NG RAAK ■Inspan. Huis, iURAKT E S ;evraagd ÜNGROND Januari 1922, EN als: loornvee erkooping. Januaii 1922, ZATERDAG 14 JANUARI 1922 en Tuin, ie voor Afbraak 5 Januari 1922, Buitenland ENGELAND Boekennieuws. h,vortret -ut Gemengd Nieuws. 0 (its contaafl leizersd., Goes. 7 jaren Ln IX, tegen de "op het terrein In per perceel 1 te leveren te» PILAAR vóór lij wien inlich- 5386-14 NN te Goes zal |j 10 uur aan/de- feoeke van dhr. Goes (Voorstad) verkoopen bleten rispan, w.o. lerri oud 12 jr.; Iilerri, oud 8jr. (Stamboek B): Is); lier Ponny- 1; bruine Ponny- ruin bles Merri- nd. jlier Ponny- 1 llmnd. en lier oud 11 mnd- Melkkoeien, 5 pvers achtige Zeug en Ins; inspan als llerdoordraaier), 2 las, kleine Veer- 1or Ponn.v, mooie ner, 1 Sacks-, 1 ■Sansploegje, Snij- Ros (compleet), In, 2 Eggen, 2 Iplanken, Ponger- Xpzetijzer. zware en, wagenlichter- |lianger,2V arkens- |ebak, W indmolen, pen en Vorken,, en Haverkisten, 5 groote Bascule, Tuinbank, Stal- lement w.o. mooie jiompleet), Repen, Irs enz.. Melkgerei, |te, Emmers,Maten, Mangels, Pulp, 1st in den mestput, Vd en droog Hout artij zoo goed als Jakpannen, Riool- In verder ten ver- Isenteerd. 5399-62 W. NEERyóORT" !r zal op 11 uuÉ in de her- GeuS te Heinkens- aar verkoopen: tot slagerij enszand, Sectie B. i. 80 c.A. en 5418-26 in 1 Maart 1922. L. A. BETH te Elle- èên, ten verzoeke en lis van den heer F. ezande, in het r verkoopen: Palen, Schrooten, Ba rse Deuren, Blinden, iel, enz. oorts iwagen, Boomgaard- enig HUISRAAD, als toelen, Vloerkleeden, 5414-2& ;r verleent crediet tot Gedurende vele jaren heeft men van verscheidene kanten actie ge voerd tegen die gruwelijke gewoonte van het verminken der vrouwen voeten en nu eerst schijnt er ver andering' te gaan komen onder den invloed der Westersche beschaving, die zich langzaam maar zeker baan breekt. Marktprediking. In „The Catholic Gazette" staat een interessant artikel over de werk wijze van „The Catholic Evidence Guild", de Engelsche vereeniging voor maktprediking De C. E. G. is verdeeld in twee groote onderaf delingen: een voor de opleiding en een voor de uitvoering. Van de opleidings-afdeelingen wordt gezegd, dat het doel niet zoo zeer is: de cursisten met kennis te overladen als wel hen in een soort cursus te leeren hoe ze de kennis die ze al bezitten, aan het verstand en ook in het hart kunnen brengen van hun hoorders. Het programma van den cursus die we alles te zamen ongeveer een katholieke avondschool voor meerontwikkelden kunnen noemen bevat nu behalve de bepaald- godsdienstige lessen (over de Summa theologica van Sint Thomas b.v.) Spreeklessen, les in geschiedenis, de techniek om met een groote menigte om te gaan e.a. Daarbij wordt altijd in het oog gehouden dat de cursist niet kan volstaan met eenvoudig te luisterenhij moet ook zelf speeches houden vragen beantwoorden enz. En bij die natuurlijk training wordt de bovennatuurlijke opvoeding- niet vergetende leden hebben ééns per maand een dag retraite, voorafgegaan door een algemeene H. Coummunie en met Pinksteren zal een groote retraite voor allen gehouden worden in het klooster van Cenekel in Grayshott. Den 8en December werd bovendien de heele vereenging aan de H. Maagd toegewijd. Wat nu de tweede afdeeling, die van de uitvoering, betreft, moet eerst vermeld worden dat die in verscheidene onder afdeelingen is