DAGBLAD VOOR ZEELAND f 500 £23 1 250 overlijden f lOU een hand ofvoet T 10 eenoog T ÖU een Mm T 60 een wijsvinger I 13 t Tnnlii'lmnslmaI0R(1 bij f IRfl bij verlies van f 7K bij verlies fan f Pfl hij mlias»an f QK bi] verlies van f IC bij verlies van tZ Tjw Terdtag of' eea ander Summer 230 Vrijdag 7 October 1921 Zeventiende Jaargang een anderen vinger Ouitenlandsch Overzicht sas*-«a» BUITENLAND. DUITSCHLAND SELGIE ENGELAND FRANKRIJK OOSTENRIJK ZWITSERLAND DE BALKAN AMERIKA. Korte Berichten. BINNENLAND. UIT ZEELAND. MIDDELBURG EUWSCHE COURANT Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N GS. ,Te'9foi?.|o Bureaux van Redactie en Administratie; Westsingel, GOEa Telegram-Adres: Nizeco. Bijkantoor: MIDDELBURG, Markt 1 en 2. Telefoon 4/* Directeur? JOS. VAN DE GRIENDT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden, f 0.20 per week, voor Post-abonnés f 2.90 per 3 m.Advertentiën van 1 tot 6 regel» f 1.50, elke regel meer f 0.25, bij contract beduidende korting A| Afa tis v0rzekerd tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd." te Amsterdam, Rokin 151, en wel voor de hieronder vermelde bedragen] De vergaderingen van de ontwapenin'g3- Stonferentie te .Washington zullen niet ppenbaar zijn, Wel zal dagelijks een com muniqué Worden verstrekt van iet ver handelde. Dit is eene teleurstelling v,oo|r allen die in de openbaarheid vian deir- dergelijk'e coufepentiën het beste voor- behoudmiddel zien tegen een binnenkamers hekonkelen van afspraken en compro missen, die later vaak1 de volkeren in een zeer netelige positie kunnen brengen. iEn aan het dagelijk'seh communiqué heeft toen niets', omdat men niet kan contro'- leeren of Wat dat communiqué behelst, de volle of slechts de halve waarheid is'. ïn dat opzicht heeft de Volkenbond •vergadering te Genève heel wat grooter verdienste. Zij hield zelfs hare commissie vergaderingen Voorzitter Van Karne- ibëek' mocht dit op 5 October in do laatste vergadering van dit jaar met trots getuigen in het openbaaf. In aijn sluitingsrede verklaarde Van Karne- ibeek verde,r, dat het uur van scheiden, dat ihans voor de vejrgadering was aange broken, tevjen's' het uuy was der verant woording vlan de afgevaardigden voor hun ïe(gee,ringen en' hun volken, de werk zaamheden der vergadering uit de verte hebben gevolgd. Van Karnebeek is de toeening toegedaan, dat de tweede volken- bondsvergadering een belangrijke vorde ring heeft gemaakt op den weg, welke leidt tot internationale samenwerking en- trouw is gebleven aan het denkbeeld van viereeniging en samenwerking van' de vol ken, welke den geest vormt van den vol kenbond Hie.rop haalde v.an Karnebeek in het kort de verkregen resultaten aan in den strijd tegen de opium, het Verdrag no pens de bescherming van vrouwen en kin1- deren en tal van wej-ken van meniséhleven- den aard, zoowel als ten aanzien van de beperking van bewapening, ten aanzien Waarvan een internationaal congres tot onderzoek van het vraagstuk v.an de ver vaardiging en den handel in wapens is voorbereid en formeele voorstellen ver-, jzbcht zijn aan de tijdelijke co-mmisSiej uit den bond nopens de beperking van bewapening, gelijk hot bondsvierdrag die wenscht. Van Karnebeek! wees ook op de vorderingen, welke gemaakt zijn ten aanzien yan de organisatie van den bond, met name 'dooT het scheppen van het Internationaal Gerechtshof. Van Karnebeek* bracht eveneens' hulde aan de werkzaamheden van den raad en sprak de verwachting uit, dat de regeling yan het Opper-Sileziisehe vraagstuk' zich op den goeden weg zou bevinden. Van Karnebeek besloot met een verzoek aan de vertegenwoordigers der blaiden der 'géheele Wereld, die de werkzaamheden van de tweede vergadering gevolgd heb ben, aan ,alle volken te laten weten, dat de Volkenbond, die hun gemeenschappe lijke belangen vertegenwoordigt, thans' een' tastbaar feit is. Aan het eind van zijn sluitingstoe,- Bpraak daankte dhr. van Karnebeek de ver gadering voor de hem bewezen eer en voor haar medewerking voor het welslagen der Vergadering. De zitting wérd te .6.13 ge sloten verklaard. Op dienzelfden sluitingsdag heeft de Noor Kansen, een politicus, die indertijd de afscheiding van Noorwegen en Zweden Zonder krijg tot stand bracht, ,aan een noenmaal te Londen een redevceTin'r be houden over den Volkenbond, waarin hij o-a. 