BANK. raat, GOES ING WIJN lente-garantie. /-Werk Aan onze Abonnés-Landbouwers! .000.- lergen op Zoom Straat 9. te zending IN: Villapark NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT 1LBURG, ibteding ntvangt 3 flesschen. ontvangt 6 flesschen. ontvangt 9 flesschen. n 6 flesschen verkocht. per flesch. MIDDELBURG ederen eftijd. n - Aan lage prijzen traat 13 - GOES 5 EK sche Weg T 150 soorten Gralwerk r«nïJuf sr<£ Iiets laat veilen ofwel verkoopen I HE COURANT ■s Centrum 4070 pening-Courant Lder overeen te londities. Ibinnen- en bui lde wissels, jerkoopt buiten- f wissels, cher|ues napier. |.iitbetalingen in en buitenland. Ivoorschotten en In. [beleent inschrij- op grootboek- In, Hypotheken, |e, 'ATEN f 500.en Jche coupons per snte 'sjaars. |AND gedurende reductie. [orden verkregen, pspectus. JAGÉ. iTRAAL", Goes in HEERCNCOSTUMES, .50 on hoogerj MOOIE S; BLAUW SAT1NCOS- LSCHE STOFFEN il«, 175, «5.25, «6.-, «9.25: loverhemden 12.50 (ge- portriemen, Bretels, Zeil- mnasten 15 cM. breed 12- REN. Vraagt stalen voor Aanbevelend, K 6174-50-- en Mansbroeken n, Zwart-, Drab- n, Zwart Fluweel luwe Keper Jon- uwe Keper Jon- ze Jongens- en .n, Witte Slagers sen 6181-66 ongensbroekjes, ongenspakjes, roekjes. 6011-3* Toef 3'ns i«*b Clet combattanten rijns weSs, doch de scheldwoorden brulden zij elkaar van verre nog toe Zelfs toen ze elkaar met meer zagen, liepen ze nog fortissimo hun vriendelijkheden uit te schreeuwen. Genua is vol, stampvol. Hoogge- hoede gedelegeerden jachten in ron kende auto's naar hun hotels, de lichte, met een wit laken bekleede rijtuigjes worden door schamele paar den straat op, straat af gesleept; de koetsiers schreeuwen „joehoeen laten de zweepen als pistoolschoten knallende autobussen rammel-bonsen in vliegende vaart; de voetgangers kripelen dooreen, liet is een lawaai van je welste. En te midden van al die drukte staan de donkere gendarmen met hun Napoleonsteek, den mantel met gratie over den schouder gesla- gen, als bakens in de branding. Het verkeer is hier allesbehalve geregeld. Nu eens links, dan weer rechts schieten dc voertuigen elkander voorbij, en men staat erover verbaasd, hoe alles toch zonder ongelukken afloopt. Voor het overige laat de persoonlijke vei ligheid hier niets te wenschen over. Iedere steeg wordt aan de toegangen door twee" militairen bewaakt. De hotels in het centrum, waar gedele geerden vertoeven, evenzoo. Groepen caribinieri met wuivende lianenveeren op den hoed en talrijke gendarmen patrouilleeren door de straten, ook de hotels der journalisten zyn met een dubbele schilwacht vereerd. Een reis om de wereld per rijwiel. Het was op den 12den Juni 1921, dat een tweotal landgenooten de heeren G. Seubring en R. Stoeltje, hun wereldreis per Hima-rijwiel aan vingen. Zij startten in Haarlem, en hebben tot nu toe niet minder dan 11.500 K.M. afgelegd, Het tweetal reed in Nederland 700 K.M., in Duitsch- land 4500 K.M., in Tsjecho-Slowakië 1100 K.M., in België 500 K.M., in Frankrijk 2900 K.M., in Spanje 2300 K.M., en in Italië 1500 K.M. De af standen werden op de verschillende politie-bureaux in de steden, welke de sportmen passeerden, gecontroleerd. Op dit oogenblik bevinden de heeren Seubring en Stoeltje zich in Venetië, en vandaar gaat de tocht per Hima verder door Europa, Azië, Australië, Afrika en vervolgens naar Amerika. De toeristen hopen over