N°. 2 ZANDBLAD lOCts. ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT B IJ L O O S, Den Haag, voorheen Alkmaar. k GRIEKENLAND VAN HET VATICAAN. Korte Berichten. BINNENLAND. Sociale Berichten. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. Nagekomen Kerkberichten Sport en Spel. Algemeen bekend is J. BIJLOOS1 Hoofd Edl ter zuivering en voort-- - ia® Hout -------fng wordt U bespaard. Prijs at), 40, 50 en 65 ct. per flesch. Eischt daarom het merk 4016-20 jia. a NIELjV 6eaieneoK VAN DER PUTT DE VLAM EINDHOVEN. 4012-20 ten,- 300.000 personen uit de streken, waar hongersnood heerscht, naar Turkestan over [te brengen; maar de gevolmachtigde com missie uit Turkestan te Moskou heeft (tegen -dit besluit geprotesteerd. De belasting in natur-a,- welke wis af geschaft, is -door het uitvoerend counts van het district Samara weer ïnpwoera: Officieren ter dood gebracht. Volgens een telegram uit Helsingfors heeft de al-Russische uitvoerende eom- inissie, die met dictatoriale volmacht is bekleea in alle gevallen van oproer, spi- onnage en contra-revolutie, 46 officieren en 2 officiersvrouwen 'ter -dood veroor deeld. Onder de veroordeelden bevinden zich :2 generaals, die leden van den krijgsraad van het bolschewistisehe leger waren. De -beide vrouwen waren in plaats van haar echtgenooten, die gevlucht waren, ver oordeeld. Het doodvonnis is reeds aan aile veroordeelden voltrokken. Grieksch-Tirrksche oorlog. Volgens berichten uit Khemalistische bron zouden de Grieken, die naar Angora oprukten, genoodzaakt zijn geweest om zich tot 120 K.M. van Angora terug te trekken. Roemenië en het .Vatieaan. BERLIJN, 26 Aug. Het concordaat tusschen Roemenië en het Vatikaan is onderteekend. [Roemenië erkent officieel de tof nu toe enkel gedulde Roeme-ensehe Katholieke kerk. De P,aus zal twee bis schoppen benoemen in Roemenië. Kardinaal Dubois, aartsbisschop vau Parijs, heeft een herderlijk schrijven uit) gevaardigd, om hulde te brengen aan mgr. Baudrillart bij' gelegenheid van diens vera heffing tot de bisschoppelijke waardigi beid,. In de gemeenten Cormoranche, Grie- ges,- Cruzilles, Bort-de-Veyle en Crottet van het tin-departement 'heeft dezer da gen een ontzettend onweer alle nog r.e velde staande gewassen verwoest. Een baff' uur lang waren deze gemeenten bloot gesteld aan een luchtbombardement van hagelsteenen, groot als eieren. De matei xicele schade is zeer groot. De vrede tusschen Duitschland en Amerika is Donderdagmiddag te .6. uur geteekend. Uit Hamburg wordt gemeld: Het E.ussrsch stoomschip „Argus" is onder bolschewistisehe vlag met een lading stuk goederen van Petrograd te Hamburg aan* gekomen. Den manschappen werd doos üe politie verboden aan land te gaan. Naar „Kipa" meldt, zal ook in de Ver. Staten de herdenking van de stich ting van de Derde Orde van den II. 'Franciscus op luisterrijke wijze gevierd worden. Het congres zal van 2 tot 4 October te Chicago plaats hebben. Mgr. Bonzano, de Pauselijke delograt voor de Vereenigde Staten en een aantal bisschoppen hebben reeds doen weten, dat zij op het congres aanwezig hopen te zijn. In Petersburg zijn, volgens de „Prawda", drie leden der buitengewone commissie (Tsche-Ka) door een organisatie der witgardisten gedood. Uit R-ome wordt gemeld, dat de eisch van de offieieuse „Temps" aan Italië, om het eiland Saseno te ontruimen, een allesbehalve gunstig onthaal vindt. Het Zweedsche