II f Hi WOENSDAG 5 JULI !©22 1REUWE ZEEUWSCHE COURANT i GOES Sport en Spel. VERHANGT NATUURBOTER NIEUWE ZEEUWSC ONDERWIJS. LUCHTVAART ^Gemengd Nie dam; M. C. AVandtke-ePters, Primulalaan 8, RotterdamC. Huisman, Piet Hein- stiaat 10, Deventer; C. Romijn, Kr. Elle boog 7, Enschede, M. de Valk', Mariniers- plein, Nieiilwerk'erkP. Meeuwse, Slijk straat 3, O. en iW. Souburg; W. van der IWiele, Cornells Drehbel, Helder; J. Don- go, Kanaalstraat 138, Berlijn; J. Tilla, Kanaalstraat 138, Berlijn; H. J. H. Hein, 'Kanaalstraat 138, Kiel; W. H. Wijchers, HM. Corns. Drebbel, O. en Wl.-Souburg; A. C. van Beveren-lc Peher, Messchen- straat 19, Gorinchem; A. C. de Wit^e, Nieuwstraat 57, Rotterdam; J. Wolters, Wagenaarstraat 5, O. en W.-Souburg; I. van de Va.te, Kolvenierstraat 9, Roft- texdarnF. .T. de Brabander, Smallekade RotterdamW. Houmes, Kan. Straat 124, Rotterdam; A. A. Cremers, Tulpenlaan 1, 'S-HertogenboschJ. van de Leur, Tromp straat 6, O. en W.-Souburg; F. W. J. Immink, Steenenbeer 2, BorsseleP. Ran- dewijk, Anjelierenlaan 6, Harderwijk; C. J. van Pufïelen, Walstraat 88, Breskens; H. F. Oldenhof, Oranjestraat 6, den Haag W.. Bommeljé, Oranjestraat 29, Amerika. De verkiezingsactie gaat hier wel .Wat te. ver. Zoo werden door propagandis ten van diverse pluimage zeer vele straten met een dikke laag kalk bedekt, Waarin de candidaten werd aanbevolen. Op last der gemeente werd aanstonds een aanvang gemaakt om deze laag kalk, die met groote moeite te verwijderen was, Wfeg te nemen. Een laatste opwekkiugswoord voor voor de R.-K. kiezeressen en kiezers die in grooten getale waren opgekomen werd gisterenavond in „Flora'' gesproken door den Weled. heer J,: W. Vienings. De Voorzitter van de R.-Ks- Kiesvere niging „Recht en Orde" heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de Wel- eerw. heer Kapelaan en den spreker,? Na het zingen van „Aan U o Koning der Eeuwen" was het woord aan den Weled. heer Vienings. Spr.? wijst er op, dat we staan aan den vooravond van den grooten strijd. Spr? wijst op het belang van dezen strijd en hoopt 'dat allen ter stembus zul len gaan met het vooropgezetto idee om te getuigen voor de handhaving van Gods bestel in den Staat. Als we God verlaten, is alles verloren. Spr.. ontspint dan de beloften van den Vrijheidsbond cn de leuzen van de S. D., A. P. en toont aan, 'dat het alle ij'dele plrrasen zijn. Dan schetst spr. de daden van het rechtsche ministerie, van de groote man nen, die ons vertrouwen volkomen waardig zijn. Aalberse werd eerst verheerlijkt en nu is het. „weg met Aalberse". Ook de 'N. K, P. is hiermede op een dwaalspoor. De N. K. P. speelt met onze eenheid en daarom moeten we post vatten teo-en de ÖST. K.: P. Spr. spoort allen aan morgen onverdeeld ter stembus le gaan om zoodoende te be waren het erfdeel van onze vaderen. (Ap plaus). J Na de pauze zet spr. uiteen, hoe er gestemd moet worden. Klaar en duidelijk legt hij de mensehen uit hoe zij te werk moeten gaan om de groote daad te ver richten. Spr? wekt allen op, de verkiezin gen Gode aan te bevelen. Mogen wij al len eensgezind optrekken om de overwin ning te behalen. Een daverend, applaus volgde op deze rede. De Voorzitter bracht een hartelijk woord van dank a,au den Spr. en hoopte dat allen zullen handelen naar hetgeen de Spr. gezegd heeft. Na het lied Roomsche Blijdschap door allen uit volle borst gezongen werd de vergadering gesloten. -Na dagen en weken van voorberei ding, is eindelijk de groote dag dtaar. We beleven thans den dag, waarop geheel