DINSDAG 2 AUGUSTUS 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Rechtzaken. Sociale Berichten. ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. Correspondentie. polsader werd afgesneden Hevig, blootbrnd werd hij door den heer L Janse in de apotheek van den heer La Porte gebracht, waar hij bewusteloos neerviel Oirie dokters waren spoedig tox plaatse ou oordeelden dadelijke overbrenging naair Middelburg noodzakelijk. Dr. v. d. Berg bracht den patiënt per aula na-iv Mildel- bui'g ter behandeling door Dr. Schouten. Xte dokter in Middelburg constateerde, dat tie Dioteaider niet was dowgnsnehtn De wond was echter zoo diep, dat de polsader bijna geraakt was Bij Kon. besluit is aan den lieer M. Krijger, pakhuisknecht in den graanhandel der firma van Heel Co. alhier, toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille in zilver. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder wapperde heden van alle openbare gebouwen en van vele particuliere huizen de Vaderlandsche driekleur en werd het carillon bespeeld. Ovezand. Door den Minister van Arbeid is aan het R.-K. Kerkbestuur alhier, een bouwpremie toegekend voor het bouwen van een kosters woning. ||Kwadendamme. Zondag 31 Juli gaf de handboogsociëteit „Vooruitgang zij ons Streven" haar jaarlijksch beurt- schieten. Door 51 schutters werd er aan deelgenomen. Ie klep, C. Goense, Ovezande. 2e klep, J. v. 't Westeinde, Kwa- dendamme. Ie zij vogel, C. Verheijko, Ellowouts- dijk. 2e zijvogel, G. Verlieijke, Ellewouts- dijk. Ie kal, J. Rijk Az., Ovezand. 2e kal, C. Priem, Ovezand. Nieuwdorp. Van de week hadden de kinderen der O.L. school een paar heerlijke dagen. De kinderen der laagste klassen mochten met hun onderwijzer een dagje naar Vlissin- geu en die der hoogste klassen naar Rotterdam. Wat hebben die kinderen plezier gehad; zij zullen deze dagen niet spoedig vergeten. Donderdag werden hier de ouden van dagen weer eens heerlijk ver rast; wegens het trouwen van een dochter van den landbouwer de Vlie ger kreeg ieder een lekkere tulband thuis gestuurd. De storm van Vrijdag heeft hier veel schade aangerichtvan de appel en pereboomen is op zijn minst de helft fruit afgewaaid. De tarwe en haver heeft ook veel geleden, want er is ontzaglijk veel uitgewaaid; de grond ligt geheel bezaaid. Krabbendyke. De storm van Vrij dag heeft alhier onnoemelijke schade veroorzaakt aan de fruitboomen, als ook aan de te velde staande tarwe; van deze is zooveel uitgewaaid, dat op sommige akkers de grond geel was van het koren. Oostdyke. Maandagmiddag ontstond alhier, door een tot nu toe nog onbe kende oorzaak, brand in een stuk tarwe. Daar spoedig' veel menschen aanwezig waren en de blussching ter hand namen, was men de brand spoedig meester, zoodat de schade welke plm. 200 schoven bedraagt betrekkelijk nog' gering is. 's Gravenpolder. Maandagnamiddag is brand ontstaan in de rijwielwerk plaats van H., toen hij eenigen tijd afwezig was. Spoedig werd dit door omwonenden opgemerkt en het mocht door goed genomen maatregelen ge lukken de brand tot het binnenge- deelte beperkt te houden. Gelukkig vatte benzine en kruid, daarin ge borgen, geen vlam en kwam het niet tot eene ontploffing. Er is zoowel aan het gebouwtje als aan de voorraad rijwielbenoodigdheden nog al veel schade toegébracht. Alles is verzekerd bij de Zeeuwschc Mij. te Zierikzee. Stavcnisse In de Zaterdag alhier ge houden vergadering van den Di.jkraad deH waterbearing van de calamileu/,e polders O. K. Hofstede en Moggershil wierdetn voorloopig vastgesteld de