WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT BINNENLAND. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Sociale Berichten. Boekennieuws. Land- en Tuinbouw. Letteren en Kunst. Financieele Berichten Beursoverzicht van 22-26 Aug, 1921. De ramp mei de R|3@ Thans zijn aanzienlijke gedeelten van de R. 38, waaronder een deel der ma chines en een gondel, boven water ge bracht. Een expert der marine zal naar Huil vertrekken om verdere aanwijzingen hij hel reddingswerk te geven. Twee beambten van den dienst der 'Amerikaansche graf-registratie te Parijs zijn te Huil aangekomen in verband met een voorgenomen balseming der Ameri- haarisehe lijken, die in hun uniformen en gewikkeld in de Amerikaansche vlag 'naar Amerika zullen worden overgebracht. Zij zullen met de „Dauntless" van Plymouth uit verzonden worden. Tc Pul halm heeft Zondag een rouw dienst vcor de slachtoffers van de lucht- ramp plaats gehad. Duizenden belang stellenden waren tegenwoordig, waar onder 200 militairen. Donderdag zal er te Huil een kerke lijke r< uwplechtigheid plaats hebben, die o.a. door vertegenwoordigers der Britsche en Amerikaansche luchtvaartdiensten en van de admiraliteit zal worden bijge woond Slowaiiö moesten drie weken uitgesteld •worden. De toekomstige minister presi» dent Svehla is namelijk ziek en is genood zaakt een 20-tal dagen een kuur te onder gaan te Korlovyvajy. Gompeirs heeft een oproep gemeht tot de arbeiders in die landen, welke aan de ontwapeningsconferentie zullen deel nemen, met het doel dat de arbeider;, in de delegaties zullen vertegenwoordigd worden Een telegram uit Amerika meldt, dat Charley Chaplin, de bekende filmac teur, een cabine besproken heeft voor den volgenden Zaterdag op het groote transatlantische schip „Olympic," waar mede hij naar Engeland zal komen Daar na hoopt hij Frankrijk, Italië. België, Nederland en Duitscbland te bezoeken. Hij wenscht ook een toertje te maken naai' Turkije en den Balkan, alvog \s naar New-York terug te keeren. Naar uit Tonkin (achter-Indië) /wordt gemeld, is daar een klooster van Oisterciënsers gesticht, dat twaalf Anna- m&eitische monniken onder zijn leden telt. Eén van deze is een vroegere Boeddhis tische monnik en de zoon van een inland- Schen bestuurder, dje een leidende rol ver vulde (jij de vervolging der Kerk in dit land met zijn vele martelalen. De financiëeie commissie van de Fransche kamer heelt haar afkeuring te kennen gegeven over de regeling der ver- deelmg der Duitsche betalingen. Aan Bn- and en Doumer zal opheldering gevraagd worden. In een schrjjven aan den bisschop van Triest beklaagt de Paus er zich over, dat hij zjch niet rechtstreeks lot de uali- ■aansche regeering kan wenden om een krachtiger bescherming der Slavische geestelijkheid tegen de fascisten te vra gen. Tusschen de Vereenigde Staten en Japan zou een compromis in de Yup kwestie tot stand zijn gekomen. Te Bordeaux heeft een ernstige trarn botsing plaats gehad. Er zijn twee dooi den en een dertigtal gewonden. Jsbji lleeft voor den volkenbonds- raad te Genève verslag uitgebracht over de Opper-Sitezische kwestie. De Taad aan vaardde het mandaat betreffende du regeling van het Silezische vraagstuk. Ouder de 23 personen, die bij de spoorwegramp tusschen l.adispoli en Rome omkwamen, bevindt zich ook de beef van kardinaal Uasparri. De materieele schade bedraagt 2 mil- l&oen lire De geallieerden hebben een gemeen schappelijke nota aan de Duitsche regee- t}ng gezonden. Er wordt in gezegd, dat de geallieerden voornemens zijn. twee bataljons uit Frankrijk, Engeland en Italië naai- Opper-Silezie te zenden, ter (handhaving van de or.le aldaar. Fran krijk zal bovendien een detachement cava lerie derwaarts.