Tweede Blad ZATERDAG 25 FEBRUARI 1922 Het onbewoonde eiland. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT! Buitenland Kerknieuws Voor onze vrouwen. Verkeerswezen. Voor de Keuken. Het hoekje van humor. Zeker de titel van een romantisch verhaal. Mis lezer, maar wei de juiste naam van het eiland Schokland in de Zuiderzee, waarover onlangs in „Het Handelsblad" de navolgende aardige schets stond. Stel U voor een strookje moerassig land rondom door een gordel van bazalsteen ingesloten. In het Noorden, aan de Oostzijde een ruime haven, waarbij één huis, dat van den haven meester. Het rudiment van 't voor malig Emmeloord. In 't midden op de terp van Ens de verlaten kerk en daarbij de voormalige predikants- woning. In een deel daarvan woont vaste arbeider van den Water- een staat, die er een winkel houdt. Dat doet de havenmeester trouwens ook. Aan de Zuidpunt, niet op een hoogte gelegen, maar door een hooger wal van bazalt beveiligd, het huis van den lichtwacliter, waarbij de licht- opstand, die den vroegeren vuurtoren vervangt. Zoo telt ge dus al drie gezinnen, die er hun vaste woonplaats hebben. Dan is er nog een boeier2), die de gemeenschap met den vasten wal (Kampen) onderhoudt, waarop een vaste knecht. Die woont ook op 't eiland, maar zijn gezin woont (of kan wonen) in Kampen. Naast deze vaste kolonie vestigt zich hier in de zomermaanden nog een tijdelijke be volking: een twintigtal dijkwerkers onder het toezicht van een buiten gewoon opzichter van den Waterstaat. De zwerm der dijkwerkers strijkt neer in de verlaten kerk, de opzichter vindt casu quo met gezin in de pastorie nog voldoende ruimte. Er wordt nu dag in dag uit hard gewerkt aan de door de winterstormen be schadigde bazaltbeschoeiïng, maar des Zaterdags gaan de dijkwerkers naar den vasten wal, om 's Maandags terug te keeren. Wie aan dit verlaten eiland een bezoek wil brengen en niet over eigen vaartuig beschikt, zal een beroep moeten doen op de welwillendheid der Schoklandsche kolonie en.op een gunstig tijdstip moeten wachten, n.l. op een tijd dat het eiland niet onder water staat. Zoo gelukte het steller dezes op de volgende manier Op een Dinsdag mee met den boeier, die op dien dag naar Kampen gaat om proviand in te slaan, logeeren bij den opzichter en den volgenden mor gen terug met een visscher, die een lading visch naar Kampen brengt. Hoeveel mislukking aan dit slagen was voorafgegaan, zullen we maar verzwijgen. Op Schokland! Oord der verlaten heid en toch (in den zomer althans) van opgewekt levenAan den bazalt dijk wordt ijverig gewerkt. Paal na paal wordt in den losgewoelden bodem geslagen en zoo ontstaat een stevige dam, die naar 't schijnt aan eiken golfslag weerstand zal kunnen bieden maar die toch vroeger of later be zwijkt. In den winkel bij de haven een geregelde aanloop van schippers, die er hun proviand komen aanvullen en bij een kop koffie een praatje maken. Op de reede een geregeld verkeer van gaande en komende vissehersvaartuigen. Onder het ge boomte dat Ens overschaduwt, zijn visschers bezig met het drogen en boeten van netten. De lichtwachter van de Zuidpunt wandelt met be dachtzame schreden naar de Midden- buurt (Ens), waar hij iets te vragen of in te koopen heeft. De opzichter van den Waterstaat