DING Nieuwe Zeeuwsctie Courant .derwagens LBURG ennabor" IEVERSFRÈRES werking ieuze in Goes IE COURANT iUIKTE en afdrukken ZATERDAG 8 APRIL 1922 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Jwtet geheel ilzaak van fel, Goes, Telef. 16? IDDELBUR6 il F 25 IERSTOELEM naf f 12.85. laccijnsverhoogine:. t. acctfnswhooiing QSTUUMS: 10,12,14,16 iie Colbert- ;nBlauw 8 gulden 48, 52, 55 Crolsé .Kos- e jaar kostten JSTÜÜMS" in alle maten, i - Gemengd Nieuws. Dagblad voor Zeeland 6080-39 n). 6084-50 rijsopgaaf. lij een BUITENGE- gewenschten prijs vóór 25 APRIL a.s.j(Swe tijd op d* meeste soor- jeveer 6098-30 [iefd aanbevelend voor leve- egen zeer billijke prij- an zuivere NATUURWIJNEN- VIPORTEURS, MIDDELBURG) g franco Vraagt prijscourant. 6094-153j|1 naar keuze gratis Boord uitzoeken. bibliotheek, opdat èu èn zich menigmaal kunnen spiegelen kted an vwrierde het met eene afbëlding van de moeder van Bon Bosco. Wij wenschen het van harte een massa- verspreiding toe. Jezua van .Nazareth. De Ge schiedenis van zijn leven door moeder Marie Loyoia, vertaald door Christine Tiemesen. 2e druk L. 0. G. Malmberg. Uitgever van den Appstolistehen Stoel. 's-HertogenbosohAntwerpen. Een heerlijk boek', dat werkt als een frisselie regenbui na heete zonnedagen, dat onze kennis verruimt, onze phantasie verrijkt, ons hart veredelt. Hoe eenvoudig hoe klaar en tevens imposant ontrolt zich voor ons oog het leven van Hem, in Wïen het knooppunt der Geschiedenis ligt en 's werelds verleden, heden en toekomst. De vertaling is uitmuntend en heqftt al den rijkdom van het origineel weten to bewaren tegelijk met het zoetvloeiende van den stijl. Een kostbaar boek voor hen die Chris tus niet kennen helaas dat men in onzen tijd zoo iets moet zgggen, maar het ie zoo, zeer velen kennen dein Christus niet en Hem zoeken met die geheime aandrift welke elke menschenziel tot God trekt gelijk de magneetnaald wordt ge, trokken naar het Noorden. _Bein kostbaar boek ook voor de christe nen, de Katholieken die Jezus van Naza reth zeer oppervlakkig, zeer onvolkomen kennen .op wier door aardschgezindheid en jacht naar geld en goed versteende harten het zaad- van Zijn Woord biel kan opschieten, wijl die jachtige drukke wereldsche menschen zich nimmer de moei te geven eens rustig te staren op heit goddelijk beeld van den Menschenzoon. „Die de wereld heeft bejegend Met Zijns Vaders vredegroet. Die 'de kinderen heeft gezegend, De aard verloste door Zijn bloed". Daartoe biedt Moeder Marie Loyola's Jezus van Nazareth een overschoone ge legenheid. .Wij kunnen niet anders zeggen dan: „neem en lees!" Schaf U dit boek vóór alle andere aan. .De uitgave is onberispelijk verzorgd; tegenover het titelblad is gen fraaie beeltenis van den Christus als knaap aan; gebracht. In één woord een prachtuitgaaf. Russische kinderen naar Nederland1 Mede naar aanleiding van de vele aanvragen uit verschillende streken van het land, die bij het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden bin nenkomen, heeft dit bureau het'ge voelen van bevoegde autoriteiten ingewonnen omtrent eventueele kin dertransporten uit Rusland naar Nederland. Aldaar was men van meening dat de regeering vrij stellig in het belang van de volksgezond heid voorshands bezwaar zou moeten maken tegen dergelijke edele pogin gen. Ook o.a. de Engelsehe regeering heeft dezer dagen na ernstige over weging, om dezelfde redenen hare toestemming moeten weigèren, wijl het gevaar daaraan verbonden, zelfs bij de grootste voorzichtigheid niet te ontgaan is. Een gehouden overleg tusschen het R.