'zeide, dat de geest van de volken- bondsvergadering de politieke gedaante der wereld zal hervormen; de geest te Genève was hoogst verwonderlijk', aan gezien de afgevaardigden der staten er bijeen waren als menschen en niet als' politici. De bond heeft zoo'n indruk1 op; hem gemaakt, dat- hij de rest van zijn' levpn zal besteden om voor den bond te Strijden. Nadat hij de verschillende vraag stukken had opgenoemd, welke de hond heeft geregeld, yroeg Nansên hoe het met 'de wereld zou staan, als de hond ep niet Was. Groots dingen heeft de volkenbond tot s+and gebracht, die het geweten is dep Wereld. Zijn grootste werk is waarschijn lijk wel do stichting geweest wan het internationaal gerechtshof, dat belangrijk' tot den vrede ter wereld zal bijdragen. Dat alleen zou v,oor dit jaajr al voldoen de zijn gowèepl;- Do formeele voorstellen nopens be perking van bewapening waajrvan de heer an Karnebeek sprak, komen hierop neer: Ie. te gemengde commissie voor de bewapening wordt verzocht voorstellen in te dienen nopens de beperking der natio nale bewapeningen, in den vorm yan het 2e. een statisch onderzoek naa,r de be wapening der Verschillende landen Zal tworden mgfesteldf 3e. de raad alle staten, lid van den bond, en andêre belanghebbende' staten, teal uitnoodïgen deel te nemen aan eetó internationaal congres nopens den particu lieren aanmaak van en den handel in wapens, die binnen zoo kbrt mogelijken tijd hijefin zal moeten Komen; 4e. de vergadering den levendigen Wensch te k'ennen geeft, dat de ontwape ningsconferentie te Washington zal aan dringen op het gjroote belang van da ratificatie van de overeenkomst van St. Germain nopens het vervoer van wa pens 5e. de gemengde cominlssié in over weging zal nemen of het gewenscht is een Toeroep te doen op de gelee-rd^n der gehoele Woreld om hun te viragen ontdek kingen nopens vergiftige gassen en, der gelijke openbaar te maken om in da toe komst het geVaar Van het gebruik dezer middelen tot een minimum terug te biren-. gen; 6e. verzoekt onder alle volken propa-, ganda te maken ten gunste Van beperking van bewapening onder de voorwaarden,, voorzien in het hondsverdrag. Be overeenkomst van Wiesbaden, Kleuter verneemt, dat de Eng-elsche financiëele experten de tusschen Louehenr en Rathenau geslóten overeenkomst on-, derzoeken om uit te maken, in hoeverve deze de verdeeling der schadeloosstelling beïnvloedt en in overeenkomst is met het aecoord van Spa. Zelfs nadat Loneheur en Rathenau de overeenkomst ondertee kend hebben, wordt zij slechts van kracht na de goedkeuring door de commissie, van herstel. Volkenbond en Opper-Silezië. Naar uit Kattowitz aan het „Berl. Tagebl." wordt gemeld is in O.pper- Silezië een tweede oommissie van den Volkenhond aangekomen, die tfit 2 Span jaarden, 1 Engelschman, 1 Braziliaan, 1 Tsjech en 1 Belg bestaat. Voor hun reis naar Oppeln zijn uitge breide veiligheidsmaatregelen getroffen. („Msbd.") Het douane-onderzoek te Esschen. De „Msbd."