verdeeld, die zorgen voor den koek- verkoop, de propaganda, de financiën (de leden worden geen van allen bezoldigd) enz., maar waarvan de voornaamste is: het sprekers-comité. Ieder examen gerechtigt de leden om over één bepaald onderwerp te spreken, maar ook algemeen verlof tot spreken-over-alles kan worden gegeven. Op één avond treden dan meedere sprekers op, die, wanneer in een nieuw stadsgedeelte begonnen wordt, het doel van de vereeniging uiteen zetten (den uitleg van het katholiek geloof n.L), nadat bij wijze van openingsgebed een tientje van den Rozenkrans is gebeden. En na de verschillende speeches worden de gestelde vragen beantwoord. En zulke openlucht-bijeenkomsten wer den te Londen zelf (behalve nog in Brentwood en Wimbledon) in het laatste jaar op 10 verschillende plaatsen gehouden ten getale van 25 per week (tegen 10 per week het vorige jaar). i Als bijzonderheid vermeldt „The Gazette" nog dat er nu ook „travel ling-platforms" gebruikt worden voor „chance-meetings", d.w.z. vervoer- bare platforms, waarmee men ergens halt houdt waar niet al te veel publiek is om zóó weinig geoefende sprekers in de gelegenheid te stellen het eens te probeeren, zonder dat ze geïntimideerd behoeven te worden door 'n al te groot gehoor. Ten slotte tweede-hands-spekers schijnen er genoeg te zijn, maar er is behoefte aan leidende persoon lijkheden en nog meer flinke werkers. Afrikaanslice vnipenkrassen door Jr Bernard Zuure, v. (1 Soe. dar Wille Paters. Tweede Serie. Bij de Burundi's; Wilh. v. Eupen, Bjy.tel '21 gebrocheerd f 1.75. Dr vulpanhandelaren en fabrikanten '••in het aan zich zelf verplicht den Missionaris van Mugera in Uruudi a»no pi hi tieren de beloouing- te sturen voor ui) muntende reclame, die Dr. Zuure voor hun artikel maakt. Zoo'n reclam is meer dan geld waard. Ais door het krassen met ecu vulpen zoon heerlijk resultaat bereikt wordt., nun is een vulpen een wonder iets. v Ook deze tweede bundel der Afri- «.aaasche Vulpenkrassen „Bij de Barun- i?s wederom een keurig schetsboek. m ait zeg. den is het niet dei R 001 kiekjes uit het land K.-t j- Z1.'h oohjk en geestig uitei van' deze uitg^ *°fn Tf» bock Staat. Andere hoeken leest men Wel eens graag, maar dan liefst in dia' vor,aal, maar in een uitgave van kunst platen ziet men iedere plaat afzonder lijk aan en men slaat er niet graag ook zelfs een enkele -ver. Zoo ia bet ook hier. Dr. Zuure heeft oogen om ie zien, ■oren om te hooren, een uiterst geluk kig geheugen, waarin een rijke schat herinneringen uit wetenschap', wereld b- lon.tuur en kunst bijéénvergaderd Lg't', «en scherp en vruchtbaar Verstand, waar- door bij. wat hij weet, hoort en ziet', „amen combineert en vooral ook een edel hart. dat warm klopt voor zijn dierbaar volk en zijn tweede vaderland en het motst voor zijn Heer en God dien hij daar op alle wijzen tracht te verheerlijken en wi»'n.s Rijk hij wil vestigen in de harten der hem toevertrou'wde kudde ten k sic vau bowenmensehelijk geduld ru op ('tering, waarvan hij zich zelf amper bewust schijnt. Tb ze missionaris heeft van God mins tens vijf talenten ontvangen. Wat mogen 'wij hem dankbaar zijn, dat hij er gien enl.fel van begraaft, *elfs niet te midden der Barundi's. Wat goede gedachte, om na gearbeid en getobd te hebben voor zijne neopbyfen o» k non het goede zaad te willen uit- strooien in zijn