tippelt, behendig als een berggeit, van de eene groep arbeiders naar de andere. Want men wete wel, dat het eiland zelf geen gelegenheid biedt tot het aanleggen van gangpaden, dat het o zoo smalle dijkje de eenige verkeersweg is. Een wandeling over de kruin van die zeewering, wat een onderneming voor den ongeoefende Hoe die kruin er uitziet? Neem een stuk bazalt leg dat in de lengte voor U, in de ver lenging van 't eerste stuk een tweede en ge krijgt een wandelpad ter breedte van een gewonen trottoirband (plm. P/2 d.M.) Daarover moet ge uw weg zoeken, langs, door water. Valt ge naar rechts over, ge komt in de zee terecht, naar links, op z'n best in een moeras, mogelijk in een diepen plas. Maar 't is merkwaardig, hoe spoedig^ men gewend raakt aan zoo'n acrobatische wandeling, als maar lang zaam en voorzichtig wordt begonnen.3) Avond op SchoklandWe zitten voor de voormalige pastorie onder 'et dichte looverdak, als aan den spreid van de geankerde vaartuigen. Daar gaat een ervan zich verplaatsen, golfgeklots komt nader en en nader, een zwarte schaduw onderschept het licht der maan een schip vaart uit voor de vischvangst. Na dat een ander en weer een ander, uren-lang. Men voelt nu. eerst recht van hoe veel belang die reede van Schokland is voor de scheepvaart, van hoeveel bcteekenis het eiland, dat zelfs als 't overstroomt is nog een golfbreken- den dam vormt van een uur lengte. De schepen mogen om den storm het Keteldiep niet kunnen binnenvallen, of het Zwolsche diep, achter dien dam kunnen ze een gunstige gelegen heid afwachten. Maar men denkt ook onwillekeurig aan de komende winterdagen, als de drie wachtposten, thans door een be gaanbaar pad verbonden, gescheiden zullen zijn door woest rollende golven, als dagen achtereen elk gezin afzon derlijk als „sentinelle perdue" in eenzaamheid zijn plicht heeft te vol brengen. Beklagen behoett men deze menschen om hun eenzaamheid niet, ze doen 't zichzelf ook niet. Maar toch brengt men onwillekeurig een eeresaluut aan deze helden der kust, die zonder eenigen ophef een taak verrichten, die haar grootste belooning in hoofdzaak moeten vinden in zich zelf. Zuidpunt het Naarmate de bakenlicht opgloeit, donkerte toeneemt, 7„.„u. ct licht van Kampen, van "er ;ich' ere! rerp Zwolle v m van rampen, van hemel. Men ^^erder af tegen den van de 1,,™ ,1 zich* gescheiden maar niet cS? wereld daarginds, droomenland, niaar Verplaatst in een In 1859 moest de bevolking op last der regeering het eiland verlaten. -) Kort geleden vervangen door een motor zeiljacht. 3) Zóó was de toestand stellig gedurende een halve eeuw. In den laatsten tijd is een paadje van beton geconstrueerd óver de kruin van de zeewering. Dat zal vlakker zijn, maar kan zeker weinig breeder zijn dan de door mij bewandelde bezaltstreep. VAN HET VATICAAN De eerste toespraak' vin den H. Vader als Paus tot; ile kar dinalen. "De Bo-meinsche correspondent van ,,Ilet Centrum' schreef kort np, de kroning* van Pius jXI tot Paus Zooals reeds gemeld, heeft de H. Va der bij gelegenheid van| de plechtige Dirrg in de kapel der Reliquiën de Kar dinalen tot den act van gehoorzaamheid ea hulde toegelaten, waarhij de Dok'en van het H. College uit naam van allen de volgende toespraak' heeft gehouden Wij verheugen