reken', gen \a.n de dijkvakken 0. R. Hofstede en Mog- gerahil, voor het dijkvak 0. K, 11. waren de uitgaven 16.789.80V2 en de ontvau.gr sten f 13.104.73 en voor het dijkvak Mog'gërshil de uitgaven 1' 25.277 661/2 en de ontvangsten f 2887.8072- In Je kosten werd door het Rijk. en de Provincie bij gedragen. Tot schatter van de pacht waarde van de gronden in den Moggers- bilpolder werd benoemd de h sr A. bie- rens te St. Annaland, terwijl aan Al,. Stout- jesdijk te Siavenisse een som van f 50 per jaar werd toegekend ais ond-dfijk- werker. (M. Ot.) Zoutclande. Zaterdagmiddag had op de aJigemeene begriaiplaats alhier de ter aar de-bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den heer W. van Sighem, in leven burgemeester alhier. Bij het veria, ten van het sterfhuis sloten zich bij den lijkstoet aan de burgemeesters, van Koudekerk© en Westkapelle, alsmede een deputatie van de smedenpatroons vereoni- giiig waarvan de overledene vroeger ja ronlang penningmeester is. gewe ;st, en nar ■mens welke vereemging een krans op de kist was neergelegd Als de kist in de grafkuil was neerge laten werd het woord gevoerd door den heer L. A. van Sighenr te eslkapelle, die in kor te woorden den levensloop van zijn broeder schetste. Hij zeide met hem sa men te zijn opgegroeid m in de .ouderlijke woning een christelijke opwoedjing te heb bon genoten. Dat zSjn broeder in het jaar 1881 door aankoop van een smederij, zich als smidsbaas te Zoutelande had, geves tigd. en zich Jaa'r had opgewerkt, om in verschillende burgerlqk-a en kerkelijke commissies zitting te nemenhij dankte alle bestuurders en ook die ingezet men der gemeente voor don vïiendelijk'en omgang die zijn broeder hoeft mogen om ondervinden Vervolgens spraken bij de groeve nog de heer P Floa-tisse als secretaris dor ge meente, de heer Contant namens de sme denpatroons err D(S, Reus van Westkapelle. Do Isichotonziopin van don overledene dankt© de vrienden ©11 bomng'stellendfm die aanwezig waren voor do laatste eer aan z'ijn vader bewezen Op liet kerkhof wad een groote menigte belangstellenden, waaronder de gansos- lïeereri dr. van der Ilaïst en dr. Drijber le. Kondekerke. aanwezig. Clingc. Aan den provincialen schiet wedstrijd voor Vrijwillige Burger wachten op den 13en Augustus te Vlissingen, zal ook door onze burger wacht worden deelgenomen en wel door de groep van 5 personen, die op den kriugwedstrijd te Hulst het hoogst aantal punten hebben geschoten. Mogen deze leden in Vlissingen met hetzelfde succes schieten als in Hulst. Zondagvoormiddag trok de vrou- wenafdeeling der H. Familie, ten ge tale van ruim 80 personen, onder leiding van den ZeerEerw. heer Pas toor, Chr. Verbunt, ter bedevaart naar het genadeoord van 0. L. Vr. van Lourdes te Oostacker bij Gent. Naar we vernemen hebben de plannen, om in de kom der gemeente een II. Hartbeeld te plaatsen, vasten vorm aangenomen. Een 20 notabelen der gemeente, waaronder de leden van het kerk- en armbestuur, hebben zich bereid verklaard, met een open lijst langs do huizen te collecteeren. Door genoemde collectanten is reeds voor een flink bedrag ingeteekend. Moge hun voorbeeld door ieder, naar zijn krachten, worden nagevolgddan zal men in staat zijn hier iets prach tigs tot stand te brengen en zal onze parochie een der eerste zijn van Zee land, die openbare hulde brengt aan het II. Hart van Jezus. Zaterdagavond om 8 uur speelde „Odio I" te St. Jansteen tegen „Grensstrijders I" van Kapellebrug. Van begin afwas de strijd zeer hevig; beide clubs gaven prachtig spel te zien, vooral