ongeveer 6 jaar in patria terug te zijn. 60.000 gulden per jaar met waar zeggerij. Naar uit Parijs gemeld wordt, is een zekere „madame" Collet, waar zegster van beroep, door de recht bank te Bordeaux tot een maand gevangenisstraf en een geldboete ver oordeeld wegens uitoefening van 't „beroep" van waarzegster, hetwelk haar ongelooflijke winsten opleverde. „Madame" Collet is een handige jongedame van 24 jaar, die twee jaar geleden op het lumineuze denkbeeld kwam om haar fortuin als waarzeg ster te beproeven. Zij plaatste een kleine advertentie in verschillende Fransche bladen, waarin zij beloofde aan ieder, die haar een zeker bedrag per post wissel opzond, vergezeld van een opgave van naam, voornaam, geboorte datum en adres, de toekomst te voor spellen. In een paar maanden tijds ontving zij een groot aantal postwissels. Terwijl zij zelf een bedrag, gelijk staande met ongeveer 40 gulden per maand, aan advertenties uitgaf, leverde het lucratieve „bedrijf' haar een som, gelijk aan 60.000 gulden per jaar, op. Conan Doyle gefopt. 8ir Arthur Conan Doyle, de schep per van Sherlock Holmes, den speur der, die alles weet en alles te weten komt, is zelf eens aardig gefopt. Hij arriveerde te Parijs komende uit Marseille. Zijn handkoffer wordt aangenomen door een kruier, die hem vriendelijk verwelkomt met een„Hoe gaat het U, mijnheer Conan Doyle?" De knappe schryver, half verbaasd, half gevleid dat zelfs de kruiers aan de Parijsche stations hem van uiterlijk kennen, vraagt welwillend„Hoe weet je zoo goed, wie ik ben?" „Mijnheer" antwoordt de kruier „U komt uit den trein van Mar seille, uw haar en snorren zijn naar Marseiliaansche trant geknipt. Ik had in de couranten gelezen dat U van daar naar Parijs zoudt komen. Men» had U gesigaleerd als „een lange Engelschman." Daar ik al uw Sher lock Holmes boeken heb gelezen, ging ik aan het „deduceeren", ik waagde de stoute gissing en ik heb liet blijkbaar niet mis gehad." Bonan Doyle was zoo verrukt over de scherpzinnigheid van dezen kruier met speurders-gaven dat hij begon met den man een royale fooi te geven. En de kruier droeg den hand koffer (waarop met koeien van letters „A. Conan Doyle" stond, naar de taxi. Moord te Los Angelos. De courantenlezers zullen waar schijnlijk al weer lang de moordge schiedenis te Los Angeles vergeten zijn. Kapitein William Desmond Taylor dé directeur eener film-maatschappij, was in zijn woning te Hollywood door een onbekend gebleven moordenaar of moordenares gedood. Thans heeft de ambtenaar van het O. M. een mededeeling gedaan over den boedel van den verslagene. Ofschoon Taylor een ontzaglijk inkomen had, bedraagt de nalatenschap slechts 35.000 en van dit bedrag moeten nog tal van rekeningen worden betaald, onder anderen 1000 voor een lijfsieraad, en 1050 voor begrafeniskosten. De ambtenaar van het O. M. had uit de papieren van den verslagene ervaren, dat deze per jaar 50.000 verteerde. Generaal von Falkenliayn. aanvoerder van Verdun. De Berlijnsche correspondent van „De Tijd" schreef dezer dagen aan zijn blad: 't Was in Juni 1914. De Rijksdag geen sterveling had er toen wel een idee van, dat deze de laatste keizerlijke zou zijn behandelde de oorlogsbegrooting. Generaal von Fal- kenhavn was minster van oorlog en troonde als almachtige op zijn minis terzetel, omgeven van een schitterden staf. Blauw waren nog de kleedzame