departement van 'buitenlandsche zaken inaakt, bekend, dat het geen verzoek heeft ontvangen be treffende een verblijf van ex-keizer Karei in Zweden. De Amerikaansche organisatie van spoorwegpersoneel zal een stemming uit schrijven over de vraag of men wegens ide dreigende loonsverlaging lot een sta king zal besluiten. Ongeveer 400.000man zaï aan deze stemming deelnemen. Alle Hongaarsche comitaten hebben ia Boedapest een vergadering gehouden waarin een besluit genomen werd, aan de regeering te verzoeken, de diploma-, lieke betrekkingen met Duitseh-Oosten- ï'ijk ar' te breken en onmiddellijk een ■gïensbarrière in te richten. Volgens een officieel rapport van den Russischen commissaris van .gezond heid, zoo meldt de Berlijnsche bericht gever van de „Maasbode", zijn er van 1 Juni tot 10 Augustus in Rusland 78.000 gevallen van cholera geregistreerd, waar van 42000 in Juni en 33000 in Juli. In werkelijkheid is het aantal door cholera aangetasten echter veel grooter. De hongersnood in Rusland. Op Je vragen van den heer van R,-.iVe- steijn betreffende de ondersteuningsaetie ten gunste van de hongerende bevolking in de Oostelijke provincies van Rusland luidt 't an Lwoord van den Minister van Buitenlandsche Zaken: De regeering heeft geen kennis ge- Kregen van een nota door den Volkscom missaris voor Buitenlandsche Aangdegen beden der Russische Federatieve Sovjel- Republie!:, naar aanleiding van de oader- steuningsactie ten gunste van de honge rende bevolking in de oostelijke provin cies van Rusland, gericht tot den Minister, van Buitenlandsche Zaken der Fransche Republiek, welke nota mede gericht zoude zijn tot alle andere Reigeeringen. Zestiende Internationaal Congres tegen het alcoholisme. Dit congres is te Lausanne in Zwitser land gehouden van 21 Augustus af tot heden, 27 Augustus, toe. Het werd ge- openu met een enormen optocht van alle Zwitsersche drankbestrijdersvereenigingen met hun kleurige vaandels, waarna ,ver. gadering in de vroeg-gothische kathedraal Daar werden de congressisten 28 lam den waren vertegenwoordigd officieel verwelkomd door den Zwitsersche-u Bonds president Sehulthess. Hij besprak den oorlog met zijn nasleep van ellende en demoralisatie, de ontwrichting op econo misch en politiek terrein, de veranderde sociale verhoudingen. In 'dergelijke om standigheden is het voor alles noodig, dat do volken en regeeringen nuchter zijn Cm de gevaren te zien en de middelen te beramen tot herstel. Immers het alcoho lisme is een van de eerste factoren van de demoralisatie en de strijd er tegen vtrmt een van de voornaamste elementen ter verhooging van het sociale, economi sche, intellectueel© en moreele peil van de volkeren. Daarom begroette de Zwit- sersche regeering de buitenlandsche afge- vaardigden met zoo'n bizondere sympa thie. Immers het betreft bier den strijd tegen een van de grootste geeselen vin de menschheid. Na een rede van dr. Her- cod, den voorzitter van het congres- comité, was het woord aan ie afgevaar digden v.an die buitenlandsche regee ringen. Prof. Slotemaker fle Bruine voerde na mens de Nederlandsohe -regeering het woord. Met- prof. Slotemaker de Bruine waren als officieele vertegenwoordigers der Ne- 'dfrlandsche regeering aanwezig de 'heer v. -d. Meulen en pastoor dr. Ariëis. Apotheken. Morgen (Zondag) zullen de volgende Spofcheken geopend zijn: te Goes: v. d. Hoek. te Middelburg: M. J. v< PienbroeK. te Vlissingen: A. J. v. Ockenburg. Bij het overbrengen van de lijken (van de in 1914 alhier overleden Belgische Agust Francois en Arthur Theophile Del- dine van het R.