DAGBLAD VOOR ZEELAND f f250 175 f60 f 15 bij overlijden 4 icn bij verlies van i idU een hand of voet een oog een duim f QK bij verlies van I üd een wijsvinger bij verlies van Nummer 268 Dinsdag 22 November 1921 Zeventiende Jaargang bij levenslange ongeschiktheid V In het onzekere. Suitenlandsch Overzicht BUITENLAND. DUITSCHLAND BELQIE FRANKRIJK ENGELAND AMERIKA. De ontwapeningsconferentie VAN HET VATICAAN. Korte Berichten. BINNENLAND. Korte Berichten. UIT ZEELAND^ MIDDELBURG NIEUWE ZEEUWSCHE Hoofdredacteur: J. W. V1 E N 1 N G S. Telefoon 97 Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES Telegram-Adres: Nizeco. Bijkantoor: MIDDELBURG, Markt 1 en 2. Telefoon 474 OWedeurt JOS. /AN DE GRIEN DT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden, f 0.20 per week, voor Post-abonnés f2.90 per 3 m. Advertentiën van 1 tot regel» f 1.50, elke regel meer f 0.25, bij contract beduidende korting Al onze Abonnés zijn gratis verzekerd tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd." te Amsterdam, Rokin 151, en wel voor de hieronder vermelde bedragen! Nu „Z'elandia" het bericht van het bedanken van den heer P. Fruijtier voor eon verder Kamerlidmaatschap op de publieke markt hee£t gebracht, me en en ■wij daarover ook iets te moeten me du deelen. Dato 8 November j.l. richtte de heer Fruijtier van 's-Gravenhage uit een brief aan het Bestuur van den Bond van R -K. Kiesvereeaiigingen in den Rijkskieskring Middelburg, waarin hij als zijn uitdruk kelijk verlangen te kennen gaf, dat er bij de candidaatstelling in de Kiesvereeni ging niet meer op hem zou gestemd wor den, Het woordje „niet" was onder streept. De eenige indruk dien dit ach rij; ven maken kon, was, dat de heer Fruii- tier zich als candidaat terug trok en geen nieuw mandaat meer wensehte te aanvaarden. Toen het Bondsbestuur dit schrijven <ia zijn vergadering van Ï5 Nov. j.l. behandelde om daarnaar de gedragslijn vast te stellen voor de kiesvereenigingen die reeds vergaderd hadden of nog ver gaderen moesten, ontving het van -en der leden de mondelinge mededeeling, .lat dc- heer Fruijtier de zaken nog eens wilde aanzien, nog eens wilde zien hoe de can- didaatsstelling verliep, terwijl hij zich bleef beschikbaar stellen. Deze mededeeling bracht het Bestuur in oen moeilijk parket. Feitelijk behoefde bet met deze mondelinge mededeeling, door geen enkel schriftelijk woord van den heer Fruijtier bevestigd, geen reke ning te houden. Toch deed het dit uit respect voor d«,n heer F. en zoo werd staande de vergadering een cóllectic-f schrijven opgemaakt (en door alle aan wezige bestuursleden ond-erteekend) waar in op even heuschen als welwillenden wij hadden haast gezegd „eerbiedigen" toon den heer Fruijtier werd verzocht, nu eens duidelijk zijn houding tegenover bet Bondsbestuur te bepalen door gen onomwonden verklaring, dat hij zijn te genwoordig- mandaat als Kamerlid al dan «iet wenseht neder te leggen bij het einde der huidige wetgevende periode. Dit schrijven werd neg' denzelfden avond, onmiddellijk na de vergadering, door -en der heeren van het Bestuur mee «aar Den Haag genomen om het den heer Fruijtier, die in de Residentie vertoefde, te overhandigen. Op dit officieel schrijven van het Bonds bestuur is tot op het oogenblik dat wij dit schrijven hedenmorgen 22 Novem ber nog geen antwoord ontvangen. Inmiddels gaan de geruchten hun gang. BVant tegenover de mededeeling van i,Zelandia", dat de heer Fruijtier voor een eandidatuur heeft bedankt, wordt ons van andere zijde voor zeker verteld, dat de heer Fruijtier zich wel candidaat zal laten stellen en dan hoopt, dat zijn zojn, de heer L. Frtujtier, nummer twee van de lyst wordt, om, na opnieuw gekozen te zijn, na korteren of langeren tijd ten gunste van zijn zoon te bedanken. OoK moet voor dien zoon onderhands sterk geageerd worden en zouden b.v. vóór de vergadering van de R.