a-Kar&uwi DAGBLAD VOOR VLISSINGEN "—BEasss- rönnïln e okn f IKfl bij verlies vin f 7K bijverllesvan f Rn tljwrUesvan f qc bij vertiss van f IR bij verlies «ui I 500 I Z5Ö overlijden t IJU m tand afwel I ?D een oog I OU een duim 1 uw een wijsvinger I lü aen anderen Yingar 4 Donderdag 5 Januari 1922 Achttiende Jaargang DE STER. HAAR OFFER. Buiteniandsch Overzicht BUiTENLAND. DUITSCHLAND FRANKRIJK nieuwe zeeuwsche courant gg SS M ülü mA>l«MI>ll Directeur. JOS. /AN DE GR1ENDT. Telefoon 207 Bijkantoor: MIDDELBURG. Markt 1 en 2. Telefoon 474 - 7iin nratjs verzekerd tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd.» te Amsterdam, Rokin 151, en wel voor de hieronder vermelde bedragen. Wegens den feestdag op a.s. Vrjjdag van de HH. DRIEKONINGEN zal de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" op dien datum NIET verschijnen. Toen Balaam 1), tot tweemaal toe door Koning Balak aangezocht, om het Israeli-, tisohe heir, dat in do vlakte van bettim gelegerd was, te vervloeken, met Gods toestemming' naar den' moabitischen ko-, ning was henengegaan om ter plaatse waarheen deze hem voerde, te spreken wat Jehova te .profeteeren ingaf, zeide hij in geestvervoering' 0. a.„Een ster zal opgaan uit Jacob en een scheptesr zal verrijzen nit Israël". Zoowel de Synagoge als de Kerk heb ben steeds in deze merkwaardige woor den een voorzegging gezien van den wa ren Messias, welke in 'haar eigenaardige beeldspraak in het gansche Oosten bleef voortleven ook onder de niet-Israelitiseke volken, zoodat de herdervorsten, die uien gewoonlijk de Drie Koningen noemt c-n die behalve vermogende ook wetenschap pelijk onderlegdemannen waren, bij het verschijnen der wonderbare ster tijdens Jezus' geboorte, aanstonds aan Balaam's voorspelling dachten en zich opmaakten om den nieuwgeboren Messias-Konimr ie gaan begroeten. Telken jare, op den 6en Januari, lier- denkt de Katholieke Christenheid het feit der begroeting van het Goddelijk Kind door de Drie Koningen, die, geleid door de wondervolle ster aan het firmament en de nog wondervoller ster des geloofs in hun hart, na een lange en vermoeiende reis, neerknielden in den stal, waar zij den Grooten Koning vonden als een arm kindje hij arme ouders en in -jen armoe dige omgeving. Doch dit schaadde hun geloof niet. Ook in de armelijke gestalte van dit wichtje erkenden zij den Ko ninklijken Messias, vóór eeuwen reeds voorspeld en door alle weidenkenden met vurig verlangen verbeid en naar Ooster- sehen trant legden zij hun kroonhoeden af, bogen zich in het stof terneder en boden het Goddelijk Wicht hun geschen ken aanhet kostbare goud, waarmede zij Jezus vereerden als Koning, de geurige wierook, waarmede zij Hem aanbaden als God, de bittere myrrhe, waarmede zij hem huldigden als mensch en verlosser. De Drie Koningen, eerbiedig neerge bogen voor het Jezuskind, heerlijk sym bool van de kracht des geloofs, die. alle aardsche macht gelijk ook de majesteit der wetenschap voor zich doet buigen. Gelijk de zichtbare ster, als oijzonder tea-, ken van Gods almacht, de Wijzen heen-, leidde naar de Kribbe, leidde ijij de vol ken door het inwendig licht des geloofs, tot denzelfden Christus, dien de Wijzen aanbaden. En zoolang dat licht straalt in der mensehen hart, worden -zij deel achtig aan de onvolprezen genadegaven des Evangelies en aan ai de heilsgoeda- ren zoo in de