-K, Kerkhof aldaar naar de algemeene begraafplaats te Vlissingen waren op- laatst genoemde kerkhof aan wezig de consul van België te Vlissingen, de b.eer van Boven, de vicewooxzhter van den Belgischen Herdenkingsbonü, den heer Geu'rts, den voorzitter van de af deeli-ng Vlissingen van dien bond den heer Timmerman en den wa.arnemenden commissaris van politie, den he©r Berkel. De consul bracht een Ratsten groet aan de overleden krijgers,, terwijl de heeren allen een schop- aarde op de kisten wier pen, die geplaatst zijn op het terrein waar ook een 40-tal andere geallieerde strijders rusten. Ter geitegen'heid van de n'echtige onthulling van het gedenkteefcen op- het kerkhojf alhier ter ©ere van de aldaar be- gTave-n -strijders der geallieerden morgen reeds 4 boot-en me-t tusschen de '2030 en 2500 personen uit Antwerpen verwacht, terwijl wellicht nog meer booten uit die plaats en ook uit Gent, Brugge en Oost ende kunnen worden tegemoet gezien ©n ook vele Belgen per trein de reis naar hier zullen maken. - Naar wij vernemen zullen niet min der dan 9000 eendaags-che passen worden afgegeven aan Belgen en andere vreemde lingen tot het bijwonen van de onthulling van het monument op '„Vredehof" alhier Gedurende de week van 19 26 Augustus werden alhier genomen in hot gewone zeebad 4005 baden waarvan 2365 door heeren an 1640 door dames Van het volksbad werd gebruik ge-maakt door 847 heeren en 570 dames. De hoogste temp. van de lucht was 80 gr. de- gemiddelde van het water 65 graden. Op Zondag 11 Sept. wordt door het plaatselijk comité van „Herwonnen Le venskracht een boottocht ondernomen naar Gent met de salonboot „Gamma". Tevens wordt ter bedevaart gegaan nai-r O. L. Vrouw van LourdeS te Ocisfca-cker. D'e harmonie St. Cecilia ntei-ktl den tocht mee. Gisteravond precies om 8 uur ver scheen vlak boven de1 stad een vliegtuig waaruit op verschillende plaatsen reclame- IjJ jetten werden uitgeworpen vooii de viiegdemonstraties welke alhier worden georganiseerd, zooals reeds in Jit blad werd aangekondigd. Gemeenteraad In de gisteren .gehouden vergadering van den gemeenteraad waren aanwezig 15 leden, afwezig" de heeren Van Niflrik, Laernoes, Stav-erman en De Meij. Bij het voorstel van den Voorzitter om -de notulen der vorige vergadering goed te keuren, ontspon zich een vrij uit voerige gedachtenwisseling, daar Je heer Van Hat meende, dat in die notulen -onjuistheden staan ten opzichte van het besluit tot op wachtgeld stellen van on derwijzend personeel der openbare scho len, en wel, dat daarin staat, dat 'de da llies Schuurkamp en Van Beek zijn ont slagen, terwijl op 29 Juli besloten werd dat Burg. en Wetb. een nader onderzoek d,oor medici zouden doen instellen of -ie dames De Ruijgter en Zorgdrager nog in staat waren haar taak te vervullen en als dit zoo was, dan met nadere voor stellen te komen. De Voorzitter zeide, dat d'e Raad te-en besloten had, dan de oudste onderwijze ressen op wachtgeld te stellen, en daar de dames Schuurkamp en Van Beek, die buiten de stad -vertoefden, telegrafisch hadden toegestemd wel op wachtgeld te willen gaan, werden deze ontslagen. Verschillende leden meenden, dat de Raad dat niet bedoeld heeft. De Voorzitter, wethouder