DAGBLAD VOOR ZEELAND f n «s» f en j 35 ge- f 15 JSSS. f 500iev8nsiaR-e 250 JU f 150 een hand of voet een oog een duim Maandag 8 Mei 1922 Achttiende Jaargang ongBS&iiiktheid Buiteniandsch Overzicht BUITENLAND, EtYPOT«EEKI ANK rOOPNEDERJj ND. IERLAND RUSLAND NOORWEGEN CHINA VAN HET VATICAAN. BINNENLAND NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT WR JTFUWl 'muw W m gw «s IH. Abonnementsprijs f2,50 per drie maanden, f0,20 per week» Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N G S. Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOE3 Jnterc. Telefoon: Redactie No. 971 Administratie No. 207 Bijkantoor: MIDDELBURG,Markt 1 en 2. Telefoon No. 4/4 Abonnementsprijs f2,50 per drie maanden, f0,20 per weekf voor Post-abonnés f 2,90 per 3 maanden. Advertentiën van 1 tot 6 regels f t,50, elke regel meer f 0,2S| Contraotregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager. M onza Abonnés zijn gratis verzekerd tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd." te Amsterdam, Rokin 151, en wel voor de hieronder vermelde bedrageni Er is indertijd heel wat te doen geweest! over het apart accoord, da,t Frankrijk achter den rug der geallieerden om, met de Tvirksche Khemalisten van Angora sloot en daardoor in de Griekseh-Turk- sehe verwikkeling over de uitvoering van het vredesverdrag van Sèvres feitelijk te gen Griekenland en vóór Turkije partij koos, Speciaal Engeland was over daf aparte dansje slecht te spreken. Toen dan ook dezer dagen generaial Townshend, beroemd Eiigelsch krijgsman en lid van 't parlement, een pas liad aan gevraagd, ten einde hetzij als particulier, hetzij als officieel persoon onderhandelin gen aan te knoopen mot de Turkschs re geering, kon de Engelsche regieering moei lijk anders doen dan dien pas weigeren. Minister Chamberlain, die deze weige ring in het Lagerhuis motiveerde en ver dedigde, wees erop, hoe Engeland zich altijd met klem heeft verzet tegen afzon derlijke onderhandelingen van de gealli eerden over de kwestie van het „Nabije 083ten" en zelf altijd onveranderlijk heeft gehandeld volgens het aanvaarde principe wan eenheid van actie der geallieerden. En ziet, in 'diezelfde vergadering van het Lagerhuis zeide Chamberlain, dat de Engelsche regeering ervan in kennis ge steld was door de Italiaansehe regee ring, dat deze een overeenkomst had ge sloten met de regeiering te Konstan tinopel, waarbij de Turken op zich namen, het verzoek van Italië om spoorwegen, mij nen en concessies voor publieke werken in Klein-Azië, gunstig te overwegen. Hij voegde er aan toe, dat de Italiaansehe -regeering de .verzekering had gjegevem, dat de overeenkomst geen tegenconcessies inhield. Over deze mededeeling toonde het Huis zich pijnlijk verrast, vooral toen uit de discussiën bleek, dat Engeland in deze door Italië min of meer overrornjpcid' was en het parlementslid John Ward stelde voor, dat, aangezien de Fransche en Italiaansehe regeeringen zoo weinig eerbied betoonden voor de belangen van hun eersten bondgenoot, de Engelschej regeering op haar eigen houtje het ver drag met Turkije zou sluiten, zonder re kening te houden met haar bondgenootan. die dat ook niet ten opzichte van haar hadden gedaan. Nu, die houding is te begrijpen. Want al wordt nu ook in een telegram uit Genua gezegd, dat het ItaLiaanscli-Turhsche ver drag gêenerlei invloed heeft op de goe de betrekkingen ïusschen Engeland en Italië, wijl het louter economisch en niet met de Khemalisten van Angora, maar met de eigenlijke Turksche regeering te Constantinopel is gesloten, zoo begrijpJt toch eenieder, dat Engeland zich met die al te goedkoope verzekering niet in de luren laat leggen. Ook de Engelsche pers is slecht over "Jtaliö's apartje met Turkije te spreken. In een artikel