maa NIEUWE ZEEUWSCHE COURAMT Korte Berichten. UIT DE PERS UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Nergens vindt U zoo'n groote sorteering OUDE EN NIEUWE BLOEDKORALEN als bij C. B. SIMONS, Lanjp m' Cancurreerende SJÓjgÊÉji' U)ok A&Q .Luis te 4220-6 Het bezoek van het Engelschte Eskader aan Nederland. Sinds eenige dagen heeft Nederland be- Koek van een Engelsch Eskader. Na cenige dagen in Rotterdam en den Haag ver toefd te hebben is het eskader opgestoomd via. IJmuiden naar Amsterdam, alwaar het thans enkele dagen zal vertoeven Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopcn week, eindigende ,9 Sept. zijn m Nederland uitgesproken 47 faillissementen tegen 31 i'ailissementen in dezelfde weak van het vorige jaar. lVa,n 1 Januari tot en met 9 Sept. 1921 1401 faillissementen tegenover 913 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De vrijstelling der pa,visa voor België. De Belgische Negatie delt mede, dat de vrijstelling der pasvjsa vanaf 15 dezer niet kan worden toegestaan aan Neder- iandsche onderdanen van ex-vijandelijken oorsprong, die de Nederlandsche nationa liteit verkregen hebben door naturalisa- of door keuze na 2 Augustus 1914. Belanghebbenden moeten, evenals vroe ger, een aanvraag voor visa invullen, Svelke naar den consul moet worden ge zonden binnen wiens ressort zij verblijf houden. Koninklijk bezoek aan Ratterdam. Zaterdag brachten H. M. de Koningin en Prins Hendrik een bezoek aan Rotter dam. Ongeveer elf uur arriveerden zij aan het Maasstation en werden daar o.m. door den burgemeester verwelkomd. Na de ontvangst on de verwelkoming aan het station Werden een 5-tal rijtoeren door de stad gemaakt. Het bezoek van de Koninklijke fami- die gold vooral het nieuwe stadhuis, waar van II. M. in 1915 de eerste (steen, heeft gelegd. Op het raadhuis werden H. M. en de Prins door den lurgemeester toegesproken en voorgsteld aan de raads leden. Voor het stadhuis stond een zeer groote menigte volk, die H. M. toen izij op het baloon versoheen, luide toe juichte. Naast het bezoek a,an het stad huis bracht H. M. ook nog bezoeken aan de Haven, het .Wilton-dok, het Burger weeshuis en het Spai'ta-terrein. Dit was do eerste maal, dat H. M. oen voetbal-, Wedstrijd bijwoonde. De ontvangst op het terrein was schitterend. H. M. woonde den wedstrijd tusschen Sparta en V. O. C. bij totdat beide partijen één punt hadden gemaakt. Overal in alle straten Waar II. M. en de Prins verschenen wer den zij luide toegejuicht en spontaan gehuldigd. De geheele stad was iu feest tooi, overal gToen en bloemen en de vader- landsc-he driekleur. Het was een ware zegetocht. H. M. en de Prins vertrokken weder van het Maasstation, uitgeleide gedaan door den burgemeester en den hoofdcom missaris van politie. Het Professie-vraagstuk. Gelijk gemeld, heeft de Regaeringj fhan3 aan de Tweede Kamer medege- gedeeld, dat zij inzake de voorstellen tot herziening der Grondwet die betreffende het hoofdstuk „van den Godsdienst" in hun geheel terugneemt, zoodat o.m. ook de eerst voorgestelde wijziging strekkende tot opheffing van het processie-Verbod is ingetrokken. liet was bekend, dat na de recon structie van het Kabinet deze beperking van den omvang der revisie kon wnrdfeu verwacht. Van den aanvang af hebben Wij betuigd, uiet al te rouwig te zijn om deze concessie van Katholieken kant ge daan aan dc andere partijen der rechter zijde en alleen te betreuren, dat ons goed lecht' zoo lang op erkenning wachten meet. Ofichoon intusschen van Regeerigszijda geen verdere stappen mogen worden tege moet 'gezien, durven wij tooh ons niet aan de illusie overgeven, dat het vraagstuk, Zelfs in zijn acute phase, thans van de baan is. Rekening dient immers te worden gehouden met de politieke zeden, welke ter linkerzijde plegen gehuldigd te