kies gerechtigd Nederland een uitspraak zal doen, of het ófwel geregeerd wil worden door mannen, die God erkennen als het opperste gezag en bij al hun daden daar mede rekening honden, ófwel door man nen, die Godi en godsdienst verloocnenen. Wat zal uitslag zijn.?, Wij kunnen het niet zeggen! Ook Goes beleeft haar stemdag, in en om de vier stembureaus heerscht er een buitengewone drukte. Groepjes mensehen staan met elkaar over het stemmen te spreken of hebben het over het werk der propagandisten van de verschillende uar- tijen. Deze laatsten toch, hebben van hun nachtelijk werk voldoende sporen achter-, gelaten om er over te praten. Alle aange plakte biljetten waren nog niet genoeg we zien biljetten zelfs op Rjjkseigen- dommen, zooals de telefoonpalen, geplakt, •waartoe door de politie toestemming .zou verleend zijnC?) ook de straten moesten bekalkt en beschilderd worden. Of hier voor ook toestemming gegeven was betwij felen wij ten zeerste. Auto's rijden al' en aan om de ouden van dagen en lichte zieken naar de bureaux te brengen en daar hun plicht te doen vervullen. Op de stembureaux gaat alles zijn ge regelde gangetje, natuurlijk hebben er wel eens vermakelijke gevallen plaats, iloeh over het algemeen weet men goed wat men doen mpet. Toch vrezen we voor verschillende stem men van onwaarde doch dit moeten we evenals de uitslag stil afwachten. Kapalle. Als een curiositeit kan wel vermeld worden, dat in den tuin v.an drh. E. Vervaat aan één stengel vijf volwassen -aardbeien zijn gegroeid. S chore. Openbare vergadering van den Raad op Maandag 3 Juli 1922, des namid dags 12" uur. Tegenwoordig alle leden. De notulen werden na eenige wijziging vast gesteld. Ov.ergelegd worden, propes-vcr- jwal kasopname in dato- 27 Juni. Goedge keurd raadsnesluit tot wijziging begroe iing 1921 en 1922 en tot a£- en over schrijving in de begrooting 1921, dankbe tuiging Rijksveldwachter Kriekaard voor verleende gratificatie over 1921, kennis geving af schalling veemarkt Zierikzee. Jdeze Mukken worden voor kennisgeving (aangenomen. Op verzoek van het Hoofd der school om vergunning toit het ge bruik van een schoollokaal toit het geven van privé-lessen, .wordt gunstig beschikt 'Ontheffing van belasting wordt verleend aan Mej. de Visser-Hemmekami en aan P. Zandee. Gehandhaafd worden reclames tegen Hoofdelijken Omslag van JacB. Rijn en A. Paauwe, terwijl de aanslag van J. Jansen wordt teruggebracht van de 16e klasse in de 13e klasse en de be handeling der reclame van C- C. Sto-ls wordt aangeno.uden. Voorts wordt mede- deeling gedaan van het besluit van Gedep. Staten, waarbij de aanslag van Mej. de Wed. C. B. van der Borgt werd ver nietigd, van de door dit College vastge stelde jaarwedden van de ambtenaren .van den Burgerlijken Stand top respectieve lijk f 30, en 1150, en van de aansluiting der gemeente bij den Postcheque- en Girodienst onder Not 712171. Tot leden van hel stembureau voor de Tweede Kamer- verkie'zing worden benoemd de- hoeren Verhaagen en llijn, tot plaatsvervangende leden de heeren Boonman on Potter. Vastgesteld wordt de verordening voor den gemeenscha.ppelijken Keuringsdienst voor vee en vleesch, alsmede de regeling (gemeenscnappelijke) zelve vopr den keu ringskring Kruiningen. Aan H. M. de Koningin zal ontheffing worden gevraagd van de verplichting toit keuring der huis- slachtingen. Tegen dit laatste voorste) stemden de heeren Verhaagen en Karelse. Ter bespreking van de sollicitanten voor de benoeming van 2 onderwijzers en 1 onderwijzeres gaat