat de stem was uitgebracht op een candidaa.t; van een kleine groep. Zelfs een getal van boven de 20.000 bracht den candidaat geen kans, daar er minstens 21966 stemmen! op één lijst moesten wezen om; mee te tellen, terwijl er onder het 14-tal candddaten, die den kiesdeeler niet haalden, heel wal. zijn, die met kleiner overschotten in de Tweede- Kamer komen. De huidige Kieswet heeft zicli tamelijk- fel gekant, tegen de kleine, partijtjes en- hoewel dat bekend was, hebben er zich toch meer dan 200.000 aan gewaagd, en den kiesdeeler verhoogd ten eigen nadeele. Ze zullen het wel nooit leeren; wellicht leert de Javaan nog eer het „zelfbestuur" dan deze eigenzinnige Nederlanders poli tieke orde en tucht, schrijft „De Tijd". Het kabinet en de verkie zingsuitslag. Het; Haa.gsch correspoiidentïebureau meldt In parlementaire kringen wordt ge mtend, idat de uitslag der verkiezingen, aan het kabinet geen aanleiding geeft de portefeuilles ter beschikking te stellen. Wat echter nog niet zeggen wil, da.t eenige reconstructie van het kabinet kan plaats hebben. Minister De Graaff b,v- gaat heen. ffet aanblijven van Minister Aalberse wordt intussehen zoo goed als zeker ge acht. Feeslv erguil e r in gen Alom in den lande is door de rechtsehe partijen de overwinning aan 'de stembus geestdriftig geviexd. Te Amsterdam werd het gekozen Kamerlid Van Dijk in triumf naar zijne wonig geleid en te Rotterdam: bracht een duizendkoppige menigte, het opnieuw gekozen Kamerlid Stulemeijer eene ovatie voor diens woning op het Lischplein. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. De Dcensehe aanspraken- Na onderhandelingen met het Dcensehe ministerie van buitenlandsche zaken en met, de commLsie, die is ingesteld om! een onderzoek in te stellen naar de Deeui- scha aanspraken op schadeloosstelling van Rusland h&obec do betrokken belangheb benden zich aaneengesloten in een. vcreeni- ginf' die tei. doel heelt de gemeejnschap- peiijke Ik 1 ar.geii der leden te beschermen. Het bedrag waarom het gaat beloopt on geveer 350 millioen kronen. Voorzitter van deze v-ereeniging is Hansen, de vroe gere directeur van de DecnschSiberi sche maatschappij. Een Zweed set© verklaring. De eerste gedelegeerde van Zweden ter Ha.agsehe conferentie heeft in een in- tervieuw Verklaard, dat de mogelijkheid van nieuwe overeenkomsten met Rusland nauw samenhangt met de kwestie der betatling van Ruslands oude schulden en het herstel van den particulieren eigen dom. De Zweden in Rusland zijn degenen, die Rusland het beste kennen en zij zijn de eenigen, die iets kunnen ondernemen ten gunste van Rusland, maar zij kunnen en willen niets doen, voordat zij hun eigen dommen hebben teruggekregen encvoordai' dit g-eschied is, zal het- vertrouwen in Rusland niet hersteld worden. H- M. de Koningin naar Noorwegen? Het. H. N.-bureau seint uit- Chrisliania ,d.d. 7 dezer: 1 Volgens Morgenbladet is H. M. Konin gin Wilhelmina der Nederlanden voorne mens dezen z niu-r of dezen herfst een officieel bezoek aan het Noorsche hof te brengen. Fall Logementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 7 Juli zijn in Nederland uitgesproken 73 faillissementen tegen 24 faillissemen ten, in dezelfde week van het Vprige jaar. Van 1 Januari tot. en mjeit 7 Juli 1922 1444 failissementen tegenover 1041 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Dit tie mijn-industrie. Bij de Limburgsehe mijnen is Vrijdag opnieuw een loonsverlaging aangekondigd en wel voor het tijdvak van 1 Augustus1 tot 31 October aanstaande. Do toeslag van drie gulden 's maands zal voorts over da.t tijdvak slechts worden uitgekeerd voor de eehtgenoote en kin deren heneden. 