i WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1931 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT NIEUWE UIT ZEELAND GOES VUSSINGEN MUZIEK. Gemengd Nieuws. t Afrikaanscihen landbouw niet zóó gun stig te zijn als propaganda-gescihnften en artikelen voorstellen. Daarvoor zijn de te overwinnen moeilijkbeden te groot. Wel zullen er tal van personen in ons land zijn, die de eigenschappen (volharding, praotisohen zin, koop mansgeest, organ!seerend talent) be zitten, die moeilijkheden met vrucht te bestrijden en zich in den landbouw een goea bestaan te verzekeren in een land als Zuid-Af rika, dat "van ideëele zijde beschouwd, een zeer groote aan trekkelijkheid heeft, speciaal voor Ne derlanders. De nieuwe internuntius des Pausen. Mgr. Vincentini wordt morgen van uit Rome hier te lande verwacht, om zijn nieuwen post te betrekken. De internuntius heeft te Turijn zijn reis een paar dagen onderbroken om er te verblijven in het gezin van zijn broeder, kapitein Vicentini. Uitbreiding Ouderdomswet. Een wetsontwerp te wachten. Het Eerste Kamerlid, de heer Wit- tert van Hoogland had den Minister van Arbeid eenige vragen gesteld, betreffende uitbreiding der wet van 4 November 1919. in de richting eener volledige volksverzekering. Minister Aalberse antwoordt nu, dat naar zijn oordeel uitbreiding van de bij de Ouderdomswet 1919 geboden gelegenheidtot het zicli verzekeren van ouderdomsrenten en geldelijke uitkeeringen bij overlijden, gewenseht is. Een daartoe strekkend wetsontwerp was bij het indienen van de vragen reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding en zal, naar de minister hoopt, weldra aan de Staten Generaal kunnen worden aangeboden. Fooien. Wij besloten gistèren onzen drie star over fooien met de conclusie dat het deze kelnerstaking niet zal gelukken de fooien afgeschaft te krijgen. Uitkijk in het „Friesche Dagblad" is het met ons eens. Hij zegt: Eér zal: Mr. Troelstra kamerheer worden in buitengewonen dienst vaii H. M. de Koningin; De Rijn berouw krijgende, weder- keeren op zijn weg en terugstroomen naar den St. Gothard, vanwaar hij gekomen is; Wijnkoop een bloemstuk zenden ter felicitatie van de S. D. A. P. De Maan, om zich bij deze hitte en droogte van het stof der aarde te ontdoen, 'n bad nemen in de Zui derzee En Suze Groeneweg trouwen met een gereformeerd predikant, Dan dat: Het ooit gelukken zal in Neder land de fooi af te schaffen, zoo dat het publiek ze niet meer geeft en de kellner vol afschuw 't booze ding op het dientafeltje schudt! Raad van State. Mr. A. baron van Wijnbergen, wien de plaats van wijlen mr. J. A. Loeff in den Raad van State was aange boden, heeft hiervoor, naar de Gel derlander meldt, bedankt. Raden van Arbeid. Volgens bet Centrum zal het aan tal Raden van Arbeid in den loop van het volgend jaar verminderd worden van 39 tot 25. BERGEN OP ZOOM. Hier is een staking uitgebroken in de bouwbe drijven, die ongeveer 280 arbeiders omvat. De oorzaak is, dat de patroons het landelijk contract niet willen aan vaarden. Deken Baede vraagt ontslag. Naar wij vernemen heeft de Hoog eerwaarde Heer J. M. J. Baede, deken van Middelburg en en Pastoor te Goes aan Z, D. Hoogwaardigheid den Bis schop van Haarlem tegen 1 Septem ber a.s. wegens gezondheidsredenen ontslag aangevraagd uit zijne deke nale en pastoreele bediening, welk ontslag hem op de meest eervolle wijze is verleend, onder dankbe tuiging voor de zeer vele en gewich tige diensten aan het dekenaat en de parochie bewezen. Inderdaad sluit zich met dit ont slag een hoogst verdienstvolle priester lijke loopbaan af, die voor het grootste gedeelte in Zeeland werd volvoerd. Immers, voordat deken Baede in 1897 den bij de oude Roomsclie Goesenaren nog niet vergeten deken Everstein opvolgde, had hij reeds een pastoraat van verscheidene jaren te Zierikzee achter zich. Thans laat de hoogeerwaarde heer Baede aan zijn opvolger een bloeien de parochie achter met een nieuwe kerk, nieuwe scholen voor de manne lijke en vrouwelijke jeugd, een R.