de vergadering over in een met gesloten deuren. Na heropening der openbare zitting wordt overgegaan tot benoeming ter voor ziening in de vacature De Visser. Met algemeene stemmen wordt benoemd de heer P. Baurdoux, tijdelijk onderwijzer, alhier. Ter voorziening in de vacature van Mej Kriekaard, worden bij eerste stemming uitgebracht 3 stemjnen op Mej. De Korte, 3 stemmen op Mej. Ilernjnekam, en 1 stem blanco; en 'bij- de 2e vrijó stemming i stemmen op Mej. De Korte 2 stemmen op Mej. Hemmekam en 1 stem blanco, zoadat in deze vacature is benoemd Mej. H. F. De Korte te Nieuw-Namen. Ken voorstel van B. en W. om inplaats van een vierde leerkracht definitief aan te stellen een tijdelijk onderwijzer te, be noemen wordt met -algemeene stemmen aangenomen. Bij gewone rondvraag' bespreekt dhr. Rijn de wenschelijkheid o-m over te gaan tot uitbetaling der door het Groene Kruis betaalde schadeloosstelling voor ver miste schoolbeho-eflen van schoolkinderen. Besloten wordt deze bedragen spoedig uit te keeren. De heer Verhangen vraagt hoever hel staat met de aanschaffing van een lan taarn voor het gemeentehuis en of de voorzitter eenige mededeeling kan doen omtrent het ter vorige vergadering be handelde adres voor verharding van eenen particulieren weg. De voorzitter deelt mede, dat door het Gemeentebestuur pogingen worden aange wend een lantaarn voor hol gemeentehuis te bekomen die in de bestaande behoefte zal voorzien en dak op een vraag van het Gemeentebestuur of de onderteekenaars van het door dhr. Verhangen bedoelde adres, bereid zijn de 'bedoelde strook grond aan de gemeente in eigendom te geven ten behoeve van den publieken dienst Geen antwoord is ingekomen. O astburg. Wegens slapte aan de banken alhier, is reeds een ambtenaar 1 Juli j.l. ontslagennaai' men wil, zulen noo eenige ontslagen worden. 1Hier doet zich hij de echtgenoote van V. een geval van bloedvergiftiging voor, veroorzaakt door het schenden van vingers hij het vischschoonmaken. Voorheen begon de kermis 's Vrij dags en duurde, met uitschakeling van den Zondag, tot en met den Dinsdag, Dit jaar is zij aangevangen op Donderdag en eindigt in den nacht van den vplgenden Woensdag op Donderdag. Behalve dat lijkt zij op een stadsche kermis, met haar talrijke kramen, draai- en zweef molens en om niet te vergeten, met haar groot aantal dansgelegenheden- Breskens- In de afgeloopen week zijn hier weer eenige kippen gestolen. Een doodgebeten kip lag aan den weg, waaruit was op te maken, dat een hond de dief was, doch als men let op het verbroken slot, van het kippenhok, dan komft men tot de overtuiging, dat wel degelijk men- schenhanden aan het werk zijn geweest. Terneuzcn. Alhier raakte een kindje van ongeveer 4 jaar te water bij het bloe metjes plukken. Gelukkig dat spoedig hulp kwam opdagen, zoodat het kitfd' vlug op het droge stond'. Selzactc. Er gebeurde hier een tragisch ongeluk. De zoon van den apotheker v. A. kwam met een gezelschap van Gent ge reden per auto. Even huiten Gent raakte v. A. het stuur kwijt) en reed tegen een ijzeren paaltje, waardoor het rechter voor wiel geheel afbrak. Door de schok slin gerde de auto tegen een grooten ijzeren paal aan. Hierbij kwam v. A. zoodauig met die paal in aanraking, dat hij op slag dood was. Een andere inzittende, de heer Cl. werd zwaar .doch niet levensgevaarlijk gewond. Frov. Staten. Zomerzitting. Vegadering van 4 Juli des morgens te half tien. De Commis saris der Koningin opent de zomerzit ting in naam der Koningin- Aanwezig zijn 41 