Uitslag Tweede-Kamer-Verkiezingen in den Rijkskieskring Middelburg BINNENLAND Tweede Kamerverkiezingen GOES ZATERDAG 8 JULI ÏS22 H5ËUWE ZEEUWSCHE COURANT Korte Berichten. UIT ZEELAND. VLISSINGEN Kieskring MIDDELBURG 105801, Lijsttotaal Vier C. 1291, Houten 856, Dorp 120, Dutilh 11, Foekema 55, Hardenbroek 44, Jong 22, Kapteyn 6, Lookeren 9, Viruly 168. Lijsttotaal Vier D. 358, Faubel 271, Scharroo 14, Vos 26, Frijda 8, Kippe 12, Laat 4, Koning 5, Scheltema 4, Ramaer 6, Krap 8. Lijsttotaal Vijf 21159, Wilde 20789, Voort 69, Colijn 110, Molen 12, Heemskerk 101, Baren 2, Heuvel 35, Manenschijn 5, Schouten 35, Warnaer 11. Lijsttotaal Negen 405, Liemt 326, Swane 29, Kervel 10, Pijl 6, Alting 61, Bolsius 4, Barendse 4, Cremer 10, Ferjens 5. Lijst totaal Vijftien 517, Wijnkoop 396, Ravesteijn 25, Malaka 52, Kruijt 14, Visser 10, Stel 5, Sterringa 7, Ceton 2, Brommert Vader 6. Lijst totaal Zeventien B. 913, H. Kolthek 798, Havers 18, Kolthek 56, Kamstra 9, Meisner 6, Bruin 33, Collé 1, Roebers 1, Reitsma 1, Mooij 20. Lijsttotaal Zeventien C. 104, Zwaag 104. Lijsttotaal Negentien 5873, Mar- chant 3909, Mevr. Bakker 269, Oud 73, Ketelaar 424, Ebels 4, Nolting 15, Welleman 1127, Joekes 12, Thiel 15, Aalten 25. Lijsttotaal Twintig E. 750, Hoven 526, Schneider 17, Kortlang 6, Bonman 7, Elfferich 3, Dees 73, Verweij 67, Doude 2, Stoel 4, Voetberg 35. Lijsttotaal Twintig V. 2261, Braat 1913, Slikke 179, Zonnevylle 155, Huijsman 3, Michielen 2, Barendregt 3, Wolmerstett Veld Vervoorn 6. Lijsttotaal Één-en-Twintig D. 834, A. Staalman 627, Hout 30, Niewold 127, Postma 11, Bokhorst 35, Braam 4. Lijsttotaal Één-en-Twintig E. 13658, Muralt 11559, Drion 570, Bijle- veld 53, Dixhoorn 688, Westerman 256, Haex 4, Gelder 8, Siemelink 117, Ommeren 2, Weijde 401. Lijsttotaal Één-en-Twintig G. 1179, Hall 1002, Wijch- gel 75, Pernandes 19, Goedhart 65, Joëls 7, Gelderen 11. Lijsttotaal Twee- en-Twintig 482, A. P. Staalman 363, J. H. Staalman 77, Carton 7, Berg 7, H. Visser 6, Hakvoort 22. Lijsttotaal Zes-en-Twintig 580, Beresteijn 275, Bonebakker 14, Kalf 13, Leeuwen 10, Moojen 201, Royen 8, Saltet 20, Simons 4, Tussenbroek 21, Wijngaarden 14. Lijsttotaal Acht-en»Twintig 6563, Kersten 6171, Meulen 251, Vreugdenhil 77, Lamoré 25, Janse 39. Lijsttotaal Negen-en-Twintig 337, Heeres 250, Holtrop 19, Carpentier 13, Koolemans 17, Wiener 13, Waard Breebaart 4, Dill 4, Tillema 1, Wijngaarden 11. Lijsttotaal Twee-en-Dertig A 369, Boetzelaer 278, Rozenburg 13, Lovink 27, Lennep 7, Boeijen 3, Timmers 6, Roëll 4, Knoppers 7, Nahuijsen 9, Schimmelpenninck 15. Lijsttotaal Twee-en-Dertig B 15698, Schokking 15275, Geer 161, Visser 48, Snoeck Henk. 20, Weitkamp 137, Gerretson 17, Bakker 16, Katz 50, Krijger 42, Tilanus 32. Lijsttotaal Zes-en-Dertig 9573, Vliegen 9248, Jonge 29, Lindeijer 180, Drop 19, Gruijs 5, Bergmeijer 3, Ploeg 3, Muil wijk 15, Jansen 9, Onderdijk 62. Lijsttotaal Zeven-en-Dertig 454, Mijle 33/, Steinbuch 9, Harst 45, Thomson 46, Toor 4, Vos 1, Dooren Tj eerde 3, Noort 9. Lijsttotaal Acht-en-Dertig 480, Maljaars 447, Berg 5, Weiss 7, Maartens 5, Lam 2, Chattel 1, Oosterhuis 1, Emons Meulen 12. Lijsttotaal Één-en-Veertig 152, Minnema 111, Minderhoud 28, Schwier 5, Roozendaal 8. Lijsttotaal Vier-en-Veertig 243, Laar 220, Dorp 3, Fricke 3, Brug Jansen Deetman 4, Rotteveel 3, Voet 1, Tennissen 2, Cramer 7. Lijsttotaal Vijf-en-Veertig 1061, Coppenolle 1061. Lijsttotaal Negen-en-Veertig 145, Teenstra 96, Haringhuizen 5, Teu- nissen 4, Schuiling 1, Dijkhuis 5, Burgers 3, Schep 3, Zijp 3, Balk 1, Homan 24. Lijsttotaal Vijftig 19562, Fruijtier 18265, Waesberghe 502, Vienings 267, Adriaansens 523. De lijsten zijn van de volgende partijen: 4c Lib. Partij-Van Houten; 4d Staatspartij voor Volkswelvaart; 5 Anti-Rev. Partij; 9 N. K. P.15 Communistische Partij; 17 b Soc. Partij; 17 c lijst v. d. Zwaag; 20e Vrijz.