natuurlijke als in de hoven- natuurlijke orde, welkè daaruit voort vloeien. Beschenen door de sterre des geloofs, wandelt de menschheid veilig' en wijkt zij niet af van den Weg, die voert ten eeuwigen leven. Maar zoolang zij verwijlt in de nabuur schap van den Herodes des ongeloofs en van het zedenbederf en wie ontkent, dat daar een groot deel der menschheid .heden ten dage 'bij voorkeur vertoeft weigert de ster haar licht te geven en is het alom stik-duistere nanht, heersekt er verwarring en onrust in de geesten, is men ten opzichte der groote levensvragen het juiste pad bijster, al viert de wereld in haar kunstlicht dan ook' nog zoo uitge laten haar bacchanaliën. Zij 'de bede der opjècht geloovigen'^ morgen, op den Driekoningendag, deze: FEU i LLETO N 13) o— Ach, mijnheer pastoor" fluisterde Ma lie, terwijl zie den priester met ean bijna smeekenden blik aankeek, „juist om miina moeder droefheid en zorg te bcopaien, hisib ik gezwegen. U echter wil ik het gaarne zeggen, gij kunt dan zelf beslissen, ol het baar kan verlield warden of niet. In die herberg waren Zondagavond, vele man nen bijeengekomen; daar- werden, rede voeringen gehouden, die ik niet bei- greep, maar goed waren ze niet want de toehoorders weiden opgewonden en bal den de vuisten en mijn vader was onder hen. Dit wist ik; een man, die mijn vader des smoigens bespotte, omdat bij met mij, naar de kerk' wilde gaan, naodigde hem uit, om met hem mee te gaan daar men wilde beraadslagen oyer do vergade ring, welke des avonds zou worden ge houden. Mijn vader volgde hem, eSMk vermoedde, dat hij ook des avonds naar die herberg zou gaan; daarom volgde ik hem heimelijk, zander dat moeder het mist, en...." „Uitgeput hield de kleine op. Die oog-en van den geestelijke drukten do grootste dat het aan Koning Christus behagé, de verdoolde menschheid tot het klarein zicht te 'brengen van haar rampzaligen toestand, opdat zij, den zwoelen damp kring der ongebondenheid en der gpd- loochening ontvlucht zijnde, in de veine luchten daarbuiten weer de sterre ziet flonkeren van het geloof in Hem', die de wereld heeft overwonnen en van zieh- zelven getuigde: „Ik ben het hebt dei- wereld". Dan, maar ook dan eerst zal het tijd'-' perk van geluk .en vrede, van voorspoed: en menscheniiefde aanbreken, waarnaar de menschheid tot heden tevergeefs haakt. Zoo eenvoudig en ongekunsteld maar ook zoo treffend en waar zijn de woorden van het aloude 'Kerstlied; dat -morgen in menige onzer tempels, bij de sluiting van den 'heiligen Kersttijd, zal weerklinken: „Och, Kindje, och Kindje dat heden In 't nederig stalletje kwaamt, Och, leer ons Uw paden betreden, Want Gij hebt de wereld beschaamd. Gij kwaamt om de wereld te winnen, Den machtigsten vijand te slaan. De kracht Uwer liefde van binnen Kan wereld noch hel weerstaan". 1) Balaam, in het Hebreeuwseh Bil- cam volksverderver, is wel een der meest onbegrijpelijke personen van den geheclen Bijbel. Afgaande op II Petr. II 15. 