wor den; en reeds verluidde in de vrijzinnige per--dat met name uit den hoek van den •Vrijheidsbond een initiatief-voorstel te Wachten is, dat den katholieken de pro cessie-vrijheid zal opdringen. De onzen mogen zich intijds beraden, hoe zij hunne, houding bepalen zullen tegenover zulke doorzichtige talctiek. („Msbode".) Hoofdstuk VI der Grondwet. In een brief, waarbij de Minister van Binuenlandselie Zaken aan den voorzitter, van de Tweede Kamer heeft doen toeko men de memorie van antwoord in zake de .wetsontwerpen tot herziening van do Grondwet, deelt hij mede, dat daartoe door de Koningin gemachtigd, het wets-, (.ntwerp tol wijziging van het VTe hoofd stuk der Grondwet, wordt ingetrokken. De wijzigingen in de arbeidswet- Vorige weelf waren de organisaties van Wei-gevers zoowel als van werknemers in de gelegenheid gtesteld tegenover commis sie uit den lloogcn Raad van Arbeid hunne bezwaren tegen de voorgestelde Wijzigingen in de Arbeidswet te bespreken en toe te lichten. Daarbij bleek', dal de 'Werkgevers met- do wenschen en verlan gens der drie organisaties rekening had den gehoudenhet. essentieele punt. vin verschil nog bleek te zijn het aanvagsuur. Op voorstel van een der leden van den, Hoogen Raad zullen dan ook de verschil lende organisaties van patroons en gezel len nogmaals te zamen komen oin te trachtten tot een e.ensluitend voorstel te komen. Hel Kamerlid van GrOenendaM. Het Tweede Kamerlid, ar. van Groe- nondael is Maancjag jl- naar Frankrijk (Au ger) vertrokken, waar hij zich definitief .-aal vestigen. Naar de „Tel," uit goede bron ver neemt, zal hij tot het einde van de zit tingsperiode lid van de Tweede Kamer blijieu, doch zich niet meer candidaat stellen voor de nieuwe Kamer. De werktijden aan de Departementen. Naar de Haagsche redacteur van de „Msbode" verneemt, is eerstdaags een be schikking te verwachten, waarbij do werldijden aan do departementen met een bal! uur per dag worden verlengd jen gebracht op 39 uur per week. De ambte naren zullen dan een dagelijkseken werk tijd hebben van 7 uur en 's Zaterdags van 4 uur. R.-K. Rond van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Op initiatief van de Harmonie „Cres cendo" te Purmerend worden pogingen in het werk gesteld om alle R.-K. Muziek-' vereenigingen in het Bisdom Haarlem on der te brengen in een Roomscihen Bond. In een to Punnerend gehouden ver.gade-' ring, waarbij afgevaardigden van ver schillende vereenigingen aanwezig waren, werd eon commissie gekozen, welke zal trachten de plannen te verwezenlijken. Tot secretaris werd benoemd de heer Joh. N. Trcmp, Vooruitstr. 133, Purmejrend. Bij voldoende belangstelling zal binnen kort de oprichtingsvergadering plaats vinden. De gewone audiënties van de Mini sters van Landbo.uw, N. en H. en van Onderwijs, Kunsten en Wiattenschappeno zullen resp. op Woensdag en Donderdag e.k. niet plaats hebban. Nu de- pasvisa voor Belgj-i zijn afge schaft, worden Nederlandtors in hut bezit van een geldig Nedietrlandsoh paspoort, door de Belgische militaire auterrteiten ook zonder een Duitsc-h visum op dan pas, toegelaten. Naar het „Deventer Dagbiag" ver neemt, zullen B. tein W. van Dpventetr den raad voorstellen liiet standbeeld van president Steyn van dlein Oranje Vrijstaat te plaatsen op het plwin voor hot sL-Ron. De stad Roermond maakt groote toe bereidselen voor de ontvangst van 'het vierde R.