onp ten zeerste met ge heel de wereld, dat degepe tot de hoog ste waardigheid vap Paus is verheven, wiens uitverkiezing niet alleen aange naam scheen aan de Goddelijke Majes teit en heilzaam voor het bestuur der Kerk maar ook het meest geschikt tot uitbreiding van, het Bijk! v,an Christus op de aarde.. Dit voorspellen zo-owel do naam, die door TJ. werd .aangenomen overeenstemmende met Uwe vroomheid, alsook de vele talenten; waarmee de God delijke welwillendheid U heeft verrijkt. Daarbij komen nog de uitmuntende ver diensten, welkte Gij U hebt verworven door voortdurende studie en arbeid ter verdediging van' den godsdienst en hel onderhouden van de. kbrke-lijke tucht, door bc-t onderzoeken' van historische docu menten, door het uitgeven van JtoeLen ca het bekleeden van; zeer moeilijke offioies. Gij waart reeds bektend als bezield met den geest van; den H'. Amb'rosius en Ca rolus Borromaeus, toen Gij naar den be roemden zetel van Milaan g'ezonden werd daar hebt Gij U weldra, zoodanig als den Goeden Herder doen kennen, dat Gij reeds na korten tijd, door Gods Voor beschikking-, werd uitgekozen om van uit een npg verhevener plaats de kudde van Jezus Christus te weidep. Moget Gij dus lang- en, op voorspoedige wijze, zetelen op den troon van Petrus, dat is de wenteli dien thann ook alle volken met ons uiten, die ir. deze moeilijke tijdsomstandighb- 4c-n uitzien, en ook een- vast vertrouwen hebben In een heilzame actie- v.a,n den Apostolisch en Stoel. Erfgenaam v,ap de grootmoedigheid van Pius IX, van ds wijsheid van Leo, XIII, v*an! de vast beradenheid van' Pius 'X, v;an de liefde van_ B.enpdictjus XV, wilde God, dat Pius XI bereikte het herstel van den waren vrede, wxiaryoor Benpdictus met zooveel zelfopoffering heeft gearbeid en a'Ju? Christus in Zijn, Plaatsver.vpnger meer en meer geëerd worden. Dat het, Allerheiligste Vader, u mo-go behagen het H. College met de gave van Uwen Apostolisehen. zegen te verrijken, waardoor het aan de zijde vgn, Uwc Hei ligheid en onller U.we leiding op nuttige wijze moge beantwoorden aan Zijn ge wichtige verplichtingen. Hierop heeft de H. Vader geantwoord °°r deze zoowel humane als vrome en religieuze woorden, die Gij', zeer eminente Vader, ooki uit naam van alle Kardinalen, tot' mij hebt gesproken, dank ik u en geheel het H: College op. do meest hartelijke wijze. Te allen tijde zal 'k dankba,ar herinneren uwe groote lief de en kinderlijke aanhankelijkheid jegens mij. Geve God, dat de: wenschen, die Gij mij hebt geuit tot welzijn der Kerk, tót heil der zielen, 'tot vrede onder de volken, zoo- spoedig mpgelïjk worden vpr- vuhl.. Moge ook in mij' zijn de geest van die ware en groote heiligheid, die in Amhrosius en Boraomaeus zoozeer heeft uitgeschitterd, tegelijk met den geest van wijsheid van Leo. XIII en; die van die Christelijke Vroointheid jegens God en de menschen, waarin de beide Piussen heb ben uitgemunjt'. Dit alles is toch van groote waarde om' "de gunst te verwerven bij God en de menschen en allergeschiktst' tot voortzetting en tot s'tandbrengdng yan het werk van den, algemeenen iyre.de, waarin voornamelijk de groote verdienste 011 roem van! Benedictus- gelegen is. De goede God moge U, het H. College en geheel de wereld schenken den grootst) moselijken