OPEN ZITDAG R00DB0LLEN AMSTERDAMSCHE BANK KIEST DINSDAG 4 JUJJ^AANSTAANDE R.-K. Kerkbestuur te Ovezand E. VERBEEM, Goes. ZATERDAG 1 JULI 1922 ÜtilEUWE ZEEUWSCHE COURANT Bijkantoor BERGEN-OP-ZOOiVÏ die WEKELIJKS gehouden zal worden door den |*éer P. J. VAN DEN BERG in Hotel „De fénbeurs", Groote Markt 17 te Goes. e™»-® KERKNIEUWS. Rechtzaken ONDERWIJS. Sport en Spel. Marktberichten. Correspondentie. Advertentiên. Schoolleening groot f23.000 per 1913 L. ROOS Directie: J. M. A. F. A. VAN HASSELT - P. VAN GIJZEL - H. LSDONK Dezer dagen vergaderde alhier ia de jVteltaaloii van den heer Buslraan, de Provinciale Wagenmakers Patwms'vereen. onder voorzitterschap van den heer J. J. de Vos van Oosterland. Daar het weder erg ongunstig was, bleet de opkomst heneden de verwach ting!. Op het bestemde uur opende de Voor zitter de vergadering! met 'n hartelijk wel komstwoord. Ook den Rijks-Assistent van het Rijks-Lab-aiorium den heer van do Pavert heette hij hartelijk welkom. De 'Secretaris las op verzoek de notulen der vorige vergadering die zonder op ot aanmerkingen werden goedgekeurd en ge- teekend. Naar aanleiding van het jaarver slag, ontsppn zich nog een geanimeerde bespreking, Er had n.l. in de 'maand Maart een vergadering plaats gehad met de copi- missie doior de Z-. L. M. benoemd, toit. on derzoek naar do prijsberekening voor ue ambachtslieden, die het meest bij: den landbouw betrokken waren. Waar de ge- djadhlte tyijl dek Wagenmakers bestond, dat dit Provinciaal langs organisa^orischcn weg gebeuren zou, zagen zij zich teleurgesteld. Bovengenoemde commissie had volgens de vereeniging op wel wat vreemde mar nier enkele personen uit Walcheren en Schouwen en Duiveland samen geroe pen, otm zich te verantwoorden.. Noch- thans hebben zij! op die verg. zich uitne mend van hun taak gekweten. Zij! hebben klaar en duidelijk bewezen, door het ge ven van een gespecificeerde berekening; dat de prijzen, die de georganiseerde wa. genmakers in rekening brengen nog bene den de berekende prijs is, zoodat van prijsopdrijving of woekerwinst allerminst sprake is. De colmmissie van de Z. L. M. ging, dan ook ace-oord met de prijzen die in reke ning werden gebracht, en erkende de billijkheid van berekenen. Nu, is het ech ter janiimer, dat velen na bekendmaking door die commissie in 't Zeeuwsen Land bouwblad van 11 Maaart j.l. van hun be vinding, nog voortga,an met de wagen makers te wantrouwen, en als het ware stelselmatig' hun werk inhouden. Ook hein- ben de wagenmakers, de stelligste ver zekering gegeven dat zoodra, de prijs van het voornaamste materiaal in prijs daalt, zij ook de tarieven daarnaar zullen vast stellen. Nadat de penningmeester rekening en verantwoording had gedaan van zijn be heer, hield de voorzifter een lezing over de tegenwoordige toestanden in het be drijf. De bespreking die hier op volgde, was van zeer leerzarnen aard voor de wagen makers-. Ook de heer van De Pavert moe digde de leden aan om op den ingeslagen weg. voort te gaan. Hij spoio-rde de leden aan te trachten ook in Zeeland een cursus te krijgen waar de grondbeginselen van het vak geleerd kunnen worden. Na nog enkele zaken van internen aard afgehandeld te hebben sloot de voorzitter deze aangename en leerzame vergadering. 