Tichelman en de secretaris wezen er op, dat er haast bij was, want voor de reorganisatie, welke op 16, Augustus inging, moest worden uit gemaakt wie op wachtgeld werd gesteld. Van heide genoemde dames, Schuur kamp en Van Ëeek, was een verzoek in gekomen, niet op wachtgeld te worden ge steld, hetwelk daaruit voortspruit, dat ziji bemerkt 'hadden, dat, als zij op wacht geld. waren, zij óveral heen kunnen wor den gezonden op vervanging. Besloten werd, dat met den inspecteur van het L. O. nader overleg zal worden gepleegd ook over de vraag, ot het- nog mogelijk is in plaats van deze twee da mes, twee onderwijzers, die bereid zijn met wachtgeld te gaan, te ontslaan. Mededeeling werd ge'ddan van goedkeu, ring van verschillende raadsbesluiten, maar ook van een besluit van Ged. Sta ten tot verdaging van 'de beslissing op het Raadsbesluit betreffende het getai scholen en de plaats van vestiging, en eveneens op het Raadsbesluit 'betreffende het in gebruik geven van lokalen voor bijzondere scholen, beide in afwachting var de aan het schooltoezicht gevraagde inlichtingen. Tot tijdelijk leerares in het Engelsch aan de Handelsschool werd herbenoemd mejuffrouw P. M. Taat, terwijl 'de tijd'- lijke leerkrachten aan de Burgeravond school, de Avondschool voor Handwerks lieden -en de Handelsherhalingsschool wer den herbenoemd. Tot tijdelijk leeraar in het hand- en vakteekenen -aan -de B. A. S. en A. v. H. werd benoemd de heer H. C. Pieek te 's-Gravenhage. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer J. op den Zieke, terwijl aan den heer M. Laernoes als zoodanig eervol ontslag werd verleend. Zonder hoofdelijke stemming werd aan genomen het voorstel* tot wederinvoering van de melkverordening en van de arti kelen der politieverordening, betrekking hebbende -op de keuring van visch en de samenstelling van "brood enz. Eveneens het voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van J. de Nooijer om, als de visschcrsvloot na- 8 uur binnenkomt, zijn winkel te mogen oj en- houden. Bij 'het voorstel "tot toekenning van een vtigoeding van f 150 aan den 'ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvinger, belast met het houden der kas, voor even tueel? kastekorten, zeide de heer Hillinga ,<l,aartegen bezwaar te hebbenbet werk is juist verminderd doordat de H. O. er af is gegaan en hij' acht het al een zeer ongeschikte tijd voor dit voorstel. De heer Tichelman zegt, dat het onge lukkig is dat de ontvanger zulke tekorten hij moet passen. De heer Hillinga zegt, dat de heer Hemmekam belangrijk' meer verdient dan zijn voorganger. De heer Van de Putte 'zegt, cfat hij juist verneemt, -dat hij de posterijen f 25 wordt gegeven. De heer Huson begrijpt den tegenstand niethij -acht f 150 eigenlijk nog te weinig. De heer Tichelman zegt, dat er op één dag f'40 tekort was; het Rijk, dat anders ook niet zoo scheutig is, geeft f 200f 300 Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. O-ok het volgende voorstel, dat 'tot her ziening van de tarieven voor opname en verpleging in het Gasthuis, lokte dis cussie uit. De heer Van Oorschot acht het onbil lijk, de kosten van verpleging te bren gen van f 1 op f 2. Het is niet juist, dat een werkman dit altijd gemakkelijk kan betalenals bijv. iemand 25 of f 30 per we-ek verdient, kan hij voor een der leden van 'zijn -gezin moeilijk f 14 betil-'n. Spr. wil aan de regenten overlaten het