14 jaar. Een monument vair President Steyn- Te Deventer is onder groote belangstel - lging een monument onthuld ter eere van wijlen President Steyn van Oranje-Vrij staat.' De storm van Donderdag. Donderdagmiddag 'heorschte gedurende een betrekkelijk korte periode een storm van ongekend© hevigheid, althans voor dezen tijd van het jaar. Woensdagavond was de temperatuur reeds vrij sterk aan het stijgen, de. barometer daalde en de wind kromp tot Oost-Zuid-Oost. In den nacht van 5 op 6 Juli liep de wind zelfs' om tot Zuid, de barometer daalde den geheelen dag tot omstreeks drie uur des namiddags, toen de stand van 740 m.m.- ongeveer werd bereikt. De windsnelheid nam aanvankelijk Woensdagavond af tot bijna o, wakkerde daarna aan en be reikte haar grootste, hoogte op1 Donderdag middag kwart over 3, toeli een stoot' van 30l/2 NI. per seconde werd gere gistreerd. In Den Haag zijn door den storm eenige hoornen ontworteld, meldt het ,,Vad." Op het Malieveld, de De la Reij- kade, in de Reitzstraat en op den Loos- duinsehenweg vielen hoornen als slacht offers, in 't laatste geval werd eenige vertraging veroorzaakt in het verkeer met de stoomtram, doordat een boom op de rails is gevallen. De krachtige storm van Donderdagmid dag- heeft aan de vruehtbbomen in. den, Beemster veel schade aangericht. Er zijn fruittroomen' waar de helft van de vluch ten is afgewaaid. Ook de andere veld gewassen hadden veel te lijden. Door den storm van Donderdag is het badhuis aan den Westerdijk te Hoorn uit elkaar geslagen. Hulp aan Oostenrijfcsdie geestelijken. Bij het Priestercomité tot hulpverlee- ning aan de Geestelijkheid van Oostenrijk en Hongarije (Zwijsenstraat 5, Tilburg) is ingekomen over de maanden Mei en Juni 1922: f 2.785,41 Kr. 16.000,— R.M. 1.400,— Vorige opgaven bedroegen: f 12.509,575 Kr. 325.925, RM. 8.172,75 Zoodat in totaal is ingekomen in 1922: f 15.294,98.5 Kr 341.925, R.M. 9.572.75. Door deu Bond van Marktkooplieden, afd. Middelburg en omstreken is aan Burg en Wetb. van Vlissingen verzocht een Woensdagsche Markt in te stellen, reeds 25 kooplieden verklaarden zich bereid aan die Marki mede te helpen. Aan den gemeenteraad van Middelburg werd verzocht een einde te maken aan de onbillijkheid. Jat inwoners van Mid delburg even hoog marktgeld moeten be talen als personen, dje van buiten de gemeente komen. Burg. en weth. werden er op attent ge maakt, dat de Marktmeester het te druk heeft- Als hij op de Markt dringend rsoo- dig is, moet hij' op de Botermarkt zijn. Nog werd verzocht de bepaling, dat ijswagentjes tijdens muziekuitvoeringen ook na 8 uur mogen bleven staan en dat daaruit mag worden verkocht ook van toepassing te doen zijn als eventueel op de Markt een concert wordt gegeven. Besloten werd op Donderdag 10 Augus tus a.s. een etalage-wedstrijd voor Markt- kooplieden te «rgauiseeren. Bij Kon. besluit is de eere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, verleend aan A. 1. 