16, heeft men hem te houden voor een profeet in den waren zin des woords; voor een man, door God met buitengewone en bovennatuurlijke openbaringen begif tigd, doch die, niet bestand tegen de ver leiding van het goud; na een aanvankelijk gehoorzaam volgen van 's Heeren leidiug, afviel en een bestrijder werd van God en Gods volk zie o .a. Num. XXXI J 6 waardoor hij zich den schandnaam vgn wichelaar en waarzegger verwierf, die hem in het boek Josue (XIII. 22) wordt gegeven. Boven een der zij-ingangen van liet nieuwe Rotterdamsche Raadhuis staat ge schreven: „quid leges sine moribus", „wat haten wetten zonder (goede) zeden". Een ware spreuk en eeu wijze spreuk. Wat geeft liet of de regeeringen van stad on land allerlei verordeningen maken ter be vordering van de gezondheid en de licha melijke hygiëne, wanneer men de harten «n geesten laat bederven door de publieke immoraliteit. Wat helpt het, 't vernis der moderne beschaving nog eens opnieuw te doen opglanzen, wanneer men niets doet om de inwendige moreele verwording dor maatschappij tejj-en te gaan. Dit schijnt ook de heer Isaac, oud- minister, thans afgevaardigde voor het' Rhöne-departement in de Fransche Ka mer van Volksvertegenwoordiging 'e heb ben hegrepen. Althans heeft ilij, veront rust door de immer aanwassende zede loosheid, de regeering ter verantwoording geroepen. ,„Ik doe", zoo sprak hij, ..een beroep op den Minister van Hygiëne tn sociale voorzorg en op al zijn collega's, die de Verantwoordelijkheid dragen der open bare orde, om een einde te maken :ian den onduldbaren toestand, waarin zoovele huis vaders yerkeeren, vanwege dé zedeloos heid onzer straten on de zedekwetsenda schunnigheid onzer schouwburgen. Het verbaast talloozen, dat de ouders zich niet meer luide verzetten, wanneer zij er hun schoolgaande kinderen dagelijks toe gedwongen zien, te gaan "langs winkels en kiosken waar, met een schandelijke straffeloosheid, de schunnigste weekbladen en tijdschriften liggen uitgestald. Niet minder verbazend ïs het, tegenover zulk een geesel, een meer dan gevaarlijke dur- veloosheid vast te stéllen bij sommige magistraten, hij de politie, ja bij Jen wet gever zelf. Hoe lang nog zullen wij de parketten verbazing uit. Met bijna eerhieaige blik ken beschouwde hij het onschuldige ge zichtje daar voor hem. Welk eeue J.efde, welk eene offervaardigheid iu een kinidil E11 terwijl hij zoo in die kinderoogen keek, welke 'zoo vol vertrouwen Lat hem opzia- gon, tegelijk zoo smeekend ein troost zoe kend, taeii began hij de waarheid te ver moeden, en hij wist wat er dien avond verder gebeurd was, ook /onder dai de zieke hem het overige vertaldie. „Wee-s gerust, Marie" zei-Ie dei pastoor zlacht, en liefkozend legde hij 'zijn hand op !het hoofd van het meisje, „ik weet wat er verder is gebeurd, al vertelt ge liet me niet." Hij dacht een oogenblik na; daarna ging hij .op Zachten toom voort: „Wat ac mij verteld hebt, behoeft gij uwe moeder niet te Izfeggen. Ook ik zal zwijgen. Maar uwi ruder zal het baar, zoo noodig, medte- deeJen. En nu willen we over u zelve spreken, lief kind. Gij zift zeei ziek, mis schien wordt gij weer gezond, misschien ook zal...... „De goede God mij tot Zich nepen," viel Manie den priester in de redlel. „Hebt ge daaraan 'dan reeds gedacht, kind?" vraagde de pastoor verbaasd1, „Zoudt ge dan gaarne tot Hem! gaan?" „Gaarne gaarne?"'