'a-IIeermhoek. Aan het door de Hand- boogsociëteit ,„De Vrije Schutters" ge geven concours werd deelgenomen doo-r 99 schutters van 16 verschillende socië teiten. De prijzen werden behaald -door: Hoofdvo'gel Jer. Vette, van Concordia, 's Heerenhoek; le klep Corn. Goense, van Willem Tell II, Ovezand; 2e klep Jan Rijk, van Willem Tell II, Ovezand; Zij- .arogel Jac. Martens, van Sebusiiaajn, ''s Hee renhoek; Zijvogel Mart. v. Eijkeren, van Amicitia, 's Heerenhoek; k,al Jan de Jonge van Conco-rdi-a;, 's Heerenhoekkjal Alb. Remijn, van Amicitia, 's Heeren hoek; kal M. Remij'nse van Edele Hand boog, Oudelande; kal P. de Winter, van Soranu-s, Heinkenszand. 's-JUccrenhoeb. Schoolfeest Was het zilveren priesterfeest vau den Zeere- eerw. heer Pastoor bij velen reeds aan het verdwijnen uit de herinnering, bij de schoolkinderen was zulks niet het geval, want zij hadden, toen zij op den 3en April in hunne scholen den jubilaris hulde had den gebracht, en hem hunne geschenken hadden aangeboden^ van hun pastoor do beloften ontvangen, dat zij later, binnen de schoolmuren het feest nog eens over mochten vieren. Maandag- j.l. was dio gelukkige dag voor de kinderen aange broken. Reeds in den morgen zag- men da ongeduldige jeugd met blije gezichten en -Zondagscostuum door het dorp zwieren. Omstreeks 11 uur begon het feest voor de meisjes. Deze zongen eenigie liedjes vooï hun pastoor en speelden een leuk stukje. Daarna volgden eenige spelletjes, waarbij verschillenden een prijs wonnen. Doch om' 2 uur begon het groote feest voor de jon gens en meisjes in het dubbel lokaal -der bewaarschool. Zij hebben genoten. Onge veer drie uren lang heeft de goochelaar, de heer S. Proper uit den Haag, de kinde ren verwonderd en verbluft doen staan door zijn aardige en onbegrijpelijke toe ren. Tusschen de verschillende vertoonin gen zongen de kinderen, en werden zij ge trakteerd op ijbw,af eitjes. Ongeveer om 5 uur trok de jeugd weer huiswaarts blij' en voldaan. Ze hebben genoten, en de heer S. Proper heeft werkelijk eer van zijn werk gehad. Iersëke. In den nacht van Woensdag op Donderdag is door een fout (men ge looft niet van moedwil) ta veel water op de oesterputten gekomen, met het gevolg dat de bewoners der verschillende kreef tenbewaarplaatsen gingen verhuizen en in de vele putten vrij rondwandelden. Wei kon men spreken van een grenzelooz.e, verwarring en daar de kreeften natuurlijk niet te herkennen waren, ging het moeilijk ieders portie vast te stellen. (Zj) Sas-van-Gent. Zondag na de Hoogmis tot 12 uur gelegenheid tot! het afdragen van contributiegelden voor de leden van de R.-K. Werkliedenvereenigingi,. R.-K. Fabrieksarbeidersbond, R.-K» Bouwvakar beidershond, R.-K. Spoi'tvereenigmg-zit ting Centrale Volksbank en Retraite- fonds'; bibliotheek geopend' van 33.30u=- Nogmaals herinneren we aan de po litieke vergaderingl hedenavond in de Zandstraat bij F. de Vleeschouwer, waar de heer Vienings uit Goes zal spreken en de openluc-htmeeting Zondagnamiddag di rect na het Lof (3 uur) op de groote markt waar Pater Silvester en de heer Vienings het woord zullen voeren. Allen dus op post! Sluis. Bij de koningschietingi van Ide Handboogmaatschappij ,,St.