verafgelegen vaderland. Niet dat P. Zuure in ziju boek ex-pro- fc:->o spreekt, neen daar heeft het niets van. Maar 't aandachtig luisteren mtrr ilezen zoo "heerlijken praktischen man, lie leeft en werkt in een1 spheer van waai en gezond idealisme, kan niet anders dtn veelvuldige vruchten van allerlei aard voortbrengen. Laat dr. Zuure niet kwaad word-m, 1 at. ik zoo zijn doopceel licht. Als hij lut van Pastoor Oomen doen mag, kan bij het mij ook niet kwalijk nemen. Miaar laat het lezend publiek1 in Ne derland aan P. Zuure de welverdiende ■er aandoen hem overal binnen te bren gen met zijn kunstzinnige boeken. Een jurist op taal of stijlgebied beliaefi hcvücli niet bang te zijn, (lat hij van 'Vztn missionaris negerhollandse.h zal lee ren. Neen geen nood'. Want, al is Pater Zuure zeer goed op de hoog-te van de laai Ier Afrikaanschc stammen, hij heeft kn Hollandscli en trouwens evenmin zijn Pransch, Duitsch, Engels'ch en Latijn nog lang nic*)- vergeten. P. CAENEN, 8. J. 'HO Het dankbare wild en schadelijk gedierte. tn het jongste no. van het nieuwe landbouwblad „De Zaaier" komt onder „Ingehouden" het volgende voor: Wij ontvingen ter plaatsing de navol gende „Dankbetuiging", waarvan wij de verantwoordelijkheid geheel voor rekening dor onderteekenaars laten Dankbetuiging.. aan de Excellenties: den minister van L. H. en. N.: den minister van Justitie en aan allen, die bet even goed met ons <ne,enen, voor hel. uitvinden van steeds nieuwe en andere inoeilijkhjiJieia in. ver band met de jachtwet zooals nu weer de instelling van een commissie tol onderzoek dor wildschade, waardoor ons v.oorloopjg alweer genumen igd een goed bestaan ten koste van boeren, tuinders enz-, verzekerd is. Namens den Vrije Hazen-en IConiijnenbon 1 (w.g.) Mr. HAAS, voxziiter.i- (w.g.) Jhi". KONIJN, Secretaris. Heel aardigI Gaeil bewaakt. Volgens een „Centraal News"-bencht aan de „ajel" is do Britsche minister van Koloniën, Winston Churchill, te Cannes op vermakelijke wijze het slachtoffer ge worden van do waakzaamheid der Fran sche politie. Churchill wenschte Lloyd George, die op de villa Valetta vertoeft' als de gast van Sir Alfred Stern, over een drin gende aangelegenheid te spreken. Zijn auto werd echter vlak bij den ingang- van de villa tot staan gebracht door .een poli liebeamhtc, die hem den toegang ver bood, met de opmerking, dat hij zich op een particulieren weg bevond. „Ja ja, dat weet ik wel," zeide Chruchill, ,ma.ai ik moet den eersten minister van Enge land spreken." De beambte "oud dit blijkbaar zeer verdacht en hemam: „Dat hebben er zoa veel gezegd. He ben hier om indringers buiten te houden." „Ja- maar", prote steerde Churchill, „ik ben de Britsche minister van Koloniën. Ik moet tien pre mier spreken!" De beambte bleef echter op zijn stuk staan, „ik heb mijn orders", zeide nij. „een paar anderen hebben ook gezegd, dat zij Engelsche ministers wa ren, maar ik heb mij niet laten beet, nemenEu Churchill moest wel terug- keeren. Toen probeerde hij, Lloyd George tele fonisch te bereiken, doch had daarbij even min succes. Degene, die hem met den premier moest verbinden, weigerde even eens te gelooven, dat het Winston Chur chill was, diei om aansluiting verzocht. Eu zoo kwam het, (lat de Britselic minister van Koloniën zieh te Cannes slechts per brief met zijn premier in verbinding' kon, stellen! Kale