^enden. Het Badensche centrum heeft keu- baar gemaakt, dat het binnenkort een monument zal oplichten ter plaatst, waar Erzborger vermoord werd. j Z. H. de Paus heeft aan de weduwe .van Erzbörger een telegram van deelne ming gezonden. Onderscheidingen. V:an de bij gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin ver leende onderscheidingen vermelden wij 'die welke betrekking hebben op per sonen "binnen de provincie Zeeland woon achtig, op geestelijken buiten Zeeland woonachtig en op personen, die een R.-K'. organisatie vertegenwoordigen. Zijn benoemd J. H. Blum, lid van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland, tot ridder in do Orde v. d. Ned. Leeuw; E. B. Dumoleijn, lid v. d Provinciale Staten van Zeeland, iot ridder in de orde v. Oranje-Na,ssau; E. A. v. d. Bent, burgemeester van Eliew'.uisdijk, Mr. J. F- v. Deinse te 'Middelburg, Pastoor P. Mijnen te West- dorpe, A. Mijs te Oostburg, .W. Versehof- felen te Sas vau Gent, H. Koelmans te Terneuzen en W. ITakebeek'e te Goes tot idem; J. v. d. Kreke, beëedigd klerk aan de arrondissements-rechtbank te Zierik- zee tot broeder in de Orde v. Oranje, Nassau. De zilveren eere-medaije, verbonden aan da Oranje-Nassauorde, verkregen: D. C. Compeer, bode van het Stadhuis te Middelburg; J. Davidse, rijksklerk le klasse registratie en domeinen 'te Mid delburg; M. Kloote, meesterknecht hij H. G Krom, boekhandel te Zierikzee, en W. van Dullemen, opzichter bij de Tholensche Oestercultuurmaatschappij te Thoten. Zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: F. Eppink, deken en pastoor te GroningenM. A. van Ever- dingen S. J., rector van het R.-K. Gym nasium te Katwijk a/d. RijnProf. J. D. J. 'Aengenent, hoogleeraar aan het Groot seminarie te Warmond; Pastoor J. G. van Schaik, geestelijk adviseur van het R.-K Vakbureau te Ütrecht; A. J. J. D. Rijken, O.-P., redacteur van het tijd schrift Sr briëtas" te ZwolleJ. H. J. L. Hoebereohts, pastoor te Djokjok'arta. Tot ridder in de Orde van den Ned. LeeuwZ. D. Hoogw. Mgr. L. J. A. H. Schrijnen, bisschop van Roermond, en Z. D. IT, ogw. Mgr. J. Bos, apostolisch vicaris van Nederl. Borneo. Tot ridder in de Orde van Oranjëi Nassau: Pastoor J. G. A. Suijs te Reek; Pastoor P. N. Bastiaansen te St. Willi- brord ('t Heike)Mère Boniface, hoofd der Ursutinnenschool te Noordwijk-Weltevre- den (Ned.-lndië)J. van Rijzewijk, voorz. van het bureau van R.-K. Vakorgani satie to Tilburg; C. J. Kuiper, bestuurs lid van dat Vakbureau te Utrecht; H. G. M. Hermans, voorzitter van de Fede ratie van Diocesane R.-K. Volks- en Werkliedenhonden te 's-Gravenhage; A. van Rijen, voorzitter van den Bosschen Dn.cesanen Werkliedenbond te 'Tilburg; A. A. van Hamersveld, voorz. v. d. Ned. R.-K. Bond van Kantoor-, Handels- en» Winkelbedienden „St. Franciseus v. Assisië te AmsterdamW. Mooijman, hoofdbestuurder van den R.-K. Transport- arbeidersbond te 's-Gravenhage; A. H. Vliegen, voorz. van den Limburgschen R.-K. Werkliedenbond ,,St. Jozef" te Heerlen, en O. A. van Zeeland, 2e secre taris van den Ned. R.-K. Bouwvakarbei dersbond St. Jozef" te Utrecht. Kóningin Wilhelmina en de Nobelprijs. Op initiatief van mevrouw B. v.an Csitary is in Hongarije een beweging begonnen om den Nobelprijs voor deu Vrede toegekend te zien aan H M. onze Koningin als erkenning voor wat. ons volk tijdens en na den oorlog heeft ge daan. Het verhond yan 43 sociale vereeni- gingeu in Hongarije heeft zich met een desfcelipffende motie tot het Noor-the St,.