sahwocek wp ENSDAG 18 JANUARI 1922 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT belgie frankrijk ";Vf"engeland ierland rusland spanje de balkan zwitserland •-T Zenuwen en Lichaam ,s tsjecho-slowakië. china amerika. De ontwapeningsconferentie Korte Berichten. UIT ZEELAND. BINNENLAND MIDDELBURG VLISSINGEN GOES (aangenomen. Onder de bij die resolutie «net. name "tot deelneming uitgenoodigde mogendheden woiden, behalve Duitsch- tand, Oostenrijk', Hongarije, Bulgarije en Rusland genoemd. Ministerraad. Ondei- voorzitterschap des konings is Maandagmiddag in het paleis te Brussel «en ministerraad gehouden, waarbij de Uiteren Theunis en, Jaspar verslag uit brachten over de conferentie van Cannes. Bedde ministers bespraken uitvoerig de beslissingen welk'e je Cannes waren ge nomen in verband onder meer met de con"- jferentie van Gen,ua, de kwestie der her- .Stellingen, de Belgische prioriteit, de con solidatie van de Engelsche leen-ing en bet Engelsch-Belgisch garantieverdrag. De tekst van het -garantieverdrag twerd aan den ministerraad medegjedeeld, doch naar buiten njet publiek gemaakt, omdat er nog slechts een aocoord in prin cipe is tusschen Curzon en .Jaspar en v ijl 't definitief aecoord nog door de Kabinetten vanL Londen en Brussel moet geratificeerd worden. Behalve de reeds bakende bepalingen, zou bedoeld verdrag nog de stipulatie bevatten, dat België van ri;n kant zich verbindt, zijn eigen gebied, te verdedigen bij een eventueele grens- sebending. .,Msbd." De ministerraad over Cannes. BRUSSEL, 17 Januari. Nader wordt over den gister onder voorzitterschap des tkonings gehouden ministerraad vernomen, dat minister Jaspar, zijn uiteenzetting over de conferentie vtajnl, iQaSmes zou be- eloten hebben met do verklaring. Gelijdio- lijk vormt België zijn nieuw statuut'. Frankrijk en Engeland verbinden zich, om ons te bcschermeu tegen een nieu wen Duitschen aanval. Met Luxemburg hebben wij een econo misch aceoord gesloten. Er blijft nu al leen nog de regeling met Nederland van de kwesties betreffende de Wielingen en het Schelde-vraagstuk. Onderhoud tusschen Poincaré eu Lord Curzon. Lord Cuxzon is Maandag te Parijs aangekomen en, heeft 's middags in het bijzijn van lord Hardinge en van Van Siltart, directeur van de afdecling Oos- tersche zaken aan het foreign office, een onderhoud gehad met Poincaré. Het onderhoud heeft over de Ooster- fcche kwestie geloopen, maar het feit, dat Bonomi er niet bij was, die er noch tans bij moest zijn, bewijst reeds, dat de besprekingen slechts een. zeer voór- loopig karakter hebben gehad. "Wanneer nu de conferentie over de Oosterschie ■zaken zal plaats hebben, is nog niet vastgesteld, maar men verwacht toch, dat het zeer binnenkort zal zijn. Lïoyd George en Poim-arir. Naar verluidt Reuters bijzondere dienst maakt er melding van schijnt het tussehen Lloyd George en Poincaré nu al niet erg te boteren, ondanks de verzekering, dat alle onderhandelingen op- de meest, vriendschappelijke wijze ge- geschieden. In de laatste besprekingen tussehen Lloyd Geroge en Poincaré heeft de laatste het denkbeeld- geopperd de voorgestelde Eransch-Britsche overeenkomst om te zef- ten in een militair verbond vloor da handhaving en do uitvoering van het veT- drag van Versailles. Llovd George verklaarde, dat geen en kele Britsehe regeering verder kan gaan dan de te Cannes gedane voorstellen. De „Daily Express" zegt, dat Poin- caré's inzichten gansch verschillend zijn niet ge kan t tegen- de Franseh-Britschte -overeenkomst, maar deze overeenkomst -zou moeten worden gesloten onder de- do r Poincaré