over Italië's verdrag met 'Turkije zegt de „Manchester Guardian," dat men te Londen daarover wel wezenlijk ernstig ontstemd is. De juiste tekst is nog niet bekend, maar merkt het blad op, „de hoofdzaak, waarover men verbolgen is, is dat aan de Turken de indruk is gegeven, dat zij met elk van de Geallieerden afzon derlijk kunnen handelen en de een tegen den ander uitspelen, naar Abdoel Ha- mld'sv oorbeeld. Dit was juist de reden van de verontwaardiging der 'Engelsche regeering jegens het Fransche verdrag dat Franklin Bouillon de man dié namens Frankrijk te Angora onderhandel de metde Keuialisteïf heeft gesloten. Om aan zulke dingen een éïnd te maken, heeft toen de Engelsche regeering die conferentie van de Fransche, Italiaansehe en Engelsche huitenlandsohe ministers te Parijs bijeengeroepen, waarop men het over een gemeenschappelijke handelwijze is eens geworden. Bij de uitwerking der vredesvoorwaarden te Parijs is een com promis tot stand gekomen, waarhij En geland groote tegemoetkomingen heeft ge daan. En au wordt feitelijk met Engeland een loopje genomen. De Guardian drukt er haar verbazing over uit, dat de Italianen verklaren, dat den Turken niets is aangeboden in ruil voor de concessies, welke zij bij het), nieuwe verdrag aanbieden. Het terugtrekken der Italiaansehe troe pen uit het dal van de Meander, zoo ver volgt de Guardian, „wekt het vermoeden, dat de overeenkomst ook haar politieke zijde heeft, hoewel Italië reeds ontkend heeft, dat deze beweging_iets met de over eenkomst zou hebben uit fa staan. De voornaamste critiek van Engelsche zijde is •echter, dat deze nieuwe handeling van Italië het moeilijk heeft gemaakt den vrede in Klein-Azië tot stand te bren gen juist o phet oogenblik dat daar eenige kans op scheen. Hoezeer Frankrijk meer en meer geïso- «era komt te staan in de wereld alleen België houdt zich krampachtig aan Ma rianne's rokken vast moge uit het vol gende blijken. Volgens berichten uit Genua, zouden ie Franschen en B,eigen de onderhandelin gen met de Kussen geheel willen afbrenen, terwijl Lloyd George ze wensclit voort to zetten. In de kringen der conferentie rept men ook van de mogelijkheid ,dat deze tegenstelling weldra een einde zou ma ten aim de conferentie, waarop Engeland en Italië elders met andere mogendheden zouden onderhandelen over de politieke gedragslijn, welke zij ten aanzien van de Russische en Duitsche vraagstukken zul len volgen. Lloyd George moet aan Bar. rère verklaard hebben, .dat desnoods alle andere landen, zonder Frankrijk en Bel gië, een overeenkomst met Rusland zul len sluiten. De kleine entente en Polen «taan inzake het Russische vraajgsltufe aan de zijde van Engeland. Van anderen kant verneemt men, dat de regeering der Vereenigde Staten met meer zoo ongeneigd zou zijn als vroeggr om met Rusland te onderhandelen. De Fransche bladen uiten hun wrevel aver het verloop der conferentie, welke nu juist niet iu het voordeel van Frank rijk is, in spottenijen: De „Canard Enchainé" beschrijft de maatregelen die Frankrijk onder de in spiratie van Poincaré reeds genomen heeft tengevolge van de „meer dan dubbelzinniJ ge houding" van Engeland op de confe rentie van Genua. Het vroegere Oafp Viehnois op den boulevard was tijdens den oorlog herdoop in Café d'Angletierre. Thans is besloten dezen naam te verande-, ren in dien van Café TohacofcSüovaque, hetgeen veel heter klinkt", zoo zegt het blad, „althans zoolang de Tsjécho-Slova- «herie zich niet zal gedragen gelijk Enge land." De Kue de Londres zal herdoopt in Rue Belgrado en „gezien het feit, dat ge. heel Europa tegen ons is, zal de Place de l'Europe voortaan Place du Splendide- Isoleinent heeten." L'OetivTe schetst de conservatie tus- sehen de heide excellenties Tsjitsjerin e» Barrère