-K, Huisvestingscomité te 's-Her- togenbosch en het Centaal Bureau der K. S. A. had tot resultaat, dat be sloten moest worden om voorloopig van dit plan af te zien, omdat de moeilijkheden en de gevaren, aan zulk een onderneming verbonden niet te onderschatten zijn. Bijgevolg zullen binnen afzienbaren tijd geen Rus sische kinderen naar ons land komen, hoe gaarne men dit ook zou wenschen. De hierdoor teleurgestelde liefdadig heidszin der katholieke Nederlanders zal echter zeker op velerlei andere wijze de arme Russische jeugd weten te helpen. Giften in geld worden ten allen tijde gaarne in ontvangst genomen door voornoemd Centraal Bureau, Oude Singel 78, Leiden. (Postrekening No. 57216). Een huis des noodlots. Bij de oude Grieken had het konings geslacht Laios een treurige vermaard heid verworven door den stortvloed van rampen waarmede het werd over stelpt en wat de treurspeldichter Sophocles in zijn drieledige tragedie; rK-onmg;Oedipus"Oedipus in Colone" f Ük ii gone' zo° geniaal heeft uit gebeeld. i„Jn ('e.nieuwere geschiedenis schijnt het keizershuis Habsburg liet huis ,t 111 dit opzicht op zijde te streven. Hoe vreesehjk zoo schreef „De Tijd" wf ?agen Z*n al die fierc en jube- vnn ,-.euzcu\. welke de kroondragers geloeen°0t zicb toepasten, ST& ?eworden' «-Bella gerant anderen i Austria> uu*>e" laten Oostenrijk 5 V(?eren'/li- gelukkig die vet-mV bruiloft; en dan erit bZ? a' e' fi u: Austriae Austria u*? orbi lmiverso" of tenrnb's t 111 orbe l,ltima Oos- v zal het zijn over de g heele wereld te heersclienOosten rijk zal het laatst van allen op de wereld blijven bestaan wat is er van deze profetieën, in den zin, waar in ze bekend waren en aanvaard weiden, geworden! De patriarch van het geslacht Keizer Frans Joseph ge storven, terwijl zijn rijk, uitgeput van krachten, den ondergang tegemoet ging; zijn broeder Maximüiaan van Mexico, gevallen onder de kogels van een executiepeleton rebellen; zijn gemalin, vermoord door den dolk steek van den Italiaanschen anarchist Lucchenni; zijn schoonzuster Char lotte van Beigiö, sinds bijna een menschenleeftijd krankzinnig; zijn zoon Rudolf uit deze wereld geschei den als jammerlijke hoofdfiguur uit het moorddrama van Meyerling; zijn neef Franz Ferdinand, met diens ge malin te Serajewo doodgeschoten; zijn kleindochter Elisabetli het slachtoffer van een ongelukkig huwelijk, en thans zijn opvolger in het voormalige Donau-rijk, verdreven van de beide tronen, gestorven verre van het uit- eengescheurde vaderland, als balling, in behoeftige omstandigheden, zoodat de milddadigheid van welken kant weet men niet zijn weduwe en zeven jeugdige kinderen zal moe ten te lnilp komen. Een akelige Aprilgrap. Men weet, dat de vroegere vorsten aan hun hof steeds een nar hadden, die door zijn kleeding en vooral dooi den zoogenaamden zotskap zich on derscheidde van de andere liovolin gen en meestal nog meer door zijn grappen, zijn scherpzinnigheid, ge- vatheik en lichtzinnigheid. Zulk een hofnar bezat ook hertog Philip van Bourgoudië. Den 31sten Maart 1466 gedurende een diner plaagde hertog Philip zijn nar, Kolling genaamd met den eer sten April. „Pas op narretje. pas op voor den eersten April", waarschuwde hij hem schertsend, „Pas zelf maar op, hertogje". luidde lachend het antwoord. „Om hoeveel willen we wedden?" „Nu goed! sprak de heerscher goed geluimd. Gelukt het je mij te foppen, dan zal ik je narrenkap tot aan den rand toe met goud vul len. Ben jjj het echter, die de wed denschap verliest, dan zal het je duur te staan komen. Want niets minder wil ik dan je hoofd. Pas dus goed op," Daarna dronken ze elkaar toe. Ten slotte werd de nar naar zijn kamer gebracht. Te middernacht werd Kolling uit zijn bed gesleept naar een groote zaal waar de hertog met zijn raads lieden aan een zwarte tatel zat. Daar naast was een schavot opgericht, waarop de beul stond met het blan ke zwaard in zijn handen. „Nar, je hebt je hoofd verloren", riep de hertog