H DAGBLAD VOOR ZEELAND f 500 /el dat hbouw-bank. bij levenslange I 9 Ml ongeschiktheid I LM overlijden f 1R(1 bij verlies van s fiüU een Mof voet 17^ öijïOmesvan 1 lü eenoog f M bij verlies van Ou een duim f QK bij verlies van I een wijsvinger f ie bij veriies van 1 iü een anderen vinger Buitsniandsch Overzioht P.J.ELSENSÜRG E COURANT JES SONEEL AMSTERDAM. en L. T. B. DEN. ankzaken. erdamsche t avondblad September. 3 Rotterdam renhuis *n ons op arbij ver- verschil- el van dit Nummer 216 Woensdag 21 September 1921 Zeventiende Jaargang BUITENLAND. DUITSCHLAND SELGIE FRANKRIJK ENGELAND ZWITSERLAND POLEN AMERIKA. VAN HET VATICAAN. Korte Berichten. BILJART WiONARIj AMSTERDAM H. i BINNENLAND. 30 cent» A contain men, boorden, gor- Laudschoenen^ "^enz. takt, en geverfd 'OAM", 2 4295-50 aan. „DYFOAM" dus veel gemakke- ren zijn absoluut handen, pan noch reekuit: „Dijfoom") stuk, want anders jgisten enz. k I 0,50 den Importeur: eland A 94, MIDDELBURG het geschiedt met STER - ROTTERDAM. EEN 1AAR 5 T EEN HALF JAAR «V> "t n te komen, oeding 4 toeren Correspondenten JONGE te Ovezand, A. 4239-40 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT 01 0 B.MKB mb m. Dirnnlm,.. J O S. 1/AN DE G RIE N D T. Telefoon 207 Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N GS. Tel,efo™" Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, Telegram-Adres: Nizeco. Toiofnnn 474 Bijkantoor: MIDDELBURG, Markt 1 en 2. Directeur-' JOS. ifAN DE GRIENDT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden, f 0.20 per week, voor Post-abonnés f2.90 per 3 m. Advertentiën van 1 tot6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.25, bij contract beduidende korting A! onze Abonnés zijn gratis verzekerd tegen ongevallen krachtens onze Te Genève is hijeen de Volkenbond, onder voorzitterschap van onzen minister 'van buitenlandse]!» zaken. mr. Van Kar- nebeek. Vorige week heeft deze wereld- senaat een grootsch werk tot stand ge bracht en we 1de „lichting van een In lernationaal Gerechtshof door de benoe ming van 11 rechters en 4 rechtcrs-ploats vervangers. Dat gerecht.,hol, dat, zetelend te s-Gra» venhaue, bij voorkomende ge,nhillen tus sehen de volken, recht zal spreken, wordt in de internationale pers met geestdrift ^begroet. Den Fransch blad noemt de stich ting van dat hof van oneindig grooter betcekeris dan de beroemdste historische feiten, bet vredesverdrag van Versailles inbegrepen. I)e magistratuur van dezo rechters, die volkomen onafhankelijk moe ten zijn op de eerste plaats van hun eigen land is slechts te vergelijken met het' Pausdom in de middeleeuwen. iMcn kan zich dan ook niet genoeg door dringen van de heteekenis van het werK, dat met de stichting van het Internatio naal Gerechtshof is geschied: het is de eerste stap naar een tijdperk van juridi- sehen vrede en een betere beschaving. Zonder iets op dit hooggestemde lofao- eoord te willen afdingen, willen wij toch opmerken, dat de waarde van dat ge rechtshof nog veel hooger zou zijn aan tesltaan, indien daarin ook een vertegen- flvcordigfï des Pausen was opgenomen, die 'als zichtbaar hoofd van Gods Kerk op aarde, de handhaver is van het Goddelijk recht, waaruit alle mensohelijk recht zijn 'bestaan on wezen heeft en waaraan alle menschelijk recht zijn sanctie ontleent. Eerst dan toeh" is waar, wat op den topgevel van een huis a in de Toussa int- k'ade te 's-Gravcnhage staat geschreven j,justitia fnndamentum requorum", ..de- rechtvaardigheid '3 de grondslag der staten". De benoeming van de 11 rechters en de 4 piaalsvervjangers geschiedde bij dub bele verkiezing. In bet eene gebouw zetelde de vergadering- van den Volken bond, in het andere gebouw de Volken bondsraad of permanent bestuur. Uit het resultaat van heide verkiezingen moest dan het eindresultaat worden gevonden. Ruim 40 staten namen aan de verkiezing deel, die rlaats hat op Woensdag 