die Barthou vervangt. Tsjitéjerin, de huidige communist, was vroeger erg aristocratisch, en diplamaat in dienst van den tsaar. Barrère, thans de groote, sjieke diplomaat, was in 1870 lid van de Pa- rijsche commune 5 „In den tijd, toen U voor den tsaar knielde zoo zegt Barrère „In den tijd toen U. Parijs in brand stak zegt Tsjitsjerin. In den Ohineescben burgeroorlog heeft generaal Tsjang-Tso-Lin het afgelegd te gen Woe-Pc-Foe. Eerstgenoemde was goe- verneur van drie provinciën in Mantsjoe- rije, resideerondo te Moekden, en stond als zeer bekwaam militair te doek, doch Woe- Pei-Foe is hem de baas geweest en heeft "Peking, de hartader des rijks, in zijn mach t. Deze overwinning beduidt de zegepraal van de nationalistische idee over den Japanschen invloed die door Lin werd in de hand gewerkt. Het doel van van Woe Pei-Foc schijnt te zijn: zijn land een waar lijk nationaal parlement te schenken. De rechtgeaarde Chineezen zijn dan ook met" zijn overwinning ingenomen. De burger oorlog loopt nu waarschijnlijk ras ten einde. De Volkenbond. PARIJS, 6 Mei. De staten die lid zijn van den volkenbond, zijn tegen 4 Sept. a.S; te Geneve bijeengeroepen voor de derde Algemeeae Vergadering van den Bond. De conferentie te Genua Een laatste beroep van Enge land op Frankrijk en België? GENUA, 5 Mei. (Renter.) Men ver wacht dat Frankrijk ea België liet ge- amendeeerde memorandum aan Rusland zullen aanvaarden. Anders is het waar. schijnlijk, dat Lloyd George onverwijld naar Londen zal terugkeeren. GENUA, 5 Mei. (Part. N, R, Ct.) He denavond waren er geruchten in omloop, volgens welke de Engelschen op het punt stonden een krasse nota tot Frankrijk te richten. Men mag betwijfelen, dat dit ge beurt vóór dat de instructies van Barthou bekend zijn. Echter werd hedenavond wel in officieus Engelsch perscommuniqué me degedeeld dat Lloyd George vandaag den geheelen dag geconfereerd had met de ministers Evans en Birkenhead, naar bet heette om alle mogelijkheden, waarvoor de Engelsche politiek gesteld kan wor den, onder de oogen te zien. De terugkeer van Barthou. Het Russische vraagslnk GENUA, 6 Mei. (EUvas.) Barthou is vanochtend om 9 uur hier teruggekeerd en heeft dadelijk een onderhoud gehad met dé leden der Fransche delegatie. Over de instructies, waarmede Barthou teruggekeerd is, deelt men van Fransche» kant het volgende mede: Frankrijk zal da memorie van antwoord aan de Russen niet onderteekenen, zoolang niet alle s^fce» zulks doen, d.w.z.; zoolang België tegen stand biedt. Zooals de Franschen zich in deze kwestie achter den Belgischen rug ver schuilen, doen zij" het in do bestandkwes tie achter Benes. Zij zeggen, dat zij Benes laatste voorstellen, aanvaarden. Benes heeft inderdaad gisteren oen nieuw ontwerp op- t/ft R'd&m 'steld,* waarop een gesprek tüschen hem en van Karneheck niet zonder invloed is gebleven. Wirtk naar Berlijn. BERLIJN, 6 Mei. (Wolff.) Naar de bladen uit Genua vernemen, is de rijks kanselier van plan, in het begin van de volgende week naar Berlijn te vertrekken cm aan de commissie voor de buitenland- sehe zaken verslag uit te brengen. Dr- Wirth zal waarschijnlijk tegen het eind- van de week weer naai- Genua terugkeeJ ren. Het plenum van den rijksdag zal vol gens de bladen, in het begin of het midden van a.s. week bijeenkomen. Het Russische antwoord. In den kring dei- Russische delegatie verzekert men, dat hun antwoord niet voor heden of morgen kan worden verwacht. Lenin en Genua, BERLIJN, 6 Mei. Te Moskou hebben' op 3 dezer de raad van volkscommissarissen en de uitvoerende raad in buitengewone zitting vergaderd ter beraadslaging over het antwoord op de memorie der gealli eerden. Een beslissing is nog niet genomen. Lenin moet. zich t-egen voortzeting der algemeen© onderhandelingen