-Dem. Bond; 20v Plattelandersbond21 d, 21e en 21 g Vrij heidsbond; 22 Chr.-Democraten; 26 Onafhankelijken28 Staatkundig-Gereformeerde Partij; 29 Dem. Partij; 32a en 32b Chr.-Historische Unie; 36 Soc.-Dem. Arb. Partij; 37 Nat. Bond van bezuiniging; 38 Neutraal Middenstandsblok; 41 Alg. Ned. Vrouwenorganisatie; 44 Chr.- Sociale Partij; 45 lijst Coppenolle; 49 Plattelandspartij-Teenstra50 R.-K. Partij. onderwerpen, waarop Zij al3 ontslagen ■werden verklaard. Evenwel vonden de twee gendarmen steun bij eenige kamera den. Het staatssecretariaat gat" den bei den gendarmen bevel onmiddellijk het Vaticaan te verlaten. Mgr. Pjz/anlo, sub stituut-staatssecretaris, vergezeld van den commandant der gendarmen benevens een escorte Zwitsersche gardisten voerde deze order uit zonder moeilijkbeden te ont moeten. Het debat in de Franscke Kanier over de verantwoorldlelijkheid voor den oorlog is met een gevoelig, echec voor de communisten en socialisten geëindigd. Een motie van vertrouwen in de regeering werd met overweldigende meerderheidivan Btemmen aangenomen. De eerste besprekingen in den Duit- schen rijkedag over «fe wet inzake bescher ming der republiek, gaven aanleiding tot heftige incidenten. Tal van amendementen werden ingediend; een sub-commissie is ingesteld met de opdracht, overeenstem ming te brengen tusschen de verschillende voorstellen. De overwinning te Dublin heeft het prestige der voorloopig,e Iersche regoe- ring zeer doen stijgen. Aan den oproep tot toetreding tot het nationale leger wordjt allerwegen gevolg gegeven. De militaire opstand in Rio de Ja neiro is onderdrukt. De rebelleu hebben bet door hen bezette fort overgegeven. Wie niet tcrugkccren. Van de zittinghebbende leden, die zich Weer beschikbaar stelden, keeren in de nieuwe Kamer niet terug Katholieken: P. J. J. Haazevoet, A. H. A. Arts, mr. dr. H. A. G. v'.ni' Groenendael en mr. I. A. Swane. Anti-revolutionairen: J. F. Heems-: kerk VrijheidshondersM. I. W. J. Bijle- veld, F. J. TV'. Drion, L. de Groot, P. J. de Kanter, jhr. R. .R' L. de Muralt en P. Otto. Sociaal-democraten: jhr. W. C. de Jon ge, F L. Ossendorp, E. Rugge en B. J. van Stapele. CommunistenJ. W. Iiruyt. Vrijzinnig-democraten: jhr. mr. dr. E. A. van Beresteyn (thans „onafhankelijk"), en E. M. Teenstra (thans platteland-partij). Christen-democraten: de eenige verte genwoordiger A. P. Staalman. Chxistelijk-sociale partijde eenige ver tegenwoordiger mr. dr. A. R. van de Laar. Socialistische partij: de eenige verte genwoordiger H. Kolthek. De vrouwelijke Kamerleden. In de nieuwe Kamer zullen zitting heb ben mevr. BronsveldVitringa (R.-K.), mej. mr. C. F. Catz (C.-H.) mej. Wester man (V. B.) mevr. mr. B. BakkerNort (V- D-), mej. Suze Groeneweg, mevr. A. E. de Vries-Bruins en mej. mr.U E. C. v. Dorp, die vermoedelijk aangewezen zal worden als opvolgster van mr. S. v. Houten ,no. 1 vjan de lijst der lib'erale partij. Vcrkiez'ingsva ria Te Winschoten kwam uit één der stem- gen het volgende rijmpje: Negen en veertig leuspartijen, 't Aantal is mij heusch te klein. Ik zal met mijn keus maar (wachten Tot er minstens honderd zijn. Voorts kwam. een jongeman, eerst nu goed te wieten, dat zijn vrouw de 25 jaar Was gepasseerd en niet 23 jaar was, zooals foutief ter zijner tijd was gemeld. Ook te Zuid-Scharjwoude ontving de eerste vrouw, die kwam stemmen, mej. Kraakman, lid van de R.