-K. wijkverpleging met een in wording zijnd gasthuis, een patronaat benevens tal van organisatiën op sociaal en politiek gebied, als zoovele tastbare bewijzen van de pastoreele zorg en de werkkracht van den volijverigen herder, wien nooit iets te veel was waar liet gold de eere Gods en het heil der liem toevertrouwde kudde. Hoezeer deze zijne zorgen op prijs stelde, bleek in Augustus 1913, toen het 40 jarig Priesterfeest van deken Baede even spontaan als hartelijk en luisterrijk werd gevierd, bleek ook toen de tijding van de ziekte en ver zwakking van den beminden priester door de parochie met leedwezen werd vernomen. Dat een vaak gevreesde noodlottige afloop zijner ziekte tot heden bleef afgewend, mag zonder twijfel voor een goed deel oprelcening worden gesteld van de vele en vurige gebeden, die voor zijn herstel in de parochie zijn gestort. Het is doze wankele gezondheids toestand die deken Baede noopte, zijn ontslag uit het H. dienstwerk aan te vragen, hoe gaarne hij ook tot zijn dood toe had willen blijven wer ken voor de hen zoo dierbaar gewor den parochie'. Waar hij nu weldra den herderstaf neerlegt, wenseheu wij den Hoogeerwaarden heer Baede on der diepgevoelden dank voor alles wat bij voor het zielenheil der Goesche Katholieken deed, een vredi- digen levensavond toe48 jaren lang draagt liij de priesterlijke waardig heid, moge hem nog het geluk .be schoren zijn, zijn grijze haren om kranst te zien met de gouden kroon van het 50-jarig priesterjubileum, alvorens de Heer der talenten hem het overvloedige loon, den goeden rentmeester toegezegd, hierboven schenkt. Roomsch Goes vergeet deken Baede niet, maar zal steeds St. Pau- lus' opwekking uit den Hebreëen- brief indachtig zijn„Broeders, her innert U uwe bestuurders, die U Gods woord verkondigd hebben en het einde van hem leven ziende, volgt hun geloof na." Vrijdagavond a.s. te 8 uur re petitie in het Slot Oostende van het zangkoor van den R.-K. Vrouwen bond. Het muziekgezelschap „Hosanna" zal a.s. Donderdagavond te 8'/4 uur in de kiosk op de Groote Markt een concert geven. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder maakten gisteren de beide muziek korpsen „Hosanna" en „Euphonia" een muzikale wandeling door de stad. Vroolijk speelden de muziekkorpsen er op los en overal stonden tal van menschen in de straten den stoet op te wachten. We noemen het een stoet, want achter de korpsen dansten en sprongen de jongelui dat het een lust was om te zien. Na de rondwandeling werd op de Groote Markt gezamelijk het „Wil helmus" gespeeld en ging-men uiteen. Bij den gehouden biljartwed strijd in het café „Nationale", Gr. Markt, alhier, vanaf 18 Juni tot en met 31 Juli j.l., werden- de prijzen als volgt behaald le Korpsprijs (3 massief gouden draagmedailles) Breda met 147 pun ten (hoogste partij 100). 2e Korpsprijs (3 verg. zilveren draagmedailles) Terneuzen, met 86 punten. 3e Korpsprijs (3 zilveren draag medailles) Goes, met 57 punten. 4e Korpsprijs (3 bronzen draag medailles) Breda, met 44 punten. De extraprijs voor de hoogste partij (persoonlijk) werd roemrijk gewonnen door den heer G. van Alphen, secre taris der Bredasche Biljartvereeni- ging „Breda" met 100 punten in één partij. Bij liet Barakspel werden de prij zen als volgt behaald: le prijs (een gouden Ileeren-remon- toir) door den heer J. Verdonk te 's Gravenpolder, met 160 punten. 2e prijs (een etui met 24 Alpaca lepels en vorken) door den heer J. Zwartepoorte te Goes, met 158 punten. 3e prijs (een massief koperen Vogel kooi) door den heer J. Weststraete te 'sHeer Arendskerke, met 157 punten. 