het samenspel van Grens strijders was voortreffelijk. Volgens het oordeel van scheidsrechter Stroe- cken uit Hulst, die dezen geanimeer- den wedstrijd leidde, was de eind stand 10 ten voordeele van laatst genoemde club, hoewel tegen zijn be slissing' wel eenig verzet kwam. Nu zal Zondag 7 Augustus a.s. gestreden worden tusschen „Majella te Hulst en „Grensstrijders I" om den len prijs in den serie wedstrijd, een zil veren medaille, gegeven door den ZeerEerw. heer Pastoor, Chr. Verbunt. Te dezer gelegenheid zal de fanfare „Weldoen door Vermaak" haar wel willende medewerking verleenen en dezen wedstrijd opluisteren door mu ziek. Algemeen verwacht men dan ook weer een groot belangstellend publiek. St. Jansteen. De storm van Vrijdag heeft heel wat schade aangericht aan de fruitboomen. De boomgaarden la gen met fruit als bezaaid en daar het ooft over 't algemeen nog zeer onrijp is, wordt dit meestal als veevoeder gebruikt. Ook zijn eenige boomen ont worteld, terwijl van het in aanbouw zijnde Patronaat het zinken dak ge heel is afgewaaid. Deze week is men in de kerk alhier begonnen met den bouw van oen geheel nieuw orgel. Reeds nu kan men zien dat het een waar kunst stuk zal zijn, hetwelk het interieur der kerk zeer zal verfraaien. Poortvliet. Door Mcj. A. Krijger De Korte alhier is tegen 1 September 1921 eervol ontslag aangevraagd als gemeente-verloskundige in verband met haar benoeming te Tholen. (Z-). Katholieke Propagandadag te Sas van Gent. Sas van Gent heeft Zondag jl. ge staan in het teeken van de Roomsche propaganda, op initiatief van den Katholieken kring. Daarmee is een uitstekend werk verricht, want deze afzijdig gelegen Zeeuwsch Vlaamsche stad had noodig, dat er eens een fris- sche stroom krachtig' Roomsch leven doorheen werd gejaagd, temeer daar de bevolking zoo goed als geheel Roomsch-Katholiek is, maar in de hoogere standen verliberaliseerd en in den werkmansstand door de nabuur schap met België door het Socialisme aangevreten, hoewel het Katholieke organisatieleven er sinds de laatste jaren wakker is. De Propagandadag werd ingewijd met een plechtige hoogmis, welke in de mooie gotieke kerk van den jonge Cuijpers werd opgedragen door den zeer eerwaarden heer Meeuwesen, pastoor der parochie met volledige assistentie, waaronder de Aalmoeze nier van den Arbeid, de weleerw. heer P. M. Hach een indrukwekkende predikatie hield over den tekst „God is liefde". Na de hoogmis had een grootsche optocht plaats met banieren en praal wagens, waaronder die van de R.-K. Werkliedenvereeniging St. Petrus en de Mariawagen van Westdorpe uit muntten. De honderden aanwezigen uit stad en omstreken verspreidden zich toen in de sectievergaderingen. Prof. Knaa- pen sprak vanaf het dek van de boot „Prudentia" voor werkgevers en middenstanders. Hij wees op Chris tus als op een teeken dat zal worden tegengesproken, maar waarin alleen de hervorming der ware maatschappij is te vinden. Voor de werklieden behandelde het Kamerlid Engels in een openlucht meeting do beschikbare zaal bleek voel te klein op meesterlijke wijze dc Encycliek „Rerum Novarum" waardoor onze machtige R.