-K. Kiesvereeni- ging, een bloemstuk van den burgemeester In Den Haag is Dinsdagavond! do ka tholieke propaganda-fietstocht een dito so- cialistisehen tegengekomen. Aanstonds be gonnen de voorstanders der onmiddellijke ontwapening er op los te slaan en verniel den de borden met het opschrift: „Stemt Kolkman". Een fietsrijder raakte zijn stuur kwijt en viel. Hij is toch zoo jam merlijk geslagen, dat hij in een winkel binnengebracht is moeten worden. Zoo iets vormt een goede voorbereiding voor het rood-zwarte bloc, waarnaar de heer Troelstra zoo smachtend uitziet. De Koningin en Prins Hendrik maken dit jaar van hun stemrecht geen gebruik, da,ar ze Dinsdagavond naar 't Loo zijn vertrokken. De leden der Kon: Familie zijn vrijgesteld van den stemplicht. De Pauselijk® Internuntius. De HaagSche „MsbÖ."-redacteur mëldtj d.d. 6 Juli: Hedenavond met den trein v|an 6.51 uur is de nieuwe Paselijke Iuternuntius hij ons Hof, Zijne Exc. Mgr. Orsenigo, in Den Haag aangekomen. Op het perron van het H. S.M.-station was ter verwelkoming aanwezig Mgr. U. KaldeWeij, secretaris van de Internun- tiatuur. Mgr. Orsenigo reisde geheel alleen. Na dat Mgr. Kaldeweij den nieuwen internun tius had begroet en volgens Italiaansch' gebruik had omhelsd en nadat eenige regelingen omtrent de bagage waren ge troffen, was Mgr. Kaldeweij zoo Welwil lend ons aan den nieuwen Internutius voor te stellen. Wij heetten Mgr. Orsenigo namens „De Maasbode" en namens hare lezers harte lijk welkom in Den Haag. Mgr. Orsenigo zeide reeds met „De Maasbode" te hebben kennis gemaakt; te Parijs en te Brussel immers hadden onze redacteurs Zijne Excellentie reeds' begroet. Verder deelde Mgr. Orsenigo ons mede e.en goede reis te hebben gehadwel was hij zeer vermoeid van de 27-urige treinreis Mgr. Orsenigo, die zich vervolgens met Mgr. Kaldewëij per auto naar de internun- mmtiatuur begaf, Was gekleed in paarse bisschoppelijke toga en zwarte overjas en droeg den bisschopshoed met groen-en-geel koord en kwast. E®n onderhoud met Mgr. Orsenigo. De redacteur Van „De Maasbode" te Brussel seint: Wij hadden het voorrecht Donderdag morgen op de pauselijke nuntiatuur ont vangen te worden door den nieuwen inter nuntius voor Nederland, monseigneur Cae sar e Orsenigo, aartshi^chop van Ptolc- mais. De secretaris der BruéSelsche nun tiatuur, monseigneur Pelluza, stelde ons aan monseigneur Orsenigo voor. Deze droeg, toen hij de ontvangzaal binnen trad, in de hand enkele exemplaren van „De Maasbode", bevattende foto's van zijn bisschopswijding en mededeelingen over zijn benoeming tot internuntius. Mon seigneur is de eenvoudigheid in persoon; zijn innemend gelaat draagt de kenmerken van groote goedheid en groote nederig heid. Dadelijk' sprak monseigneur zïju vreug de er over uit, juist voor Nederland benoemd te zijn. Ik ben nog nooit in uw land geweest, zeide Zijne Excellentie. Wel ken ik het uit de hoeken, doch dat is niét voldoende; daarom hen ik zoo gelukkig het nu de visu te leeren ken nen. Ik koester groote bewondering voor Nederland, vervolgde monseigneur, en voor deszelfs