voorspoed en, zegen, hetgeen Zijn meest onwaardige. Plaatsvervanger al zegenend afsmeekt. FRANKRIJK Een populaire Pirijzeiiaar. Op 15 Februari overleed de heer Alexander D.uval, de stichter van de goedkoope eethuizen, bekend onder den naam van „restaurants Duval". De „N. B. Crt." geeft over dezen Parij- zenaar de navolgende bijzondernedenDe .oude lieer Duval, hij is 76 jaar oud ge worden, was een typische Pgrijeclie figuur en in het Parijs, dat iu de schouwburgen de „premières" bijwoont, dat op de wed rennen verschijnt en geen „vernissage" overslaat, was Duval een type, dat de aandacht trok, ook door zijn kleediug, waaraan een soort ouderwetsche fattig- heid niet te ontzegg-en viel en door den vorm. van zijn driekwart hoogen hoed, die toch nog iets anders dan een „cha- peau-Oronstadt" was. Duval was van eenvoudige afkomst. Zijn familie bezat een vleeschhouwerij in de buurt van dè Hallen. De oude me vrouw Duval, de moeder van den thans gestorvene, heeft, dat was omstreeks 1850, den goeden inval gehad het overschot van het rund- en kalfsvleesch, dat zij in den winkel verkocht, te gebruiken om er bouillon van te trekken, die de klanten dan voor een matigen prijs staande aan de toonbank opdronken. Dit denkbeeld had groot succes. De klanten verzochten echter weldra, dat er in eiken kop bouillon een stukje soepvleesch gedaan zou worden. Vervolgens vroegen zij er een stuk brood hij, daarna een paar aardappelen, een stukje gebraden vleesch Ten slotte ver klaarden zij, dat zij' ook wel dorst nadden en dat zij toch niet staande konden eten. De winkel moest vergroot worden, er moesten tafels geplaatst, de bediening moest geregeld worden en daar de klanten voortdurend iu aantal toenamen, kreeg men ten slotte „bouillons" in .alle wijken van Parijs. De „Bouillons Duval" zijn dus niet door Alexander Duval verzonnen, maar hij heeft van de aanvankelijke primitieve inrichtingen de practïsche eethuizen, de „Etablissements Duval" gemaakt, waar heel wat meer te krijgten was dan een kop bouillon, een stukje vleesch en een aard appel. .Zij vormen een reusachtige onder neming', waarmede Duval zijn fortuin ge maakt heeft, die 'karakteristiek voor Pa rijs was en in bijna, alle groote steden van Frankrijk en in het buitenland is nage volgd. Duval Was een uiterst populaire figuur te Parijs, zoo populair, dat zijn verschij ning dikwijls op het tooneel is nage bootst. En men zeide, dat deze popular; teit hem geenszins onaangenaam was. (Zie vervolg Buitenland le blad i Op den Zondag Quinquagesima. Epistel I. van den H. Paulus tot de Corinth. Xm. 1—13. Broeders! al sprak ik de taal der menschen en der engelen, indien ik geene liefde heb, ben ik als eene klinkende schel en een luidend metaal. En al had ik de gave der voorzeg ging, dat ik alle wetenschap bezat, en al had ik al het geloof, zoo dat ik bergen .kon verzetten, indien ik geene liefde heb, ben ik niets. Al deelde ik al mijne goederen uit tot spijze der armen, en al gaf ik mijn liehaam over om te branden, indien ik geene liefde heb, baat het mij niets. De liefde is verduldig, zij is goed hartig de liefde is niet afgunstig, zij handelt niet lichtvaardig, zij is niet opgeblazen, zij is niet eerzuchtigzij zoekt hare eigenbaat niet, zij wordt niet