-K. Werk liedenorganisaties zijn ontstaan en waardoor aan de wereld de oplossing der sociale kwestie is geleverd door liefde, vrede en recht. Mevrouw Brouns van Besauw uit 's-Hertogenbosch sprak de vrouwen toe en wees er op- welke taak voor de Roomsche vrouw van onze dagen die haar plicht kent, is weggelegd. Zoowel aan het verouderd liberalis me als aan het socialisme moet zij zich ontworstelen. Da.11 zal aan haar in den komenden strijd het „Luctor et Emergo" worden voltrokken. De heer J. llorvers, bestuurslid van „St. Rafaël" sprak in het van alle meubelen ontriefde vergaderlokaal der S. D. A. P. de Roomsche spoorwegman nen warm toe hen opwekkende tot trouw aan de organisatie. Op de markt gaf daarna „Vlijt en Volharding" van Hulst een mooi con cert. Onder voorzitterschap van den heer L. Maartens, den wakkeren Katholieken voorman van Sas van Gent, had de slotvergadering plaats in de kerk. Daar werd een telegram van den Bisschop van Breda onder luid applaus voorgelezen en nadat de liedertafel St. Cecilia uit Terneuzen eenige fraaie nummers had ten ge- lioore gebracht, liield hot Tweede Kamerlid den heer van der Bilt, oud- Koewachtenaar, een schitterende rede over pers en lectuur, waarbij hij de oude liberale legende dat de Room sche pers minderwaardig is te lijf ging. Machtig en magistraal was ook het betoog van Mr. Dr. Jan van Best over het R.-K. Bijzonder Onderwijs dat hier in Sas van Gent zoozeer is aangevochten. Hij geeselde de neutra liteit en wees de ouders op hunne groote verantwoordelijkheid bij de opvoeding hunner kinderen. Een prachtige peroratie sloot zijn rede. De Hoogeerw. Heer Luykx, deken van Hulst bracht dank aan allen die dezen Katholieken Propagandadag' deden slagen en beval krachtig het R.-K. vereonigingsleven aan. Met een geestdriftig' opzingen gezongen „Aan u 0 Konin der Eeuwen"! word de uitstekend geslaagde Katholieke Propagandadag gesloten, waarmede aan Roomsch Sas voor langen tijd nieuw bloed en nieuw vuur is in gestort. Een woord van lof komt toe aan de organisators van deze machtigen Roomsche demonstratie. N.B. Wij ontvingen dit verslag' te laat voor ons nummer van gisteren. (Red.) Bij de directe belastingen is met 1 Aug. bevorderd J. H. Jacobs, van rijksklerk te Breda (dir.) tot ad junct commies te Goes (insp.) Ver plaatst C. J. W. Hartmans en F. de Mul, kommiezen 2e kl. te Amsterdam (Invoerrechten en Accijnzen) tijdelijk, Hartmans naar Sint Maartensdijk, tijdelijk, en F. do Mul naar Hulst. Met 1 Sept. P. W. Ornee, adjunct commies van Haarlemmermeer (kan toor) naar Vlissingen (ktr. D. B. en accijnzen) met intrekking van zijn verplaatsing naar Goes. Met 1 Januari 1922 de .kommiezen*2e kl. N. A. v. Keulen, van Rucphen, P. Kuipers en D. v. d. Ploeg, van Sas van Gent, G. J. Jansen, van Hansweerd, B. J. Rietman, van Roosendaal, T. Buiter, van Biervliet, en M. van Weele, van Nispen, allen naar Rotterdam (I en A.) tijdelijk. (Z.) Landarbeiderswet. Bij Kon. besluit van 19 Juli is toegelaten als uitsluitend ter bevor dering van onroerend goed door land arbeiders werkzaam: de Vereeniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders. Land van Axel, gevestigd te Ternezen, kring de gemeenten Axel, Hoek, Terneuzen en Zaamslag. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leerplichtwet W. d. P. Goes, C. d. V. Kamperland, J. O. Wemeldinge, J. M. v. S. Colijnsplaat f0.50 b. s. ld.; C. G., A. J. Colijnsplaat, J. K. aldaar L. v. P. Waarde, L. M. D. Wissen- kerke, C. v. V. Kamperland fl b. s 1 d.; P. K., J. S. G., G. d. W. 