uniformen, zilver de knoopen, hel rood de hoogopslaande kragen. Rap porteur was Erzberger. Ik herinner mij nog goed de slanke, voorname figuur van Falkenhayn, later bijna twee jaar opperbevelhebber in den wereldoorlog. Falkenhayn is zeker een der meest markante persoonlijkheden uit het tijdvak van Wilhelm II. Hij was in 1913 minister van oorlog geworden en werd, toen Moltke aan de Marne was geslagen, opperbevelhebber der Duitsche legers. Tot einde Augustus 1916 bleef hij het, maakte toen, na dat Rumenië den oorlog had verk laarde, plaats voor Hindenburg. Falkenhayn heeft memoires ge schreven. Daarin verklaart hij, dat de toestand in September 1914 reeds ernstig was en dat het zoo gebleven is tot aan de nederlaag toe. Onom wonden heeft hij dit toegegeven. In September 1914 bleek het krijgsplan van Schleiffer reeds mislukt. Frank rijk was niet in eenige weken ver pletterd. De worsteling nam de vormen van een uitputtingsoorlog aan. En Falkenhayn 'deelde in zijn boek mede, dat hij toen reeds er van overtuigd was, dat Duitschland het immer grooter wordende aantal van vijanden, niet meer verpletterend kon verslaan. En dan meende hij nog, dat een beslis sende overwinning alleen in het Westen was te behalen en dat de overwinning op Frankrijk en Enge land langs den omweg over Rusland of Italië onmogelijk was. Deze opvatting bracht hem er toe, om aldoor weer in het Westen een beslissing te zoeken. En hij spaarde geen bloed. In den herfst van 1914 dreef hij den bloem van Duitschland's jeugd aan den IJzer in den dood. Later leverde hij zes maanden lang denongekend bloedigen slag bij V erdun. Beide ondernemingen brachten hem geen stap nader tot het groote eind doel. Vooral heeft men hem verwe ten, dat hij bij Langemark de vrij wil ligen offerde en ze liet afslachten door oorlogser varen Engelsche soldaten op moeizaam terrein en dat de slag van Verdun 200.000 kostbare men- sclienlevens heeft gekost. De slag van Verdun in den zomer van 1916 wierp in het Westen alle formaties zoo door elkaar, dat de tegenstoot aan de Somme alleen door schier bovenmenscheljjke inspanning kon worden afgeweerd. Betlimann Hollweg zag dit alles ontzet toe. En de zorg voor zijn land gaf den eeuwigbesluitelooze den moed, om aan den keizer te vragen, Hinden burg tot chef van de generale staf te benoemen als eenigen generaal, die het vertrouwen van heel het volk bezat. Maar de keizer weigerde. Eerst toen Erzberger de Zuid-Duitsche vor sten had bewerkt en dezen nu bij den keizer aandrongen, gaf deze toe en scheidde van den man, waarop hij wel het allermeest heeft vertrouwd. Het eert Falkenhayn in hooge mate, dat hij zich niet verbitterd terugtrok! maar zich direct weer als onderge schikt veldheer bereid hield. Het blijft ook hoogst merkwaardig, dat deze man tijdens zijn opperbevelheb berschap de grootste strategische successen behaalde op punten die hij voor secundair hield. Hij was de eigenlijke man van den doorbraak bij Gorlice-Tanrow. Hij rolde het Russische front op en veroverde Polen. Hij voerde in 1915 den oorlog met Servië, krachtig onder steund door den harden Mackensen. Nog merkwaardiger is, dat hij, na het neerleggen van het opperbevel hebberschap als generaal in Rumenië en Zevenbergen zich letterlijk met oorlogsroem overlaadde. Falkenhayn was een man met ze keren blik en rustige energie. Een uitstekend veldheer. Maar