DAGBLAD VOOR ZEELAND f 500 S3S f 250 JL f 150 SSffi f 75 "SS" f 60 "ST 135 KK f '5i Eerste Blad C. H. de Vries Achttiende Jaargang Dit nummer bestaat uit drie bladen, waaronder het „Geïllu streerd Zondagsblad". bericht Na twee jaren. FEUILLETON WEERGEVONDEN BUITENLAND. DUITSCHLAND BELGIE ENGELAND FRANKRIJK Amsterdam - Keize^racht 386 Kerk-OrnamojiTCn, Vaandels Vlaggen vgidrvereenigingen, enz. Testten ing en prijsop- gav(^«onder verplichting tot eiiing. 6005-12 RUSLAND AMERIKA. tUrtrtfffredactourJ« W. VI E N I N GS. Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES Interc Telefoon: Redactie No. 97; Administratie No. 207 Bijkantoor: MIDDELBURG.Markt 1 en 2, Telefoon No. 474 Abonnementsprijs f 2,50 per drie maanden, f 0,20 per weeki voor Post-abonnés f 2,90 per 3 maanden. Advertentiën van 1 tot 6 regels f 1,50, elke regel meer f 0,251 Contractregelprijs, te beginnen bij 500 regels, beduidend lager- Al onze Abonnés zijn gratis verzekard tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd.» te Amsterdam, Rokin 151, en wel voor de hieronder vermelde bedragen. ffleneinde de vele nieuwe nhounes van dec laatsten tijd in te lichten omtrent de aan ons blad verbonden gr« las- verzekering, deelon wij bet volgende mede: Hen polis heeft man niet noodig. Krach tens de door ons met de „The Ocean Accident and Guarantee Corporation Ltd." gesloten overeenkomst is elke aboané iof abonnee) der „Nieuwe Zeeuwsche Cou rant" als zoodanig tegen ongelukken ver- aekecd, zonder dat bet hèm of haar ook maar één cent kost. Noodig is alleen, dat men geabonneerd tfij op ons blad en den jongs ten termijn van aijn abonnement bebbe betaald, wanneer men onverhoopt een ongeluk mocht krij gen. In dat geval diene men ons ijlings een schriftelijke, door den geneesheer be vestigde verklaring van liet ongeval over te maken,, henevens het bewijs, dat men betalend abonné is en wij zorgen dan, sender verdere formaliteiten, voor de overzending der verzekerde som binnen idee kortst mogelijke» tijd. Onder „verlies" van hand, voet, duim, enz. wordt verstaan de amputatie van een vroeger gezonde hand, voet, luim, enz. Dus: een heel gemakkelijke en aaatrek- tiMMjke verzekering. Zugt het voort en beveelt de „Nieuwe HaoawscJie Coiirant" ook omwille dier ver ankering aan uw Kennissen aan, die er ang niet op geabonneerd zijn. De Directie der „Nieuwe Zeeuwsche Courant". „Luctor et emergo", „Ik worstel en houd het hoofd boven Heden is bot twee jaren geleden, dat Bè „Nieuwe Zeeuwsche CcuTant" vaar kót eerst als dagblad verscheen. 'Het grootsehe werk van omzetting van «Hts anderdaagsch orgaan in een dagblad werd zoo maar niet ,,en bagatelle" onder nomen. Integendeel, het werd nauwkeurig overwogen en zorgvuldig vjoorbepeid om daarna met energie te worden aangepakt. Trouwen^, hoe kon het ook anders, waar mannen hun schouders onder dit werk zetten, wier ijver en bekwaamheid, wier •werklust en liefde voor de Roomscbe zaaik hoven allen lof verheven waren Zonder ook maar in het geringste de verdiensten te onderschatten van hen, die thans nog in het commissariaat onzer Vennootschap zitten, meenon wij bij dit jaarfeest de namen in herinnering te mo gen brengen van den beer T. Mamse, wien. een onvoorzienen dood op den 28sten Maart 1921 aan, zijn dierbaren, zjjn vrien den. zijn werkkring en ook aan ons com- missiai'iaat ontruktevan den weleer waarden beer P. L. Rangert, alzijdig raadsman en verknocht vriend onzer cou rant, die wegens verandering van stand plaats zich in den herfst van het vorige jaar genoodzaakt zag zijn functie van enmtniesaris neer te leggen. Hulde aan beiden voor hetgeen zij deden in het belang van ons Zeeuwsche dagblad. Huu" B,e opvolgers, met denzelfden ijver be zield, nemen hun werk met geestdri® Aver, ten volle bereid als zij zijn, om met hunne collega's het scheepje van de „Nieuwe Zeeuwsche" langs alle klippen Naar het Fransch van RAOUL DE NA VERY. bewerkt door L. M. VAN P., R.