's Arends- kerke II. v. d. W., C. II., II. F., C. W., P. II., II. d. R„ J. D. Colijnsplaat C. S. Kapelle, C. II. Krabbendijke, I. v. d. M. Kamperland, J. G. Goes f2 b. s. dagen jagen zonder consent en vergun ning: W. D. Borssele, 2X f2 b. s. 2 X 1 w. t.sch., C. P. Oudelande 2 X f5 b. s. 2X5 dagen; op Zondag- jagen in gesloten tijd: P. J. S. Ovezande, f15 b. s. 15 d., C. P. S. aldaar f5 b. s. 5 d. met geladen geweer in hot veld bevinden; P. Z. Kloetinge fl b- s. 1 d., J. V. Wolphaartsdijk f'3 b. s. 3 d., P. S. Wemeldinge f5 b. s. 5 d. strooperijC. W, P., P. K, Kapelle f5 b. s. 1 w. t.sch., P. d. K. Ierseke f5 b. s. 5 d., E. F. R. Kruiningen f10 b. s. 10 d.; verwekken nachtrumoerW. H. C. Wzn. Ierseke f5 b. s. 5 d. dier vervoeren op noodeloos pijn lijke wijze: J. M. d. K. Goes flO b. s. 2 w. t.sch. straatscliuren in verboden tijdM. J. Colijnsplaat terug aan de ouders, M. B„ J. V. Colijnsplaat f3 b. s. 3d.: openbare straat verontreinigenT. K. Colijnsplaat f3 b. s, 3 d. Vee op spoor laten loopenJ. M. K. Rilland fl b. s. 1 d.; niet in bezit zijn plaatsbewijs bij aankomst trein M. II. Nieuwdorp2X f3 b. s. 2X3 dgn. zonder vergunning rijden op spoor weg: W. L. 's Areridskerke f3 b. s. 3 dagen zonder vergunning loopen op spoor weg: T. V. Goes f3 b. s. 3 d. Overtreding paarden wet: I. VV. Kamperland 2XflO b. s. 2X10 d., W. W. Kamperland, P. F. Czn. Bie- zelinge flO b. s. 10 d. overtreding arbeidswet: P. M. S., Schore, A. K., Kruiningen, 2 X f3 subs. 2X3 dagen, J. J. G., Tholen, 36 X f'0.50 subs. 36 X 1 dag, J. J, d. J., Goes, 6. X f3 subs. 6 X 3 d.; overtreding ongevallenwet: W. W., Bergen op Zoom, A. S., Woensdrecht, ieder f25, f40 en f60 subs. 25, 40 en 50 dagen overtreding invaliditeitswet: C. S., 's Heer-Abtskerke, P. B., Oudelande, A. G., Borssele. f3 subs. 3 dagen; J. G., Ovezande, 29 X 10.50 subs. 29 X 1 dag; met motorrijtuig te snel rijdenH. L., Middelburg, P. G., Kapelle, G. II., Wemeldinge, M. v. H., Yerseke, W. M. M., Rilland, C. J. K., Kruiningen, A. O., Yerseke, W. K. (2 X), Rilland Bath, J. L., K. v. D., Wemeldinge, C. P. V., Krabbendijke, f5 subs. 5 d. Met motorrijwiel te snel rijden: C. M. L., G. v. M., WaardeA. d. P. Zaamslag; J. v. F. Goes; A. S. W. WaardeC. M., E. d. J., W. P. Yerseke; W. F. P., L. E. KapelleA. W. St. PhilipslandJ. C. D. Vlissin gen; P. C. O. Dordrecht; J. B. Azu. Krabbendijke f3 sub. 3 d.A. L. Koudekerke; F. v. C. Heinkenszand; G. H. Kortgene; A. II. Wissenkerke; M. II. v. H. aldaai, S. I. d. B. Ter neuzen, ontslagen van rechtsvervol ging. Met motor laten rijden zonder num mer en letter, D. II. M. Wissenkerke, flO sub. 10 d. Met motor rijden zonder rijbewijs: J. W. d. R. Wissenkerke, f5 sub. 10 d. t. sch., A. W. d. L., J. F. S., E. B., A. H. K„ A. M. d. V., J. C. F., K. I. F., J. A. d. L., P. L. K„ II. d. B., allen f5 sub. 5 d. allen te Wis senkerke. Met motor rijden zonder nummer en letter: W. P. S. Haarlem f3 sub. 3 dagen. 's Avonds fietsen zonder lichtJ. d. J., M. op 't H, Oudelande. f3 sub. 1 w. t. sch. W. S. Goes, P. Z. Kloe tinge, A. M. Kapelle, A. d. K. 's-Heer- Arendskerke, M. J. Goes f3 sub. 3 d. Als voren en opgeven valsche naam J. D., J. d. W., J. D. d. W. Ossenisse, ieder f3 sub. 3 d. Zich bevinden op eens anders per ceel in ScheldeF. d. W. Jzn., A. H. Mzn. Yerseke f5 sub. 5 dagen. Vissehen zonder vergunning J. P, Yerseke f5 sub. 5 dagen. Schelde bevisschen zonder consent: N. M. Yerseke, terug aan ouders P. B. Jac.zn. z.b. woonplaats f3 sub. 3 dagen. vischtuig bij sluis in watergang leggen W. T., Wolphaartsdijk, f 3 bs. 3 d. dronkenschap: C. K., Hansweert, ,T. A. H., Rotterdam, C. T.,z.b.woon plaats f 3 bs. 3 d., le herh.. A. W. d. M., P. F. Hansweert, Z.B. Schore f 5 bs. 5 d., C. R. Goes, F. J. S, Hansweert 1 d. h.; Vrijgesproken z. v. loopen op be zaaiden grond: C. P., J. M. M„ A. G. Oudelande Overtreding paardenwet: J. W., Kamperland. De staking aan de Üomaniale mijn. Maandagmorgen is de geproclameer de staking aan de Domaniale