-K. Kiesvereni ging te ïerneuzen ongeteekende circu laires zijn verspreid ter aanbeveling der oandidatuur-Fruijtier Jr. Wij laten die geruchten voor wat zij zijn, weigeren ze voorhands te gelooven. De heer P. Fruijtier is een veel te scherp zinnig man, om niet te weten, dat' een Kamermandaat geen familiestuk is, dat van vader op zoon overgaat, maar het eigendom der kiezers, die hel bij vrije keuze aan den waardigsten candidaat toe vertrouwen. Laat echter de heer Fruijtier aan alle verdere geruchten den pas afsnijden door een onomwonden verklaring, hoe hij wenseht te handelen met zijn mandaat, aan het Bestuur van den Prov. Bond van R-.-K. Kiesvereenigingen in Zeeland. Dat is het officieele lichaam waarmede -la heer Fruijtier als Kamerlid heeft te re kenen, wijl het den verbindingsschaKel vormt tusschen de kiezers en den ge kozene. Wij hebben vertrouwen genoeg in de rechtschapenheid van den ..heer Fruij tier om aan te nemen, da.t hij het Bestuur van den R.-K. Kieskring- Middelburg niet langer in het onzekere zal laten. Tusschen de fascisten oilze lezers kennen die lieden reeds uit een vroeg-et' overzicht en de socialisten in Italië Wil het nog- niet boteren, zooals kort ge leden op het Fascistencongres te Rome bleek, waar tusschen beide partijen ern stige onlusten plaats vonden en de socia listen een algemeene proteststaking pro, clalneerden. Hoe het er toen in de Eeuwige Stad uitzag, beschrijft de Romeinsehe correspondent van „Het Centrum" in zijn jongaten brief aldus „De straten in de Borgi schenen als uitgestorven, de winkels gesloten, en waar rij niet gesloten waren, stonden toch reeds de luiken gereed, om bij het eerste tee, ken het beste de winkelwaren in veilig, beid te brengen. Het zijn van die dagea, waaraan men bier wel langzaam gewoon is gewordenrust geboren uit onrust,, of, wat men jok zou kunnen zeggenonrust geboren uit rust. Want dit alles is weer te danken aan de heeren fascisten, van wijd en zijd aangekomen, met bun zwarte trui en hier en daar ook eenig-en in liet blauw en in het rood met den doods kop op hun vaandel, om op het congres te spreken over de middelen, om aan het Italië weer rust en kalmte te- brengen. Middelerwijl trekken van alle kantep de troepen links en rechts door dc uitge storven stad en verkneutert zich ile vreemdeling in de daling van den wissel koers. Knuppel en revolver der fascisten heb ben weer dienst gedaaneen van de spoor- weglui hebben zij neergeveld; reden waar- om de Kamer van Arboid de algemeene staking heeft geproclameerd (die op dit oogenblik alweer geëindigd is. 'Red.) Arm' Italië, en dat, nadat het pas heeft gestaan, met. beweende oogen, bij de graf tombe van de „Milite Ignoto", de „onbe kende soldaat", die ook hier plechtig' werd geëerd. Arme "Re-vering, die toch langzamerhand moest gaan begrijpen, wat de groote heeren op hun geweten hebben, en het helaas nog niet begrijpt of men wil begrijpen, onder de vrpesaanjaging van revolver en knuppel! Eenige maanden terug, werd aan dc Rnomsche jongelingen, die zonder knup pel en zonder revolver naar Rome waren gekomen, alleen met hun banier voor God en Vaderland, voor Paus en Kerk de optocht verboden, en gisteren pag ik de fascist-en trekken naar 't „altaar des vaderlands" met hun banieren, met hun doodskoppen en muziek, waarbij alleen nog ontbrak de doodenmarsch". Ook de Romeinsehe correspondent vun „De Tijd" bespreekt in zijn jongsten brief de Fascistenrelletjes en zegt „De regeering heeft een groote verant woordelijkheid voor het voorgevallene. Te gen de katholieke jongelieden, het beste en gezondste deel der natie, werden uit gebreide maatregelen genomen. De H. Mis in het Colosseum, opgedragen voor onze jeugdvereenigingen, was een gevaar voor den Italiaanschen staat en een leger van fascisten, die, niettegenstaande alle wei- 'ten en alle mogelijke decret.cn, tot aan de tanden gewapend zijn