leden, afwezig de heer vanNieuw- kuik wegens ernstige ziekte. De voorzitter hoopt op een spoedige beterschap. Aan de orde is het onderzoek der ge loofsbrieven van het nieuw gekozen ver klaarde lid der Staten, den heer J. H. Ge- schiere. Op advies v-an de voor het onderzoek aangewezen commissie wordt tot toelating van den heer Geschiere besloten, die daar op door den griffier wordt binnenga- leid en in handen van den vporzitter de voorgeschreven eed aflegt, om na geluk- wensch de plaats, zoo vele jaren door den heer mr. A. A. do Veer ingenomen, te be- 'zejttlen,. c IngekomeD zij verschillende Kon. he sluiten tot goedkeuring van besluiten der staten genomen in de vergadering van 19 December 1921. Verder een mededeeling van het hoofd bestuur van het Nat. Verbond van ge meenteambtenaren van de in de algemeene vergadering v,an dat verbond aangenomen motie, inzake de actie tot bezuiniging op, de uitgaven der overheidslichamen. Ten slotte eene dankbetuiging van den ingenieur van den Prov. Waterstaat, den lieer F. A. Kloppert voor de hem verleen de toelage voor de waarneming der betrek king van Hoofdingenieur gedurende het laatste kwartaal 1921. Nog was ingekomen een adres van J. Polderman te St. Maartensdijk om hem alsnog subsidie te verleenen en een ver zoek van den Politiebond St. Michael ont een bijdrage voor de oprichting v,an een politieschool. Beide stukken wiorden in handen van Ged. Staten gesteld om ad vies. Verder is ingekomen een dankbetui ging van de R.-K. LandbouwwinterscKool' te Hulst voor de ontvangen subsidie. Aangeboden wierd het verslag v,an den toestand der Provincie ov,er 1921. Mededeeling werd door Gedi. Stalen ge daan omtrent den post, voorkomende on der de uitgaven in de begrootingen over 1921 en 1922, ter bestrijding van de be hoeften, welke hare omschrijving niet vin den in de artikelen der begrooting; ver der over onderhandsche aanbestedingen, over de samenstelling van de afdeelingen van hun college, over de ..presentielijsten der vergaderingen van hun college, den staat van de Prov. ambtenaren en be dienden en dien van de Provinciale eigen dommen en bezittingen en van die, welke verhuurd en verpacht zijn. Ten slotte over den toestand van het s.s.: Walzoorden. Op voorstel van dhr. de Meij wordt met 25 tegen 15 stemmen be sloten deze zaak naar de afdeelingen te verwijzen. Tot lid der staten, bedoeld bij1 .art. 89 dei' Provinciale wet (buitengewoon lid van Ged. Staten) wordt benoemd de lieer mr. H. F. Lantsheer met 21 atemmem tegen 11 stemmen op den heer Kakebeeke, 4 op den heer Lndeijeri, 3 op dhr. van Niftrik, en 1 op de heeren v. d. Putt'e en StrUve. De heer Lantsheer neemt de be noeming' aan en wordt gelukgewenscht. Overeenkomstig de voorstellen van Ged. VOETBAL. GOES. Donderdagavond speelt op hei terrein aan den Westsingel Zwart-Wit II -een vriendschappelijken medajlle-we latrijd tegen O.D.S. II. GOES. Zaterdagmiddag' -werden de se" rie,Wedstrijden van O. D. S'. beëindigd. Om den le en 2e prijs van afdeeling I speelden D. D. S. I en Kl D. O. III, Deze Wedstrijd werd geWonnen door O. D. S. met 2 0. Een van deze twee goals weid gemaakt door de back van K. D. O. Om den le en 2e prijs der afdeeling II speelden O. D. S. II en K. D. O. IV. Deze wedstrijd eindigde in gelijk' spel (11). Na verlenging1 en loting w'erd 0. D. S. H winnares. SLUISKIL. Zondag ging het opgelichte Voetbalhondje van de jeugd een vriend schappelijke match spelen tegen de V. V? „Blauw-Wit" 3. De voetballertjes toonden zich voortdurend de sterksten en