te-Genua heb ben uitgesproken en voorgesteld, Tsjits jerin te machtigen met Engeland iu afzon derlijke onderhandelingen te treden. PRANKRIJK D® riimniuni-fcisih spionnagczaali- Ecu wijdvertakte organisatie. De communistische spionnagezaaï in de arsenalen van de Fransche marinei schijnt een buitengewoon grooten omvang te krijgen. De bekende rechter van in structie Josselin is belast met hét onder zoek van de zaak. Tot nog toe zijn slechts drie arrestaties, alle drie van communisten, beEénd geworden, maar het is zeer waarschijnlijk1, dat er nog veel meer arrestaties hebben plaats gehad. Men is n.l., reeds gnruimen tijd mfet het cnderzoeE bezig en ook deze aan-< houdingen waxen dagen lang geheim ge houden. Het ministerie van binnenlandsc'he za ken, heeft een communiqué uitgegeven, waarin gezegd 'frordt, dat de algeimeenee veiligheidsdienst op het spoor is van <en buitengewoon belangrijke zaak' die de nationale verdediging betreft. De ar restatie heeft plaats gehad, maar heft grootste geheim wordt nog bewaard en het zal niet mogelijk' zijn, de zaak pu bliek1 te makeu tenzij na eenige dagen. Het is gebleken, dat men met een geheelë conspiratie te deen heeft. Men h'eefti achterhaald, dat plannen en modellen werden verraden, die den aanbouw van schepen betreffen, alsook gegevens over de in.richting der verschillende diensten, over de rcongtructie der onderzeeërs, over de voorraden, zoowel van grondstoffen' als van oorlogstuig, enz. betreffende de Fransche marineorganisatie. Er schijnen verschillende centra voor die diensten te bestaan, n.l. Brest', L'o- rient, Toulon en de kruitfabrieken van den centre in het arsenaal rond Parijs. Er waren heele koeriersdiensten inge richt, om de verschillende gegevens over te brengen naar Parijs en vandaar naar Berlijn. Vandaag uit werden zij overgebracht naar Moskou, maar men is overtuigd, dat men te Berlijn ook reeds partij er van trok. Deze bespiedingsdienst was onVriagd dootr een actieve bolschewistirsehe pro paganda, waarbij de werklieden werden aangezet tot sabotage en de zeelieden tot insubordinatie. Men heeft ook de bewijzen in handen, dat muiterijen werden voorbereid, die binnen korten tijd zouden moeten uit breken. De drie aangehoudenen, Bettemps, Con don en Morisonaud zijn ongetwijfeld per sonen van hét tweede plan, hoewel hun taak' reedrs belangrijk was. De huiszoe kingen hadden ieep belangrijke resul- tatm gehad. Vooral de correspondentie, die hij Bettemps is gevonden, is zeeï bezwaiend. De laatste inlichtingen, die nog ver zonden moesten worden op het oogenblik van de arrestatie, betreffen de operatiPs van het MiddellandseEe Zee eskader ter gelegenheid van de reis van den presi dent van de republiek naar Afrika. „Msbd." LONDEN, 6 Mei. (N. B. Ct.) De reb'el- sche troepen hebben met geweld het kas teel in het graafschap Cork, van kolonel Preteyman Newman het unionistische La gerhuislid, bezet, en gewapende mannen hebben een tabakfabriek te Dulin geplun derd, waarna zij aan don haal gingen. Onrust in Biesland. PARIJS, 6 Mei. In geheel Rusland' duurt de opwinding van het volk, veroor zaakt door het in beslag nemen van dti kerkelijke goaderen, voort. In de beroemdë kapel te Twer is een bom ontploft. Troe pen zijn tusschenheide moeten komen om de rust te herstellen. De gisting is in het. hijzonder groot te St. Petersburg en Kief. Te Kirkenes in Finmarken heeft een brand twee hotels en twee woonhuizen' vernield. Zes menschen zijn in Ie vlam men omgekomen, o.w. een geheel gezin van man vrouw en twee kinderen. De burgeroorlog iu Cliiua. PEKING, 6 Mei.