't. Gil de, rijksveldwachter (brigadier-titulair) alhier. Hel tegen gisteravond aangekondigde tweede Zondagavond-concert, is door het ongunstige weder uitgesteld tot 23 Juli. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft aanstaanden. Vrijdag weder een muziek uitvoering op het Molenwater en aanst. Zondag de tweede ochtenduitvoering in de Abdij. 1 Door de politie alhier is een 16- jarjg meisje uit Vlissingen aangehouden, die zich schuldig maakte aan verduiste ring van een rijwiel en oplichting, van een winkelier te Vlissingen voor een armband. Het te Vlissingen gehuurde rjjwiel had zij reeds te Middelburg ver kocht en ook had zij dit met den arm band geprobeerd, maar de beide daarbij betrokken winkeliers hadden do politie gewaarschuwd, waarop deze het meisje aanhield. Zij zeide, niet langer thuis te willen blijven en nu op gemelde wijze te hebben getracht geld te krijgen om de wijde wereld te kunnen ingaan. Zaterdagmiddag werd op de Markt een 7-jarig meisje, dat op straat speelde, terwijl haar ouders in een café zaten, door een motorwielrjjJer aangereden. De .kleine viel en werd verwond, den motor rijder treft in dezen geen schuld. Zaterdag hoeft de heer J. Galwiel.se zijn na de instorting in den nacht van 38 co 29 Juli van het vorige jaar genee] nieuw opgebouwd café „De Eendracht" op de Markt alhier heropend. YVjj hebben een kijkje genomen en ons overtuigd van de keurige practischo inrichting van dat gebouw, dat in vele 'opzichten van de oude „hooge" verschilt. Het eaió heeft oen hooge getimmerde lambriseering en is netjes, geschilderd terwijl, zooals in een modern café past hooge schotten gelegenheid bieden aan gezelschappen zich eenigszins afzonder- Ijjk neer te zetten. Een flink biljard heeft de liefhebbers van dit spel gelegenheid zich te verpoozen, terwijl ook gewezen mag worden op de mooie lichtkronen mei kappen van met. de hand teschil- derd glas. Op de eerste verdieping is een ruime vergaderzaal, waarvan af men een ruimen kijk heeft over de Markt en op hel stadhuis. Ook deze zaal is naar de eischen destijds ingericht, terwijl nog ver melding verdienen de centrale verwarming en de lift om de consumpties op de vergaderzaal te brengen. Hel geheel doet de architect den heer A. J. L. Goelhals allen eer aan. terwijl ook de uitvoer ters van het bouwwerk, de heeren Beckers en Schijf, dien van het schilderwerk deu heer H. Pieterse, die van de santitairq» werken, den heer C. 1. Kooman en de A.iZ.E-M- die de electrische installatie leverde hun goeden naam hoog hielden. Vergeten mag ook niet worden de firma Gebr. Onderlijk, die café en zaal van nette meubelen voorzag. Het geheel maakt een zeer goeden indruk en dit zullep zeker ook beamen de talrijke bezoekers, die reeds den eersten avond konden ge nieten van een strijkje in de met tal rijke bloemstukken versierde zaal. Burg. en Weth- brengen ter open bare irennis. dat ter bevordering van het. veilig verkeer in de stad, wegens de kor- mis, <de lijn van de electrische tram naar het station v-v. vanaf Woensdag 12 Juli a.s. tot en met Woensdag 26 Juli d.a.v niet verder rijdt dan het, Befje Wolffplein. Wat er deze week te daeu is. Harnonie St. Caecilia, Maandagavond 8 uur repetitie. St.- Ursula, Dinsdagavond 8 uur reptitie R.-K. Ver. van Marinepersoneel St. 1 Christ ophores, propaganda-a.vond op Woensdag 12 Juli in het Gebouw der R.-K. Milit. Verg., Hellebardiers.tr nat. R.