organisatie. Het mag wel teekenend heeten, dat, toen mijn benoeming te Milaan whs hekénd geworden, een socialistisch gemeenteraadslid van die stad mij zeide: gij gaat naar een land, dat op organisatiegebied, vooral der katholieke krachten, .aan de spits staat. Ik wist dit reeds, doch het was mij dubbel aangenaam dat getuigenis te vernemen uit' den mond van een tegenstander, v,an een socialist. Apotheken. A.s. Zondag zijn de volgende Apotheken geopend te GoesG. v. d. Hoek te Middelburg: J. C. v d Harst; te Vlissingen: Wed, v» Ocbenburg. Wij vernemen, dat de gezondheids toestand van ons Statenlid, den heer Van Nieuwkuijk hard achteruitgaande is. Zjrjn toestand moet zoodanig zijn, dat de familieleden gewaarschuwd zijn. Vaartlijst der Stoomvaart Mij. „Zee land". Op 10, 11, 12, 13, 1.4, ,15 en 16 Juli zullen van Vlissingen naar Folkestone vertrekken de volgende booten: Prinses Juliana; Oranje Nassau, Prinses Juliana, Oranje Nassau, Prinses Juliana, Oranje Nassau en Prinses Juliana. Van Folkestone naar Vlissingen: s.s. Oranje Nassau, Prinses Juliana; Oranjje Nassau, Prinses Juliana, Oranje Nassau, Prinses Juliana en Oranje Nassau.,, Gisterenavond trad in de „Prins van Oranje" op de heer Bert Astron voor een zeer gering aantal bezoeker-. De heer Astron die slechts gebroken Hollandsch spreekt verzoekt een der aan wezigen als tolk dienst te willen doen Waar geen der aanwezigen hier lust in had sprak Astron het publiek in gebro ken Hollandsch toe, hetgeen echter zeei goed ie volgen was. De heer Astron begon te vertellen dat telephatie feitelijk bedrog is. Immers het logisch denken van een persoon gaat onwillekeurig dus buiten den wil pm gepaard met een refleotonsche be weging welke door den z.g.n. Lelephaait wordt waargenomen en daarnaar worlj gehandeld. V De heer Astron deed daarna een 2-tal experimenten als telephaat, die een luid Veridezingsvictarie- Naarmate giste ren de resultaten van de Kamerverkiezing binnen kwamen steeg de verwachting van een flinke rechtsche meerderheid. Totdat ons omstreeks den middag van particuliere zijde, die zeer nabïj de bronnen zat; werd medegedeeld, dat de Nieuwe Kamer zou bestaan uit 60 reohtsehen en 40 linksehen. Wij vonden het haast te mooi om waar te zijn, doch bulletineerden het desniettemin in de stad. Een paar uren later kregen wij van ons gewone nieuwsbureau de bevestiging. Al- zoo- zal de Tweede Kamer 60 leden der rechterzijde tellen waaronder 32 Katho lieken. Een prachtige overwinning voor-v waar en een ongedachte zege waarvoor op de eerste plaats Gode dank en eere toekomt. Wij aarzelden dan ook niet, voor dit heugelijk feit aan ons gebouw der „Nieuwe Zeeuwsche Courant" de vader- landsche driekleur te ontplooien. Met een sterk rechtsche Eerste e n Tweede Kamer zal het thans d.e Regeerin'g gemakkelijk vallen haar regeerprogram tot het einde toe uit te voeren. Wij vestigen de aandacht op de op roeping voor leerlingen der Avpndsehool. Aan den gewonen cursus welke nu 5-jarig is geworden, zijn cursussen voor volwasse nen toegevoegd, zoodat ook oudere van dagen zich kunnen ontwikkelen. De "be hoefte aan deze cursussen is jaren ge, voeldmen makë er nu gebruik wan en late zich inschrijven net iom bij den aanvang, der lessen niet te verschijnen, maar Wel degelijk om er aan deel te nemen. Men denke nu niet „Ik ga eens kijken als de lessen beginnen, er zal dan nog wel plaats wezen". Men moet vooraf weten op welk applaus van het