en. deze wapenen in het openbaar dragen, mag Rome binnen trekken en gedurende vier dagen de be volking terroriseeren. Ongetwijfeld wordt de regeering hierover aangevallen door de socialisten, maar we hopen, dat ook "fte Volkspartij de aandacht zal vestigen op de verschillende houding der -regeoring tegenover de katholieke jongelieden en de fascisten-woestelingen. Ook de burgemeester van Rome zal ter verantwoording geroepen worden over het afstaan van het Augusteo (zoo wordt te Rome het Concertgebouw genoemd. Red.) aan de fascisten, die er hun hoofd kwartier van gemaakt hebben. Te .Rome had men nog geen kennis ge maakt mpt de eigenlijke fascistische be weging. De Romeinsehe fascisten, zeer beperkt in aantal, hielden ziek tot dus ver nogal kalm. De kennismaking met deze redders van het vaderland is niet meegevallen en was bepaald niet aange naam. Onrechtvaardig en onbillijk was, gelijk altijd, de politieke werkstaking, uitgeschreven door de Kamer van Arbeid, maar nog onrechtvaardiger en onbillijker was de aanval der fascisten op.de spoor- weglieden en al degenen, die niet (jot in het stof bogen voor hun vanen, revolvers, dolken en doodshoofden". De prins van Wales is dan te. Bombay aan wal gegaan, om van deze plaats uit zijn reis van 3 maanden door Indië aan te vangen. Hij werd op geestdriftige wijze verwelkomd. Alvorens het adres van wel kom, hem door de gemeente Bombay aan geboden, in ontvangst te nemen, las de prins een brief van den koning voor, ge richt aan de vorsten en het volk van In dië. In deze brief zegt de koning, dat de komst van den prins de hernieuwing was van de belofte van verknochtheid-, welke het Engelsche vorstenhuis steeds aan In dië verbon-den had. De koning Jierinnert verder in dit schrijven aan de bezoeken, dcor hem aan Indië gebracht en hij ver klaart, dat de gelukkige herinneringen aan zijn Indische reis verhonden, steeds bij hem zullen blijven. Verder herinnert dc koning- ,aan de nieuwe bevoegdheden, welke aan de Indische besturende licha men zijn verleend en drukt .zijn vertrou wen uit, dat hierdoor Indië aan alle nieu-. we vraagstukken, welke door den 'oorlog zijn geschapen, het hoofd zal kunnen bie den. In het adres van welkom, dat door den gemeenteraad van Bombay aan den prins werd aangeboden, wordt He hoop uitgedrukt, dat de tegenwoordigheid van den troonopvolger de stemmen van twee dracht, welke nog- gehoord worden, .zul len doen verstommen en een atmosfeer scheppen van wederzijds vertrouwen en goeden wil. In 2ijn antwoord verklaarde de kroonprins o.a. het volgende: „Ik* be geer van ganscher harte, uw moeilijk heden te leeren kennen en uw wensehen. to begrijpen. Ik wl u leeren Kennen en ik verlang, dat oo-k gij mij zult leeren be grijpen". Zijn toespraak vervolgende, zei.le hij verder, dat hij als jongeman en als vreemdeling van het Westen naar het Oosten kwam naar dit land van oude en eerbiedwaardige beschaving. Hij werd' echter gesterkt door de gedachte, dat de sympathie waarmede hij werd tegemoet getreden, zijn kennis zou vermeerderen. Hij zette den voet op dezen bodem, vol van de liefde van dit land, welke de tra ditie was van zijn familie, en de warme ontvangst, hem bereid, zou deze sympa thie doen rijpen tot diepe kenMs des lands. Al deze mooie woorden ten spijt is de komst van den Engelschen kroonprins te Bombay van de zijde der bevolking nu juist geen triomftocht geweest, want roo- als men elders in dit nummer lozen kan, zijn er grnstige opstootjes geweest van lieden, die van geen Engelsche overheer- sehing in Indië willen weten. En dat ge tal wordt immer grooter. Tot die lieden behooren ook de Mopla's, wier opstand, schijnbaar door Engelschen gedempt, weer opvlamt. Het bezoek van den Engelschen troonopvolger zal dan ook niet kunnen verhinderen, -dat Indië meer en meer het „Schmerzenskind" van Engeland wordt. Bii de kennisneming der werkzaamheid