( Beuter.) De verlie zen van 'de troepen uit Tsjili in den strijd - hij Tsjang-sin-tien worden geschat op twaalfhonderd man, die van de Feng-tiën- troepen op tweeduizend. Woe Pei-foe zegt dat hij niet voornemens is zich met poli tiek te bemoeien, behoudens de uitvoering van het oorspronkelijke voornemen om' een nationale conferentie bijeen te roepen voor de verkiezing van een vertegenwoor digend parlement voor de behandeling. va.n nationale vraagstukken als de ont binding van troepen, de financiën en de verkiezing van een vertegenwoordigende® president cn een kabinet. Gebed voor het Euoharisttóeli congres. De Bomeinsehe correspondent van de „Msbd." schrijft d.d. 30 April: Op verzoek van het comité ter voorbe reiding van het internationaal Eucharis tisch Congres te Rome, heeft de apostoli sche Poenitentiarie het volgende gebed goedgekeurd en met een aflaat van' 300 dagen toties quoties verrijkt. „O Jezus, die U zelf in de overmaat- uwer liefde aan ons geeft, Die U opoffert voor ons, Die in ons woont in de H. Eueha ristie, erbarm U over allen, die verre van U verkwijnen, wijl zij U, o waar Brood des Levens, niet kennen en U vergeten hebben. Openbaar U vooral ,aan hen bij gelegen heid van nw nieuwen triomf als op een verschijningsdag, onder het hulse! van het Eucharistisch Geheim. Verheerlijkt door uw volk in de verhe ven handen Pan uw Stedehouder, iu da door het bloed van zoovele martelaren geheiligde stad, in tegenwoordigheid van uWe ook van verre toegeijlde kinderen, die U loven en prijzen, moget Gij over alle zielen uw geest uitstorten, die Jicht, le ven en liefde is. Trek hen onweerstaanbaar tot U aan en geef, dat zij de behoefte gevoelen om' zich voor zooveel goedheid dankbaar te toonen door het voortdurend en innig be oefenen der aanbidding, door het ijverig, met toewijding cn aandacht bijwonen der H. Mis, door veelvuldige, ja, dagelijkscbe H. Communie en door bevordering der eerste communie der kinderen. Breid uit, o Heer smeeken wij U, oot-. moedig, door de voorspraak uwer onbe vlekte Moeder, breid uit uw Eucharistisch rijk ouder de menschen afzonderlijk en on der de families, onder de instellingen cn de volken, opdat deze den waren vrede in de erkenning dér heilige rechten uwer ge- nadenrijke heerschappij in het onbestre den rijk uwer liefde mogen wedervinden, dat alle menschen in U. vereenigt en om vat. Amen." Te Rome zal dit gebed gedurende de, dagen van het Eucharistisch Congres in grooten getale verspreid worden. Het Vaticaan en Rusland De „Osservatore Romano" publiceert het volgende communiqué: ..Tal van bladen publiceeren bijna da gelijks den laatsten tijd berichten omtrent nieuwe relaties en nieuwe onderhandelin gen tusschen Rusland en den H. Stoel. Ze gewagen zelfs van tastbare resultaten, welke alreeds verkregen zijn ten aanzien van de katholieken in Rusland alsook he. treffende het zenden van een vertegen woordigers van het Vaticaan naar Mos kou. Wij herinneren eraan, dat wij, naar aan leiding van een bericht van het Stefani- agentsehap, gedateerd van 7 April uit Londen, meldend, dat er onderhandelingen' tusschen het Vaticaan en Rusland gevoerd werden over een overeenkomst, welke de rechten der Roomsch-Katholieken zou er kennen en missionarissen van de Kathol lieke Kerk tot Rusland zou toelaten, da volgende korte tegenspraak gaveinDat bericht is onjuist. Het vindt zijn oors sprong in het feit, dat een overeenkomst! getroffen is, welke den H. Stoel machtig!! een eigen missie naai- Rusland te zenden voor de rechtstreeksche distributie der hulpmiddelen, welke de H. Stoel gegeven heeft of in de toekomst nog' verstrekken»! zal aan de hongerlijdende bevolking dier gebieden. „We kunnen thans opnieuw bevestigen, dat alle andere berichten' welke sinds-' dien betreffende het Vaticaan en Rusland! successievelijk gepubliceerd worden, vols komen onwaar zijn. (Msbode.) De Fransche gezant- De Fransche .gezant in Den Haag, de liter Charles