14 -Sep tember j.l. en duurde van 's morgens 10 uur tot s avonds 8 ujur met een pauze van 2 uren. n» Volkenbondsvergadering koos bij eerste stemming Buy Barbosa (Brazi lië), Altamira (Spanje) Alvarez (Chili), de Bustamente (Cuba), André W.eiss- (Frankrijk); Finlay (Fn,geland), Oda. (Japan), Anzilotti (Italië), Lojler (Nedeer- land). Bij de tweede stemming werd John Basset Moore (Amerika) gekozen en bij de vijfde vrije stemming- verkreeg, na een spannenden strijd tussehen Negulesco (Rumehië) en Huber (Zwitserland), laatstgenoemde de meerdeTheid. Inmiddels bleek de Voalkenbandsre'ad 9 van de II door ile Volkenbond vergade ring gekozenen te hebben gekozen, maar in plaats van Aivarez en Huber koos bij Bescamps (België) en Nyholm (Dene- - marken). In een gecombineerde zitting van Vol- Kenbondraad en Volknnbondvergadering woi-d alles onder voorzitterschap van Van Karncbeek opnieuw gestemd en thans- Werden Huber en Nyholm gekozen, terwijl Alvarez en Desoamp's afvielen. De elf rechters Waren nu compleet. Daarna werd overgegaan tot. de verkiezing van 4 rechters plaatsvervangers. "Raad en verga dering kozen eenstemmig Negulesco (Ru menië), Wang (China), xpvanovitch (Ser vië), maar ovpr den 4en rechter 'was verschil. De vergadering- had Alvarez ge kozen, terwijl de Raad Descamps had gekozen. Ook bij her Hemming werd geen overeenkomst verkregen. Om het conflict tussehen Raad en Ver gadering op te lossen, besloot de Ver gadering o ereenkbmstig de statuten van het ge.t, hishof een g-emengde commissie van 3 uit den Raad en 3 uit de Ver gadering ie benoemen om de beide organen van den Aolkenbonrl tot overeenstemming te brengen. Het lot was rlen kleinen neutralen landen gunstig, want de Ver gadering koos als commissieleden Mottai (Zwitserland) de Marees van Zwinderen (Nederland) en Zahle (Denemarken). De Raad koo< Wellington Koo (China) Qui- nones de Leon (Spanje) en Hyraans (België) dit laatste wel een -beetje vreemd, daar 6 D van eel1 'A bet geding was. De bemiddelingsoommisrsie wist het coniiict te beëindigen door noch Alvarez noen Descamps, maar den Noor Beich- man als vierden reehter-plaatsvervanger te doen kiezen Na. afloop der verkiezing hield vóór-, enter Van Karnebeek eene korte rede Vaarin hij zeide: Buigen wij ons vol eerbied voor deze nistorisohe gebeurtenis, die een nieuw ydperk in Let leven der internationale gemeenschap opent." En na een geluk'-. enseh aan de uitverkorenen, eindigde e heer Aan Karnebeek' zijn in diep! «tute aangehoorde, waardigde herden kingsrede met deze woorden: ,,Mog-e hef gerechtshof door de wijsheid en de on partijdigheid zijner vonnissen er toe hij- dragen, dat in de internationale betrekkin gen de heerschappij gevestigd wordt van het recht en de rechtvaardigheid, waarop het verdrag van den Volkenhond berust,.^ Veel „arootc" kwesties zijn er op bui- tenlandsoh gebied niet. Het meeningsver- schil tussihi.n De Valera en Lloyd George houdt de tuteehen beide partijen door zeer velen in Ierland eu Engeland vurig gewenschte overeenkomst tegen. Ierland heeft vele bittere ervaringen achter den rug, maar men kan aan de regeering van Lloyd George niet verwijten, dat zij in hare jongste politiek tegenover Ierïand niet ver is gegaan in verzoeningsgezind heid en tegemoetkoming en daartegenover zou een ondubbelzinnige uiting van de zelfde gevoelens aan den kant v.an Sinn- Fein op haar plaats zijn en het ijs voor goed breken Het is nauwelijks aan te nemen, zegt de N. R. Crt., dat te Dublin, indien de inner circle" metterdaad ver zoening wil, de laatste hinderpaal voor de conferentie niet uit den weg geruimd zou worden. Inmiddels Leeft De Valera een tweeden brief aan Lloyd George geschreven, die de Kwest'ie misschien nog meer vertroe belt. De Vaelra verspeelt op di e wijze de sympathieën van zeer vele invloed» rijke vreemden, zoowel in Engeland als daarbuiten Griekenland