van dc conferentie to Washington heeft menigeen zich afgevraagd, waarom alleen van de beperking der bewapening ter zee wordt gesproken en men de staande legers onaangetast laat, welker kosten met een- tc-naarslast op de volken drukken. Dit komt hier vandaan, wijl de ontwa peningsconferentie ,van Washington is vastgekoppeld aan het Stille Zuidzee- vraagstuk, dat in hoofdzaak een maritiem vraagstuk is. Toch wordt ook over het legerontwapeningsvraagstuk gedacht. ITit Washington werd dato 17 Nov....gemeld In conferentiekringen beweert men, dat het vraagstuk der bewapening te land. door Briand- aan de orde gesteld, vermoe delijk in deze conferentie, die daartoe geen mandaat bezit, niet ter sprake 'zal kunnen worden gebracht. Het lijkt waar- scliijnlijker, dat een speciale conferentie ter behandeling van 'dit vraagstuk bijeen zal worden geroepen, doch in elk geval is men van meening, dat ter behandeling van dit probleem een wijziging en .tan vulling der verschillende delegaties on ontbeerlijk is. Tot troost van hen, die teleurgesteld! opkeken, toen de ontwapeningsconferentie er eeue bleek te zijn, die alleen maar aan beperking der bewapening dacht, moge de mededeeling strekken, dat de gedane voorstellen van Hughes een zeer aanzien lijke besparing' zullen opleveren, wanneer het Congres aan die voorstellen zijn zegel hecht. Kelley, een Amerikaan, die rap porteur is over de oorlogsbegrooting ,in het Huis van Afgevaardigden,, meent, vol gens zijn persoonlijke schatting, dat d? vloot, die thans 105.000 manschappen .telt, het voortaan met circa 50.000 zal kunnen doen en liij is*het vrijwel eens met de schatting der partijleiders, in Huis en .Senaat, dat de beg-rooting van ongeveer 400.000.000 dollar' op de helft zal kunnen worden verlaagd-. Bovendien kan een groot gedeelte van de negentig millioen dollar, die thans noodig zijn 'ter afwerking van het vlootprogramma van 1916' worden bespaard. In het geheel zou de vermoedelijke besparing ruw geschat, een kwart milliard dollars bedragen Zie, op die wijze gaat het den goeden kant uit naar de vermindering van finan- cieele en persoonlijke lasten, zooals ook b.v he.t program onzer Nederlandschtej R.-K. 'Staatspartij het wil. I)e toestand in Oppei-Silez'ë Leden van de Selbótscbutz veroorzaken voortdurend incidenten tegen, de Italiaan- sche troepen in de stfceeK van Ratib'or. Een officier zag* zich hij een dergelijk in cident genoodzaakt, van zijn revolver ge bruik te maken om zich te vefdedjg&n. Het garnizoen van Ratih'oir is niet Fran- sche en Ergelsehe contingenten versfeirk't.. De verkiezingen. Er valt ovek de .verkiezingen nog zeer weinig te' zeggen. De uitslagen zijn nog slechts gedeeltelijk' bekend. Toch valt er wel eenige conclusie te trekken. De ver- Inezingen hebben gesitaan in1 het t'eeken der democratie en de Katholieke demo cratie is niet zondejr successen uit den vtrijd gekomen. De uitslag van de kamer verkiezing over 124 bureaux is als volst Oudstrijdej-s 10106, Frontpiirtij 2893, so cialisten 45512, Radicalen 862, Christe lijke volkspartij 11173, liberale Vlamingen 2425, Middenstanders 3235. Liberalen 13062, Katholieken 38736. Het proces Landru. Landcu wekte Donderdag- j.l. opzien met te verklaren, dat hij-binnenl 24 uur het adres van een der verdwenen vrouwen Zou noemen. Hij heeft het gedaan op de volgende wijze door tegen den rechter te zeggen „Men heeft tevergeefs gezocht naajr mevrouw Héon na, haar zoogenaamde ver dwijning. Men heeft haar op „uitc^-dt zorgvuldige" wijze gezocht, zegt het rap port v'ab de politie, op alle gemeubileerde kamers. Toch woonde zij heel dicht bij haai* huis, rue de Rennes 159, in het hotel du Mans, waar zij een kamertje had aan de binnenplaats, dat ik hog* wel zou kunnen uitteekenen in plattegrond, net' als ik met dat van de avenue des Ternes 45'heb1 gedaan". Dit w/is Landru's met zooveel belang stelling