-K. Middenstandsoongres op- 26, 27 en 28 September as. Z. D- H. Mgr. Schrijnen zal Let cfoja- greis met. een persoonlijk bezoek ver eeren. Het gemeentebestuur recipiëert de hoofdbesturen op 26 September o-p bet stadhuis. Te Velp- overleed in den lr Glijd van 72 jaar de beer mr. K. A. W, L. llazal- liolf Roelfzema, oud-lid der Prov. Sta ten van Noord-Holland, oud-lid van dsn raad van llheden en Raadsheer-plaatsver vanger van het Gerechtshof to Arnhem. De gewijzigde legerwet. De „Nieuwe Venloscbe Courant" be vat de volgende asterisk: Het gewijzigde wetsontwerp tot rege ling van den dienstplicht heeft veel cri- tiek gewekt, welwillende en onwelwil- lende. Een enkele beer ook onhebbelijke cri tiek. iWij bedoelen hier wat een „militaire specialiteit" aan het „Utrechtsehe Dag blad" üchreef „De vermindering vpn den oefenings- duur is, aldus het „U. D." eenvoudig on verantwoordelijk. Ieder deskundige, niet verblind door de politiek, weet, dat er van de geoefendheid v.an do soldaten des' hecrèn van Dijk na korten tijd, als het vluchtige vjernisje vervlogen zal zijn, niets meer overblijft en in een teekomstigen oorlog onze mannen ongeoefend als slacht vee in den oorlog zullen worden gejaagd. Hoe men dat met zijn zoogenaamde chris telijkheid kan overeenbrengen, ia mij oen isadsel. Maar de zaak is uitgemaakt: het poli liek gekonkel heeft zijn beslag gekregen, de coalitie ia gered; de bodem voor de verkiezingen daardoor behoorlijk voorbe reid voor een nieuwen zege11 in den naam des Heeren! Wat er dan verder van de Waarde der krijgsmacht terecht komt is bijzaakde schijn is geredhet leger is hei vorin d Dat is allerminst fraaie critiek. Ze bevat niets zakelijksalleen een onhebbe lijkheid ten opzichte van de christelijke gcloolo-vertuiging en een politieke dom- lie'd over de „coalitie". Wat het laatste betreft, moest deze politiceerende „militaire specialiteit" we ten, dat de „coalitie" niet „gered" kan werden, omdat ze niet meer besta-it. Wat deze „militaire specialiteit" met „coalitie" bedoelt, is enkel een na overleg verkregen overeenstemming in zake de legerkwestie, tusschen de partijen der re- geeringsmeerderbeid. Die overeenkomst bestond immers niet ten opzichte van het ontwerp-Pop. De formeele coalitie is reeds door de evenredige vertegenwoordiging vanzelf ontbonden. Er kan slechts sprake zijn van samen werking der regeeringspalrtijen in 't alge meen waar deze mogelijk is; en van een compromis voor bepaalde gevallen als dit, waar het noodig blijkt. De „zoogenaamde christelijkheid" waar over deze militaire specialiteit smalend schrijft, heeft met deze legeïwet niet het minste Verband. Wat blijkt echter? Dat deze „militaire specialiteit" zijn Tneening over legierorganisatie. en weer macht .als de eenig juiste beschouwt, en geen andere naast de zijne duldt. 't. Eerste is begrijpelijk; 't tweede dwaas. Maar hij zal vroeg of laat toch tot het voor zijn eigenliefde vernietigend in zicht komen, dat de laatste wereldoorlog de algexaeen-e opinie omtrent de waarde der apodictische uitspraken van „mili taire specialiteiten" radikaal gewijzigd heeft. Beweringen, dat de krijgsmacht van ons land eenvoudig zus of zoo zijn moet, worden nog met een glimlach aangehoord. De „militaire specialiteit" heeft nog alleen gezag in zuiver technische en in sommige organisatorische kwesties van militairen aard. 't Is pijnlijk en hard voor den krijgsman van 't oude regiem, maar de werkelijkheid is nu eenmaal niet anders. Daarenboven is de beleedigende manier, waarop de „militaire 'specialiteit" van het „Utreelitoeh Dagblad" zijn persoon lijk' oordeel over het gewijzigd legeront- werp meent te mogen publiceeren, bij uitstek geschikt om voor overleg, hier juist zoo noodig waar het een definitieve I fueling schijnt te wbrden en voor moge lijke verbetering, als gevplg van kalme besprekingen en overleg, den pas v,oor goed af te snijden. Het Nederlandsche volk en zijn wet gevende vertegenwoordigers zijn nu een maal geen troep recruten, die rich door een groolen mond laten imponeeren. Ook wij geven toe, dat het ontwerp-van Dijk allerminst een ideale oplossing van de leger- en wieermachtskwestie voor ons kleine vaderland brengt, maar wij ver wachten mogelijke