Benoist, heeft Ket voor- Ti timendoor een reek's van bezoeken ons land nader te leeren kennen en per- •soonljjK contact te verkrijgen met per- 'sonen en zaken, ter versterking vjui de handen, die Frankrijk' en Nederland!, reeds binden. Gelderland geldt Ket eerstel bezoek. Hedenavond zal' hij te Arnhem aanjibm'en, vergezeld van den beer Geor-i ges Glaser. handels-attaché hij' de Fran sche legatie in Den Haag. Hij zal daajr «en paar dagen blijven. Het plan is eeni ge merkwaardigheden van Arnhem' en 'de provincie Gelderland te bezichtigen. De Heilstaat. De Amstei'tiamselic wethouder De Mi randa vertoeft voor de regeling van de! levensmiddelen voorziening in de Honopr- gebieden van Rusland, thans tp Moskou. Van zijn ervaringen geeft hij verslag in! „Het Volk". In een zijner laatste brieven treft deze passage: „Gisi orenavond was ik naar den Groo ten Schouwburg, waar een ondcr-wetscH ballet gegeven werd. Zoo'n groote schouw burg heb ilc npg nimmer gezien. De plaat'-: .«en waren ons door de sovjet-autoritei ten aangebodenwij zaten in de loge-, waar vroeger de Czaar en zijne familiel hebben, gezeten. Ik' geloof, dat een b'aï- ,1et' liet eenige is, wat de Russen kun nen organiseeren. De schouwburg, die vol zat met de nieuwe bourgeoisie, ver gaapte zich aan, de dans-gymnastieE. Een loge Eest 4 millioen. roebels. Toen Wij! hinlnen 'Kwamen, werden we bestormld door in lompen gehulde bedelaars en Kin déren, die door e en enkel' woord van' onzen geleider schuw in elkaar doken. „Wat ik zag is in wezen verdorde bourgeois Kunst. Van e enigen nieuwen! vorm van dans is blijkbaar nog geen sprake. Het was een' sprookje en de menschen houden hier van sprookjes. Ieder wil hier enkele uren uit de druk kende werkelijkheid komen. Zelden hoort men een lach' op straat. Alles zwijgt. De strijd om het bestaan' isf hier voor njet-ambtenaren zeer hard." Aldus de heer De Miranda. De Hanze in hef Bisdom' Haarlem. Viering van het derde lustrum op 21 Juni a.s. te Haarlem. Op 21 Juni a.s. viert de Diocesane Haarlemsch'e Hanze haar derde lustrum te Haarlem. Waar op dienzelfden dag Ket Altaar dat ooor de leden van den Haarlemschei Hanzehond aan de Kathedrale kérk werd aangeboden, door Z. D. H. Monseigneur A. J. Gallier plechtig zal worden ge consacreerd, heeft men gemeend aan deze lustrumviering hijzonderen luister tg moeten bijzetten Zooals bekend, besloot de Hanze, na dat zij zich onder de bijzondere beseher-1 mirg van het H. Hart had gesteld, 1reeds jaren, geledeu een der oude eu treffende Gildegebruiken in eere te her stellen en zoo spoedig mogelijk' in de hoofdkeirk van, het Bisdom een altaar ter eere van Jezus' Hart, te dóen verrijzen. De kbsteni van dit altaar werden op twintigduizend gulden geschat «n toen daagvoor kort vbor het koperen feest ,van den Bond derteinduizend gulden hij- een wairen gespaard door middel van' busjes in de huiskamer, eollecte's enz. was een dringend beroep op de offervaar digheid der leden voldoende, om dj, ont-i brekende zevenduizend gulden binnen' weinige dagen bijeen te brengen, zoo dat het volieeBend Altaarfonds op den dag van Ket 12Vs-jarige bestaan als feest gave kon worden aangeboden. In opdracht van Z. D. H. Monseigneur! Ca I i i cr leverde de beeldhouwer Maas de Haarlem een schitterend ontwerp, voor- het Altaar, aan welks uitvoering spoe-t dig daarna kon worden begonnen en dat thans zijn© voltooiing nadert en op 21 Juni in de Kathedraal zal worden ge consacreerd. Overigens wenseh't men het op dien! dag bij de aanbieding van hot Altaar niet le laten, doch1 ook! zooveel mogelijks tegelijk'ertijd de Altaarrbenioodigdhjedeni waagvan. Kostbaar Altaarkruis en kan-i delaaps reeds in bestelling zijn gegeven; te verschaffen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 1