mijn te Kerkrade begonnen. Van den ochtend ploeg, gewoonlijk bijna 1000 man sterk, die om zes uur moest aanvangen zijn slechts zeer enkele arbeiders afge daald. ITet geheele bedrijf staat vrijwel stop. Slechts de pompmachinisten zijn met toestemming der vakbonden aan het werk gebleven. De stemming onder de stakers is zeer kalm en in de gemeente is alles rustig. Ook de middag- en nachtploegen van de domaniale mijn, samen onge veer 1250 man sterk, zijn niet opge komen. De staking omvat nu vrijwel het geheele personeel. Bij Kon. besluit is benoemd tot lee- raar aan de R. II. B. school te Vlis singen J. Wisse to Ter Neuzen en tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H. B. school te Ter Neuzen A. C. Muste, thans onderwijzer te Pernis. Examen Hoofdakte. Te Breda slaagde voor het hoofd- acte-examen de heer Alb. van Putte te Clinge; mej. J. J. van Eenennaam te Middelburg; P. N. Raas te Kwa- dendamme. Examens Frauseli M. O. akte A. 'S-GRAVENIIAGE. Geslaagd de heeren J. J. Verstraate en J. van Kooy te Middelburg en A. A. de Waal te Hontenisse, Examen Teekenen Akte M. d. 'S-GRAVENHAGE. Geslaagd de heer G. P. van Eek te Middelburg. Tot onderwijzeres aan de Roomsch Katholieke Parochiale school te Kwa- dendamme is benoemd mej. M. E. C. Depondt, thans te Oud-Vossemeer woonachtig'. KRABBENDIJKE. De heer C. Brug- geman werd tegen 1 October e. k. benoemd tot hoofd der Geref. school te Bei'kel en heeft deze benoeming aangenomen. Het tegenwoordige hoofd werd bij het chr. onderwijs in Indië benoemd. (ZJ Intrekking van Onderwijswetsontwerpen. De Minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen, heeft inge trokken de bij K. B. van 23 Juni 1913 bij de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal ingediende en sedert aanhangig gebleven wetsontwerpen betreffendede regeling' van het voor bereidend hooger onderwijs; de wijziging en aanvulling van de Hooger Onderwijswet; de regeling van het middelbaar onderwijs de wijziging en aanvulling van de wet tot regeling van het lager onder wijs. Zaterdag j.l. vergaderde te Hein kenszand dé Kring West-Zuid-Beve land der Z. L. M. in 't café van M. Geus. Aanwezig waren waren 11 le den. De voorzitter opende de verga dering en heette de aanwezigen har telijk welkom, vooral aan de heeren van Dijk en Steven. De notulen der vorige vergadering werden voorge lezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Nu werd overgegaan tot het kiezen van 2 bestuursleden wegens de periodieke attreding van de heeren P. Verdonk en J. M. Slegt. Tot stemopnemers werden door den voorzitter aangewezen de heeren Kris- telijn en Minderhoud. Bij meerder heid van stemmen werden de aftre denden weer herkozen welke hunne benoemingen ook weer aanvaarden. Het voorstel van 't bestuur om aan gesloten te blijven bij den kring West- Zuid-Beveland werd door alle aanwe zige leden goed gevonden. Ook gin gen de leden accoord met de wijziging in de Statuten en het Huis houdelijke Reglement der Z. L. M. Bij de rondvraag sprak de heer van Dijk nog eenige woorden over de aanstaande Tentoonstelling in Mid delburg vestigde de aandacht van de leden daarop en vroeg of iemand ook wou teekenen op zijn lijst om die ten toonstelling te helpen ondersteunen. Daar niemand meer het woord ver langde Meld de heer van Dijk nog een beknopte lezing en daarna werd deze vergadering gesloten. Wegens vertraging in het bedrijf, ontstaan door mechanische storingen, moeten wij de rubriek Sport tot mor gen uitstellen. Red.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2