-K. Turn vereen. Sparta, lessen op tPinsdag, Woensdag, Donderdag en Zater dag ivoor de resp. klassen en op de arren als naar gewoonte. St. Vincentiusvereenigiog, Vrijdagavond tai 8 uur, vergadering. R.-K. Zangkoor Cantemus Domino, Za terdag om kwart over drie repetitie voor leden .lie zich voor den Gregoriaanschen zang hebben opgegeven. HOOGWATER. Dinsdag 11 Juli 3.41 vin. 2.47 nm. Woensdag 12 Juli 4.16 vm. 4.40 nm. Donderdag 13 Juli 4.53 v.m-. 5.17 nm. Vrijdag 14 Juli 5.30 v.m. 5.54 nm. Aantal genomen Jwden van 30 Juni —6 Juli: Door heeren 698; door dalnes 509. Volksbod: door heeren 117; door dames 59. De gemiddelde temperatuur bedroeg: Lucht 61. Water 60. De bijeenkomst van a.vpad ter vie ring van de stembusoverwinning zal wor den opgeluisterd door den zang van het R.K. Zangkoor „St. Cecilia" en van onze zamgvereeniging uit den R.-K. Vrouwen bond. Ook gezamenlijk zal liet „Roomscho Blijdschap" weerklinken. Allen die van een vorige vergadering de gedrukte lied jes: „Roomsche Blijdschap" en „Aan U, o Koning der Eeuwen" mee naar, huis namen 'wordt beleefd verzoebt die liedjes vanavond mee te nemen naar de vergade ring, in de zaal v. d. heer Clement op de Markt te 8 uur. Zegt het voort! Men schrijft 'ons uit Kapelle: Zaterdagavond werd door den omroeper bekend gemaakt aan de fruitkweekérs alhier, dat voorloopig alleen bessen zul len gekocht worden op de veilingen Ka pelle, Krabbendijke en Middelburg. Op de veiling te Goes, waar een partij van 50.000 K.G. zwarte bessen werd ge presenteerd staakten zij om te koopen, wegens onbillijke regeling van betaling, en keur. Zoolang het bestuur van de veiling t.o Goes dezelfde eischen stelt zal door de leden der vereeniging van fruithandelaren niet meer op deze veiling gekocht 'worden. Nader deelt men ons mede: Reedte ge.ruimen tijd b'estond er onder de kooplieden van de veiling een onte vredenheid over het genomen betalings- besluit. De kioplieden vereenigden zich en trachtten door te ©onfereeren met het bestuur der Veilingvereeniging „Zuid-Be veland" tot overeenstemming te geraken. Het bestuur verzocht hen echter de Wen- schen schriftelijk in te dtienen. Waar het. in het drukke seizoen is, diende men zijn wenschen in met den eisch binnen 4 dagen antwoord te moeten ontvangen. Er kwam echter geen antwoord binnen en toen besloot Zaterdag de ver eeniging van kooplieden vóór den aan vang der veiling om niets meer te koo pen te Goes, vóór deze kwestie is opge lost. Zaterdag bleven dan ook een partij van 50.000 K.G. zwarte bessen en een 'partij roode bessen onverkocht. Nieuwe directeur gemeente-gasfa briek. Burgemeester en Wetftouders heb ben in overleg met de Gascommissie den Raad de navolgende niet-alfabetische voordacht aangeboden van personen, die als opvolger van den heer Bon thuis in aanmerking. kompW:, J 1. K. K. Brink, directeur der gasfa briek te Iverkrade. 2. H. Oosterbaan, direetauV der ge meente-gasfabriek te Brielle. 