somber. „Bereid je ten dood voor!" Zonder een woord te antwoorden, legde de arme Kolling zijn hoofd, op het blok, als ware dit het sluimer- kussen, waarvan men hem zooeven had weggehaald. Nu trad dé beul aebter hem en sloeg hem op den nek, doch niet met het blinkende zwaard, maar met een dikken bloed worst. die hij snel van onder zijn mantel te voorschijn had gehaald. „'tls vandaag de eerste April!" riep schaterend de hertog en een luid lachen klonk door de zaal, dat echter spoedig in een diep zwygen overging, want de arme nar bleef liggen. De schrik had hem blijkbaar gedood. De hertog buiten zichzelf van kom mer en verdriet, knielde, zich zelf aanklagend, naast zijn lieveling neer, om hem op te heffen. Toen echter sprong de doodgewaande plotseling op. „'tls de eerste April - hertog", riep hij vroolijk, Geef my nu liet geld maar. Dat zal een zware kap worden. Zóó gruwelijk waren de „April grappen" in die dagen, uitingen van de lichtzinnigheid on zelfs-een spot ten met den dood. Voordeelige auto-val. Op een landweg, ergens in Devons hire, zoo lezen wij in „De Auto", reed een automobilist. Hij had een mooion grooten wagen, die een aardig gangetje maken kon. Als rechtge aard automobilist, liot hij den wagen loopen, dat het een lust was. Eigen lijk voel harder dan oirbaar was, maar de weg was eenzaam, droom verloren lagen hier en daar een paar gehuchten, bijna geen levende ziel bewoog zich over de wegen. Sneller en sneller reed onze man, maar eens klaps zette hij de remmen aan, want midden op den weg stond een boer met zijn armen in de lucht te zwaaien en beduidde den automobilist dat hij stoppen moest. Toen de wagen stilstond, kwam de boer," een oude, grijze man, aange strompeld. 2^Wel vroeg' de automobilist norseh. Meneer, zei de boer U rijdt veel te hard en. ze controleeren hier in de buurt. Ik ben geen vijand van automobilisten meneer, integendeel. Leven en laten leven, zeg ik. Kijk U nu eens naar die boomen daar in de verte. Met deze woorden drukte de oude boer den automobilist een binocle in de handen en deze richtte ze op het groepje boomen, dat de boer aanwees, en dat een paar honderd meter ver der stond. En daar zag hij, verscholen tusschen de takken, de bekende blauwe uniform van een „bobie", die daar blijkbaar een observatiepost had ingericht, om te snel rijdende auto mobilisten er hij te lappen. Nou, zei de automobilist, daar zat ik haast in. Dank je wel, brave kerel. Hij gaf de binocle terug en drukte den ouden boer een geldstuk in de hand. Toen reed de auto verder, maar nu heel wat minder snel dan kort te voren. De oude boer strompelde, na be leefd aan zijn pet te hebben getikt, naar den zijkant van den weg eri ging in het gras zitten. Een handvol shillings haalde hij uit zijn zak en ging zitten tellen. En mompelde, zeer tevreden met zijn ontvangsten: Dat was toch maar een reuzen- idee van me, mijn vogelverschrikker een ouwe politieuniform aan te trek ken en hem daar in die takken vast te binden. Hij spitste zijn ooren. In de verte klonk het geluid van een zóemenden motor, een auto naderde. De brave landman posteerde zich weer midden op den weg, een goedgezinde uit drukking op zijn verweerd gelaat. En het spelletje begon weer van voren af aan. Eentonig maar profijtelijk. Grootste stoomschip der wereld. Duitsche bladen geven breede be schrijvingen van het nieuwe reuzen- schip „Bismarck", dat volgens het verdrag van Versailles aan Engeland moet worden afgeleverd en weldra, onder den naam „Majestic", in den dienst der White Star Line voor de vaart op Amerika zal worden opge nomen. De „Bismarck" is de grootste boot tot dusver in Duitschland gebouwd, en heeft een inhoud van 56.500 reg. ton. Ze meet van steven tot boeg 291 meter bij een breedte van 30'/2 