-redacteur seint uit Brussel: Op verzoek van den minister van bui, tenlandsche zaken en van het 'departe ment van financiën is besloten, dat voort aan aan het grensstation Esschen het douaneonderzoek van de handbagage der reizigers in de wagons zal plaats hebben. Deze maatregel geldt zoowel voor de reizigers, die van België naar Nederland reizen, als voor dezen, die uit tegenover gestelde richting komen. Men verwacht nu, dat het departement van "justitie, een besluit zal nemen, be-' palende, dat ook het onderzoek der pas poorten voortaan in den trein zal geschie den. De Intern. Conferentie voor hulp aan Rusland. Donderdagmorgen te 11 uur is in het „Palais des Academies" te Brussel de internationale conferentie voor hulp aan Rusland bijeengekomen. Vier en twintig landen waren vertegenwoordigd, o. a._ Bel gië met oud-minister Delacroix; Duitseh- land,. Engeland, China, Esthland, Finland', Denemarken, Spanje, Amerika, Frankrijk, Italië, Japan, Nederland, Lethland, Po len, Roemenië, Zweden en Tsjeeho-SIo- wakië. Nederland was vertegenwoordigd door den heer Loudon, onzen gezant te Parijs. De minister van buitenlandsche zaken, Jaspar, opende de zitting, welke geheim is. Kamer-ontbinding in België?. Uit Brussel wordt aan de „N. R, Crt.' g'eseind In de wandelgangen van de Kamer Wordt gezegd, dat Kamer-ontbinding ten gevolge van het geschil over het vrouwen kiesrecht onvermijdelijk is. De socialisten en de liberalen uit den 'Senaat hebben af zonderlijk vergaderd en verklaard', dat ze van vrouwenkiesrecht niets willen weten. De katholieke senatoren, de meerderheid in den Senaat, hebben besloten vrouwen kiesrecht voor de provincie te handhaven. De Senaat zal dit dus voor de tweede maal goedkeuren, terwijl de Kamer het reeds tweemaal heeft verworpen. Ont binding schijnt dus onvermijdelijk, tenzij er op het laatste oogenblik een aanneme lijk overgangsvoorstel wordt ingediend. Men verwacht, dat na de ontbinding de wetgevende verkiezingen den 20en November zullen plaats hebben. De lersclie kwestie. De houding van het Noordelijke parle ment in Ierland tegenover de naderende conferentie tusschen de regeering en Sinn Fein is gisteren toegelicht door Graag, den premier van Ulster. Hij zeide, dat, indien Lloyd George hem opnieuw mocht uitnoodigem tot een conferentie, het be sluit van de regeering van Ulster dien aangaande nog .altijd van kracht bleef. John Storey overleden. De eerste minister van Nieuw-Zuid- IVales, John Storey, is overleden. Hij whs de lahourpremier van Nieuw-Zuid- Wiales sinds 1920 en was zeer gezien hij' vrienden en tegenstanders, bij wie hij' hekend stond als „de eerlijke Jack". Hij verdiende als ketelmak'ersjongen zijn brood, voordat hij in de politiek ging schrijft de „Msbd." De treinramp te Parijs. Omtrent de catastrophe in den tunnel van Batignolles kan nog worden modes gedeeld, dat er om ongeveer 2 uur in den nacht 15 lijken waren gevonden. Men vreest echter, dat er nog meerdere ynder den verbranden trein liggen. Van de ruim 100 gewonden, die naar de hospita len werden gebracht, is een groot aantal naar huis kunnen gaan. Er zijn een 30- tal ernstige gewonden, waaronder er 20 zijn, voor wier leven gevreesd wordt. In het geheel zijn er 16 rijtuigen verbrand. Een negental had men echter nog bran dende naar buiten kunnen sleepen. Op het oogenblik wordt er een onder zoek ingèsteld, in hoeverre het manoeu- VTeeren der signalen voor het waar schuwen der 'binnenkomende treinen on middellijk na het plaats hebben van het eerste ongeluk aan alle eischen heeft vol daan. Van de 15 dooden, die op het oogenblik in een der hallen van de Gare St. Lazare zijn bijeengebracht, zijn er tot nu toe slechts 3 herkend. De andere lijken zijn zoodanig verkoold, dat van herkenning wel geen sprake zal zijn. („Msbd.") Belga seint nog: Men heeft reden om te gelooven, dat één wagon, die nog niet uit de ruïne Vrijgemaakt is, een honderdtal lijken en gewonden bevat. Twee gewonden zijn in tusschen nog