publiek inoogsten. Daar na liet hij zien, dat tenslotte iedereen zulke opdrachten kan vervullen. E,en drietal personen in de zaal volvoerden onder zijn geleide ieier een opdracht door het pbuiiek opgegeven. Vervolgens toonde de heer Astron aan dat fakirisme eveneens niets bovenir tuur- Ijjks is. Fakdrisme toch berust op een groote wilskracht over de spieren en zenuwen, welke wilskracht ieder persoon na oefening kan verkrijgen. Dit toonde spr. aan door zijn pols snel Ier en langzamer te doen slaan. Soms was de polsslag bijna geheel niet waar te nemen. Vervolgens bracht de heer Astron zijn rechterhand en benedenarm in een eataliptische toestand een toestand van totale gevoelloosheid en liet luer met een speld in prikken. Deze laatste proeven werden gecontroleerd dooit de heren Snoek en Wessel beiden dokter. Na de pauze gaf de heer Astron ver scheidene proeven van suggestie te zien. die de lachlust van het publiek op wekten. Over het geheel genomen kunnen we niet anders zeggen, dan dat we volop ge noten hebben en zouden we gaarne de beer Astron nog eens terugzien konnen voor het geven van seanees. De R.-K. Kiesveroeniging „Recht en Orde" alhier, stelt zich voor met dc propagandisten de rechtsche overwinning aan de stembus, Maandagavond a.s. te herdenken in den melksalon van den heer 'Clement. Wij verzoeken alle tl. li. stadgenooten die met hunne stem tot die overwinning hebben bijgedragen, de over winning mee te vieren en Maandagavond a.s. te'8 uur in den Melksalon te willen tegenwoordig' zijn. Hoe massaler de op komst, hoe indrukwekkender de plech tigheid. vonr de indeeling van den lesrooster enz. vandaar dat de oproeping nu plaats heeft. Men wende zich eens om inlichtingen tot den Directeur. Kapelle. Door den storm van Donder dag j.i. in allerwege groote schade aan gericht, vooral aan het fruit, de kersen lagen onder de hoornen „gezaaid", ook hebben de appelen, peren, pruimen enz, geducht geleden. V Ilecr-nhoek. Wij verwijzen naar een advertentie der Tijidgeestloterij in dit num mer en merken op, dat de trekkingen dezer loterij; volledig in de „Nieuwe Zeeuw sche Courant" worden vermeld. Sas-van-G ent. Voer kennisge ving aan genomen! Dat gebeurt wal eens meer! Vooral onze vroede college's hebben er een handje van, otm kwestie's die moeilijk, niet naai' den zin of heele- maal niet voor behandeling vatbaar zijn, voor kennisgeving aan te nemen. Buiten gelaten of dit goed dan wel slecht, juist of onjuist voordeelig dan wel nadeelig is,. Het kan ook niet zelden z'n nut af werpen1 Zoo beschouw ik b.v. degenen, die Zondag j.l. tijdens de openluchtmeetinp de woorden van pater Silvester en van den heer Vienings voor kennisgeving .eb ben aangenomen en Woensdag met die kennisgeving ter stembus zijn getrokken ais goed beoordeelaars; en heeft lie ken nisgeving wel degelijk nut afgeworpen. Da{ hebben onze Ësdeapeërs en Vrijheids bonders en Coppenoller's en Marchau- disten en Plattelanders en staalmannetjes en Tet Hal's revuetjes en.... en.... enzoo- voorts enz. enz.; kortom alle hengelaars op Sassche bokking, nog maar juist hel best ondervonden. De gedistribueerde melk en al wat hierm.ee in verband staat, beeft absoluut geen afbreuk gedaan op deze „kennisgeving," Een andere voor kennisgeving aangeno men zaak is echter onderstaande motie van de Hanze „De Middenstanders vain Sas-van-Gent in hunne afdeeling der Ned. Hanze ter algemeene vergadering bijeen op 6 Juni 1922; kennis