hij miste de vonk van genialiteit, die noodig is om millioenenlegers in de hand te houden. Zijn taak werd nog moeilijker, wijl hij steeds op gespannen - voet stond met den Oostenrijkschen bevel hebber Conrad van Hötzendorf. In het boek van Falkenhayn staat een lapidair zin. Deze luidt„Rethorica, zelfvergoding* en leugens hebben Duitschland in der diepsten afgrond gestoten". De oprechtheid van dezen man is heel wat sympathieker dan Ludendorff, die heel de schuld van zich op het Duitsche volk wierp en de dolkstoot-legende uitvond. Maar dit neemt niet weg, dat de nu ge storven Erich von Falkenhayn zelf als chef van den generalen staf twee jaar lang de verantwoording heeft gedragen voor deze „rethorica, zelf vergoding en leugens", Een rijke kastelein. Een inbreker is te weten gekomen, dat de caféhouder P., van den Goud- schenrijweg te Rotterdam, zijn opge spaarde geld bewaarde in een houten kistje, dat hij in zijn slaapkamer onder zijn bed had staan. Die in breker, tot nog toe onbekend gebleven, is door een aangrenzend huis van de straat naar den zolder geloopen en vervolgens op het dak geklommen. Eenmaal op het dak, heeft hij zich door een zolderraam toegang verschaft tot de slaapkamer van den kastelein, daar heeft hij het houten kistje onder het bed vandaan gehaald, en vervol gens meegenomen naar het dak, waar het hem niet moeilijk viel, het open te breken, daar het slechts met een hangslot gesloten was. Het kistje heeft hij op het dak achtergelaten, na er het bankpapier (anders bevatte het niets) te hebben uitgenomen. Volgens mededeeling van den bestolen kaste lein bestond de inhoud van het kistje uit f50.000 tot f60.000 aan bank papier; liet juiste bedrag kon hij niet opgeven. Een trampoetser, die van mede plichtigheid aan den diefstal verdacht wordt, is aangehouden. Is rook en schadelijk voor onze gezondheid In „De Dokter in Huis" komt het volgende schetsje voor: „U rookt 20 a 30 cigaretten per dag?" „Ja wel, zoo ongeveer." „Ge looft U zelf niet, dat dit bovenmatig rooken veel schuld heeft aan uw ellendigen toestand?" Volstrekt niet." De geneesheer schudde zijn hoofd. Hij glimlachte op eigenaardige wijze en haalde uit een flesch een bloed egel te voorschijn. „Ik zal U iets toonen," zeide hij, „ontbloot U eens uw arm." Decigaret- tenrooker deed dit, en de andere zette op diens bleeken arm den dunnen zwarten bloedegel aan. Dadelijk begon het dier te zuigen. Hot werd dikker, tot het plotseling in krampachtige trekkingen neerviel dood! „Dat heeft uw bloed bij dezen bloedegel bewerkt," zei de arts. Hij nam het lijkje tusschen duim en wijs vinger: „Ziet gij, werkelijk dood," zeide hij. „U hebt hem vergiftigd." „Ik veronderstel, dat het geen ge zonde bloedegel was." antwoordde de rooker op brommerigen toon. „Geen gezond dier? Nu, goed, laten wij het nog eens probeeren." De arts zette nog twee bloedegels op den mageren arm van den jongeling. „Als deze twee ook sterven," zeide de patiënt, „dan zal ik in plaats van 30 cigaretten maar 10 per dag rooken." Gedurende de laatste woorden kreeg de kleinste van de twee bloedegels een stuip on viel dood neer, eenige oogenblikken later dc tweede even eens. „Hoe afschuwelijk," zeide de jonge man, „ik ben waarlijk voor de bloedegels erger dan de pest." Dat is de werking van liet vergif in uw bloed, dat bij alle cigaretten- rookers voorkomt," zeide de