stonden voor de rust al meij 40 in het voordeel. Na de rust wisten zij .er nog 5 punten hij te maken. Zondag ging de pas opgerichte voet- balvereenigingi „Wilhelmina" een vriend schappelijke match spelen tegen do V. V? „Blauw-Wit" 3 van de Zandstraat. De voetballers van Wilhelmina toonden zich voortdurend' de sterksten en wonnen voor de rust reeds met 40. Na de rust wisten zij nog eenige punten te maken, zoodat zij bij het einde wonnen met 90. voor waar een mooie overwinning. PHILIPPINE. Zondag j.l. trok D.O.S. II naar Sluiskil om! daar een weds Ir ijl te spelen voor den inissie-bekerwedslrqd tegen I.W.E.R.O. van Clinge. Om 5.10 uur trapt D.O.S.' middenvoor 1 uur en 10 minuten te laat af, want de wedstiqjd moest aanvangen om 4 uur-. Na een kwartier speléhs bemachtigt D.O.S.' middenvoor den bal en schiet van circa 30 M. op doel, de keeper van 1.W.E.R.O. is niet in staat om den bal te .stoppen. Das was het 10 voor D.O.S. maar de schidsrechter de heer Bleijen- berghe dacht er anders over en besliste dal de bal over de lat was gegaan, wat hij onmogelijk kon zien daar hij midden in 't veld stond, hoewel menig omstander riep dat de bal zat.. Dus het is nog steeds 0—0. Ook de rust gaat in met 0—0. In het eerst na de rast gaan de par tijen goed op. Plotseling krijgt de linksbuiten vanDi.O.S. den bal, rent er mee naar voren en schiet, de bal beland via den binnen- rKiTMTtaimaatVYaKrizi- -,i -«af.- «o-Kar- -Aiitsiv ruv» staten wordt besloten tot aanhouding van de verzoeken vanhet waterschap Poort vliet om herziening van het bijzonder reglement voor dat waterschap; van den kring Noord-Beveland van de Z. L.: M. om verhooging van den veerdam te Kort- gene; de polders Sar-Lippens en Nieuw Othene om calauuteusverklaring; de kerk voogden der Ned. Herv. gemeente te Ka- pelle om subsidie voor herstel van het kerkgebouw; de Prov. Ver. tot bestrijding der t. b. c. om! subsidie voor 1923. (Reeds geplaatst in een deel der oplage van ons vorig nummer.) Voorts werden aangehouden de ver zoeken van de ver. „Sanatorium Zeeland" oré medewerking inzake borgstellingde raden lder gemeente Clinge en Philippine resp. om een renteloos voorschot en 'n Lij - drage voor weglsverbeteringen 't. hoofdbe stuur der Z. L. M. om crediet over 1923 en 1924 voor bevordering en aaamondi- ging der paardenfokkerij. Ook werd aangehouden op voorstel Van Ged. Staten het verzoek van de voorloo- pige commissie tot oprichting van een landbouw-winterschool te Oostburg om subsidie. Overeenkomstig het voorstel van de Commissie tot onderzoek naar de mogeiijk- heide ener reorganisatie der Prov. ver keersmiddelen^ wordt besloten hed dioor haar uitgebracht rapport in handen te stellen van Ged. staten, teineinde daarover in de a.s, najaarszitting een voorstel te doen. De overige door ons reeds vroeger ver melde voorstellen worden naar de afdee lingen overgebracht. Thans wordt overgegaan tot trekking dw afdeelingen en worden deze als volgt samen gesteld Eerste afdeeling, de heerenOnderdijk, Dekker, Vienings, Welleman, Adriaanse, v. Teijlingen, v. d. Ouden, Liardeij'sr, v. Niftrik, v, d. Putte en de heeren v. d. Weijde en Gerlach van St. Joosland als leden van Ged. Staten. Tweede afdeeling, de heerenMulder, J. W, v. Oeveren, Hartog, Overhof, Tim merman, Dixhoorn, Gunst, Erasmus, Hen- drikse, Vogelaar, Stieger, de Meij en de heeren Sprenger en Eruijtier als leden van Ged. staten. Derde afdeeling ,de heerenDumoleijn, Moelker, Verhorst, Kakebeeke, v. Zuijen, v. Waesberge, Lantsheer, Hensel, W, v. Oeveren, Struve, Nolson