de ondoorgrondelijke. Er is een man op de conferentie, schrijft de bijzondere correspondent v:ui ile „Echo de Paris" te Washington, die de vurigsten doet verkillen en die op wrange wijze de verschillende bepalin gen, door de Amerik'aansche regeei-ing voorgesteld, bespreekt: admiraal Ka to. Zij, die dit belangwekkende, perko- nuntaehtige gelaat hebben gezien, hebben er vergeefs een spoor, zelfs een vluchtig spoor, van zijn gedachten in weergevon den De blik, die nauwelijks van onder de zware wenkbrauwen uitkomt, is bijna onmogelijk' te valten en de lippen zijn op elkaar gesloten, in een rechte dunne lijn, zonder dal ooit een lach ze plooit. Dat belet echter niet, dat hij een charmant mensch is, nederig en zacht, wiens moreele en inbellectueele waarde door iedereen wordt, erkend. Admiraal Rato doet mij, nolens volen», aan den titel denken van het Spaansche werk „De zeven muren v,an het kasteel de Ziel", en hij, die door de eerste zou bin nendringen mag wel heel tevreden ziin. Wanneer hem een vraag gesteld word't, «luit de Japansche admiraal bijna on merkbaar de oogen. Zoo blijft bij geduren de vijl', zes minuten zon.der te antwoor den. Sommigen wagen het er op l.iin vraag nog' eens te herhalen. De tolk ver taalt deze dan met luide stem, maar het antwoord blijft steeds opgesloten binnen de zeven muren. Dan wordt plotseling de ophaalburg van de laatste borstwering even neergelaten en de tolk vertaalt do Sybillijnsehe zin: „In beginsel ben ik het eens". Op deze wijze heeft hij de vol- !i ar d ens te ontmoedigd. Een menu dat er wezen mag. Ten bewijze, dat men in de vorige eeuw duchtig wist te tafelen bij fees telijke gelegenheden, mag dienen het navolgende menu van een bruilofts diner, gegeven door een gegoede burger familie te Brussel in 1855. Een Belgisch blad heeft het onlangs uit oude paperassen opgediept. Ziehier den tekst: Kippensoep. Pasteitjes a la financière. Tarbot met Hollandsehe saus. Ossenhaas a, la Godard. Poulande truffee. Lamscoteletten met jonge groenten. Jonge eenden met doperwtjes. Kalfszwezerik a la Toulouse. Zalmmayonaise. Ragout a la ravigotte. Punch glacé au Rhum. Snijboontjes-champignon croquettes, Gebraden krielkippetjes. Ortolanen. Kreeftenpyramide, Paté de Foie gras. Rijnkreeften. Westfaalsche ham. Nougat-pagode. Nesselrode glacé. Geassorteerd fruit. Russische roomvla a la vanille. IJs, Dessert, Ananas en ander fruit. Het kost moeite, zich den staat van verzadiging in te denken van een der gasten, die zich aan alle schotels flink te goed heeft gedaan. Lof aan Liefdezusters. ^ftet opperste gerechtshof van Mis souri deed dezer dagen een merk waardige uitspraak. Een Katholiek, zekere Thomas Conner, had namelijk in zijn testament bepaald, dat zijn krankzinnige vrouw voor de rest van haar leven door de Zusters van Liefde zou verpleegd worden, welke bepaling op een desbetreffend verzoekschrift van familieleden der vrouw werd betwist. Hot hof besliste echter, dat de be treffende stipulatie in het testament moest gehandhaafd blijven en moti veerde die beslissing als volgt: „Er zullen altijd Zusters van Liefde zijD. De wilsbeschikking van Thomas Con ner liet de vrouw over aan de vrien delijke handen, waaraan hij haar bij zijn leven had toevertrouwd. Zij blijft nu overgelaten aan de handen van haar, wier harten zich richten en eeuwenlang zich gericht