arts. „Dokter," antwoordde de rooker, ter wijl hij de 3 doode bloedegels pein zend bekeek, „ik geloof haast, dat U gelijk hebt Een bijzondere burgerwacht. De ontzaglijke toeneming van het aantal misdrijven in New-York heeft aanleiding gegeven tot bijzondere maatregelen, die zonder precedent zijn in de geschiedenis der stad. Er is een speciale burgerwacht ingericht, die reeds 4000 leden telt. De leden van dit corps zijn gewapend, docli dragen geen uniform en doen pa- trouilledienst gezamelijkmet de gewone politie. Hoe noodzakelijk deze maat regel is, blijkt uit het feit, dat er sedert het begin van het jaar in de stad New-York 98 moorden en 122 aanrandingen hebben plaats gehad. Sinokkelaijj iu Oosterfjksch bank papier. Zaterdag kwamen op het hoofd- postKantoor te Amsterdam twaalf aangeteekende postpakketten, afgezon den uit Oostenrijk en geadresseerd aan een firma daar ter stede. Door een toeval viel een dier pakketten achter het loket om, waardoor het touw brak. Er vielen eenige boeken uit en tevens een Oostenrijkscli bank biljet. Dit was voor den beambte aanleiding om liet pakket aan een nader onderzoek te onderwerpen. De inhoud bestond hoofdzakelijk uit oude Hebreen wsche boekenDe postbeambte deed tevens de eigenaardige ontdek king, dat tusschen de kaften Oosten- rijksche bankbiljetten, meestal van 1000 kronen, zaten. Bij sommige boeken stonden de kaften er bol van. Zoo was het met alle pakketten ge steld. Hierdoor is men een omvang rijke smokkelarij van vreemde bank biljetten op het spoor gekomen. Het ligt voor de hand, dat de truc niet voor de eerste maal is toegepast. De partij is in beslag genomen. (Tel.) Engelsche padvinders in ons land. Te Hilversum zijn vorige week een honderdtal padvinders uit Kent, die gedurende de Paaschdagen op de Sehuttersheide kampeerden, officieel ten raadhuize ontvangen en toege sproken door den burgemeester mr. Paul J. Reymer, die o. m. wees op al het schoone, dat de Gooische streek den vreemdeling biedt en nadruk legde op de beteekenis van het feit, dat bezoeken als dit de verbroedering der volkeren bevorderen. Deze rede werd beantwoord door een der aan voerders, Spencer, die o. m. sprak over de waardeering, die hij had voor de Hollandsche jongens, door den heer Oxely, den Engelschen vice-consul en burgemeester Bromley, die met ambtsketen ter receptie was ver schenen. Een jonge Engelsche pad vinder bood mevrouw Reymer bloe- mjen aan. Op den Kerkbrink hieven de Engel schen drie hoera's aan voor de Koningin en drie voor den burge meester en diens echtgenoote. Daarna werd in het Hof van Holland namens het gemeentebestuur de thee aan geboden. De man 1922: Schoentjes met neusjes lieel keurig ge lakt, Nummer te klein en verheven gehakt, Sokjes met regenboogkleuren, ragfijn, Slobkousen die onafscheidelijk' ziin, Broeitmet twee vouwpijpen en broeden naad, Daar dat precies zoo in ,t modeblad staat Heerlijk colbertje, modieus getailleerd, Met zeven zakken (sours drie maat ge- 3teeir(d:„ Jas met een band of een riem' mfet ejen gïkp, Nauw toegehaald net zoowat als een wesp, 1 o-kken als manen, een haard als een geit, Over zijn slapen óók nog viezigheid, Sloffende loop, met het hoofd naar den grond,' O ogen verwaterd, een pijp in den mond, Zakdoek van „zij' met een luchtje van 1 ,MaV;' Kiek van den man onzer schepping is klaar. „Tel." CLINGE DOORENBOS l)e onbekVriiP