- sprak Marie aa|r- de vraagstukken nopens de openbare ze delijkheid zien behandelen met een betreu renswaardige lamlendigheid.?, Hoelang nog zal er een politie gevonden worden, vol in schikkelijkheid voor de houders der' schunnigste schouwtooneelen Indien men wil, dat Frankrijk sterk, bloeiend en be volkt zij, dan dient in 'de eerste plaats de openbare zedelijkheid verdedigd, dan dient het nationaal gevoel veredeld, dan dienen do zielen der kinderen voor iedere be vlekking gevrijwaard". Deze woorden eeren dengèue die zet sprak. Of het helpen zal Nog1 altijd telt Frankrijk meer doodkisten elan wiegen, 't Is te hopen, dat deze ,,cri d'alarme" van een invloedrijk man een kentering ten goede doet geboren worden. Het negende al-Russische Sovjet-congres heeft, naar de „Iswestia" meldt, met al gemeene stemmen de grondslagen der nieuwe politiek als juist erkend en beslo ten, de ontwikkeling' ervan in de aange geven wijze te bevorderen. Tevens heeft het congres een aantal maatregelen ge troffen voor de aanpassing' van-het Sovjet- apparaat aan de nieuwe instellingen, die met deze politiek verbonden zijn. Onder deze maatregelen bevindt zich ook' dio betreffende den overgang naar oen vast juridisch systeem en een regeling der Sovjets om den nieuwen eeonomisehen op bouw een vaste basis te geven en om aan de vijanden de oorzaken tot vijandelijke agitatie te ontnemen. Dat klinkt vredelievend genoeg, maar hetzelfde Sovjet-congres, dat onder lei ding- van Trotzky is gehouden, is tot het besluit gekomen, dat de onzekerheid van hen politieken toestand g'een verdere demobilisatie van het roode leger toe staat. Hetblijft bij de 2 million; man sterk. Het Socialisme hier te lande heft Je leuze aan„ontwapentZijn iiitlooper, het Bolsjewisme,,-blijft tot de tanden 'ge wapend. Dat geeft te denken. Dinsdag' heeft de „Soil Eireann" de bespreking hervat van dc Engelsen Iersehe overeenkomst, welke wederom ge steund en aangevallen werd door de aan hangers resp. Van Griffith en De Valera. Een krachtige redevoering vóór het verdrag hield' Walsh, uit he't srraafsehap Cork, een van de burchten van Sinn Fein. Dc-ze zeide, dat hij zich tijdens het feces er mede had bezig gehouden, zijn kiezers op te zoeken, en als een rechtuit en eer lijk man moest hij zeggen, dat negen van de tien vóór de ratificatie van het ver drag waren. De Iersehe afgevaardigden konden nu harakiri plegen, of zich in het onvermijdelijke schikken en het volk redden. Hij zeide tot de Dail, dat het Ier sehe volk meer dan genoeg had van hun jiu-jitsu-vertooningen over den eed' en der gelijke dingen. Walsli beschreef den toestand, „waarin de Zuid-Afrikaansche republieken ver keerden bij het einde van den Boeren oorlog, en zeide, dat Ierland thans in denzelfden toestand verkeerde. Blythe, de minister van koophandel, sprak ook vurig vóór het verdrag. Hij zeide, dat hij slechts één principe er kent, n.l. te kiezen wat het "beste voor Ierland was. De republiek Was voor hem geen principe op zich zelf. Hij meende1, dat, als het Iersehe volk zich voor do republiek uitsprak, het niet lacht aan grondwettelijke privileges, maar aan vrij heid voor Ierland. Voor hem was de re publiek een middel voor een doel, en geen doel op zichzelf. De eindbeslissing is nog niet gevallen. Volgens de „Times" zal na de bekrach tiging in de eerste plaats het parlement voor Zuid-Ierland worden bijeengeroe pen, in welk parlement niet alleen de meeste leden van „Daal Eireann" zitting hebben, maar ook de vier leden voor de Universiteit van Dublin. De bekraentiging van het verdrag door „Dail Eireann" zal zeiend en den hik ten hemel iieffetnjdi, „ja, gaarne als „Wanneer zoudt ge gaarne sterven?" Vraagde jdj-a geestelijke, toen dei zieke zlweejg. Ais flr dam heven Je?