hebben tot de hulpbehoevenden van alle 'gods dienstige belijdenissen." In het opperste gerechtshof dat deze uitspraak deed, had geen enkele Katholiek zitting, waardoor de lof, aan de Zusters toegezwaaid, nog grooter beteekenis krijgt, Ee procureur Herbert Rowse Arm strong, gewezen majoor van het Engelsche leger, die het ambt van griffier bij het hof te Hay bekleedde, heeft daar terecht gestaan in verband met de poging om zijn vriend den procureur Norman Martin uit den weg te ruimen. Het bleek dat Martin ziek was geworden, nadat hij bij Armstrong thee liad gedrouken. Hij had een bol gegeten, dien Armstrong hem met de vingers had toegereikt. Armstrong had eenigen tijd daarvoor bij een apotheker arsenicum gekocht, zooge naamd om onkruid uit te roeien. De apotheker waarschuwde den dokter, toen hij van de ziekteverschijnselen van Martin hoorde en inderdaad vond men toen in de uitwerpselen een abnormale hoeveelheid arsenicum. Verder kwam uit dat Martin ook van een onbekende een doos met bonbons over de post had ontvangen. Iemand die er eenige van at, werd ernstig ongesteld. Toen men argwaan kreeg, werd ontdekt dat in eiken bonbon, nadat er een gaatje in was gemaakt, een hoeveelheid arsenicum was ge bracht. Martin, die als getuige gehoord werd, verklaarde dat Armstrong juloersch op hem was. Hij had opgemerkt dat Armstrong, tegelijk dat hij hem een kop thee aanbood, een bepaalden bol van den schotel genomen en op zijn, Martin's bord gelegd had. Later had hij zich dit ontgeven. Hij herinnerde zich nu ook dat zijn ongesteldheid dezelfde verschijnselen vertoonde als die welke het gevolg waren geweest van het eten van de vergiftigde bon bons. Zoodoende was zijn argwaan gaande geworden. Een modern Amerikaanseli Ziekenhuis. „The Modern Hospital"-nummer be vat een lezenswaard opstel van den directeur van het ziekenhuis „The Individual room hospitaal," (the hospital of the future), waarin hij het stelsel der „zaal-looze" ziekenhuizen bepleit en de vele voordeelen van dat stetsel uiteenzet. Tusschen elke twee kamers is over al een dienstvertrek (utility room) geprojecteerd, die alle de verplegings- benoodigdheden bevat met inbegrip van een watercloset, gootsteen, fon teintje, en ook geschikt is voor het verplaatsbare Röntgentoestel, de elec- tro-cardio-graaf, voor bad-verpleging e.d. De bedoèling van dit vertrek is het heen en weer loopen van de ver pleegsters met verplegingsbenoodigd- heden zooveel megelijk te beperken. Daardoor is het mogelijk met een normaal aantal verpleegsters toe te komen (als normaal wordt dan ge noemd 28 verpleegsters voor vier zalen van 24 patiënten). De bedoe ling is een deel der herstellende patiënten, die weinig of geen hulp en toezicht meer noodig hebben in een paar „slaapzalen" onder te breft- gen, waar men 's nachts met één en overdag met twee verplegenden vol staan kan. Frank wijst er op, dat bijna alle patiënten de voorkeur geven aan een eigen kamer. Daaraan behoeft niet getwijfeld te worden. Bekend is bovendien de deprimeerende invloed die er van stervenden, geopereerden en lijders aan afzichtelijke aandoe ningen op de andere patiënten van dezelfde zaal uitgaat. Frank gaat zoo ver, dat hij van het individueele kamerstelsel een niet onbelangrijke bekorting van den duur van het her stel verwacht en dat als een niet ge ring oeconomiscli voordeel wil