- Seb,a«tiaan'', werd de hoogvogel afgeschoten door Pr. de Meijer. Donderdag 29 Juni werd alnier het feest der H. Kindsheid gevierd. Dit jaar was de stoet bijzon-d'er mooi. Niet minder den 23 groepen namen er aan deel, o.a, een praalwagen „Koningin der Maagden" de H. Jeanne d-'Arc, Mandarijnen en Roodhuiden te paard, Chineesjes, Pater tjes, enz. Onder de lustige tonen van het muziekgezelschap „Apollo" dat welwil lend zijne meidewerking verleende, trok men na het plechtig Lof door de gemeente. Het talrijke publiek w-as vol bewondering voor de mooie costuums en het ordelijk verloop van den optocht. Een woord van hulde en dank aan de Eerw. Zusters en de Zelatricen voor hun moeitevollen ar beid en aan allen die op eenige wijze mede werkten tot het welslagen van het feest. Graauw. D,oor den Commissaris der Ko ningin is benoemd tot veldwachter dezer gemeente, de heer A. Maas te Hulst, Sluiskil. Zaterdag eu Zondag zal er een vergadering, gehouden worden voor de R.-K. kiezers en kiezeressen. Voldoet' nu uw plicht kiezers en kiezeressen, Jat gij niet uw stem verkeerd uitbrengt1 maar goed. komt daarom en bezoekt deze be langrijke vergadering, zij is van gïooi be lang voor u, opdat onze partij n.l., rechts, de baas blijve. Oostburg. Op Donderdag- feestdag van H.H. Petrus en Paulus, bezocht den heer L. Frujj'tier onze parochie, om kennis te maken met de R.-K. kiezers -en een politieke rede te houden. Ten 4 uur opende de voorzitter de ver gadering met een korte toespraak en gaf het woord aan den heer Fruijlier. De heer Fruij'i'er schetste in duidelijke, eenvoudige, taal den politieken toestand van ons land, hoe de Vrijheidsboindersi en Socialisten streven naar het'meesterschap;, hoe zij den Kiezers trach-ten wijsj te 'maken, dat onder hun bestuur de wereld een paradjjs zou zijn, hoe zij thans te velde trekken tegen Minister Aalberse, hoewel zij zelf vojor de wetten van Minister Aalberse stemden. Hij stelde in het licht den plicht van oen R.K, inzake de ver kiezing. De wetten door een Christelijk' Ministerie tot stand gebracht, steunen o-d de weiten van God zélf en o-p de uitspra ken van onzen li Vader den Raus. Hij ging' verder in den breede na, wal onze christelijke regeering in haar vier jarige zitting deed. Ilij meende uit een en ander te mogen coijcludeeren, dat ons Ministerie in de geschiedenis ©en goede plaats zal innemen en dat geen der voor gaande ministeries op. zooi'n succes kan wijzen. Hij besloot zijn rede met een aan sporing om flink den strijd te aanvaarden en mede te werken, dat de koele katholiek overtuigd wordt van den ernst des tijds en van zjj'n plicht om te stemmen op den R.-K. candida-at. De voorzitter bracht dank aan den heer Fruijtier voor de wijze waarop- hij den kiezers hun plicht onder bet o-og had ge bracht; hij meende da,t na hetgeen de heer Frujjtier had gezegd, vopr een R.-K geen twijfel meer kan bestaan omtrent het uitbrengen van zijn stem. Voorts deelilo hij mede, dat eenige jongedames zich be reid hebben verklaard het huisgezin tij dens de afwezigheid van moeder te be waken; dat aan omden van dagen en ge- brekkigen gelegenheid zal worden gegeven olm per rijtuig ter stembus te komen. Ten slotte spoogle hij' allen aan te stemtaen op. .No-. 1 der R.