-K. Pr. 11) „Hij is gehecht aan de rots als de Zeeraaf aan zijn nest. Maar eens, do Voor zienigheid zal dien dag doen komen, zal je alleen vertrekken cm mij kamen opzoe ken. Ik zal je redden uit de hanjden dier ge vloekten." Dan bemerkte de pastoor het rijke sie raad aan den hals van Folloavoine. „Wie heeft je dat gegeven mijn anu?" ..De nachtraajf, om mij te beloonen dat ik 'zoo goed de zwarte koe gelend had." „Neem dat sieraad weg vain uwen hals," hernam de priester, „en omdat gij de Maagd en haar goddelijk Kind bentint, offer Ciet aan haar." „Ach, riep zij ujit, ,nu vind ik hel nog veel schooner." „Gij hebt gelijk, het is nu gezuiverd." De pas|.i.tor vond het niet voorzichtig haar in te lichten omtrent hetgeen in de hut der gevlochten geschiedde. Hij besloot een gunstige gelegenheid daartoe af te wachten. Het zachte jaargetijde brak aan en kolken het fereede vaarwater in te sturen, de vlag van het Godsvertrouwen in top. Zij hebben met hun arbeid liet woord bezegeld, dat Haajjïem's doorluchtd kerkvoogd, hij eigenhandig schrijven van den 26en Maart 1920 gericht aan de N aamloc ze Vennootschap Nieuwe Ze euw - sche Courapt" sprak: „Zeer terecht is door hen begre pen, dat een degelijke gewestelijke përs in dezen moeitevolten en gevaarlijken tijd het krachtige middel is, om geest en, gemoed van ons volk' eiken daig' opnieuw te blijven sterkbn met het lieffeaam voedsel van ons zuiver Ka tholiek beginsel en het daardoor te. brengen tot altoos vaster innerlijke overtuiging en tot steeds vruchtbaar der actie njaar buiten." Dat ook de redactie en allen die in liet bedrijf der „Nieuwe Zeeuwsche" werk zaam zijn, zich door dit bisschoppelijk! woofd tot ijverige plichtsbetrachting en een loffelijk ontplooien van de hoogste energie voelden aangespoord, spreekt van zelf. Bovenal mag heden dankbaar en blijde worden getuigd, dat de bisschoppe lijke zegen als onderpand der HemeisChe goedgunstigheid, aan deze dagbladonder neming geschonken, zijn vrucht niet heeft gemist. Hij veel onvolmaakts dat der. co raat aankleeft en wat zij naarstig zoekt, te verbeteren, heeft zij èn als dagblad ni het algemeen èn als Roomsck dagblad in het bijzonder getoond, er te mogen zijn. en, met eere hare plaats in de Nederlandr sehe dagbladpers in te nemen. Krijt-iek! is haar niet gespaard. Hoe kan het ook' anders. „Wie aan den weg timmert heeft veel bekijks", zegt het spreekwoord. En wie timmert meer aan den weg dan een courant, door Jan en Alleman ter hand genomen en gelezen? Waar die ïdrietiek opbouwend was, aan vaardden wij haar dankbaar, gelijk wij', npg stepds ontvankelijk zijn voor iedere gegror.de op- of .aanmerking; immers, wij koesteren allerminot de pretentie alwe tend ,jf volmaakt te zijn. Neerhalende kritiek, geboren uit ijvqrzucht „Schaden freude" of dergelijke min nobele beweeg redenen, legden wij naast ons neder, wetende da.t zij die een dag'blad op zijn juiste waarde -weten te schatten, ons dit ter eere nageven, dat wij binnen de omraming der eischen die men aan een goed Rcomsch provinciaal dagblad mag stellen, aan de gestelde verwachtingen voldoen en successievelijk daarin voort gaan. steeds verbeterende en aanvullen de, wat verbetering en aanvulling be hoeft. Dat bewijst trouwens het steeds was sende vertrouwen der Zeeuwsche Katho lieken in onzen arbeid, dat bewezen de overtalrijke sympathiebetuigingen die om ze hoofdredacteur onlangs bij zijn I2V2- jarig ambtsjubileum mocht ontvangen, be tuigingen die niet alleen hem golden, maar ook de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" Ware