toornig, zij denkt geen kwaad, zij verblijdt zich niet over de onge rechtigheid, maar verheugt zich over de waarheidzij laat alles over haar gaan, zij gelooft alles, zij hoopt alles, zij verdraagt alles. De liefde zal nooit vergaan; maar hetzij voorzeggingen, zij zullen ten einde loopen; hetzij talen, zij zullen ophouden; hetzij wetenschap, zij zal te niet gedaan wordenwant de wetenschap en de profetie die wij nu hebben zijn onvol maakt. Maar wanneer hetgeen vol maakt is komt, zal het onvolmaakte vernietigd worden. Toen ik een kind was, sprak ik als een kind, oordeelde ik als een kind, dacht ik ais een kind. Maar nu ik een man ben ge worden, heb ik al het kindsehe afge legd. Wij zien mi door eenen spiegel in een raadsel, maar dan van aan schijn tot aanschijn. Nu ken ik ten deele, maar dan zal ik kennen, gelijk ik gekend worde. Nu blijven deze driegeloof, hoop en liefde, maar de liefde is de voornaamste van deze. Evangelie, Lucas XVni, 31—43. In dien tyde nam Jesus de twaalf tot zich, en zeide hunziet, wij gaan naar Jeruzalem, en alles zal volbracht worden, wat door de Profeten van den Zoon des menschen geschreven is. Want Hij zal aan de Heidenen geleverd, bespot, gegeeseld en be- spogen worden: en nadat zij hem zullen gegeeseld hebben, zullen zij hem dooden, en hij zal ten derden dage verrijzen. En zij verstonden hier niets van, en dit woord was voor hen verborgen, en zij begrepen niet het geen er gezegd werd. En het ge beurde, toen Hij Jericho naderde, dat een blinde bij den weg zat te bedelen. En als die de menigte hoorde voorbij gaan, vroeg hij, wat het was? Zij zeiden hem dan, dat Jesus van Nazareth voorbij ging. En hij riep, en zeide: Jesus, Davids zoon! ontferm U mijner. En die vooruitgingen, be straften hem, opdat hij zoude zwijgen. Maar hij riep veel meerDavids zoon ontferm. U mijner. Jesus stond dan stil, en gebood dat men hem zoude bij Hem brengen. En als hij naderde, vroeg Hij hem, en zeide: wat wilt gij dat ik U doe? Hij antwoordde: Heer, dat ik zien mag. En Jesus zeide hem: wordt ziende, uw geloof heeft U genezen. En terstond zag hij, en volgde Hem, en verheerlijkte God. En al het volk dit ziende, loofde God. Een nieuw soort verzekering. Het is eigenlijk een gek woord, althans in geheel verkeerd verband gebruikt, wanneer wij spreken van verzekering in den zin van assurantie. We kunnen een dijk verzekeren, zoodat hij aan den hoogsten vloed en den zwaarsten storm kan weer staan, en dat is dan in waarheid een verzekering'. Maar als we iemand verzekeren tegen ziekte, ongeval, schade, dan verzekeren we hem volstrekt niet tegen dergelijke ongevallenwe ga randeeren hem enkel een geldbedrag, ingeval hem zooiets overkomt. Zoo zou men jonge dames kunnen verzekeren tegen het door velen (door anderen ook niet) gevreesde lot van ongehuwd blijven door haar een man te verschaffen. Maar zoover wil die Amerikaansche verzekeringmaatschappij, waarvan we lezen niet gaan. Ze neemt de ver zekering in den flnantiëelen zin en stelt gezegde jonge dames in de gelegenheid, een jaarlijksche premie te storten. Zijn ze dan op haar veer tigsten verjaardag nog niet getrouwd, dan krijgt ze een mooi bedrag. Dit kan zeer groot zijn, daar degenen, die huwen, al is 't in haar 39ste jaar, alles wat ze betaald