-K, lijrf. A'Daairna kwam in behandeling de finan- cieele zaak. Hoewel in Maart j.l. de con tributie is geïnd over 1921, meende de voorzitter dat het noodzakelijk was-, reeds nu de contributie te innen over 1922 en het voorstel van den heer Fij-nhout in de vergadering van 5 Maart j.l. in be handeling te nemen, n.l. verhopging van de -contributie, v an 25 op 50 cent per lid. Dat voorstel werd zonder stemming aan genomen. Benoemd werden nog vier personen, ui© om beurten tijdens de openstelling van het stembureau, daar aanwezig zullen zijn, om onkundigen behulpzaam te zijn, bij 'het invullen van het stembiljet, terwiil eenige jongedames uit den Vrouwenbon. zich vrijwillig aanboden in bet stembureau een lijst bij te houden, van alle R.-K. die hun stemplicht tadaen vervuld en de onkundigen ter zijde te staan. Na het innen der contributie Sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering en bracht het groot getal op- gekomenen zijn hartelijken dank. IiclrouwliaarlLt'idsrit'. He,t was ongetwijfeld een goede ge dachte van het commando Van de afdeeling Zeeland van het korps Motordienst v,an den Vrijwillige-n Landstorm om eens een betrouwbaaiheidsrit uit te schrijven. Daar door wordt meteen naar buiten- weer eens op een geschikte manier propaganda ge maakt vooi den Vrijw. Lan-dstoTm' een instelling die nog altijd noodzakelijk1 mag Worden geacht terwijl ook de goedo geest onder de manschappen er in blijft, Deze betrouwbaarheid,srit- had den Woens dag plaats. De route liep door het groot ste deel van Zuid-Beveland en Walche ren. Jammer -w-'as, dat vermoedelijk we gens het dreigende weer zoovelen van hen die zich hadden opgegeven, op hef appèl onttraken. Slechts 17 van de 40 ingeschrevenen Waren opgekomen. Te ongeveer half tien werd te Kapelle (het begin van de route) onder groote belangstelling van het publiek gestart, na dat vooraf de controle door de ciommis1- sie was geregeld. Bij het starten bleek, dat zelfs in den vrij willigen landstorm de dienstweigering is doorgedrongen. In één van de motoren was, ondanks alle p-oaingen, geen gang te krijgen. Vier groepen ieder van vier motorrijders vertrokken dus, telkens met drie minu ten tusschcnruimte. De auto's met de verschillende „controleurs" volgden dit voorbeeld, terwijl in de auto, die de laatste groep deelnemers als op de hielen volgde, medicus (dr. Pfeiffer) en de pers vertegenwoordiger waren gezeten. De deelnemers hadden tijdig de te vol gen route opgegfcven gekregen en! moesten enkele controleposten (btv. te Ovezande, DombuTg en op den terugweg te Nieuw1- land en Goes) pass-eeren, terwijl z-e ook op enkele plaatsen o.a. te NieuWland en te Oostkapelle onverwacht gecontro leerd werden. Natuurlijk ontbrak het niet aan pech. Vooral groep 4 telde onder zijn man netjes -een echten pechvogel, dien men ten laatste te 's-Heerenhoek in den steek moest laten. Had men eenig' oponthoud, dan ging het er natuurlijk om, zond-er in conflict met de controle te komen, dit in te halen. Was het weer nu en dan dreigend, hef heeft zich toch goed gehouden. Zelfs brak nu en dan het zonnetje door en pas toen de rit was volbracht en men veilig en «el le Goes zat, kw;am de regen los. De route ging van Kapelle naar ler- seke, vervolgens langs station