4e prijs (een artistiek Klokje) door den heer W. Reijntjes te Den Haag, met 152 punten. De winner van een heerlijke flesch Champagne voor de meeste punten op den laatsten dag was J. Zwarte poorte te Goes. Bij de rondwandeling, die het N.O.G. door onze stad gisteren maak te werd door het Hoofdbestuur een krans neergelegd aan den voet der standbeelden van de Ruytor en Naere- bout. Op initiatief van de presidente v. d. R.-K. Internationalen Bond voor Meisjesbescherming, is alhier opge richt een afdeeling voor geheel Zee land. In het bestuur hebben zittingge nomen de volgende damesMevrouw EngeringSpillner als voorzitster, Mej. Meyer als secretaresse, Mevr. Beniestde Rooy als 2e secretaresse, Mevr. IvrahmerKeiler als penning- meesteressevoorts als assessoren Mevr. RomboutsOcket en Mevr. van Hi 1stJansen. Arnemu'den. Maandagmiddag kwam een koe van den landbouwer J. de Klerk alhier, doordat zij onderdoor den. afslui ting sboom ging, in aanraking met den sneltrein. De buffer ging het dier dwars door het lichaam heen, zoodat er haast geen stukje overbleef wat nog eetbaar is. Een schadepostje voor den man! Groede. Ook hier worden pogingen aangewend tot oprichting van een sportvereeniging. Sehoondijke. In de afgeloopen maand zijn alhier dc volgende personen ver trokken: Iz. Jansen, bakker, naar Zuidzande; mej. S. de Vlieger, onder wijzeres, naar Zuidzande; mej. P. S. J. Leeflang, onderwijzeres, naar Oud- Vosmeer. Philippine. Op Zondag 24 Juli werd door een kapelaan uit Utrecht alhier een uiteenzetting gehouden over den Hanzebond en werd tevens tot op richting van bovongenoemden bond overgegaan. Breskens. Door het bestuur „Oud en Jong Breskens" zal een geldleening worden aangegaan, groot f4000, tegen de minst mogelijke rente. Oostburg. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente de volgende personen gevestigd: A. Maas, metselaar van Groede; I. J. v. d. Bunder, w.erkman van Groede; Th. K. Cauradie, klerk van Noordwolde; P. de Hullu, zonder beroep van Groede. Vertrokken: B. Slimmers, smid naar Arnhem; J. J. Op den Brouw, kom mies naar Amsterdam; J. Lueieer, venter naar Nijmegen; P. Oppeneer, hulpkommies naar Ter Neuzen; C. de Koning, hulpkommies naar Hontenisse. Met ingang van 7 Augustus a.s. wordt de prijs van het tarwebrood 3 cent per K.G. verlaagd en wordt dan 27 cent. Tot besteller bij de posterijen alhier is benoemd dhr. I. de Meij alhier, voorheen hulpbesteller. Caruso f Do beroemde tenorzanger Enrico C'aruso is te Napels, zijn geboorte plaats, op47-jarigen leeftijd overleden. Caruso was de beste tenorsolist van den nieuweren tijd. Zijn eerste op treden was te Milaan in 1899. Vooral zijn Amerikaansch tournée bezorgde hem roem en fortuin. Hij vond ech ter zijn grootste geluk in zijn gezins leven. Men meldt, uit Spijkenisse aan de Maas bode: Gisterennacht hebben dieven zich toe gang welen te verschaffen tot de secretarie der gemeente Spijkenisse en daaruit cte brand kast gestolen. De schoonmaakster die als ge woonlijk des morgens te 6 uur de kantoren schoonmaakt, vond de deuren aan de straal open. Daar dit wel meer het geval is, gaf ze daaro pgeen acht en liep door naai' de achter kamer waar de brandkast Staat. De jalouzieën optrekkend, bemerkte zij tot haar schrik, dat deze verdwenen was- Ze waarschuwde direct den veldwachter Moerland, die een onderzoek instelde met zijn hond. Deze hond volgde een spoor over het erf van den daartegenover wonenden veehouder Van den Berg, naar de haven. Het vermoeden ligt voor de hand, dat de brandkast per roeiboot vervoerd is en wel licht thans op den bodem der Oudo Maas ligt, na eerst van den inhoud ontdaan te zjj'n- Het bedrag is evenwel niet evenredig aan de in brekersprestatie en bedroeg slechts f 260- Een sterk Staaltje intusschen, als men be denkt, dat de veldwachter Moerland onder hetzelfde dak woont als de secretarie en ook de politiehond aldaar aan den ketting lag. Te Borg er hout [bij Antwerpen zijn vier menschen gestorven na het eten van paling. Een vijfde verkeert