dat zoo niet ,hoe zouden dan pries ters, zoc wereldlijke als religieuze dit dagblad steunen en het hun welversneden pen ter beschikking stellen?. Godlof, de „Nieuwe Zeeuwsche" maakt oujniskenbaren voortgang. Gedurende de- jongste zes weken mocht zij ruim honderd nieuwe vaste abonné's boeken en een ver dere aanzienlijke toename v.an geabop- neerden staat haar te wachten. Van ver schillende zijden meldde men ons, dat de „Nieuwe Zeeuwsche" „trekt", „met graag- te gelezen" wordt. Met dit te vermelden op een herinneringsdag als dezeu, denken wij allerminst aan ij dele praterij of zelf verheffing, maar slechts aan de weergave van reëele feiten, opdat blijkc dat zij, die dit blad als dagblad reorganiseerden, zich in hunne verwachtingen niet heb ben bedrogen. Moge dit alles onze geloofsgenooten in Zeeland opwekken tot nog kloekeren steun en ihet afschuwelijk werk zou van zelf on derbroken worden. Maar- .hij liel niet na de onschuldige ziel, die lot het kwaad tnedebielp zonder het te wsfcm en wjler godsvrucht ontlook als een maagdelijke bloem, te ondeincnten en kwam. daarom dikwijls naar de vlakte, waar zij hare koe liet -pazen, om haar te spreken over God. Ztj luisterde aandachtig, deed haar best •hem te begrijpen en besc'iopwde don godsdienst slechts van rijn troostende zjjde. „Deze ziel zal ten roansfce aan 't verderf ontsnappen," dacht de priester. Het hioisje was weldra elf jaar. Zij was groot en slank en had een frissche tint als een pas ontloken roos. Hét liefst bleef rij buiten- Toen de herfst weder slecht we bracht werd Folle-ayoine treurig gestemd, zij vreesde voor 'de stormen, die z:j voozag Zij had altijd de zon willen zien stralen over de zee de hlanke ztiikur willen zien scheren óver de blauwe golven. Op een reeds konden October-lag; zat zij, na de zwarte koe in den stal gebracht te 'hebben, in een spleet tusschon twee rotsen Zij volgde met hare oogen een zwarte stip, die aan den horizont zicht baar was. Die stip werd steeds grooteir, maar terzelfder lijd hoopten zwarte woi- aan eene onderneming, die toch zoo ont zaggelijk veel kan bijdragen tot den bloei van hot openbare katholieke leven in Zee land. De 'neutrale, de onkatholieke cou rant te weren, het Roomscbe dagblad en wel het Iloomsche Zeeuwsche dagblad te brengen in elk Rcomsch Zeeuwsch gezin, waar het de welkome nieuwsbode, de Kun dige voorlichter, de getrouwe gids en do ware vriend van den huize is, is er een schooner daad van Rcomsch apostolaat denkbaar.? Zal daartoe niet elke Katho liek van harte willen medewerken, die. ons heerlijk Roomsch beginsel wil zien uitgedragen in de wereld tot Gods eere en tot zegen der menschheid? Te groot is onze gedachte van den ge loofsmoed en de offervaardigheid van Roomsch Zeeland, dan dat wij niet met het volsle vertrouwen op de toekomst ons werk voortzetten met de verbreiding, ver steviging en verbetering van ons eenig Riooinschc Zeeuwsche dagblad de „NIER- WE ZEEUWSCHE COURANT". Moge naar gelang de jaargangen dezer courant zich vermeerderen ook haar ar beidsveld steeds ruimer haaf invloed steeds grooter worden en behage het den Almachtige haar te gebruiken a'is «een instrument ter verheerlijking van Zijn Grootmaehtigen Naam en tot heerlijke ontplooiing van Roomsche kracht en Room schen adel a-an de Zeeuwsche stranden. Goies, 1 April 1922. DE DIRECTIE. Een Duitseh-Belgiseli incident. Woensdagmiddag tussclien 12 en 1 uur werd een vrachtauto van de Sohutz- Polizei, die de aflossende wacht ter sterkte van 28 man naar het wachtlokaal in Ober- hausenAltstaden bracht, door Belgische troepen aangehouden. De beambten wer den allen gearresteerd en met de auto naar het bezette gebied oversrebr xcht. Een terstond door den commandant