geneesheer Djr. Syde-njiam was een der beroemdste Londensche gfeneeshee^en. Onder zijne patiënten was ookl oen zedr aanzienlijk heer, die reeds lang onder behandeling was geweest; maaif die, ondanks hij ge trouw de geneesmiddelen gebruikte, maar niet higtj^r scheen te kunnen woeden. Ten, einde jaad zeide dr. Sydenham eindelijk |tbt dezen zieke: „Mijnheer, ik heb al gedaan, wat ik kon. Indien gij evenwel in den g(rond genezon wilt wor den, ga dan 'dfr. Robinson te Inverness in Schotland, yaadplegCn. Deze is buiten gewoon kundig in ziekten als de uwe; ik zal u een; bfriei" medegeven, waardoor ik verzekerd bén dat hij u helpen zal." Het. was een; zeek lange reis van Lon den tot het Noorden van Schotland. De patiënj evenwel had ruimschoots tijd en geld genoeg; daarenboven goede paarden en .rijtuigen en bovenal een k'ooitsach- •tigc begeerte om genezen te worden. Dus hij ging. Na een vervelende reis van arie weken kwam hij eindelijk te Inverness aan. On middellijk! ging hij di'. Robinson opzoeken- Maar met, hij kon. hem niet vinden en ten laatste vernam hij, dat aldaar no»it oen geneesheer van dien naam gewoond had. De patiënj! verkropte zijn spijt en liet weef ingpannen. Ditmaal ieisde hij met zulk een, haast, dat hij voo'r zijn terug reis slechts 't. spoorwegnet was des tijds nog niet zoo volkomen als thans tien dagen in plaats van drie weken be steedde. Zoodira hij te Lon,den aangekomen was, liot hij zich naajr dr. Sydenham brengen,] wien de wind van vofrea wachtte. «Ha, ik ben' Mij u te zien. Wal ziet gij ejr goed uit", sprak' de dokter. „Dat heb ik aan u niet- te danken, gij deugniet. Waarom hefot' gij mij be drogen V „Ja, zekér Gij lnjjht mij geraden dr. KobiUfSon op tc zoeken, terwijl gij' wist dat er,zoo iemand niet.' was. Hoe kunt gij u nu verontschuldigen? Verklaar u nu" „Mijrjieer George" antwoordde hij. zijt gij cf iiiet Hater aan toe, dan gij voor japen geweest zijt? In één woord, zijt gij «iet hersteld van uw oude kwaal?" De andefr dacht een «ogenblik' na en was eindelijk genoodzaakt" te bekennen, dat het indeïdaadd zog was. ZATBRDAO 22 3VPR1L 1922 „Dit is juist mijn verontschuldiging, mijn verklaring, mijnheer", antwoordde de geneesheer openhartig. „Ik wist', dat een g«is naar de Hooglanden van Schot land u g'ehleel genezen zou. en ik ge- bjruikte hét eenige middel, dat mij^ ten dienste, stond, em a daartoe te bewegen. Hadde ik u zulk een, verrei» tocht als geneesmiddel aanbevolen, dan zoudt gij niet gegaan izijn; maar om dr. Robinson te bezoeken, zoudt gij onmiddellijk op reis gaanzoo zijn onze patiënten Dus laat onjs dj'. Robinson dankén." En de héér George gaf zich oewonnen. Een list van een sinckl4elaiar. Dezer dagen Viel den Duitschen beamb ten, op het station e Julieh, een per soon op, die een voorwerp in een linnen zak aan riemen o-p den rug droeg"; die! last scheen erg zwaar te zijn. De beamb ten vroegen hem wat hij droeg. Het ant woord was„teer". Nadat de vreemde ling het voorwerp had uitgepakt, kwam er een ronde ijzeren hol te voorsfehijh. Hit een opening in het deksel kwam ook een sterke teerlucht. De beambten nieuws gierig en wantrouwig, onderzochten hel ding wat nauwkeuriger. En zie, het dek sel was beweegbaar, een smalle van onder gesloten huis me't teer 'gevuld was aan net deicsel bevestigd. D.e rest van de ruim te in den bol was gevuld mét sigaret