heeft de bemiddeling der mogendheden niet ingeroepen, doch het gaat den Grieken in Klein-Az.ië toeh niet zoo voor den wind als zij gehoopt hadden. De gebrekkige verbinding tus sehen hun operatiebasis en hun aanvals groepen heeft ben genoodzaakt zich te rug te trekken en het schijnt dal zij niet zonde aanzienlijke verliezen aan de omsingeling Van den Kèmalistiscben vij and zijn ontsnapt. Tot dusver is koning Konstantijn's voorspelling: ,,Wij zullen den vijand ver nietigen" niet uitgekomen en Klein-Azië dreigt voor Athene een even lastig blok aan het been te worden als Marokko dit is voor Spanje, hetwelk' voor de zoo- veelste maal er moest immers tocli eindelijk iets cennblioeerd Worden dat op een overwinningsbëricbt gelijkt de rebellen uiteengejaagd heeft, naar het heef: met zware verliezer: voor deze laat- sten en met verovering van rijken buit. Maar gevangen nemen laten die Moorscho vijanden zich" niet in noemenswaardiger! getale en het gaat bij hun nederlagen 'zegt „De Tijd", als met troepen soldaten in een optocht cp het opern-tooueelzij verdwijnen larg's den éinen kant om langs den anderen weer te verschijnen. Dat duurt in Maiokl.o nu reeds meer dan een kwarteeuw De Soc.-Dem. Partijdag. Aan het slot van den Soc.-Dem. Partij dag verklaarde Scheidemann zich vóór een samengaan met do Duitsche Volks partij. Er .werd een motie aangenomen, waarin men zich vóór samenwerking met de andere partijen uitspreekt. De Beiersche Katholieke Boerenbond. Op de algemeens vergadering van den Beiersehen Katb. Boerenbond richtte Dr. Heim felle aanvallen op Berlijn. De alge meene vergadering nam een resolutie aan, waarin aan Von Kahr dank werd gebracht voor de buitengewoon waardevolle dien sten, aan het land bewezen. Van de Beier- sche volkspartij werd verlangd, dat op den ingeslagen weg van orde en vast beradenheid zal worden voortgedaan. De algemeene vergadering verlangt ver der van de Beiersche volkspartij, dat zij, evenals vroeger, in den strijd tegen de Berlipnsche machthebbers met alle e.nergie, de Beiersche belangen zal verdedigen. De crisis in Beieren. Von Kahr heeft aan het permanente comité van de Beiersche Volkspartij een schrijven gericht, waarin hij' mededeelt, niet meer als minister-president te willen optreden. Men verwacht nu, dat Von Kahr door den Landdag tot Staatspresident be noemd zal worden. Het Roerleger teruggetrokken. De Fransche regeering zond den 17cd dezer aan de regëering te Berlijn volgandc nota: De Fransche regeering heeft be sloten de troepen, welke in Mei 'j.l. naar het bezette gebied gezonden werden, terug te trekken. Deze troepenbeweging zal voor het einde der maand geëindigd zijn. Het gaat hier natuurlijk niet om een of ande ren maatregel, .welke zou duiden op een opheffen der sancties. Alleen zal het zoo genaamde Koer-leger, dat destijds voor een eventueel bezetten van het Roergebied in gereedheid werd gehouden, worden te ruggenomen. („Msbd."). De opheffing der sancties. Uit Parijs wordt officieus gemeld, dat de Fransche regeering ten aanzien van de kwestie der sancties geen nota meer aan de Duitsche regeering zal richten, (loch onvoorwaardelijk de formeele aanvaarding van het intergeallieerde controlebureau van de zijde van Duitschland verlangt. De Socialisten en de verkiezingen De Brusselsche socialisten hebben Maan dag de verkiezingscampagne geopend met een' meeting) waarin hun vier ministers, Anseele, Vandervelde, Destrée en .Wauters het woord voerden. Het ging er door de tegenwoordigheid var. de bolschewistisehe elementen van de groep Jacqmotte zeer woelig toe. Telkens als een minister aan het woord kwam, werd hij toegejuicht door de eene groep, ea hevig uitgefloten door de andere. („Msbd.") De kosten der Rijnbezetting. De „Témps" heeft nagerekend wat op het oogenblik de bezettingskosten in Rijn land bedragen. De rekening yajn 1 (Mei 1921 is nog niet