<a& eerst tn mijn rtkrt mocht ontvangen, en... en....".Aarze lend kwamen deze woorden over de lipf pen van .hjet kind. „Spreek ook dien anderen wensch! maar gerust .uit!" zjeiide de priester aanmoe digend. „Als ik waist, dat inj^n moeder geluk kig 1ZO1U zijn, en alk mocht hopen, dat Vader jhlet gezelschap dier slechte, spot tende menschen z;oiu vluchten en wder warden 'zooals Vroeger, toen wij nog niet in de stajd woonden, maar in ons mooi dorpje." „O, 'God is goed, mijn kapd;" ant woordde d:e priester ontroerd, „en dief lieve Je'zlus is een vriend van -omscbuMigel kinderen. .Kan Hij ztalk een vromen wensch wel onvervuld latei; als gij er Hem vurig om bidt? Zie, aan uw eersten wensch' 'zal Hij al' spoedig voldoen. Morgen zhl ik u den Zaligmaker in het allerheilig ste Sacrament brengen, en Hij zal neer dalen in uwi ziel'. En ook uw gebéd v.oor den terugkeer uws vajders zjaJ Hij, ik! twijfel or niet aan, spoeaig verhoeren! tengevolge hebben, dat ook ket zuidelijk parlement het zal ratificeeren, met een iets grootere meerderheid. Dan zal' dit parlement de voorloopige regeering van Ierland benoemen, die de algemeene, lei ding der Iersehe zaken op zich zal ne men totdat de vrijstaat zijn grondwet heeft gekregen .van het rijksparlement. Die voorloopige regeering zal bestaan uit zeven tot tien leden en men neemt alge meen aan, dat Arthur Griffith er voor zitter van zal worden. Ook gelooft men, dat er tenminste een lid in zal zitten van de minderheid der zuidelijke Unionisten. Lloyd George overweegt, om binnen kort in Engeland algemeene parlements verkiezingen te doen houden. Van het voormalige „Burgenland", dat in zijn geheel tot Oostenrijk behoorde, is door de jongste volksstemming een deel" voorgoed bij Hongarije gekomen. Tot hoofdstad van het Oostenrijksehe gedeelte is nu Eisenstadt aangewezen. Men over weegt te Wecnen het plan om het Bur genland om redenen van economische a aard te splitsen, het noordelijk gedeelte bij Beneden Oostenrijk, het zuidelijk' ge deelte bij Stiermarken in te lijven, ?n zoo doende de provincie Burgenland op te heffen. Volgens een particulier bericht aan da „N. R. Ct." begint zich in 'Hong-arije een sterke oppositie te ontwikkelen tegen het bewind van den regent Horty. Karolyi, die indertijd Hongarije aan de communis tische Radenheerschappij uitleverde, richt te vanuit Ragusa een z.g. nieuwjaars boodschap tot dc Hongaarsche natie, waarin hij de volksrepubliek van 191S de redding' voor Hongarije noemde. In Budapest hebben verschillende republikei nen de partij der Octobristen (in October 1918 brak de Hongaarsche revolutie uit) gesticht, die met Karolyi sympathiseert 't, Is te hopen, dat de regeering .leze woel waters de baas blijft. Anders ziet' het er slecht uit voor Hongarije. Het Fransche ministerie van "buiten- l.andsche zaken loochent thans ook ten volle "het bestaan yan een zoogenaamde FranschJapansche afspraak over Sibe rië. Saxraut heeft, als voorzitter dej Fransche delegatie ie 'Washington, een brief „aan Hughes gezonden, waarin hij verklaart, dat de openbaar gemaakte stuk ken een lomne vervalsching' zijn eb dat, sinds de geallieerden in overeenstemming met de Vereenigde Staten besloten tot een politiek v.an 'tusschenkomst in Sibe rië, welke alleen de bestrijding van Duitschland ten doel had en geenszins een bemoeiing met de binnenlandsehe Rus' sische