to stellen voorwaarden, hetgeen het voor Britannië onmogelijk •zal maken haar aan te nemen. Pétain aan 't' Departement van oorlog? De ministerraad hoeft besloten, dat maarschalk Pétain in het ministerie van oorlog een functie zou bekleeden, welke overeenkomt met die van „major-gén»ruV' bij de legers. Men wacht op het antwoord van Pétain. Deze zou iutusschen in zijn -functie van opperbevelhebber van het leger gehandhaafd blijven. Men gelooft, dat Pétain in het parlement do leger V.h vlootontwerpen zal verdedigen. De. conferentie fe Genu a De voorzitter van den Italiaanschen ministerraad heeft de uitnoodigingen aan de verschillende regieeringen voor de con Sfercntie van Gepua, verzonden. De verkiezingsgeruchten. Llqyd George heeft Maandagmorgen met zijn dochter een wandeling gemaakt door het Hydepark. Hij zag er goed uit »;n schijnt zoor opgewekt schrijft de „Msbd." Zondagavond heeft hij gedineeerd iqzamen met lord Chamberlain. Eveneens Waren lord Birkenhead, Churchill en Ha- par Greenwood tegenwoordig. Het gesprek liep vooral over de ver kiezingen volgens den correspondent van Be „Evening Standard", Volgens den cor respondent zullen in Februari geen ver kiezingen plaats hebben. Hoogst waar- schijnlijk zullen eerst de Icrsehe wetten' Worden afgedaan, waarna de staatsbegroo- iirig aan de orde komt. Eerst dan zal' er. sprake zijn om de kamers te ont- Jfinden. De verkiezingen zouden dan te gen einde April of begin Mei plaats hebben. .Uit gezaghebbende bron werd Maan dagmiddag medegedeeld, dat-Lloyi Geor' ge definitief besloten was, geen onmiddel lijke verkiezing uit te schrijven. We! (Wórdt er nog steeds gesprokten over een ■verkiezing, Welke dan echter, zooals ge- jneld, ongeveer in Mei, nadat de nood zakelijke ïersche wetten, en de wetten,, die verband houden met de. besluiten van de conferentie te Washington, zijn aan genomen. In verband met de deze wteek t» houdep conferentie van^ de coalitie-liberalen deze zullen zich, naar gemeld word' voortaan nation^e liberalen noemen verwacht men, dat Lloyd George twee belangrijke redevoeringen zal houden, één den 19en over den. internationalen toe stand, en de andere den 2lenover de binnenjandsche politiek der coalitie. De trouwring van Prinses Mary. Een oude mijnwerker heeft uil het stroompje MawddacK in Wales ruim een half ons (een oris is 28 gram) goud ge- wassohen, Waaruit de liuwelijkering van prinses Marie gemeed zal worden. Het goud is aan hare verloofde Lord Las- cclles ten geschenke aangeboden door het vroegere parlementslid Pritehard Mor- gan, die tot 1914 de goud-concessies in Wales liet exploiter ren. De bruidsmeisjes der Prinses. Officieel wordt gemeld, dat de bruids meisjes van prinses Mavy zullen zijn: prinses Maud en verder Rachel Cavten- dish. Mary ^liinne, Victoria. Cambridge, Dovos Gordon, Lennos, Elizabeth Berwe- slyon, Diana Bridgeman en May Cam bridge. Een plechtigheid te Dublin. Te Dublin heeft Maandag een plechtige en historische daad plaats gehjad- 'a Mid dags om twee uur is het' oude kasteel1 van Dublin Castle aap Collins, het hoofd' der voorloopige regeering overgedragen. Fitz Alan, tot nog toe lord-luitenant van Ierland on,tying om half tweee Col lins en zijn medewerkers. Uren te voren reeds had zich een menigte volks bij het aloude kasteel opgesteld, om de Teren te zien voorbijgaan. Sommige bladen in Ierland kwamen uit met het opschrift': „Heden valt het Kasteel". De groep Sinn-Feiraers *wer! jeor den lord-luitenant naar de bij».n- dere raadskamer gebracht, waar de onder kening tot nog toe zijn bureaux had. Fitz Alan was slechts