volkomen gesloten, daar verschillende om rekeningen in gouden marken nog moeten plaats hebben en men nog niet volkomen alio regels heeft vastgesteld voor de wijze van terugbetaling door Duitschland. Zoo als men weet, moeten de uitgaven van de bezetting na 1 Mei j.l. gevoegd wor'den bij de 132 milliard gouden marken, die de Duitsche schuld uitmaken. Dat deze toevoeging zeer belangrijk kan worden, moge blijken uit het volgende: Op het oogenblik eischt Amerika 278 millioen dollar, Frankrijk 2.304 millioen frank, Engeland 52 millioen pond, België 378 millioen frank, Italië 15 millioen frank', ir. ronde sommen voor het tijdperk van 11 November 1918 tot 1 Mei 1921. Zet deze bedragen voor de vergelijking om in Fransche franken, dan vordert Amerika 981 millioen frank, Frankrijk 2.304 mil lioen 'frank, Engeland 1'.230 millioen frank, België 376 millioen frank, Italië 12 millioen frank. Totaal bijna 5 'milliard frank, of precies 4.904.197.930. Do dagkosten per bezettenden soldaat beloopen voor Amerika 41/2 dollar, Frank rijk 15.25 franK, Engeland 14 shilling, België 16.50 frank, Italië 22 frank. De lersclic kwcslie. Een Hieuw antwoord vau De Valera. De Valera heeft Maandag, na afloop van de bijeenkomst van de „Dail Eireann, een telegram aan Lloyd George gezonden; waarin de volgende vraag gesteld wordt: „Wij verzoeken u te verklaren, of uw brief van 7 September bedoeld is als een uitnoodiging tot capitulatie van onze zijde, of als een uitnoodiging tot een conferentie, die vrij voor beide partijen 13 en zonder eenig nadeel, indien bet niet tot een overeenstemming mocht komen. Voor het geval deze meening 3e juiste is, dan bevestig ik het aanvaarden van de uit noodiging van den premier. Het antwoord van De Valera neemt de aanspraken, dat Ierland een souve- reine staat is, niet terug, doch het ver klaart „Nooit hebben wij eraan gedacht u te vragen, om eenige voorwaarde aan te nemen voor het houden van de conferentie. Wij' zouden het even onredelijk hebben gevonden tevoren van u de formeele of informeele erkenning van de Iersehe repu bliek te verwachten, als gij het onredelijk van ons gevonden zoudt hebben, het for meele of informeele prijsgeven van onze nationale aanspraken te verwachten. De „Daily News" verneemt van zijn correspondent te Dublin, dat er in Ier land niet aan gedacht wordt de aanspra ken op souvereine onafhankelijkheid te herroepen of op eenige wijze prijs te sreven, zooals dat-in het sehrijVen van 7 Sep» t.ember door Lloyd George gevraagd wordt. L,Msbd.") Lloyd George niet naar Washington? Naar de „Westm. Gaz." meldt, ver neemt Reuter, dat Lloyd George ondanks zijn groot verlangen om aan de conferentie van Washington deel te nemen, waarschij'n lijk niet in staat zal z'ijn er heen te gaan. Op het oogenblik schijnt het bijou zeker, dat verschillende dringende binnenland- sehe aangelegenheden hem zullen beletten, het land te verlaten. Mijnramp in Australië. In een steenkolenmijn te Mulligan, in het Noorden van Queensland, is brand uitgebroken, die door een reeks mijn- ontploffingen, welke tot op 18 mijlenin den omtrek werden gehoord, zich verder en verder uitbreidden. 78 mijnwerkers zijn in de mijnschachten levend begraven. Het is het meest ernstige mijnongeluk dat sinds jaren in Australië is voorge komen. De „Apostel der matigheid". De Eerw. Pater Hays, de stichter van de Roman Catholic Temperance Crusarlc, heeft, dezer dagen zijn zilveren jubilé als voorzitter en leider van dezen bond in Engeland gevierd. Hij heeft tweemaal een propagandareis rond de wereld gemaakt eii 328.550 discipelen voor zijn beweging gewonnen. Gedurende een audiëntie gaf de Paus hem den titel van „apostel der ma» ligheid". De Opper-Silezische kwestie. Aan de Fransche avondbladen wordt uit Genève geseind, dat een persoonlijk heid, die ten zeerste op de hoogte kan zijn van de onderhandelingen, die er