verbeteringen wèl van bezonnen overleg en in geen geval van la waaierige onhebbelijkheden tegenover an- derer godsdienstige en politieke overtui ging, a l'instar van den „militairen spe cialiteit" van het „Utrechtsch Dagblad Oppervlakkig® critiek. „Het Vaderland" gaat met aas accoord, dat de leuze van da S.DA.F.: „goen num on geen öant" niet houdbaar is, en dat die mot het oog op die houding der Bel gische socialistion ju zake de ooilogsuitga- ven in de hooge diapason gestemd is. Maar, zegt het blad, de htóiiimering daar aan be-wijst ten faveur© van het gewij zigd ontwerp-Pop absoluut niets. Hebben wij ooit het tegendeel beweerd? Onzerzijds weid er alleen op (itwezei, dat do S.D.A.P., die ter wille van d© stem- menjagerij opzettelijk onhoudbare; dus on redelijke eischen stelt, hierdoor tllc recht tot critiek verbeurt. Doch 'het liberale blad is het er (blijk baar alleen om te doen, de houding der S.D.A.P. goed te praten en de regeering in een verkeerd 'daglicht la stellen, want bet blad laat er dadelijk op volgen: „In de eerst© plaats heeft d© S.D.A.P. die houding van bare Belgische pari ijgoiioo» 'ten gedesavoueerd. Maar in de tweede plaats, last not least, mag alleen hij z:ch op België beroepen, die bereid is deuzelf- den weg op te gaan. Ook met dit ontwerp blijven wij bij België zóóver ten echter, dat wij bij een absoluut ondenkbareti oor log tusschen beide laudem ae vllag zouden moeten strijken...." Kan het oppervlakkiger? De S.D.A.P. beweert, dat de internatio naal georganiseerd© arbeiders in de too komst ©lken oorlog zullen varhinderon on alle bewapening -dus overbo-dig js-. Wij achten de ma-c-ht dor prbeidoisbewe- in dit stadium daartoe- niet m staat, on der meer omdat dö sociaal-demo^iaten, die zoo prat gaan op hun macht en go- zag, niot eens invloed genoeg hebben om de medewerking hunner Belgisch© partij genooten aan het naar verhouding mach tigste leger van Europa, tei doen ophouden. Te Brussel heieft man het artikel van mr. ïroetslra, waarin de Belgische partijge- nooten werden gedesavoueerd, als eon vodje jiapier naar de prulletmand ver wezen. Gelooft die redacteur van „Het Vaderland" inderdaad met mr. Trotelstra, dat oen papiersin protest va-n Je S.D.A.P. op do grenspalen in ons Limburg in oor logstijd voldoende zou zijn opt de vreemde vechtjassen uit ons lanl te houden? Hoe komt „Hét Vaderland" er toe te beweren, dat jvij g.wn recht hebben de aandacht te vestigen op het machtigste leger, dat in België mist wedevverking van vier socialistische inristers en een zestigtal dito Kamerleden wordt georga niseerd, omdat de R.iK. StealSDa.' 'ii heit voorbeeld van België in zak© bewapening niet wenscht te volgen? Mag een zelf moord alleen worden afgekeurd door ieimand, die zelf bewjid is zelfmoord le plegen? Mag de bewoner van ©en houten l-'oolds, die de kinderen van ziin buurman met lucifers naast een kruitvat ziet speten, zijn eigendom niet liegen brandgevaar beveiligen? Wal wil „Hot Vaderland"? De ontwa- peningseiscli a h' het blad „onhoudbaar" en een oorlog „ondankbaar." Hot rijm men dat te zaam? „De Tijd." Zwemmen en redden van drenkelingen. In de Zwemschool en het Kanaal werd Zaterdagmiddag alhier a.an 9 leden van de Reddingsbrigade van de Middelburg- sche zwemvereeniging „Luetor et Emergo" het examen afgenomen voor redden van drenkelingen. De examencommissie bestond uit de heereu Van Geemen en Kramer uit Am sterdam, namens den Nederl. Bond tot redding van drenkelingen, en dr. Weijl. alhier, voor het medisch gedeelte. Een der deelnemers werd tijdens den wedstrijd onwel en moest huiswaarts wor den gebracht. De overige 9 slaagden alien met goed en zéér goed. Het zijn de hee ren: J. van der Putte, J. Jonk, 3. van Brakel, J. C. van den Boudt, F. -Schorder, J. Van Puffelen, P. J. Do-ets on D. de