ver- pleeggeld te bepalen. De heer Lindeijer is het hiermede eons als er te velen -gebruik maken van "het tarief van f 1, dan is dit de schuld van de groote toegevendheid van de zijde van het Gasthuisbestuur. Ook het Armbestuur heeft deze zaak besproken en meent, dat te velen naar dit bestuur worden ver wezen, die er anders nooit komen. Het liefst zou spr. een progressieve regeling door regenten zien ontworpen. De heer Huson meent, dat het Gasthuis- bestuur wel andere plannen zaf willen ontwerpen, maar 'het belastingbiljet acht hij geen goeden maatstaf, want in een gezin kunnen nog inwonenden zijn, die het- inkomen belangrijk vermeerderen. Het best is, de regenten vrij' te laten, men ontlast .dan ook 'het Armbestuur. De heer Merckens zegt, dat er zich verschillende gevallen kunnen voordoen. Een werkman zal bijv. wel gedurende éér. week f 14 b'unuen betalen, maar daar om nog niet gedurende vele weken ach tereen. De heer Van Oorschot juicht het toe. dat allen erkennen, dat men de arbeiders niel onnoodig naar het Armbestuur moet verwijzen; dit zal in arbeiderskringen met. groote waardeering worden v&rnoinen. Besloten werd, het voorstel aan te nemen voor zoover het betreft het ver- hcogen van het tarief voor operaties en het verlagen van dat voor het gébruik vau -de operatiekamer, maar aan te hou den de kwestie van het verpleeg geld, in afwachting van nadere voorstellen van regenten. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen tot wijziging der hegrooting 1921: tot vaststelling der rekening over 1920 in ontvangsten op f2.247.239,84 en uitgaven f2.297.082,54, olzoo een nad-eelig saldo van f49.842,70; tot overdracht van een perceel -weiland aan de stichting Vlissingsche Ziekenhuis- fonds tot uitbreiding van liet woning bedrijf; tot vaststelling eener verordening op het vervolgonderwijs; tot wijziging van het Raadsbesluit inzake overplaatsing van onderwijzend personeel en dat tet aan vaarden van een scheidsrechterlijke uit spraak inzake het tarief voor de levering vau eleetrisch-en stroom. Daar hij 'de. rondvraag niemand het woord verlangde, werd de vergadering tc ruim 3 uur gesloten. Gisterenmiddag waren aan het Kat- (Staveer verscheidene menschen aanwezig, ,die den Hoo-gEerw. deken bij zijn vertrek een laatst vaarwel wilden toewuiven. Benoemd met ingang van 1 Sept. a.s. Xot Rij'fcskïerk .der"' Registratie- en Domei-" nen alhier, dhr. J. B. Triestram, thans ge-agreëerd -klerk der Reg. en Dom. alhier. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur. Pe<»ds eenige maanden geleden deden wij een kerc-cp op uw welwillende mede-' werking --m bekendheid te geven aan het gebr"k aan logies dat tijdens de land- bouwweek zal heersehen. .Wij vert-rouwen dat U o- k ditmaal ons tor wille zult zijn door opname van onderstaande regelen. Einrle April verzochten wij dan de in. woners van Vlissingen en Middelburg om ■zooveel in hun vermogen is', logies be schikbaar in stellen voor de- bezoekers! der "tcïitoursicllir.g Wij wezen ,-r daarbij op hoe. het belang èn van Middelburg èn van Vlissingen meebrengt om tot het herbergen van do vele bezoekers mede te werken, daar bfeida gemeente er belang bij hebben de belangfen van den landbouw te dienen en het Vreem delingenverkeer te bevorderen. Maar öf ons betoog is niet klemmend genoeg geweest èf de inwoners hebben nog niet voldoende beseft hoe groot deze ten toonstelling zal