-"thing gewend. Ifflrt verslag Tweede Kamer. Do I de postkantoren worden abonne menten op het „Kort Verslag van de vei_.idexingen van de Tweede Kamer der Staten-Oeneraal" Weder aangenomen te gen den abonnementsprijs van het vorige jaar. NEDERLAND EN BELGIE. De onthulling van het Gedenkteeken hij de graven der geallieerde strijders te Vlissingen. „De Maasboderedaeteur" te Brussel seint d.d. 29 dezer aan zijn blad: De Belgische bladen zijn vol lof over de plechtige onthulling van 't Belgischs gedeifkléeken te Vlissingen. De speciale corresoondent van de „Darniere Hèuire" schrijft h.v.De mooie en grootsvbe plechtigheid, welke Nederland Zondag a,an de dioden gewijd lveeft maakt een eind» aan alle misverstand. Door zijn spontani teit en zijn Warme oprechtheid heeft Nederland bewezen, dat al mocht een wolk tusschen beide landen gekomen zijn, deze thans geheel verdwenen is. Evenals voor den oorlog zijn Hollanders en Bel gen broeders -en het staat alleen -aan de beide regeeringein de banden, die een oogenblik verbroken waren, weer nauwer aan te halen. Dat is de indruk van de plechtigheid te Vlissingen, waar zooveel duizenden Belgen in de sombere dagen van .1914 een zoo ruime gastvrijheid genoten, waar zoovelen onzer zeelieden en lood sen steeds in de beste harmonie leefden met de zoo hartelijke Zeeuwsche bevol king, voor wie de nachtmerrie der .Wielin gen zoo bitter moest zijn. Thans is da echle vriendschap weer teruggekomen. Vli.-sxnaen telt een belangrijke Belgische kolonie Onze loodsen en zeelieden heb ben er Hollandsehe vrouw-en gehuwd en naast de handen van sympathie zijn tick die van het bloed gekomen. De toa- nadeling' is vooral te danken aan de liee, ren van Zuyen, burgemeester van Bres-. kens en A. Aernouts, vioe-eonsul van België te Sluis, Van Boven, Belgisch consul te Vlissingen, alsmede aan den g-em ;enteraad van Vlissingen. Aan al dezen onze groote dankbaarheid. Kort© Berichten. i Bij Kon. besl. js ingesteld 3ene Staatscommissie met opdracht te onder zoeken, hoe op de meest doeltreffende wijze de finaneioele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten zal zijn te regelen. In de vorige week werden in totaal naar Engeland uitgevoerd 490 kii. (588.000 stuks) eieren. De gewone audiëntie van den Minis ter van Waterstaat zal aanstaanden Don derdag 1 September 1921 niet plaats heb ben. Maandag bracht Z. D>. H. Mgr. H. van de Wetering naar het „Centrum" meldt een bezoek aan Mgr. Vicentini, den nieuwen Internuntius te 's Gravenhave Naar het „Centrum" verneemt komt voor, benoeming tot lid van den Raad van State (va,cature-Loef£) zeer ernstig in aanmerking mr. J. baron de Wijkerslöcth. de Weerdesteyn, Ijl van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Groote partijen aardappelen, de vorige week uit de Gron. en Drentsche veenkoloniën verzonden naar Belmé, Fran krijk en Engeland, zijn door de ontvangers geweigerd, vermoedelijk worden ze terug gezonden. De vliegmachine, waarmede de vlies genier Ehler Zaterdagavond onder de Abeele een noodlanding moest doen, waar bij de machine in een sloot kwam, is dien avonu nog iets gelicht, waarop Maandag-, de *toelen door den wagenmaker konden woiden vernieuwd. 'Gisteren is de ma chine op het droge gebracht, terwijl nu door personeel van de Fokkerfabriek uit Veere zal getracht worden de machine, die hier en daar nog al beschadigd is, ter plaatse te herstellen en, als ook de motor, die Zaterdag weigerde, in orde te brengen is, zal worden gepoogd op eeu der aangrenzende weilanden op te stijgen. Het uit de sloot halen Werd voD bracht door de firma Grave en Cijsouw uit 'Souburg. i i De onderzeeboot K IV zal' Don -.«dag 1 September, des morgens 11 uur, uit de buitenhaven alhier vertrekker, ter aan vaarding van de reis naar Ned.-lndië. Bij het vertrek zullen verschillende auto riteiten tegenwoordig zijn en te VKssjng- tvche Postlanfare zaï de K IV uitgetei.le doen. De zangvereeniging „het Eila.nd", on der leiaing van den heer Vis, zal ook bij hel vertrek tegenwoordig Zijn en voor 'ge gaan door de „Postfanfare" naar da bui tenhaven marchseren en alda/ir worden opgesteld op het Noordwestelijk, lis ven hoofd, alwaar enkele liederen zullen worden gezongen. Verschillende autoriteiten zullen daar dan eveneens een laatst vaarwel aan de opvarenden toeroepen. (VI. Ct) Renoemd tot gemeente-architect te Lochem W. H. Wèssel, geboren te Goes, thans te .Wageningen. (Z Wat Is maehinesehrijven