KruininSen- Ierseke naar Schore, langs de dijken naar 's-Gravenpolder en v.erder naar Ovezand. Na de. controle door Driewegen en 's-Hee- renhoek over den nieuwen weg via N. en St. Joosland naar Middelburg. Van daar dojr Serooskerke en Oostkapelle naar Domburg, waar geruist werd. Te >n- gever kwart over een werd verder ge leden over Westkapelle onnoo-dig t-e zeggen, dat op den dijk een flinke bries slond Zoutelande, Biggekerke, Koude kerk© naar Vlissingen. Van hier ging het terug over Middelburg Daar Goes. Een flinke tocht dus, die aan de motoren groote eischen stelde, waaraan verreweg het grootste, deel evenwel schitterend voldaan heeft. Het traject is 128 K.M. lang. Men zal van ons geen beschrijving van den tocht vragen. We hebben kennis ge maakt met wegen, die voor het.snelverkeer prachtig geschikt zijn, maar hebben ook moeten ervaren, dat men in Walcheren hier en daar wegen noemt, wat soms niet veel meer zijn dan bftede, afschu- melijk kronkelende voetpaden. Het traject DomburgVlissngen iis rijk aan dat laat ste soort. Langs de geheele route werkte, op één enkele uitzondering na, de politie overal lofwaardig mede. Die eene uitzondering was Westkapelle, waar de* gemeente veldwachter, geassisteerd nog wel door een marechaussee, twee deelnemers ver baliseerde, die in de rechte dorpsstraat, waar haast niemand te zien was, enkele kilometers te hard reden. Was hier nu toch inderdaad sprake van „het verkeer in gevaar brengen Jammei, da! de groep, die nog weinig slrai'punten had gehaald en anders den eerstpn prijs had gekregen, te Middelburg den voorgeschreven weg door de stad niet volgde. Zo moest nu met den der den prijs genoegen nemen. 'Tc Goes aangekomen circa, 4 uur werd al spoedig begonnen met- het op maken van den uitslag. Deze uitslag werd door den korpsoo-mmandant, majoor Donk, aan de manschappen hekend gemaakt en is als volgt: Groef 3 mei 14 strafpiuiton, le prijs (deelnemers Serg. Th. v. d. Berg en Sei'o. A. Ooms, heiden Ierseke, Serg. J. Hoek man, Goes en P. de Hullu, Schoondijke), G roep 1 met 16 strafpunten, 2e prijs (korp, J. M. Kooien, Goes; A. Koert, Wolfaarts]- dijk; M. Bi erens, Nieuwdorp en A. J. v. Nieuwenh'uijzen, Axnemuiden). Groep 2 inet 38 strafpunten, 3e prijs (A. J. Keef teloo, Poortvliet; Chr. Lóuisse, Kapelle; C. v. d. Bulck, 's-Hperenhoek', en A. T. v. d. We-ele, Colijnsplaat). Groep- 4 mei) 64 strafpunten, 4e prijs (J. Steketee, Nieuwdorp; A. C. M. v.' Luik, St. Annaj- land; M. Soetewteij, Hansweerd, en S. .Wisse, Waarde). Een troostprijs viel ten deel aan Soetew'eij. Door verschillende autoriteiten hij en belangstellenden in den Vrijwilligeïi Land storm waren prijzen beschikbaar gesteld. Majoor Donk wenschte de deelnemers ge luk met den volbrachten tocht, die heusch ge-en zuiver pleziertochtje was en hoopte hij -een volgende gelegenheid nog meer deelnemers te zien. Ook bracht hij in' 't bijzonder dank aan de heeren J. C. Per- sant Snoep te Kapelle en M. de Jonge te Goes, voor de wijze, Waarop de wed strijd Was geregeld. Met majoor Donk wa ren nog uit Den Haag medegekomen om! dezen rit mee te maken de heeren kapi tein Nijland en luitenant Boulogne, de laatste namens den heer Duymaer van Twist, terwijl verschillende