der Schultz-Polizei in Oberhausen, die on derhandelingen wilde aanknoopen met de Belgen over de vrijlating der oeamotea, gedaan verzoek, had tot resultaat, dat hij van den' hevelvoerenden Belgischen of ficier ten antwoord kreeg, dat hij zich met g«een onderhandelingen kon inlaten, daar er gehandeld was op bevel van den comman dant van het bruggehoofd Duisburg. De Commissie van Herstel. De commissie van herstel besloot over te gaan tot vorming van een oommissie van deskundigen, bestaande uit persoon- Hjkheden uit verschillende, opk bij do commissie van herstel niet vertegenwoor digde landen, ten einde de voorwaarden voor buitcnlandsche leeningen aan Duitsch land te onderzoeken. De commissie van herstel heeft alle overeenkomsten over leveringen m natura, vastgesteld in het verdrag van Ürtfïesbaden en in de Duitsch-Fransehe overeenkomst van 15 Maart, goedgekeurd, waardoor deze voor de geallieerden landen bindend worden. Echec der Duitsch-naü'ittalen. Het votum van wantrouwen, loor de Duitsch-nationalen ingediend, is met 312 tegen 60 stemmen verworpen. Daarna werd de motie van vertrouwen ingediend, welke met 248 tegen 81 steun men en 43 onthoudingen werd aangenomen. Er onthielden zich slechts de onafhanke- lijken en eenige leden der communistische arbeiderspartij. De Vlaamsche Hcogeschool. De middenafdeeling der Kamer heeft over de drie wetsontwerpen inzake de Vlaamsehe hoogesehool beraadslaagd. Het wetsontwerp van de 'frontisten (onmid= ken. 'zich op aan den hemel Beurtelings beschouwde zij de wolken, die onweer konden brengen, en de zwarte stip, die wel een schip non zijn. Het geluid der twee welbekende stem men stoorde haar in hare droomen „Wat denk jij er van? Hel zal van nacht donker 'zijn als in een oven, en de lan taarn van de koe zal ons veel opbrengen! Dat zal onze handgift rijn vow het nieuwe jaargetijde." „Laten wij ons met beklagen, de buit van. het afgeloopen jaar was goed." „Ja, maar nog niet genoeg om oils van onze rente te doen loven." „Als wij het geheim van vader maar «Visten, Maai- dat,zal hij.ons.noomt bekend maken." „Vrijwillig niet, gedwongen wel." „Maar zeg, mjjn raad is, dat het tijd wordt de 100de taling te leere® om de koe te geleiden. IK. voed mij' nooit gerust met Folïe-avoine. Zij is niet met hart en ziel met ons. Zoodra rii iets zal gaan be vroeden, zal rij weigeren ons te gehoof/a- men." „Maar hoe zal rij eenige vermoedens' krijgen? Na met den lantaam, die als een vuurtoren is voor hen die in gevaar zijn, geloojien te hebben, sluit zjji zich op in den sta]." dellijke vervlaamsching der Fransehe hoo gesehool te Gent) werd met algemeene stemmen verworpen. Het ontwerp van den liberaal Mechelynck (oprichting van een Vlaamsehe hoogesehool met handha ving van de bestaande Franseiie univer siteit te Gent) werd met 8 tegen 11 stem verworpen. Ten slotte werd het wetsontwerp-Van Cauwelaert (trapsgewijze vervlaamsching van de universiteit van Gent) met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Er waren twee tegenstanders (socialis ten) afwezig' en in het parlement,- n.l. in de kringen der tegenstanders, lieerschte 'daarover niet weinig woede en veront waardiging. Het wetsontwerp-Van Cauwelaert zal dus in de Kamer komen en oud-minister Poulet, een der groote gn bezadigde voor vechters der Vlamingen, is tot rapporteur benoemd. Naar verluidt, zou van socialistische zijde thans een nieuw voorstel te wachten zijn, n.l. stichting van een Vlaamsehe hoogesehool te Antwerpen. „Msbd." Bedevaart-Basiliek in Cana da verbrand. De Fransche bladen bevatten telegram men uit Quebeck, waaruit blijkt, dat door een verschrikkèlijken brand de basiliek van St. Anna de Beaupré afgebrand is. De basiliek was in Canada bijzonder be kend, wijl er