en stenografie? Ziehier, vragen, door zoovelen beant woord, door weinigen begrepen. Niet met twee vingers tik, tik, tikken op de schrijf machine is machineschrij venNiet hot op zoeken der to-etsen, niet het aflezen der teekëns is machineschrijven in den goeden zin van het woord. Een goed typist (e) moet werken volgens systeem. Iedere rin ger, ieder deel van de hand zijn eigen werk. Door mannen, geschoold door jaren lange praktijk, is een systeem, Folmer's' tien vin gersysteem uitgevonden, dat aan de hoogste eischen voldoet, en voor allen die zich hierin willen bekwamen, zijn de onder leiding van den uitvinder be staande Pitmansoholen de aangewezen in richtingen Hier toch wordt onder des kundige leiding onderricht in machine- schrijven gegeven. Ook' stenografie, dat machtig wapen in den strijd om het bestaan, vooral voor den kantoormensoh is een handel s- vak ven nog al te weinig bekendheid. Wiat toch verstaat men onder „steno grafie". Onder stenografie verstaat men de kunst zich met zoo kort mogelijke tee këns zoo vlug mogelijk op papier uit te drukten, teneinde het later in goed Neder- la-ndeëh „hit te werken". Hierbij dient men meer te letten op klank (phonogra- ïie) dan op den vorm Het systeem Pit man, dat in alle deelen der wereld wordt beoefend, is gebleken het ©enigst systeem te zijn dat aan de grootst mogelijke kort heid dit voordeel paart, dat het beoefend kan worden ook door hen, die hun Neder- landsehe taal niet geheel en al machtig zijn-aangezien het geheel gebaseerd is op de klank (evenals de nieuwe spelling). Waar is dit nu te leeren De Konink'-- lijk Erkende Pitmansckolen, de in alle bladen zoo hij uitstek' geroemde inrichtin gen, geven gelegenheid tot het ontvian- gen van opleiding in deze, zoo- bij uitstek noodige handelsvakken. Waar er nu sedert geruimen tijd ook te Goes een Pitmanschool is gevestigd en gebleken is, dat er met groot succes les wordt gegeven in bovengenoemde vak ken, kunnen wij hen, die het kantoo-rvak beoefenen, niet genoeg aanraden, deze cur sussen te volgen. Nog zij opgemerkt, dat dit jaar een 100-tal leerlingen van ge noemde inrichting te Goes het diploma stenografie of machineschrijven behaal den, hetwelk werd uitgereikt door de Fed. van Ned. Stenografie Leeraren Sy steem I. Pitman te Arnhem. (Men zie advertentie in dit aum'mer.) Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin wapperde heden van vele huizen de Vadorlandsche drie kleur. Steeds meer menschen komen er, die op dezen dag blijk geven van hun lief de voor onze Vorstinne, Vietneen een verblijdend leeken is. Tal van Kinderen loopen met Oranjesjerpen om en met vlaggetjes getooid langs de straten vader- landsche liederen te zingen, wat een fees telijk idee geeft. Hot cailillon werd op de gewone tijden bespeeld, alzoo hulde brengend aan H. M. de Koningin. Hedenavond zal bij- gunstig weer „Hosanna," een volksconcert even, ter wijl „Euphonia" een muzikale promenada maakt. Kapclle. Daartoe welwillend in de ge legenheid gesteld mochten wij gisteren avond een overzicht nemen van den stand der te houden fruit- en bloemententoon stelling, die van 31 Aug.—2 Sept. alhier gehouden zal worden. Het koor der Ned. Herv. Kerk' is daar toe welwillend beschikbaar gesteld. De opstelling is in één woord prachtig. Op lange tafels staan de schoonste vruchten uitgestald, waaronder reuzenexemplaren, die een schoon aanzien geven. Wat een verscheidenheid'van soorten, drie en vijf stuks in schaaltjes netjes gerangschikt. Er zijn peren bij van ruim een halve kilts. Prachtstukken mochten wij bewonderen zoowel keuken- als dessertvruchten. Kis ten met. fruit, keurig verpakt, zijn inge zonden met de allerschoonste vruchten, gaat en gezond. Daar het de fruitteelt van Kapelle be treft en dientengevolge alleen inzenders uit de gemeente zijn, viel het ons op, dat er enkele kisten van de Goesche veiling