be schouwd zien. (Hij rekent op 10 tot 20 pet. winst in dit opzicht). Een ander niet gering voordeel treedt op den voorgrond bij de be handeling van besmettelijke zieken. Ook heeft elke patiënt behoefte aan een bepaalde kamertemperatuur (bij voorbeeld warmte en stoom bij bron chitis, frissche lucht bij longontsteking). Verder heeft de een behoefte aan veel bezoek, de andere aan rust. Bij het individueele kamerstelsel kan zonder moeite veel meer bezoek en ook bezoek op alle uren van den dag worden toegestaan voor patiën ten, die daaraan behoefte hebben en wier toestand zulks niet onwensche- lijk maakt. Ook dat bevordert een snel herstel en is bovendien volgens Frank oeconomisch, omdat de bezoe kers zonder moeite vanzelf en zelfs gaarne in al de kleine wenschen en verlangens van de patiënten voor zien, die in andere ziekenhuizen een niet onbelangrijk deel van den kost baren tijd der verplegenden in beslag nemen. De uitbreiding van het aantal be zoekdagen en bezoekuren voorkomt ook de herrie en overvolheid, die er in andere ziekenhuizen pleegt te heerschen, wanneer de klok voor het bezoekuur geslagen heeft. Reeds boven is gewezen op de zieli naast elk vertrek bevindende „utility-room". Daarenboven dient het feit vermelding, dat er een dubbel stel gangen iséén voor het perso neel en één voor de bezoekers. Geen aparte kamers meer voor stervenden en geopereerden, geen aparte verloskamers meer, geen narcose-kamers meer. De patiënt wordt in zijn eigen kamer genarco tiseerd en langs de dienstgang naar de operatiezaal vervoerd. Bij het ont waken uit de narcose bevindt hij zieh reeds weer in het bekende vertrek, zoodat hij niet kennis maakt met de verschrikkingen van de operatieka mer (instrumenten, dokters met mas kers en witte slagersjassen enz.) Geen aparte mannen- en vrouwen zalen, zoodat het niet meer mogelijk is, dat er wel plaats is voor een man, maar niet voor een vrouw of kind. Ook dat is een economisch voor deel. Zoo ook geen aparte zalen voor interne, chirurgische en andere groe pen patiënten. Bij de groote schoonmaak niet de herrie en de rompslomp van het ont ruimen van zalen; elke kamer kan afzonderlijk schoongemaakt en des- gewensclit geschilderd worden (wat met de „schilderspuit" in korten tijd geschieden kan.) Zelfs de bouwkisten behoeven niet grooter te zijn dan van een gewoon ziekenhuis, volgens Frank, omdat de verdiepinghoogte geringer kan zijn en de kubieke inhoud kan worden beperkt, zonder dat daartegen uit hygiënisch oogpunt bezien bezwaar kan bestaan. (N. R. Ct.) Katholiek Nieuwjaar. Er bestaan verschillende manieren om den overgang van het oude in het nieuwe jaar door te brengen. Zeer verschillende zelfs. Er bestaat ook een manier, waar van vele katholieke Parijzenaars een voorbeeld hebben gegeven. Laat in denlGudejaarsavond was de basiliek van het H. Hart op Montmartre gevuld met een dichte menigte mannen, die het laatste uur van'toude jaar door brachten geknield voor 'den Heer van tijd en eeuwig heid. Toen vormde zich een plechtige processie, waarna een predikatie, en in stil gebed werd het nieuwe jaar vervolgens afgewacht. Klokslag middernacht besteeg de Nuntius het altaar en reikte de H. Communie uit. Zóó werd het jaar begonnen in gezelschap van Hem, die "het met Zijn weldaden vervullen*;wil, als wij ze vragen en geen afgoden dienen. Zweedsehe