worden. Thans zal -echter wel een ieder van de belai grijkheid der tentoonstelling over tuigd zijn. Ieder die het Marinevliegteri rein passeert, ziet dat daar groote voor bereidselen worden gemaakt om a-an bin nen- en buitenland te- toonen, wat de Zcenwsche Landbouw' presteert. Wij vertrouwen dat, uu ieder ziet wat gebeuren gaat, nu ieder overtuigd zal zijn dat een dergelijke onderneming slagen moet en daarom dat zij op ieders mede,- werking moet kunnen rekenen, dat thans de bereidwilligheid om logies te verleenen aan de bezoekers veel grooter zal zijn dan voorheen. En dat is hoog noodig, want slechts geringe medewerking kregen wij tot heden. Tot nadere toelichting laten wij hierop nogmaals volgen wat wij als nadere bij zonderheden reeds mededeelden1 Ieder die bereid is huisvesting te ver leenen aan vreemdelingen (en jyij v-r- Irtiuwti: dat het zeer velen zul 1 m'zijn geven daarvpn kennis aan de Commissie ven logies. Daarop zendt de commissie .vin die pir.sonen e-en kaart toe waars? werdt iigevul d ie. Aan hoeveel persionen huisvesting Iran worden verleend; 2e. 01 zulks al of niet geschieden kan met inbegrip van een eenvoudig ontbijt; 3e. Wat door de betrokken persoon iu rekening zal Worden gebracht voor een nacht, logies hetzij met inbegrip van, het,zij zonder ontbijt. De Commissie van Logies, zal in velé bladen bekend maken dat zij bemiddelend optreedt voor het Verleenen van logies er. zal de verschillende aanvragen dia zij daarvoor 'krijgt, indeelen zooals zij het be.de oordeelt. De verhuurders van kamers en de aan vragers krijgen bericht van deze indeeliug' en wij weDs-cben den nadruk er op te leggen, dat ingeval iemand logies be> spreekt, hij vooruit de kosten daarv-an aan.' de Ccmmissie moet betalen, die na de tentoonstelling zorgt voor de betaling aan de verhuurders van kamers. Deze laatsten zijn -er dus z»el3er van, dat, ingeval logies besproken is, zij altijd betaling - zullen ontvangen, onafhankelijk of de gasten zullen kom-en of wegblijven. Wij -meenen dat deze regeling" voor degenen. di-e ka-mers bes'chikbaar hebben, de meest mogelijke Waarborgen biedt, dat zij niet teleurgesteld kunnen worden. En in het belang van de tentoonstelling èn in het belang van de gemeenten Miid - tlelburg, Vlissingen, Souburg en Dom burg, 'hopen wij dat vele inwoners hunne medewerking zullen willen Verleenen. Al leen wanneer dat het geval "is, zal de tentoonstelling kunnen slagen e-n' zal da belangstelling voor het eiland Walcheren in hooge mate worden opgewekt, wat aan de gehee-le omgeving ten goede teil Komen, Ieder die dus in de genoemde gemeenten gelegenheid heeft! kamers' te verhuren, geve daarvan spoedig kennis aan Logies LandhouWwe-ek Middelburg Vlis singen. Bureau Vreemdelingenverkeer Middelburg. Tl, mijnheer de Redacteur, dankzeg gend vo,or de verleende plaatsruimte Hoogachtend, .- Namens de Commissie voor Logies, P. J. ELOUT, voorzitter. F. A. HILLER, Secretarial Wegwijzer in het Missale Weeklyst 28 Aug.4 Sept. Zondag 28 Augustus15de Zondag na Pinksteren B 920; 2de geb. H. Augustinus B 1938; 3de geb. H. Her mes B 1939; Credo; Praef. v. d. H. Driev. Maandag 29Onthoofding v. d. H. Joannes den Dooper B19402de geb. H. Sabina B 1941(in de kerken v. d. H. Joannes Credo). Dinsdag 30: H. Rosa van Lima B 19462de geb. H.H. Pelix en Adauc- tus B 1947. Woensdag 31; H. Raymundus Non- natus B 1949. Donderdag 1 September: H. Aegi- dius B 1950; 2de geb. H.H. Twaalf Broeders B 1950; 3de geb. AOunctis B 1291. Vrijdag 2: H. Stephanus, Koning B 1951; 2de geb. A. CunctisB 1291 3de geb. naar keuze. Zaterdag 3: Officie v. d. H. Maagd op den Zaterdag B 1196;Gloria; 2de geb. v. d. H. Geest B 1165; 3de geb. v. d. Kerk B 736; 4de geb. v.d. Paus B 737Praef. v. d. H. Maagd. HANSWEERDi. Parochie Maiia onbevl. Ontvangenis'. Zondag. 