particulieren, sympatkise'erende met den V. L. S., hun auto hadden beschikbaar gesteld. De -Koningin heeft een. nieuwen fraaien zilveren beker geschonken v'oor de ring- rijiderij van Vreemdelingen verkeer te Mid delburg. De vorige is- definitief eigendom! geworden van den b°er Brasser te Vrou wenpolder. Wegwijzer in het Missale. Weekl'ijbt van 29 Jnii. ZONDAG, Mis van Maria Bezooking, 2c geb. v. Zondag, 3e v. H. Processus en Martinianus. Praefl Maria. Laatste Evan gelie v. Zondags MAANDAG. Mis van vorigen Zondag zonder Gloria of Oredo, 2e geb. Apostelen, 3e Concede, Praef. Apostelen. In Gecon sacreerde kerkenMis van Kerkwijding, gewone Praefatie. Credo.. DINSDAG, Mis van octaaf Petrus en Paulus, 2e geb. Concede, 3e kerk bf Paus. Praefs Apostelen. In geconsacreerde kerken Mis v. d/ Zondag, geen Gloria of Credo, 2e geb. Apostelen, 3e kerkwijding. PraeG Apos' telen. WOENSDAG. Mis H. Antonius Maria Sacoaria, 2e geb. Petrus en Paulus, 3e geb;- Kerkwijding. DONDERDAG, Mis Octaaf Petrus en „V. Ix O. S." van Westdorpe, ter ige- legenhei-d der kermis. KORFBAL. SLUIS. Alhier worden pogingen gedaans tot oprichting van een korfbalclub; reedzi zijn -er dames aan h-et oefenen. Teneinde de onbekenden wat meer op de hoogte te brengen met het korfbalspel, wtordtj getracht naar een propagandawedstrijd. AARDENBURG. De Aardenburgsdfo korfbalclub A. K. C. gaat eind Juli bij' gelegenheid van het drukke badseizoen) aan de Belgische kust aldaar een demon-: stratiéwedstrijd spelen te Heyst' aan Zee, OOSTBURG. Onder de leerlingen vaö de Rijks 'Hoogere Burgerschool alhier is een korfbalclub opgericht. Schieten. Uitslag van den schietwedstrijd van de Burgerwacht en den Vrijwjlligen Land storm te 's Heerenhoek op Zaterdag 24 Juni j.l. F. Perso-neele haan, marga: (9 schoten iü 3 Rondingen): le prijs J. Rijk D-z. 99 j>. tevens winnaar van de wisselmedaille; '2e Ei. van Dalen 99 p.; 3e J. Boonman M'X 97 p.; 4e A. van 't Westende La'. 96 p.; 5de Jac. Martens- 96 p.; 6e J. Martens Joihz. 96 p.; 7e prijs J. Menheere 96 pij Se C. v. d. Bulck 96 p. (na loting, niet L. Peeters); Troostprijs: P. Bos 63 p. 2. 'Perso-neele baan, buksle pr. li. Peeters; 2e L. de Jonge Rz. 3. Draaiende schijf, buksle pr. J. Wirtz; 2e pr. E-. v. Siuijs. 4. Eerehaan, marga: le pr. P'. Parel; 2e El v-ain Siuijs; 3e J. Hoiondert. 5. Eerebaan, Buks: le pr. J. Wirtz'; "2c J. Martens Jacz. 6. Vrije baan, marga: le pr. J. Hoion dert; 2e El. v. Siuijs; 3e .1' Wirtz; 4e E. van Dalen; 5e P. Paree; 6e J. Men heere; 7e H. van 't Veer. 7. Vrije b-a-an, buks: le J. Marlens. Ja. 2e J. Wirtz; 3e Et. vain Siuijs. Duivensport. SAS-VAN-GENT. Uitslag prijsvlucht uit Arr-as, van Zondag 16 Juni. Duiven gelost 6 uur. Oude duiven: 1. F„ de la. Ruelle Sas-van-Gent, 2. P. Putte Westdorpe, 3 'Cortvriendt Sluiskil, 4. G. Hamerlinok. Sasi 5. Cortvriendt, Sluiskil, 6. Davis- Sluiskil, 7. v. d. Vijver Zuiddo-rpe, 8„ H-. D-ierick Sas, 9. G. de-Clercq Westdorpe, 10. G. Hamerlinck Sas, 11. G. de Cooier Westdorpe, 12. A. Vermoet Sasi 13. V, Gijsel Sas 14. Wiliems Sluiskil, 15. JEj- Renique Sas, 16. P. Koch -Terneuzen, 17. A. Remery Westdorpe, 18. J. Reni- que Sas, 19. A. Cl-aessens Sas, 20. Th. Go-ethals Westdorpe. Paulus, 2e geb. Kerkwijding. Praef. Apos telen. VRIJDAG. Mis H. Cyrillus en Metho dius. Mis Sacerdotes 2e geb. Kerkwijding, 3e H. Willibaldus.