aar.wozio warendie hooren daar niet thuiswe hebben hier een bloeiende vei ling, waar kisten verkrijghaar waren voor eiken inzender. De vereeniging van oud-leerlingen van de Tunbouwcursussen heeft niet minder dan 270 soorten appelen en peren inge zonden en een 40-tal hun onbekende soor ten Ook het personeel van „Eureka" heeft zich niet c nbetuigd gelaten en heeft mooie inzendingen gedaan. Verschillende soorten van vruchten, prachtige ruikers, bloemen van heesters zoowel als volle- grondsp' anten zijn ingebracht. De oude „Tombe" in het koor leent zich uitstekend voor rangschikking. In het midden van de eerste tafel tref fen wij aan een teekening van Kapelle's plattegrond, waarin alle boomgaarden in de gemeente- staan aangegeven. Heden (Woensdag) om 4 uur heeft de cfficietle opening plaats; het fanfare corps -Ons Genoegen" zal hedenavond een etneert geven, terwijl morgen (Donder dag/ het strijkorkest zich zal doen hooren, alsook Vrijdag, terwijl de Gymnastiek- verecnigiug „Olympia" een marmergroep zal vertoonen. Het geheel beloofd veel en de tentoon stelling 'is een boezoek overwaard. Na afloop, Vrijdagavond, zullen het fruit en 'de hlcemen grootendeels verkocht worden. Neg zij gemeld, dat er een stand is met hestrijdingsartikelen voor de vijanden van het- front, de insecten, en dat er een in richting is voor een versnapering, enz. De commissie bestaat uit de heeren H. Blok, W. Glas, A. van der Have, J. C. Persant Snoep en Jan van Wil ligen Gz. Ovez-nd. De postbesteller L. Schuer- msn, die met ingang van 1 Sept. a.s. overgeplaatst _was naar Goes, is "thans op zijn verzoek overgeplaatst naar Hein- keus zand. Aardenburg. Met ingang vaa heden is de waarneming van het kantoor der Rijks belastingen alhier opgedragen aan de rijksklerk Coppens, in plaats van dhr. de Vos. Oostburg. Met ingang van Maandag j.l. is de prijs van het tarwefrood m": 2 cent per K.G. verminderd en bedraagi thans 26 cent per K.G. Oadzand. Een 'dame, die Zondag i.t. bijl het baden te diep in 'twa.ter was ge raakt, begon in haar angst om hulp te roepen. Eenige personen, die in Je dui nen lagen, maakten twee hoeren (baders) daarop opmerkzaam. Die hoeren traden handelend op en wisten de angstige spoe dig op het droge te krijgen. Cliuge. Maandagnamiddag had aan de in verbouwing zijnde school een ernstig ongeluk plaats. De metselaarsknecht E. L. van Nieuw-Namen, in dienst bij den aannemer J. B alhier, was meue be hulpzaam bjj het plaatsen der nieuwe raamkozijnen, toen plotseling een zware klomp steen naai' beneden kwam, (.-vallen met het noodlottig gevolg dat hij hierdoor zwaar werd getroffen. Meer A"0td dan levend gekwetst aan het achterhoofd en hals, werd hij' in een der lokalen oinnen- gedragen en door den inmidd s tek'fo niseh" ontboden geneesheer, Dr. P. de Gier te Hulst, verbonden. Direct na het ongeval was. ook geestelijke hulp aanwe zig. Nog denzelfden avond werd hij psr auto naar zijn woning vervoerd; zijn toe stand is thans bevredigend. I Sluis. Donderdag om elf uur wordt al hier de St. Joannes School geopend. Graauw, Bij Kon. besluit van 1 Aug. 1921 no. 68 is de concessie tot tot'-effing op den weg van Hulst naar de Paal, met den tijd van 1 jaar, derhalve tot 1 October 1922, op den bestaanden voet verlengd Het ware te hopen, Vit ook de tollen op dezen weg spoedig tot het verleden, mogen behooren. Het nelten van tol is immers niet meer van dezen tijd. iZeel.) Door den commissaris der Koningin, is benoemd tot zetter voor 's Rijks direte belastingen in de gemeente Hulst de heer G. A. Maas, in plaats van wijlen den heer B. ri. Reuling. Door Ged. Staten is besloten de herjjk in 1921 voor de gemeente Cliiïge en .St. Jansteen te doen plaats hebben te Hulsi en wel voor eerstgenoemde ge meente op 12 September a.s. des middags, aismeile op 13 September en voor &t. Jansteen op 14 September, voor beide op nader door