in 'hopeloo- zen toestand. Dertig andere menschen zjjjn ziek geworden, maar hun leven is niet in gevaar. De Koning in te Garderen. Se dert ongeveer een week aldus verneemt de „Msb." vertoeft de Koningin, meestal vergezeld van Prinses Juliana, bijna dagelijks te Garderen op de Veluwe, ten einde schilder stukjes te* maken van de op de velden aldaar op schoven staande rogge, waarbij II. M. vaak met de eenvoudige bewoners die eens naar het schilderen komen kijken, heel fami liaar een praatje maakt. Zoo vroeg b. v. een bejaard vrouwtje. „Kom j,e inaargend weer, juffer?'' waarop H. M. met een: waarschijnlijk wel, antwoordde. f De Koningin doet ook aan het maken van phofo's- Zoo verzocht dezer dagen de Konin gin den landbouwer II. Mulder, die een vracht roggge van hel land had gehaald, even stil te houden, om een kiekje te kunnen neme'n. De goede ziel zeide echter „geen tied te hen" en reed door. „En als ik u dan eens een rijksdaalder geef", hernam de hem onbekende dame, en toen had het boertje tijd in over vloed. Karpetten in een bank. Bij een der grootste bankinstellingen te Londen, ligge'n tien prachtige karpetten, die een geschiedenis hebben en geschat worden op 10.000 pond st Een Russische graaf, die zeer bekend was onder de regeering van den Tsaar, vluchtte bij het uitbreken der revolutie met niets anders van waarde dan de tien karpetten. Deze waren door een der vroegere Tsaren aan zijn voor ouders geschonken. Die Tsaar had ze zeven honderd jaar geleden gekregen van een Per- zischen vorst- Toen de graaf te Batoem was aangekomen en totaal bankroet wa3, gaf hij de karpetten aan een Russischen koopman, die op weg was naar Engeland, met bevel ze daar te verkoopen; een bank gaf er een schot op. De karpetten liggen nu echter nog bij de Engelsche bank, zonder dat ze op- geëischt zijn. liet paard op de zandbank. Als een curiositeit kunnen wij melden dat visschers uit dc gemeente Ouddorp,, vanaf het havenhoofd op de Paardenplaat (een zandbank onder die gemeente) een paard be merkten. Schipper Bezuijen vergezeld van nog enkele personen begaf ziefi in een roeiboot naar de plaat. Het gelukte hern met zeer groote moeite het beest te bemachtigen, door het 'een touw om den kop te werpen en het loen al zwemmende achter- de boot aan te laten komen. Aldus- bereikte men den wal. Het bleek ecu paard Le zijn van den heer Sielmg, landbouwer teMelissant. Het dier was al den tijd weidende geweest «in den Kronings- polder te Stellendam. Hoe het op de plaat is terecht gekomen is tot nog toe een raadsel. Het oenige vermoeden ligt echter voor de hand, dat hel beest bij den lagen waterstand zwemmende de plaat heeft bereikt. „Rott." De s t r ij d om een k i nd De Rhoon- sche straat te Schiedam was Donderdagmiddag het tooneel van een zeldzame opwinding. Kin derroof heette het. Een kind van drie jaar dat op straat speelde, werd door een vrouw opgepakt en in- een mandje achter de fiets van een man gezet, die haastig in de richting van Rotterdam wegfietste. De vrouw, die het kind opnam, was de moeder, die hel, toen het drie maanden was, bij de ouders van haar man had gebracht, zeggende het niet te willen houden. Zij leefde toen reeds niet meer met haar man samen, die zeeman is en thans op een boot naar Amerika is. Daar dc ouders niet wettig gescheiden zijn, is het kind natuurlijk aan niemand toegewezen, zoodat de moeder wettelijke aanspraak op het kind kan doen gelden. Maar dc grootouders zijn ovei deze vreemde manier van weghalen weinig geslicht, en gaven van het gebeurde kennis aan de politie, die intusschen niet rechtstreeks kan ingrijpen. Een romantische geschiede- n i s Vorig jaar Juni hield in een logement te Doetinchem eenige dagen een Duitseher verblijf. Onmiddellijk nadat deze vertrokken was, miste het dochtertje haai' zilveren arm band-horloge- De Duitseher werd achterhaald eu ingesloten in het