- Gewone Praef. ZATERDAG, Mis Cognovi, 2e geb. Kerkwijding, 3e Concede, 4e Paus. Ge wone Praef. De R'.-IF. Jeugdorganisatie. Teneinde aan de Diocesane Commissie voor R.-K.- Jeugdorganisatie iu hef Bis dom, waarvan Voorzitter is de Wel- eerw. heer Rector Jx Möller te 's-Graven- hage de leiding te kunnen geven van het geheele Jeugdwerk, heeft Z. Dl; H. de Bisschop van Haarleim bij schrijven van den 24sten Juni 1922 ingesteld' een ge westelijke Jeugd-Commissie, waarin voor de Zeeuwsche eiland'en zitting heeft, de ZeerE-erw. heer A. D-. O. Schellart, pas toor te 's-Heerenhoek. De rechtbank te Zwolle heeft uitspraak gedaan inzake den moord te Houtdorp. De drie beklaagden werden tot 12 jaar ge vangenisstraf veroordeeld'. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoe ling van den minister van Onderwijs, dat de Hoogere Handelsschool te Vlissingen wordt opgeheven en de leerlingen kun nen overgaan naar die te Middelburg. VOETBAL. SAS-VAN-GENT. Zondag 3 uur zuilen op het R. S. V. terrein twee wedstrijden plaats hebben. Eerst ko-men Blauw-Wit J van de Zandstraat tegen R. S. V. 1 en daarna V. I. Q( S. I v'pn Philippine tegen R. .S. V. II in 't veld. SLUISKIL. Zondag zal de R.: K. V. V. „H. V. V." I van Hulst, spelen tegen da R. K, V. V. „O. D:. I. O" T van St-Jan- steen op het R. K, Sportterrein alhier, deze clubs zullen voor "de laatste inaaj- uitkomen voor den Missie-Wissel-Beekr, uitgeloofd door de R. K. V. V. „D. V. S." alhier. Deze wedstrijd z-al beslissend zijn. Voor dezen wedstrijd zal dan weder als scheidsrechter optreden den welbekenden heer R, Stofferis, die na dezen beslis- senden strijd den beker zal uitreiken, -als mede een woordje voeren tot zijn :port- makkers. Zondag zal de R. K.; V. V. „D. V. S." I en II geeom. een vriendsctiiappielijlkQ match gaan spelen tegen de R. K. V. V. Jonge duiven: 1. A. Vermoet Sas, 2. Scheffer Sa-s, 3. J. Renique Sas, 4. Con cordia, 5. J. Renique, 6 G. Haimelinck, 7. J. Konings, 8. J. Renique, 9. Marquinie, 10 A. daessens, 11- Marquinie, 12. A. Vermoiet, 13. A. Vermoet, allen Sas van Gent, 14. Da,vis Sluiskil, 15. Putte West dorpe, 16. v. 'd. Kaa, 17. P. Roegiers, 18. J. Konings, 19. -Cpncördia, 20. L. W-arrens, allen te Sas-van-Gent. Serie van 5 duiven A. Vermoet, serig -v|a|n 4 J. Renique, serie v-ap 3 'CBmcordia,. 2e serie van 3 Gebrs. Cortvriendt Sluis kil, le serie v-ain 2 G,. Haimelinck, 2e serie van 2 Marquinie. 'Prij'suitdeeling Zondag- 2 Juli. AMSTERDAM, 29 Juni 1922 N.V. Mij. tot exploitatie van eierveilingen in Ne derland. Aanvoer 212832 eieren. Hoogst® prijs f8,15, laagste prijs f6.15. Handel' flauw. Wegens de groote toevloed v-an aidvet- tenties zijin wij genoodzaakt enkele be richten en vers-lagen te laten staan tof een volgend nummer. Zoo kon heden ook het verv-odg van de Z. L. M.-vergadering niet mede. Red. Ondergeteekende bericht hier mede, dat per heden aflosbaar is gesteld Obligatie No. 66r groot f 250, Coupons en uitgelote Obli gatie zijn ten zijnen Kantore, Lange Kerkstraat, vanaf heden betaalbaar. Goes, 1 Juli 1922. 6750-22 per heele Bol 11,65 6762-10

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 2