vergezeld doof een adjudant. Collias was omgeven dooi zijn geheele kabinet, benevens den mi nister van publiciteit der Dail Eireann. De plechtigheid was spoedig afgeloopen- Toen de Ieren naar buiten k'wamen, Worden zij luide toegejuicht. De oude garde die eerst het kasteel 'bewaakte', Wa« reeds vervangen docr een corps ïer sche vrijwilligers, bij de poort, die naar hel kasteel leidt, opgesteld als om do voorbijgangers erop te wijzen, dat een groofsehe gebeurtenis had plaats ge grepen. Le voorloopige regeering Van Ierland heeft een procalamatie uitgevaardigd, waarin bepaald wordt, dat alle gerechts hoven en openbare ambten, die .tot dus ver onder het gezag van Engeland op traden, hun functies zullen voortzetten, totdat door de voorloopige' regeering an ders zal worden beslist. De typhus te Petersburg. De artsen van Petersburg- hebben in een vergadering een, motie aangenomen,' Waarin wordt g-ezegd, dat Petersburg als door den typhus bedreigd kan beschouwd worden. Den vluchtelingen, zal onvoorwaardelijk het binnengaan der stad worden gewei gerd. Voor (lc hongerlijdenden. De soep regeering te Moskou heeft besloten voor de -hongerlijdenden van het land gedurende een week een belasting van 10 pet. te 'heffen op de theater- en bieseoopkaarten enz. Gedurende dezelfde periode zal voor hetzelfde dool elkte tram- ril 2000 Rb. meei' kosten. Het kabinet Maura blijft aan De koning' heeft zijn, vertrouwen in hel kabinet Maura uitgesproken. Het ministerie blijft aan het bewind. De Matin" verneemt': De eerste daad van bet ministerie Maura, na zijn her optreden, was de onderteekening van een decreet, waarbij het reglement betreffoiidf, de junta's veranderd wordt. De correspondent van de „Echo do Paris" verneemt, dal de minist .r van o.ilog, Laeierva, den koning het deer.».,! tw onderteekening heeft voorgelegd. De bladen spreken er hun. voldoening over uit, dat het 'kabinet ongewijzigd «an het bewind is gebleven. D« honden van Constantinopel- De gemeenteraad van Constantie,>pd heeft een besluit genomen, dat het' aan zien der stad merkwaardig zal verande ren. Bevolen is nl. dat in de toekomst alle honden, welke zander meester door de straten van de T.urksehe hoofdstad rondwandelen eu uit elk leerboek vooi gx-jgrafïe kan men te weten komen, dar hun aantal in1 de tienduizenden loopt met strychine vergiftigd worden. Een protest van £e vereeniging voor dierenbescherming heeft geen succes ge had. De gemeenteraad hield voet bij stuk en zoo zal binnenkort de stad van die elementen gezuiverd worden, welke als verspreiders van talrijke ziekten een voortdurend gevpar voor de volksgezond heid opleverden. De Grieksrh-Turksche oorlog. Een officieel communiqué meldt: De Grieken hebben zonder sucoes verschillen do offensieven ingezet in -len sector van Esfcisheir. Ex-Keizerin Zita. Naar uit Ztirieh gemeld wordt, heeft de zes-jarige prins Robert, de zoon van ex-keizer Karei, Zaterdagmorgen met suc ces de blindendarm-operatie, doorstaan, „m, 7, M den Koning ,eer veel succes ,k heb ,Sïna>°Sen ™°dere„ ee als. ver- K,,,ikt tij zwakke kmdere en epken tfrkehd voedsel waarvoor ex-keizerin Zila naar Zwitser land Was gekomen. In den npmiddag bracht de grootmoe der van den ex-këizer, aartshertogin Maria Thèresia, de kinderen van het gewezen keizerpaar bij de moeder. Do ontmoeting Was zeer ontroerend. De kinderen keerden, later weer naar liuu slot terug, waar zij zullen blijven, tot beslist is, of zij met' hun m-oeder naar het ballingsoord op Madeira zuilen mede gaan. Aartsbisschop Ko-rdar Mgr. Kordac. de bekende aartsbisschop van Praag, heeft