verbeide verklaring, welke echter toch van h'eteekenis schijnt te zijn, zegt) de. Jjnrnal. als men af mag gaan op de weerden van president Gilbert, die zeide „Da.t is belangrijk, buitengewoon belang" rijk", terwijl de advocaat-generaal zei: „Dat is nog belangrijker dan gij wel denkt, Tandru". Men begrijpt zoo schjrijft men aan de ,,N. R. Ot." dat dadelijk na Landru's verklaring over het adres van juffrouw Héon, de politie op zoek' is gegaan; de journalisten eveneens. Het hotel du Manp, een keurig hotelletje is bestotmd, maai de eigenaars- laten niet Veel los. Zij ont kennen niet, dat juffrouw Héon bij hen gelogee-'d heeft, nlaair weten de data niet meer. daar de bezoekers zich inschreven op losse kaarten. Welke elke week hij de politie werden ingeleverd. De Journal meent niettemin te weten, dak juffrouw Héon inderdaad onder den naam Petit daar gewoond heeft. Zij zou den 8en October 1915, na een bezoek' aan Gambaid, zijn verdwenen. Volgens een ander bericht zou men al leen liet spoor gevonden hebben van- een juffrouw Eon, een 32-jarig® vrouw uit Rennes die van 6 op 7 October in hét hotel du Mans heeft gelogeerd en niets met <!e verdwenen juffrouw Héon heeft uit te staan. Reis van den Prins van Wale3 in Engel'seh-ludië- De Prins van Wales is te Bombay aan gekomen. Wel werd bij schitterend ont vangen door de autoriteiten maar zijn Komst ging toch gep'óard met opstootjes Van ontevreden elementen;, die ook een staking uitlokten. Vooral was er een hef tige propaganda gevoerd door middel van vliegende blaadjes en vergaderingen, en. in sommige gevallen waren de winkeliers bedreigd met plundering van hun zaken, als zij die openden. - Ten ge.volge hier Van had' de stad een ongewoon stil aanzien.. Er reden weinig voertuigen door de straten maar de voetgangers waren talrijk. n i' Het verre Oosten De commissies voor kwesties, het verre Oosten betreffende, heeft Zaterdag ver gaderd. Naaf verluidt, heeft de commisü sic rich gunstig uitgelaten over de be ginselen der opendeug-politiek en de. ter ritoriale integriteit van China, Een Japansche verklaring- zegt: Japan wórdt hoegenaamd niet beïnvloed dooi- eenige politiek' van gebiedsuitbreiding in een of ander deel van China. Verklaringen van Briand. Tn de rede, welkte hij gitetejren op de plenumzittmg der Washingtonsche confe- ïoLfie zou houden zou Bjriand wijzen op de noodzakelijkheid, om Frankrijk's vei ligheid te waarbolrgen en verklaren, dat, de middelen, om de veiligheid te verzeke ren uitsluitend van de nationale souveirei- niteit des lands afhangen. IBalfour zou de Flransehe thesis betref fende de ontwapening te land steunen. Deze voorstellen zullen aan een commissie Van de 5 groote mogendheden worden' voorgelegd. Na. onderzoek zal deze com missie vermoedelijk' een resolutie aanne men, waarbij de bijzondejre positie van Frankrijk wordt erkend. „De West-Virginia". De Amerikaansche dreadnought „West- Virginia" i's, Zaterdag te watter gelaten. Dit schip zal echter vermoedelijk' over csn paar maanden van de vlootsterktte worden afgevoerd in verband met do. be sluiten van de conferentie te Was hington. I I i De Pans aan Harding'. JNaar uit Washington gemeld wordt, heeft President Hajrding van den Paus een telegram ontvangen, waajin' deze do Koop uitspreekt, dajt God het initiatief van den president om de menschhei'd rust en vrede te schenken, moge zegenen en tot een gelukkig resultaat leiden. Een Internationaal Missiecongres. Met Pinksteren van 't volgend jaa,r zal te Rome een internationaal missie- congres gehouden wojrden. De H. Vader zal ter gelegenheid van dit congres in den Sint Piefcer een Pontificale Hoog mis opdragen. („Msb'dri) De internationale aTbeider&con'f'eren te Genève is geëindigd. Maarschalk Haig1 heeft een boek gepubliceerd waarin hij o-p de hernieuwing* van het Engelsch-Japansch verdrag aan dringt. De Hongaarscshe premier, graaï