arrestantenlokaal te Doe tinchem. Bij fouilleering werd evenwel het vermiste niet op hem lie vonden en hij werd wegens gemis der vereischte papieren over de grens geleid. Deze week ontving de logementhouder een schrijven uit Marokko van een vriend van den hewusten Duitseher, waarin werd medegedeeld, dat de laatste bü hem op de boerderij werk zaam was, doch bij een aanval van Marok kanen op de farm doodelijk was getroffen. De laatste wensch van den getroffene was de opdracht aan den hotelier te meiden, dat hy inderdaad de dief van het horloge was en dat dit was terug te vinden in een spleet in den muur, van het arrestantenlokaal. De plek werd in een bijgevoegde situatieteekening nauwkeurig aangeduid. Hij hoopte, dat het verlorene zou worden teruggevonden en vroeg namens de'n gestorvene vergeving voor diens daad. Ten gevolge van een in den loop van het jaar ontdekte poging tot ontvluchting door een arrestant, was bedoelde spleet echter dicht gesmeerd. Men vond het geval evenwel merk waardig genoeg om een nader onderzoek Le doen en besloot den muur ter plaatse uit te hakken. Precies op de aangegeven plek kwam het horloge uit de kalkmassa, waarmede het vast verbonden zat, te voorschijn. In het bewuste schrijven werd nog mede gedeeld, dat hij een valschen naam had op gegeven. De ware naam werd ook nu ver zwegen. Alleen werd medegedeeld, dat de persoon in kwestie iemand was, die behoorde tot den ouden Duitschen adel en afkomstig was uit OostPruisen. „Hand. Een paniek. Zaterdagmiddag ver spreidde zich te Rotterdam het ontstellende bericht, als zou een der booten van het Vacanljefeest der kinderen van de openbare scholen op den Nieuwen Waterweg zijn om geslagen. Later sprak men van een aanvaring der boot, waarbij 17 kinderen zouden ver dronken zijn. Het bericht ging als een loopend vuurtje door de stad en bracht in de volks wijken een geweldige opschudding teweeg. Overal zag men groepjes van ouders, broertjes en zusjes, buurvrouwen in de stralen samen scholen. Het was een zenuwachtig vragen, schreien, hulpeloos klagen. Niemand wist ech ter wat er eigenlijk was geschied. Van alle zijden werden de reederijen dor booten opge beld en naar den toestand der kinderen ernstig ondervraagd. Vele moeders spoedden zich naar de kantoren dezer reederijen en waren niet te overtuigen, dat er n emendal g bruid was. Op de politiebureaux kwamen den geheelen middag de ouders informeeren. Geruststellende berichten verstrekt door de reederijen en de bureaux der couranten hadden wel eenigen invloed, doch menige ouder bleef aan de grootste onzekerheid ten prooi- Reeds uren voor de aankomst zag men de familieleden op de Oosterkade bijeen, in angstige spanning, wat de komst der boot voor nieuws zou bren gen. Doch de boot liet zich maar niet zien. En de schemer viel, een grauwe mist hing treurig o\er het onstuimige water en gaf aan de plaats met die duizenden angstige vrouwen, mannen en kindere'n uit de volks klassen den meest desolaten aanblik. Eindelijk, omstreeks kwart voor negen, terwijl de regen zieerplaste, kwamen de kinderen onder moed gevende tonen aanmarcheeren. En vo'nd spoedig ieder de zijnen weibehouden terug. Wie der ouders dien avond zijn kinderen niet hartelijk zal gekust hebben, na die lange uren van doorstane angst en vrees? Gebleken is, dat de drie mannen, die Zaterdagmiddag te Nijmegen zijn aangehouden, Vrijdagnacht inbraak hebben gepleegd in de boterfabriek van den boerenbond te Heeze, in Noord-Brabant- De in die fabriek gestolen gelden (12.700 Mark en f5050) hadden zij voor het grootste deel bij zich. Een van de aangehoudenen, van L., de man, dien de Nijmeegsche politie eerst te Tent te pakken kreeg, is er in geslaagd, uit zijn cel in het politiebureau door een lucht koker te ontvluchten. Hij is nog niet opge spoord. Zfjn twee makkers zijn gisteren naar Arnhem overgebracht. Gisternacht hebben dieven zich toegang verschaft tot de secretarie der gemeente- Spij kenisse, en er de brandkast gestolen. Er zat ongeveer f 260 in. Drie personen, die Zaterdag te Nij megen in een confectiewinkel pakken kloe fen hadden gekocht en deze droegen na een bezoek 's middags aan de badin richting werden door twee rechercheurs aangehouden. 