bezweken. De opwinding in Tirol. T,e Miinehen ontvangen berichten dui den erop, dat er in Tirol ernstige onlus: ten op handen zijd. Oorzaak van d'd algemeene opwinding zijn, zooals bekend, de „valuta-magnatep", die alles tegen hoogen prijs opkoopen en zoodoende -1e prijzen voor de landsbevolking onbetaal baar-hoog opdrijven. De woede der bevol king wordt thans door de Tiroolsehb burgerwachten uitgebuit voor een actie tegen Weenen en de Oostenrijksche re publiek. De bedrijfsraden van de gas- en de electriciteitsfabrieken .te Innsbruck! heb ben de besturen dezer bedrijven ervan in kennis gesteld, dat zij' besloten heb ben, tot maatregelen tegen de opkoopers over te gaan. Z:e zullen n.l. de huizen dezer lieden van de electriciteits- of gas- voorziening uitzonderen. („Msbd.'-') De Volkcnbonds vergadering. Toen Woensdag de agenda was afge daan sprak de voorzitter, jhr. Van Kar nebeek, de slotrede uit. Hij verklaarde,, dat de Volkenbond voortgeschreden was op den weg der internationale samen werking' en de pessimistische voorspel lingen had gelogenstraft. De voorzitter somde dan de resultaten der vergaderingen ap. Intusschen zette de raad zijn werkzaam heden voort, terwijl hij .de commissie van enquête voor Albanië zal aanwijzen. ,Wat Opper-Silezië betreft, is de rege ling der zaak op den goeden weg en binnen korten tijd zal de raad zijn ad vies kunnen 'kenbaar maken, dat hij aan beveelt. De heer Van Karnebeek besloot met de vergadering te danken voor de eer, hem te beurt gevallen en voor de medewerking- welke hij had mogen ondervinden. Te 6.13 werd de beraadslaging voor ge sloten verklaard. De vergadering van den Volkenbond heeft de aftredende nïet-permaneate le den van den raad van den Volkenbond herkozen. België behaalde ,31 stemmen, Brazilië 38, China 31 en Spanje 37. De uitslag van de stemming werd met levendig applaus 'begroet. De Aïbaneesche kwestie. Uit Belgrado wordt gemeld; In verband met de jongste gebeurtenissen aan de Al- baneegche grens en de concentratie van Hcu'gaaTsehe troepen aan de Noord-grens van Joego-Slavië, bad Woensdagavond een conferentie plaats tusschen den minister van oorlog en den chef van den generalein staf te Bè'grado. Besloten werd een actie tot bescherming der grenzen aan heide fronten van Joego Slavië te beginnen. De regeering zou tot mobilisatie be sloten hebben. De ontwapcnings-i'onferentie. De Fransche ministerraad heeft nog nog niet officeel bekend gemaakt, wie Frankrijk zullen vertegenwoordigen op de cntwapenings-conferentie. Het schijnt ech ter bijna zeker te zjjn, da-t Briand het begin van de conferentie zal meemaken, doch voor niet langer dan 14 dagen. Daarna zal Viviani de leider zijn van de Fransche delegatie. Voorts is het zeker, dat meegaan Albert Sarraut, minister van koloniën, Jusserand, Fransch gezant in de Vereenigde Staten en Berthelot. Officieel staat thans vast dat op de conferentie zoowel het Fransch als het Engelseh als officieele taal zal worden gebruikt. Naar de Washingtonsche eoorespondent van .de Chicago Tribune"- meldt heeft volgens officieele gegevens Frankrijk' op één na het sterkste leger der wereld met 1.034.000 man. China komt op de eerste plaats met 1.370.000 man, Duitschland met 100.000 man op de laatste. De leger- sterkte van Engeland bedraagt 740.500 man. De Vereenigde Staten komen met' 140.000 man op de voorlaatste plaats. Deze cijfers zullen door de ontwape ningsconferentie in November besproken worden. Biddag voor 'de conferentie van Washington. D,e Anglicaansche aartsbisschop van Canterbury heeft in zijn hoedanigheid van voorzitter der wereldalliantie ter bevordering van internationale vriend schap door de kerk'en aan de presidenten van de nationale raden der alliantie in do verschillende landen