den ijker in overleg met die gemeentebesturen vast te stellen uren. Staking aan de Dominate Mijn. De Itegcering grijp e inl Men .vchrijft aan het Centrum: Nog eenige dagen en de arbeiders der Dominate Mijn, zijn een maand in sta king. Teen het conflict op de Dominate Mijn uitbrak, waren velen zich bewust dat het een staking kon worden van lao gen duur. Anderen daarentegen hoopten, dat de Regeexing wel een middel zou vinden, ..m het conflict zoo vlug doenlijk' te doi-n eindigen. De mijnwerkersorga- nisaties, Kamerleden, de stakingsleiding allen hebben zich tot de Regeering ge wend, omdat men één van gedashte is, dat de Regeering hier niet alleen helpen kan, neen verplicht is te helpen. Het antwoord der Regeering, vorige week gepubliceerd, aan de organisaties is niet al te bemoedigend geweest. Temeer, daar juist het voorstel, hetwelk tot oplossing1 van het conflict zou kunnen leiden, door de Regefring van de hand werd gewezen. De Regeering mag zeer zeker een ge vaar zien, in het verleenen van toeslag op de loonen, maar de Regeering vergete ook ntet, dat, de kwestie- van de Dominate Miin niet vergeleken kan worden, met een crisis cf staking in gewone particu liere of staatsbedrijven. De staking op de Dominate Mijn, is gericht tegen de door de directie aan-, gekondigdo loonsverlaging en het feit,; dat de Directie der Dominate Mijn zich uit het, georganiseerd overleg, betreffende de mijnindustrie, terugtrok. Maar men vergete tok niet, en de Regeering moge ook hieraan voornamelijk denken, dat iedere dag staken, ook een aanzienlijk verlies beteekent voor onze Nederlandsehs schatkist, afgezien van de schade, Jie hij langerpn duur van de staking aan heit Staatseigendom wordt toegebracht. Indien we even nagaan, dat volgens het productiecijfer der Dominate mijnen hij d l thans geldenden kolenprij3, onze schatkist maar eventjes iedere maand honderdvijftigduizend gulden opstreek, dan vermeen en wij, dat de Regeering zon der veel moeite, in het algemeen belang zoo vlug mogelijk een oplossing kan vin den, die een einde maakt aan deze sta king, temeer daar het bedrag, henoodigd om dezelfde loonen te betalen, als op de andore mijnen, nog aanzienlijk' beneden het cijfer blijft, wat de schatkist door de staking verliest. De liegeering talme niet langer dan besiist noodzakelijk is. G. G. G. Het Geert-Groote-Genootschap heeft he- sloten om voor de leden der propaganda- clubs, die zich bij zijn actie willen aan sluiten een klein maandelijksch orgaan uit te geven: G. G. G. Maandblad voor propagandisten. Het eerste numinei zaï begin September verschijnen. De propa- gamdaclubs, die dit nummer wenschen. te ontvangen, worden verzocht hun naam aan het secretariaat van het Geert-Groo- te-Genootscliap (Seminarie Culemborg) op te geven. Naar aanleiding van verscvhillende pers berichten, dat indien het ontwerp Land- bouw-Ongevallen-Verzekermg wot wordt, de verschillende Naamlooze Vennoot schappen in het gedrang zullen komen, hebben velen bp diversen Maatschappijen aangesloten verzekerden zich ongerust ge maakt. Wij" hebben ons daarom m verbinding gesteld met ter zake kundige personen en mochten vernemen, dat er bij de vaststel ling van deze wet wel degelijk rekening zal worden gehouden met den bestaanden' toestand. In ieder geval zullen de bestaande Naamlooze Vennootschappen zich, .in dien deze wet ongewijzigd mochfe worden aangenomen, zich onmiddellijk kunnen omzetten rn een onderling© ver zekering, ift,' De heer A. Laudy, letterkundige te Hil versum, is benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. (Overgenomen uit de Nederl. Financier.)! In de politiek noch in den eoattotnj- schen toestand bestaat zuiverheid. Alies is bijna nog even ongeregeld als toen de wapenstlllstand werd gesloten, ondamffl de pogingen die zijn gedaan door de Regeer

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2