dezer dagen 'zijn 70ston geboortedag herdacht. Onder den g-rooten stroom van gelul:- 'wt-nschen bevonden zich een telegram van den president der republiek Masaryk, van den staatssecretaris yaa Z. H. den Paus, kardinaal Gasparri, van verschil lende ministers o.w. Benes en andere hooggeplaatste autoriteiten. De staking le Hongkong. Tengevolge yan de staking hij de scheepvaart is liet vertrek der Oceaan- booten uitgesteld. De rivier-scheepvaart is totaal stilgelegd. Het vervoer op de spoorlijn lvowLoen-Canton is overbe last. met goederen. Het goederenvervoer- gaat thans per spoor. De lijn KowLoen Canton is overbelast vooral met levens middelen, die van Cant-ou naar Hongkong vervoerd worden. Verklaringen van Hughes. Je commissie voo-r het Verre Oosten cLr conferentie heeft besloten de behande ling van Japan's 21 eisehen betreffende Cliina uit testellen, tot. de Shantoeng- kwtestie geregeld is. De commissie nam de Ohinecsche tarief overeenkomst aan en g'ing dan ovter tot de alg-emeene besprekingen over de politiek van de „open deur". Deze besprekingen zullen Dinsdag Worden voortgezet met het doel te komen tot een juister begrip van de „open deur -politiek'. Naar verluidt, streeft Hughes' poli tiek er naai' alle invloedssferen in China uit te schakelen als een der esse-ntieelo Voorwaarden voor de „open deur." Gezegd Wordt, dat de Britsehe deleg- gatie zich gunstig over de algemeene be ginselen heeft uitgesproken. Ook andere delegaties hebben hun overeenstemming met deze prineipe-n te kennen gegeven. De Amerikaansche politiek nader om schrijvend, zeide Hughes, dat het doel der Amerikaansche regeering ia geen schikkingen te begunstigen of goed te 'keuren, welke ten bate van vreemde be langen voor en of andere groep grooter rechten ten opzichte van de handels- of economische ontwikkeling in sommige «■treken van China's grondgebied zouden verwerven. Verder zullen de V. S. geen politiek' dulden, welke men monopolie of preferentie wil scheppen, waardoor an dere nationaliteiten, in de onmogelijkheid worden gesteld een wettigen handel en industrie te beoefenen en met de Chi- neesche regeering in eenige 'aangelegen heid van openhaar belang samen te wer ken. Op de Japansch-Chineesche conferentie is naast de Kiautsjati ook de mijnkwestie besproken. Senator Fiance kondigde in een ge houden rede aan, dat hij zich togen' het' verdrag van de vier mogendheden zou verzetten, daar het verdrag er toe diende het Britsehe, Fransche en Japansche im perialisme te doen voortduren. De besprekingen over de onderdeden van bet vlootverdrag' moesten worden uit gesteld, daar de Japamsche delegatie nog g-ecn instructies uit Tokio had ontvan gen, zoodat de vraagstukken van- het' Verre Oosten en de Stille Zuidzee weder ep de agenda kwamen. Door het stoomschip „Shingo Maru" werd een hooge ijsberg opgemerkt, 25 uren van Honolulu verwijderd. Deie ijs berg is nimmer te voren waargenomen. Naar verluidt heeft- de Japanscho regeering -liet plan haar millitaire macht met 50.000 man te verminderen. Zaterdagavond heeft een geweldigs brand in de Vilthovice staalfabrieken in Mcravië, geWoed. Een groot gedeelte der fabrieken werd totaal verwoest; de giete rij is echter intact gebleven. Meer dan 2000 menschen zijn door dezen brand werkloos geworden ■j^' sami-n met de Nederlandsche Vereeniging van Tabakshandelaren een nationale pro testvergadering gehouden tegen de on dermijning der klein-industrie als gevolg van de inwerkingtreding van de Ta bakswet. Tegen de Varlcenspest, In antwoord op de vragen van den heer Braa-t deelt de Minister van 'Land bouw