en de heeren Rompu en Djeleman als leden van Ged. staten. Besloten wordt, de eerstvolgende open bare vergadering te houden op Dinsdag 18 Juli des voormiddags te 10 uur, waar na deze bijeenkomst wordt gesloten. kant der paal in doel. Maar weer beslist de scheidsrechter, die zoioals men ziet goed leidt, dat de bal achter is. Zoo komt ook het einde 00. Na ver lenging is de stand dus zoogenaamd 0O. Door loting wint I.W.E.R.O. Het is toch wel merkwaardig dat de afeelindg; A steeds, zulke bekwame scheidsrechters heeft als de heeren Stofferis en Goossons, maar dat de aüleeling B steeds met arbi ters afgescheept wordt, die eerst nog web eens wat theorie mogen leeren. En het zoo veel te laat beginnen en de onbekwame scheidsrechters waar nog bij komt dat de ballen telkens zoek waren in 't graan of elders en dat men niet de minste moeite deed can ze te zoeken, zoodat de wed. strijd herhaaldelijk met pauzen van 5 •.minuten onderbroken werd, geven geen blijk van goede leiding van het bestuur van B.V.S. In Sas-vstn-Gent speelde V.I.O.S. I van Philippine tegen R.S V. II, aldaar. Reeds spoedig na het begin nam V.I.O.S. de lei ding, zoodat de rust inging met 31 in :'t voordeel van V.I.O.S. Na de rust speelde R.S.V. voor den wind en wist nog, 1 maal het doel te vinden terwijl V.I.O.S. niet meer wist te doelpunten. De eindstand was dus 32 m het voordeel van V.I.O.S. WES'LDORPE. Zondag j.l. speelden al hier op het 'katholiek soorlterrein V.I.O.S. 1 tegen D.V.S. I van Sluiskil. De strijd eindigt met een gelijk spel van 1—1. Daarna kwamen V.I.O.S. 11 tegen Blauw- jWil II van de Zandstraat in 't veld. Ook deze match bleef onbeslist- Uitslag even eens 11. SLUISKIL Zaterdag speelde de V.V. „Ajax" een vriendschappelijke match te gen de V.V „Oranje" er werd gelijk spel geleverd n.1. 00. WESTDORPE. Zondag speelde de R.-K. V.V. „V.I.O.S." een vriendschappelijke match tegen de R.-K. V.V. „D.V.S." van Sluiskil, beide clubs speelde prachtig en leverde vlug spel na een harden strqd ging de eindstand in' met 11. SLUISKIL. Zondag kwamen voor de laatste maal uit voor de Missie-wisselbe ker wedstrijden uitgeschreven door de -R.-K. V.V. „D.V.S." alhier de R.-K. V.V. „H.V.V." van Hulst tegen de R.-K. V.V- „O.D.I.O." van St- Jansteen, als scheids rechter trad weder oan in het veld de Welgekende heer R. Stofferis door hem werd al gauw het aftrappen aangekondigd .en beide clubs stonden onmiddellijk op gesteld en werd door Cklioi midden uitge speeld. De middenvoor wilde met den bal ,naar de gpai van H.V.V. opdrijven doch de middenvoor wist hem die te onU futselen en ging er fluks mede van door en er mede naai' de Goal van Odio nfj harden atrjjd voor Odio zetten H.V.V. een punt zoodat de rust in trad met 1—0. Na de rust wist echter H-V.V. van de wind gebruik te maken toen er door den scheidsrekchter werd aangekondigd dat het IV2 verstreken was wonnen de H. V. Vi.ers met 5—1. Nu gingen zij onder go. jubel naar het patronaat alwaar de beker uitlening zou plaats hebbben. De voor, sitter van de R.-K. V.V. „D.V.S." de» heer Ed. Kalle heet alle spelers alsmede den scheidsrechter van harte welkom en wenscht de R.-K. V. V. „H.V.V." proficiat. Door afwezigheid van den Geestelij ken-Adviseur verzocht hjj namens de V-V. „D.V.S." den scheidsrechter den beker uit te reiken. Deze aangewezen voor den beker uit te loven neemt dit dan ook aan en feliciteerde dan wederom op zijn beurt de V.V. „H.V.V." van Hulst. Spreker zeide dat dezen wisselbeker uaj een zekeren speeltijd op zijn bestemde plaats moge zqn, waarna, bij den beker aan den captein van „H.V.V." overhan, digide. Verder verzocht spreker de beid|p vereenigingen deel te neimen aan de even- tueele op te richten R.