hebben moeten laten varen: het huwelijk zelf geldt dan voor voldoende tegenwaarde, waarmee niet alle rekenmeesters en sommige anderen het eens zullen zijn. Het gevaar is echter, dat juist om dat verlies te ontgaan niet zullen trouwen of althans de verbintenis uitstellen tot ze 40 jaar zijn. De verzekering tegen 't ongehuwd blijven zou dus wel een verzekering tegen 't huwelijk kunnen worden. En dan die arme verzekeringsmaat schappij. „Centrum". Missie onder de Indianen. Heel ver in Noordelijk Dacota zorgen Engelsche Missie-Zusters voor de Indiaansche kinderen. Het is daar 's winters geweldig koud en een Indiaanscli meisje van 10 jaar „Per fecta Whitetail" schreef aan Pater Quinn in New-York dat zij „het Kind Jezus gebeden hadden toch schoenen te zenden, want hun voetjes deden zoo'n pijn zonder schoenen in de sneeuw en Zuster Vincent had zoo gehuild omdat zij niets aan den mooie Kerstboom kon hangen voor haar kinderen". Zuster Vincent is een Iersche, die in die hevige kou daar de koeien melkt, voor de boerderij zorgt en haar best doet met de andere zusters de 175 Indiaantjes te kleeden, te voeden en te onderwijzen De namen van al die zusters die in de wanne en in de koude lucht streek haar missiewerk doen worden niet genoemd of geroemd. Maar wat een prachtig cultuurwerk en wat een heerlijke sociale vrouwen beweging wordt daar verricht. Vrouwen bij tie politie. Onder de kleinere gemeenten zal Bussum wel de eerste zijn die ook vrouwelijkepolitieambtenaren aanstelt Er zijn sollicitanten opgeroepen tegen een jaarwedde van f19502350, Vereischten zijnalgemeen® ontwikke ling en bekendheid niet maatschappe lijk werk. Clubgebouw. Te 's Gravenhage is het Clubhuis voor vrouwen op den Vijverberg plechtig geopend. Het was zeer vol en het gebouw moet zeer smaakvol en gezellig zijn ingericht. Be Zomerdienst r Spoorwegen. Thans zijn wij in d© gelegenheid nog enktelë meerdere bijzonderheden te meld', n betreffende de regeling van den trein dienst, zooals die op 1 Juni volgens bet ontwerp dienstregeling zal worden ingevoerd. De bier na te npemen stations hebben wij als volgt afgekort: Vlissingen', Vis;; Middelburg, Mb.; Goes, Gs.; Vlakc, Vla,; Roosendaal, Bs.; Botterdam Delftschepoorl, Rt.; Den Haag Hg.; Amsterdam, Centraal Station, Ao° U.trecht, Utr.; Arnhem, Arn. De breinen, Gevulde flensjes met vleeselt. 150 gram koud vleesch; peper, zout, nootmuskaat; 1 stukje ui; 1 d.L. bouillon; bruin van jus met melk; gehakte peterselie; 2 eieren; 70 gram bloem; 2 d.L. melk; 25 gram boter. Het vleesch met de ui fijngehakt met kruiderijen, wat melk of bruin van jus met water lo minuten ge stoofd, waarna peterselie toegevoegd wordt. De eieren worden met zout geklopt, de bloem er in glad geroerd en als alle klontjes er uit zijn wordt de melk er bij gedaan. Van het beslag worden 4 flensjes gebakken. In het midden van het flensje wordt eén streep vulsel ge legd en de beide kanten er overheen geslagen. De familie O. W. gaat naar een concert, en zooals het wèlopgevoede menschen past, komen zij flink laat. Papa vraagt aan den zaalbediende, waaraan ze nu bezig zijn. Hij krijgt ten antwoord: „Aan de negende sym- phonievan Beethoven", waarop mama zich geroepen voelt te zeggen: „Weet je wat, Marius, we blijven niet lan ger