ten, koffie en tabak, ieder in een afzon derlijk vak. De slim uitgevonden smokkel - machine en haar inhoud werd door de heeren „Ki'iminale" in beslag genomen. Een verwoeste beschaving. De eorr. van de Tel., Johan Linger, die Rusland bezocht, Vertelt van wat hij' to Meskou zag'. Eens ging ik met een der leden e.ener buitenlandsche missie die vroeger in Moskou woonde, naar zijn huis, dat thans door verschillende families bewoond werd. Het was een groot gebouw, waarvan hij een der verdiepingen had en al hij het binnenkomen Mei mij op hoe versmeerd en vervuild alles er uit zag. Hij trad binnen as in zijn eig-eu woning. Zijn vroegere "be diende had zich b'ehag'elij'k in zijn meubi lair genesteld, droeg zijn costumes, ge bruikte zijn schrijfmachine en had, naar ik vernam ook de gelden die zijn meester hem toevertrouwd had als gemeenschap pelijk bezit beschouwd. Er ontspon zich een gesprek waarin de meester het voor een kapitalist ruime standpunt- innam, dai. de dienaar' in deze afgeloopen jaren volkomen gereolitigd was geweest in het bed van zijn baas te slapen, zijn frak en zijn schoenen te dragen en naai' behoefte van het geld te nemen. Maar waarom was zilver verkocht, de meeste meubelen ver kwanseld, bet huis zoo toegetakeld en aj bel geld verdwenen?, De dienaar had er met Van terug, want hij kon zich op- wei nig heroepnu. Zijn patroon had hem zelfs uil het buitenland voortdurend l'e- vensmiddelen en geld doen toekomen en hij'.had .ook zonder te stelen, een beter le ven kunnen hebben dam allen om hém, keen. Het was een poovere vertoouing, want het had er allen schijn van, dat Thor dit ondernemende jongmenseh de afreke ning gekomen wa3. Natuurlijk kwamen dp buren er aan te pa», die toch óók in het nuis van den vreemdeling woonden, maar dc ex dien a ar kreeg over de geheel c linie ongelijk. Och, iedereen had min of meer voor e.gen rekening gestolen, maar naar be hoefte, en deze vriend had meer verbrui.:]; dan wenschelijk was. Wanneer de hem tot vertrouwde groote som hem bezwaard had, dan had hij die aan het gouverne ment moéten afdragen, meenden de buten, maar er zelf niet mee moeten speculee- ren Dat wist dus iedereen dat de knecht een millioenendroom gehad ha-d een droom met een benauwd hart. Vox populir Vox Deide buren zeiden dat do man een schoffie was, dat zijn vrouw iedereen de o ogen verblindde met de prachtige, hoewel verouderde toiletten van de echt genoote mijns geleiders en inderdaad daar kwam dc vrouw te voorschijn in een nauw sluitend gewaad dat geenszins berekend scheen op de wilde gedragingen der tegen woordige draagster. Het was komiek, deze au fond burgerlijk verloopende ruzie in Sovjet-Rusland, 'n ruzie, die allerlei vóór- tevolufcieunstincten wakker riep in de menschen die haar mee bidden helpen ma ken of althans zeker niets gedaan hadden (laar tf, beletten. En och, als ik optel wat de vorige meester meenam zijn schrijf-; machine die ik in hel donker alle trappen afdroeg en ten slotte op de onderste liet vallen zijn smoning waar de mot in zat een paar koffers met vaii alles wat en een Imogen hoed-die onder het stof der revolutiejaren zat Wanneer gij door uwen Notaris of Zaakwaarnemer verlangt dan, dat hij de desbetreffende advertentie ook plaatst in het doer rj- gelezen wordend Dagblad:), j,Nieuwe -Zeeuwsche -Courant"

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 5