in den boezem van den raad van den volken bond plaats hebben betreffende de ver- decling van Opper-Silezië het volgende heeft verklaard Zonder vrees voor 'tegenspraak Kan ge zegd worden, dat de oplossing van (ie Opper-Silezische kwestie op den goeden weg is. De arbeid, die de commissie van vier (België, Brazilië, China en Japan) onder zich had verdeeld, heeft plaats on der de beste omstandigheden. De werkwijze is als volgtIeder der vier onderzoekt een bepaalden Kant van het vraagstuk en met dat doel heeft bij een vragenlijst gezonden aan de verschil lende deskundigen, die bijna allen reeds gehgel hebben geantwoord. Wanneer van Duitsche zijde bij den raad werd' aange drongen, om nog weer onderzoekers ter plaatse te zenden, dan zien zij voorbij', dat reeds een groot aantal bekwame deskundi gen in den laatsten tijd in Opper-Silezië zijn geweest, niet om een nieuw nlgemjeh onderzoek te doen, maar om aan de com missie van vier in sommige duistere pun ten het noodige licht te verschaffen. Daar voor dienen thans de vragenlijsten. Over het geheele vraagstuk is de dopumentatie zeer voldoende. Er is alle reden te hopen, dat de raad in staat zal zijn zijn oordeel te geven, enkele dagen nadat de algemeene vergadering zal uiteengaan, d. w. z. in de eerste helft van October. („Msbd.") De ministercrisis. Volgens een bericht van het Poolsch telegraaf-agentschap uit Warschau, zou Ponikowski, wien na stemming in het seniorenconvent door het staatshoofd op dracht werd gegeven, een nieuw ministerie te vormen, deze taak hebben aanvaard. Het nieuwe kabinet zou uit vakmannen worden samengesteld. Ponikowski was in 1918 minister van cpenbaar onderwijs in het kabinet Kuehar» zew8ki. Vrees voor onlusten. Volgens berichten uit Breslau heerscht in de Poolsche hoofdètad de grootste op winding'. Men vreest onlusten van rechts zoowel als links, schrijft de „Msbd.". Talrijke voorzorgsmaatregelen zijn ges treffen. De garnizoenen slaan klaar om in te grijpen. De staatsgebouwen worden door politie bewaakt. Sterke militaire patrouil» les doorkruisen de straten en doen overal huiszoekingen. Ook ziet men voortdurend auto's met machinegeweren door .Warschau rijden. De landdag staat onder de bescher ming van mitrailleurs. De ontwapeningsconferentie. Het staatsdepartement heeft aan het Russische volk de verzekering1 gegeven, dat de wettige Russische helahgen met nauwlettendheid op de ontwapenings kwestie zullen beschermd worden. Een gift van den Pans. De H. Vader heeft een gift van 50.000 Lires voor de Armeniërs in Aziatisch Rusland geschonken. („Msbd.") In Venetië is een gewezen officier Rossi in hechten» genomen, die zijn ver looide. een Duitsch© milljionnaire, van juweelen ter waarde van meer dan een millioen Mark beroofd had. D© bestolen sieraden werden in het bezit van den djef gevonden. Het Pauselijk Bijbelinstituut heeft Tdoor den oorlog onderbrken gebuik óm jaarlijks een Oostersch© reis ,te onderne men weer hervat, Den Sden September is een groep professoren en studenten uit tirindisi vertokken en den lOden behou den in Jeruzalem aangekomen. Naiar dei PaTifsohe „Msbd." redac teur meldt, heeft de intergeallieerae com missie, belast met de verdeeling van het Spoorwegmateriaal van dei oude dubbelmo narchie onder de geallieerden, besloten den vioegeren luixe-t'rein van ex-keizer Karei aan koning Alexander van Servië aan te bieden. Naar verluidt, zal de intergeallieerd'o waarborgen-commissie nog deze week een bezoek aan Bt-rlijn brengen. O.m. zou besproken worden een wijziging m den modus van de betalingen voor bet herstel, waardoor Duitschland een verademings- pauze zoiu krrjgOn. De Hamburg-Ameiika Lijn deelt mede, dat zij1 bet turbine-stoomschip „Kai ser", dat voor den oorlog dienst deed tussehen Hamburg en de Noordzee-bad- TELEPHOON ÖRBURGWAL177 N. Steeds in voorraad fijne Bsfgische Biljartlakens, prima ivooreir