aangelegenheden. Frankrijk' geen enkel verdrag heeft gesloten met een an dere mogendheid ten aanzien van Siberië en ook niet over zulk' een verdrag, heeft onderhandeld. De Duitsche pers blijft vrij pessimis tisch ten aanzien van de vermoedelijke resultaten der conferentie te Cannes, al waar, naar zij vreest, het Frankrijk zal gelukken zijn eischen zoo goed als onver minderd te handhaven en de sancties te bestendigen. Toch bestaat er nog eenig© hoop, dat dé afloop gunstiger zal zijn, dan sommigen vreezen. Die hoop berust voornamelijk op de uitlatingen van bekende Enaulsehe financiers en andere vooraanstaande per soonlijkheden, die op de bres staa.11'voor een regeling, die Duitschland in de gele genheid zal stellen, zijn verplichtingen ap den duur na te komën, in plaats van dwang uit te oefenen tot het bereiken van dingen, die thans geheel onmogelijk zijn.- D© ontwapening, Op grond van het ontwapening^ ultima tum van Mei 1921 "zijn in de laatste an derhalve maand o.a. nog vernietigd üllji kanonnen, 546 onderdeelén van kanonnen 2.465.143 stuks' artillerie munitie en mij nen, 3.950.661 Kg-, springstoffen, 1577) mijnen- en granaatwerpers, o.a. 334 sig-> naal-werpers; 9902 machine geweren'; 415.512 geWcren, 27.241 revolvers en pi- stolen, 216.492 blnnké wapens, 2.419 356) geweer- en handgranaten, 62.723.477 stuks kleinere munitie voor Wérpdoeleiir-- den, -120.S42 kardoezen bengvens' groots voorl-aden g'asmasikérd, optische apparaten; veld telefoon, pomlonsmateriaal, pantser-1 wagens, motorrijwielen, enz. Een bomaanslag. Mier dan 50 gewonden. Te DinKelsbuhl, waar op Oudejaars- nacht, op 't marktplein een! grootte menige is -stond te luisteren baar het kéraalgje-* zang cp den kerktoren', heeft een jonge' man een door hemzelf vcrvaardigde bbmi te midden van hef dicht, opeengedrongen' volk geworpen, meldt de „Tel-" Doon de bom, die met dynamiet', schroot en spijkers was gevuld, werden voor zoover thans békend is, meer dan vijftig' perso-' nen gewond, waarvan twintig zeer ern stig. Elf personen zijn' naar hét zieken huis gebracht. De bomaanslag* was Waarschijnlijk' he- doeld tegen de1 politie, daar zich' na bij de plek. Waar de hom' werd gé/worpen,- politiebeambten bevonden. Een aantal per sonen, die van medeplichtigheid worden verlacht, is in hechtenis genomen. Dinkélékühl, gelegen aan' don ouden' heerweg' van Augsburg naar Wiirzburg, ten Zuiden van' Anspach en Rothenbhrg, lelt. 5000 inwoners. Vroeger behoorde hef tot de vrije rijkssteden, en "levert- thanf nog een zuiver bteeld op van' een stad ia! die dagen, met' wallen, grachten, enz1.- De Gcorgeskirchte; in walker nabijheid de aanslag Werd g'epleegd', is oen der mooiste laat-Gothische kerken van Zuid-) Duitseliland. Dc Nieuwjaarsontvangst blf F*resident F/bérf. Dc Belgische „Maasbode"-redacteur schrijft Aan de (usschen president Ettert' en' den apostolischen nuntius. Mgr. Pacelli, gewisselde toesnraWen wordt in vele krin gen een moor dan geWone bete«kenis ge hecht. Dat de gezant van hef Vaticaarf woorden van Vrede en verzoening sprak. Kan natuurlijk geen opzien baren, doch! deze woorden krijgen een1 grootere poli tieke betteflkënis, wanneer men in aan merking neemt, dat' Mgr. Pacelli ze niet uitsprak als vertegenwoordiger van den Vredesvorst bij uitnemendheid, doch aid deken van hét corps diplomatique, en dud namens het geheele college