lucifers. Ze zijn goed en dat feit heeft den braven houtjes den weg door de wereld gebaand. De Zweedsehe" lucifers-industrie staat voor het vooruitzicht, zich in het aanstaande jaar aanmerkelijk te kun nen verbeteren. De afzetsmogelijk- heden in Amerika zijn thans, na enkele jaren van groote beperldng, zeergvergroot. De Japansche concur rentie, die 2 a 3 jaren heeft geduurd, is nu geheel opgehouden. Het Zweed sehe fabrikaat heeft alle wereld markten veroverd. Ook de Indische markt, die tot nu toe onbeduidend was, is thans in belangrijkheid toe genomen. Hoewel men nu weer een normalen omzet zal krijgen, beteekent dit niet een uitbreiding van 't bedrijf. Men heeft nog groote voorraden en die moeten eerst verkocht worden. De rookers zijn er goed voor. De avonturen van de „Vengeance". Het oude Britsche slagschip „Ven geance" heeft een avontuurlijken tocht gemaakt, toen het door drie sleepbooten van Plymouth naar Dover werd gesleept, waar het", zooals ge meld, zou worden afgebroken. 14 personen waren aan boord. In den hevigen storm braken de trossen en de ^Vengeance" raakte gedurende vier dagen en nachten in het Ka naal op drift. Ternauwernood ont komen aan de klippen van de Kanaal eilanden, werd op het slagschip een geïmproviseei'd flikkerlicht ontstoken, hetgeen door een stoomschip uit Lon den werd opgemerkt. Met de grootste moeite werd een tros aan boord van het slagschip gebracht, waarna het schip op sleeptouw werd genomen. Twee trossen braken en het Londen- sche schip Queen" vertrok ter assistentie. De bemanning aan boord van het slagschip had alle levens middelen verbruikt. Nadat nog eenige sleepbooten waren gearriveerd, werd het schip naar Dover gesleept. Daues-Rooksalou. In het Globe-Theater te New-York is een rooksalon ingericht, uitsluitend bestemd _voor ^vrouwen. De directeur van het theater zegt, dat hij iihiertoe" is overgegaan op verzoek van een groot aaütal dames, die in de pauze wenschen te rooken. Alle mogelijke en onmogelijke soorten damessigaretten worden in den rook salon verkrijgbaar gesteld. Standenversehil. Toen een zekere Mozes Melomod, afkomstig uit Danzig, dezer dagen met het Deensche stoomschip „Estoria" te New-York arriveerde, voorzien van een paspoort, waarop stond aan gegeven, dat hij reisde in gezelschap van een vrouw, waren de immigratie beambten er ten zeerste verwonderd over, dat zijn wederhelft nergens in zijn omgeving te ontdekken was. Bij navraag bleek, dat de man zelf eerste klas reisde en zijn vrouw heel genoeglijk als tusschendek-pas- sagier mee liet reizen. Melomod merkte heel bescheiden op, dat hij als man van hooge ontwikkeling in een hoogere klasse thuishoorde dan zijn vrouw, die niet met zulke groote gaven des geestes bedeeld was. Dak van een kerk ingestort. Te St. Etienne is het dak van de kerk van St. Charles Zondagavond ingestort. Het dak is blijkbaar be zweken onder de geweldige hoeveel heid sneeuw, die de laatste dagen gevallen was. Ware het ongeluk eenige uren vroeger gebeurd, het zou een ware ramp geworden zijn, want juist dien avond was het sluiting- geweest van de Aanbiddingsfeesten. De St. Charles was in 1840 gebouwd. Eenigen tijd geleden is een aanvang gemaakt met den bouw van een nieuwe grootere kerk, maar het zal nog minstens een jaar duren, voor deze gereed is.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 5