een schrijven ge zonden, waarin hij alle Christelijke Ker ken aanspoort om den 6den November als biddag aan 'te wijzen, teneinde van God den zegen af te smeeken over het werk der Washington-conferentie. Volgens berichten uit Riga is .Wla- diw.ostok door de bolschewiki genomen, die talrijke gevangenen maakten. De Japansche troepen hebben een stiikte neutraliteit in acht genomen. Opnieuw heeft de Engelsche regee ring een gevoelige nederlaag geleden, thans bij* de tusschentijdsche verkiezing te Houghton in Lancashire. De labour-. candidaat D;avis werd n.l. met een meer derheid van 4000 stemmen gekozen bo ven den liberalen regeeringscandidaat.. Het is in 47 jaar te Parijs in Octo ber niet zoo heet geweest .als op be.t oogenblik. De temperatuur js buitengewoon hoog en tal van hoornen beginnen weer tie bloeien. Als daders van den aanslag op den exprestrein ParijsNice zijn twee jon gens van 16 jaar gearresteerd, die reeds een volledige bekentenis hebben afgelegd. Zii verklaarden, dat zij er niet aan ge dacht hebben, dat hun daad een ramp zou kunnen veroorzaken. Gemeld wordt, dat eerstdaags aan besteed zullen worden verscheidene grooto waterwerken te -'Ostende, met het doel de haven van Ostendo in te richten tot een moderne vissehershaven. Toen in Sunderland (Schotland) een communist terecht stond onder beschuldi ging van poging tot oproer, bleek, dat de man een „werkloon" ontving' van het com munistische hoofdkwartier te Londen ten bedrage van 19 pond per week voor „sa laris en kleine, uitgaven". („Msb.") Van 10 tot 17 October zal te Praag een congres plaats vinden van uitgewe ken Russische geleerden. In de f abriek van SchlebusehMan- fort A.G. is Woensdagmorgen een ketel, waarin nitrite-producten bewerkt wer den, ontploft. De materiëele ..schade be perkt zich tot de naaste omgeving. Een persoon is door glassplinters licht ge wond. Naar wordt gemeld, heeft de Beier- sche regeering' besloten overeenkomstig het verlangen van de rijksregeering een verordening uit te vaardigen, waarbij in Beieren de staat van beleg op 15 October wordt opgeheven. Uit dankbaarheid voor .de diensten, welke het Spaansche Roode Kruis aan Duitschland gedurende den oorlog heeft bewezen, heeft het Duitsehe Roode Kruis aan de Spaansche regeering aangeboden een veldlazaret uit te rusten ten dienste van het Spaansche Roode Kruis in Ma rokko. Het Spaansche Roode Kruis heeft hel aanbod aangenomen. Z. K. H. Prins Hendrik. Z. K. H. de Prien.i. die Donderdagmid dag naar het Loo is tcimggékèerd, is vpornemens zich' tegen de he.lft dezeir maand voor eenigen tijd naar zijn land goed te Dobbin te begeren. De Volkenbond-delegatie- De delegatie die Nederland viertege'n- woordigjl heeft op de thans gesloten twee de zitting van de vergadering van den Volkenhond, wordt a.s. Zaterdag uit Ge nève te 's-Gravenhage terug verwacht. Mr. P. C. 't Hooft. Mr. P. C. 't Hooft, lid van de Eefrste Kamer der Staten-Genera.al en president van het Gerechtshof te Arnhem', 'heeft Donderdagnamiddag, na een zeer langdu rige ziekte, nagenoeg geheel hersteld, het Diaconessenhuis te Leiden verlaten. D® Nederlandsche gedelegeerden naar dB arheidsconferontie te Genève. Naar 'het Haags'eh C.olrrespondentiebu-'. reau v-arneemt is de officieele publicatie vian de namen der gedelegeetrden der Ne derlandsche Regeering naar de Arbeidt conferentie te Genève binnen enktele da gei' te verwachten. De bëtirokken personen' zijn reeds gelruimen tijd geleden vian hult voorgenomen benoeming in k'enlnis' gesteld'. Hnlpverleening aan Rusland. Als vertegenwoordiger van de Neder landsche regeering op de conferentie te Brussel inzake de hulpeverleening aan Rusland, heeft zich naar de Belgiseh'e hoofdstad begeven jhr. H. Loudon, eer ste ondervoorzitter