'Op weg naar het politiebu reau trachtten zij op een kruispunt van straten hun geleide te ontkomen. In ver schillende richtingen gingen zij er van door. Twee waren spoedig weer gevat, doch de derde slaagde erin met een roei boot over de Waal te komen. De recher cheur S., op wien de vluchteling revolver schoten had gelost, die misten, zette den vluchteling in een roeiboot na, doch werd door een opvarende sleep tegengehouden. Eenige politieagenten per rijwiel spoedden zich over de spoorwegbrug naar de an dere zijde van de rivier en slaagden erin den man in te rekenen; zijn revolver Was nog van enkele scherpe patronen voor zien. Aan het hoofdbureau van politie bleek, dat de heeren aan 'bankbiljetten van f 10, zilverbons en zilvergeld in het geheel ongeveer f 7000- bij zich droegen en een hunner tevens een spaarbankhoekje Van de Rotterdamsche Spaarbank, waarop een tegoed van ruim f3000. Twee hunner hadden in een garage een motorrijwiel gestald, een Harley Davidson (II 11856) en een Indian (H 23414), van welke rijwielen zij 'weigerden de herkomst op te geven. Het drietal is. in arrest gehouden tot nader onderzoek. De schutter weigert zijn naam te zeggen. - De zwarte lijst in Lei mui den. Do Meerbode, die in Aalsmeer verschijnt, geeft een zwarte lijst van personen, die on betrouwbaar worden genoemd, welke ly'st. af- geggeven zou zijn door den burgemeester aan zijn veldwachter. Een van de personen, die op deze lfjst met de zwartste kool wordt aan geduid, is de heer L. Bouthoorn, arts. Achter zijn naam heet het: groote schoft van een vent, naait hem er op, geen pardon. Vele anderen worden Bouthoornklanten ge'noemd. Anderen worden aangeduid als roode leeuw, fantasie-aap, de korporaal, schoften, Rembrandt de bok, Nico de Haas, enz. of dragen de ver melding achter huil naam: voorzichtig be handelen, zeer in de gaten houden, vooral met het klaarmaken van het stembureau, enz. De Meerbode voegt aan de lijst de mede- deeling loe, dal de „onbetrouwbare" bende zich voorstelt den burgemeester, die bij zijn zilveren ambtsjubilé in Februari zelfs geen enkel kaartje ontving, bij zijn terugkomst fees telijk te ontvangen. Onder bevel van „de korporaal" zal zich een eerewacht opstellen, Rembrandt zal zijn portret in waterverf aan bieden, terwijl iemand, die met een minder fatsoenlijken naam wordt aangeduid, hem zal toespreken. Naar ons gemeld wordt, hebben de zwarte- lijsters, zich in verbinding ggesteld met Mr Briël, advocaat te Leiden. „Vad." Een vorstin veroordeeld. Te Weenen is de kleindochter van keizer Frans Jozef, vorstin Elisabeth Windischgratz door de rechtbank wegens beleediging tot 30.000 Kronen boete of 10 dagen hechtenis veroor deeld. Zij had n.l. den advocaat van haar gemaal, toen deze haar tengevolge eener rech terlijke uitspraak de kinderen in haar slot wilde komen ontnemen, toegeroepen„Mei zoo'n zwijn spreek ik niet." De vorstin zeide, dat zij deze woorden gebruikt had, wijl de advocaat met een rijzweep in haar slot ver schenen was. Deze zeide, dat hij dit gedaan had, wijl op het slot kwade honden waren. Daar de vorstin weigerde haar woorden terug te nemen, volgde de veroordeeling. Te Keer (L.) zijn Zaterdagnacht twee kapitale boerenhuizen afgebrand. Het grootste deel van de meubelen, eenig vee en de geheele oogst werden een prooi der vlammen. Wegens gebrek aan water kon niets worden gebluscht. De drie bandieten. Omtrent do arrestatie van het drietal dat vorige week den trein ParijsMarseille deed stilstaan en do reizigers beroofde, meldt de N. R. Ct. De Parijsclie