Vries. Het is voor de eerste maal zeker oen zeer goed resultaat en dos te meer toe te juichen, omdat het doel der reddings brigade is: hot redden van drenkelingen en hef opwekken van dc levensgeesten. De brigade zal nu nog meer op den voorgrond kunnen treden, daar de ge noemde hoeren nu een insigne inog-en dra gen-en aan hun woningen het lcenteeken aanbrengen, waardoor men weet, >lat daar hulp is te verkrijgen. Het verkregen resultaat is de eerste vrucht van het bij de oprichting der zwemvereeniging qp den voorgrond ge plaatste doel: het aangename met het nuttige te verbinden. Het is te hopen, dat spoedig meerdere leden van „Luctor et Emergo'1- het voorbeeld van deze negen zullen volgen, opdat men binnenkort te Middelburg met trotsch van de reddings brigade zai kum.vn .gewagen. In verband met loopende geruchten, als zouden de uitvoeringen op hot ten toonstellingsterrein des middags worden gegeven door een deel van (iet Middel- hurgsch muziekkorps en dat onder leiding van den onder -directeur, kunnen wij mel den, dat -dit geheel onjuist is. De uit voeringen zullen plaats hebben door het volledige korps onder leiding van den directeur, den heer Jan Morks. In verband met de a.s. Donderdag te verwachten groote drukte is bepaald, dat automobielen, die ten doel hebben personen te vervoeren van Middelburg naar het tentoonstellingsterrein, stand plaats moeten nemen op de Loskade en dat het Stationsplein of de Markt :iiet als punt van uitgang mogen worden geno men. De auto's zullen dan van de Los kade hun weg moeten nemen laDgs den Blauwen Dijk, Teerpakhuizenstraat, Win- terstraat en Vlissingschen Singel. Automobielen, die van de richting Nieuwland naar Middelburg rijden cn on middellijk doorgaan naar het tentoonstel lingsterrein, Zullen óf langs den Ouden Vlissingschen weg moeten rijden om te Souburg of aan de Keersluis het Kanaal te passeeren, óf wel zullen ook deze auto's langs den Blauwen dijk enz. den Nieuwen Vlissingschen weg moeten bereiken. De tegen Zaterdagavond jl. aange kondigde gondelvaart van de mandoline club „Sehpre Avanti" had tegen 9 uur honderden menschen naar de Maisbaai c-n de Loskade getrokken en werkelijk zag men -op tijd een aardig met lampions ver lichte boot naar de aanlegplaats van het overzetveer komen en stapten de leden der club er in. Zeer langzaam gleed de boot door het kanaal, maar van de muziek was aan den kant zoo goed als niets te hooren en spoedig keerden de meeste aan wezigen weder naar de stad terug. Vellicht, dat alu er een voldoende hoe. veelheid water in de vesten is en liet daar kan worden toegestaan, meer succes van zulk een pogen is te verwachten; voor ditmaal zullen zeker velen gaarne den wil voor de daad nemen. Koninklijk bezoek. Betreffende het Koninklijk bezoek aan Middelburg op Donderda- a.a. kunnen wij thans nader meded<af'©n, dat die Koningin en Prinses te 9 uur p«"- aulo uit 's-Heer Arendsklerke zullen vertrokken en te kwart over neglen aan Je grens van do gemeente Middelburg worden verwacht, van waar zij de volgende route zullen nemen naar de AbdijNiou-wlandschein weg, Kanaalweg, Kanaalburg. Stitioui- straat, Koningsbrug', Houtkade, Bia-kade, Rouaanschekade, Ba-tcaupoort, RotteMam- sche kade, Dam Noordzijde, Dam, Korte en Langedelft, Markt, Lange Noordstra-a.t, Hofplein, Wagenaarstraal, Balans. Abdij, 'Te kwart over tien rijden dan de- Konin. gin en Prins Hendrik uit naar de Ten toonstelling en wel langs dien volgenden weg: Abdij, Balans, Korte- en Lange Burg Markt, Korte- en Lange Gort-straat, Vlis- singsche straat, Winterslraaf, Vlissing- Bohon Singel en Vlissingsclien weg. Te 12.10 verlaten da hooge ijer-oekers hel terrein ©n gaan langs oen Nieuwen Vlissingschen weg, Tramsingel, Langeviede Singel, Seissingel, Seisbuitenbrug, "Seis- straat, Heerengracbt, Korte