van de Vereenigingj het Nederlandsche Roode Kruis. De invoer van Doenselie bcter- De Minister van Landbouw', Nijveirheid en Handel brengt ter kennis van belang hebbenden, dat boter, afkomstig uit Dene marken, welke vooirzien is van het Deensche Rijksmerk en vergezeld is vuil het vereischte bewijs van herkomst, vrij' mag Worden ingevoerd. Gemeenteraad. (Slot). Belooning keuren rij- en vjoertuigen. Het Voorstel om af te Wijzen het ver zoek' tot vjerhooging van de belooning der leden van de commissie belast mët de keuring van rij- en voertuigen, werd overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. van de hand gewezen. Verpaching yischWater. Het Vischwater in de binnenhaven^ Werd wederom vöor een jaar verpacht aan C'. J. Witte voor f 51. Marktgelden. Bij het voorstel tot verhooging vaa de Marktgelden, deed de heer Bouklewijnse! nog een poging om de Middelburgefe goei'kcopei te helpen, hij acht dit geen privilege. De beer De Veer z'egt, dat hun aantal' klein is, en het is wel degelijk een prevji- lege. Hieromtrent ontstaat oen lange dis cussie, die daarop uitloopt, dat het vpor- stel wordt aangenomen. Belasting vermakelijkheden. Ook het voorstel tot wijziging der verordening op do belasting op vermakfe- heden wordt aangenomen, n;adal is toege zegd, dat zal Worden toegevoegd, dat' van ta'felconeerten alleen Zal' worden be taald als z'e plaats hebb'en in een voor het publiek toegankelijke lokaliteit. Instructie directeur rèiniigjag. De instructie van den directeur der gemeentereiniging wordt na enkele re dactie wijzingen goedgekeurd. Grond in erfpacht'. Het voorstel inzake erfpachtsuitgifte van gronden aan den Niewlanlds'chen weg wordt op Voorstel van den heer Boasson eerst in handen gesteld van de commissies v.an- financiën en fabricage. De werkloosheid. Hierna was aan de orde de iuterpes latie v,an den heer P.a,ul inzake de werke loosheid. De heer Paul wees eg op- dat de malaise in de eerste plaats den werkknan treft die dan te hoo;ren Krijgt „geen1 werk meer", terwijl de ondernemer of! doordat 'hij zelf aanpakt, of doofdat hij' financieel sterkef is, minder gedupeerd' wordt. Spf. en zijn fractiegenooten meenen; dal alles moet worden aangewend om het Wcrkloosheidmonster zooveel m'ogelijk te bestrijden. 'Volgens de opgaven van de arbeidsbeurs tc Middelburg waren op 10 Sept. als' wèrkloozeningeschreven 81 mannen' en 7 vrouWen, op Sept. 114 en 7; op; 24 Stpt. 146 en 10 op '1 Oct. 141 en 10. Dit groot aantal dbat' hét ergste Voor den winter vjrezen. Op| 1 Oct. 1920 wteren er 103, Welk' aantal stijgende bleef tot begin v.an dit jaar om' daarna te dalen en toen is ook reeds overgegaan tot 'werkver schaffing. En dan zijn er nog i{ele onge organiseerden die jammer genoeg zich bij 'de beurs aan te melden. Van de „Vitrita Works' zijn ongeveer 140 werklieden reeds ontslagen en naar spr. vernam zul len ook tegen volgende week weer 40 gedaan krijgen, terwijl meerderen kunnen volgen. Ook' op de Schelde te Vlissing'eiï zijn Zaterdag j.l. een aantal ontslagen, waarvan er ook in Middelburg wonen. Spr. dringt a,an op het verschaffen van productief wérk. Spr. denkt aan verdere demping van de Vést hij de Dampoort, aan het ver beteren van den Smoorsgang, a,an ver legging Van straten als' Breestraaf en N. Oostersch straat, ,aan het losspitten vjan den grond in de Boschjes van de Bolwerkenhet maken van een betere en kortere verbinding voor voetgangers' en rijtuigen vanaf Nieuw-Middelburg met de binnenstad, met daarbij kbmende over brugging van de' Vest, hetwelk' gedeelte lijk' door afdamming en gedeeltelijk doop overbrugging Zou khnnen geschieden voorts aan spoedig uitdiepen der ves ten, het instellen van een onderzoek ofl

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1