15e- Zondag na Pinksteren. I.30 Catechismus, 2.30 Lóf. Na het Lof vergadering der Zelatricen v. d. H. Geest en de 'H. Kindsheid. De geloovigen wor den verzocht a.s. Zaterdag, de dag, waar op onze- H. Vader de Paus het herinne-, rïngsfeest viert van zijne verkiezing, bij zonder voor onz-e II. Vader den Paus ts bidden. Donderdag van 67 -uur gel. om te biechten. Vrijdag. Ie- Vrijdag der maand. 7.30 uur gez. H. Mis ter eere v. h. H. Hart van Jezus, daarna akte van toewijding niet de Litanie, Zaterdag 4 uur gel. om te biechten.: A.s. Zondag. Ie Z-onnag der maand-, volle aflaat o. g. v. Na de Hoogmis Lof zang te D-eum bij gelegenheid der jaardag van Hare Majesteit, -onze geëerbiedigde Koningin. GOES. Parochie H. Maria Magdalena. Zondag. 15e Zondag na Pinksteren; 7.30 Vroegmis; 9 en 9.30 uitreiken der H. Comunre; 10 uur Hoogmis. Onder de Vroegmis' Genealfe H. Communie voor de leden v. d. Hanze, voor hun overleden medelid den heer Gerhard TheOfioot Metering; 2 uur Catech.; 3 uur Lof; .5 uur Congregatie yoor de mannen; 7 u,u3> Patronaat. Maandag 7 uur H. Mas- in de këfx en bij de Eerw. Zusters v. d. -Wijkver pleging; 8.15 uitreiken der H. Communie. Dji-nsdag 7 uur H. Mis in de kerk eD bij de Eerw. Z-u,sters v. d. School; 8.15 .uitreiken der H-. Communie. Woensdag 7 en 8 ,uur II- Mfis; 6 u. Lof'. Donderdag 7 en: 8 -ujur H. Mf-s; S7 uur gelegenheid om te biechten; 7 30 uur Congreggatie voor de vrouwen Vrijdag le Vrijdag der maand; 7 uur gez'. H. Mis en 6' -uur Lof ter eere v. h. Allerh. Hart; 8 uur tweede H. M»=. Zaterdag 7 en 8 uur H. IVIis; 6 uur Lot. Vanaf 4 uur gelegenhe-d om te biechten. Verder biecht-gelegenlieid dage>- lijks vóór de H.H. Missen en Woensdag-) avond na het Lof. De geloovigen worden herinnerd aan het offer v d St. Pieters penning. Te Bologna is overleden kardinaal Gusmini, aartsbisschop dier stad, waar hij in 1914 kardinaal Delia Chiesa, den tegenwoordigen Paus, is opge volgd. Hij was 6 Dec. 1914 met het purper bekleed. VoelbaL GOES. Morgen, na afloop van de voetbalwedstrijd „G. V. V. II"„Ajax" (Ierseke), zal op de bovenzaal van dhr. C. van Liere, Melksalon, Groote Markt, te 6 uur de prijsuitdeeling plaats hebben der gehouden serie wedstrijden, uitgeschreven door de voetbalvereeniging „G. V. V." Bij de prijsuitdeeling is de bovenzaal voor iedereen toegankelijk. De vereeni- gingen, welke een prijs hebben ver worven, gelieven deze af te komen halen. Federatie van R.-K. Voetbalbonden. Men deelt ons mede, dat kapelaan W. Binck te Breda wegens drukke werkzaamheden voornemens is zijn ontslag te nemen als voorzitter dejr P.- en P.-commissie. Ivorihalathlctiekdag. Hedermoroen werd te 10 uur rec'lsi begoi-uen met de afwerking van het jwoote j:i jorramnjl van den korfbalathle- tiekdag. Hoewel het weer eenigs'zins som ber was, mfcbraÜ toch de stemming onde-r de deelnemers niet. Ongeveer half 10 hadden de deelnemers voor den 10 K'.M. wegloop zich op den Achterweg in Kloe-i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2