Noorustraat, Hoiplein, Wagenaars trant, Balans weder naar de Abdij. Na de aubade en dei ontvangst 'n de Statenzaal, wordt weder naar do tentoon stelling gereden en wel langs de volgende route: Groenmarkt, Lange. Burg, Markt, Langeviele, D-omburgsch Sehuilvlot, Tram singel, Nieuwen Vlissingscw-u weg. Na te kwart voor vijf de tentoonstelling weder te hebben verlaten, gaat Je Kon'nk- lijke sLoet ten derde male naar da Abdij over don Nieuwen Vlissingschen weg, Langeviele, Buitenbrug, Itomburgsc'h Sohuitvlot, Lange Vielebinneiiibrug, Lange viele,' Markt, Lange- en Korte Burg, Balans. - Reeds te kwart oviar vijf wo'-Jt weer uitgereden en du stad langs de vol gende route verlaten: Balans, Spamsard- straat, Koopoortstraat, Molenwater, Ko-rto Heerengracht, Noordpoortstr "L, Noocd- poorlplein, Noordbrug. Seiss-inpel, Lange Vielesingei, Koudiek©rkscliew--g om over K.oudeikerke naar Vlissingon te. zijden. Wij voegen hierbij1 liet dringend verzoek om gedurende de feestdagen en vooral Donderdags rechts te houden en bij het passeeren van den Kon. Stoet goed de bevelen der politie op te volgen. Dal alom gevlagd zal worden spreekt vanzelf, ma.ar voor de avonduren hebben wij nog een verzoek aan de winkeliers, .vooral in de hoofdstraten. Laat uw licht branden in Je etalageis, gij verhoogd daardoor op makkelijke wijze hat vrewr- iijk aanzien en -de veiligheid. Reeds druk zijn verscheidene zaken bezig de étalages klaar te maken tegen den étalagewedstrijd, die Dinsdag een aan vang neemt. Wij wenschen 'de aandacht te vestig-en op de magazijnen der N. V. Polak aan den .Nieuwendijk', die in deze dagen dubbel een kijkje waard zijn. De eard der artikelen leent zich weinig voor een sierlijk geheel, doch is niettemin be zienswaardig. Het meest zal worden op gemerkt de duiker-stand, het meest 'jinks aan de Zeilmarkt, waar een volledig uit geruste 'duiker met z'n assistenten is te zien. De duiker-telefoon is iets nieuws op dit gebied. Aan denzelfden kant ziét men voorts scheeps-, landbouw- en ".bouw- vakafdeelingen, waarin vooral dienen op gemerkt de ficheepskompassen en -tele grafen van deze firma cn de Lips-slo'ten. Aan de voorzijde zijn allerlei utalen ar: tikeien van huiskoudelijkcn aard t» zien. Bovendien is op de tweede verdieping een zeer ruime keuze in kachels en (Jaarsin r). haarden -en is het keldermagazijn unet tou wen, katrollen, verven, oliën on vetten enz als 't ware opgepropt. Een voorraad waarvoor men respect krijgt. 7» Avonds zullen de étalages met rood-: wit-blauwe belichting de aandacht trék ken van eiken voorbijganger. .Verschenen is 'het officieel program ma van de feestelijkheden gedurende de Landbouwweek. Daaraan ontleeneu we het volgende overzicht van de voornaamste gebeurtenissen van den dag. Maandag. Om 8 uur 's avonds in het Bellamypark groot concert door het Mu ziekkorps der Kon. Marine uit Den Helder. Dinsdag, 's Morgens militaire wandeling van bovengenoemd muziekkorps met het Marinepersoneel alhier. Verder 's avouds !van 8 tot 10 uur concert ia het Bellamy park door „Ons Genoegen". Woensdag, 's Morgens van 10 tot, 10.30 uur demonstratie met onderzeebooten vlak vóór den boulevard De Ruyter; om 1.30 uur roeiwedstrijd in het, verbreed Iran aal om 2 .uur zwemwedstrijd; van 7 tlo/l 9 uur concerten op den Steenenbeer en de Kleine Markt. Om 9 uur Groote Militaire Taptoe door liet muziekkorps der Kon. Marine, met tamboers, hoornblazers en pijpers daarna muzikale rondwandeling door de stad. Donderdag. Om 6 uur 's namiddags doortocht van de Koninklijke Familie cn défilé van den grooten optocht op het Bellamypark; om '9 uur tweede rond gang van den optocht door de stad (dit maal als lichtstoet).' Om 11 uur groot schitterend vuurwerk tegenover den Nieu wendijk op de z.g. zeehondenwerf. Vrijdag. Openluchtconccrten