-K. Voetbal Bond in Zeeuwsch-Vlaanderen. Spreker heeft zelf reeds tweemaal getracht eel» bond otp te richten en z-al het nu nog: eens voor ,de 3de maal proibeeren. Dead hond zoia volgens sprekers gezegde dienen om da neutrale voetbalclubs te doen verdwijnen- Want wanneer wij niet tot het oprichten van dezen bond kunnen overgaan zijn wij telkenmale genoodzaakt opr tegen neutrale clubs uit te komen. Laat ons dan allen, medewerken een R..-K. Voetbalbond or ie richten dat zial voorzeker goede viuch- ten afwerpen voor de goede zaak. Eea luid applaus volgde op spr. woordeu. De secretaris van H.V.V. dankte den- voorzitter en het Bestuur van „D.V.S." voor de mooie samenwerking die „H.V.V." met hen heeft ondervonden en hoopt dan ook het volgende jaar den beker in onge schonden toestand terug te bezorgen aan' '|het bestuur van „DiV.S." 01111 deze ver der 'te verspelen. Ook brengt de secretaris! van „H.V.V." aan den scheidsrechter van Sas-van-Gent dhr. R. Stofferis dank voor de wijze waarop hij dezen weistrijdl heeft weten te leiden. De heer Kalle voorzitter van de V.V. „D'.V.S." dankt eveneens op zijn beurt den heer R. Stofferis die zooals wij allen weten een voorname plaats als scheids rechter in de voetbalwedstrijden waardig is te bekleeden. Hopen wij dan ook dat dhr. R. Stofferis nog vele jaren bij onze wedstrijden als scheidsrechter zal fun- geeien. Zecuwsche Kirlbalbond. Competitiestand tof; en met 25 Juni '22., le klas» A. gesp. gew. gel. verl. voor tegen M. V.V. 8.1 10 7 2 1 28 6 Rood-Wit 1 8 5 1 2 19. Goes 2 9 4 2 3 21 Vlksingen 2 8 3 1 4 17 3Q D. E.; T. O. 1 9 0 1 8 10 291 Zeelandija, 2 ,7 3 0 4 11 24j le klasse B. Dl. |0. S. 1 16 11 3 2 62 25! B..-W. Voor. 1 14 7 6 1 36 25! A. V3 M. 114 7 5 2 42 37i Walcheren 2 15 6 2 7 46 48- K. D. O. 1 16 4 6 6 42 38 Veere 1 16 2 7 7 26 39! Vliss. Vooruit 1 12 5 0 7 31 28 Vitessem 1 13 3 1 9 30 56 U. D, I. 1 10 2 0 8 16 40 Zeelandia IQ winstpunten in minde ring, wegens niet uitkomen op 13 No-v. '22; 23 April; 28 Mei; 11 Juni en 18 Juni '22. resp. in de wedstrijden (Goes Zeelandia), (Vlissingen 3Zeelandiab (Zeelandia,Vlissingen 3), (Zeelandia Goes), (Vlissingen 3Zeelandia (2e maal). 2e klasse A. Goes 3 10 8 1 1 50 18 M. V. V. S. 2 9 6 0 3 36 lf Vliss. Voor. 2 8 3 2 3 18 16 BI.-Wit Voor, 2 8 3 0 5 23 30 Vitessem 2 10 1 0 9 9 5.41 2e klasse B. D. O, S. 2 10 8 0 2 43 2$ Vlissingen 4 9 5 1 3 31 M. V, V. E. 1 8 4 1 3 29 13 M. P. C. 1 9 3 1 5 22 32 K. D, O. 2 9 4 1 4 29 20 D. E, T. O. 2 7 0 Q 7 10 4? K. D, O. 2 winstpunten tmindsn wegens door schuld niet uitspelen wedJ strijd K. D. O. 2—M. V. V. E op 26 Maart '22. D. E. T. O. 2, winstpunten minder wegens niet opkomen K. D1, O. 2D. E, T. O. 2 op 19 Febr. '22. Aan de rijks-universiteit te UÉrechU is geslaagd voor het eandidaatsexamea in do pharmacie mej. M. Jaeobze te Vlis-i siügen. R.