jaarlijks duizenden' pelgrims heentrokken. Het beeld van St. Anna met de relieken zijn gered. De brand schijnt uitgebroken te zijn in de sacristie en heeft vervolgens ook het geheele aangrenzend klooster bereikt, waarna ten slotte ook het dak van de basiliek vlam vatte. Pater Srimant en de overige paters hebben bun leven gewaagd om de relie ken en het genadebeeld van St. Anna te redden. Nadat de torens eenigen rijd ge brand hadden, zijn -zij ineengestort en op de kathedraal gevallen. De schade wordt berekend op een som van L200.000 dollar. Kortsluiting schijnt do oorzaak geweest te zijn. Het eenige gebouw, dat door het _vuur is gespaard, is een antieke kapel, waarin zich vroe ger het mirakelbeeld' bevond en waaruit het naar de basiliek was' overgebracht. Z.Em. kardinaal Begin aartsbisschop van Quebec, vertoeft op het oogenblik te Parijs, en werd door deze tijding ten zeer ste getroffen- „Msbd." De spannende dagen in 1918. De Fransche bladen herinneren ef aan, dat vier -jaren geleden Ludcndorff zijn laatste groote offensief op het Westelijk fïont begon, ten eipde de linie der gealli eerden door te breken en hen te vetslaan, vóórdat het gros van het Amerik'aansche leger in Frankrijk zou zijn aangekomen. Na een bombardement va® een tot dus ver ongekende hevigheid, dat vier uren duurde, viel het Duitsehe leger onder ge neraal Vbn Hutier de Geallieerden aan op het punt, waar het Fransche en het Engelschei leger in Picmtië bij edfc.an.dei> aansloten. Binnen vier dagen ia diezelfde da gen begon ook de beschieting van Parijs met het geheimzinnige ver-dragend ge schut hadden de Buitschers het go heele gebied herwonnen, dat zij haddep ontruimd bij bun terugtocht In 1917 en gedurende het offensief dar Geallieerden in 1916 aan de Soumie. Op 27 Maart stonden de Duitsclie troepen reads vooa' Amiens, bedreigden zij Abbeville en de zeekust en bestoud het gevaar, dut do Fransche en Britsche legers zouden wo.r den gescheiden. Fransche versterkingen lukten haas tig uit het Oosten en uit ..het Aisnodepar- tement op motorvrachtwagens naar gte bedreigde bres, waai het vijfde Britscluü „Des te beter, want als zij nieuwsgierig; wordt, dan staat rij ons in den weg." De stemmen verwijderden zich. hef meisje begreep dat haar ooms walen heen gegaan. 'Zij steunde haai- hotold met dej handen als om beter te kunnen naden ken, Opgevoed i n de wilde hut. te middle® van ïnenschen wier. hart verkankerd was, onder 'die verworpenen als een blosm op een mesthoop, begreep zij voor 't «eist aan welke schanddaden rij medeplichtig was en scheen het haar toe alsof hare teedend handen met bloed bevlekt waren. Wat moest zij' doen? Zou zij. nog dienzolflie® avond de hut ontvluchten, om geen ge tuige te rijn van een niejuwe. misdaad? Kon Zij niet naai- de woning van den dorpsherder gaan, om- hem te smeefcien medelijden 'met haar te. hebben en haar te redden? Zij dacht er een oogenolik aa®. Twee redenen echten- hielden haar daarvan terug. Vooreerst wilde rij zekerheid hebben dat rij zich met vergiste. Vervolgtens, zij" wilde beproeven haren grootvader medei té nemen en hem helpen rich! fe ojrftrakkl'm aan den dwang zijner zonen, die niet zou den aarzelen zich an® de afschuwelijke] misdaad vali vadermoord schuldig te ma ken. Maar zij besloot tevens de ellendelin gen niet meer te helpen en voorziende dat legercorps begon te wijken, on da Duit sehe opmaisch werd toen op ongeveer 40 kilometer afstand van Amiens gestuit. Het afsnijden van de voornaamste spoor lijn naar het noorden was belet- Amerikaansche troepen 111 Franbijk ge oefend. werden voorts in allerijl naar höt front in Lotharingen gezonden ter ver vanging van de Fransche troej>eu, welk» naar de meest bedreigde punten vaa 't westen waren