Ballen, Tafel-Biljarts, Tafel- kegqfèpelen, Dam-, Schaak-, Tric-Trac- spelen, enz^4219-20 plaatsen, ©n wegens zijn uitstekende in richting en groot© snelheid een zeer goieda faam had, van de entente heeft terug gekocht. Het schip, dat 1916 bruto tons! gioot is, zal worden verbouwd, en deni dienst op de badplaatsen hervatten, f De bladen melden, dat Caillaux bin nenkort een bezoek zal' brengen aan Bel gië. Reeds vorig jaar meende Caillaux naar Brussel te kootaen, doch hij1 kon toen niet het vereischte visum krijgeni Thans zijn de visa afgeschaft. Volgens berichten uit Kaapstad zijn er hij den wervelstorm, die eenige dagen! geleden in den Oranje-Vrijstaat woedde; niet minder dan achtduizend stuks vee omgekomen. De volkenbondsvergaderingi heeft het PcolschLitausch conflict in behandeling genomen. Hymans verklaarde, dat het oogenblik gekomen was om hesluiten te nemen. Zondag zijn in den omtrek van Pisa onlusten uitgebroken tussehen fascisten en! communisten. Er vielen tweo dooden eu verscheidene gewonden. Verschillende per-i sonen zijn gearresteerd, o. a. de socialisti sche burgemeester van Tascina, die op de fascisten had geschoten. Z. H. de Paus heeft' Maandagmiddag op den Damasushof ruim 3000 Katholieken ontvangen uit bijna alle landen van Europa; en Amerika, die deelgenomen hadden aan het internationale Derde Orde-congres van St Franciseus. Zi. Excell. Mgr. Virenfini en H. M. de Koningin. Toen Maandag j.l Zijne Excellentie Mgr. Roberto Vinoentini aan onze geëer biedigde Koningin zijne geloofsbrieven! overhandigde als gezant van Zijne Heilig heid den Paus hij' het Nederlandsche Hofi en de Nederlandsche Regeering, hield hij in de Fransche taol. naar „De Maasbode" mededeelde, de navolgende toespraak: MevronW; Ik' heb de eer in Uwe Koninklijk» handen da brieven neer te leggen, waar door mijn verhoven Souverein, Paus Bene» dietus XV, mij beeft geaccrediteerd ala apostolisch nuntius bij de regeering van Uwe Majesteit. iTcrzelfdertijd, dat Hij aan mijn zwakke krachten ten zoo ernstige en delicate taak toevertrouwde, heeft de H. Vader mij de Aartsbisschoppelijke waardigheid: willen schenken, opdat een zooveel te grooter eer en een zoo veel grootejra schittering zou stralen op de edele en, gastvrije natie, Waaronder ik geroepen ben mijn zending uit te oefenen. Ik heb de vaste hoop, Mevrouw, dat, met de hulp van God, mijn pogingen! do hoogte zullen bereiken van de taak; welkte mij is aangewezen. Het is voor mij een krachtige aanmoediging die taak te kunnen beginnen op het oogenblik, dat' hartelijke eu blijvende relaties tussehen' het Koninkrijk van Uwe Majesteit en den Heiligen Stoel opnieuw zijn aange- ikinoopt. Het zou overbodig zijn om hier van het karakter van mijn zending te spreken. Het zij voldoende te zeggen, dat ik de vertegenwoordiger hen van den Plaatsbe- kleeder van Jezus Christus, Die was en Die is de Vuist van den Vrede, Op dezën grond en ten einde daadwer-i k'elijk de belangen te behartigen die mij zijn toevertrouwd vioor de moreele en matcrieele welvaart van deze natie, zullen al mijn zorgen er aanhoudend op gericht zijn om de meest hartelijke harmonie te handhaven tussehen Uwe Majesteit ón mijn Vei heven Souverein. Ik durf daar voor te rekenen, Mevrouw, op Uwe hooge Welwillendheid, welke ik mijn best zal doen te verdienen en op den steun van .Uwe wijze regeering, die immer het ideaal van Rechtvaardigheid en Vrede heeft ge volgd. Met d< ze bedoelingen en in dit ver trouwen zal ik mij aan den arbeid be geven, niet zonder aan Uwe Majesteit de vurigste wenschen te hebben aangeboden van den Heiligen Vader, waaraan ik: dë eer bob mij 11 eigen wenschen toe to voe gen voor het heil van Uwe Majesteit ea' der Koninklijke Familie en voor de groot» beid van de verheven Hollandsche natie. H. M. Je Koningin beantwoordde dez;ë

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1