dan de twaalfde symphonie, en gaan dan nog een uurtje naar de bioscoop." Heer: Maar hoe is het toch moge lijk, juffrouw, dat u het haar van een andere vrouw op uw hoofd kunt dragen. Jonge dameHoe is het toch moge lijk, mijnheer, dat u de huid van een anderen os aap de voeten draagt? le Student: Ga je nu al naar huis? 2e Student: Ja, ik ben bang, dat ze bij mij zullen inbreken en den haring medenemen, dien ik morgen ochtend noodig zal hebben. In een voornaam gezelschap hield een der leden een collecte voor een weldadig doel. Hij hield zijn hoed ook voor aan een om zijn gierigheid bekenden heer, en deze wierp er iets in. De verzamelaar had het echter niet gezien en hield hem zijn hoed ten tweeden male voor. „Ik heb al gegeven", zei de gie rigaard. „Pardon", bemerkte de inzamelaar, „ik had het niet gezien, maar ik ge loof het." „En ik", voegde er een ander bij, „ik heb het gezien, maar niet,ge loofd." die sneltreinen zijn g'even wij aan door een S. Bichting- Vlissingen-Booaendajal: van Vis. v.m'. 4.01 (Zondags niet), MB 4.17, Os. 5.04, Vla. 5.29, Bs. 7.06, Bt. 8.37. Hg. 9.09, Ani. 10.15, Ut'r. --16, Arn, 10.04. Van Vis. v.m. 5.59 (S. alleen op Maan dag), Mb. 6.09, Qs. 6,29, Bs. 7.18, Bt. enz als vorige trein. Van Vis. 6.07 (mailtrein, Maandags niet) Bs. 7.16, verder 'als eerste trein. Van Vis. 5.59 (Maandags 10 minuten later, Zondags njet) Mb. 6.30, Gs. 6.57, Vla, 7.15, Es. 8.25,' Kt. 9.54, Eg* 10.37, „Am. 11.38, Utr. 11.04, Arn. 12.07, Van Vis. 7.05 (S. Zondags niet), Mb. 7.17, Gs. 7.37, Vla. 7.51, Kis. 8.33, Et, enz. als vorige trein. Van Vis. 8.12, Mb, 8.24, Gs. 9.01, Vla. 9.20, Bs. 10.32, Et. 11.49, Hg. 12.2L Am. 1.22, Utr. 1.26, Arn. 1.33. Van Vis. 11.21, Mb. 11.32, Gs. 12.11, Vla. 12.20, Es. 1.42, Et. 3.30, Hg. 4.20 Am. 5.26, Utr. 5.16', Arn. 5.25. Van Vis. 1.16 (S) Mb: 1.27, Gs. 1.48, Vla.. 2.02, Bs. 2,45; Et. 4.08, Hg>. 4.41. Am. 5.47, Utr. 5.16, Arn. 6.50. Van Vis'. 1.46 ('Zondags niet), MB 2.03, Gs. 2.50, Vla. 3.20, Bs. 4.50, Et. 8.39, Hg*.. 9.22, Am. 10.46. Utr. 9.27, Arn'., 7.32 Van Vis. 4.20, Mb'. 4.32, Gs, 5.09, Vla. 5.2S. Bs. 6.39, Bt. 8.39, Hg. 9.22, Am, 10..48, Utr. 10.21, Arn. 11.50. Van Vis. 6.17 (S), MB 6.28, Gs. ',6.49, Vla. 7 03 Es. 7.46, Kt. 9.09, Hg*. 9,41, Am 10.46, Utr. 10.21, Arn. 11.50. Van Vis. 6.32, Mb. 6.43, Gs. 7.19, Vla. 7.37, Es. 8.48, Bt. 10.04, Hg. 10.36 en Am. 11.41. Voor dien trein, aankomende te Vla. 7.56, Gs. 8.15, Mbl 8.53 en Vis. 9.02 moet men om 6:40 uit Bs., verder geen aamsluitinjg (niet op Zondag). De trein aanjkomende, alleen Zondags le Vla. 9.15, Gs. 9.34, MB 10.12, Vis. 10.21 geeft aansluiting uit Bt. 5.31 ,en Bs. 8.00. De tiein (S. Zondags niefl aankbmende to Vla. 10.22, Gs'. 10.36, ME 10.57 en Vis. 11.05, geeft aansluiting uit Utr. 7.11, Am. 5.47, Am. 6.21, Hg. 7.33 Kt. 8.10 en Bs. 9.34 De trein (S) aankomende' te Vla. 12.01, Gs. 12.j4, Mb. 12.35, Vis. 12.43, geeft voor Utr. en Arn, zelfde aansluiting, voor Am. S.04, Hg. 9.14, Bt!. 9.53 en Bs.. 11.16. De trein aankomende Vla. 12.49, Gs. 1.08, Mb. 1.47, Vis. 1.56, gee ft aanslui ting uit Utr. 8.26, Arn! 7.21', Am. 8 34, Hg. 9.14, Et. 9.53, en Rs'. 11.33. De trein aankomende Vla. 4.23, Gs'. 4,42, Mb. 5.21, Vis. 6.80, geeft aanslui-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 5