meter. Er kunnen 4000 passagiers mee ver voerd worden en wel 1000 in de eerste klasse, 700 in de tweede en 2300 in de derde. Het schip met machines van 60.000 paardekrachten zal 22'/., zecmyl per uur loopen (circa 42 K.M.). Het heeft 'vier turbines, waarvoor de stoom geleverd wordt door 48 met olie gestookte waterpijp-ketels, lederen dag verbruikeu de machines 800 ton stookolie, zoodat voor iedere reis ten minste 8400 ton stookolie, moot wor den meegenomen. De „Bismarck" meet 67'/3 meter van de kiel tot aan de mastpunt en heeft 40 millioen mark in goud of 24 millioen gulden gekost. Zij heeft drie schoorsteenen (de derde is „blind") met een doorsnee van 79 meter, zoodat door iederen schoorsteen gemakkelijk een sneltrein locomotief kan rijden. De groote eet zaal, natuurlijk schitterend ingericht, biedt plaats voor 050 personen. Het reuzenstoomschip heeft drie inrich tingen voor draadlooze telegrafie, een groot station voor den algemeen be richtendienst van en naar 't vaste land, een kleiner station voor geringere afs.tanden en nog een draadlooze noodsein inrichting, voorts 83 redding booten en verscheidene barkassen en is voorzien van de nieuwe slingertanks, die de slingerende beweging' van 't schip tegengaan en het ook bij ruw weer vast op 't water doen liggen. Mengelberg. Aan een correspondentie uit New- York in het „Hdbl." over het verblijf van Willem Mengelberg in de Vcr- eenigde Staten ontleenen wij het volgende Het lijdt geen twijfel, hij is de eerste onder de dirigenten in Amerika- Men verdenke ons niet van lokaal, patriottisme. Men vergezelle ons naai de muzikale „salons", waar „lions" gelijk Bodanzky, Stransky en Dam- rosch zijn gekweekt en tot faam ge rezen. Er is een vleug van spijtig heid wanneer de discipelen der „home made' favorieten den kalmen zege tocht van den Hollander aanschouwen, die zelfs na wat wij onlangs als het Mahler-malheur beschreven, in zijn muzikaal ópper-priesterschap g'een oogenblik wordt bedreigd. Men betrede mot ons de concertzaal, waar het publiek onder do hypnose is geraakt van het rhythme van zijn rug, van zijn directie naar twee kanten, van zijn suggestief maar on-theatraal ge baar, van zijn boetseerende linker hand waarmede hy zijn muziek vorm geeft in drie dimensies als ware hij een beeldhouwer ol een danser. Zelfs buiten New-York, waar hot provinci alisme uit pure baloorigheid tegen over de suprematie der metropolis nog wat extra is opgeblazen, en waar de lokale stedelijke orkesten en diri genten, waaronder er zeer goede zijn, in onaantastbare eere wórden ge houden, verovert deze onweerstaan bare vreemdeling de muzikale bastions. Zoo juist is hij teruggekeerd van een inval in het puriteinsche New-Eng land, in het heiligdom van traditio neel intellectueel Amerika, Boston, dat in de schaduw ligt der Hervard Universiteit, de krukas der republiek waar het uitmuntende Boston Symp hony Orchestra het muzikale leven beheerscht; waar, sedert Mahler en Muck den dirigeerstok neerlegden en Pierre Monteux de leiding overnam, Franscke muziek troef is; en waar Mengelberg kwam, zag en overwon meiLiszt, Strauss en Wagner ondanks de opmerking van een Mayflower- criticus dat hij voor zijn climaxen „het koper lief heeft als een recht geaard Teutoon." Mengelberg is grondig inge burgerd in New-York. Hij begint er zelfs een beetje uit te zien als een Amerikaan. Wanneer wij hem aan een lunch in een sportpark ontmoeten, verdenken wij hem van een Broad- way-kleermaker, maar hij verzekert ons dat de leverancier in Amsterdam woont. Wanneer hij voor de tweede maal liet Russische cabaret van Nikita Balieff met zijn „Chauve Souris" uit Parys bezoekt, herkent de conferen cier hem en wenscht hem „goed evening" en brengt de menschen in de zaal aan het klappen. Hij