mede, dat thans reeds aan de Rijks- seruminrichting een serum tegen de var kenspest "bereid wordt, hetwelk, luj tij-, dige en zorgvuldige aanwending, in staat is de ziekte aanzienlijk te beperken. Rendreisbiljctten. Naar de „Msbd." uit goede bron ver neemt, zullen met ingang van 1 Mei 1922 wederom rondreisbiljetten worden afge geven. Tot dit verkeer zijn toegetreden de spoorwegen van Engeland, Nederland, België, Frankrijk, Italië en Zwitsevlinrl. De biljetten zullen worden jfgegeven over afstanden van minstens 500 K.M, zoowel voor een enkele reis als voor een reis heen en terug, alsmede voor eigen lijke rondreizen. De reizigers zullen op elk station de reis mogen onlerbreken en do biljetten zullen een geldigheid hebben van 45 of 60 of "90 dagen naar gelang van den afstand. Kinderen van 3 tot 8 jaar betalen den halven vrachtprijs. Het Departement van Arbeid. Voor de ambtenaren van -het Departe ment van Arbeid wordt dezen winter eon cursus van negen avonden gegeven over de werkzaamheden va.n het departement, zoo meldt de „N. Rott.". De cursus i? Donderdagavond door den secretaris generaal van het departement, rar. A. L". Schol tens, geopend. Ook de Minister van Arbeid, Mr. Aalberse, was toen tegen woordig; hij heeft aan het eind van den avond een rede gehouden om zijn waar- deering voor dit streven uit te spreken. Het grootste gedeelte van de ambtei narij, ook vele lagere ambtenaren "en be ambten, zooals boden, nemen aan den cursus, die gte-heel vrijwillig is. deel. Zelfs is de aanmelding zóó talrijk, dat de reete van voordrachten herhaalt moet woeden. Be internationale conferentie te G-enna. riet departement -van buittenlandsche zaken deelt ons mee, dat de Italiaansche gezant Maandag aan den minister van buitenlandsche zaken de uitnoodiging overhandigd heeft aan de Nederlandsche regeering tot bijwoning van de Internat'io- Conferentie te Genua op 8 Maart a-s. Steun aan de Drantsche bereiking. De Koningin -heeft wederom ten bate van de noodlijdende gezinnen in de veen- streken van Drenthe voor een aanzienlijke waarde goederen ter beschikking' gesteld van het centraal algemeen comité van steun. De Tabakswet. In het gebouw „Diiigentia" te s-Gra- venhage heeft de Eerste Ned. Bond voor Kleinfabrikamten in de Sigarenindastrie Do Minister van Arbeid heeft beslist op een 12 Juli 1921 ingekomen beroep, ingesteld door 'uet bestuur van den „Ncd. R.-K. Grafische Bond tegen een beslis sing van Burgemeester en Wethoiudeks van Middelburg, idd. 14 Juni 1921, waarbij be zwaar Kpmaait wepd tegen uit de werk- loozenkas van dien bond verstrekte uit keuringen aa-n het lid L. Rodenburg, ovei bet tijdvak van 14 Maait 1921 tot en met !83 April 1921, tot een bedrag van f150, en w,erd gevorderd dat de uitgekeerde- bo dragen, totaal f 150, in de werkloozenk'ts zouden woiden teruggestort, wegens bei te laat inzenden van. de ingevulde indivi du e-ele kaart. De Minister overwoog, dat bet verruim vermoedelijk is toe te schrijven aan hei viermaal kort achtereen optreden van een anderen afdeelingspenningnieester, em dat liet onderzoek naar de rebhtmatigh(eict niet door 't verzuim is bemoeilijkt, reden waarom de minister verklaart, dat door B. en W. ten onrechte bez'waar is ge maakt, Gisteravond vergaderde de vereeiir- ging Handelsbelang onder voorzitterschap van den beer D. Alewijnse Sr. De versniet ring werd op verzoek van bat bestuur bijgewoond door den beer mr. H. Dooreii- bos, .secreloris van de commissie tot reorganisatie der Ivamer van koophandel en fabrieken. Na behandeling der ingekomen stok ken deelt Je secretaris! mede, dat