der te: Berlijn! geaccrediteerde gezanten. Hop moeilijk liet ook zijn moge, deze eersteoffieieple NieuWjaarsWendohën s:nd' revolutie op» hun ujisté waarde te schaf ten, hef is duidelijk dat zij', en door bun inhoud en door hun vorm, een mee;- dan formrele beteekénis hebben. Geen opvolgers van Berthelnf. De functie van secretaris-gen,eraal van buiterdandsehe zaken is volgens het staatsblad van héden opgeheven. De» cenige titularissen, die in de laatste jaren die functie hebbenbekleed, waren .Jules' Caiubon, Paléoloque en Berthelof. Juist in de laatste dagen had mfen' er veel oVer gesprokén of de post niet ietd zou zijn voor De Saint Aulairc. „Msbd." Be a.s. conferentie té Cannes. De „Daily Mail" heeft Briand voor zijn vertrek' naar Canpes geintervieuwd. Hij verklaarde, dat de vleiligheid van Frankrijk de sleutel is van den geheelen UnropeeseKen toestand. Brian,d hield' vast aan de noodzakelijkheid, dat Frank rijk voor zijn eigen veiligheid moet zor- Slel u in Gods handt Zou Hij u tot Zich in zijn choonen hemel willen nernen, Breng Hem dan uw jeugdig leven ten offer; geef het Hem» met vreugde voor den kostbaren prijs van de redding uws vadersl En rust alles ten beste schik ken 1" De vrome priester knielde neder hij het bed der kleine. Het was. roeieiad om te zien, hoe het grijze haofa ziel; ear- hietldg biddend hoog. Marie echter lag in haar kussen met bijna hemel sen ge laat, haiar blik was naar hoyen ge richt. Gedurende eenige minuten hee.rsch- te >e<r een diepe stilte in het kteme vertrtek. Daarna stond de priester op zege nend strékte hij zijjn handen uit over het kind, dat nu zacht sluimerde met eeii gelukkigen glimlach om de lippen. Zachtjes verliet hij! de kamer. In net anderfe Vertrek .wachtte de moeder hem». „Daar gust öen engel in mensoheïïjüdd gedaante," zleide die priester met vochtige oogen. „De -ziel van het kind is te rein Voor deze zondige wereld; als Go»d haar toit 'Zich jiéemt, klaag »lan nietjl Zij zal een krachtige voorspreekster voor u !zïj(h bij zijnen troon. Morgenochtend breng ik het kind de heilige Communie". Na 'deze woorden nam hij afscheid en y.ertroik. Des middags kwam die vader thuis van zijd werk. Hij ging recht naar de kamer van zijne zieke dochter, waar hij de plaats innam, die d'e priester weinige mi nuten geleden had verlaten. Da oogen van het kind waren gesloten; zij be- ineikte de aanwezigheid van den vader niet; Kaar lippen echter bewogen zich zacht. Gespannen luisterde de zwaar beproefde inan, en zijjn oor werd' getroffen door de Volgende woorden: „Lieve Jezus, gun mei offer ik U mijln leven op, gaarne wil ik tot U komen, als Gij mijn Vader redt. O, red hém, lieve, goede Jezus en maak moedér gelukkig 1" - Het korte, kinderlijjke gebed trof dieö Vader diép; Be weinige woorden uit dan mond van het kind maakten op Bernard Steffen een veel dieperen indruk, dan de ernstige verwijten van een volwassene! hadden kannen doen. Hij werd bleek tot irt 'zïjine lippen, al's door een vTeeselrjken slag getroffen zonk 'zijln hoofd op zijne borst. De toestand, waarin Mane zïcb bevond, was zijin werk. Zijne hand had den noodloftjgen slag toegebracht en' 'zijln kind, dat hij» zoo onrechtvaardig en' wreed had behandeld, ofefrde haar jeugdig leven aan God op voor zijne reddingI (Wordt vervofgii.)!

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1922 | | pagina 1