politie had de zekerheid ver kregen, dat de drie misdadigers zich weer te Parijs ophielden en het was haar verder gelukt te weten te komen, dat een van hen, een tuberculeuze jongen van 26 jaar, Char- rier geheeten, die zich voor student in de ge neeskunde uitgaf en reeds verscheidene von nissen achter füien rug heeft, in een klein logementje woonde. Daar is hij in hechtenis genomen en liij heeft terstond de namen van zfjn medeplichtigen verraden, boosdoeners, bij de justitie welbekend. Charrier heeft bij zijn aanhouding tevens opgegeven, waar hy dien dag zijn medeplichtigen zou ontmoeten, en tevens het café genoemd, waar zij meestal tegen twaaf uur een borrel dronken. Naar dit café-r-staurant, is toen een sterke politiemacht gegaan. Het duurde niet lang of de boeven verschenen en zijn er door de politie over vallen. Zij boden verwoeden tegenstand en toen de inspecteur Curnier, een moedige jonge man in den strijd met de bandieten door een dezer met revolverschoten zwaar gewond werd, hebben twee andere politie-agenten de ban dieten neergeschoten. Hun lijken zijn in een auto weggevoerd. Charrier, de in zijn logement aangehouden bandiet, heeft bij zijn verhoor gezegd, dat de roof in den trein, behalve juweelen en andere kleinodiën, 4000 frank had opgebracht. Onverplichte huwelijksfor- maliteiten. Uit Hoboken (in België) wordt aan de „Volksgezet" bericht: Zaterdag acht dagen geleden deed zich het volgend vermakelijk gevalletje^ voor in de trouwzaal van het gemeentehuis: De heer Verhuist, in hoedanigheid van dienstdoenden burgemeester bad drie jon ge paartjes in den echt tie verbinden. Toen hij de gebruikelijke vraag stelde aan het voorste jonge paar, of hij haar tot - wettelijke buisvro genoot wilde, kor ring niet langer i tranen uit, een v lijk door den bi De tijdelijke bi lijke uitiarstingeiJ wel zoo goed, tl vloed over was cl doch het was eil zijn aanstaande en met klinkend bedaren had gel vestigend antwo< werk kon voortz< Maar toen hij aan het volgend niet 'beter dan plechtigheid beho gegeven voorboel uit te spreken. had hij nu goed antwoord, zondej vraag verlangde was niets aan t Ook dezen w zijdsche genegen voorgangers ten den met onverj bedrijf van het 'Schoonmoeder: nen geregeld wat zoon of dochter heid stortte zeli van den burger van het lachen. Juli ds de welke Engeland meegemaakt. Sl< een' meetbare J vallen, met als voet. Het gemid aan den hemel schijn in Juli 43 pet. van den| 274 uren met laatste af.'en al] 1887 met 2277 uur. te 1. Man stuurder van [iet naar men ons ui wegens verduistei van 750.000 mai houding zelfmoo. in te nemen. Me| verband staat n minister Frauendi Maandag Deutsche Kunsti«| hij Dresden, doo, lucht gevlogen, gedood en 14 lil scheidene zeer ei is zeer groot, waarvan de ruiten De brandweer, di in den wntrek toe na uren in het Naar uit Si er in de Vogezen Naar uit Ei aanhoudende droc van West-Duitsci geleid. Te Aken beele wijken van het er per as i Eu pen (dat than drinkwater gerant per dag ten hoo bruiken. Uit an^j W estfalen komer De groote van Italië een gr steek veroorzaak dag tien ge vallei gevallen. Volgens aldaar het hero opend. Het lijk den beschermt geheel gaaf ter Caruso, te Napels ovei Ook de Wijl nu eent war is geraakt, standaardmeter leerden, niet moeten achter De standaarJ door den afsta den staaf van International <j Sèvres bewaam tuur van 0 gr; Om te kijken gedraagt heeft vervaardigd, di' gedeponeerd en echte moet w nog toe had i1 ming gevonden waarnemingen, ongeveer 0.2 c In de laats1 Intern, des Pa vorigen hertr moest het bua gebleken was het bureau waren dan v Ja, wat ni spottend. De Pont d< Wederom oud-Parijs v la Tournell trotseerd he worden afge soliede pijie] belemmeren! In zijn ph' derne brug, aan het inde keer. De Poj een overblijt wijk XIV. 1 vroeger vroil dragen hadd geeseld.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2