is zelfs al zoo ver dat hij met talent het achttiende amendement ontduikt. Al thans wij herinneren ons duidelijk de aroma van half-om-half aan het noenmaal in zijn hotel. Zij vreezen elk oogenblik dat er „Me'ngelbergcigars" of „Mengelberg- chewing gum', aan de markt zullen verschijnen. En wij hopen in stilte, maar hevig, dat de conterfeitsels van onzen landgenoot in dat geval beter slagen dan op de bandjes der „Mengel- bergjes" die hun naamgenoot ons te rooken biedt. De Duitsche kellner, dezelfde van verleden jaar, heeft vorderingen ge maakt in de Nederlandsche taal. Hij begrijpt een heel menu dat hem in het Hollandsch wordt opgegeven en brengt ons inderdaad wat wij wen schen. „Ik spreek overal waar ik kom Hollandsch", zegt Mengelberg. „En tot dusver hebben de menschen mij altijd verstaan." Wel.misschienMaar wat komt het er op aan, zoolang hij zijn muziek taal spreekt die wij allen dank zij dezen schoonsten vorm van inter nationalisme - kunnen begrijpen en doorvoelen. Vrouwen als Taxi-Chauffeurs. Te Vancouver (Br. Amerika) is een maatschappij tot exploitatie van taxi auto's opgericht, die geheel door vrou wen beheerd wordt en waarin uit sluitend vrouwen werkzaam zijn. Zij staat onder directie van een vrouwe lijk parlementslid, n.l. mevrouw Ralph Smith. De „chauffeurs" en de „mecani ciens" waren vroeger werkzaam by den ambulance autodienst in Frank rijk tijdens den oorlog. Mevrouw Smith is de weduwe van den onlangs overleden minister Smith. Deze vertrok in 1892 als mijnwerker uit Newcastle naar Britsch Columbië en wist zich door zyn bekwaamheid tot het lioogc regeeringsambt op te werken. Mevrouw Smith was daar het eerste vrouwelijk parlementslid en werd later minister van onder wijs. Zeldzame postzegels. De meest zeldzame postzegel dei- wereld moest 6 dezer te Parijs bij den gerechtelijken verkoop van de zeer bekende collectie van baron de Ferrari de la Renotière onder den hamer komen. Het betrof het èénige bekende exemplaar van den 1 cents postzegel van Britsch Guyana van 1856 Post zegels van deze waarde en die van 4 cents waarde, in 1856 in de kolonie zelf gedrukt, toen de aangevraagde hoeveelheden uit Engeland niet waren aangekomen. Deze „native stamps" werden in Februari 1856 voor het publiek verkrijgbaar gesteld. Iedere postzegel was als bewijs vad echheid voorzien van de paraphe van den postdirecteur. Van de 4 cents-zegel zijn verscheidene exemplaren be houden gebleven, van dat van 1 cent één. Dit laatste maakte reeds 40 jaren deel uit van de collectie de Ferrari. Bij de galerij van beroemde mannea, wier portretten op postzegels voor komen, zullen deze maand gevoegd worden postzegel-portretten van de componisten Haydn, Mozart, Beet hoven, Schubert, Bruckner, Johann Strauss en H. Wolf. Deze postzegels zuilen worden gedrukt in waarden van 2'/2, .5, 7'/2, 10, 25, 50, en 100, kronen en tegen de 10-voudige waarde alsweldadiglieidzegels dooi- de Ooaten- rijksche postadministratie verkocht worden. Van iedere waarde zullen 200,000 stuks worden uitgegeven, daarenboven eeu speciale druk van 100 stuks van iedere waarde op Japanseh papier ten behoeve van postzegelverzamelaars. Geestelijke verdieping. We weten hier in Europa nog ally4 niet goed, hoe de uitwerking van het drankver bod in Amerika is geweest. Wat we er over hoocon is meestal hetzij van voor standers yan het verbod, hetzij van tegen standers, helMij vpji; onpiarfcijdige vreerndje- lingers, die echter niet voldoend® pp de hoogte zijn. En komt ons misschien, wel eens een goed onderlegde en onbevooroor deelde beschouwing onder de cogen. da» kunnen we die niet Onderken |e]n. Hoe we ten we. dal hier nu eens -em welinge licht eu tegelijk onpartijdig man aan het woord is? We inoefen voorshands maar trachten uit het