genomen hebbende van de maat regelen van den gemeenteraad waarbij melk wordt verkrijgbaar gesteld van ge meentewege; overwegende, dat nu deze eerste stag op het middenstanJsterrein door de ge meente gezet is, zeer waarschijnlijk meer dere handelingen op dat gebied zulleni volgen overwegende, dat de gemeente hier door gaat in een richting, waardoor eea deel harer bevolking benadeeld worden zal in hare zaken en haar toebedeelde werkzaamheid in de maatschapoelijkje orde; overwegende, dat deze maatregelen lei den zullen tot nadeel der gemeentekas en dat ook de middenstand aangewezen zijn zal tot het opbrengen van belastingen om de tekorten der gemeente-djstnbutid te dekken; overwegende, dat waar een inidden- standsvereeniging in deze gemeente be staat wellicht meer had bereikt kunnen worden door organisatorisch overleg; overwegende, dat naar de meening der Hanze de prijs der melk thans niet van dien aard is, dat een maatregel als distri butie door de gemeente gerechtvaardigd is en de wetgever bovendien nog ander* middelen (zooals gerechtelijke vervolging) heeft daargesteld oim bijv, vervalsching plf i. d. tegen te gaan; aantal leerlingen gerekend kan worden,|«"t'''£®'® in overweging, de melk-dislr'butiet zoo spoedig mogelijk te staken en tof geen verdere distributie zal worden over gegaan, doch dit over te laten aan het particulier initiatief; besluit deze ter kennis te brengen va» den gemeenteraad en van de pers; en gaat over tot de orde van den dag( Deze motie dan is in de laatst gehou den vergadering van den gemeenteraad 'in haar geheel voor kennisgeving aan genomen. Feit is, dat we een tijdlang verbasterd* melk hebben geslobberd en dal even eens de prijs voor deze slobbering het toppunt had bereikt. Dus moest er ojj een of andere manier oplossing komen. De melkers wilden naar geen goeden raad van den Burgervader luisteren, dus moest ten de popjes wel aan 't dansen worden gebracht. Voor echter de danspartij werd gehou den; werd de Hanze-afdeeling opgericht en was er gelegenheid den organisattf* rischen weg door middel van overiegi te bewandelen. Dit is blijkbaar over het Iioold gezien en wordt zoodoende de melk oiuorganisia- torisch verkocht; met 't gevolg dat truing 77 vaste, doch onorganisatorische klan ten distributie-melk betrekken, wat weer met zich sleeepte, dat blijk is gegeven de distributie vatbaarheid verkrijgt de menschen er aan willen en daarom de motie voor kennisgeving is aangenomens Dit strekt natuurlijk, tot nadeel van be paalde middenstandsgroepen en had zoo doende de Hanze volkomen het recht eeö woordje mee te spreken; evenals hef vingerwijzen naar het organisatorisch overleg. Want voor de verbruikers geldt het tenslotte maar om prijs en quaiitcit; hierbij natuurlijk in aanmerking nemende óók de tekorten welke een gemeente1 distributie oplevert. Want ook dit dient in zekeren zin voor kennisgeving te worden aangenomen 1 NICODEMUa Do uitslagen in Goes, Middelburg en Vlissingen. Uit den uitslag te Goes blijkt, dal er druk is gestemd. Er zijn 4152 kiezer» en uitgebracht zijn 3788 stemmen. Slecbth 81 biljetten waren van onwaarde. Op d* rechtsche groepen samen werden 2240 elf op de linksehe 1531 stemmen uitgebracKIt Er ist dus een vr ijgroote rechtsche meer derheid. j Ook te Middelburg hebben de rechter- partijen veel meer gewonnen dan de lin» kerzijde merkt de „Vliss. Crt." op. D«

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 2