gestuurd, en de regeHruagi der Vereenigde State® begon tegelijkertijd onmiddellijk de inscheping van, troepen tel verhaasten. Op dringende aansporing van Clemeu- r.eau en Lloyd George zette President -Wil son groofe haast achter het uitzenden van. troepen over zee, en dit geschiiedda met zooveel energie en voortvarendheid, dat er spoedig te Brest en te SaimfNazaiwi gemiddeld tienduizend man per dag land den en de legers der Geallieerden JageUijbn met een infanterre-divisie werden vietr- sterkt. Dat gaf den Duitschers ten slotte)1 den nekslag. De kaart wordt op Amerika gespeeld, Zei GClemenceau in de Fransche Kamer, en dank rij Ameriha's hulp werd toen de oorlog gewonnen. En nu laat Amerika zij» vrienden en bondgenooten links liggen! Letland en de H. Stoei- Naar Kipa uit Kaunas verneemt, heeft het Letlandsehe parlement hét door de regeerinjg uitgewerkte ontwerp voor een concordaat met 'den H. Stoel verworpen. OnmlddcllijK' daarna werd een wetsont werp aangenomen, volgens hetiwellc 'de scheiding van Kerk en staat moet doorge voerd worden. Het valt moeilijk te begrijpen, voegt Kipa hieraan too, hoe het zoover kon Komen, nadat de regeering toeh in dozo kwestie reeds naar alle kanten zooveel stappen had ondernomen. De eenige ver klaring hiervoor is. dat de regeering en haar gevolmachtigden de stemming van het land en in het bijzonder van hief parlement in het geheel .niet kenden. Kolonel Repington, de veelbereisde En- epische journalist, is onlangs ook in da Ver. Staten geweest, n.l. voor de confe rentie te Washington. Hij heeft daarover een boèkr uitgegeven, dat vol zit miet' aardige opmerkÜnjgen en goede zletten. Niet Kwaad is de vólgende grapHef s.s. dat Repington naar New-York1 over bracht, was aangekomen, maar Repington dineerde dien dag nog aan boord. Hij had een gast die hem op het hcWip was kbmen verwelkomen, en vroeg aan den hofmeester voor dien gast een gl'aa whisky. Het ernstige antwoord waa; „Neen, mijnheer. Geen whisky, mijnheer; wij zijn, net het Vrijheidsbeeld vóorhtj gevaren." Omtrent de resultaten van de dlrank- hestrijding* laat Repington zich vrij soep- tisch uit. „Iedereen, drinkt hieg (New- York1). Men wil drinken, nog het meest omdat het verboden is. Mijn bediende in het hotel' zegt', dat al zijn fcollegaj'ii hun zoopjes kunnen halen op drie 'of vier plaatsen, vlak bij hun verblijf. Ook' drinken alle arbeiders, meestal Smerig goedje. Een fleseh whisky kost 12 dol lar. Een netwerk van omkooperij ligt hare weigering om de zwarte koe te gelei den hun wantrouwen zou opwekken, wendde zij een heldhaftig middel aan, trolk hare klompen uit én bracht zich met een scherpen steen een woede aan dan voet toe. Het bloed, dat er uit vloeide, kleurdn haren enkel rood en de! pijn, die rij ge voelde, niet achtend, keerde zij naar dia hut terug. -Zij werd uitgescholden om bare lompheid eu men beval haar den gewon den voet met vochtige wier te om wikke len en te gaan slapen ia den stal Toen zij er kwam, was de zwarte koe eT reeds niet meer; een .ander zoiu haar cel'etjiten Alle beymaors van de hut, behalve de kin deren, begaven zich naar het strand De lucht was zwart, slechts nu en dan door een bliksemstraal verlicht Het meis je sloop uit den stal en bereikte:, vièurt- kruipend ovei' den grond, een der rotsen van de kust, waarachter zij zich verbórg De zwarte koe bewoog den kop op en nerat en de gevloekte lantaarn schitterde tus- schen hare hoornen. Uit de verte hoorde zij gebeden, kreten en zuchten. E°o* schip worstelde tegen den storm e® trachtte te lauden waar het bedriegelijk hcht hot Ipfejtji te. De zonen van Kelmar, gewapend met stokken en zweepen, beloerden hua prooi. (Wordt vervolgd.] S

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 1