voor en tegen ar'» eigen meening te vormen. in brieven die we eorr tijd gateden van ©en landgenoote ia Amerika ontvingjesi zegt het „Vad.", werd uit statistieken! aangetoond, hoezeer in verschilleed® Star ten de dronkenschap en, daardoor de mis daad was afgenomen. Die uitwerking is moeilijk te betwisten, maar evenzeer héb ben we berichten en beschoiuwinglen gel» zen over de kwaie °tevo]g»n, die het ver bod heefl gehad. We vinden deiz» opvat ting scherp uitgedrukt in een monrori» van toelichting op een wetsontwerp dat bij hot congres is ingediend en beoogt lichte wijn en bier weer toe te laten. Mac .Gre- gor, de indiener, zegt van het verbod: Het heeft het volk van zijn geërfd vecht, op vrijheid berooid. Het beeft een volk van huichelaars ge kweekt. Het heeft wetsscheunis in trek g» bracht. Hel heeft millioenen van onze mede burgers tot rebellen gemaakt. Het heeft de wet van haai- onschend baarheid beroofd. Het heeft de zedelijke ontaarding vun ons volk bewerkt. Wet heeft een whisky-dainkeni volk ge schapen. Het heeft de omkooperrj in. de ambte naarswereld gebracht. Het heeft het spionnensUISdl in ons land ingevoerd. Het heeft onze jeugd tot uitspattingten verleid. Het heeft de drankstokery in huis en het smokkelen tot achtenswaardige in stellingen verheven. Het heeft voorrechten verleend aan de rijken, die zich kunnen veroorloven geest rijke dranken te koopen om er hu» ver bodsvrienden op te trakteeren. Het heeft een onschadelijk glas bier ontnomen aan den arbeider en den lich ten wijn aan wie zich daaraan, bad. ge wend. Het heeft den druk dei' beUetiugeWi verhoogd. Het heeft iu zyn kielzog allerlei klein» bedriegerijen meegevoerd. Het heeft het samenzijn van menpdwn moeiljjk gemaakt Maar of dat nu weer de waarheid1 is? QeeefeRPa verdiinptBg. De oorlog heeft zeker veel zedelijk be derf aan den dag gebracht, waarbij al tijd nog de vraag rijst of het vóór dien tijd in mindere mate bestond dan wel enkel meer openbaar is geworden. Doch in geestelijk opzicht zijn er ze- kei' ook goede gevolgen van ti consta teer en. We bedoelen nu niet de individueel© bekeeringen, hoe gelukkig ook, die door. die in het aangezicht van dood en doods gevaar geschiedden, maar de val van zoovele afgoden, welke vroeger werden aanbeden, doch in den hoogsten ernst der tijden waardeloos en machteloos bleken. De' goeddeels heidensohe beschaving vormenoultuur en zuiver-meoschelyké constructie zakte slap ineen, toen de menschenzielen daarnaar grepen om steun, en wie niet In doffe onverschilligheid verzonk, zocht naar een werkelyke vast heid. Een der merkwaardige teektenen vjpj deze nieuwe geestelijkheid wordt door Kipa uit Boedapest, gemeld. Daar had in het Casino- der officieren, bijgewoond 'door acht generaals en hon derden officieren, een vonrdeaJit plaats over de vraag, of er wonderen geschie den. En deze voordracht werd gehouden door een overste, die begon met te con- stateeren, dat de meeste officieren zeer slecht op de hoogte zijn van godsdienstige vraagstukken en vroeger daarin ook geen belang stelden. Daarop toonde hij de mo gelijkheid van wonderen aan en beschreef met lichtbeelden toegelicht, de wonderen van Lourdes. Dc hoorders waren zeer voldaan. Pat is toch waarlijk een teekten des' tijds en een gunstig teeken. Jlet staat ook niet op zichzelf; overat vindt men het verschijnsel dat cle vroeger onverschilligen en dwalenden zich meer rekenschap gaan vragen' van hun eigen overtuiging en de gronden, waarop die berust en wanneer ze bemerken, dat de fundamenten te zwak zijn, naar steviger bodem gaan zoeken. Binnen het raam der eisohen, die men aan een goed Provinciaal Dagblad mag stellen, voldoet de aan alle redelijke verlangens volkomen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 5