3. H. L. S. N. Volk'maars, directeur der gemeente-gasfabriek te Hoogp.vcen. 4. J. S. Theunissen, directeur der g-e- mente-gasfabriek te Rijssen. De Vereenigiug tot Bevordering van Vreemdelingenverkeer op Zuid- en Noord-Beveland houdt morgenmiddag te 4 uur in het „Schuttershof" een alge meen© vergadering. Wegens het vertrek1 van den heer Wagtho is tort voorzitter benoemd de heer Folmer van Driewegen. Naar wij vernemen, bestaat, bij de ver eeniging het voornemen, om op Dinsdag 5 Sept. een ringrijderij te organiseeren voor paren in nationaal costuum, te Goes, zooals het verleden jaar heeft plaats ge had. Bij die gelegenheid zal ook gereden Worden om den zilveren wisselbeker, uit geloofd door H. M. de Koningin. Blijkens een advertentie in dit num mer komt Circus Baarum, hetwelk in Middelburg met een enorm succes heeft! gespeeld iedere voorstelling was druk bezocht eu iedere bezoeker was hoogst tevreden deze week te Goes. Dit circus zal standplaats hebben op de Groote Markt, terwijl de openingsvoorstelling zal plaats vinden op Woensdagavond a.s. 8 uur. Volgen'- de advertentie zal dit cir cus cedurendg 5 dageu schitterende voor stellingen geven. Kloetingc. Naar we vernemen heeft in deze gemeente ook aan d» stemming deel- in deze gemeente ook aan de stemming deelgenomen een meisje van 19 jaar, dia als 29 jaar oud ingeschreven gtomd en wel ke vergissing schijnt begaan to zijn op de secretarie van Krabbendijke, van welke plaats zij naar hier is gekomen. (Kr. Ctl) Kapelle. Werd. j.l. Donderdag doon dte siorm allerwege veel seha.de aan 'de fruit- stand berokkend, ook de dag van gisteren (Zondag) is niet veel beter geweest; voor al de kersen die over 't algemeen duur verpacht zijn, moeten liet geducht ontgel den, zoo-dal de kersenboeren wel geen voord eelige campagne zullen maken. Ons wordt meegedeeld dat Gejh Sta ten de beslissing hebben verdaagd omtrent het ter goedkeuring voorgedragen Raads besluit d.d. 19 Juni 1.1. betreffende de uitvoering van de resfauratiewereken aan den toren alhier. Het komt Geil. Staten voor dat het bedrag bedongen tot uitvoering dezer wer-. ken fioog is. Verzocht wordt aan Een Raad' alhier-, te willen bekend maken welke de aanlei- dende oorzaken zijn geweest deze uitvoe ring op te dragen aan de firma Jeras en Zonen tegen een winstmarge van 15 pet. met voorbij'gang van andere aannemers. Htedckensberke. Ter gelegenheid van de Heiiikenszandsehc kermis hadden Za terdag- alhier verschillende feestelijkheden plaats, welke opgeluisterd werden door medewei king van het fanfare corps' „Con Auuie". De eerste prijs, voor meisjes ringrijden met ieteen werd behaald door mej. P. Kolijn. De eerste .prijs voo-r jongens ringi rijden te paard door M. PaauWe. De schietvereeniging hield voor haar leden een ouderlingen wedstrijd. De eerste, prijs, vrije baan, met marga- patronen, 5 kaarten per persoon, werd' behaald door A. liooy met 36 puntten,, tieiwijl P. Oei© de eerste prijs behaalde met 'het schieten op een beweegbare schijf met 51 punten (maximum te behalen punten 60). Op de personee'e baan werden de eerste prijzen behaald in 4 groepen door P, Oeie rntet 48, A. van Belsen met 48, J. Hoekman met 49 en M. van den Berge met 46 punten. (Maximum 50 punten.) De zangvereeniging „Excelsior" gaf dek avonds op het dorpsplein een uitvoering waarna -het fanfarecorps „Con Amore nog enkele nummers' deed hoo-ren. De korfbalvereeniging-en yan 's-Gravens polder en Kloetinge hielden des a.vondö een wedstrijd die door eerstgenoemde ver eeniging gewonnen werd. Westdorpe. Vrijdagnamiddag'omstreeks 6 uur is ten nadeele van Alphons Verhoe ven van hier, op het land in de molenver- korting een rijwiel ontvreemd en 'dit ter wijl de eigenaar erwten trok op bovenbe doeld perceel land. De diefstal is in han den \an de politie gesteld. Daders onbe kend. In de Vrijdag gehouden raadsver gadering waren tegenwoordig de voorzit ter en leden, behalve den heer B. van "Wa.es en do secretaris. Na medcdeeling van enkele, ingekomen- stukken, welke voor kennisgeving werden aangenomen, werd besloten Aan de afdeeling Westdorpe van het Wit-Gele Kruis voor 1922 uit de ge meentekas een subsidie toe te staan van f 75. liet woonhuis van R. Heyman, met smederij., gelegen binnen de kom der ge meente 'zal voor albraak worden aange- kucht tot wegverbeteringi voor f 62670. Door de A.N.W.B. werd in die kosten een bijdrage toegezegd van f 200. D,e Kon,; Ned. Automobielclub zegde f 250 toe, en de Kon. Ned. MotorwielrijifersveTeen. f 100 Vooi dien aankoop zal eene geldleeningf worden aangegaan van f' 601X1 in hoogstens 40-jaren af te lossen. Als termijnen waarin in deze gemeente landbouwverloi zal kunnen verleend wor den, werden aangewezen: de laatste volle week van Mei en do laatste twee volle weken van September met de onmiddellijk daaropvolgend)?, week. Het percentage van heffing der plaat selijke inkomstenbelasling werd van 1/5 gebracht op 1/2 pet. In verband met de voren vermelde be sluiten werd de begrooting 1922 gewij- zigu. Aan de Gedeputeerde Staten zal, mach tiging gevraagd worden gemeenschappe lijk met de ralden van Sas-van-Gent, en Philippine de uitvoering' der rdeeschkeu- ringswet te regelen. Hierna, werd' de ver gadering gesloten. Sas-van-Gent. Vrijdag is via. onsstaidjo weer een groot aantal paarden naar Bel gië uitgevoerd geworden. Donderdag 20 Juli a.s. zaldeeerw. heer L. Puylaert zoon van den heer Bs O. Puylaert, en missionaris der Patera van Mill-Hill .(Engeland) zijn eerste H. Mis in onze parochiekerk opdragen. Ter gelegenheid van het festival, was ex Zondag heel "wat drukte in ons stadje. Van verschillende woningen, woei de vaderlandsehe driekleur, terwijl na een concert ©Eft- fl uur op de markt en een op tocht dea' deelnemende gezelschappen om half drie, circa half vijf de onderschei dene corpsen zich op Üo daartoe feestelijk versierde kiosken, vier in getal deden hoo- ren. Enkele gezelschappen waren niet. op gekomen. Het weer was gedurende den ge heelen dag vrij ongunstig, wat natuur lijk ook eeu aantal personen- van een tochtje naar Sas heeft weerhouden. In een volgend nummer komen we najder op een en ander terug. W«iingfc»nw. De minister van Arbeid heeft goed gevonden dat vroeger toegekende bijdra gen voor woningbouw zullen worden uit gekeerd aan de gemeenten: Eikerzee, f 800 voor een woning van J. en N. v, d. Vate. Hontenisse, f560 voor een woning van E-. Asselman, f 600 voor een woning van V. de Roeek; Hulst, f 600 voor een woning van II. Freijzer Sas-van-Gent, f 1560 voor 3 woningen van J. J. Geernaert, P. H. A. de Groff en Th. V( d. Spiegel' Zaatnslag', f 600 voor een woning" van M. Dieleman.; D"e volgende week brengen 19, jonge da mes, boerendochters uit de orovincie Gro ningen, meerendeels ou;d-leerling.en van meisjes-cursussen in landbiuwhuishouidb kunde, een bezoek aan Zeelan|d'. Onder lei ding van mej. Veltman, Ic.cra.res in land* bouwhuishoudkunidle te Goes, zijn eenige uitstapjes georganiseerd., o.a. naar Goes, WiDieiminapolder,. Wem-elldlinge, Kapelle, KI oei-nee, Noord-Beveland, Wjajoheren. („De Zeeuw"). 1

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 2