door de 3 muziekgezelschappen op 'den Steenenbeer, Kleine Markt en Bellamypark. Om 3 uur 's avonds Gondelvaart met verlichte vaar tuigen tusschen de schipbrug en de sluizen. Zaterdag. In verschillende stadswijken diverse wedstrijden, speciaal vuor kinderen. Verder vestigt het programma de aan dacht op de huisvlijttentoonstelling van 12 tot 21 dezer, den étalagewedstrïjd, den nationalen schietwedstrijd door de Kon. Scherpschuttcrsverceniging „Vlissingen", de schilderijententoonstelling in het 'bad paviljoen, de ligplaats der marinevaartui gen aan de Houtkade en een electriseh in kleuren belichte fontein (van le directie der clectrisehe tram) bij den watertoren. Zaterdagavond werden de geluk kige bezitters van electriseh licht plot seling in de duisternis gezet .door storing in het electriseh bedrijf. Gelukkig duurde het 'maar een klein halfuurtje eer het de fect was verholpen. Intusschen was het een ongemakkelijk oogenblikje voor ver scheidene winkeliers, wegens de drukte omstreeks dien tijd. Het stoomschip „Edam", dat weldra naar zijn bestemming, Rotterdam, zal vertrekken (vermoedelijk Zaterdag a.s.) heeft Zaterdag gemeerd proef gestoomd. Het statige schip zal speciaal In de komende dagen de belangstelling trek ken van de vreemdelingen, welke bier een mooie gelegenheid hebben een grooti schip eens van zeer nabij "te beschouwen. Zaterdagavond werden kort achter een in het St. Josephziekenhuis twee jongetjes binnengedragen, waarvan het eene bij het spelen 'een been had gebro ken en het andere op noodlottige wijze tegen een hek was gevallen. Weer kwamen gisteren alhier twee pfezierbooten binnen van Antwerpen, waar van één met een groot aantal Antwerpsche post- en telegraafbeambten. Deze zjjn 'in optocht getrokken naar de begraafplaats, alwaar een groote krans werd 'neergelegd bij het onlangs onthulde monument. Zijn de mooie zomerdagen heen 3 Moeten wij met De Lamartine ziugen:,. „salut dernieurs beaux jours'? Wat Efr van zij, er stond van morgen ex)n iernra bries, die in een herfststorm ontaardde en van een d©r elf fraaie olmen op den Weslwal, tusschen de Brouwersgang en de Cornelis Eversdijkslraat, een zeer zwanen tak afrukte, die al krakend mot gebladerte en, al naar beneden stortte en middeu op den weg terecht kwam. Gelukte was hel nog een huil uur vóór den tijd waarop zich tal van schoolkinderen langs dien weg naar liun school spoeden. An Iers had dit ongeval misschien een ernstigenen nasleep. Van Gemeentewerken was men dra' ter plaatse om de ongawens.chte Weg versperring op te ruimten. IJzendijke Aanstaande Vrijdag, Zater dag en Zondag wordt er alhter een groote vliegdémonstratie gegeven. Dan zal du wereldberoemde luchtacrobaat Schladler zijn toeren laten kijkten. Een inwoner onzer gemeente zal een parachute sprong wagen. Koewacht In de laatste dagen gaan hier lang3 het grenskanloor talrijke hoog geladen wagons met stroo naar België. Het roggestroo wordt hier door Bflgische handelaars opgekocht, tegen 90 a. 100 francs per duizend kilogram. Gelukkig voor vele t>sneu uit deze en otmliggtendei gemeenten, gijn de \rl as prijzen wat verbeterd. Voor gn-e-1 ge zwingeld vlas maakt men 30 a 30 gulden per 100 kilogram, meer dan voor een paar maanden. Ook de prijzen van het geroot en ruw vlas zijn nestenen. Daar door zijn de werkzaamheden, die hier en daar gestaakt waren, weer hervat' en heerscht in d©ze gemeente weinig werk loosheid. Eien treffende plechtigheid. Zaterdagmiddag heeft in het gebouw van de „De Rujjterschool" te Vlissin gen de onthulling plaats gehad van ©en gedenkplaat ter etere van de leerlingen der school, die tijdens den oorlog vielen als slachtoffer van hun plicht. Wegens overvloed van copie mogt het verslag blijven liggen tot morgen. Rui.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2