Bithlen heeft zijn progjrani1 voor de ver dere consolideeiring van Hongarije bekend' gefmlaakt. De verkiezingen vooir do natio nale vergadering zijn voorloopig van' da baan. Bij den aanleg van eeD, nieuwen weg in hei Var-depagfcement werden bij- Fejusi Zeer oude, goed behouden mozaïeken ge- vinden. Daarop Kon men- een absoluut intact geblevten tijger, een marmeren bad zaal en talrijk'e spoken van rijke Romein-) soke constructies vindon. Huldiging' Mgr. Dr. Ne lens. Naar de „Msbd." verneemt, zal het' diner, door de Katholieke Kamerfractie Mgr. dr. Nolens aan te bieden ter gele genheid van diens 25-jarig lidmaatschap der Tweede Kamer, plaats hebben as. Woensdagavond1 8 uiu' in restaurant Royal" te 's'-Gravenhage. Aanvulling R.-K. Siaatsprogram. Do R.-K. Kiesvereeniging te Helmond besloot het hoofdbestuur te Utrecht la overweging te geven de volgende punten aan het R.-K. Staatsprogram toe te voegen 1. Bevordering van maatregelen ter verkrijging van een rechtvaardigen rente, standaard; 2. grondige vereenvoudigings-maatre* gelen in de rijks-administraties, ter be perking van de veel te groote kosten der rijksdiensten 3. maatregelen ter bevordering van een rechtvaardige belastingheffing naar het werkelijk in het belastingjaar genoten in- komen, dit ter bepaling der inkomsten belasting 4. maatregelen, die voor minvermogen den het belasting betalen vergetnak'kteliti ken, b.v. door een zeg-elst-elsel Bij Koninklijk Besluit is op zijn veis zoek aan den Staatsraad Mr. A. D. VA de Vries eervol ontslag' verleend' als lid en voorzitter van de Staatscommissie van het Privaat- en Strafrecht voor Ned.<- Indië, onder dankbetuiging voor de als zoodanig" bewezen diensten. De R.-K. Jonge Werkgeversvereeni-< ging heeft te Schevenihgen haar twaalfde algemeene vergadering gehouden. De verkiezing van de Commissie van 13, De uitslag van de gisteren gehouden verkiezing van 13 leden der commissie, welke rapport zal hebben uit te brengteu inzake het wetsontwerp, bedoelende een grenswijziging tusschen Middelburg en Koudekerke, is als volgt: Kiesdistrict I. Aantal kiezers 3811, uitgebracht 1366 stemmen, van onwaarde 53, geldig* uitgebracht 1313 stemmen. Hiervan .verkregen de heeren.: Oh. Boos, son 863, D. N. van Gelderen 466, Oj Hondius 466, A. G. van der Hooft 798, A. Jeronimus 810, L. J. Mes 760, Li. Oiu' derdijk 416, J. O. Peeman 385, G. ,L Sprenger 785, J. A. Vonk 367 stemmen. Gekozen alzoo de heeren: Oh. Boassonj A. G. van der Hooft, A. Jeroniinus, L. JMes en Mr. G. J. Sprenger. Kiesdistrict II. Aantal kiezers 3461, uitgebracht 1245 stemmen, waarvan 77. van onwaarde, alzoo 116.8 geldige stem-, men. Hiervan verkregen de heeren: D. Alewijnse Sz. 720, D. Bloemsma 452, jhr. A. E. Boddaert 703, J. Bolier 658, fflr. W. F. E. baron van der Feltz 645, L. F. Groosman 373, L. A. van der Harst 387, JP. van Riel 372, L. A. Stofkoper .603 en R. van der Wtelle .379 stemmen. Gekozen alzoo de heerenD. Ala- wijnse Sz., jhr. A. E. Boddaert, J. Bolier, mr. W. F. E. baron van der Feltz en. L. A. Stofkoper. Kiesdistrict III. Aantal kiezers 2362, uitgebracht 795 stemmen, waarvan 33 van onwaarde, alzoo 762 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren: .W. A. den. Hollander 262, J. J. Korenhoff 256, H). F. Mink 455, Ohr. Verhage 301, G. BO Vertregt 465 en mr. J. W. /ijlstxa 457 stemmen. Gekozen zijn dus de heeren II. F. Mini, G. H. Vertregt en mr. J. W. Zijlstra. Dit dezen uitslag- blijkt, dat alle eau, ujdaten. die door het comité van actie, voortgekomen uit de gecombineerde ver gaderingen van Handelsbelang en de Hanze, gesteld werden, gekozen zijn. Er is bij deze verkiezing zeer alechfc' gestemd; van de 9634 personen, die op de kiezerslijst voorkomen, hebben er in totaal 3406 aan de stemming deelgeno» men, dus maar iets meer dan een derde, dat 3211 bedraagt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1