in vier hand mot de besprekingen, to de vorige vergadering een telegram is gezonden aan den Voorzitter der Eerste Kamer met vey- zoek de zegelwet niet aan te nemen, maar deze intussehen reeds is aapgenomen. Candidaatstelling voor de kamel' van koophandel en fabriekten, I De Voorzitter achtite het bekend, dat men slaat vlak voor de verkiezing van leden van de nieuwe kamer van fcoo:ohan- del, die 11 leden uit het grootbedrijf en II uit het kleinbedrijf zal tellen en, tie Middelburg zal' gevestigd zijn. De vereeni ging zal als middenstandsorgani»^jti<f zich het meest met de candidaten voo-r het kleinbedrijf hebben te bemoeien, en voor bet grootbedrijf niet. Het lies tuur heeft eens poolshoogte genomen, te Vlissin- gen, Goes en Ziei'ikzee; terwijl do orndi- daten voor bet groot bedrijf doo-r de leden der oude kamers uit haar midden zullen worden aangewezen, althans te Middel burg en Vljssrngen. Middelburg stride reeds 4 leden, Vlissrngen 3 «n Goes Ziei'ikzee zullen ook ieder 2 leden stedl-en. Dezelfde voideeling wil' men zien te berei ken voor' het klejn bedrijf en het be».tuuï stelt voor als candidaten van Handelsbe lang en de Hanze te stellen do feecïln J. P. A. Machgeels, L. A. StoiCkoper, J. Olthoff en L, LeijJesdortl'. De bedoeling ie. te trachten de verkiezing Dy enkele candi daatstelling te doen alloopon. De heer M. H. Boasson deelde med-*, dat iri de bijeenkomst van leden der oude Kamer de maatstaf is aangenomen, dat de vier hoofdgroepen ver tegen woormgd zullen zijn, .efi wel1: financiën, industrie, graanhandel en groot winkelbedrijf. Daar voor werden resp. genomen de heeren: mr. J. A. Heijse, C. Boudewijnse, W- Boa- mans en O. A. Schulte. Spr. vraagt, of dit ook voer het kleinbedrijf in het oog 'is gehouden. De Voorzitter zegt, dat zooveel mogelijik personen uit de verschillende takken vaa het kleinbedrijf zijn genomen. Goes stelde twee personen uit andere takken en VTis- singen en Zierikzee zullen twee andere takkten trachten te nemen. De hjeer A. Jeronimus acht het nfet goed, dat „Handelsbelang" zich' ook niet met het grootbedrijf zal bemoeien; de scheidingslijn is moieiltijk, vele leden heb ben ook belang erbij, wie vertegenwoorli- gei-s voo-r het grootbedrijf zijn. Na nog eenige discussie, waarbjj (le Voorzitter mededeelt, dat „Iiandelsberang" de candidaten van het grootbedrijf over neemt, warden de vier genoemde hoeren ''zonder stemming candidaat gesteld. De Spoorwegtarieven. Reieds bij Üe ingekomen stukken had de Iheter Stoifkoper herinnerd aan het tel teekening neerleggen, van. lijsten om- te teekenen tegen de >1 ure spoorwegtarieven en bet afschaffen der kilometerkaarteu. te Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee Van Goes kreeg de secretaris reeds 780 bandteekeningen. Tfoans doelde de Voorzitter mede, dat binnenkort eene vergadering tel Ametter dam zal worden gehouden om de zaak nader onder bet nog te- zien, en werd op zijn voorstel bij acclamatie de heer Sloi- koper aangewezen om namens de" vanaari. Sing de vje-rgadeiing bij te wonen. Op een vaag van den heer Fokker, zeidie de heer Stofkoper dat het ditmaal niet mogelijk was, den inhoud van bet arlres bekend te maken; men weRt nog Piet, of het een zelfstandig adres zal warden, rif dat op de vergadering to Am sterdam besloten zal warden een adres uil het geheele land en of hjet ook njiet tegen het opheffen Ier vacanliekaaiten zal aaan. De heer Tero-nimus heeft gateelkend, maar wijst erop dat de Spoorwegmaat schappij dan toch andere middelen moet hebben Oiu de tekorten te dokken, anders hotaljen -de belastingbetalers