-K. Leergangen. Aan den cursus boekhouden M. O. ia benoemd als docent de heer Th. Speefj-' jens, onder-directeur der Bank-Associatief te Tilburg. Machinisten-examens. Geslaagd voor het diploma B. de heer J. S. Zandee te Middelburg. AARDENBURG. Met ingang van 15 ■Sept. a.s. is aan Mej. J. 3. Kools, onder wijzeres te Vrouwenpolder op haar ver- jzoek eervol ontslag verleend. BIERVLIET. Tot onderwijzer alhier, ia benoemd de heer J. P. Kakebeeke thans te Terneuzen. De rondvlucht van majoor Blake. Volgens een Central News telegram! majoor Blake Zondagmorgen om 5 uur te Drindisi opgestegen in de richtng va* Griekenland. Volgens een later telegram Korfoe aangekomen. Hij zette zijn reis naar Athene voort. Vliegongeluk. Een bestuurbaar luchtsclii rente naar Cotrone, een Lri vertrokken, met admiraal boord is volgens de „Temps velwind terecht gekomen en ne neergestort. Admiraal bl -vrij ernstig gewond. Te Delft is gistermiddag één een uitslaande brand ont zolder van het ketelhuis van derij „de Papegaai" van den kei. De brandweer was spoed en had na een uur het vuur oorzaak is onbekeud. V er ze de schalde. Woonark Een in de haven van Den gende bewoonde woonark, is terwijl de bewoners sliepen, laag weg'loopende water om ondersteboven blijven liggen, konden gelukkig intijds gi Slachting in dei Te Veldhoven zijn van den kippen door een honds dood; Lijk; Te 's Hertogenbosch is oi schen dijk het lijkje gevon pasgeboren kind. De ongeh is door de politie aangehou Poging Men meldt uit Aalten; Toen de jachtopziener Dar rondgang door de Buurtschap trof hij 'daar drie vreemi die hem zeer verdacht voo: hield hen aan en vroeg naar Deze niet kunnende toone der Duitschers een revolve Dammers in de kaak en ginf dcoh het gelukte de inmic schuwde politie,i na ruim ee' den dader te arresteeren. Staking hij' Waschindnstrl Maandag is een staking onder het vrouwelijk person sche Wasscherij-industrie. Van patroonszijde wordt dat den arbeiders werd vo- inganS van heden 81/2 uur te| in overeenstemming met arbeidswet. De tariefwerkstc 5 pet. loonsverlaging treffer in loonpeil in overeenstemm met de arbeiders(sters) die nieten. Bij' de invoering van de 4 Week, toen deze van 51 op 4 gebracht genoten de (darief' loonverhooging van 10 pet. peil te blijven met de and (sters). De staking omvat alleen Ejk personeel, georganiseerd dernen- en Chr. Fabrieksa Slechts' bij twee firma's mans en Daaiman en Co., Brutale Toen. de heer S. te Amstei morgen naar zijn garage gin tor te halen, bemerkte hij Welke door een lipsslot gesli geforceerd en dat zijn Hai met zijspan, benevens die vpa non verdwenen waren. Nadai politie had gewaarschuwd, dat omstreeks half twee in Harley's met zijspan Sloten sterd. De politie, die verm dieven Den Haag tot doel h kozen hadden, stelde zich on de recherche aldaar in verbi 'gevolg had, dat de daders a geknipt waren. Men schrijft uit Barne' „Hbld". Den laatsten tijd ondexv penhouders in sommige deE meente weer ontzaglijk veel sen, die zich zeer krachti vermenigvuldigen. Dienteng een 10-tal jagers en jachto] bosschen van Boeschoten eer partij georganiseerd, waarl kippendieven werden buitg een veel grooter aantal wist Tijdens deze jachtpartij wi hoj ontdekt, waarin zich h verscheurde kippen en konij Nog eens: „El Nadat het bestuur van dei zoo pas een onneutraal zaakj pioen" vobrgekomen, heeft ren, loopt dat blad (van 30 met haar- „neutraliteit" te aanbeveling van den voorzi Nederlandschen Wielerbond, didaat prijkt op de lijst-Va „liberale" lijst bij uitstek „Sportliefhebbers zoo naast een portret in kabin stemt allen op dezen ouK waarop ijskoud de mededeel! doen niet aan politiek in Neen, dat blijkt... Het is nu toch al te Tenzij het bestuur van eens voorgoed maatregelen redactie en administratie i p:oen een betere opvatting krijgen zuHen de kathoh< den Bond de koppen eens b steken. Dat gaat zóó niet bij Toen de Eerste Drentse te Oosterhesselen stopte, b chinist, dat er een dikke

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 2