bet, dus la^ zij die niet reieza. De Neer Stofkoper wijst op Denemarken, Zwitserland en Engeland, waar juiist dool verlaging der taneven de uitkomsten vieeS beter werden. Voor de VeenstieKen. Ten slo-tte verdedigde de heer L. J. Mes het, medewerken der middenstanders inza ke steun aan de Veens treken, ea werd besloten, dat de heeren G. W. die Boer, 11. Doets, J. W-. den Oude en L. Loijdes- •lorff de vereenigmg in het ap te richten comité zlallen vertegenwoordigen. In de eerste helft der maand Jaa. zijn in deze gemeente Ingekomen: J. P. Willems, kantoorbed. post., Olij- verstraat 10, uit Krabbendijke; M. Ta- venier, matroos le kl., H. M. Whciitschip, Amsterdam; L. A. v. Houte, off. van adm. 2e kl., II. M. Wachtschip, Nei- IndiëP. v. Eeten, korp.-torpedom., H. M. Wachtschip, HelderA. v. Rijswijk, s to krie le klasse, JH. M. Wachtschip, Helder; P. J. Kaat, mach.-hankw-, Evertseastraat 17, Bergen op ZoomP. Groeneveld, ste ker le Kl., B. Heuft, matroos 3e kl., L, Verhage, matroos le kl., J. A. v. d. Stol, stoker 2e kl., J. Reitsema, stoker le kl., "W. Moeliker, stoker 2e kl.A A. "F. Ss .Wissekerke, stoker 2e kl., C. van Dsn- sik, matroos 2e kl., J. de Vries, stoker, allenH. M. Wachtschip, uit Den Helder; J. Franse, letterzetter, Wilhelminastraat 3, Biggekerke; J. P. Strokop, korp. uiaoh.- drijver, H. M. Wachtschip, Den Held-'-r, H. M. Woltman, gasfitter, Paardenmarkt) 37, Schoonhoven; R. P. Goettsch, leeraar, G'ravestraat 43, Utrecht; A. Blaauw, boekhouder, Kasteelstraat 101, VeenJam; D. Wouters, .groentehandelaar, Groene- woud 76,. O. en W;. Souburg; C. ST. Peters, zonder beroep, .Waalsclie Kerkstraat S, Utrecht; F. J. de Boer, kleermaker, Bel- lamypark 12, Zierikzee; J. J. W. Hof land, matr.-schrijver, H. M. Drehbel, Go- rinchem; Wed. K. v. LeuvenPo!vliet, zonder beroep, Bad-h. 82, Middelburg; Mej. H. O. W. Weimar, huishoudster, Sti .Tacobstraat 30, Amsterdam; .T H. Woer- deman, werktuigkundige, Verk. Qualrke- laarstraat 56, DeventerH. D-. Schunse- laar, werkman, L. Zeik'e 29, Middelburg; B. A. A. Vergouwe, kantoorbed., Koe straat 5, Koudekerke; Mej. M. J. C. de Waart, onderwijzeres, Bellamypark 33, Rotterdam; W. C. ten Berg, matroos le kl„ IT. M. Drebbel, Den Helder; S. Ji Lentz, matroos le kl., H. M. Drebbel, Den Helder. V er tro-kken L. J. O. P. Ort, Oude Markt 18, naai? Breda; O. Boonaeker, Badhuisstraat 61, Eindhoven; J. II. G. Haaze, Badhuis straat 32, Middelburg; R. J. Klijn, Clij- vm-straat 29, Roosendaal; A. F. Seüiima- ker, Noordstraat 51, Oud en Nieuw Gas tel; J. Th. van Hooy, aan boord "Wacht schip, Amsterdam; F. Westra, Bmkex- straat 11, Oldenzaal; C. B. Rigters, Kan. 84, Den Haag; J. Kroom, Walstraat- 82, Den Haag; S. P. de Meijer, Verk. Quak'ke- laarstraat 20, Groede; P. J. Hendriks, Groenewoud 23, Delft; W. H. Dubois, Bellamypark 7, Breda; A. F. Olarisse, St. Jacobstraat 24, Boxtel; P. Bijke.r, Kanaalstraat 44, Middelburg. Wij vernemen tot onze voldoening, dat de "ZeerEerw. heer Pastoor Herstel lende en zijn Toestand- vooruitga inde is. Gedurende de eerste helf der maand Januari zijn in deze gemeente Ingekomen: J. F. van Apeldoorn, kellnrr. tuit Hoorn, L. P. v. d. Spiegelstraat 1; J. H. van Veen, teeh. ambtenaar Rijks .Water staat, 's-H. Ajendskerke, Rimmetandotr. 7; W;. H. J. van der Hooft, ambtenaar Rijks Waterstaat, Roermond, West wal 22; 0. W. Pijnappel, bankwerker, >3-Gra- venhage, Nieuwstraat 23; P. S. Sakko, letterzetter, Bergen op Zoom, Scheids- straat. 32P. C. v. SlifcKe, chauffeur, Wölphaartsdijk, RommerswaJestrait Hl

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 2